Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | MCAFEE , Ceaph | Unattached | 49.30 | |
2 | QUINONES, Evan | Florida Southern | 49.00 | |
3 | SUBER, Stanley | Unattached | 47.20 | |
4 | CLARKE, Jordan. | TPM/Nike | 45.83 | |
5 | CAMPBELL, LaMark | Unattached | 46.55 | |
6 | TERRY, Taquon | South Florida | 49.00 | |
7 | JACKSON, Justin | Nova Southeastern | 49.30 | |
8 | RICE, William | Embry-Riddle | 49.80 |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | HYOJUN, Lee | Goyangcity | 51.00 | |
2 | CHANWOO, Seo | Goyangcity | 50.50 | |
3 | EDWARDS, Dwayne | Unattached | 50.30 | |
4 | VENDRONE, Andrew | Embry-Riddle | 49.94 | Embry-Riddle Indoor/Outdoor Challenge |
5 | BRYANT, John | Florida Southern | 50.00 | |
6 | HYOJUN, Park | Goyangcity | 50.50 | |
7 | HORNE, Pat | Unattached | 50.50 | |
8 | PAUL, Revendy | Embry-Riddle | 51.27 | Embry-Riddle First Chance Last Chance |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | GUINN, Connor | Embry-Riddle | 52.50 | |
2 | SEVERE, Sadrick | Warner | 52.21 | Embry-Riddle Indoor/Outdoor Challenge |
3 | DRENGA, Ryan | Unattached | 52.00 | |
4 | CSUBAK, Andrew | Tampa | 51.42 | Embry-Riddle First Chance Last Chance |
5 | TURNER, Keontae | Warner | 51.63 | Warrior Alumni Meet |
6 | AYBAR, Joshua | St. Thomas (Fla.) | 52.11 | Embry-Riddle First Chance Last Chance |
7 | SMITH, Zakary | Embry-Riddle | 52.24 | Embry-Riddle Indoor/Outdoor Challenge |
8 | SOZA, Kenneth | Unattached | 52.50 |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | AMICK, Oliver | West Virginia Wesleyan | 54.47 | Youngstown State College Invite |
2 | HUDSON, Jesse | Florida Southern | 54.11 | Embry-Riddle First Chance Last Chance |
3 | PEOPLES, Brice | Unattached | 53.00 | |
4 | MOLINARO, Luke | Tampa | 52.51 | 2017 UT Track Classic |
5 | VAUGHN, Cole | West Virginia Wesleyan | 53.00 | |
6 | MOORE, McKinley | West Virginia Wesleyan | 54.00 | |
7 | SHUGERMAN, Max | Florida Tech | 54.22 | Embry-Riddle First Chance Last Chance |
8 | GRAYS, Daryl | West Virginia Wesleyan | 54.50 |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
1 | COLETTA, Michele | St. Thomas (Fla.) | NT | |
2 | NOVELLA, Daniel | Palm Beach Atlantic | 1:00.46 | Embry-Riddle First Chance Last Chance |
3 | MCCRIMON III, Paul | Saint Leo | 57.67 | Embry-Riddle First Chance Last Chance |
4 | PARKS, Tyree | Warner | 55.33 | Warrior Invitational |
5 | KARY, Beau | Saint Leo | 57.21 | Embry-Riddle First Chance Last Chance |
6 | YAMADA, Jared | Palm Beach Atlantic | 58.25 | Embry-Riddle First Chance Last Chance |
7 | SAILOR, William | Florida Southern | NT | |
8 | GALINDO, Nadiv | Nova Southeastern | NT |
Lane | Athlete | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|
2 | KEENAN, Eddie | Tampa | NT | |
3 | FORSYTHE, Kyle | Nova Southeastern | NT | |
4 | BONTS, Blake | Palm Beach Atlantic | NT | |
5 | TURNER, Simari | Palm Beach Atlantic | NT | |
6 | KERCHNER, Pearson | Florida Tech | NT |