HIllsborough County Championships 2014

Video Results Girl’s Championship

Video Results Boy’s Championship

Elite Timing & Event Management - Contractor License        HY-TEK's Meet Manager
                  Hillsborough County Championships - 10/20/2014                  
                               www.elitetiming.net                                
                                  Al Lopez Park                                   
                               Last Completed Event                               
 
Event 1  Girls 5k Run CC Varsity All County
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 #3203 Parrish, Maggie        Chamberlain HS          6:00.7   18:40.57    1   
  2 #3690 Grant, Abigail         Sickles HS              6:07.8   19:02.55    2   
  3 #3556 Zwijacz, Emily         Newsome HS              6:08.5   19:04.63    3   
  4 #3478 Torres, Micaela        King HS                 6:12.5   19:17.15    4   
  5 #3166 Ochoa, Eliana          Brandon HS              6:13.9   19:21.58        
  6 #3530 Benner, Marcella       Newsome HS              6:16.7   19:30.35    5   
  7 #3202 Mayer, Quincy          Chamberlain HS          6:19.5   19:38.92    6   
  8 #3007 Dieck, Greta           Academy of H            6:20.0   19:40.60    7   
  9 #3065 Shealy, Lindsay        Armwood HS              6:20.3   19:41.32        
 10 #3849 Deschenas, Alisha      Wharton HS              6:20.3   19:41.33    8   
 11 #3350 Sheer, Morgan          George M. St            6:20.4   19:41.61    9   
 12 #3087 Lipham, Catelin        Berkeley Prep HS        6:21.0   19:43.63   10   
 13 #3324 Anderson, Kamryn       George M. St            6:23.0   19:49.85   11   
 14 #3551 Somrah, Maria          Newsome HS              6:23.4   19:50.98   12   
 15 #3400 Minnehan, Gillian      HB Plant HS             6:24.5   19:54.33   13   
 16 #3019 Lennie, Lucinda        Academy of H            6:24.7   19:55.04   14   
 17 #3200 Mayer, Avery           Chamberlain HS          6:24.9   19:55.58   15   
 18 #3857 James, Marin           Wharton HS              6:25.0   19:55.93   16   
 19 #3470 Campbell, Gabby        King HS                 6:25.3   19:56.91   17   
 20 #3649 Hanewicz, Isabel       Robinson HS             6:25.6   19:58.00   18   
 21 #3475 Sathish, Sneha         King HS                 6:27.1   20:02.67   19   
 22 #3029 Byrd, Makayla          Alonso HS               6:30.0   20:11.67   20   
 23 #3865 Slattery, Amanda       Wharton HS              6:32.5   20:19.32   21   
 24 #3010 Doherty, Colleen       Academy of H            6:34.8   20:26.61   22   
 25 #3862 Olson, April           Wharton HS              6:36.9   20:32.97   23   
 26 #3605 Stowe, Hannah          Plant City HS           6:41.0   20:45.75   24   
 27 #3267 Ford, Magdalena        Freedom HS (Tampa)      6:41.1   20:46.04   25   
 28 #3205 Szydlowski, Caroly     Chamberlain HS          6:42.5   20:50.26   26   
 29 #3117 Clemmer, Kali          Bloomingdale HS         6:42.8   20:51.34   27   
 30 #3699 Richmond, Taylor       Sickles HS              6:43.6   20:53.82   28   
 31 #3396 Leone, Kalen           HB Plant HS             6:43.7   20:54.11   29   
 32 #3201 Mayer, Mackenzie       Chamberlain HS          6:44.6   20:56.80   30   
 33 #3095 Walters, Abby          Berkeley Prep HS        6:44.7   20:57.30   31   
 34 #3167 Ochoa, Rebekah         Brandon HS              6:45.2   20:58.87        
 35 #3044 Wagner, Holliston      Alonso HS               6:46.2   21:01.81   32   
 36 #3777 Rohm, Julia            Tampa Bay Heat          6:47.3   21:05.20   33   
 37 #3072 Arcaro, Juli           Berkeley Prep HS        6:47.4   21:05.50   34   
 38 #3472 cunningham, Aspen      King HS                 6:47.7   21:06.62   35   
 39 #3600 Manley, Madison        Plant City HS           6:48.2   21:08.20   36   
 40 #3094 Till, Christiana       Berkeley Prep HS        6:48.7   21:09.66   37   
 41 #3074 Brown, Caroline        Berkeley Prep HS        6:49.1   21:10.93   38   
 42 #3535 Guevara, Isabelle      Newsome HS              6:50.1   21:14.11   39   
 43 #3630 Menifee, Natasha       Riverview HS            6:51.6   21:18.68   40   
 44 #3657 Wilson, Frankie        Robinson HS             6:51.8   21:19.13   41   
 45 #3864 Samhouri, Rania        Wharton HS              6:52.8   21:22.37   42   
 46 #3026 Zazzero, Emma          Academy of H            6:53.0   21:23.16   43   
 47 #3406 Smaus, Hanna           HB Plant HS             6:53.1   21:23.28   44   
 48 #3011 Dolan, Elizabeth       Academy of H            6:54.7   21:28.33   45   
 49 #3696 Mayer, Kirsten         Sickles HS              6:57.1   21:35.88   46   
 50 #3265 El-kararhza, Dana      Freedom HS (Tampa)      6:57.2   21:36.00   47   
 51 #3190 Meaney, Lauren         Carrollwood Day HS      6:57.4   21:36.73   48   
 52 #3468 Adams, Allie           King HS                 6:57.4   21:36.82   49   
 53 #3192 Stevenson, Rachel      Carrollwood Day HS      6:58.5   21:40.18   50   
 54 #3386 Ahwash, Jessica        HB Plant HS             6:59.3   21:42.43   51   
 55 #3015 Hahn, Katherine        Academy of H            7:00.0   21:44.77   52   
 56 #3861 Loya, Mariah           Wharton HS              7:00.3   21:45.70   53   
 57 #3867 Willman, Mackenzie     Wharton HS              7:00.4   21:46.04   54   
 58 #3124 Hernandez, Christi     Bloomingdale HS         7:00.6   21:46.69   55   
 59 #3345 Petrus, Emily          George M. St            7:01.1   21:48.32   56   
 60 #3525 Arndt, Abigail         Newsome HS              7:01.9   21:50.54   57   
 61 #3016 Jurado, Jaime          Academy of H            7:02.2   21:51.49   58   
 62 #3036 Leftwich, Amanda       Alonso HS               7:02.7   21:53.15   59   
 63 #3348 Rekow, Brieanna        George M. St            7:03.3   21:55.10   60   
 64 #3129 McKishnie, Lindsay     Bloomingdale HS         7:04.3   21:58.18   61   
 65 #3329 Dibble, Anderson       George M. St            7:05.2   22:00.95   62   
 66 #3647 Follenius, Cheyenn     Robinson HS             7:06.2   22:03.90   63   
 67 #3031 Doty, Tatyana          Alonso HS               7:07.0   22:06.58   64   
 68 #3313 Vazquez, Isabel        Gaither HS              7:08.1   22:09.92   65   
 69 #3394 Jones, Courtney        HB Plant HS             7:08.2   22:10.20   66   
 70 #3043 Torres, Savannah       Alonso HS               7:08.6   22:11.54   67   
 71 #3090 Righter, Emma          Berkeley Prep HS        7:08.7   22:11.65   68   
 72 #3395 Jones, Laura           HB Plant HS             7:08.9   22:12.32   69   
 73 #3079 Freedy, Katie          Berkeley Prep HS        7:09.6   22:14.63   70   
 74 #3280 Tedesco, Kristina      Freedom HS (Tampa)      7:10.2   22:16.29   71   
 75 #3469 Banea, Jaelyn          King HS                 7:10.7   22:18.12   72   
 76 #3460 Santa Ana, Jacquel     Howard W. Blake HS      7:11.7   22:20.95        
 77 #3337 Hooker, Morgan         George M. St            7:12.5   22:23.74   73   
 78 #3279 Tedesco, Gabriella     Freedom HS (Tampa)      7:14.5   22:29.72   74   
 79 #3775 McLaughlin, Mikayl     Tampa Bay Heat          7:14.9   22:31.09   75   
 80 #3266 Erben, Stefanie        Freedom HS (Tampa)      7:14.9   22:31.20   76   
 81 #3037 Medina, Genesis        Alonso HS               7:15.1   22:31.54   77   
 82 #3554 Tulin, Mary            Newsome HS              7:15.3   22:32.27   78   
 83 #3134 Wingfield, Abigail     Bloomingdale HS         7:15.7   22:33.44   79   
 84 #3770 Fredrickson, Marin     Tampa Bay Heat          7:16.9   22:37.19   80   
 85 #3541 Jackson, Danielle      Newsome HS              7:18.0   22:40.74   81   
 86 #3673 Schosek, Abigail       Seffner Chri            7:18.7   22:42.90   82   
 87 #3628 Herzog, Jayla          Riverview HS            7:19.7   22:46.09   83   
 88 #3240 Cale, Ryann            East Bay HS             7:20.7   22:49.11   84   
 89 #3307 Militello, Madison     Gaither HS              7:22.7   22:55.30   85   
 90 #3653 Panayotty, Anne-Ma     Robinson HS             7:23.9   22:59.16   86   
 91 #3308 Patel, Meera           Gaither HS              7:24.7   23:01.44   87   
 92 #3652 Page, Montana          Robinson HS             7:25.1   23:02.75   88   
 93 #3064 Mirones, Kristen       Armwood HS              7:25.4   23:03.81        
 94 #3725 Caldwell, Janae        Spoto HS                7:26.8   23:08.07        
 95 #3301 Fonseca, Atli          Gaither HS              7:27.0   23:08.61   89   
 96 #3278 Tedesco, Emily         Freedom HS (Tampa)      7:27.2   23:09.27   90   
 97 #3276 Snell, Clair           Freedom HS (Tampa)      7:28.3   23:12.75   91   
 98 #3435 Arfaras, Gabriella     Hillsborough HS         7:28.5   23:13.33        
 99 #3349 Shaw, Golda            George M. St            7:28.5   23:13.42   92   
100 #3601 Miller, Abigail        Plant City HS           7:30.0   23:18.10   93   
101 #3305 Luna, Brianna          Gaither HS              7:30.3   23:18.93   94   
102 #3672 Leonard, Sarah         Seffner Chri            7:31.3   23:22.05   95   
103 #3602 Molina-Ramierez, K     Plant City HS           7:33.2   23:27.91   96   
104 #3119 Ellis, Ja'Nessa        Bloomingdale HS         7:33.6   23:29.17   97   
105 #3168 Prenatt, Victoria      Brandon HS              7:34.3   23:31.31        
106 #3477 Thompson, Amanda       King HS                 7:35.3   23:34.35   98   
107 #3120 Follmer, Jessica       Bloomingdale HS         7:35.5   23:34.98   99   
108 #3701 Vendrone, Elise        Sickles HS              7:35.5   23:35.05  100   
109 #3698 Richardson, Kyndel     Sickles HS              7:37.7   23:41.80  101   
110 #3122 Hayes, Courtney        Bloomingdale HS         7:39.8   23:48.46  102   
111 #3458 Mezrah, McCaley        Howard W. Blake HS      7:40.5   23:50.43        
112 #3650 Narvaez, Paulina       Robinson HS             7:40.6   23:50.84  103   
113 #3675 Schosek, Lydia         Seffner Chri            7:41.5   23:53.65  104   
114 #3773 Kennedy, Kara          Tampa Bay Heat          7:41.9   23:54.83  105   
115 #3671 Klorer, Katelyn        Seffner Chri            7:42.6   23:57.13  106   
116 #3243 Gibhardt, Daria        East Bay HS             7:43.3   23:59.18  107   
117 #3405 Seghrouchni, Sarah     HB Plant HS             7:43.5   24:00.02  108   
118 #3306 Luna, Jenevie          Gaither HS              7:49.6   24:18.80  109   
119 #3502 Orihuela, Mariah       Leto HS                 7:50.0   24:19.98        
120 #3309 Rogale, Ansley         Gaither HS              7:52.3   24:27.28  110   
121 #3767 Adkins, Savannah       Tampa Bay Heat          7:54.0   24:32.37  111   
122 #3621 Calderon, Amaris       Riverview HS            7:54.8   24:35.01  112   
123 #3594 Baerwalde, Shelby      Plant City HS           7:54.9   24:35.19  113   
124 #3779 Turner, Angela         Tampa Bay Heat          7:56.9   24:41.44  114   
125 #3626 Hepburn, Kristie       Riverview HS            7:57.2   24:42.43  115   
126 #3239 Baker, Madison         East Bay HS             7:57.4   24:42.98  116   
127 #3245 McNeil, Summer         East Bay HS             7:57.4   24:43.14  117   
128 #3169 Rua, Randi             Brandon HS              7:58.9   24:47.79        
129 #3598 Guevara, Keanua        Plant City HS           7:59.4   24:49.27  118   
130 #3623 Farnsworth, Helena     Riverview HS            8:03.3   25:01.32  119   
131 #3754 Thompson, Autumn       Strawberry Crest HS     8:05.2   25:07.29        
132 #3063 May, Bethine           Armwood HS              8:06.3   25:10.59        
133 #3753 Taylor, Grace          Strawberry Crest HS     8:07.8   25:15.26        
134 #3189 Guta, Elliza           Carrollwood Day HS      8:08.9   25:18.88  120   
135 #3702 Warycha, Angela        Sickles HS              8:12.6   25:30.46  121   
136 #3244 Johnson, Tianna        East Bay HS             8:16.9   25:43.82  122   
137 #3039 Moret, Thalia          Alonso HS               8:17.5   25:45.65  123   
138 #3747 Hurlburt, Emily        Strawberry Crest HS     8:22.7   26:01.54        
139 #3769 Cook, Abigail          Tampa Bay Heat          8:23.3   26:03.62  124   
140 #3742 Dale, Madison          Strawberry Crest HS     8:25.2   26:09.60        
141 #3500 Dick, Kimberly         Leto HS                 8:31.6   26:29.38        
142 #3624 Ford, Payton           Riverview HS            8:35.6   26:41.75  125   
143 #3885 Marra, Kendal          Cambridge (C            8:41.5   26:59.95        
144 #3241 Chapa, Jordan          East Bay HS             8:41.9   27:01.35  126   
145 #3674 Schosek, Katie         Seffner Chri            9:02.5   28:05.43  127   
146 #3250 Weaver, Kylie          East Bay HS             9:05.7   28:15.29  128   
147 #3434 Abbuehl, Ally          Hillsborough HS         9:05.8   28:15.71        
148 #3436 Hodges, Heather        Hillsborough HS         9:07.8   28:21.91        
149 #3499 DeJesus, Jomarys       Leto HS                 9:22.6   29:07.87        
150 #3727 Mart, Destiny          Spoto HS                9:24.1   29:12.57        
151 #3187 Edgerton, Lizzie       Carrollwood Day HS      9:25.9   29:18.16  129   
152 #3790 Copeland, Tessa        Tampa Jefferson HS      9:42.0   30:07.98        
153 #3456 Cooper, Ciera          Howard W. Blake HS      9:48.3   30:27.64        
154 #3062 Gonzalez, Grace        Armwood HS              9:56.0   30:51.58        
155 #3459 Rodriguez, Jaleni      Howard W. Blake HS     10:00.4   31:05.23        
156 #3789 Botner, Katie          Tampa Jefferson HS     10:28.1   32:31.23        
157 #3204 Sutherland, Jordan     Chamberlain HS         10:31.2   32:40.91  130   
158 #3188 Eldin, Sarah           Carrollwood Day HS     12:21.4   38:23.28  131   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Chamberlain HS               78    1    6   15   26   30  130                
      Total Time:  1:40:02.13                                                     
         Average:    20:00.43                                                     
   2 Wharton HS                  110    8   16   21   23   42   53   54           
      Total Time:  1:41:51.92                                                     
         Average:    20:22.39                                                     
   3 Newsome HS                  116    3    5   12   39   57   78   81           
      Total Time:  1:41:30.61                                                     
         Average:    20:18.13                                                     
   4 King HS                     124    4   17   19   35   49   72   98           
      Total Time:  1:42:00.17                                                     
         Average:    20:24.04                                                     
   5 Academy of Holy Names HS    131    7   14   22   43   45   52   58           
      Total Time:  1:42:53.74                                                     
         Average:    20:34.75                                                     
   6 Berkeley Prep HS            150   10   31   34   37   38   68   70           
      Total Time:  1:44:07.03                                                     
         Average:    20:49.41                                                     
   7 George M. Steinbrenner HS   198    9   11   56   60   62   73   92           
      Total Time:  1:45:15.83                                                     
         Average:    21:03.17                                                     
   8 HB Plant HS                 203   13   29   44   51   66   69  108           
      Total Time:  1:46:04.35                                                     
         Average:    21:12.87                                                     
   9 Alonso HS                   242   20   32   59   64   67   77  123           
      Total Time:  1:47:24.75                                                     
         Average:    21:28.95                                                     
  10 Sickles HS                  277    2   28   46  100  101  121                
      Total Time:  1:48:49.10                                                     
         Average:    21:45.82                                                     
  11 Freedom HS (Tampa)          293   25   47   71   74   76   90   91           
      Total Time:  1:49:39.25                                                     
         Average:    21:55.85                                                     
  12 Robinson HS                 296   18   41   63   86   88  103                
      Total Time:  1:49:22.94                                                     
         Average:    21:52.59                                                     
  13 Bloomingdale HS             319   27   55   61   79   97   99  102           
      Total Time:  1:50:38.82                                                     
         Average:    22:07.77                                                     
  14 Plant City HS               362   24   36   93   96  113  118                
      Total Time:  1:53:15.15                                                     
         Average:    22:39.03                                                     
  15 Tampa Bay Heat              404   33   75   80  105  111  114  124           
      Total Time:  1:54:40.68                                                     
         Average:    22:56.14                                                     
  16 Gaither HS                  420   65   85   87   89   94  109  110           
      Total Time:  1:54:34.20                                                     
         Average:    22:54.84                                                     
  17 Riverview HS                469   40   83  112  115  119  125                
      Total Time:  1:58:23.53                                                     
         Average:    23:40.71                                                     
  18 Carrollwood Day HS          478   48   50  120  129  131                     
      Total Time:  2:16:17.23                                                     
         Average:    27:15.45                                                     
  19 Seffner Christian Academy   514   82   95  104  106  127                     
      Total Time:  2:02:01.16                                                     
         Average:    24:24.24                                                     
  20 East Bay HS                 546   84  107  116  117  122  126  128           
      Total Time:  2:01:58.23                                                     
         Average:    24:23.65
Elite Timing & Event Management - Contractor License        HY-TEK's Meet Manager
                  Hillsborough County Championships - 10/20/2014                  
                               www.elitetiming.net                                
                                  Al Lopez Park                                   
                               Last Completed Event                               
 
Event 1  Girls 5k Run CC Varsity By Division
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
American Results 5000 Run                                                         
  1 #3690 Grant, Abigail         Sickles HS              6:07.8   19:02.55    1   
  2 #3350 Sheer, Morgan          George M. St            6:20.4   19:41.61    2   
  3 #3324 Anderson, Kamryn       George M. St            6:23.0   19:49.85    3   
  4 #3400 Minnehan, Gillian      HB Plant HS             6:24.5   19:54.33    4   
  5 #3649 Hanewicz, Isabel       Robinson HS             6:25.6   19:58.00    5   
  6 #3029 Byrd, Makayla          Alonso HS               6:30.0   20:11.67    6   
  7 #3699 Richmond, Taylor       Sickles HS              6:43.6   20:53.82    7   
  8 #3396 Leone, Kalen           HB Plant HS             6:43.7   20:54.11    8   
  9 #3044 Wagner, Holliston      Alonso HS               6:46.2   21:01.81    9   
 10 #3657 Wilson, Frankie        Robinson HS             6:51.8   21:19.13   10   
 11 #3406 Smaus, Hanna           HB Plant HS             6:53.1   21:23.28   11   
 12 #3696 Mayer, Kirsten         Sickles HS              6:57.1   21:35.88   12   
 13 #3386 Ahwash, Jessica        HB Plant HS             6:59.3   21:42.43   13   
 14 #3345 Petrus, Emily          George M. St            7:01.1   21:48.32   14   
 15 #3036 Leftwich, Amanda       Alonso HS               7:02.7   21:53.15   15   
 16 #3348 Rekow, Brieanna        George M. St            7:03.3   21:55.10   16   
 17 #3329 Dibble, Anderson       George M. St            7:05.2   22:00.95   17   
 18 #3647 Follenius, Cheyenn     Robinson HS             7:06.2   22:03.90   18   
 19 #3031 Doty, Tatyana          Alonso HS               7:07.0   22:06.58   19   
 20 #3313 Vazquez, Isabel        Gaither HS              7:08.1   22:09.92   20   
 21 #3394 Jones, Courtney        HB Plant HS             7:08.2   22:10.20   21   
 22 #3043 Torres, Savannah       Alonso HS               7:08.6   22:11.54   22   
 23 #3395 Jones, Laura           HB Plant HS             7:08.9   22:12.32   23   
 24 #3460 Santa Ana, Jacquel     Howard W. Blake HS      7:11.7   22:20.95        
 25 #3337 Hooker, Morgan         George M. St            7:12.5   22:23.74   24   
 26 #3037 Medina, Genesis        Alonso HS               7:15.1   22:31.54   25   
 27 #3307 Militello, Madison     Gaither HS              7:22.7   22:55.30   26   
 28 #3653 Panayotty, Anne-Ma     Robinson HS             7:23.9   22:59.16   27   
 29 #3308 Patel, Meera           Gaither HS              7:24.7   23:01.44   28   
 30 #3652 Page, Montana          Robinson HS             7:25.1   23:02.75   29   
 31 #3301 Fonseca, Atli          Gaither HS              7:27.0   23:08.61   30   
 32 #3349 Shaw, Golda            George M. St            7:28.5   23:13.42   31   
 33 #3305 Luna, Brianna          Gaither HS              7:30.3   23:18.93   32   
 34 #3701 Vendrone, Elise        Sickles HS              7:35.5   23:35.05   33   
 35 #3698 Richardson, Kyndel     Sickles HS              7:37.7   23:41.80   34   
 36 #3458 Mezrah, McCaley        Howard W. Blake HS      7:40.5   23:50.43        
 37 #3650 Narvaez, Paulina       Robinson HS             7:40.6   23:50.84   35   
 38 #3405 Seghrouchni, Sarah     HB Plant HS             7:43.5   24:00.02   36   
 39 #3306 Luna, Jenevie          Gaither HS              7:49.6   24:18.80   37   
 40 #3502 Orihuela, Mariah       Leto HS                 7:50.0   24:19.98        
 41 #3309 Rogale, Ansley         Gaither HS              7:52.3   24:27.28   38   
 42 #3702 Warycha, Angela        Sickles HS              8:12.6   25:30.46   39   
 43 #3039 Moret, Thalia          Alonso HS               8:17.5   25:45.65   40   
 44 #3500 Dick, Kimberly         Leto HS                 8:31.6   26:29.38        
 45 #3499 DeJesus, Jomarys       Leto HS                 9:22.6   29:07.87        
 46 #3790 Copeland, Tessa        Tampa Jefferson HS      9:42.0   30:07.98        
 47 #3456 Cooper, Ciera          Howard W. Blake HS      9:48.3   30:27.64        
 48 #3459 Rodriguez, Jaleni      Howard W. Blake HS     10:00.4   31:05.23        
 49 #3789 Botner, Katie          Tampa Jefferson HS     10:28.1   32:31.23        
Federal Results 5000 Run                                                          
  1 #3556 Zwijacz, Emily         Newsome HS              6:08.5   19:04.63    1   
  2 #3166 Ochoa, Eliana          Brandon HS              6:13.9   19:21.58        
  3 #3530 Benner, Marcella       Newsome HS              6:16.7   19:30.35    2   
  4 #3551 Somrah, Maria          Newsome HS              6:23.4   19:50.98    3   
  5 #3605 Stowe, Hannah          Plant City HS           6:41.0   20:45.75    4   
  6 #3117 Clemmer, Kali          Bloomingdale HS         6:42.8   20:51.34    5   
  7 #3167 Ochoa, Rebekah         Brandon HS              6:45.2   20:58.87        
  8 #3600 Manley, Madison        Plant City HS           6:48.2   21:08.20    6   
  9 #3535 Guevara, Isabelle      Newsome HS              6:50.1   21:14.11    7   
 10 #3630 Menifee, Natasha       Riverview HS            6:51.6   21:18.68    8   
 11 #3124 Hernandez, Christi     Bloomingdale HS         7:00.6   21:46.69    9   
 12 #3525 Arndt, Abigail         Newsome HS              7:01.9   21:50.54   10   
 13 #3129 McKishnie, Lindsay     Bloomingdale HS         7:04.3   21:58.18   11   
 14 #3554 Tulin, Mary            Newsome HS              7:15.3   22:32.27   12   
 15 #3134 Wingfield, Abigail     Bloomingdale HS         7:15.7   22:33.44   13   
 16 #3541 Jackson, Danielle      Newsome HS              7:18.0   22:40.74   14   
 17 #3628 Herzog, Jayla          Riverview HS            7:19.7   22:46.09   15   
 18 #3240 Cale, Ryann            East Bay HS             7:20.7   22:49.11   16   
 19 #3725 Caldwell, Janae        Spoto HS                7:26.8   23:08.07        
 20 #3601 Miller, Abigail        Plant City HS           7:30.0   23:18.10   17   
 21 #3602 Molina-Ramierez, K     Plant City HS           7:33.2   23:27.91   18   
 22 #3119 Ellis, Ja'Nessa        Bloomingdale HS         7:33.6   23:29.17   19   
 23 #3168 Prenatt, Victoria      Brandon HS              7:34.3   23:31.31        
 24 #3120 Follmer, Jessica       Bloomingdale HS         7:35.5   23:34.98   20   
 25 #3122 Hayes, Courtney        Bloomingdale HS         7:39.8   23:48.46   21   
 26 #3243 Gibhardt, Daria        East Bay HS             7:43.3   23:59.18   22   
 27 #3621 Calderon, Amaris       Riverview HS            7:54.8   24:35.01   23   
 28 #3594 Baerwalde, Shelby      Plant City HS           7:54.9   24:35.19   24   
 29 #3626 Hepburn, Kristie       Riverview HS            7:57.2   24:42.43   25   
 30 #3239 Baker, Madison         East Bay HS             7:57.4   24:42.98   26   
 31 #3245 McNeil, Summer         East Bay HS             7:57.4   24:43.14   27   
 32 #3169 Rua, Randi             Brandon HS              7:58.9   24:47.79        
 33 #3598 Guevara, Keanua        Plant City HS           7:59.4   24:49.27   28   
 34 #3623 Farnsworth, Helena     Riverview HS            8:03.3   25:01.32   29   
 35 #3244 Johnson, Tianna        East Bay HS             8:16.9   25:43.82   30   
 36 #3624 Ford, Payton           Riverview HS            8:35.6   26:41.75   31   
 37 #3241 Chapa, Jordan          East Bay HS             8:41.9   27:01.35   32   
 38 #3250 Weaver, Kylie          East Bay HS             9:05.7   28:15.29   33   
 39 #3727 Mart, Destiny          Spoto HS                9:24.1   29:12.57        
National Results 5000 Run                                                         
  1 #3203 Parrish, Maggie        Chamberlain HS          6:00.7   18:40.57    1   
  2 #3478 Torres, Micaela        King HS                 6:12.5   19:17.15    2   
  3 #3202 Mayer, Quincy          Chamberlain HS          6:19.5   19:38.92    3   
  4 #3065 Shealy, Lindsay        Armwood HS              6:20.3   19:41.32        
  5 #3849 Deschenas, Alisha      Wharton HS              6:20.3   19:41.33    4   
  6 #3200 Mayer, Avery           Chamberlain HS          6:24.9   19:55.58    5   
  7 #3857 James, Marin           Wharton HS              6:25.0   19:55.93    6   
  8 #3470 Campbell, Gabby        King HS                 6:25.3   19:56.91    7   
  9 #3475 Sathish, Sneha         King HS                 6:27.1   20:02.67    8   
 10 #3865 Slattery, Amanda       Wharton HS              6:32.5   20:19.32    9   
 11 #3862 Olson, April           Wharton HS              6:36.9   20:32.97   10   
 12 #3267 Ford, Magdalena        Freedom HS (Tampa)      6:41.1   20:46.04   11   
 13 #3205 Szydlowski, Caroly     Chamberlain HS          6:42.5   20:50.26   12   
 14 #3201 Mayer, Mackenzie       Chamberlain HS          6:44.6   20:56.80   13   
 15 #3472 cunningham, Aspen      King HS                 6:47.7   21:06.62   14   
 16 #3864 Samhouri, Rania        Wharton HS              6:52.8   21:22.37   15   
 17 #3265 El-kararhza, Dana      Freedom HS (Tampa)      6:57.2   21:36.00   16   
 18 #3468 Adams, Allie           King HS                 6:57.4   21:36.82   17   
 19 #3861 Loya, Mariah           Wharton HS              7:00.3   21:45.70   18   
 20 #3867 Willman, Mackenzie     Wharton HS              7:00.4   21:46.04   19   
 21 #3280 Tedesco, Kristina      Freedom HS (Tampa)      7:10.2   22:16.29   20   
 22 #3469 Banea, Jaelyn          King HS                 7:10.7   22:18.12   21   
 23 #3279 Tedesco, Gabriella     Freedom HS (Tampa)      7:14.5   22:29.72   22   
 24 #3266 Erben, Stefanie        Freedom HS (Tampa)      7:14.9   22:31.20   23   
 25 #3064 Mirones, Kristen       Armwood HS              7:25.4   23:03.81        
 26 #3278 Tedesco, Emily         Freedom HS (Tampa)      7:27.2   23:09.27   24   
 27 #3276 Snell, Clair           Freedom HS (Tampa)      7:28.3   23:12.75   25   
 28 #3435 Arfaras, Gabriella     Hillsborough HS         7:28.5   23:13.33        
 29 #3477 Thompson, Amanda       King HS                 7:35.3   23:34.35   26   
 30 #3754 Thompson, Autumn       Strawberry Crest HS     8:05.2   25:07.29        
 31 #3063 May, Bethine           Armwood HS              8:06.3   25:10.59        
 32 #3753 Taylor, Grace          Strawberry Crest HS     8:07.8   25:15.26        
 33 #3747 Hurlburt, Emily        Strawberry Crest HS     8:22.7   26:01.54        
 34 #3742 Dale, Madison          Strawberry Crest HS     8:25.2   26:09.60        
 35 #3434 Abbuehl, Ally          Hillsborough HS         9:05.8   28:15.71        
 36 #3436 Hodges, Heather        Hillsborough HS         9:07.8   28:21.91        
 37 #3062 Gonzalez, Grace        Armwood HS              9:56.0   30:51.58        
 38 #3204 Sutherland, Jordan     Chamberlain HS         10:31.2   32:40.91   27   
Private Schools Results 5000 Run                                                  
  1 #3007 Dieck, Greta           Academy of H            6:20.0   19:40.60    1   
  2 #3087 Lipham, Catelin        Berkeley Prep HS        6:21.0   19:43.63    2   
  3 #3019 Lennie, Lucinda        Academy of H            6:24.7   19:55.04    3   
  4 #3010 Doherty, Colleen       Academy of H            6:34.8   20:26.61    4   
  5 #3095 Walters, Abby          Berkeley Prep HS        6:44.7   20:57.30    5   
  6 #3777 Rohm, Julia            Tampa Bay Heat          6:47.3   21:05.20    6   
  7 #3072 Arcaro, Juli           Berkeley Prep HS        6:47.4   21:05.50    7   
  8 #3094 Till, Christiana       Berkeley Prep HS        6:48.7   21:09.66    8   
  9 #3074 Brown, Caroline        Berkeley Prep HS        6:49.1   21:10.93    9   
 10 #3026 Zazzero, Emma          Academy of H            6:53.0   21:23.16   10   
 11 #3011 Dolan, Elizabeth       Academy of H            6:54.7   21:28.33   11   
 12 #3190 Meaney, Lauren         Carrollwood Day HS      6:57.4   21:36.73   12   
 13 #3192 Stevenson, Rachel      Carrollwood Day HS      6:58.5   21:40.18   13   
 14 #3015 Hahn, Katherine        Academy of H            7:00.0   21:44.77   14   
 15 #3016 Jurado, Jaime          Academy of H            7:02.2   21:51.49   15   
 16 #3090 Righter, Emma          Berkeley Prep HS        7:08.7   22:11.65   16   
 17 #3079 Freedy, Katie          Berkeley Prep HS        7:09.6   22:14.63   17   
 18 #3775 McLaughlin, Mikayl     Tampa Bay Heat          7:14.9   22:31.09   18   
 19 #3770 Fredrickson, Marin     Tampa Bay Heat          7:16.9   22:37.19   19   
 20 #3673 Schosek, Abigail       Seffner Chri            7:18.7   22:42.90   20   
 21 #3672 Leonard, Sarah         Seffner Chri            7:31.3   23:22.05   21   
 22 #3675 Schosek, Lydia         Seffner Chri            7:41.5   23:53.65   22   
 23 #3773 Kennedy, Kara          Tampa Bay Heat          7:41.9   23:54.83   23   
 24 #3671 Klorer, Katelyn        Seffner Chri            7:42.6   23:57.13   24   
 25 #3767 Adkins, Savannah       Tampa Bay Heat          7:54.0   24:32.37   25   
 26 #3779 Turner, Angela         Tampa Bay Heat          7:56.9   24:41.44   26   
 27 #3189 Guta, Elliza           Carrollwood Day HS      8:08.9   25:18.88   27   
 28 #3769 Cook, Abigail          Tampa Bay Heat          8:23.3   26:03.62   28   
 29 #3885 Marra, Kendal          Cambridge (C            8:41.5   26:59.95        
 30 #3674 Schosek, Katie         Seffner Chri            9:02.5   28:05.43   29   
 31 #3187 Edgerton, Lizzie       Carrollwood Day HS      9:25.9   29:18.16   30   
 32 #3188 Eldin, Sarah           Carrollwood Day HS     12:21.4   38:23.28   31   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
American Results 5000 Run                                                         
   1 George M. Steinbrenner HS    52    2    3   14   16   17   24   31           
      Total Time:  1:45:15.83                                                     
         Average:    21:03.17                                                     
   2 HB Plant HS                  57    4    8   11   13   21   23   36           
      Total Time:  1:46:04.35                                                     
         Average:    21:12.87                                                     
   3 Alonso HS                    71    6    9   15   19   22   25   40           
      Total Time:  1:47:24.75                                                     
         Average:    21:28.95                                                     
   4 Sickles HS                   87    1    7   12   33   34   39                
      Total Time:  1:48:49.10                                                     
         Average:    21:45.82                                                     
   5 Robinson HS                  89    5   10   18   27   29   35                
      Total Time:  1:49:22.94                                                     
         Average:    21:52.59                                                     
   6 Gaither HS                  136   20   26   28   30   32   37   38           
      Total Time:  1:54:34.20                                                     
         Average:    22:54.84                                                     
Federal Results 5000 Run                                                          
   1 Newsome HS                   23    1    2    3    7   10   12   14           
      Total Time:  1:41:30.61                                                     
         Average:    20:18.13                                                     
   2 Bloomingdale HS              57    5    9   11   13   19   20   21           
      Total Time:  1:50:38.82                                                     
         Average:    22:07.77                                                     
   3 Plant City HS                69    4    6   17   18   24   28                
      Total Time:  1:53:15.15                                                     
         Average:    22:39.03                                                     
   4 Riverview HS                100    8   15   23   25   29   31                
      Total Time:  1:58:23.53                                                     
         Average:    23:40.71                                                     
   5 East Bay HS                 121   16   22   26   27   30   32   33           
      Total Time:  2:01:58.23                                                     
         Average:    24:23.65                                                     
National Results 5000 Run                                                         
   1 Chamberlain HS               34    1    3    5   12   13   27                
      Total Time:  1:40:02.13                                                     
         Average:    20:00.43                                                     
   2 Wharton HS                   44    4    6    9   10   15   18   19           
      Total Time:  1:41:51.92                                                     
         Average:    20:22.39                                                     
   3 King HS                      48    2    7    8   14   17   21   26           
      Total Time:  1:42:00.17                                                     
         Average:    20:24.04                                                     
   4 Freedom HS (Tampa)           92   11   16   20   22   23   24   25           
      Total Time:  1:49:39.25                                                     
         Average:    21:55.85                                                     
Private Schools Results 5000 Run                                                  
   1 Academy of Holy Names HS     29    1    3    4   10   11   14   15           
      Total Time:  1:42:53.74                                                     
         Average:    20:34.75                                                     
   2 Berkeley Prep HS             31    2    5    7    8    9   16   17           
      Total Time:  1:44:07.03                                                     
         Average:    20:49.41                                                     
   3 Tampa Bay Heat               91    6   18   19   23   25   26   28           
      Total Time:  1:54:40.68                                                     
         Average:    22:56.14                                                     
   4 Carrollwood Day HS          113   12   13   27   30   31                     
      Total Time:  2:16:17.23                                                     
         Average:    27:15.45                                                     
   5 Seffner Christian Academy   116   20   21   22   24   29                     
      Total Time:  2:02:01.16                                                     
         Average:    24:24.24
Elite Timing & Event Management - Contractor License        HY-TEK's Meet Manager
                  Hillsborough County Championships - 10/20/2014                  
                               www.elitetiming.net                                
                                  Al Lopez Park                                   
                               Last Completed Event                               
 
Event 2  Boys 5k Run CC Varsity All County
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 #3724 Zentmeyer, James       Sickles HS              4:52.6   15:08.83    1   
  2 #3417 Guyton, Jack           HB Plant HS             4:55.6   15:18.33    2   
  3 #3665 Rogers, Jack           Robinson HS             5:04.0   15:44.35    3   
  4 #3678 Perkins, Noah          Seffner Chri            5:04.5   15:45.80    4   
  5 #3796 Erickson, Daniel       Tampa Jefferson HS      5:06.1   15:50.73    5   
  6 #3424 Leverone, Rob          HB Plant HS             5:08.8   15:59.36    6   
  7 #3109 Ochoa, Leonel          Berkeley Prep HS        5:11.1   16:06.32    7   
  8 #3811 Caldwell, Jason        Tampa Jesuit HS         5:11.4   16:07.50    8   
  9 #3372 Keith, Thomas          George M. St            5:14.3   16:16.39    9   
 10 #3229 Fliegelman, Haftom     Durant HS               5:15.8   16:20.88   10   
 11 #3666 Slife, John            Robinson HS             5:15.9   16:21.47   11   
 12 #3571 Harper, Aaron          Newsome HS              5:18.2   16:28.34   12   
 13 #3618 Whitmore, Luke         Plant City HS           5:18.6   16:29.79   13   
 14 #3412 Collura, Evan          HB Plant HS             5:18.9   16:30.60   14   
 15 #3378 Myers, Drew            George M. St            5:19.0   16:31.10   15   
 16 #3199 Pironti, Jack          Carrollwood Day HS      5:19.4   16:32.27   16   
 17 #3708 Fator, Elrashid        Sickles HS              5:20.9   16:37.02   17   
 18 #3568 Governor, Jonathan     Newsome HS              5:21.2   16:37.77   18   
 19 #3705 Collins, Nathan        Sickles HS              5:22.0   16:40.39   19   
 20 #3717 Murphy, Ryan           Sickles HS              5:22.1   16:40.65   20   
 21 #3115 Vasiloudes, Vasili     Berkeley Prep HS        5:23.1   16:43.71   21   
 22 #3818 Gonzmart, Charlie      Tampa Jesuit HS         5:23.3   16:44.34   22   
 23 #3668 Tejeda, Manuel         Robinson HS             5:23.5   16:45.07   23   
 24 #3714 Maldonado, Angel       Sickles HS              5:24.8   16:48.85   24   
 25 #3565 Flynn, Andrew          Newsome HS              5:26.3   16:53.64   25   
 26 #3519 Dean, Daniel           Middleton HS            5:27.6   16:57.79   26   
 27 #3135 Benik, Bo              Bloomingdale HS         5:27.9   16:58.60   27   
 28 #3659 Jones, Ben             Robinson HS             5:28.7   17:01.14   28   
 29 #3569 Gum, Nickolas          Newsome HS              5:28.8   17:01.55   29   
 30 #3425 Markowski, Quasan      HB Plant HS             5:28.9   17:01.69   30   
 31 #3709 Fator, Nathir          Sickles HS              5:29.1   17:02.42   31   
 32 #3379 Nagel, Ryan            George M. St            5:29.7   17:04.12   32   
 33 #3710 Goodman, Mason         Sickles HS              5:30.1   17:05.47   33   
 34 #3591 Tucker, Christian      Newsome HS              5:31.6   17:10.12   34   
 35 #3658 Fitzgerald, Wade       Robinson HS             5:32.1   17:11.78   35   
 36 #3832 Pratt, Tyler           Tampa Jesuit HS         5:32.9   17:14.26   36   
 37 #3835 Robbins, John          Tampa Jesuit HS         5:33.1   17:14.89   37   
 38 #3737 Whittington, A.J.      Spoto HS                5:33.3   17:15.50   38   
 39 #3359 Campbell, Ian          George M. St            5:34.6   17:19.56   39   
 40 #3784 Rhodes, Chandler       Tampa Bay Heat          5:34.8   17:20.15   40   
 41 #3869 Escobar, Angel         Wharton HS              5:35.3   17:21.47   41   
 42 #3289 Michel, Alejandro      Freedom HS (Tampa)      5:35.5   17:22.17   42   
 43 #3283 Haara, Luke            Freedom HS (Tampa)      5:35.8   17:23.14   43   
 44 #3047 Carrero, Isaiah        Alonso HS               5:36.0   17:23.70   44   
 45 #3383 Rocca, Anthony         George M. St            5:37.0   17:26.74   45   
 46 #3184 Wylie, Phillip         Brandon HS              5:38.0   17:29.95   46   
 47 #3588 Simonsen, Ryan         Newsome HS              5:38.2   17:30.53   47   
 48 #3367 Heath, Colton          George M. St            5:38.6   17:31.96   48   
 49 #3432 Waite, Miles           HB Plant HS             5:38.6   17:31.99   49   
 50 #3112 Sanchez, Jesus         Berkeley Prep HS        5:39.7   17:35.28   50   
 51 #3878 Panesso, Julian        Wharton HS              5:41.1   17:39.77   51   
 52 #3294 Shaffer, Christian     Freedom HS (Tampa)      5:42.4   17:43.57   52   
 53 #3153 Perry, Kyle            Bloomingdale HS         5:42.6   17:44.33   53   
 54 #3179 Nebeker, Caden         Brandon HS              5:43.3   17:46.50   54   
 55 #3562 Caskey, Cody           Newsome HS              5:43.7   17:47.84   55   
 56 #3151 McCausland, Noah       Bloomingdale HS         5:44.6   17:50.43   56   
 57 #3831 Plante, David          Tampa Jesuit HS         5:45.9   17:54.54   57   
 58 #3639 Cottrell, Robert       Riverview HS            5:46.4   17:56.16   58   
 59 #3099 Borland, Max           Berkeley Prep HS        5:46.9   17:57.49   59   
 60 #3102 Chase, Cameron         Berkeley Prep HS        5:47.1   17:58.14   60   
 61 #3667 Slife, Paul            Robinson HS             5:47.5   17:59.41   61   
 62 #3511 Macias, Samuel         Leto HS                 5:47.9   18:00.69   62   
 63 #3382 Quinones, Marcus       George M. St            5:48.1   18:01.41   63   
 64 #3520 Dean, Judah            Middleton HS            5:48.2   18:01.59   64   
 65 #3881 Spence, Ryan           Wharton HS              5:48.4   18:02.31   65   
 66 #3059 Vidmar, Justin         Alonso HS               5:48.7   18:03.12   66   
 67 #3163 White, Derrick         Bloomingdale HS         5:48.8   18:03.51   67   
 68 #3286 Lush, Richard          Freedom HS (Tampa)      5:50.2   18:07.98   68   
 69 #3677 McKenzie, Paul         Seffner Chri            5:50.9   18:09.92   69   
 70 #3320 Quiros, Isaac          Gaither HS              5:51.5   18:11.95   70   
 71 #3295 Smith, Dalton          Freedom HS (Tampa)      5:51.7   18:12.41   71   
 72 #3880 Sepulveda, Jonatha     Wharton HS              5:51.9   18:13.26   72   
 73 #3482 Cory, Michael          King HS                 5:52.1   18:13.79   73   
 74 #3182 Robeel, Michael        Brandon HS              5:52.3   18:14.32   74   
 75 #3067 Colon, Alex            Armwood HS              5:53.0   18:16.70        
 76 #3609 Chamberlain, John      Plant City HS           5:53.4   18:17.80   75   
 77 #3680 Turner, Jake           Seffner Chri            5:53.7   18:18.77   76   
 78 #3610 Facer, Cody            Plant City HS           5:54.5   18:21.27   77   
 79 #3237 Reyes, Mario           Durant HS               5:54.9   18:22.36   78   
 80 #3871 Fisher, Robert         Wharton HS              5:55.7   18:24.94   79   
 81 #3823 Kynkor, Dominic        Tampa Jesuit HS         5:55.8   18:25.25   80   
 82 #3429 Rooker, Kyle           HB Plant HS             5:55.9   18:25.59   81   
 83 #3142 Fee, Eric              Bloomingdale HS         5:56.0   18:25.93   82   
 84 #3253 Davis, James           East Bay HS             5:56.7   18:28.17   83   
 85 #3479 Aspray, Connor         King HS                 5:57.3   18:29.81   84   
 86 #3451 Pierre, Denzel         Hillsborough HS         5:59.6   18:37.16   85   
 87 #3210 Turner, Ty             Chamberlain HS          6:00.7   18:40.47   86   
 88 #3056 Smagowicz, Zach        Alonso HS               6:00.7   18:40.50   87   
 89 #3060 Wilkens, Augie         Alonso HS               6:01.2   18:42.02   88   
 90 #3766 Wylie, David           Strawberry Crest HS     6:01.9   18:44.10        
 91 #3661 Kunori, Reo            Robinson HS             6:03.3   18:48.60   89   
 92 #3046 Camacho, Fernando      Alonso HS               6:03.7   18:49.73   90   
 93 #3614 Mhumdi, Ali            Plant City HS           6:03.8   18:50.14   91   
 94 #3679 Seronka, Joel          Seffner Chri            6:03.8   18:50.23   92   
 95 #3494 Moctezuma, Angel       Lennard HS              6:04.0   18:50.73   93   
 96 #3616 Sun, Michael           Plant City HS           6:04.0   18:50.91   94   
 97 #3176 Herrara, Joshua        Brandon HS              6:06.3   18:57.88   95   
 98 #3802 Leon, Miguel           Tampa Jefferson HS      6:07.9   19:03.04   96   
 99 #3795 Delatorre, Cesar       Tampa Jefferson HS      6:08.8   19:05.67   97   
100 #3491 Cervantes, Daniel      Lennard HS              6:09.2   19:06.83   98   
101 #3676 McKenzie, John         Seffner Chri            6:11.3   19:13.46   99   
102 #3209 Szydlowski, Thomas     Chamberlain HS          6:11.5   19:14.01  100   
103 #3841 Shoop, Jacob           Tampa Jesuit HS         6:12.2   19:16.22  101   
104 #3414 Ghannadian, Arman      HB Plant HS             6:13.3   19:19.56  102   
105 #3156 Shivel, Marc           Bloomingdale HS         6:13.5   19:20.34  103   
106 #3322 Velez, Krystian        Gaither HS              6:13.9   19:21.57  104   
107 #3180 Oconnor, Donovan       Brandon HS              6:14.0   19:21.72  105   
108 #3882 Tandel, Veyd           Wharton HS              6:14.2   19:22.35  106   
109 #3207 Gonzalez, Manuel       Chamberlain HS          6:14.4   19:22.94  107   
110 #3098 Bikkasani, Ankush      Berkeley Prep HS        6:14.7   19:24.13  108   
111 #3637 Arrubula, Alejandr     Riverview HS            6:15.2   19:25.67  109   
112 #3642 Sciortino, Tyler       Riverview HS            6:15.3   19:25.92  110   
113 #3235 Morales, David         Durant HS               6:15.5   19:26.52  111   
114 #3782 Eggert, Ben            Tampa Bay Heat          6:15.9   19:27.85  112   
115 #3298 Wasserman, Benjami     Freedom HS (Tampa)      6:16.7   19:30.26  113   
116 #3480 Chan, Matthew          King HS                 6:18.3   19:35.15  114   
117 #3762 Rogers, Dylan          Strawberry Crest HS     6:19.0   19:37.46        
118 #3233 Martin, Joshua         Durant HS               6:19.4   19:38.72  115   
119 #3100 Burns, Griffin         Berkeley Prep HS        6:19.7   19:39.62  116   
120 #3058 Urso, Austin           Alonso HS               6:20.3   19:41.50  117   
121 #3321 Rey, Michael           Gaither HS              6:21.1   19:43.93  118   
122 #3071 Rodak, Joshua          Armwood HS              6:21.8   19:46.03        
123 #3806 Tiacuilo-bernal, A     Tampa Jefferson HS      6:24.3   19:53.96  119   
124 #3196 Ham, Reed              Carrollwood Day HS      6:25.0   19:56.12  120   
125 #3315 Biller, Jake           Gaither HS              6:25.4   19:57.13  121   
126 #3149 Koutz, Kaleb           Bloomingdale HS         6:25.7   19:58.30  122   
127 #3175 Gomez, Jacob           Brandon HS              6:26.2   19:59.59  123   
128 #3444 Espinal, Emil          Hillsborough HS         6:26.3   19:59.93  124   
129 #3052 Pierson, Evan          Alonso HS               6:26.7   20:01.29  125   
130 #3485 Sathish, Anirudh       King HS                 6:26.9   20:01.97  126   
131 #3183 Virgile, Herode        Brandon HS              6:28.0   20:05.26  127   
132 #3254 De Los Rios, Austi     East Bay HS             6:28.2   20:06.04  128   
133 #3615 Molina-Ramirez, Er     Plant City HS           6:28.7   20:07.52  129   
134 #3755 Cooper, Sheamus        Strawberry Crest HS     6:29.6   20:10.36        
135 #3495 Nelson, Aaron          Lennard HS              6:32.5   20:19.25  130   
136 #3450 Pham, Nicholas         Hillsborough HS         6:32.7   20:19.79  131   
137 #3070 Kudela, Jacob          Armwood HS              6:32.9   20:20.57        
138 #3452 Saltares, Daniel       Hillsborough HS         6:33.1   20:21.27  132   
139 #3493 Jeronimo-morales,      Lennard HS              6:36.4   20:31.54  133   
140 #3185 Bustamante, Nathan     Cambridge (C            6:37.0   20:33.32        
141 #3443 Coronado, Marcos       Hillsborough HS         6:38.4   20:37.68  134   
142 #3440 Bohorquez, Sergio      Hillsborough HS         6:38.5   20:37.82  135   
143 #3483 Epstein, Matthew       King HS                 6:38.5   20:37.99  136   
144 #3258 Moore, James           East Bay HS             6:39.7   20:41.78  137   
145 #3787 Rohm, Noah             Tampa Bay Heat          6:40.4   20:43.89  138   
146 #3641 Jordan, Daniel         Riverview HS            6:41.8   20:48.20  139   
147 #3522 Panareli, Cobyn        Middleton HS            6:42.2   20:49.38  140   
148 #3314 Bevan, Seely           Gaither HS              6:42.7   20:51.05  141   
149 #3323 Williams, Hunter       Gaither HS              6:44.2   20:55.81  142   
150 #3875 James, Gavin           Wharton HS              6:44.6   20:56.90  143   
151 #3252 Cale, Zachery          East Bay HS             6:44.9   20:57.72  144   
152 #3738 Williams, Evan         Spoto HS                6:45.2   20:58.92  145   
153 #3224 Butler, Michael        Durant HS               6:45.5   20:59.69  146   
154 #3255 Garner, Zachery        East Bay HS             6:46.4   21:02.41  147   
155 #3513 Pena, Lazaro           Leto HS                 6:49.6   21:12.59  148   
156 #3481 Cooper, Erik           King HS                 6:49.8   21:12.96  149   
157 #3523 Richards, Kayvon       Middleton HS            6:51.7   21:18.95  150   
158 #3490 Albarado, Benjamin     Lennard HS              6:52.4   21:21.10  151   
159 #3256 Lino Ortiz, Lucas      East Bay HS             6:55.6   21:31.13  152   
160 #3681 Vierra, Leo            Seffner Chri            6:57.8   21:37.89  153   
161 #3066 Brown, Leandre         Armwood HS              7:02.5   21:52.58        
162 #3788 Sainsbury, Josiah      Tampa Bay Heat          7:02.6   21:52.83  154   
163 #3195 Flansburg, Jake        Carrollwood Day HS      7:02.8   21:53.44  155   
164 #3805 Rivera, Carlos         Tampa Jefferson HS      7:03.5   21:55.54  156   
165 #3503 Chancay, Christoph     Leto HS                 7:05.1   22:00.56  157   
166 #3193 Architetto, Ethan      Carrollwood Day HS      7:05.5   22:01.88  158   
167 #3208 Murphy, Donovan        Chamberlain HS          7:06.4   22:04.70  159   
168 #3643 Stultz, Jeremy         Riverview HS            7:08.2   22:10.24  160   
169 #3800 Hernandez, Yahel       Tampa Jefferson HS      7:13.4   22:26.42  161   
170 #3736 Thomas, Derenzo        Spoto HS                7:22.4   22:54.25  162   
171 #3733 Delfino, Renzo         Spoto HS                7:23.7   22:58.35  163   
172 #3509 Leiton, GianCarlo      Leto HS                 7:28.6   23:13.72  164   
173 #3786 Reitemeyer, Willia     Tampa Bay Heat          7:29.0   23:14.85  165   
174 #3757 Hensley, Noah          Strawberry Crest HS     7:33.6   23:29.18        
175 #3785 Reitemeyer, Freder     Tampa Bay Heat          7:37.3   23:40.60  166   
176 #3508 La, Jimmy              Leto HS                 7:37.3   23:40.62  167   
177 #3781 Black, Jacob           Tampa Bay Heat          7:43.1   23:58.55  168   
178 #3521 Friedman, Chris        Middleton HS            7:47.1   24:11.11  169   
179 #3257 Mendez, Rolando        East Bay HS             7:50.9   24:23.03  170   
180 #3735 Laboriel, Anthony      Spoto HS                7:51.3   24:24.27  171   
181 #3497 Valdez, Emmanuel       Lennard HS              7:55.7   24:37.84  172   
182 #3197 Munir, Adam            Carrollwood Day HS      7:58.6   24:46.67  173   
183 #3206 Ambrocio, Oscar        Chamberlain HS          8:12.1   25:28.76  174   
184 #3732 Banks, Joey            Spoto HS                8:19.9   25:52.85  175   
185 #3198 Orrick, Nicholas       Carrollwood Day HS      8:26.4   26:13.11  176   
186 #3516 Bowerman, Hunter       Middleton HS            9:34.4   29:44.53  177   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Sickles HS                   81    1   17   19   20   24   31   33           
      Total Time:  1:21:55.74                                                     
         Average:    16:23.15                                                     
   2 Robinson HS                 100    3   11   23   28   35   61   89           
      Total Time:  1:23:03.81                                                     
         Average:    16:36.77                                                     
   3 HB Plant HS                 101    2    6   14   30   49   81  102           
      Total Time:  1:22:21.97                                                     
         Average:    16:28.40                                                     
   4 Newsome HS                  118   12   18   25   29   34   47   55           
      Total Time:  1:24:11.42                                                     
         Average:    16:50.29                                                     
   5 George M. Steinbrenner HS   140    9   15   32   39   45   48   63           
      Total Time:  1:24:37.91                                                     
         Average:    16:55.59                                                     
   6 Tampa Jesuit HS             160    8   22   36   37   57   80  101           
      Total Time:  1:25:15.53                                                     
         Average:    17:03.11                                                     
   7 Berkeley Prep HS            197    7   21   50   59   60  108  116           
      Total Time:  1:26:20.94                                                     
         Average:    17:16.19                                                     
   8 Freedom HS (Tampa)          276   42   43   52   68   71  113                
      Total Time:  1:28:49.27                                                     
         Average:    17:45.86                                                     
   9 Bloomingdale HS             285   27   53   56   67   82  103  122           
      Total Time:  1:29:02.80                                                     
         Average:    17:48.56                                                     
  10 Wharton HS                  308   41   51   65   72   79  106  143           
      Total Time:  1:29:41.75                                                     
         Average:    17:56.35                                                     
  11 Seffner Christian Academy   340    4   69   76   92   99  153                
      Total Time:  1:30:18.18                                                     
         Average:    18:03.64                                                     
  12 Plant City HS               350   13   75   77   91   94  129                
      Total Time:  1:30:49.91                                                     
         Average:    18:09.99                                                     
  13 Brandon HS                  374   46   54   74   95  105  123  127           
      Total Time:  1:31:50.37                                                     
         Average:    18:22.08                                                     
  14 Alonso HS                   375   44   66   87   88   90  117  125           
      Total Time:  1:31:39.07                                                     
         Average:    18:19.82                                                     
  15 Durant HS                   460   10   78  111  115  146                     
      Total Time:  1:34:48.17                                                     
         Average:    18:57.64                                                     
  16 Tampa Jefferson HS          473    5   96   97  119  156  161                
      Total Time:  1:35:48.94                                                     
         Average:    19:09.79                                                     
  17 King HS                     533   73   84  114  126  136  149                
      Total Time:  1:36:58.71                                                     
         Average:    19:23.75                                                     
  18 Middleton HS                549   26   64  140  150  169  177                
      Total Time:  1:41:18.82                                                     
         Average:    20:15.77                                                     
  19 Gaither HS                  554   70  104  118  121  141  142                
      Total Time:  1:38:05.63                                                     
         Average:    19:37.13                                                     
  20 Riverview HS                576   58  109  110  139  160                     
      Total Time:  1:39:46.19                                                     
         Average:    19:57.24                                                     
  21 Lennard HS                  605   93   98  130  133  151  172                
      Total Time:  1:40:09.45                                                     
         Average:    20:01.89                                                     
  22 Hillsborough HS             606   85  124  131  132  134  135                
      Total Time:  1:39:55.84                                                     
         Average:    19:59.17                                                     
  23 Tampa Bay Heat              609   40  112  138  154  165  166  168           
      Total Time:  1:42:39.57                                                     
         Average:    20:31.92                                                     
  24 Carrollwood Day HS          622   16  120  155  158  173  176                
      Total Time:  1:45:10.38                                                     
         Average:    21:02.08                                                     
  25 Chamberlain HS              626   86  100  107  159  174                     
      Total Time:  1:44:50.88                                                     
         Average:    20:58.18                                                     
  26 East Bay HS                 639   83  128  137  144  147  152  170           
      Total Time:  1:41:16.12                                                     
         Average:    20:15.23                                                     
  27 Spoto HS                    679   38  145  162  163  171  175                
      Total Time:  1:48:31.29                                                     
         Average:    21:42.26                                                     
  28 Leto HS                     698   62  148  157  164  167                     
      Total Time:  1:48:08.18                                                     
         Average:    21:37.64
Elite Timing & Event Management - Contractor License       HY-TEK's Meet Manager
                 Hillsborough County Championships - 10/20/2014                  
                               www.elitetiming.net                               
                                  Al Lopez Park                                  
                              Last Completed Event                               
 
Event 2  Boys 5k Run CC Varsity By Division
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
American Results 5000 Run                                                        
  1 Zentmeyer, James             Sickles HS            15:08.83    1             
  2 Guyton, Jack                 HB Plant HS           15:18.33    2             
  3 Rogers, Jack                 Robinson HS           15:44.35    3             
  4 Erickson, Daniel             Tampa Jefferson HS    15:50.73    4             
  5 Leverone, Rob                HB Plant HS           15:59.36    5             
  6 Keith, Thomas                George M. St          16:16.39    6             
  7 Slife, John                  Robinson HS           16:21.47    7             
  8 Collura, Evan                HB Plant HS           16:30.60    8             
  9 Myers, Drew                  George M. St          16:31.10    9             
 10 Fator, Elrashid              Sickles HS            16:37.02   10             
 11 Collins, Nathan              Sickles HS            16:40.39   11             
 12 Murphy, Ryan                 Sickles HS            16:40.65   12             
 13 Tejeda, Manuel               Robinson HS           16:45.07   13             
 14 Maldonado, Angel             Sickles HS            16:48.85   14             
 15 Jones, Ben                   Robinson HS           17:01.14   15             
 16 Markowski, Quasan            HB Plant HS           17:01.69   16             
 17 Fator, Nathir                Sickles HS            17:02.42   17             
 18 Nagel, Ryan                  George M. St          17:04.12   18             
 19 Goodman, Mason               Sickles HS            17:05.47   19             
 20 Fitzgerald, Wade             Robinson HS           17:11.78   20             
 21 Campbell, Ian                George M. St          17:19.56   21             
 22 Carrero, Isaiah              Alonso HS             17:23.70   22             
 23 Rocca, Anthony               George M. St          17:26.74   23             
 24 Heath, Colton                George M. St          17:31.96   24             
 25 Waite, Miles                 HB Plant HS           17:31.99   25             
 26 Slife, Paul                  Robinson HS           17:59.41   26             
 27 Macias, Samuel               Leto HS               18:00.69   27             
 28 Quinones, Marcus             George M. St          18:01.41   28             
 29 Vidmar, Justin               Alonso HS             18:03.12   29             
 30 Quiros, Isaac                Gaither HS            18:11.95   30             
 31 Rooker, Kyle                 HB Plant HS           18:25.59   31             
 32 Smagowicz, Zach              Alonso HS             18:40.50   32             
 33 Wilkens, Augie               Alonso HS             18:42.02   33             
 34 Kunori, Reo                  Robinson HS           18:48.60   34             
 35 Camacho, Fernando            Alonso HS             18:49.73   35             
 36 Leon, Miguel                 Tampa Jefferson HS    19:03.04   36             
 37 Delatorre, Cesar             Tampa Jefferson HS    19:05.67   37             
 38 Ghannadian, Arman            HB Plant HS           19:19.56   38             
 39 Velez, Krystian              Gaither HS            19:21.57   39             
 40 Urso, Austin                 Alonso HS             19:41.50   40             
 41 Rey, Michael                 Gaither HS            19:43.93   41             
 42 Tiacuilo-bernal, Alvaro      Tampa Jefferson HS    19:53.96   42             
 43 Biller, Jake                 Gaither HS            19:57.13   43             
 44 Pierson, Evan                Alonso HS             20:01.29   44             
 45 Bevan, Seely                 Gaither HS            20:51.05   45             
 46 Williams, Hunter             Gaither HS            20:55.81   46             
 47 Pena, Lazaro                 Leto HS               21:12.59   47             
 48 Rivera, Carlos               Tampa Jefferson HS    21:55.54   48             
 49 Chancay, Christopher         Leto HS               22:00.56   49             
 50 Hernandez, Yahel             Tampa Jefferson HS    22:26.42   50             
 51 Leiton, GianCarlo            Leto HS               23:13.72   51             
 52 La, Jimmy                    Leto HS               23:40.62   52             
Federal Results 5000 Run                                                         
  1 Fliegelman, Haftom           Durant HS             16:20.88    1             
  2 Harper, Aaron                Newsome HS            16:28.34    2             
  3 Whitmore, Luke               Plant City HS         16:29.79    3             
  4 Governor, Jonathan           Newsome HS            16:37.77    4             
  5 Flynn, Andrew                Newsome HS            16:53.64    5             
  6 Benik, Bo                    Bloomingdale HS       16:58.60    6             
  7 Gum, Nickolas                Newsome HS            17:01.55    7             
  8 Tucker, Christian            Newsome HS            17:10.12    8             
  9 Whittington, A.J.            Spoto HS              17:15.50    9             
 10 Wylie, Phillip               Brandon HS            17:29.95   10             
 11 Simonsen, Ryan               Newsome HS            17:30.53   11             
 12 Perry, Kyle                  Bloomingdale HS       17:44.33   12             
 13 Nebeker, Caden               Brandon HS            17:46.50   13             
 14 Caskey, Cody                 Newsome HS            17:47.84   14             
 15 McCausland, Noah             Bloomingdale HS       17:50.43   15             
 16 Cottrell, Robert             Riverview HS          17:56.16   16             
 17 White, Derrick               Bloomingdale HS       18:03.51   17             
 18 Robeel, Michael              Brandon HS            18:14.32   18             
 19 Chamberlain, John            Plant City HS         18:17.80   19             
 20 Facer, Cody                  Plant City HS         18:21.27   20             
 21 Reyes, Mario                 Durant HS             18:22.36   21             
 22 Fee, Eric                    Bloomingdale HS       18:25.93   22             
 23 Davis, James                 East Bay HS           18:28.17   23             
 24 Mhumdi, Ali                  Plant City HS         18:50.14   24             
 25 Moctezuma, Angel             Lennard HS            18:50.73   25             
 26 Sun, Michael                 Plant City HS         18:50.91   26             
 27 Herrara, Joshua              Brandon HS            18:57.88   27             
 28 Cervantes, Daniel            Lennard HS            19:06.83   28             
 29 Shivel, Marc                 Bloomingdale HS       19:20.34   29             
 30 Oconnor, Donovan             Brandon HS            19:21.72   30             
 31 Arrubula, Alejandro          Riverview HS          19:25.67   31             
 32 Sciortino, Tyler             Riverview HS          19:25.92   32             
 33 Morales, David               Durant HS             19:26.52   33             
 34 Martin, Joshua               Durant HS             19:38.72   34             
 35 Koutz, Kaleb                 Bloomingdale HS       19:58.30   35             
 36 Gomez, Jacob                 Brandon HS            19:59.59   36             
 37 Virgile, Herode              Brandon HS            20:05.26   37             
 38 De Los Rios, Austin          East Bay HS           20:06.04   38             
 39 Molina-Ramirez, Eric         Plant City HS         20:07.52   39             
 40 Nelson, Aaron                Lennard HS            20:19.25   40             
 41 Jeronimo-morales, Edi        Lennard HS            20:31.54   41             
 42 Moore, James                 East Bay HS           20:41.78   42             
 43 Jordan, Daniel               Riverview HS          20:48.20   43             
 44 Cale, Zachery                East Bay HS           20:57.72   44             
 45 Williams, Evan               Spoto HS              20:58.92   45             
 46 Butler, Michael              Durant HS             20:59.69   46             
 47 Garner, Zachery              East Bay HS           21:02.41   47             
 48 Albarado, Benjamin           Lennard HS            21:21.10   48             
 49 Lino Ortiz, Lucas            East Bay HS           21:31.13   49             
 50 Stultz, Jeremy               Riverview HS          22:10.24   50             
 51 Thomas, Derenzo              Spoto HS              22:54.25   51             
 52 Delfino, Renzo               Spoto HS              22:58.35   52             
 53 Mendez, Rolando              East Bay HS           24:23.03   53             
 54 Laboriel, Anthony            Spoto HS              24:24.27   54             
 55 Valdez, Emmanuel             Lennard HS            24:37.84   55             
 56 Banks, Joey                  Spoto HS              25:52.85   56             
National Results 5000 Run                                                        
  1 Dean, Daniel                 Middleton HS          16:57.79    1             
  2 Escobar, Angel               Wharton HS            17:21.47    2             
  3 Michel, Alejandro            Freedom HS (Tampa)    17:22.17    3             
  4 Haara, Luke                  Freedom HS (Tampa)    17:23.14    4             
  5 Panesso, Julian              Wharton HS            17:39.77    5             
  6 Shaffer, Christian           Freedom HS (Tampa)    17:43.57    6             
  7 Dean, Judah                  Middleton HS          18:01.59    7             
  8 Spence, Ryan                 Wharton HS            18:02.31    8             
  9 Lush, Richard                Freedom HS (Tampa)    18:07.98    9             
 10 Smith, Dalton                Freedom HS (Tampa)    18:12.41   10             
 11 Sepulveda, Jonathan          Wharton HS            18:13.26   11             
 12 Cory, Michael                King HS               18:13.79   12             
 13 Colon, Alex                  Armwood HS            18:16.70                  
 14 Fisher, Robert               Wharton HS            18:24.94   13             
 15 Aspray, Connor               King HS               18:29.81   14             
 16 Pierre, Denzel               Hillsborough HS       18:37.16   15             
 17 Turner, Ty                   Chamberlain HS        18:40.47   16             
 18 Wylie, David                 Strawberry Crest HS   18:44.10                  
 19 Szydlowski, Thomas           Chamberlain HS        19:14.01   17             
 20 Tandel, Veyd                 Wharton HS            19:22.35   18             
 21 Gonzalez, Manuel             Chamberlain HS        19:22.94   19             
 22 Wasserman, Benjamin          Freedom HS (Tampa)    19:30.26   20             
 23 Chan, Matthew                King HS               19:35.15   21             
 24 Rogers, Dylan                Strawberry Crest HS   19:37.46                  
 25 Rodak, Joshua                Armwood HS            19:46.03                  
 26 Espinal, Emil                Hillsborough HS       19:59.93   22             
 27 Sathish, Anirudh             King HS               20:01.97   23             
 28 Cooper, Sheamus              Strawberry Crest HS   20:10.36                  
 29 Pham, Nicholas               Hillsborough HS       20:19.79   24             
 30 Kudela, Jacob                Armwood HS            20:20.57                  
 31 Saltares, Daniel             Hillsborough HS       20:21.27   25             
 32 Coronado, Marcos             Hillsborough HS       20:37.68   26             
 33 Bohorquez, Sergio            Hillsborough HS       20:37.82   27             
 34 Epstein, Matthew             King HS               20:37.99   28             
 35 Panareli, Cobyn              Middleton HS          20:49.38   29             
 36 James, Gavin                 Wharton HS            20:56.90   30             
 37 Cooper, Erik                 King HS               21:12.96   31             
 38 Richards, Kayvon             Middleton HS          21:18.95   32             
 39 Brown, Leandre               Armwood HS            21:52.58                  
 40 Murphy, Donovan              Chamberlain HS        22:04.70   33             
 41 Hensley, Noah                Strawberry Crest HS   23:29.18                  
 42 Friedman, Chris              Middleton HS          24:11.11   34             
 43 Ambrocio, Oscar              Chamberlain HS        25:28.76   35             
 44 Bowerman, Hunter             Middleton HS          29:44.53   36             
Private Schools Results 5000 Run                                                 
  1 Perkins, Noah                Seffner Chri          15:45.80    1             
  2 Ochoa, Leonel                Berkeley Prep HS      16:06.32    2             
  3 Caldwell, Jason              Tampa Jesuit HS       16:07.50    3             
  4 Pironti, Jack                Carrollwood Day HS    16:32.27    4             
  5 Vasiloudes, Vasilis          Berkeley Prep HS      16:43.71    5             
  6 Gonzmart, Charlie            Tampa Jesuit HS       16:44.34    6             
  7 Pratt, Tyler                 Tampa Jesuit HS       17:14.26    7             
  8 Robbins, John                Tampa Jesuit HS       17:14.89    8             
  9 Rhodes, Chandler             Tampa Bay Heat        17:20.15    9             
 10 Sanchez, Jesus               Berkeley Prep HS      17:35.28   10             
 11 Plante, David                Tampa Jesuit HS       17:54.54   11             
 12 Borland, Max                 Berkeley Prep HS      17:57.49   12             
 13 Chase, Cameron               Berkeley Prep HS      17:58.14   13             
 14 McKenzie, Paul               Seffner Chri          18:09.92   14             
 15 Turner, Jake                 Seffner Chri          18:18.77   15             
 16 Kynkor, Dominic              Tampa Jesuit HS       18:25.25   16             
 17 Seronka, Joel                Seffner Chri          18:50.23   17             
 18 McKenzie, John               Seffner Chri          19:13.46   18             
 19 Shoop, Jacob                 Tampa Jesuit HS       19:16.22   19             
 20 Bikkasani, Ankush            Berkeley Prep HS      19:24.13   20             
 21 Eggert, Ben                  Tampa Bay Heat        19:27.85   21             
 22 Burns, Griffin               Berkeley Prep HS      19:39.62   22             
 23 Ham, Reed                    Carrollwood Day HS    19:56.12   23             
 24 Bustamante, Nathanael        Cambridge (C          20:33.32                  
 25 Rohm, Noah                   Tampa Bay Heat        20:43.89   24             
 26 Vierra, Leo                  Seffner Chri          21:37.89   25             
 27 Sainsbury, Josiah            Tampa Bay Heat        21:52.83   26             
 28 Flansburg, Jake              Carrollwood Day HS    21:53.44   27             
 29 Architetto, Ethan            Carrollwood Day HS    22:01.88   28             
 30 Reitemeyer, William          Tampa Bay Heat        23:14.85   29             
 31 Reitemeyer, Frederick        Tampa Bay Heat        23:40.60   30             
 32 Black, Jacob                 Tampa Bay Heat        23:58.55   31             
 33 Munir, Adam                  Carrollwood Day HS    24:46.67   32             
 34 Orrick, Nicholas             Carrollwood Day HS    26:13.11   33             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
American Results 5000 Run                                                        
   1 Sickles HS                   48    1   10   11   12   14   17   19          
      Total Time:  1:21:55.74                                                    
         Average:    16:23.15                                                    
   2 HB Plant HS                  56    2    5    8   16   25   31   38          
      Total Time:  1:22:21.97                                                    
         Average:    16:28.40                                                    
   3 Robinson HS                  58    3    7   13   15   20   26   34          
      Total Time:  1:23:03.81                                                    
         Average:    16:36.77                                                    
   4 George M. Steinbrenner HS    77    6    9   18   21   23   24   28          
      Total Time:  1:24:37.91                                                    
         Average:    16:55.59                                                    
   5 Alonso HS                   151   22   29   32   33   35   40   44          
      Total Time:  1:31:39.07                                                    
         Average:    18:19.82                                                    
   6 Tampa Jefferson HS          167    4   36   37   42   48   50               
      Total Time:  1:35:48.94                                                    
         Average:    19:09.79                                                    
   7 Gaither HS                  198   30   39   41   43   45   46               
      Total Time:  1:38:05.63                                                    
         Average:    19:37.13                                                    
   8 Leto HS                     226   27   47   49   51   52                    
      Total Time:  1:48:08.18                                                    
         Average:    21:37.64                                                    
Federal Results 5000 Run                                                         
   1 Newsome HS                   26    2    4    5    7    8   11   14          
      Total Time:  1:24:11.42                                                    
         Average:    16:50.29                                                    
   2 Bloomingdale HS              72    6   12   15   17   22   29   35          
      Total Time:  1:29:02.80                                                    
         Average:    17:48.56                                                    
   3 Plant City HS                92    3   19   20   24   26   39               
      Total Time:  1:30:49.91                                                    
         Average:    18:09.99                                                    
   4 Brandon HS                   98   10   13   18   27   30   36   37          
      Total Time:  1:31:50.37                                                    
         Average:    18:22.08                                                    
   5 Durant HS                   135    1   21   33   34   46                    
      Total Time:  1:34:48.17                                                    
         Average:    18:57.64                                                    
   6 Riverview HS                172   16   31   32   43   50                    
      Total Time:  1:39:46.19                                                    
         Average:    19:57.24                                                    
   7 Lennard HS                  182   25   28   40   41   48   55               
      Total Time:  1:40:09.45                                                    
         Average:    20:01.89                                                    
   8 East Bay HS                 194   23   38   42   44   47   49   53          
      Total Time:  1:41:16.12                                                    
         Average:    20:15.23                                                    
   9 Spoto HS                    211    9   45   51   52   54   56               
      Total Time:  1:48:31.29                                                    
         Average:    21:42.26                                                    
National Results 5000 Run                                                        
   1 Freedom HS (Tampa)           32    3    4    6    9   10   20               
      Total Time:  1:28:49.27                                                    
         Average:    17:45.86                                                    
   2 Wharton HS                   39    2    5    8   11   13   18   30          
      Total Time:  1:29:41.75                                                    
         Average:    17:56.35                                                    
   3 King HS                      98   12   14   21   23   28   31               
      Total Time:  1:36:58.71                                                    
         Average:    19:23.75                                                    
   4 Middleton HS                103    1    7   29   32   34   36               
      Total Time:  1:41:18.82                                                    
         Average:    20:15.77                                                    
   5 Hillsborough HS             112   15   22   24   25   26   27               
      Total Time:  1:39:55.84                                                    
         Average:    19:59.17                                                    
   6 Chamberlain HS              120   16   17   19   33   35                    
      Total Time:  1:44:50.88                                                    
         Average:    20:58.18                                                    
Private Schools Results 5000 Run                                                 
   1 Tampa Jesuit HS              35    3    6    7    8   11   16   19          
      Total Time:  1:25:15.53                                                    
         Average:    17:03.11                                                    
   2 Berkeley Prep HS             42    2    5   10   12   13   20   22          
      Total Time:  1:26:20.94                                                    
         Average:    17:16.19                                                    
   3 Seffner Christian Academy    65    1   14   15   17   18   25               
      Total Time:  1:30:18.18                                                    
         Average:    18:03.64                                                    
   4 Tampa Bay Heat              109    9   21   24   26   29   30   31          
      Total Time:  1:42:39.57                                                    
         Average:    20:31.92                                                    
   5 Carrollwood Day HS          114    4   23   27   28   32   33               
      Total Time:  1:45:10.38                                                    
         Average:    21:02.08
Elite Timing & Event Management - Contractor License        HY-TEK's Meet Manager
                  Hillsborough County Championships - 10/20/2014                  
                               www.elitetiming.net                                
                                  Al Lopez Park                                   
                               Last Completed Event                               
 
Event 3  Girls 5k Run CC JV All County
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 #3013 Fredericks, Alexa      Academy of H            6:57.5   21:37.10    1   
  2 #3859 Lettiero, Rachel       Wharton HS              7:01.0   21:47.97    2   
  3 #3082 Grundy, Maggie         Berkeley Prep HS        7:07.0   22:06.64    3   
  4 #3846 Clancy, Brynn          Wharton HS              7:08.0   22:09.67    4   
  5 #3409 Ward, Katherine        HB Plant HS             7:12.3   22:23.11    5   
  6 #3531 Borgen, Delsie         Newsome HS              7:13.9   22:27.91    6   
  7 #3003 Calka, Lindsay         Academy of H            7:15.5   22:32.85    7   
  8 #3545 Oldham, Lauren         Newsome HS              7:16.3   22:35.47    8   
  9 #3552 Torsone, Christine     Newsome HS              7:20.6   22:48.78    9   
 10 #3527 Averett, Taylor        Newsome HS              7:21.3   22:51.01   10   
 11 #3076 Davis, Imani           Berkeley Prep HS        7:21.4   22:51.24   11   
 12 #3263 Curkovic, Nina         Freedom HS (Tampa)      7:21.9   22:52.75   12   
 13 #3553 Tragakis, Juliana      Newsome HS              7:23.2   22:56.75   13   
 14 #3017 Kuizon, Carmelle       Academy of H            7:24.3   23:00.30   14   
 15 #3330 Fennelly, Norah        George M. St            7:24.7   23:01.59   15   
 16 #3042 Skelton, Kayla         Alonso HS               7:26.2   23:06.21   16   
 17 #3271 Maczuga, Kayla         Freedom HS (Tampa)      7:26.8   23:07.93   17   
 18 #3341 Matthews, Daniella     George M. St            7:27.2   23:09.23   18   
 19 #3543 Lewis, Lauren          Newsome HS              7:27.6   23:10.54   19   
 20 #3397 Makar, Ariana          HB Plant HS             7:27.9   23:11.47   20   
 21 #3012 Flynn, Saragail        Academy of H            7:28.6   23:13.57   21   
 22 #3387 Andino, Jacema         HB Plant HS             7:31.5   23:22.69   22   
 23 #3275 Rickert, Lillian       Freedom HS (Tampa)      7:31.9   23:23.77   23   
 24 #3274 Rutherford, Schuyl     Freedom HS (Tampa)      7:32.0   23:24.28   24   
 25 #3024 Swenson, Gretchen      Academy of H            7:34.5   23:32.01   25   
 26 #3346 Piniella, Sophia       George M. St            7:34.6   23:32.10   26   
 27 #3526 Arndt, Ashley          Newsome HS              7:35.5   23:35.12   27   
 28 #3536 Harrell, Emily         Newsome HS              7:35.7   23:35.54        
 29 #3093 Searle, Grace          Berkeley Prep HS        7:35.7   23:35.59   28   
 30 #3401 O`keeffe, Kiely        HB Plant HS             7:37.7   23:41.99   29   
 31 #3001 Anthony, Gillian       Academy of H            7:39.3   23:46.83   30   
 32 #3020 Lynch, Siobhan         Academy of H            7:41.9   23:55.07   31   
 33 #3347 Pino, Olivia           George M. St            7:42.0   23:55.35   32   
 34 #3023 Santos, Eleeza         Academy of H            7:42.4   23:56.38        
 35 #3540 Huxhold, Ashley        Newsome HS              7:43.3   23:59.35        
 36 #3351 Smart, Kailey          George M. St            7:43.6   24:00.21   33   
 37 #3340 Lighthall, Emily       George M. St            7:44.1   24:01.64   34   
 38 #3848 Derrico, Halle         Wharton HS              7:44.9   24:04.15   35   
 39 #3534 Dunn, Emilie           Newsome HS              7:45.5   24:06.10        
 40 #3404 Seaton, Erin           HB Plant HS             7:45.8   24:07.12   36   
 41 #3489 Thomason, Alexis       Lennard HS              7:47.3   24:11.86        
 42 #3002 Boos, Lindsay          Academy of H            7:51.2   24:23.70        
 43 #3338 Kubel, Brooke          George M. St            7:51.2   24:23.78   37   
 44 #3311 Stoltztoos, Sierra     Gaither HS              7:51.5   24:24.84   38   
 45 #3078 Fleming, Wren          Berkeley Prep HS        7:51.8   24:25.83   39   
 46 #3326 Cevallos, Leslie       George M. St            7:52.2   24:26.99        
 47 #3645 Cer, Esther            Robinson HS             7:52.3   24:27.16   40   
 48 #3022 Metzger, Julia         Academy of H            7:52.5   24:27.88        
 49 #3328 D'Angelo, Olivia       George M. St            7:52.6   24:28.27        
 50 #3852 Golicher, Mollie       Wharton HS              7:53.2   24:29.94   41   
 51 #3355 Zinckgraf, Bailey      George M. St            7:53.7   24:31.67        
 52 #3083 Haider, Shezreh        Berkeley Prep HS        7:58.0   24:45.07   42   
 53 #3856 Hughes, Brianna        Wharton HS              7:59.0   24:48.21   43   
 54 #3008 Dierks, Avery          Academy of H            7:59.3   24:48.98        
 55 #3041 Sarah, Gonzalez        Alonso HS               7:59.9   24:50.86   44   
 56 #3014 Graff, Morgan          Academy of H            8:00.1   24:51.33        
 57 #3327 D'Angelo, Grace        George M. St            8:00.3   24:52.06        
 58 #3402 Patterson, Kathryn     HB Plant HS             8:00.3   24:52.25   45   
 59 #3542 Levine, Marissa        Newsome HS              8:03.0   25:00.59        
 60 #3474 McIver, angela         King HS                 8:03.1   25:00.93        
 61 #3537 Higgins, Casey         Newsome HS              8:03.9   25:03.41        
 62 #3654 Porter, Katelyn        Robinson HS             8:04.7   25:05.87   46   
 63 #3334 Hall, Jennifer         George M. St            8:05.2   25:07.47        
 64 #3408 Trasorras, Andrea      HB Plant HS             8:06.0   25:09.74   47   
 65 #3312 Vazquez, Alyssa        Gaither HS              8:06.7   25:11.87   48   
 66 #3339 Languien, Adela        George M. St            8:07.9   25:15.72        
 67 #3032 Faichney, Sarah        Alonso HS               8:08.1   25:16.43   49   
 68 #3035 Jones, Bailey          Alonso HS               8:09.5   25:20.64   50   
 69 #3131 Mulligan, Clark        Bloomingdale HS         8:09.7   25:21.27   51   
 70 #3126 Luty, Victoria         Bloomingdale HS         8:11.4   25:26.64   52   
 71 #3646 Fabian, Tatiana        Robinson HS             8:11.7   25:27.54   53   
 72 #3682 Almanear, Amber        Sickles HS              8:12.8   25:30.83   54   
 73 #3631 Moran-Adams, Karis     Riverview HS            8:13.1   25:31.92   55   
 74 #3866 Velasquez, Jacquel     Wharton HS              8:13.8   25:34.03   56   
 75 #3688 Chute, Lyndsey         Sickles HS              8:14.1   25:34.88   57   
 76 #3407 Summers, Grace         HB Plant HS             8:14.3   25:35.52        
 77 #3116 Bernal, Marianna       Bloomingdale HS         8:14.5   25:36.29   58   
 78 #3081 Gibson, Samantha       Berkeley Prep HS        8:15.6   25:39.53   59   
 79 #3548 Razvillas, Kassidy     Newsome HS              8:16.2   25:41.47        
 80 #3219 Toomer, Jordan         Durant HS               8:16.2   25:41.52        
 81 #3264 Edwards, Ashley        Freedom HS (Tampa)      8:16.8   25:43.45   60   
 82 #3269 Leon, Ashley           Freedom HS (Tampa)      8:17.4   25:45.22   61   
 83 #3268 Gaias, Hunter          Freedom HS (Tampa)      8:17.6   25:46.00   62   
 84 #3538 Hodne, Kristen         Newsome HS              8:17.9   25:46.64        
 85 #3778 Turner, Amber          Tampa Bay Heat          8:18.3   25:47.92        
 86 #3030 Connor, Jessica        Alonso HS               8:18.5   25:48.51   63   
 87 #3335 Hall, Kimberly         George M. St            8:18.6   25:48.85        
 88 #3127 Machina, Jenna         Bloomingdale HS         8:18.8   25:49.70   64   
 89 #3550 Scott, Josee           Newsome HS              8:18.9   25:50.02        
 90 #3683 Anderson, Maddie       Sickles HS              8:20.5   25:55.01   65   
 91 #3277 Tan, Terry             Freedom HS (Tampa)      8:20.6   25:55.22        
 92 #3851 Giarrizzo, Olivia      Wharton HS              8:20.7   25:55.38   66   
 93 #3391 Guveloglu, Layla       HB Plant HS             8:21.5   25:57.90        
 94 #3004 Curtis, Cecily         Academy of H            8:21.7   25:58.52        
 95 #3009 Dierks, Erica          Academy of H            8:22.2   26:00.06        
 96 #3390 Ferreri, Rachel        HB Plant HS             8:22.2   26:00.26        
 97 #3300 Do Carmo, Laiz         Gaither HS              8:22.3   26:00.54   67   
 98 #3398 McCain, Chandler       HB Plant HS             8:23.6   26:04.49        
 99 #3261 Capillan, Zofia        Freedom HS (Tampa)      8:24.1   26:06.08        
100 #3776 Orozco, Sarah          Tampa Bay Heat          8:25.0   26:08.74        
101 #3353 Teixeira, Jennifer     George M. St            8:27.5   26:16.69        
102 #3532 Bray, Taylor           Newsome HS              8:27.8   26:17.52        
103 #3697 Rager, Holly           Sickles HS              8:28.8   26:20.62   68   
104 #3648 Graves, Annabeth       Robinson HS             8:29.1   26:21.54   69   
105 #3273 Millington, Victor     Freedom HS (Tampa)      8:29.5   26:22.78        
106 #3272 Milani, Ava            Freedom HS (Tampa)      8:29.5   26:22.96        
107 #3854 Hernandez, Taylor      Wharton HS              8:31.3   26:28.47        
108 #3121 Hayes, Cassidy         Bloomingdale HS         8:32.3   26:31.46   70   
109 #3471 Cory, Eileen           King HS                 8:34.4   26:38.10        
110 #3021 Matter, Madison        Academy of H            8:36.3   26:44.09        
111 #3038 Melendez, Julia        Alonso HS               8:36.4   26:44.34   71   
112 #3488 Hanson, Erin           Lennard HS              8:36.6   26:44.87        
113 #3603 Payne, Tracey          Plant City HS           8:37.8   26:48.51        
114 #3344 Perri, Alexandra       George M. St            8:43.0   27:04.72        
115 #3741 Cameron, Sarah         Strawberry Crest HS     8:44.5   27:09.36   72   
116 #3333 Funsch, Peyton         George M. St            8:46.2   27:14.56        
117 #3597 De La Rosa, Rosema     Plant City HS           8:46.7   27:16.29        
118 #3211 Cantrell, Sammie       Durant HS               8:48.5   27:21.82        
119 #3620 Budzynski, Amalia      Riverview HS            8:48.9   27:22.95   73   
120 #3768 Brunner, Brianna       Tampa Bay Heat          8:49.2   27:24.03        
121 #3636 Zerby, Lauren          Riverview HS            8:49.4   27:24.60   74   
122 #3073 Brittain, Mary Kat     Berkeley Prep HS        8:49.6   27:25.24   75   
123 #3476 talent, rebecca        King HS                 8:49.9   27:26.20        
124 #3853 Goward, Hallie         Wharton HS              8:50.1   27:26.76        
125 #3388 Boe, Cady              HB Plant HS             8:51.7   27:31.90        
126 #3529 Beegen, Rylie          Newsome HS              8:52.4   27:33.85        
127 #3392 Hiers, Maria           HB Plant HS             8:56.2   27:45.83        
128 #3544 McAneny, Madeleine     Newsome HS              8:58.0   27:51.42        
129 #3247 Reyes, Maria           East Bay HS             8:58.2   27:51.98        
130 #3539 Hodne, Lauren          Newsome HS              8:58.3   27:52.38        
131 #3302 Gutierrez, Sienna      Gaither HS              8:58.6   27:53.09   76   
132 #3632 Rodriguez, Paola       Riverview HS            9:01.4   28:01.86   77   
133 #3399 McCain, Skylar         HB Plant HS             9:01.4   28:02.08        
134 #3403 Picone, Emily          HB Plant HS             9:01.5   28:02.27        
135 #3332 Friedly, Taylor        George M. St            9:02.5   28:05.32        
136 #3092 Schneider, Bethany     Berkeley Prep HS        9:04.8   28:12.47        
137 #3089 Raterman, Sophia       Berkeley Prep HS        9:05.1   28:13.56        
138 #3695 Halme, Saara           Sickles HS              9:11.2   28:32.50   78   
139 #3218 Ramirez, Jizelle       Durant HS               9:11.9   28:34.62        
140 #3133 West, Kara             Bloomingdale HS         9:13.0   28:38.05   79   
141 #3524 Anderson, Rebecca      Newsome HS              9:19.6   28:58.54        
142 #3858 Lefler, Sierra         Wharton HS              9:21.2   29:03.53        
143 #3215 Flectcher, Megan       Durant HS               9:25.2   29:15.73        
144 #3045 Wright, Emily          Alonso HS               9:27.6   29:23.42   80   
145 #3528 Barron, Kathryn        Newsome HS              9:30.9   29:33.48        
146 #3248 Rohani, Roya           East Bay HS             9:32.7   29:39.03        
147 #3246 Reis, Larissa          East Bay HS             9:36.5   29:51.01        
148 #3018 Lambert, Kelly         Academy of H            9:38.1   29:56.06        
149 #3686 Bukovan, Kayleigh      Sickles HS              9:41.4   30:06.28   81   
150 #3622 Cooper, Caroline       Riverview HS            9:45.6   30:19.15   82   
151 #3750 Ooroth, Amrutha        Strawberry Crest HS     9:45.8   30:20.01   83   
152 #3125 Kelley, Jessica        Bloomingdale HS         9:53.2   30:42.85   84   
153 #3633 Santiago, Micheko      Riverview HS            9:54.3   30:46.28   85   
154 #3644 Bourdeaux, Sierra      Robinson HS             9:57.3   30:55.71   86   
155 #3691 Hendley, Andrea        Sickles HS              9:57.7   30:56.91   87   
156 #3685 Brewer, Madison        Sickles HS              9:57.8   30:57.26        
157 #3028 Andresen, Julia        Alonso HS              10:03.2   31:14.08        
158 #3299 Burden, Rebeka         Gaither HS             10:10.1   31:35.46   88   
159 #3555 Urrutia, Lanai         Newsome HS             10:14.3   31:48.54        
160 #3625 Garrett, Mckaela       Riverview HS           10:21.1   32:09.68   89   
161 #3855 Hineline, Rachel       Wharton HS             10:27.0   32:27.86        
162 #3343 Onesko, Alexcis        George M. St           10:29.8   32:36.52        
163 #3670 Jones, Shaelyn         Seffner Chri           10:38.2   33:02.53        
164 #3086 Kudryk, Kelly          Berkeley Prep HS       10:48.7   33:35.25        
165 #3743 Ellison, Rachel        Strawberry Crest HS    10:49.2   33:36.86   90   
166 #3687 Cevasvo, Samatha       Sickles HS             10:59.3   34:08.25        
167 #3325 Arias, Sophie          George M. St           11:07.1   34:32.40        
168 #3845 Bennett, Tia           Wharton HS             11:10.2   34:42.21        
169 #3740 Bazley, Cassidy        Strawberry Crest HS    11:39.1   36:11.89   91   
170 #3748 Jarrard, Madison       Strawberry Crest HS    11:39.1   36:11.89   92   
171 #3780 White, Meagan          Tampa Bay Heat         11:42.0   36:20.91        
172 #3473 Eldin, Nora            King HS                11:44.0   36:27.17        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Newsome HS                   46    6    8    9   10   13   19   27           
      Total Time:  1:53:39.92                                                     
         Average:    22:43.99                                                     
   2 Academy of Holy Names HS     68    1    7   14   21   25   30   31           
      Total Time:  1:53:55.83                                                     
         Average:    22:47.17                                                     
   3 HB Plant HS                 112    5   20   22   29   36   45   47           
      Total Time:  1:56:46.38                                                     
         Average:    23:21.28                                                     
   4 Berkeley Prep HS            123    3   11   28   39   42   59   75           
      Total Time:  1:57:44.37                                                     
         Average:    23:32.88                                                     
   5 George M. Steinbrenner HS   124   15   18   26   32   33   34   37           
      Total Time:  1:57:38.48                                                     
         Average:    23:31.70                                                     
   6 Wharton HS                  125    2    4   35   41   43   56   66           
      Total Time:  1:57:19.94                                                     
         Average:    23:27.99                                                     
   7 Freedom HS (Tampa)          136   12   17   23   24   60   61   62           
      Total Time:  1:58:32.19                                                     
         Average:    23:42.44                                                     
   8 Alonso HS                   222   16   44   49   50   63   71   80           
      Total Time:  2:04:22.65                                                     
         Average:    24:52.53                                                     
   9 Robinson HS                 294   40   46   53   69   86                     
      Total Time:  2:12:17.82                                                     
         Average:    26:27.57                                                     
  10 Bloomingdale HS             295   51   52   58   64   70   79   84           
      Total Time:  2:08:45.36                                                     
         Average:    25:45.08                                                     
  11 Gaither HS                  317   38   48   67   76   88                     
      Total Time:  2:15:05.80                                                     
         Average:    27:01.16                                                     
  12 Sickles HS                  322   54   57   65   68   78   81   87           
      Total Time:  2:11:53.84                                                     
         Average:    26:22.77                                                     
  13 Riverview HS                361   55   73   74   77   82   85   89           
      Total Time:  2:18:40.48                                                     
         Average:    27:44.10                                                     
  14 Strawberry Crest HS         428   72   83   90   91   92                     
      Total Time:  2:43:30.01                                                     
         Average:    32:42.01
Elite Timing & Event Management - Contractor License       HY-TEK's Meet Manager
                 Hillsborough County Championships - 10/20/2014                  
                               www.elitetiming.net                               
                                  Al Lopez Park                                  
                              Last Completed Event                               
 
Event 3  Girls 5k Run CC JV By Division
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
American Results 5000 Run                                                        
  1 Ward, Katherine              HB Plant HS           22:23.11    1             
  2 Fennelly, Norah              George M. St          23:01.59    2             
  3 Skelton, Kayla               Alonso HS             23:06.21    3             
  4 Matthews, Daniella           George M. St          23:09.23    4             
  5 Makar, Ariana                HB Plant HS           23:11.47    5             
  6 Andino, Jacema               HB Plant HS           23:22.69    6             
  7 Piniella, Sophia             George M. St          23:32.10    7             
  8 O`keeffe, Kiely              HB Plant HS           23:41.99    8             
  9 Pino, Olivia                 George M. St          23:55.35    9             
 10 Smart, Kailey                George M. St          24:00.21   10             
 11 Lighthall, Emily             George M. St          24:01.64   11             
 12 Seaton, Erin                 HB Plant HS           24:07.12   12             
 13 Kubel, Brooke                George M. St          24:23.78   13             
 14 Stoltztoos, Sierra           Gaither HS            24:24.84   14             
 15 Cevallos, Leslie             George M. St          24:26.99                  
 16 Cer, Esther                  Robinson HS           24:27.16   15             
 17 D'Angelo, Olivia             George M. St          24:28.27                  
 18 Zinckgraf, Bailey            George M. St          24:31.67                  
 19 Sarah, Gonzalez              Alonso HS             24:50.86   16             
 20 D'Angelo, Grace              George M. St          24:52.06                  
 21 Patterson, Kathryn           HB Plant HS           24:52.25   17             
 22 Porter, Katelyn              Robinson HS           25:05.87   18             
 23 Hall, Jennifer               George M. St          25:07.47                  
 24 Trasorras, Andrea            HB Plant HS           25:09.74   19             
 25 Vazquez, Alyssa              Gaither HS            25:11.87   20             
 26 Languien, Adela              George M. St          25:15.72                  
 27 Faichney, Sarah              Alonso HS             25:16.43   21             
 28 Jones, Bailey                Alonso HS             25:20.64   22             
 29 Fabian, Tatiana              Robinson HS           25:27.54   23             
 30 Almanear, Amber              Sickles HS            25:30.83   24             
 31 Chute, Lyndsey               Sickles HS            25:34.88   25             
 32 Summers, Grace               HB Plant HS           25:35.52                  
 33 Connor, Jessica              Alonso HS             25:48.51   26             
 34 Hall, Kimberly               George M. St          25:48.85                  
 35 Anderson, Maddie             Sickles HS            25:55.01   27             
 36 Guveloglu, Layla             HB Plant HS           25:57.90                  
 37 Ferreri, Rachel              HB Plant HS           26:00.26                  
 38 Do Carmo, Laiz               Gaither HS            26:00.54   28             
 39 McCain, Chandler             HB Plant HS           26:04.49                  
 40 Teixeira, Jennifer           George M. St          26:16.69                  
 41 Rager, Holly                 Sickles HS            26:20.62   29             
 42 Graves, Annabeth             Robinson HS           26:21.54   30             
 43 Melendez, Julia              Alonso HS             26:44.34   31             
 44 Perri, Alexandra             George M. St          27:04.72                  
 45 Funsch, Peyton               George M. St          27:14.56                  
 46 Boe, Cady                    HB Plant HS           27:31.90                  
 47 Hiers, Maria                 HB Plant HS           27:45.83                  
 48 Gutierrez, Sienna            Gaither HS            27:53.09   32             
 49 McCain, Skylar               HB Plant HS           28:02.08                  
 50 Picone, Emily                HB Plant HS           28:02.27                  
 51 Friedly, Taylor              George M. St          28:05.32                  
 52 Halme, Saara                 Sickles HS            28:32.50   33             
 53 Wright, Emily                Alonso HS             29:23.42   34             
 54 Bukovan, Kayleigh            Sickles HS            30:06.28   35             
 55 Bourdeaux, Sierra            Robinson HS           30:55.71   36             
 56 Hendley, Andrea              Sickles HS            30:56.91   37             
 57 Brewer, Madison              Sickles HS            30:57.26                  
 58 Andresen, Julia              Alonso HS             31:14.08                  
 59 Burden, Rebeka               Gaither HS            31:35.46   38             
 60 Onesko, Alexcis              George M. St          32:36.52                  
 61 Cevasvo, Samatha             Sickles HS            34:08.25                  
 62 Arias, Sophie                George M. St          34:32.40                  
Federal Results 5000 Run                                                         
  1 Borgen, Delsie               Newsome HS            22:27.91    1             
  2 Oldham, Lauren               Newsome HS            22:35.47    2             
  3 Torsone, Christine           Newsome HS            22:48.78    3             
  4 Averett, Taylor              Newsome HS            22:51.01    4             
  5 Tragakis, Juliana            Newsome HS            22:56.75    5             
  6 Lewis, Lauren                Newsome HS            23:10.54    6             
  7 Arndt, Ashley                Newsome HS            23:35.12    7             
  8 Harrell, Emily               Newsome HS            23:35.54                  
  9 Huxhold, Ashley              Newsome HS            23:59.35                  
 10 Dunn, Emilie                 Newsome HS            24:06.10                  
 11 Thomason, Alexis             Lennard HS            24:11.86                  
 12 Levine, Marissa              Newsome HS            25:00.59                  
 13 Higgins, Casey               Newsome HS            25:03.41                  
 14 Mulligan, Clark              Bloomingdale HS       25:21.27    8             
 15 Luty, Victoria               Bloomingdale HS       25:26.64    9             
 16 Moran-Adams, Karisya         Riverview HS          25:31.92   10             
 17 Bernal, Marianna             Bloomingdale HS       25:36.29   11             
 18 Razvillas, Kassidy           Newsome HS            25:41.47                  
 19 Toomer, Jordan               Durant HS             25:41.52                  
 20 Hodne, Kristen               Newsome HS            25:46.64                  
 21 Machina, Jenna               Bloomingdale HS       25:49.70   12             
 22 Scott, Josee                 Newsome HS            25:50.02                  
 23 Bray, Taylor                 Newsome HS            26:17.52                  
 24 Hayes, Cassidy               Bloomingdale HS       26:31.46   13             
 25 Hanson, Erin                 Lennard HS            26:44.87                  
 26 Payne, Tracey                Plant City HS         26:48.51                  
 27 De La Rosa, Rosemary         Plant City HS         27:16.29                  
 28 Cantrell, Sammie             Durant HS             27:21.82                  
 29 Budzynski, Amalia            Riverview HS          27:22.95   14             
 30 Zerby, Lauren                Riverview HS          27:24.60   15             
 31 Beegen, Rylie                Newsome HS            27:33.85                  
 32 McAneny, Madeleine           Newsome HS            27:51.42                  
 33 Reyes, Maria                 East Bay HS           27:51.98                  
 34 Hodne, Lauren                Newsome HS            27:52.38                  
 35 Rodriguez, Paola             Riverview HS          28:01.86   16             
 36 Ramirez, Jizelle             Durant HS             28:34.62                  
 37 West, Kara                   Bloomingdale HS       28:38.05   17             
 38 Anderson, Rebecca            Newsome HS            28:58.54                  
 39 Flectcher, Megan             Durant HS             29:15.73                  
 40 Barron, Kathryn              Newsome HS            29:33.48                  
 41 Rohani, Roya                 East Bay HS           29:39.03                  
 42 Reis, Larissa                East Bay HS           29:51.01                  
 43 Cooper, Caroline             Riverview HS          30:19.15   18             
 44 Kelley, Jessica              Bloomingdale HS       30:42.85   19             
 45 Santiago, Micheko            Riverview HS          30:46.28   20             
 46 Urrutia, Lanai               Newsome HS            31:48.54                  
 47 Garrett, Mckaela             Riverview HS          32:09.68   21             
National Results 5000 Run                                                        
  1 Lettiero, Rachel             Wharton HS            21:47.97    1             
  2 Clancy, Brynn                Wharton HS            22:09.67    2             
  3 Curkovic, Nina               Freedom HS (Tampa)    22:52.75    3             
  4 Maczuga, Kayla               Freedom HS (Tampa)    23:07.93    4             
  5 Rickert, Lillian             Freedom HS (Tampa)    23:23.77    5             
  6 Rutherford, Schuyler         Freedom HS (Tampa)    23:24.28    6             
  7 Derrico, Halle               Wharton HS            24:04.15    7             
  8 Golicher, Mollie             Wharton HS            24:29.94    8             
  9 Hughes, Brianna              Wharton HS            24:48.21    9             
 10 McIver, angela               King HS               25:00.93                  
 11 Velasquez, Jacquelin         Wharton HS            25:34.03   10             
 12 Edwards, Ashley              Freedom HS (Tampa)    25:43.45   11             
 13 Leon, Ashley                 Freedom HS (Tampa)    25:45.22   12             
 14 Gaias, Hunter                Freedom HS (Tampa)    25:46.00   13             
 15 Tan, Terry                   Freedom HS (Tampa)    25:55.22                  
 16 Giarrizzo, Olivia            Wharton HS            25:55.38   14             
 17 Capillan, Zofia              Freedom HS (Tampa)    26:06.08                  
 18 Millington, Victoria         Freedom HS (Tampa)    26:22.78                  
 19 Milani, Ava                  Freedom HS (Tampa)    26:22.96                  
 20 Hernandez, Taylor            Wharton HS            26:28.47                  
 21 Cory, Eileen                 King HS               26:38.10                  
 22 Cameron, Sarah               Strawberry Crest HS   27:09.36   15             
 23 talent, rebecca              King HS               27:26.20                  
 24 Goward, Hallie               Wharton HS            27:26.76                  
 25 Lefler, Sierra               Wharton HS            29:03.53                  
 26 Ooroth, Amrutha              Strawberry Crest HS   30:20.01   16             
 27 Hineline, Rachel             Wharton HS            32:27.86                  
 28 Ellison, Rachel              Strawberry Crest HS   33:36.86   17             
 29 Bennett, Tia                 Wharton HS            34:42.21                  
 30 Bazley, Cassidy              Strawberry Crest HS   36:11.89   18             
 31 Jarrard, Madison             Strawberry Crest HS   36:11.89   19             
 32 Eldin, Nora                  King HS               36:27.17                  
Private Schools Results 5000 Run                                                 
  1 Fredericks, Alexa            Academy of H          21:37.10    1             
  2 Grundy, Maggie               Berkeley Prep HS      22:06.64    2             
  3 Calka, Lindsay               Academy of H          22:32.85    3             
  4 Davis, Imani                 Berkeley Prep HS      22:51.24    4             
  5 Kuizon, Carmelle             Academy of H          23:00.30    5             
  6 Flynn, Saragail              Academy of H          23:13.57    6             
  7 Swenson, Gretchen            Academy of H          23:32.01    7             
  8 Searle, Grace                Berkeley Prep HS      23:35.59    8             
  9 Anthony, Gillian             Academy of H          23:46.83    9             
 10 Lynch, Siobhan               Academy of H          23:55.07   10             
 11 Santos, Eleeza               Academy of H          23:56.38                  
 12 Boos, Lindsay                Academy of H          24:23.70                  
 13 Fleming, Wren                Berkeley Prep HS      24:25.83   11             
 14 Metzger, Julia               Academy of H          24:27.88                  
 15 Haider, Shezreh              Berkeley Prep HS      24:45.07   12             
 16 Dierks, Avery                Academy of H          24:48.98                  
 17 Graff, Morgan                Academy of H          24:51.33                  
 18 Gibson, Samantha             Berkeley Prep HS      25:39.53   13             
 19 Turner, Amber                Tampa Bay Heat        25:47.92                  
 20 Curtis, Cecily               Academy of H          25:58.52                  
 21 Dierks, Erica                Academy of H          26:00.06                  
 22 Orozco, Sarah                Tampa Bay Heat        26:08.74                  
 23 Matter, Madison              Academy of H          26:44.09                  
 24 Brunner, Brianna             Tampa Bay Heat        27:24.03                  
 25 Brittain, Mary Kate          Berkeley Prep HS      27:25.24   14             
 26 Schneider, Bethany           Berkeley Prep HS      28:12.47                  
 27 Raterman, Sophia             Berkeley Prep HS      28:13.56                  
 28 Lambert, Kelly               Academy of H          29:56.06                  
 29 Jones, Shaelyn               Seffner Chri          33:02.53                  
 30 Kudryk, Kelly                Berkeley Prep HS      33:35.25                  
 31 White, Meagan                Tampa Bay Heat        36:20.91                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
American Results 5000 Run                                                        
   1 George M. Steinbrenner HS    32    2    4    7    9   10   11   13          
      Total Time:  1:57:38.48                                                    
         Average:    23:31.70                                                    
   2 HB Plant HS                  32    1    5    6    8   12   17   19          
      Total Time:  1:56:46.38                                                    
         Average:    23:21.28                                                    
   3 Alonso HS                    88    3   16   21   22   26   31   34          
      Total Time:  2:04:22.65                                                    
         Average:    24:52.53                                                    
   4 Robinson HS                 122   15   18   23   30   36                    
      Total Time:  2:12:17.82                                                    
         Average:    26:27.57                                                    
   5 Gaither HS                  132   14   20   28   32   38                    
      Total Time:  2:15:05.80                                                    
         Average:    27:01.16                                                    
   6 Sickles HS                  138   24   25   27   29   33   35   37          
      Total Time:  2:11:53.84                                                    
         Average:    26:22.77                                                    
Federal Results 5000 Run                                                         
   1 Newsome HS                   15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:  1:53:39.92                                                    
         Average:    22:43.99                                                    
   2 Bloomingdale HS              53    8    9   11   12   13   17   19          
      Total Time:  2:08:45.36                                                    
         Average:    25:45.08                                                    
   3 Riverview HS                 73   10   14   15   16   18   20   21          
      Total Time:  2:18:40.48                                                    
         Average:    27:44.10                                                    
National Results 5000 Run                                                        
   1 Wharton HS                   27    1    2    7    8    9   10   14          
      Total Time:  1:57:19.94                                                    
         Average:    23:27.99                                                    
   2 Freedom HS (Tampa)           29    3    4    5    6   11   12   13          
      Total Time:  1:58:32.19                                                    
         Average:    23:42.44                                                    
   3 Strawberry Crest HS          85   15   16   17   18   19                    
      Total Time:  2:43:30.01                                                    
         Average:    32:42.01                                                    
Private Schools Results 5000 Run                                                 
   1 Academy of Holy Names HS     22    1    3    5    6    7    9   10          
      Total Time:  1:53:55.83                                                    
         Average:    22:47.17                                                    
   2 Berkeley Prep HS             37    2    4    8   11   12   13   14          
      Total Time:  1:57:44.37                                                    
         Average:    23:32.88
Elite Timing & Event Management - Contractor License        HY-TEK's Meet Manager
                  Hillsborough County Championships - 10/20/2014                  
                               www.elitetiming.net                                
                                  Al Lopez Park                                   
                               Last Completed Event                               
 
Event 4  Boys 5k Run CC JV All County
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 #3358 Campbell, Anthony      George M. St            5:38.9   17:32.65    1   
  2 #3567 Fuller, Michael        Newsome HS              5:44.7   17:50.86    2   
  3 #3704 Collins, Daniel        Sickles HS              5:50.2   18:07.92    3   
  4 #3833 Rain, Griffin          Tampa Jesuit HS         5:51.2   18:10.89    4   
  5 #3136 Boutin, Colin          Bloomingdale HS         5:51.8   18:12.93    5   
  6 #3561 Burke, Alexander       Newsome HS              5:53.3   18:17.48    6   
  7 #3380 Payne, Mark            George M. St            5:56.2   18:26.67    7   
  8 #3564 Fletcher, Dustin       Newsome HS              5:58.7   18:34.32    8   
  9 #3363 Cerreta, Matt          George M. St            6:00.2   18:38.95    9   
 10 #3563 Dombroski, Noah        Newsome HS              6:00.7   18:40.51   10   
 11 #3369 Hill, Matt             George M. St            6:00.8   18:40.78   11   
 12 #3415 Gilberto, Brad         HB Plant HS             6:01.0   18:41.58   12   
 13 #3365 Fontes, Matthew        George M. St            6:01.7   18:43.70   13   
 14 #3840 Sauter, Harrison       Tampa Jesuit HS         6:02.8   18:46.92   14   
 15 #3839 Santos, Dominic        Tampa Jesuit HS         6:04.1   18:50.94   15   
 16 #3715 Mayer, Thomas          Sickles HS              6:05.3   18:54.85   16   
 17 #3357 Bell, Darin            George M. St            6:05.7   18:56.20   17   
 18 #3566 Forsyth, Maxwell       Newsome HS              6:09.4   19:07.60   18   
 19 #3828 Miller, Tyler          Tampa Jesuit HS         6:09.6   19:08.13   19   
 20 #3578 Manweiler, Jacob       Newsome HS              6:10.3   19:10.25   20   
 21 #3282 Easterberg, Baily      Freedom HS (Tampa)      6:10.5   19:10.91   21   
 22 #3171 Bishop, Kevin          Brandon HS              6:11.4   19:13.83        
 23 #3147 Harwood, Nicholas      Bloomingdale HS         6:11.9   19:15.24   22   
 24 #3662 McMillan, Andrew       Robinson HS             6:13.0   19:18.82        
 25 #3883 Tran, Brandon          Wharton HS              6:13.7   19:20.85   23   
 26 #3872 Garcia, George         Wharton HS              6:15.1   19:25.18   24   
 27 #3375 Martz, Nick            George M. St            6:15.2   19:25.71   25   
 28 #3817 Field, Dylan           Tampa Jesuit HS         6:15.3   19:25.96   26   
 29 #3141 Fast, Brennan          Bloomingdale HS         6:15.4   19:26.31   27   
 30 #3371 Johnston, Cameron      George M. St            6:16.8   19:30.57        
 31 #3815 Echenique, Austin      Tampa Jesuit HS         6:17.1   19:31.51   28   
 32 #3356 Ali, Shane             George M. St            6:17.6   19:32.92        
 33 #3589 Smith, Isaiah          Newsome HS              6:17.9   19:34.10   29   
 34 #3820 Hahn, Myles            Tampa Jesuit HS         6:18.3   19:35.31   30   
 35 #3557 Ammann, Daniel         Newsome HS              6:18.4   19:35.45        
 36 #3162 Urbance, Will          Bloomingdale HS         6:19.3   19:38.46   31   
 37 #3559 Brickhaus, David       Newsome HS              6:19.8   19:39.78        
 38 #3577 Kurtz, Taylor          Newsome HS              6:20.1   19:40.66        
 39 #3586 Roche, John            Newsome HS              6:20.2   19:41.01        
 40 #3560 Broome, Connor         Newsome HS              6:20.5   19:42.08        
 41 #3873 Godbold, Frankie       Wharton HS              6:21.1   19:43.82   32   
 42 #3572 Hirn, Elliot           Newsome HS              6:23.6   19:51.61        
 43 #3161 Townsend, Nate         Bloomingdale HS         6:24.1   19:53.13   33   
 44 #3813 Delano, Michael        Tampa Jesuit HS         6:25.3   19:56.89        
 45 #3716 Murphy, Austin         Sickles HS              6:26.8   20:01.75   34   
 46 #3660 Joshi, Ritvik          Robinson HS             6:27.2   20:02.80        
 47 #3590 Tucker, Andrew         Newsome HS              6:27.4   20:03.48        
 48 #3421 Kearns, Matt           HB Plant HS             6:28.2   20:05.82   35   
 49 #3877 Murphy, Dennarius      Wharton HS              6:28.4   20:06.50   36   
 50 #3143 Gazzo, Luke            Bloomingdale HS         6:28.4   20:06.60   37   
 51 #3583 Radford, Clay          Newsome HS              6:30.4   20:12.84        
 52 #3613 Jurado, Rigo           Plant City HS           6:30.6   20:13.42        
 53 #3368 Hill, Kevin            George M. St            6:30.7   20:13.78        
 54 #3181 Peerzada, Omar         Brandon HS              6:31.0   20:14.76        
 55 #3430 Rosa, Huntley          HB Plant HS             6:32.5   20:19.24   38   
 56 #3177 Keckler, Steven        Brandon HS              6:33.5   20:22.52        
 57 #3281 Duncan, Russell        Freedom HS (Tampa)      6:33.7   20:23.13   39   
 58 #3290 Reddy, Sanjay          Freedom HS (Tampa)      6:34.7   20:26.00   40   
 59 #3285 Jefferis, Kevin        Freedom HS (Tampa)      6:38.4   20:37.55   41   
 60 #3713 Krems, Nicklaus        Sickles HS              6:38.7   20:38.47   42   
 61 #3053 Riquelme, Joshua       Alonso HS               6:39.0   20:39.56   43   
 62 #3580 Mowery, Charles        Newsome HS              6:39.6   20:41.45        
 63 #3617 Waters, Jordan         Plant City HS           6:42.8   20:51.32        
 64 #3373 Kezell, Nathan         George M. St            6:42.9   20:51.63        
 65 #3876 McDonnell, Nathana     Wharton HS              6:43.1   20:52.37   44   
 66 #3291 Rodgers, Colten        Freedom HS (Tampa)      6:44.3   20:56.13   45   
 67 #3377 Menendez, Joey         George M. St            6:44.6   20:56.90        
 68 #3385 Viola, Nathanael       George M. St            6:44.7   20:57.21        
 69 #3879 Robinson, Kyle         Wharton HS              6:45.8   21:00.60   46   
 70 #3842 Sullivan, Zack         Tampa Jesuit HS         6:46.0   21:01.23        
 71 #3707 Etherton, Reagan       Sickles HS              6:49.6   21:12.41   47   
 72 #3144 Gearhart, Cody         Bloomingdale HS         6:51.2   21:17.35   48   
 73 #3139 Cruz, Damien           Bloomingdale HS         6:51.8   21:19.35        
 74 #3101 Cavo, George           Berkeley Prep HS        6:52.6   21:21.88   49   
 75 #3384 Tambasco, Nick         George M. St            6:52.7   21:22.10        
 76 #3574 Huxhold, Andrew        Newsome HS              6:53.5   21:24.57        
 77 #3433 Yancey, Jeb            HB Plant HS             6:54.3   21:27.13   50   
 78 #3814 Dumois, Juan           Tampa Jesuit HS         6:55.5   21:30.78        
 79 #3423 Leal, Jaren            HB Plant HS             6:56.1   21:32.64   51   
 80 #3719 Shepard, Andrew        Sickles HS              6:56.8   21:34.93   52   
 81 #3138 Buchanan, Brandon      Bloomingdale HS         6:59.1   21:41.95        
 82 #3718 Rosenblum, Adam        Sickles HS              6:59.8   21:44.18   53   
 83 #3157 Shuman, Macauley       Bloomingdale HS         7:00.9   21:47.69        
 84 #3870 Essek, Jake            Wharton HS              7:02.4   21:52.06   54   
 85 #3055 Santeiro, William      Alonso HS               7:02.5   21:52.44   55   
 86 #3360 Campbell, Trevor       George M. St            7:03.7   21:56.12        
 87 #3466 Over, Alex             Keystone Pre            7:04.0   21:57.28        
 88 #3830 Pasquier, Lucas        Tampa Jesuit HS         7:04.8   21:59.66        
 89 #3105 Heyck, Robbie          Berkeley Prep HS        7:04.9   21:59.92   56   
 90 #3584 Renegar, Brandon       Newsome HS              7:06.6   22:05.11        
 91 #3364 Econom, Jack           George M. St            7:06.8   22:05.78        
 92 #3711 Hartman, Andrew        Sickles HS              7:07.1   22:06.66        
 93 #3137 Brimner, Wyatt         Bloomingdale HS         7:07.8   22:09.09        
 94 #3455 Vero, Kristian         Hillsborough HS         7:08.6   22:11.53   57   
 95 #3809 Bufano, Victor         Tampa Jesuit HS         7:08.7   22:11.89        
 96 #3836 Roches, Roberto        Tampa Jesuit HS         7:09.2   22:13.31        
 97 #3822 Johnson, Finn          Tampa Jesuit HS         7:09.7   22:14.89        
 98 #3721 Vanderwest, Connor     Sickles HS              7:10.0   22:15.74        
 99 #3663 Miller, Jeffrey        Robinson HS             7:10.3   22:16.67        
100 #3664 Montoya, Nixon         Robinson HS             7:10.5   22:17.52        
101 #3581 Parker, Steven         Newsome HS              7:11.8   22:21.43        
102 #3107 Kudla, Colby           Berkeley Prep HS        7:12.0   22:21.98   58   
103 #3362 Catmull, Troy          George M. St            7:12.0   22:22.01        
104 #3638 Buchler, Brian         Riverview HS            7:16.7   22:36.57        
105 #3558 Bradley, Matthew       Newsome HS              7:16.7   22:36.60        
106 #3154 Quiroz, Gilberto       Bloomingdale HS         7:17.4   22:38.89        
107 #3825 Lemon, Jake            Tampa Jesuit HS         7:18.3   22:41.70        
108 #3821 Hasara, Luke           Tampa Jesuit HS         7:19.8   22:46.27        
109 #3057 Smallen, Blake         Alonso HS               7:20.3   22:47.93   59   
110 #3720 Tang, Andy             Sickles HS              7:20.8   22:49.46        
111 #3448 Morrison, Alexande     Hillsborough HS         7:21.0   22:49.85   60   
112 #3050 Lloyd, Donald          Alonso HS               7:21.5   22:51.49   61   
113 #3376 Melenbacher, Conno     George M. St            7:21.7   22:52.09        
114 #3160 Stahlbusch, Andrew     Bloomingdale HS         7:22.1   22:53.54        
115 #3097 Bekesh, Nathan         Berkeley Prep HS        7:22.8   22:55.67   62   
116 #3292 Rojka, Will            Freedom HS (Tampa)      7:24.1   22:59.50   63   
117 #3808 Alessandri, Peter      Tampa Jesuit HS         7:25.2   23:03.09        
118 #3427 Phillips, Erce         HB Plant HS             7:25.3   23:03.34   64   
119 #3703 Cabral, Chris          Sickles HS              7:27.5   23:10.22        
120 #3048 Fisher, Nicholas       Alonso HS               7:28.0   23:11.82   65   
121 #3366 Guincho, Ian           George M. St            7:31.9   23:23.86        
122 #3287 Martin, Miles          Freedom HS (Tampa)      7:33.7   23:29.36   66   
123 #3445 Hagelstein, Sebast     Hillsborough HS         7:33.9   23:30.15   67   
124 #3454 Vasquez, Arthur        Hillsborough HS         7:34.9   23:33.19   68   
125 #3447 Moradiellos, Steph     Hillsborough HS         7:35.0   23:33.53   69   
126 #3446 Isom, Cordell          Hillsborough HS         7:36.2   23:37.36   70   
127 #3061 Williams, Arick        Alonso HS               7:37.4   23:41.02   71   
128 #3178 Molitor, Peter         Brandon HS              7:37.6   23:41.46        
129 #3723 West, Nathan           Sickles HS              7:40.0   23:49.16        
130 #3410 Buntyn, Mitch          HB Plant HS             7:40.2   23:49.66   72   
131 #3051 Lynn, Caleb            Alonso HS               7:43.8   24:00.80   73   
132 #3515 Asson, Collin          Middleton HS            7:43.8   24:00.81        
133 #3803 McCord, Tykeem         Tampa Jefferson HS      7:48.5   24:15.39        
134 #3783 Eggert, Ethan          Tampa Bay Heat          7:48.7   24:16.07        
135 #3827 Maloney, Connor        Tampa Jesuit HS         7:49.1   24:17.39        
136 #3164 Zuknick, Joseph        Bloomingdale HS         7:50.0   24:20.06        
137 #3096 Bader, Corey           Berkeley Prep HS        7:55.7   24:37.83   74   
138 #3807 Vara, Anthony          Tampa Jefferson HS      8:02.1   24:57.72        
139 #3844 Withers, Michael       Tampa Jesuit HS         8:02.3   24:58.33        
140 #3054 Salas, Luciano         Alonso HS               8:02.8   25:00.02        
141 #3108 Meyer, Jake            Berkeley Prep HS        8:03.4   25:01.76   75   
142 #3361 Catmull, Thayne        George M. St            8:06.2   25:10.51        
143 #3722 Vanderwest, Hunter     Sickles HS              8:15.9   25:40.47        
144 #3606 Baerwalde, Joshua      Plant City HS           8:21.7   25:58.64        
145 #3518 Dawson, Zach           Middleton HS            8:23.5   26:04.14        
146 #3812 Cruse, Jacob           Tampa Jesuit HS         8:23.7   26:04.85        
147 #3428 Robinson, Joshua       HB Plant HS             8:23.8   26:05.10        
148 #3288 Matthews, Noah         Freedom HS (Tampa)      8:25.4   26:09.93        
149 #3110 Redei, Rafa            Berkeley Prep HS        8:25.6   26:10.69   76   
150 #3426 McCree, Alex           HB Plant HS             8:32.7   26:32.72        
151 #3114 St. John, Pete         Berkeley Prep HS        8:33.5   26:35.34        
152 #3592 Vannoy, Gavin          Newsome HS              8:34.1   26:37.15        
153 #3140 Dickey, Ethan          Bloomingdale HS         8:39.1   26:52.70        
154 #3418 Henderson, Darnell     HB Plant HS             8:40.0   26:55.44        
155 #3810 Butler, Charles        Tampa Jesuit HS         8:50.6   27:28.43        
156 #3712 Harwood, Zachary       Sickles HS              8:51.4   27:30.87        
157 #3159 Snow, Justin           Bloomingdale HS         9:00.5   27:59.05        
158 #3765 Wills, Joseph          Strawberry Crest HS     9:07.7   28:21.45        
159 #3106 Hyatt, Reese           Berkeley Prep HS        9:13.5   28:39.62        
160 #3111 Samson, Roman          Berkeley Prep HS        9:14.1   28:41.28        
161 #3464 Hammel, Joshua         Keystone Pre            9:49.1   30:30.26        
162 #3756 Harvester, Matthew     Strawberry Crest HS     9:53.8   30:44.75        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 George M. Steinbrenner HS    41    1    7    9   11   13   17   25           
      Total Time:  1:32:02.75                                                     
         Average:    18:24.55                                                     
   2 Newsome HS                   44    2    6    8   10   18   20   29           
      Total Time:  1:32:30.77                                                     
         Average:    18:30.16                                                     
   3 Tampa Jesuit HS              78    4   14   15   19   26   28   30           
      Total Time:  1:34:22.84                                                     
         Average:    18:52.57                                                     
   4 Bloomingdale HS             118    5   22   27   31   33   37   48           
      Total Time:  1:36:26.07                                                     
         Average:    19:17.22                                                     
   5 Sickles HS                  142    3   16   34   42   47   52   53           
      Total Time:  1:38:55.40                                                     
         Average:    19:47.08                                                     
   6 Wharton HS                  159   23   24   32   36   44   46   54           
      Total Time:  1:39:28.72                                                     
         Average:    19:53.75                                                     
   7 Freedom HS (Tampa)          186   21   39   40   41   45   63   66           
      Total Time:  1:41:33.72                                                     
         Average:    20:18.75                                                     
   8 HB Plant HS                 186   12   35   38   50   51   64   72           
      Total Time:  1:42:06.41                                                     
         Average:    20:25.29                                                     
   9 Alonso HS                   283   43   55   59   61   65   71   73           
      Total Time:  1:51:23.24                                                     
         Average:    22:16.65                                                     
  10 Berkeley Prep HS            299   49   56   58   62   74   75   76           
      Total Time:  1:53:17.28                                                     
         Average:    22:39.46                                                     
  11 Hillsborough HS             321   57   60   67   68   69   70                
      Total Time:  1:55:38.25                                                     
         Average:    23:07.65
 Elite Timing & Event Management - Contractor License        HY-TEK's Meet Manager
                  Hillsborough County Championships - 10/20/2014                  
                               www.elitetiming.net                                
                                  Al Lopez Park                                   
                               Last Completed Event                               
 
Event 4  Boys 5k Run CC JV By Division
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
American Results 5000 Run                                                         
  1 #3358 Campbell, Anthony      George M. St            5:38.9   17:32.65    1   
  2 #3704 Collins, Daniel        Sickles HS              5:50.2   18:07.92    2   
  3 #3380 Payne, Mark            George M. St            5:56.2   18:26.67    3   
  4 #3363 Cerreta, Matt          George M. St            6:00.2   18:38.95    4   
  5 #3369 Hill, Matt             George M. St            6:00.8   18:40.78    5   
  6 #3415 Gilberto, Brad         HB Plant HS             6:01.0   18:41.58    6   
  7 #3365 Fontes, Matthew        George M. St            6:01.7   18:43.70    7   
  8 #3715 Mayer, Thomas          Sickles HS              6:05.3   18:54.85    8   
  9 #3357 Bell, Darin            George M. St            6:05.7   18:56.20    9   
 10 #3662 McMillan, Andrew       Robinson HS             6:13.0   19:18.82        
 11 #3375 Martz, Nick            George M. St            6:15.2   19:25.71   10   
 12 #3371 Johnston, Cameron      George M. St            6:16.8   19:30.57        
 13 #3356 Ali, Shane             George M. St            6:17.6   19:32.92        
 14 #3716 Murphy, Austin         Sickles HS              6:26.8   20:01.75   11   
 15 #3660 Joshi, Ritvik          Robinson HS             6:27.2   20:02.80        
 16 #3421 Kearns, Matt           HB Plant HS             6:28.2   20:05.82   12   
 17 #3368 Hill, Kevin            George M. St            6:30.7   20:13.78        
 18 #3430 Rosa, Huntley          HB Plant HS             6:32.5   20:19.24   13   
 19 #3713 Krems, Nicklaus        Sickles HS              6:38.7   20:38.47   14   
 20 #3053 Riquelme, Joshua       Alonso HS               6:39.0   20:39.56   15   
 21 #3373 Kezell, Nathan         George M. St            6:42.9   20:51.63        
 22 #3377 Menendez, Joey         George M. St            6:44.6   20:56.90        
 23 #3385 Viola, Nathanael       George M. St            6:44.7   20:57.21        
 24 #3707 Etherton, Reagan       Sickles HS              6:49.6   21:12.41   16   
 25 #3384 Tambasco, Nick         George M. St            6:52.7   21:22.10        
 26 #3433 Yancey, Jeb            HB Plant HS             6:54.3   21:27.13   17   
 27 #3423 Leal, Jaren            HB Plant HS             6:56.1   21:32.64   18   
 28 #3719 Shepard, Andrew        Sickles HS              6:56.8   21:34.93   19   
 29 #3718 Rosenblum, Adam        Sickles HS              6:59.8   21:44.18   20   
 30 #3055 Santeiro, William      Alonso HS               7:02.5   21:52.44   21   
 31 #3360 Campbell, Trevor       George M. St            7:03.7   21:56.12        
 32 #3364 Econom, Jack           George M. St            7:06.8   22:05.78        
 33 #3711 Hartman, Andrew        Sickles HS              7:07.1   22:06.66        
 34 #3721 Vanderwest, Connor     Sickles HS              7:10.0   22:15.74        
 35 #3663 Miller, Jeffrey        Robinson HS             7:10.3   22:16.67        
 36 #3664 Montoya, Nixon         Robinson HS             7:10.5   22:17.52        
 37 #3362 Catmull, Troy          George M. St            7:12.0   22:22.01        
 38 #3057 Smallen, Blake         Alonso HS               7:20.3   22:47.93   22   
 39 #3720 Tang, Andy             Sickles HS              7:20.8   22:49.46        
 40 #3050 Lloyd, Donald          Alonso HS               7:21.5   22:51.49   23   
 41 #3376 Melenbacher, Conno     George M. St            7:21.7   22:52.09        
 42 #3427 Phillips, Erce         HB Plant HS             7:25.3   23:03.34   24   
 43 #3703 Cabral, Chris          Sickles HS              7:27.5   23:10.22        
 44 #3048 Fisher, Nicholas       Alonso HS               7:28.0   23:11.82   25   
 45 #3366 Guincho, Ian           George M. St            7:31.9   23:23.86        
 46 #3061 Williams, Arick        Alonso HS               7:37.4   23:41.02   26   
 47 #3723 West, Nathan           Sickles HS              7:40.0   23:49.16        
 48 #3410 Buntyn, Mitch          HB Plant HS             7:40.2   23:49.66   27   
 49 #3051 Lynn, Caleb            Alonso HS               7:43.8   24:00.80   28   
 50 #3803 McCord, Tykeem         Tampa Jefferson HS      7:48.5   24:15.39        
 51 #3807 Vara, Anthony          Tampa Jefferson HS      8:02.1   24:57.72        
 52 #3054 Salas, Luciano         Alonso HS               8:02.8   25:00.02        
 53 #3361 Catmull, Thayne        George M. St            8:06.2   25:10.51        
 54 #3722 Vanderwest, Hunter     Sickles HS              8:15.9   25:40.47        
 55 #3428 Robinson, Joshua       HB Plant HS             8:23.8   26:05.10        
 56 #3426 McCree, Alex           HB Plant HS             8:32.7   26:32.72        
 57 #3418 Henderson, Darnell     HB Plant HS             8:40.0   26:55.44        
 58 #3712 Harwood, Zachary       Sickles HS              8:51.4   27:30.87        
Federal Results 5000 Run                                                          
  1 #3567 Fuller, Michael        Newsome HS              5:44.7   17:50.86    1   
  2 #3136 Boutin, Colin          Bloomingdale HS         5:51.8   18:12.93    2   
  3 #3561 Burke, Alexander       Newsome HS              5:53.3   18:17.48    3   
  4 #3564 Fletcher, Dustin       Newsome HS              5:58.7   18:34.32    4   
  5 #3563 Dombroski, Noah        Newsome HS              6:00.7   18:40.51    5   
  6 #3566 Forsyth, Maxwell       Newsome HS              6:09.4   19:07.60    6   
  7 #3578 Manweiler, Jacob       Newsome HS              6:10.3   19:10.25    7   
  8 #3171 Bishop, Kevin          Brandon HS              6:11.4   19:13.83        
  9 #3147 Harwood, Nicholas      Bloomingdale HS         6:11.9   19:15.24    8   
 10 #3141 Fast, Brennan          Bloomingdale HS         6:15.4   19:26.31    9   
 11 #3589 Smith, Isaiah          Newsome HS              6:17.9   19:34.10   10   
 12 #3557 Ammann, Daniel         Newsome HS              6:18.4   19:35.45        
 13 #3162 Urbance, Will          Bloomingdale HS         6:19.3   19:38.46   11   
 14 #3559 Brickhaus, David       Newsome HS              6:19.8   19:39.78        
 15 #3577 Kurtz, Taylor          Newsome HS              6:20.1   19:40.66        
 16 #3586 Roche, John            Newsome HS              6:20.2   19:41.01        
 17 #3560 Broome, Connor         Newsome HS              6:20.5   19:42.08        
 18 #3572 Hirn, Elliot           Newsome HS              6:23.6   19:51.61        
 19 #3161 Townsend, Nate         Bloomingdale HS         6:24.1   19:53.13   12   
 20 #3590 Tucker, Andrew         Newsome HS              6:27.4   20:03.48        
 21 #3143 Gazzo, Luke            Bloomingdale HS         6:28.4   20:06.60   13   
 22 #3583 Radford, Clay          Newsome HS              6:30.4   20:12.84        
 23 #3613 Jurado, Rigo           Plant City HS           6:30.6   20:13.42        
 24 #3181 Peerzada, Omar         Brandon HS              6:31.0   20:14.76        
 25 #3177 Keckler, Steven        Brandon HS              6:33.5   20:22.52        
 26 #3580 Mowery, Charles        Newsome HS              6:39.6   20:41.45        
 27 #3617 Waters, Jordan         Plant City HS           6:42.8   20:51.32        
 28 #3144 Gearhart, Cody         Bloomingdale HS         6:51.2   21:17.35   14   
 29 #3139 Cruz, Damien           Bloomingdale HS         6:51.8   21:19.35        
 30 #3574 Huxhold, Andrew        Newsome HS              6:53.5   21:24.57        
 31 #3138 Buchanan, Brandon      Bloomingdale HS         6:59.1   21:41.95        
 32 #3157 Shuman, Macauley       Bloomingdale HS         7:00.9   21:47.69        
 33 #3584 Renegar, Brandon       Newsome HS              7:06.6   22:05.11        
 34 #3137 Brimner, Wyatt         Bloomingdale HS         7:07.8   22:09.09        
 35 #3581 Parker, Steven         Newsome HS              7:11.8   22:21.43        
 36 #3638 Buchler, Brian         Riverview HS            7:16.7   22:36.57        
 37 #3558 Bradley, Matthew       Newsome HS              7:16.7   22:36.60        
 38 #3154 Quiroz, Gilberto       Bloomingdale HS         7:17.4   22:38.89        
 39 #3160 Stahlbusch, Andrew     Bloomingdale HS         7:22.1   22:53.54        
 40 #3178 Molitor, Peter         Brandon HS              7:37.6   23:41.46        
 41 #3164 Zuknick, Joseph        Bloomingdale HS         7:50.0   24:20.06        
 42 #3606 Baerwalde, Joshua      Plant City HS           8:21.7   25:58.64        
 43 #3592 Vannoy, Gavin          Newsome HS              8:34.1   26:37.15        
 44 #3140 Dickey, Ethan          Bloomingdale HS         8:39.1   26:52.70        
 45 #3159 Snow, Justin           Bloomingdale HS         9:00.5   27:59.05        
National Results 5000 Run                                                         
  1 #3282 Easterberg, Baily      Freedom HS (Tampa)      6:10.5   19:10.91    1   
  2 #3883 Tran, Brandon          Wharton HS              6:13.7   19:20.85    2   
  3 #3872 Garcia, George         Wharton HS              6:15.1   19:25.18    3   
  4 #3873 Godbold, Frankie       Wharton HS              6:21.1   19:43.82    4   
  5 #3877 Murphy, Dennarius      Wharton HS              6:28.4   20:06.50    5   
  6 #3281 Duncan, Russell        Freedom HS (Tampa)      6:33.7   20:23.13    6   
  7 #3290 Reddy, Sanjay          Freedom HS (Tampa)      6:34.7   20:26.00    7   
  8 #3285 Jefferis, Kevin        Freedom HS (Tampa)      6:38.4   20:37.55    8   
  9 #3876 McDonnell, Nathana     Wharton HS              6:43.1   20:52.37    9   
 10 #3291 Rodgers, Colten        Freedom HS (Tampa)      6:44.3   20:56.13   10   
 11 #3879 Robinson, Kyle         Wharton HS              6:45.8   21:00.60   11   
 12 #3870 Essek, Jake            Wharton HS              7:02.4   21:52.06   12   
 13 #3455 Vero, Kristian         Hillsborough HS         7:08.6   22:11.53   13   
 14 #3448 Morrison, Alexande     Hillsborough HS         7:21.0   22:49.85   14   
 15 #3292 Rojka, Will            Freedom HS (Tampa)      7:24.1   22:59.50   15   
 16 #3287 Martin, Miles          Freedom HS (Tampa)      7:33.7   23:29.36   16   
 17 #3445 Hagelstein, Sebast     Hillsborough HS         7:33.9   23:30.15   17   
 18 #3454 Vasquez, Arthur        Hillsborough HS         7:34.9   23:33.19   18   
 19 #3447 Moradiellos, Steph     Hillsborough HS         7:35.0   23:33.53   19   
 20 #3446 Isom, Cordell          Hillsborough HS         7:36.2   23:37.36   20   
 21 #3515 Asson, Collin          Middleton HS            7:43.8   24:00.81        
 22 #3518 Dawson, Zach           Middleton HS            8:23.5   26:04.14        
 23 #3288 Matthews, Noah         Freedom HS (Tampa)      8:25.4   26:09.93        
 24 #3765 Wills, Joseph          Strawberry Crest HS     9:07.7   28:21.45        
 25 #3756 Harvester, Matthew     Strawberry Crest HS     9:53.8   30:44.75        
Private Schools Results 5000 Run                                                  
  1 #3833 Rain, Griffin          Tampa Jesuit HS         5:51.2   18:10.89    1   
  2 #3840 Sauter, Harrison       Tampa Jesuit HS         6:02.8   18:46.92    2   
  3 #3839 Santos, Dominic        Tampa Jesuit HS         6:04.1   18:50.94    3   
  4 #3828 Miller, Tyler          Tampa Jesuit HS         6:09.6   19:08.13    4   
  5 #3817 Field, Dylan           Tampa Jesuit HS         6:15.3   19:25.96    5   
  6 #3815 Echenique, Austin      Tampa Jesuit HS         6:17.1   19:31.51    6   
  7 #3820 Hahn, Myles            Tampa Jesuit HS         6:18.3   19:35.31    7   
  8 #3813 Delano, Michael        Tampa Jesuit HS         6:25.3   19:56.89        
  9 #3842 Sullivan, Zack         Tampa Jesuit HS         6:46.0   21:01.23        
 10 #3101 Cavo, George           Berkeley Prep HS        6:52.6   21:21.88    8   
 11 #3814 Dumois, Juan           Tampa Jesuit HS         6:55.5   21:30.78        
 12 #3466 Over, Alex             Keystone Pre            7:04.0   21:57.28        
 13 #3830 Pasquier, Lucas        Tampa Jesuit HS         7:04.8   21:59.66        
 14 #3105 Heyck, Robbie          Berkeley Prep HS        7:04.9   21:59.92    9   
 15 #3809 Bufano, Victor         Tampa Jesuit HS         7:08.7   22:11.89        
 16 #3836 Roches, Roberto        Tampa Jesuit HS         7:09.2   22:13.31        
 17 #3822 Johnson, Finn          Tampa Jesuit HS         7:09.7   22:14.89        
 18 #3107 Kudla, Colby           Berkeley Prep HS        7:12.0   22:21.98   10   
 19 #3825 Lemon, Jake            Tampa Jesuit HS         7:18.3   22:41.70        
 20 #3821 Hasara, Luke           Tampa Jesuit HS         7:19.8   22:46.27        
 21 #3097 Bekesh, Nathan         Berkeley Prep HS        7:22.8   22:55.67   11   
 22 #3808 Alessandri, Peter      Tampa Jesuit HS         7:25.2   23:03.09        
 23 #3783 Eggert, Ethan          Tampa Bay Heat          7:48.7   24:16.07        
 24 #3827 Maloney, Connor        Tampa Jesuit HS         7:49.1   24:17.39        
 25 #3096 Bader, Corey           Berkeley Prep HS        7:55.7   24:37.83   12   
 26 #3844 Withers, Michael       Tampa Jesuit HS         8:02.3   24:58.33        
 27 #3108 Meyer, Jake            Berkeley Prep HS        8:03.4   25:01.76   13   
 28 #3812 Cruse, Jacob           Tampa Jesuit HS         8:23.7   26:04.85        
 29 #3110 Redei, Rafa            Berkeley Prep HS        8:25.6   26:10.69   14   
 30 #3114 St. John, Pete         Berkeley Prep HS        8:33.5   26:35.34        
 31 #3810 Butler, Charles        Tampa Jesuit HS         8:50.6   27:28.43        
 32 #3106 Hyatt, Reese           Berkeley Prep HS        9:13.5   28:39.62        
 33 #3111 Samson, Roman          Berkeley Prep HS        9:14.1   28:41.28        
 34 #3464 Hammel, Joshua         Keystone Pre            9:49.1   30:30.26        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
American Results 5000 Run                                                         
   1 George M. Steinbrenner HS    20    1    3    4    5    7    9   10           
      Total Time:  1:32:02.75                                                     
         Average:    18:24.55                                                     
   2 Sickles HS                   51    2    8   11   14   16   19   20           
      Total Time:  1:38:55.40                                                     
         Average:    19:47.08                                                     
   3 HB Plant HS                  66    6   12   13   17   18   24   27           
      Total Time:  1:42:06.41                                                     
         Average:    20:25.29                                                     
   4 Alonso HS                   106   15   21   22   23   25   26   28           
      Total Time:  1:51:23.24                                                     
         Average:    22:16.65                                                     
Federal Results 5000 Run                                                          
   1 Newsome HS                   19    1    3    4    5    6    7   10           
      Total Time:  1:32:30.77                                                     
         Average:    18:30.16                                                     
   2 Bloomingdale HS              42    2    8    9   11   12   13   14           
      Total Time:  1:36:26.07                                                     
         Average:    19:17.22                                                     
National Results 5000 Run                                                         
   1 Wharton HS                   23    2    3    4    5    9   11   12           
      Total Time:  1:39:28.72                                                     
         Average:    19:53.75                                                     
   2 Freedom HS (Tampa)           32    1    6    7    8   10   15   16           
      Total Time:  1:41:33.72                                                     
         Average:    20:18.75                                                     
   3 Hillsborough HS              81   13   14   17   18   19   20                
      Total Time:  1:55:38.25                                                     
         Average:    23:07.65                                                     
Private Schools Results 5000 Run                                                  
   1 Tampa Jesuit HS              15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:34:22.84                                                     
         Average:    18:52.57                                                     
   2 Berkeley Prep HS             50    8    9   10   11   12   13   14           
      Total Time:  1:53:17.28                                                     
         Average:    22:39.46                                                     

MF-Athletic