#6 Girls 400 Meters Results
Finals
PL |
JD |
Athlete |
Yr. |
Team |
Time |
Pts |
HPL |
1 |
|
Williams, Pashen |
SR |
Colonial HS |
55.30 |
10 |
1 (1) |
2 |
|
Joseph, Jasmyne |
JR |
Oak Ridge HS |
58.86 |
8 |
1 (2) |
3 |
|
Jenkins, Elizabeth |
SR |
Winter Park HS |
59.45 |
6 |
1 (3) |
4 |
|
Whitted, Nya'h |
SR |
Oak Ridge HS |
59.74 |
5 |
1 (4) |
5 |
|
Gill, Xiomara |
FR |
Lake Nona HS |
1:01.27 |
4 |
2 (1) |
6 |
|
Saintine, Mysaul |
JR |
Oak Ridge HS |
1:02.50 |
3 |
1 (5) |
7 |
|
Alexander, Zoe |
SO |
Lake Nona HS |
1:02.94 |
2 |
1 (6) |
8 |
|
Santiago, Paulina |
SR |
Lake Nona HS |
1:03.22 |
1 |
1 (7) |
9 |
|
Devlin, Alexis |
FR |
Winter Park HS |
1:03.25 |
|
4 (1) |
10 |
|
Smith, Beonni |
SO |
East River HS |
1:03.27 |
|
2 (2) |
11 |
|
Duncan, Casandra |
SR |
Cypress Creek HS |
1:04.55 |
|
2 (3) |
12 |
|
Ojeda, Dejah |
FR |
University HS |
1:05.09 |
|
2 (4) |
13 |
|
Best, Jianna |
JR |
Cypress Creek HS |
1:05.50 |
|
2 (5) |
14 |
|
Seidel, Catherine |
SO |
Winter Park HS |
1:05.69 |
|
2 (6) |
15 |
|
Nitzachon, Danielle |
JR |
University HS |
1:07.10 |
|
2 (7) |
16 |
|
Rosario Batista, Anna |
JR |
Freedom HS (Orlando) |
1:10.05 |
|
3 (1) |
17 |
|
Randolph, Ariana |
FR |
Timber Creek HS |
1:10.21 |
|
3 (2) |
18 |
|
Campesino, Viana |
SO |
Timber Creek HS |
1:11.40 |
|
4 (2) |
19 |
|
Conrad, Allison |
FR |
East River HS |
1:11.44 |
|
3 (3) |
20 |
|
Spooney, Toni |
SO |
Boone HS |
1:19.09 |
|
4 (3) |
21 |
|
Price, Tamara |
JR |
Cypress Creek HS |
1:22.38 |
|
1 (8) |
Finals Section: 1
HPL |
JD |
Athlete |
Yr. |
Team |
Time |
Pts |
1 |
|
Williams, Pashen |
SR |
Colonial HS | 55.30 |
10 |
2 |
|
Joseph, Jasmyne |
JR |
Oak Ridge HS | 58.86 |
8 |
3 |
|
Jenkins, Elizabeth |
SR |
Winter Park HS | 59.45 |
6 |
4 |
|
Whitted, Nya'h |
SR |
Oak Ridge HS | 59.74 |
5 |
5 |
|
Saintine, Mysaul |
JR |
Oak Ridge HS | 1:02.50 |
3 |
6 |
|
Alexander, Zoe |
SO |
Lake Nona HS | 1:02.94 |
2 |
7 |
|
Santiago, Paulina |
SR |
Lake Nona HS | 1:03.22 |
1 |
8 |
|
Price, Tamara |
JR |
Cypress Creek HS | 1:22.38 |
|
Finals Section: 2
HPL |
JD |
Athlete |
Yr. |
Team |
Time |
Pts |
1 |
|
Gill, Xiomara |
FR |
Lake Nona HS | 1:01.27 |
4 |
2 |
|
Smith, Beonni |
SO |
East River HS | 1:03.27 |
|
3 |
|
Duncan, Casandra |
SR |
Cypress Creek HS | 1:04.55 |
|
4 |
|
Ojeda, Dejah |
FR |
University HS | 1:05.09 |
|
5 |
|
Best, Jianna |
JR |
Cypress Creek HS | 1:05.50 |
|
6 |
|
Seidel, Catherine |
SO |
Winter Park HS | 1:05.69 |
|
7 |
|
Nitzachon, Danielle |
JR |
University HS | 1:07.10 |
|
Finals Section: 3
HPL |
JD |
Athlete |
Yr. |
Team |
Time |
Pts |
1 |
|
Rosario Batista, Anna |
JR |
Freedom HS (Orlando) | 1:10.05 |
|
2 |
|
Randolph, Ariana |
FR |
Timber Creek HS | 1:10.21 |
|
3 |
|
Conrad, Allison |
FR |
East River HS | 1:11.44 |
|
Finals Section: 4
HPL |
JD |
Athlete |
Yr. |
Team |
Time |
Pts |
1 |
|
Devlin, Alexis |
FR |
Winter Park HS | 1:03.25 |
|
2 |
|
Campesino, Viana |
SO |
Timber Creek HS | 1:11.40 |
|
3 |
|
Spooney, Toni |
SO |
Boone HS | 1:19.09 |
|