Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | BISHOP, Antonio | Unattached | 10.70 | |
2 | CAMERON, Nicardo | Florida Tech | 10.45 | Embry-Riddle Spike's Classic (Collegiate) |
3 | BARTLETT JR., Blake | Modern sprints | 10.22 | |
4 | MOATE, Eric | Nova Southeastern | 10.44 | 2017 Peach Belt Conference Track & Field Championship |
5 | TILLMAN, Jeremy | Unattached | 10.50 |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | BEAUVILE, Roberson | Unattached | 11.00 | |
2 | ROBINSON, Jared | Nova Southeastern | 10.91 | Miami Hurricane Invitational |
3 | JOSEPH, Sandro | Unattached | 10.78 | |
4 | ANCAR, Nehemiah | Embry-Riddle | 10.80 | |
5 | BISHOP, jeremy | Unattached | 11.00 |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | DEAN, John-Paul | Embry-Riddle | 11.27 | Embry-Riddle Spike's Classic (Collegiate) |
2 | KELLET, Danny | Tampa | 11.10 | |
3 | MARTS, Lonnie | Embry-Riddle | 11.01 | ERAU vs WV Wesleyan |
4 | HEATLY JR, Kenneth | Unattached | 11.10 | |
5 | WARE, Ira | Unattached | 11.20 |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | PHELPS, Donald | Tampa | 11.50 | |
2 | PEOPLES, Brice | Unattached | 11.30 | |
3 | GUINN, Connor | Embry-Riddle | 11.30 | |
4 | FICK, Chris | West Virginia Wesleyan | 11.30 | |
5 | MOLINARO, Luke | Tampa | 11.31 |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | LOGAN, Oscar | Unattached | 12.20 | |
2 | ROSENBLEETH, Alex | Tampa | 11.95 | |
3 | SOZA, Kenneth | Unattached | 11.50 | |
4 | ANDRE, James | Sun Coast International T.C. | 11.90 | |
5 | FOX, Adam | West Virginia Wesleyan | 12.00 |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | DODDS, Andrew | St. Thomas (Fla.) | NT | |
2 | THOMAS, Frankie | West Virginia Wesleyan | 12.60 | |
3 | LINDSAY, Owen | West Virginia Wesleyan | 12.50 | |
4 | NESSELROTTE, Dylan | West Virginia Wesleyan | 12.60 | |
5 | DAVID, Kevin | St. Thomas (Fla.) | NT |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | OGLE, Jonathan | Palm Beach Atlantic | NT | |
2 | PUELMA, Juan Pablo | Palm Beach Atlantic | NT | |
3 | PITA, Julian | St. Thomas (Fla.) | NT | |
4 | CLARK, Darnell | St. Thomas (Fla.) | NT | |
5 | PENNELL, Matthew | Florida Southern | NT |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | SANDS, Andrew | Saint Leo | NT | |
2 | GUERRIER, Romell | Florida Tech | NT | |
3 | CONSTANT, Hermon | Saint Leo | NT | |
4 | SAINT-VIL, Jerry | Palm Beach Atlantic | NT | |
5 | CAMPOS, Raphael | Palm Beach Atlantic | NT |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | PADGETT, John | Florida Tech | NT | |
2 | GALINDO, Nadiv | Nova Southeastern | NT | |
3 | ATKINSON, Romario | St. Thomas (Fla.) | NT | |
4 | SLADE, William | Warner | NT | |
5 | SAILOR, William | Florida Southern | NT |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
2 | SWIFT, Jeleel | Warner | NT | |
3 | NYANG, Kebba | Palm Beach Atlantic | NT | |
4 | BENTLEY, Christopher | St. Thomas (Fla.) | NT |