Melbourne, FL

Holy Trinity XC Course

Holy Trinity

11/4/2017

Meet Officials

Meet Director:

Coach Sully

Meet Referee:

Timing:

Elite Timing

Race #1

MS Girls 3K

Final Results

Race Summary

 Start Time:  8:45 am

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTimeGapAvg. Mile
1RUDOLPH, Sarah 83420Circle Christian School--13:25.47---7:13.0
2FAGAN, Ciera 83462Ivy Hawn Charter School of the Arts--14:38.561:13.67:52.3
3DICKERSON, Kylee 73409Arts Thereafter--14:54.561:29.68:00.9
4DICKERSON, Emmery 63408Arts Thereafter--15:12.051:47.18:10.3
5DAVIS, Makala73486Florida Elite XC--16:35.993:11.08:55.5
6WILLIAMS, Morgan 83464Ivy Hawn Charter School of the Arts--16:44.133:19.28:59.9
7NOELLE, Emma 63463Ivy Hawn Charter School of the Arts--17:07.423:42.59:12.4
8HENDERSON, Jillian 73411Arts Thereafter--24:33.3111:08.413:12.1
9HERRERA, Angelle 63412Arts Thereafter--26:53.9113:29.014:27.7

Race #2

MS Boys 3K

Final Results

Race Summary

 Start Time:  9:15 am

Team Scoring Summary

Final StandingsScoreScoring OrderTotalAvg.Spread
1Ivy Hawn Charter School of the Arts151-2-3-4-5(6)(7)1:03:0112:372:11.9

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTimeGapAvg. Mile
1MYRICK, Ethan 83469Ivy Hawn Charter School of the Arts111:28.43---6:10.1
2PARKER, Isaiah 73422Circle Christian School--11:33.470:05.56:12.8
3YORK, Ian 83474Ivy Hawn Charter School of the Arts211:43.400:15.46:18.2
4PEARSON, Aaron 73424Circle Christian School--11:53.710:25.86:23.7
5JAGEN, Calvin 63421Circle Christian School--12:09.120:41.26:32.0
6TEJEDA, Freddy 83472Ivy Hawn Charter School of the Arts312:52.711:24.86:55.4
7BAEZ, Joshua 83465Ivy Hawn Charter School of the Arts413:15.801:47.87:07.8
8DEAN, Ethan 83466Ivy Hawn Charter School of the Arts513:40.322:12.47:21.0
9POMALES, Jevanni 63470Ivy Hawn Charter School of the Arts613:45.032:17.17:23.6
10JENNINGS, Sawyer 63468Ivy Hawn Charter School of the Arts714:12.842:44.97:38.5
11STOUT, Jonathan73419Arts Thereafter--14:31.463:03.57:48.5
12PULLEN, Joseph 83471Ivy Hawn Charter School of the Arts--14:35.203:07.27:50.5
13RICHARDS, Chase 63418Arts Thereafter--14:37.373:09.47:51.7
14MINK, Aidan 83416Arts Thereafter--14:52.393:24.47:59.8
15WORD, Dylan 63473Ivy Hawn Charter School of the Arts--15:18.213:50.38:13.7

Race #3

ELM Girls 2K

Final Results

Race Summary

 Meet Starter:  9:45am

Team Scoring Summary

Final StandingsScoreScoring OrderTotalAvg.Spread
1Florida Elite XC151-2-3-4-558:5411:473:46.0

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTimeGapAvg. Mile
1FROST, Aubrey53482Florida Elite XC19:38.91---7:46.9
2NEWTON, Jayla43485Florida Elite XC211:01.571:22.68:53.5
3ISAAC, Zeniah33484Florida Elite XC311:23.841:44.99:11.5
4DANIELS, Caire3413Arts Thereafter--11:26.801:47.89:13.9
5SCOTT-WHYTE, Neveah33491Florida Elite XC413:24.763:45.810:49.0
6BRUN, Saniylah33483Florida Elite XC513:24.853:45.910:49.1
7HENDERSON, Ella 53410Arts Thereafter--14:07.134:28.211:23.2

Race #4

ELM Boys 2K

Final Results

Race Summary

 Start Time:  10:15 am

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTimeGapAvg. Mile
1DANIELS, Edison 33414Arts Thereafter--9:40.70---7:48.3
2POTTS, Caysen 33417Arts Thereafter--12:07.772:27.89:46.9
3MAXSON, Landre 33415Arts Thereafter--13:08.193:28.210:35.6
4SINGH, Kevin33487Florida Elite XC--13:17.103:37.110:42.8