Polk County ChampionshipsLakeland, FL
3/17/2018

Male Teams

PL Team Code Pts
1 George Jenkins HS GEOJ 163
2 Lake Wales HS LWAL 79
3 Winter Haven HS WHAV 77
4 Auburndale HS AUBU 76
5 Frostproof HS FROS 49
6 Mulberry HS MULB 44
7 Ridge Community HS RDGE 38
8 Lake Region HS LREG 37
9 Lake Gibson HS LGIB 22
10 Lakeland Christian School LAKC 18
10 Haines City HS HAIN 18
12 Lakeland HS LAKE 16
13 McKeel Academy MCKE 7
14 Kathleen HS KATH 5
14 Geneva Classical Academy GECA 5
16 Tenoroc HS TENO 4
17 Bartow HS BART 1
17 Santa Fe Catholic SFCA 1
17 Kingdom Preparatory School KPS 1

Female Teams

PL Team Code Pts
1 Auburndale HS AUBU 148
2 George Jenkins HS GEOJ 137.5
3 Lakeland Christian School LAKC 82
4 Kathleen HS KATH 57
5 Winter Haven HS WHAV 52
6 Frostproof HS FROS 49.5
7 Lake Wales HS LWAL 30
8 Lakeland HS LAKE 28
9 Haines City HS HAIN 27
10 Ridge Community HS RDGE 19
11 Mulberry HS MULB 10
12 Lake Region HS LREG 8
13 Bartow HS BART 5
14 McKeel Academy MCKE 3
15 Santa Fe Catholic SFCA 2
15 Lake Gibson HS LGIB 2
17 All Saints' Academy ALSA 1

#1 Men's 100 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS 10.68 +0.6 10
2 Darius, Iverson SR Auburndale HS 10.79 +0.6 8
3 Smith, Arian SO Mulberry HS 10.94 +0.6 6
4 Thompson, Trevon SR Lake Gibson HS 11.06 +0.6 5
5 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS 11.08 +0.6 4
6 Duffey, Tiy SR Winter Haven HS 11.15 +0.6 3
7 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS 11.22 +0.6 2
8 Mason, Jayvon SR Kingdom Preparatory School 11.35 +0.6 1

Finals Section: 1

Wind: +0.6

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS10.68 10
2 Darius, Iverson SR Auburndale HS10.79 8
3 Smith, Arian SO Mulberry HS10.94 6
4 Thompson, Trevon SR Lake Gibson HS11.06 5
5 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS11.08 4
6 Duffey, Tiy SR Winter Haven HS11.15 3
7 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS11.22 2
8 Mason, Jayvon SR Kingdom Preparatory School11.35 1


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL Note
1 Smith, Arian SO Mulberry HS 10.94q +0.2 4 (1)
2 Darius, Iverson SR Auburndale HS 11.01q -1.1 1 (1)
3 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS 11.08q -1.4 8 (1)
4 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS 11.16q -1.2 5 (1)
5 Duffey, Tiy SR Winter Haven HS 11.27q -0.6 7 (1)
6 Thompson, Trevon SR Lake Gibson HS 11.30q -2.6 2 (1)
7 Mason, Jayvon SR Kingdom Preparatory School 11.32q -1.4 8 (2)
8 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS 11.34q -1.0 3 (1)
9 Whitehead Jr., Antonio SR Lakeland HS 11.35 +0.2 4 (2) 11.343
10 Rudolph, Jaden SO George Jenkins HS 11.42 -0.5 6 (1)
11 Cowans, Austin SO George Jenkins HS 11.47 -1.2 5 (2)
12 McMahon, Deontae SR Frostproof HS 11.48 -0.5 6 (2)
13 Bundrage, Joseph SO Lake Wales HS 11.49 -0.5 6 (3)
14 Alls, Anthony 9 Winter Haven HS 11.51 -0.6 7 (2)
15 Stokes, Shyheim SO Auburndale HS 11.55 -0.6 7 (3)
16 Cunningham, Dj SR McKeel Academy 11.56 +0.2 4 (3)
17 Stokes, Elijah JR Lake Region HS 11.57 -1.2 5 (3)
18 Williams, Roger SO Lake Wales HS 11.59 -1.4 8 (3)
19 Saintimond, Dens JR Auburndale HS 11.62 -1.0 3 (2)
20 Medina, Tony SR Lake Wales HS 11.64 +0.2 4 (4)
21 Graham, Fenley SO Lakeland HS 11.65 -1.1 1 (2)
22 Johnson, Robert SR Mulberry HS 11.74 -1.0 3 (3)
23 Thomas, Javun JR Winter Haven HS 11.75 -0.5 6 (4)
24 Alexander, Omahri SR Haines City HS 11.76 -1.1 1 (3)
25 Jones, Jacquarius JR George Jenkins HS 11.77 +0.2 4 (5)
26 Smith, Christian SR Lake Gibson HS 11.79 -2.6 2 (2)
27 Kellum, Reggie 9 Lakeland HS 11.84 -2.6 2 (3)
28 Joshway, Cameron SR Auburndale HS 11.88 -0.6 7 (4)
29 Boyd, Linsome JR Frostproof HS 11.90 +0.2 4 (6)
30 Thomas, Devonte JR Lake Region HS 11.94 -1.2 5 (4)
31 Johnson, Quaze'Vyun 9 Haines City HS 11.96 -1.4 8 (4)
32 Clark, Emmanuel JR Ridge Community HS 12.02 -1.0 3 (4) 12.015
33 Copeland, Jedarius 9 Ridge Community HS 12.02 -1.1 1 (4) 12.018
34 LaGrone, Dawson SR McKeel Academy 12.06 -1.2 5 (5)
35 Williams, Zion SO Discovery High School 12.15 -2.6 2 (4)
36 Davis, Darriel 9 Bartow HS 12.27 -1.2 5 (6)
37 Brooks, Shoquan SR McKeel Academy 12.41 -0.5 6 (5) 12.402
38 Poe, Caleb SO Tenoroc HS 12.41 -1.0 3 (5) 12.407
39 Boykins, Teron SO Lake Gibson HS 12.48 +0.2 4 (7)
40 Sullivan, Kelvin SR Kingdom Preparatory School 12.53 -1.4 8 (5)
41 Carter, Gavin SO Lake Gibson HS 12.63 -1.0 3 (6)
42 Denmark, Tim JR Tenoroc HS 12.64 -1.4 8 (6)
43 Williams, John SO Ridge Community HS 12.79 +0.2 4 (8)
44 Street, Danny SO Kathleen HS 12.94 -0.5 6 (6)
45 Poe, Jiminine SO George Jenkins HS 12.95 -0.6 7 (5)
46 Fontilus, Wisley SR Lake Region HS 13.20 -2.6 2 (5) 13.200
46 Oxendine, Jacob 9 Lakeland Christian School 13.20 -0.5 6 (7) 13.200
48 Winningham, TJ 9 Oasis Christian Academy 13.21 -1.4 8 (7)
49 Marion, Greg 8 Frostproof HS 13.41 -1.1 1 (5)
50 Coscia, Gatlin 9 Oasis Christian Academy 13.86 -2.6 2 (6)
51 Palou, Brian JR Discovery High School 14.30 -1.1 1 (6)
52 White, Daniel 8 Kingdom Preparatory School 15.11 -0.6 7 (6)
53 Harrigan, Terrell SO Vanguard School (Lake Wales) 15.24 -2.6 2 (7)
54 Neal, Alex SO Oasis Christian Academy 15.79 -1.4 8 (8)

Prelims Heat: 1

Wind: -1.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Darius, Iverson SR Auburndale HS11.01
2 Graham, Fenley SO Lakeland HS11.65
3 Alexander, Omahri SR Haines City HS11.76
4 Copeland, Jedarius 9 Ridge Community HS12.02 12.018
5 Marion, Greg 8 Frostproof HS13.41
6 Palou, Brian JR Discovery High School14.30


Prelims Heat: 2

Wind: -2.6

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Thompson, Trevon SR Lake Gibson HS11.30
2 Smith, Christian SR Lake Gibson HS11.79
3 Kellum, Reggie 9 Lakeland HS11.84
4 Williams, Zion SO Discovery High School12.15
5 Fontilus, Wisley SR Lake Region HS13.20 13.200
6 Coscia, Gatlin 9 Oasis Christian Academy13.86
7 Harrigan, Terrell SO Vanguard School (Lake Wales)15.24


Prelims Heat: 3

Wind: -1.0

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS11.34
2 Saintimond, Dens JR Auburndale HS11.62
3 Johnson, Robert SR Mulberry HS11.74
4 Clark, Emmanuel JR Ridge Community HS12.02 12.015
5 Poe, Caleb SO Tenoroc HS12.41 12.407
6 Carter, Gavin SO Lake Gibson HS12.63


Prelims Heat: 4

Wind: +0.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Smith, Arian SO Mulberry HS10.94
2 Whitehead Jr., Antonio SR Lakeland HS11.35 11.343
3 Cunningham, Dj SR McKeel Academy11.56
4 Medina, Tony SR Lake Wales HS11.64
5 Jones, Jacquarius JR George Jenkins HS11.77
6 Boyd, Linsome JR Frostproof HS11.90
7 Boykins, Teron SO Lake Gibson HS12.48
8 Williams, John SO Ridge Community HS12.79


Prelims Heat: 5

Wind: -1.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS11.16
2 Cowans, Austin SO George Jenkins HS11.47
3 Stokes, Elijah JR Lake Region HS11.57
4 Thomas, Devonte JR Lake Region HS11.94
5 LaGrone, Dawson SR McKeel Academy12.06
6 Davis, Darriel 9 Bartow HS12.27


Prelims Heat: 6

Wind: -0.5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Rudolph, Jaden SO George Jenkins HS11.42
2 McMahon, Deontae SR Frostproof HS11.48
3 Bundrage, Joseph SO Lake Wales HS11.49
4 Thomas, Javun JR Winter Haven HS11.75
5 Brooks, Shoquan SR McKeel Academy12.41 12.402
6 Street, Danny SO Kathleen HS12.94
7 Oxendine, Jacob 9 Lakeland Christian School13.20 13.200


Prelims Heat: 7

Wind: -0.6

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Duffey, Tiy SR Winter Haven HS11.27
2 Alls, Anthony 9 Winter Haven HS11.51
3 Stokes, Shyheim SO Auburndale HS11.55
4 Joshway, Cameron SR Auburndale HS11.88
5 Poe, Jiminine SO George Jenkins HS12.95
6 White, Daniel 8 Kingdom Preparatory School15.11


Prelims Heat: 8

Wind: -1.4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS11.08
2 Mason, Jayvon SR Kingdom Preparatory School11.32
3 Williams, Roger SO Lake Wales HS11.59
4 Johnson, Quaze'Vyun 9 Haines City HS11.96
5 Sullivan, Kelvin SR Kingdom Preparatory School12.53
6 Denmark, Tim JR Tenoroc HS12.64
7 Winningham, TJ 9 Oasis Christian Academy13.21
8 Neal, Alex SO Oasis Christian Academy15.79


#1 Men's 100 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS 10.68 +0.6 10
2 Darius, Iverson SR Auburndale HS 10.79 +0.6 8
3 Smith, Arian SO Mulberry HS 10.94 +0.6 6
4 Thompson, Trevon SR Lake Gibson HS 11.06 +0.6 5
5 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS 11.08 +0.6 4
6 Duffey, Tiy SR Winter Haven HS 11.15 +0.6 3
7 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS 11.22 +0.6 2
8 Mason, Jayvon SR Kingdom Preparatory School 11.35 +0.6 1

Finals Section: 1

Wind: +0.6

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS10.68 10
2 Darius, Iverson SR Auburndale HS10.79 8
3 Smith, Arian SO Mulberry HS10.94 6
4 Thompson, Trevon SR Lake Gibson HS11.06 5
5 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS11.08 4
6 Duffey, Tiy SR Winter Haven HS11.15 3
7 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS11.22 2
8 Mason, Jayvon SR Kingdom Preparatory School11.35 1


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL Note
1 Smith, Arian SO Mulberry HS 10.94q +0.2 4 (1)
2 Darius, Iverson SR Auburndale HS 11.01q -1.1 1 (1)
3 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS 11.08q -1.4 8 (1)
4 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS 11.16q -1.2 5 (1)
5 Duffey, Tiy SR Winter Haven HS 11.27q -0.6 7 (1)
6 Thompson, Trevon SR Lake Gibson HS 11.30q -2.6 2 (1)
7 Mason, Jayvon SR Kingdom Preparatory School 11.32q -1.4 8 (2)
8 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS 11.34q -1.0 3 (1)
9 Whitehead Jr., Antonio SR Lakeland HS 11.35 +0.2 4 (2) 11.343
10 Rudolph, Jaden SO George Jenkins HS 11.42 -0.5 6 (1)
11 Cowans, Austin SO George Jenkins HS 11.47 -1.2 5 (2)
12 McMahon, Deontae SR Frostproof HS 11.48 -0.5 6 (2)
13 Bundrage, Joseph SO Lake Wales HS 11.49 -0.5 6 (3)
14 Alls, Anthony 9 Winter Haven HS 11.51 -0.6 7 (2)
15 Stokes, Shyheim SO Auburndale HS 11.55 -0.6 7 (3)
16 Cunningham, Dj SR McKeel Academy 11.56 +0.2 4 (3)
17 Stokes, Elijah JR Lake Region HS 11.57 -1.2 5 (3)
18 Williams, Roger SO Lake Wales HS 11.59 -1.4 8 (3)
19 Saintimond, Dens JR Auburndale HS 11.62 -1.0 3 (2)
20 Medina, Tony SR Lake Wales HS 11.64 +0.2 4 (4)
21 Graham, Fenley SO Lakeland HS 11.65 -1.1 1 (2)
22 Johnson, Robert SR Mulberry HS 11.74 -1.0 3 (3)
23 Thomas, Javun JR Winter Haven HS 11.75 -0.5 6 (4)
24 Alexander, Omahri SR Haines City HS 11.76 -1.1 1 (3)
25 Jones, Jacquarius JR George Jenkins HS 11.77 +0.2 4 (5)
26 Smith, Christian SR Lake Gibson HS 11.79 -2.6 2 (2)
27 Kellum, Reggie 9 Lakeland HS 11.84 -2.6 2 (3)
28 Joshway, Cameron SR Auburndale HS 11.88 -0.6 7 (4)
29 Boyd, Linsome JR Frostproof HS 11.90 +0.2 4 (6)
30 Thomas, Devonte JR Lake Region HS 11.94 -1.2 5 (4)
31 Johnson, Quaze'Vyun 9 Haines City HS 11.96 -1.4 8 (4)
32 Clark, Emmanuel JR Ridge Community HS 12.02 -1.0 3 (4) 12.015
33 Copeland, Jedarius 9 Ridge Community HS 12.02 -1.1 1 (4) 12.018
34 LaGrone, Dawson SR McKeel Academy 12.06 -1.2 5 (5)
35 Williams, Zion SO Discovery High School 12.15 -2.6 2 (4)
36 Davis, Darriel 9 Bartow HS 12.27 -1.2 5 (6)
37 Brooks, Shoquan SR McKeel Academy 12.41 -0.5 6 (5) 12.402
38 Poe, Caleb SO Tenoroc HS 12.41 -1.0 3 (5) 12.407
39 Boykins, Teron SO Lake Gibson HS 12.48 +0.2 4 (7)
40 Sullivan, Kelvin SR Kingdom Preparatory School 12.53 -1.4 8 (5)
41 Carter, Gavin SO Lake Gibson HS 12.63 -1.0 3 (6)
42 Denmark, Tim JR Tenoroc HS 12.64 -1.4 8 (6)
43 Williams, John SO Ridge Community HS 12.79 +0.2 4 (8)
44 Street, Danny SO Kathleen HS 12.94 -0.5 6 (6)
45 Poe, Jiminine SO George Jenkins HS 12.95 -0.6 7 (5)
46 Fontilus, Wisley SR Lake Region HS 13.20 -2.6 2 (5) 13.200
46 Oxendine, Jacob 9 Lakeland Christian School 13.20 -0.5 6 (7) 13.200
48 Winningham, TJ 9 Oasis Christian Academy 13.21 -1.4 8 (7)
49 Marion, Greg 8 Frostproof HS 13.41 -1.1 1 (5)
50 Coscia, Gatlin 9 Oasis Christian Academy 13.86 -2.6 2 (6)
51 Palou, Brian JR Discovery High School 14.30 -1.1 1 (6)
52 White, Daniel 8 Kingdom Preparatory School 15.11 -0.6 7 (6)
53 Harrigan, Terrell SO Vanguard School (Lake Wales) 15.24 -2.6 2 (7)
54 Neal, Alex SO Oasis Christian Academy 15.79 -1.4 8 (8)

Prelims Heat: 1

Wind: -1.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Darius, Iverson SR Auburndale HS11.01
2 Graham, Fenley SO Lakeland HS11.65
3 Alexander, Omahri SR Haines City HS11.76
4 Copeland, Jedarius 9 Ridge Community HS12.02 12.018
5 Marion, Greg 8 Frostproof HS13.41
6 Palou, Brian JR Discovery High School14.30


Prelims Heat: 2

Wind: -2.6

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Thompson, Trevon SR Lake Gibson HS11.30
2 Smith, Christian SR Lake Gibson HS11.79
3 Kellum, Reggie 9 Lakeland HS11.84
4 Williams, Zion SO Discovery High School12.15
5 Fontilus, Wisley SR Lake Region HS13.20 13.200
6 Coscia, Gatlin 9 Oasis Christian Academy13.86
7 Harrigan, Terrell SO Vanguard School (Lake Wales)15.24


Prelims Heat: 3

Wind: -1.0

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS11.34
2 Saintimond, Dens JR Auburndale HS11.62
3 Johnson, Robert SR Mulberry HS11.74
4 Clark, Emmanuel JR Ridge Community HS12.02 12.015
5 Poe, Caleb SO Tenoroc HS12.41 12.407
6 Carter, Gavin SO Lake Gibson HS12.63


Prelims Heat: 4

Wind: +0.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Smith, Arian SO Mulberry HS10.94
2 Whitehead Jr., Antonio SR Lakeland HS11.35 11.343
3 Cunningham, Dj SR McKeel Academy11.56
4 Medina, Tony SR Lake Wales HS11.64
5 Jones, Jacquarius JR George Jenkins HS11.77
6 Boyd, Linsome JR Frostproof HS11.90
7 Boykins, Teron SO Lake Gibson HS12.48
8 Williams, John SO Ridge Community HS12.79


Prelims Heat: 5

Wind: -1.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS11.16
2 Cowans, Austin SO George Jenkins HS11.47
3 Stokes, Elijah JR Lake Region HS11.57
4 Thomas, Devonte JR Lake Region HS11.94
5 LaGrone, Dawson SR McKeel Academy12.06
6 Davis, Darriel 9 Bartow HS12.27


Prelims Heat: 6

Wind: -0.5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Rudolph, Jaden SO George Jenkins HS11.42
2 McMahon, Deontae SR Frostproof HS11.48
3 Bundrage, Joseph SO Lake Wales HS11.49
4 Thomas, Javun JR Winter Haven HS11.75
5 Brooks, Shoquan SR McKeel Academy12.41 12.402
6 Street, Danny SO Kathleen HS12.94
7 Oxendine, Jacob 9 Lakeland Christian School13.20 13.200


Prelims Heat: 7

Wind: -0.6

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Duffey, Tiy SR Winter Haven HS11.27
2 Alls, Anthony 9 Winter Haven HS11.51
3 Stokes, Shyheim SO Auburndale HS11.55
4 Joshway, Cameron SR Auburndale HS11.88
5 Poe, Jiminine SO George Jenkins HS12.95
6 White, Daniel 8 Kingdom Preparatory School15.11


Prelims Heat: 8

Wind: -1.4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS11.08
2 Mason, Jayvon SR Kingdom Preparatory School11.32
3 Williams, Roger SO Lake Wales HS11.59
4 Johnson, Quaze'Vyun 9 Haines City HS11.96
5 Sullivan, Kelvin SR Kingdom Preparatory School12.53
6 Denmark, Tim JR Tenoroc HS12.64
7 Winningham, TJ 9 Oasis Christian Academy13.21
8 Neal, Alex SO Oasis Christian Academy15.79


#2 Women's 100 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS 12.09 -1.2 10
2 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS 12.18 -1.2 8
3 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS 12.39 -1.2 6
4 Walker, Maiah SR Lake Wales HS 12.51 -1.2 5
5 Variste, Elka SR Lake Wales HS 12.86 -1.2 4
6 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS 12.91 -1.2 3
7 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS 12.92 -1.2 2
8 Collins, Shardajah JR Winter Haven HS 13.05 -1.2 1

Finals Section: 1

Wind: -1.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS12.09 10
2 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS12.18 8
3 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS12.39 6
4 Walker, Maiah SR Lake Wales HS12.51 5
5 Variste, Elka SR Lake Wales HS12.86 4
6 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS12.91 3
7 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS12.92 2
8 Collins, Shardajah JR Winter Haven HS13.05 1


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL
1 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS 12.38q -0.1 2 (1)
2 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS 12.47q -0.5 1 (1)
3 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS 12.58q -1.0 3 (1)
4 Walker, Maiah SR Lake Wales HS 12.68q -1.0 3 (2)
5 Variste, Elka SR Lake Wales HS 13.09q -2.4 7 (1)
6 Collins, Shardajah JR Winter Haven HS 13.11q -2.4 4 (1)
7 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS 13.12q -2.4 4 (2)
8 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS 13.17q -1.2 8 (1)
9 Thompson, Chamere SR George Jenkins HS 13.23 -0.9 6 (1)
10 Rankins, Mikayla JR Winter Haven HS 13.30 -0.7 5 (1)
11 Sego, Kaitlyn SR Lake Wales HS 13.31 -0.1 2 (2)
12 Calixte, Starsheena JR Lakeland HS 13.41 -1.0 3 (3)
13 Cruz, Asharri SO Bartow HS 13.45 -0.5 1 (2)
14 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS 13.46 -2.4 7 (2)
15 Dmytryszyn, Victoria JR George Jenkins HS 13.54 -0.7 5 (2)
16 Speights, Kershon JR Lakeland HS 13.60 -1.2 8 (2)
17 Whitehurst, Azaria 6 Fort Meade HS 13.70 -1.0 3 (4)
18 Lopez, Enaylis SO Ridge Community HS 13.74 -0.1 2 (3)
19 Elder, Jaeshiah JR Auburndale HS 13.89 -0.9 6 (2)
20 Feagin, Samya SO Lake Wales HS 13.97 -2.4 4 (3)
21 Beckles, Kimberly 9 Tenoroc HS 14.03 -1.2 8 (3)
22 Branch, Janisha 9 Kathleen HS 14.06 -0.7 5 (3)
23 Learherwood, Jakira 9 Ridge Community HS 14.11 -0.7 5 (4)
24 Sirmons, Erika SO Bartow HS 14.12 -0.5 1 (3)
25 Head, Zaniah SO Mulberry HS 14.14 -0.5 1 (4)
26 Nelson, Antasia JR Lakeland HS 14.16 -0.9 6 (3)
27 Smith, Taytiana 9 Frostproof HS 14.18 -0.1 2 (4)
28 Cobb, Ma'Kayla 7 Frostproof HS 14.23 -2.4 4 (4)
29 Snead, Torriya 9 Haines City HS 14.29 -2.4 7 (3)
30 Sherouse, Katelan SR McKeel Academy 14.40 -0.1 2 (5)
31 Kidwell, Grayce 8 McKeel Academy 14.41 -0.7 5 (5)
32 Lockard, Cianna 8 McKeel Academy 14.48 -1.2 8 (4)
33 Hudson, Charquesea SO Frostproof HS 14.49 -0.1 2 (6)
34 Anderson, Shamaria 9 Fort Meade HS 14.66 -0.9 6 (4)
35 Wright, Jalayla 9 George Jenkins HS 14.76 -0.5 1 (5)
36 Smith, Nanessa SR Ridge Community HS 14.81 -1.0 3 (5)
37 Carter, Earth 9 Discovery High School 14.95 -0.7 5 (6)
38 Mcgough, Jaila 9 Lake Region HS 15.08 -0.9 6 (5)
39 Childress, Ke'Shante 9 Lake Gibson HS 15.12 -1.2 8 (5)
40 Aubert, Jacqueline 9 Vanguard School (Lake Wales) 15.13 -2.4 4 (5)
41 Hall, Lamare'A 9 Kathleen HS 15.18 -2.4 7 (4)
42 Farina, Tristenne 8 McKeel Academy 15.26 -0.5 1 (6)
43 Jalovec, Leah SO Santa Fe Catholic 16.65 -1.2 8 (6)
44 Strine, Brandy 9 Oasis Christian Academy 16.72 -1.2 8 (7)
45 Ramos, Keilys SO Lakeland HS 16.88 -2.4 7 (5)
46 Oropeza, Andrea JR All Saints' Academy 17.08 -0.7 5 (7)
47 Daferede, Eden JR All Saints' Academy 17.30 -0.9 6 (6)

Prelims Heat: 1

Wind: -0.5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS12.47
2 Cruz, Asharri SO Bartow HS13.45
3 Sirmons, Erika SO Bartow HS14.12
4 Head, Zaniah SO Mulberry HS14.14
5 Wright, Jalayla 9 George Jenkins HS14.76
6 Farina, Tristenne 8 McKeel Academy15.26


Prelims Heat: 2

Wind: -0.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS12.38
2 Sego, Kaitlyn SR Lake Wales HS13.31
3 Lopez, Enaylis SO Ridge Community HS13.74
4 Smith, Taytiana 9 Frostproof HS14.18
5 Sherouse, Katelan SR McKeel Academy14.40
6 Hudson, Charquesea SO Frostproof HS14.49


Prelims Heat: 3

Wind: -1.0

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS12.58
2 Walker, Maiah SR Lake Wales HS12.68
3 Calixte, Starsheena JR Lakeland HS13.41
4 Whitehurst, Azaria 6 Fort Meade HS13.70
5 Smith, Nanessa SR Ridge Community HS14.81


Prelims Heat: 4

Wind: -2.4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Collins, Shardajah JR Winter Haven HS13.11
2 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS13.12
3 Feagin, Samya SO Lake Wales HS13.97
4 Cobb, Ma'Kayla 7 Frostproof HS14.23
5 Aubert, Jacqueline 9 Vanguard School (Lake Wales)15.13


Prelims Heat: 5

Wind: -0.7

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Rankins, Mikayla JR Winter Haven HS13.30
2 Dmytryszyn, Victoria JR George Jenkins HS13.54
3 Branch, Janisha 9 Kathleen HS14.06
4 Learherwood, Jakira 9 Ridge Community HS14.11
5 Kidwell, Grayce 8 McKeel Academy14.41
6 Carter, Earth 9 Discovery High School14.95
7 Oropeza, Andrea JR All Saints' Academy17.08


Prelims Heat: 6

Wind: -0.9

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Thompson, Chamere SR George Jenkins HS13.23
2 Elder, Jaeshiah JR Auburndale HS13.89
3 Nelson, Antasia JR Lakeland HS14.16
4 Anderson, Shamaria 9 Fort Meade HS14.66
5 Mcgough, Jaila 9 Lake Region HS15.08
6 Daferede, Eden JR All Saints' Academy17.30


Prelims Heat: 7

Wind: -2.4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Variste, Elka SR Lake Wales HS13.09
2 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS13.46
3 Snead, Torriya 9 Haines City HS14.29
4 Hall, Lamare'A 9 Kathleen HS15.18
5 Ramos, Keilys SO Lakeland HS16.88


Prelims Heat: 8

Wind: -1.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS13.17
2 Speights, Kershon JR Lakeland HS13.60
3 Beckles, Kimberly 9 Tenoroc HS14.03
4 Lockard, Cianna 8 McKeel Academy14.48
5 Childress, Ke'Shante 9 Lake Gibson HS15.12
6 Jalovec, Leah SO Santa Fe Catholic16.65
7 Strine, Brandy 9 Oasis Christian Academy16.72


#2 Women's 100 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS 12.09 -1.2 10
2 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS 12.18 -1.2 8
3 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS 12.39 -1.2 6
4 Walker, Maiah SR Lake Wales HS 12.51 -1.2 5
5 Variste, Elka SR Lake Wales HS 12.86 -1.2 4
6 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS 12.91 -1.2 3
7 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS 12.92 -1.2 2
8 Collins, Shardajah JR Winter Haven HS 13.05 -1.2 1

Finals Section: 1

Wind: -1.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS12.09 10
2 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS12.18 8
3 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS12.39 6
4 Walker, Maiah SR Lake Wales HS12.51 5
5 Variste, Elka SR Lake Wales HS12.86 4
6 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS12.91 3
7 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS12.92 2
8 Collins, Shardajah JR Winter Haven HS13.05 1


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL
1 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS 12.38q -0.1 2 (1)
2 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS 12.47q -0.5 1 (1)
3 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS 12.58q -1.0 3 (1)
4 Walker, Maiah SR Lake Wales HS 12.68q -1.0 3 (2)
5 Variste, Elka SR Lake Wales HS 13.09q -2.4 7 (1)
6 Collins, Shardajah JR Winter Haven HS 13.11q -2.4 4 (1)
7 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS 13.12q -2.4 4 (2)
8 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS 13.17q -1.2 8 (1)
9 Thompson, Chamere SR George Jenkins HS 13.23 -0.9 6 (1)
10 Rankins, Mikayla JR Winter Haven HS 13.30 -0.7 5 (1)
11 Sego, Kaitlyn SR Lake Wales HS 13.31 -0.1 2 (2)
12 Calixte, Starsheena JR Lakeland HS 13.41 -1.0 3 (3)
13 Cruz, Asharri SO Bartow HS 13.45 -0.5 1 (2)
14 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS 13.46 -2.4 7 (2)
15 Dmytryszyn, Victoria JR George Jenkins HS 13.54 -0.7 5 (2)
16 Speights, Kershon JR Lakeland HS 13.60 -1.2 8 (2)
17 Whitehurst, Azaria 6 Fort Meade HS 13.70 -1.0 3 (4)
18 Lopez, Enaylis SO Ridge Community HS 13.74 -0.1 2 (3)
19 Elder, Jaeshiah JR Auburndale HS 13.89 -0.9 6 (2)
20 Feagin, Samya SO Lake Wales HS 13.97 -2.4 4 (3)
21 Beckles, Kimberly 9 Tenoroc HS 14.03 -1.2 8 (3)
22 Branch, Janisha 9 Kathleen HS 14.06 -0.7 5 (3)
23 Learherwood, Jakira 9 Ridge Community HS 14.11 -0.7 5 (4)
24 Sirmons, Erika SO Bartow HS 14.12 -0.5 1 (3)
25 Head, Zaniah SO Mulberry HS 14.14 -0.5 1 (4)
26 Nelson, Antasia JR Lakeland HS 14.16 -0.9 6 (3)
27 Smith, Taytiana 9 Frostproof HS 14.18 -0.1 2 (4)
28 Cobb, Ma'Kayla 7 Frostproof HS 14.23 -2.4 4 (4)
29 Snead, Torriya 9 Haines City HS 14.29 -2.4 7 (3)
30 Sherouse, Katelan SR McKeel Academy 14.40 -0.1 2 (5)
31 Kidwell, Grayce 8 McKeel Academy 14.41 -0.7 5 (5)
32 Lockard, Cianna 8 McKeel Academy 14.48 -1.2 8 (4)
33 Hudson, Charquesea SO Frostproof HS 14.49 -0.1 2 (6)
34 Anderson, Shamaria 9 Fort Meade HS 14.66 -0.9 6 (4)
35 Wright, Jalayla 9 George Jenkins HS 14.76 -0.5 1 (5)
36 Smith, Nanessa SR Ridge Community HS 14.81 -1.0 3 (5)
37 Carter, Earth 9 Discovery High School 14.95 -0.7 5 (6)
38 Mcgough, Jaila 9 Lake Region HS 15.08 -0.9 6 (5)
39 Childress, Ke'Shante 9 Lake Gibson HS 15.12 -1.2 8 (5)
40 Aubert, Jacqueline 9 Vanguard School (Lake Wales) 15.13 -2.4 4 (5)
41 Hall, Lamare'A 9 Kathleen HS 15.18 -2.4 7 (4)
42 Farina, Tristenne 8 McKeel Academy 15.26 -0.5 1 (6)
43 Jalovec, Leah SO Santa Fe Catholic 16.65 -1.2 8 (6)
44 Strine, Brandy 9 Oasis Christian Academy 16.72 -1.2 8 (7)
45 Ramos, Keilys SO Lakeland HS 16.88 -2.4 7 (5)
46 Oropeza, Andrea JR All Saints' Academy 17.08 -0.7 5 (7)
47 Daferede, Eden JR All Saints' Academy 17.30 -0.9 6 (6)

Prelims Heat: 1

Wind: -0.5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS12.47
2 Cruz, Asharri SO Bartow HS13.45
3 Sirmons, Erika SO Bartow HS14.12
4 Head, Zaniah SO Mulberry HS14.14
5 Wright, Jalayla 9 George Jenkins HS14.76
6 Farina, Tristenne 8 McKeel Academy15.26


Prelims Heat: 2

Wind: -0.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS12.38
2 Sego, Kaitlyn SR Lake Wales HS13.31
3 Lopez, Enaylis SO Ridge Community HS13.74
4 Smith, Taytiana 9 Frostproof HS14.18
5 Sherouse, Katelan SR McKeel Academy14.40
6 Hudson, Charquesea SO Frostproof HS14.49


Prelims Heat: 3

Wind: -1.0

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS12.58
2 Walker, Maiah SR Lake Wales HS12.68
3 Calixte, Starsheena JR Lakeland HS13.41
4 Whitehurst, Azaria 6 Fort Meade HS13.70
5 Smith, Nanessa SR Ridge Community HS14.81


Prelims Heat: 4

Wind: -2.4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Collins, Shardajah JR Winter Haven HS13.11
2 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS13.12
3 Feagin, Samya SO Lake Wales HS13.97
4 Cobb, Ma'Kayla 7 Frostproof HS14.23
5 Aubert, Jacqueline 9 Vanguard School (Lake Wales)15.13


Prelims Heat: 5

Wind: -0.7

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Rankins, Mikayla JR Winter Haven HS13.30
2 Dmytryszyn, Victoria JR George Jenkins HS13.54
3 Branch, Janisha 9 Kathleen HS14.06
4 Learherwood, Jakira 9 Ridge Community HS14.11
5 Kidwell, Grayce 8 McKeel Academy14.41
6 Carter, Earth 9 Discovery High School14.95
7 Oropeza, Andrea JR All Saints' Academy17.08


Prelims Heat: 6

Wind: -0.9

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Thompson, Chamere SR George Jenkins HS13.23
2 Elder, Jaeshiah JR Auburndale HS13.89
3 Nelson, Antasia JR Lakeland HS14.16
4 Anderson, Shamaria 9 Fort Meade HS14.66
5 Mcgough, Jaila 9 Lake Region HS15.08
6 Daferede, Eden JR All Saints' Academy17.30


Prelims Heat: 7

Wind: -2.4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Variste, Elka SR Lake Wales HS13.09
2 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS13.46
3 Snead, Torriya 9 Haines City HS14.29
4 Hall, Lamare'A 9 Kathleen HS15.18
5 Ramos, Keilys SO Lakeland HS16.88


Prelims Heat: 8

Wind: -1.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS13.17
2 Speights, Kershon JR Lakeland HS13.60
3 Beckles, Kimberly 9 Tenoroc HS14.03
4 Lockard, Cianna 8 McKeel Academy14.48
5 Childress, Ke'Shante 9 Lake Gibson HS15.12
6 Jalovec, Leah SO Santa Fe Catholic16.65
7 Strine, Brandy 9 Oasis Christian Academy16.72


#3 Men's 200 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS 21.72 +1.8 10
2 Smith, Arian SO Mulberry HS 21.87 +1.8 8
3 Rudolph, Jaden SO George Jenkins HS 22.57 +1.8 6
4 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS 22.69 +1.8 5
5 Cowans, Austin SO George Jenkins HS 22.73 +1.8 4
6 Stokes, Jaelen 9 Auburndale HS 22.83 +1.8 3
7 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS 23.80 +1.8 2

Finals Section: 1

Wind: +1.8

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS21.72 10
2 Smith, Arian SO Mulberry HS21.87 8
3 Rudolph, Jaden SO George Jenkins HS22.57 6
4 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS22.69 5
5 Cowans, Austin SO George Jenkins HS22.73 4
6 Stokes, Jaelen 9 Auburndale HS22.83 3
7 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS23.80 2


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL
1 Smith, Arian SO Mulberry HS 21.91q -2.1 1 (1)
2 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS 21.97q -1.1 2 (1)
3 Thompson, Trevon SR Lake Gibson HS 22.18q +0.0 3 (1)
4 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS 22.54q -1.8 8 (1)
5 Stokes, Jaelen 9 Auburndale HS 22.75q -1.4 6 (1)
6 Rudolph, Jaden SO George Jenkins HS 22.90q -1.1 7 (1)
7 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS 22.94q -0.9 9 (1)
8 Cowans, Austin SO George Jenkins HS 23.02q -0.9 9 (2)
9 Williams, Roger SO Lake Wales HS 23.04 -1.8 8 (2)
10 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS 23.19 -1.1 4 (1)
11 Stokes, Elijah JR Lake Region HS 23.21 -2.1 1 (2)
12 Graham, Fenley SO Lakeland HS 23.35 +0.0 3 (2)
13 Alls, Anthony 9 Winter Haven HS 23.38 -0.3 5 (1)
14 Hughes, Elijah SR Winter Haven HS 23.43 -1.1 2 (2)
15 Cunningham, Dj SR McKeel Academy 23.49 -1.1 2 (3)
16 Bundrage, Joseph SO Lake Wales HS 23.52 -0.3 5 (2)
17 Johnson, Quaze'Vyun 9 Haines City HS 23.75 -0.3 5 (3)
18 Willis, Khedgen JR Lake Region HS 23.81 -2.1 1 (3)
19 Lowery, Malichi 9 Winter Haven HS 23.84 +0.0 3 (3)
20 Alexander, Omahri SR Haines City HS 23.85 -2.1 1 (4)
21 Kellum, Reggie 9 Lakeland HS 23.90 -2.1 1 (5)
22 Abram, Nathan JR McKeel Academy 23.96 -1.1 4 (2)
23 Thomas, Devonte JR Lake Region HS 24.01 -1.4 6 (2)
24 Jones, Jacquarius JR George Jenkins HS 24.20 -1.1 7 (2)
25 Anderson, Quentin SO Lake Wales HS 24.31 -1.8 8 (3)
26 Bradshaw, Jaylan JR Haines City HS 24.38 -0.9 9 (3)
27 Williams, Zion SO Discovery High School 24.47 -2.1 1 (6)
28 Ballard, Anthony 9 Discovery High School 24.50 -1.1 7 (3)
29 Copeland, Jedarius 9 Ridge Community HS 24.61 -0.9 9 (4)
30 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS 24.70 -1.1 7 (4)
31 LaGrone, Dawson SR McKeel Academy 24.75 -1.8 8 (4)
32 West, G'Darian JR Lakeland HS 24.97 -1.4 6 (3)
33 Covington, Keyshawn SO Santa Fe Catholic 24.99 -1.4 6 (4)
34 Taylor, Jaylen JR Santa Fe Catholic 25.13 -1.1 2 (4)
35 Antoine, Ahjae SR Haines City HS 25.28 -1.1 4 (3)
36 Knighten, DeAndre 9 Frostproof HS 25.41 -1.1 2 (5)
37 White, Daniel 8 Kingdom Preparatory School 25.85 -0.3 5 (4)
38 Reed, Essmal 9 Kathleen HS 25.93 +0.0 3 (4)
39 Evans, Daniel SO Lakeland Christian School 25.94 -1.1 2 (6)
40 Ross, Kevin JR Lake Gibson HS 25.98 -1.1 7 (5)
41 Cali, Alex JR Geneva Classical Academy 26.20 -1.1 7 (6)
42 Williams, John SO Ridge Community HS 26.41 -1.1 4 (4)
43 Robinson, Malachi JR Kingdom Preparatory School 26.58 +0.0 3 (5)
44 Mardi, Djoury JR Lake Region HS 26.98 -0.9 9 (5)
45 Street, Danny SO Kathleen HS 27.11 -0.3 5 (5)
46 Marion, Greg 8 Frostproof HS 27.54 -0.9 9 (6)
47 Winningham, TJ 9 Oasis Christian Academy 27.90 -0.9 9 (7)
48 Coscia, Gatlin 9 Oasis Christian Academy 28.00 -1.1 2 (7)
Joshway, Cameron SR Auburndale HS FS -1.1

Prelims Heat: 1

Wind: -2.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Smith, Arian SO Mulberry HS21.91
2 Stokes, Elijah JR Lake Region HS23.21
3 Willis, Khedgen JR Lake Region HS23.81
4 Alexander, Omahri SR Haines City HS23.85
5 Kellum, Reggie 9 Lakeland HS23.90
6 Williams, Zion SO Discovery High School24.47


Prelims Heat: 2

Wind: -1.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS21.97
2 Hughes, Elijah SR Winter Haven HS23.43
3 Cunningham, Dj SR McKeel Academy23.49
4 Taylor, Jaylen JR Santa Fe Catholic25.13
5 Knighten, DeAndre 9 Frostproof HS25.41
6 Evans, Daniel SO Lakeland Christian School25.94
7 Coscia, Gatlin 9 Oasis Christian Academy28.00


Prelims Heat: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Thompson, Trevon SR Lake Gibson HS22.18
2 Graham, Fenley SO Lakeland HS23.35
3 Lowery, Malichi 9 Winter Haven HS23.84
4 Reed, Essmal 9 Kathleen HS25.93
5 Robinson, Malachi JR Kingdom Preparatory School26.58


Prelims Heat: 4

Wind: -1.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS23.19
2 Abram, Nathan JR McKeel Academy23.96
3 Antoine, Ahjae SR Haines City HS25.28
4 Williams, John SO Ridge Community HS26.41
Joshway, Cameron SR Auburndale HSFS


Prelims Heat: 5

Wind: -0.3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Alls, Anthony 9 Winter Haven HS23.38
2 Bundrage, Joseph SO Lake Wales HS23.52
3 Johnson, Quaze'Vyun 9 Haines City HS23.75
4 White, Daniel 8 Kingdom Preparatory School25.85
5 Street, Danny SO Kathleen HS27.11


Prelims Heat: 6

Wind: -1.4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Stokes, Jaelen 9 Auburndale HS22.75
2 Thomas, Devonte JR Lake Region HS24.01
3 West, G'Darian JR Lakeland HS24.97
4 Covington, Keyshawn SO Santa Fe Catholic24.99


Prelims Heat: 7

Wind: -1.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Rudolph, Jaden SO George Jenkins HS22.90
2 Jones, Jacquarius JR George Jenkins HS24.20
3 Ballard, Anthony 9 Discovery High School24.50
4 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS24.70
5 Ross, Kevin JR Lake Gibson HS25.98
6 Cali, Alex JR Geneva Classical Academy26.20


Prelims Heat: 8

Wind: -1.8

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS22.54
2 Williams, Roger SO Lake Wales HS23.04
3 Anderson, Quentin SO Lake Wales HS24.31
4 LaGrone, Dawson SR McKeel Academy24.75


Prelims Heat: 9

Wind: -0.9

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS22.94
2 Cowans, Austin SO George Jenkins HS23.02
3 Bradshaw, Jaylan JR Haines City HS24.38
4 Copeland, Jedarius 9 Ridge Community HS24.61
5 Mardi, Djoury JR Lake Region HS26.98
6 Marion, Greg 8 Frostproof HS27.54
7 Winningham, TJ 9 Oasis Christian Academy27.90


#3 Men's 200 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS 21.72 +1.8 10
2 Smith, Arian SO Mulberry HS 21.87 +1.8 8
3 Rudolph, Jaden SO George Jenkins HS 22.57 +1.8 6
4 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS 22.69 +1.8 5
5 Cowans, Austin SO George Jenkins HS 22.73 +1.8 4
6 Stokes, Jaelen 9 Auburndale HS 22.83 +1.8 3
7 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS 23.80 +1.8 2

Finals Section: 1

Wind: +1.8

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS21.72 10
2 Smith, Arian SO Mulberry HS21.87 8
3 Rudolph, Jaden SO George Jenkins HS22.57 6
4 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS22.69 5
5 Cowans, Austin SO George Jenkins HS22.73 4
6 Stokes, Jaelen 9 Auburndale HS22.83 3
7 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS23.80 2


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL
1 Smith, Arian SO Mulberry HS 21.91q -2.1 1 (1)
2 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS 21.97q -1.1 2 (1)
3 Thompson, Trevon SR Lake Gibson HS 22.18q +0.0 3 (1)
4 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS 22.54q -1.8 8 (1)
5 Stokes, Jaelen 9 Auburndale HS 22.75q -1.4 6 (1)
6 Rudolph, Jaden SO George Jenkins HS 22.90q -1.1 7 (1)
7 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS 22.94q -0.9 9 (1)
8 Cowans, Austin SO George Jenkins HS 23.02q -0.9 9 (2)
9 Williams, Roger SO Lake Wales HS 23.04 -1.8 8 (2)
10 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS 23.19 -1.1 4 (1)
11 Stokes, Elijah JR Lake Region HS 23.21 -2.1 1 (2)
12 Graham, Fenley SO Lakeland HS 23.35 +0.0 3 (2)
13 Alls, Anthony 9 Winter Haven HS 23.38 -0.3 5 (1)
14 Hughes, Elijah SR Winter Haven HS 23.43 -1.1 2 (2)
15 Cunningham, Dj SR McKeel Academy 23.49 -1.1 2 (3)
16 Bundrage, Joseph SO Lake Wales HS 23.52 -0.3 5 (2)
17 Johnson, Quaze'Vyun 9 Haines City HS 23.75 -0.3 5 (3)
18 Willis, Khedgen JR Lake Region HS 23.81 -2.1 1 (3)
19 Lowery, Malichi 9 Winter Haven HS 23.84 +0.0 3 (3)
20 Alexander, Omahri SR Haines City HS 23.85 -2.1 1 (4)
21 Kellum, Reggie 9 Lakeland HS 23.90 -2.1 1 (5)
22 Abram, Nathan JR McKeel Academy 23.96 -1.1 4 (2)
23 Thomas, Devonte JR Lake Region HS 24.01 -1.4 6 (2)
24 Jones, Jacquarius JR George Jenkins HS 24.20 -1.1 7 (2)
25 Anderson, Quentin SO Lake Wales HS 24.31 -1.8 8 (3)
26 Bradshaw, Jaylan JR Haines City HS 24.38 -0.9 9 (3)
27 Williams, Zion SO Discovery High School 24.47 -2.1 1 (6)
28 Ballard, Anthony 9 Discovery High School 24.50 -1.1 7 (3)
29 Copeland, Jedarius 9 Ridge Community HS 24.61 -0.9 9 (4)
30 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS 24.70 -1.1 7 (4)
31 LaGrone, Dawson SR McKeel Academy 24.75 -1.8 8 (4)
32 West, G'Darian JR Lakeland HS 24.97 -1.4 6 (3)
33 Covington, Keyshawn SO Santa Fe Catholic 24.99 -1.4 6 (4)
34 Taylor, Jaylen JR Santa Fe Catholic 25.13 -1.1 2 (4)
35 Antoine, Ahjae SR Haines City HS 25.28 -1.1 4 (3)
36 Knighten, DeAndre 9 Frostproof HS 25.41 -1.1 2 (5)
37 White, Daniel 8 Kingdom Preparatory School 25.85 -0.3 5 (4)
38 Reed, Essmal 9 Kathleen HS 25.93 +0.0 3 (4)
39 Evans, Daniel SO Lakeland Christian School 25.94 -1.1 2 (6)
40 Ross, Kevin JR Lake Gibson HS 25.98 -1.1 7 (5)
41 Cali, Alex JR Geneva Classical Academy 26.20 -1.1 7 (6)
42 Williams, John SO Ridge Community HS 26.41 -1.1 4 (4)
43 Robinson, Malachi JR Kingdom Preparatory School 26.58 +0.0 3 (5)
44 Mardi, Djoury JR Lake Region HS 26.98 -0.9 9 (5)
45 Street, Danny SO Kathleen HS 27.11 -0.3 5 (5)
46 Marion, Greg 8 Frostproof HS 27.54 -0.9 9 (6)
47 Winningham, TJ 9 Oasis Christian Academy 27.90 -0.9 9 (7)
48 Coscia, Gatlin 9 Oasis Christian Academy 28.00 -1.1 2 (7)
Joshway, Cameron SR Auburndale HS FS -1.1

Prelims Heat: 1

Wind: -2.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Smith, Arian SO Mulberry HS21.91
2 Stokes, Elijah JR Lake Region HS23.21
3 Willis, Khedgen JR Lake Region HS23.81
4 Alexander, Omahri SR Haines City HS23.85
5 Kellum, Reggie 9 Lakeland HS23.90
6 Williams, Zion SO Discovery High School24.47


Prelims Heat: 2

Wind: -1.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Bienvenue, Cardet SR Winter Haven HS21.97
2 Hughes, Elijah SR Winter Haven HS23.43
3 Cunningham, Dj SR McKeel Academy23.49
4 Taylor, Jaylen JR Santa Fe Catholic25.13
5 Knighten, DeAndre 9 Frostproof HS25.41
6 Evans, Daniel SO Lakeland Christian School25.94
7 Coscia, Gatlin 9 Oasis Christian Academy28.00


Prelims Heat: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Thompson, Trevon SR Lake Gibson HS22.18
2 Graham, Fenley SO Lakeland HS23.35
3 Lowery, Malichi 9 Winter Haven HS23.84
4 Reed, Essmal 9 Kathleen HS25.93
5 Robinson, Malachi JR Kingdom Preparatory School26.58


Prelims Heat: 4

Wind: -1.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS23.19
2 Abram, Nathan JR McKeel Academy23.96
3 Antoine, Ahjae SR Haines City HS25.28
4 Williams, John SO Ridge Community HS26.41
Joshway, Cameron SR Auburndale HSFS


Prelims Heat: 5

Wind: -0.3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Alls, Anthony 9 Winter Haven HS23.38
2 Bundrage, Joseph SO Lake Wales HS23.52
3 Johnson, Quaze'Vyun 9 Haines City HS23.75
4 White, Daniel 8 Kingdom Preparatory School25.85
5 Street, Danny SO Kathleen HS27.11


Prelims Heat: 6

Wind: -1.4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Stokes, Jaelen 9 Auburndale HS22.75
2 Thomas, Devonte JR Lake Region HS24.01
3 West, G'Darian JR Lakeland HS24.97
4 Covington, Keyshawn SO Santa Fe Catholic24.99


Prelims Heat: 7

Wind: -1.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Rudolph, Jaden SO George Jenkins HS22.90
2 Jones, Jacquarius JR George Jenkins HS24.20
3 Ballard, Anthony 9 Discovery High School24.50
4 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS24.70
5 Ross, Kevin JR Lake Gibson HS25.98
6 Cali, Alex JR Geneva Classical Academy26.20


Prelims Heat: 8

Wind: -1.8

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Richardson, Johnny SO Lake Wales HS22.54
2 Williams, Roger SO Lake Wales HS23.04
3 Anderson, Quentin SO Lake Wales HS24.31
4 LaGrone, Dawson SR McKeel Academy24.75


Prelims Heat: 9

Wind: -0.9

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS22.94
2 Cowans, Austin SO George Jenkins HS23.02
3 Bradshaw, Jaylan JR Haines City HS24.38
4 Copeland, Jedarius 9 Ridge Community HS24.61
5 Mardi, Djoury JR Lake Region HS26.98
6 Marion, Greg 8 Frostproof HS27.54
7 Winningham, TJ 9 Oasis Christian Academy27.90


#4 Men's 200 Meters (Adaptive)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note


#5 Women's 200 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS 25.25 +0.0 10
2 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS 25.80 +0.0 8
3 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS 25.84 +0.0 6
4 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS 26.81 +0.0 5
5 Variste, Elka SR Lake Wales HS 26.82 +0.0 4
6 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS 26.88 +0.0 3
7 Handford, Ca'Miele SO Winter Haven HS 28.17 +0.0 2

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS25.25 10
2 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS25.80 8
3 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS25.84 6
4 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS26.81 5
5 Variste, Elka SR Lake Wales HS26.82 4
6 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS26.88 3
7 Handford, Ca'Miele SO Winter Haven HS28.17 2


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS 25.00q -1.0 1 (1)
2 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS 25.14q -0.9 3 (1)
3 Walker, Maiah SR Lake Wales HS 25.67q -1.2 2 (1)
4 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS 26.56q -1.1 4 (1)
5 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS 26.67q -1.3 5 (1)
6 Variste, Elka SR Lake Wales HS 26.85q -1.2 2 (2)
7 Handford, Ca'Miele SO Winter Haven HS 27.21q -0.7 6 (1)
8 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS 27.23q -0.7 6 (2)
9 Ford, Miyah SR Lake Wales HS 27.30 -0.7 6 (3)
10 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS 27.59 -2.1 8 (1)
11 Thompson, Chamere SR George Jenkins HS 27.60 -1.3 5 (2)
12 Hagins, Camielle JR Lakeland HS 27.70 -1.1 4 (2)
13 Ifill, Tiarianne JR Haines City HS 27.72 -2.1 8 (2)
14 Rankins, Mikayla JR Winter Haven HS 27.92 -1.0 1 (2)
15 Jones, Tyera SR George Jenkins HS 27.97 -0.7 6 (4)
16 Cruz, Asharri SO Bartow HS 28.04 -1.3 5 (3)
17 Pride, Uquasha JR Lake Wales HS 28.17 -1.1 4 (3)
18 Whitehurst, Azaria 6 Fort Meade HS 28.21 -1.3 5 (4)
19 Bryant, Da'Shinik 9 Kathleen HS 28.26 -0.9 3 (2)
20 Dmytryszyn, Victoria JR George Jenkins HS 28.28 -1.2 2 (3)
21 Bush, Alana SO Lake Gibson HS 28.47 -0.7 6 (5)
22 Cruz, Kyra SR Ridge Community HS 28.52 -2.2 7 (1)
23 Lopez, Enaylis SO Ridge Community HS 28.56 -1.2 2 (4)
24 Gainers, Dianna JR Auburndale HS 28.88 -1.0 1 (3)
25 Beckles, Kimberly 9 Tenoroc HS 28.99 -2.1 8 (3)
26 Head, Zaniah SO Mulberry HS 29.17 -1.0 1 (4)
27 Snead, Torriya 9 Haines City HS 29.20 -1.1 4 (4)
28 Polingo, Alexandria SR Tenoroc HS 29.34 -1.2 2 (5)
29 Jenkins, Kaylee SO George Jenkins HS 29.53 -2.2 7 (2)
30 Small, Calli Ann JR Lake Gibson HS 29.62 -0.9 3 (3)
31 Nelson, Antasia JR Lakeland HS 29.72 -2.1 8 (4)
32 Grant, Dymand SO Lakeland HS 29.74 -1.0 1 (5)
33 Cobb, Ma'Kayla 7 Frostproof HS 29.75 -0.7 6 (6)
34 Robinson, Ameris SO Lakeland HS 30.09 -1.0 1 (6)
35 Newland, Savanna 7 McKeel Academy 30.64 -0.9 3 (4)
36 Smith, Nanessa SR Ridge Community HS 30.81 -2.2 7 (3)
37 Carter, Earth 9 Discovery High School 30.97 -1.0 1 (7)
38 Anderson, Shamaria 9 Fort Meade HS 31.07 -1.1 4 (5)
39 Sirmons, Erika SO Bartow HS 31.17 -1.3 5 (5)
40 Marsh, Jessica SO McKeel Academy 31.84 -2.1 8 (5)
41 Mcgough, Jaila 9 Lake Region HS 32.01 -1.2 2 (6)
42 Jordan, Nahyah JR Lake Region HS 32.02 -2.2 7 (4)
43 Hacker, Ava 7 McKeel Academy 32.34 -1.3 5 (6)
44 Hudson, Charquesea SO Frostproof HS 32.44 -2.2 7 (5)
45 Berrien, Princess 6 Fort Meade HS 32.74 -2.1 8 (6)
46 Trohn, Brianna 7 All Saints' Academy 32.85 -1.1 4 (6)
47 Oropeza, Andrea JR All Saints' Academy 36.12 -1.2 2 (7)
48 Strine, Brandy 9 Oasis Christian Academy 36.42 -2.2 7 (6)

Prelims Heat: 1

Wind: -1.0

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS25.00
2 Rankins, Mikayla JR Winter Haven HS27.92
3 Gainers, Dianna JR Auburndale HS28.88
4 Head, Zaniah SO Mulberry HS29.17
5 Grant, Dymand SO Lakeland HS29.74
6 Robinson, Ameris SO Lakeland HS30.09
7 Carter, Earth 9 Discovery High School30.97


Prelims Heat: 2

Wind: -1.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Walker, Maiah SR Lake Wales HS25.67
2 Variste, Elka SR Lake Wales HS26.85
3 Dmytryszyn, Victoria JR George Jenkins HS28.28
4 Lopez, Enaylis SO Ridge Community HS28.56
5 Polingo, Alexandria SR Tenoroc HS29.34
6 Mcgough, Jaila 9 Lake Region HS32.01
7 Oropeza, Andrea JR All Saints' Academy36.12


Prelims Heat: 3

Wind: -0.9

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS25.14
2 Bryant, Da'Shinik 9 Kathleen HS28.26
3 Small, Calli Ann JR Lake Gibson HS29.62
4 Newland, Savanna 7 McKeel Academy30.64


Prelims Heat: 4

Wind: -1.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS26.56
2 Hagins, Camielle JR Lakeland HS27.70
3 Pride, Uquasha JR Lake Wales HS28.17
4 Snead, Torriya 9 Haines City HS29.20
5 Anderson, Shamaria 9 Fort Meade HS31.07
6 Trohn, Brianna 7 All Saints' Academy32.85


Prelims Heat: 5

Wind: -1.3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS26.67
2 Thompson, Chamere SR George Jenkins HS27.60
3 Cruz, Asharri SO Bartow HS28.04
4 Whitehurst, Azaria 6 Fort Meade HS28.21
5 Sirmons, Erika SO Bartow HS31.17
6 Hacker, Ava 7 McKeel Academy32.34


Prelims Heat: 6

Wind: -0.7

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Handford, Ca'Miele SO Winter Haven HS27.21
2 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS27.23
3 Ford, Miyah SR Lake Wales HS27.30
4 Jones, Tyera SR George Jenkins HS27.97
5 Bush, Alana SO Lake Gibson HS28.47
6 Cobb, Ma'Kayla 7 Frostproof HS29.75


Prelims Heat: 7

Wind: -2.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Cruz, Kyra SR Ridge Community HS28.52
2 Jenkins, Kaylee SO George Jenkins HS29.53
3 Smith, Nanessa SR Ridge Community HS30.81
4 Jordan, Nahyah JR Lake Region HS32.02
5 Hudson, Charquesea SO Frostproof HS32.44
6 Strine, Brandy 9 Oasis Christian Academy36.42


Prelims Heat: 8

Wind: -2.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS27.59
2 Ifill, Tiarianne JR Haines City HS27.72
3 Beckles, Kimberly 9 Tenoroc HS28.99
4 Nelson, Antasia JR Lakeland HS29.72
5 Marsh, Jessica SO McKeel Academy31.84
6 Berrien, Princess 6 Fort Meade HS32.74


#5 Women's 200 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS 25.25 +0.0 10
2 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS 25.80 +0.0 8
3 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS 25.84 +0.0 6
4 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS 26.81 +0.0 5
5 Variste, Elka SR Lake Wales HS 26.82 +0.0 4
6 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS 26.88 +0.0 3
7 Handford, Ca'Miele SO Winter Haven HS 28.17 +0.0 2

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS25.25 10
2 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS25.80 8
3 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS25.84 6
4 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS26.81 5
5 Variste, Elka SR Lake Wales HS26.82 4
6 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS26.88 3
7 Handford, Ca'Miele SO Winter Haven HS28.17 2


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS 25.00q -1.0 1 (1)
2 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS 25.14q -0.9 3 (1)
3 Walker, Maiah SR Lake Wales HS 25.67q -1.2 2 (1)
4 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS 26.56q -1.1 4 (1)
5 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS 26.67q -1.3 5 (1)
6 Variste, Elka SR Lake Wales HS 26.85q -1.2 2 (2)
7 Handford, Ca'Miele SO Winter Haven HS 27.21q -0.7 6 (1)
8 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS 27.23q -0.7 6 (2)
9 Ford, Miyah SR Lake Wales HS 27.30 -0.7 6 (3)
10 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS 27.59 -2.1 8 (1)
11 Thompson, Chamere SR George Jenkins HS 27.60 -1.3 5 (2)
12 Hagins, Camielle JR Lakeland HS 27.70 -1.1 4 (2)
13 Ifill, Tiarianne JR Haines City HS 27.72 -2.1 8 (2)
14 Rankins, Mikayla JR Winter Haven HS 27.92 -1.0 1 (2)
15 Jones, Tyera SR George Jenkins HS 27.97 -0.7 6 (4)
16 Cruz, Asharri SO Bartow HS 28.04 -1.3 5 (3)
17 Pride, Uquasha JR Lake Wales HS 28.17 -1.1 4 (3)
18 Whitehurst, Azaria 6 Fort Meade HS 28.21 -1.3 5 (4)
19 Bryant, Da'Shinik 9 Kathleen HS 28.26 -0.9 3 (2)
20 Dmytryszyn, Victoria JR George Jenkins HS 28.28 -1.2 2 (3)
21 Bush, Alana SO Lake Gibson HS 28.47 -0.7 6 (5)
22 Cruz, Kyra SR Ridge Community HS 28.52 -2.2 7 (1)
23 Lopez, Enaylis SO Ridge Community HS 28.56 -1.2 2 (4)
24 Gainers, Dianna JR Auburndale HS 28.88 -1.0 1 (3)
25 Beckles, Kimberly 9 Tenoroc HS 28.99 -2.1 8 (3)
26 Head, Zaniah SO Mulberry HS 29.17 -1.0 1 (4)
27 Snead, Torriya 9 Haines City HS 29.20 -1.1 4 (4)
28 Polingo, Alexandria SR Tenoroc HS 29.34 -1.2 2 (5)
29 Jenkins, Kaylee SO George Jenkins HS 29.53 -2.2 7 (2)
30 Small, Calli Ann JR Lake Gibson HS 29.62 -0.9 3 (3)
31 Nelson, Antasia JR Lakeland HS 29.72 -2.1 8 (4)
32 Grant, Dymand SO Lakeland HS 29.74 -1.0 1 (5)
33 Cobb, Ma'Kayla 7 Frostproof HS 29.75 -0.7 6 (6)
34 Robinson, Ameris SO Lakeland HS 30.09 -1.0 1 (6)
35 Newland, Savanna 7 McKeel Academy 30.64 -0.9 3 (4)
36 Smith, Nanessa SR Ridge Community HS 30.81 -2.2 7 (3)
37 Carter, Earth 9 Discovery High School 30.97 -1.0 1 (7)
38 Anderson, Shamaria 9 Fort Meade HS 31.07 -1.1 4 (5)
39 Sirmons, Erika SO Bartow HS 31.17 -1.3 5 (5)
40 Marsh, Jessica SO McKeel Academy 31.84 -2.1 8 (5)
41 Mcgough, Jaila 9 Lake Region HS 32.01 -1.2 2 (6)
42 Jordan, Nahyah JR Lake Region HS 32.02 -2.2 7 (4)
43 Hacker, Ava 7 McKeel Academy 32.34 -1.3 5 (6)
44 Hudson, Charquesea SO Frostproof HS 32.44 -2.2 7 (5)
45 Berrien, Princess 6 Fort Meade HS 32.74 -2.1 8 (6)
46 Trohn, Brianna 7 All Saints' Academy 32.85 -1.1 4 (6)
47 Oropeza, Andrea JR All Saints' Academy 36.12 -1.2 2 (7)
48 Strine, Brandy 9 Oasis Christian Academy 36.42 -2.2 7 (6)

Prelims Heat: 1

Wind: -1.0

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS25.00
2 Rankins, Mikayla JR Winter Haven HS27.92
3 Gainers, Dianna JR Auburndale HS28.88
4 Head, Zaniah SO Mulberry HS29.17
5 Grant, Dymand SO Lakeland HS29.74
6 Robinson, Ameris SO Lakeland HS30.09
7 Carter, Earth 9 Discovery High School30.97


Prelims Heat: 2

Wind: -1.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Walker, Maiah SR Lake Wales HS25.67
2 Variste, Elka SR Lake Wales HS26.85
3 Dmytryszyn, Victoria JR George Jenkins HS28.28
4 Lopez, Enaylis SO Ridge Community HS28.56
5 Polingo, Alexandria SR Tenoroc HS29.34
6 Mcgough, Jaila 9 Lake Region HS32.01
7 Oropeza, Andrea JR All Saints' Academy36.12


Prelims Heat: 3

Wind: -0.9

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Burrows, Kyndell SO Auburndale HS25.14
2 Bryant, Da'Shinik 9 Kathleen HS28.26
3 Small, Calli Ann JR Lake Gibson HS29.62
4 Newland, Savanna 7 McKeel Academy30.64


Prelims Heat: 4

Wind: -1.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Wilson, I'Asia 9 Kathleen HS26.56
2 Hagins, Camielle JR Lakeland HS27.70
3 Pride, Uquasha JR Lake Wales HS28.17
4 Snead, Torriya 9 Haines City HS29.20
5 Anderson, Shamaria 9 Fort Meade HS31.07
6 Trohn, Brianna 7 All Saints' Academy32.85


Prelims Heat: 5

Wind: -1.3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS26.67
2 Thompson, Chamere SR George Jenkins HS27.60
3 Cruz, Asharri SO Bartow HS28.04
4 Whitehurst, Azaria 6 Fort Meade HS28.21
5 Sirmons, Erika SO Bartow HS31.17
6 Hacker, Ava 7 McKeel Academy32.34


Prelims Heat: 6

Wind: -0.7

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Handford, Ca'Miele SO Winter Haven HS27.21
2 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS27.23
3 Ford, Miyah SR Lake Wales HS27.30
4 Jones, Tyera SR George Jenkins HS27.97
5 Bush, Alana SO Lake Gibson HS28.47
6 Cobb, Ma'Kayla 7 Frostproof HS29.75


Prelims Heat: 7

Wind: -2.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Cruz, Kyra SR Ridge Community HS28.52
2 Jenkins, Kaylee SO George Jenkins HS29.53
3 Smith, Nanessa SR Ridge Community HS30.81
4 Jordan, Nahyah JR Lake Region HS32.02
5 Hudson, Charquesea SO Frostproof HS32.44
6 Strine, Brandy 9 Oasis Christian Academy36.42


Prelims Heat: 8

Wind: -2.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS27.59
2 Ifill, Tiarianne JR Haines City HS27.72
3 Beckles, Kimberly 9 Tenoroc HS28.99
4 Nelson, Antasia JR Lakeland HS29.72
5 Marsh, Jessica SO McKeel Academy31.84
6 Berrien, Princess 6 Fort Meade HS32.74


#6 Men's 400 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Denson, Terrance SO George Jenkins HS 49.93 10
2 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS 50.57 8
3 Jackson, Terrell SR Lake Wales HS 50.77 6
4 Johnson, Tyree SR Mulberry HS 51.29 5
5 Willis, Khedgen JR Lake Region HS 52.25 4
6 Delrosario, Damian JR Ridge Community HS 52.45 3
7 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS 53.33 2
Howard, Chris JR Lakeland HS DNF  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Denson, Terrance SO George Jenkins HS49.93 10
2 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS50.57 8
3 Jackson, Terrell SR Lake Wales HS50.77 6
4 Johnson, Tyree SR Mulberry HS51.29 5
5 Willis, Khedgen JR Lake Region HS52.25 4
6 Delrosario, Damian JR Ridge Community HS52.45 3
7 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS53.33 2
Howard, Chris JR Lakeland HSDNF  


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time HPL Note
1 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS 50.47q 4 (1)
2 Jackson, Terrell SR Lake Wales HS 51.22q 8 (1)
3 Johnson, Tyree SR Mulberry HS 51.68q 6 (1)
4 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS 51.82q 7 (1)
5 Delrosario, Damian JR Ridge Community HS 51.99q 7 (2)
6 Howard, Chris JR Lakeland HS 52.01q 3 (1)
7 Willis, Khedgen JR Lake Region HS 52.13q 5 (1)
8 Denson, Terrance SO George Jenkins HS 52.17q 1 (1)
9 Hughes, Elijah SR Winter Haven HS 52.28 3 (2)
10 Garcia, Antonio JR Frostproof HS 52.50 2 (1)
11 Ott, Riley SO George Jenkins HS 52.73 1 (2)
12 Greene, Ricardo JR Lake Wales HS 52.74 9 (1)
13 Sullivan, Breilyn JR George Jenkins HS 52.99 8 (2)
14 Abram, Nathan JR McKeel Academy 53.21 6 (2)
15 Shuler, Emman'Uel SO Lake Wales HS 53.41 4 (2)
16 Mallet, Dametrion SO Lake Wales HS 53.42 9 (2)
17 Taylor, Jaylen JR Santa Fe Catholic 53.55 3 (3) 53.544
18 Parker, Shane SR Auburndale HS 53.55 2 (2) 53.546
19 Bradshaw, Jaylan JR Haines City HS 53.57 2 (3)
20 Jenkins, Dominic SR Haines City HS 54.17 6 (3)
21 Salaam, Jeremiah SR Frostproof HS 54.26 4 (3)
22 Thomas, Devonte JR Lake Region HS 54.37 6 (4)
23 Henry, Kijani JR McKeel Academy 54.41 7 (3)
24 Hanford, Denario SO Lake Region HS 54.51 1 (3)
25 moseley, Jeremiah SO Auburndale HS 54.62 6 (5)
26 Knighten, Jacquez SO Frostproof HS 54.79 4 (4)
27 Marlow, Ja'Veon SR Winter Haven HS 55.15 1 (4)
28 Lutz, Nick SR Lake Gibson HS 55.45 5 (2)
29 Joseph, Alex SR Auburndale HS 55.56 1 (5)
30 Lowery, Malichi 9 Winter Haven HS 55.76 3 (4)
31 Hobbs, Tyreek JR Tenoroc HS 56.66 2 (4)
32 Rolle, Jaylen SO Lakeland HS 56.73 3 (5)
33 Warren, Joshua SR Frostproof HS 56.84 9 (3)
34 Thelwell, Dwayne SO Auburndale HS 56.94 9 (4)
35 Dunkley, Akeem SR McKeel Academy 57.35 7 (4)
36 Altidore, Glainst SO Winter Haven HS 57.42 4 (5)
37 Crowe, Mahki SO George Jenkins HS 57.60 8 (3)
38 Williams, Tyreese JR Discovery High School 57.68 7 (5)
39 Nelson, Jokobi SO Kathleen HS 58.11 9 (5)
40 Campbell, Randy 9 Fort Meade HS 58.76 3 (6)
41 Cali, Alex JR Geneva Classical Academy 58.83 2 (5)
42 Watts, Wyatt SR McKeel Academy 59.09 5 (3)
43 Berto, Glen 9 Discovery High School 59.17 7 (6)
44 Snell, Hunter JR Kathleen HS 59.19 6 (6)
45 Lamoureux, Zach JR Kathleen HS 1:00.10 1 (6)
46 Jones, Tyrell SO Lakeland HS 1:00.19 5 (4)
47 Katzaras, Nicholas JR Geneva Classical Academy 1:00.49 8 (4)
48 Moore, Eric SR Kathleen HS 1:00.97 2 (6)
49 Centeno, Rubin SO Ridge Community HS 1:01.23 3 (7)
50 King, Isaiah 9 Vanguard School (Lake Wales) 1:03.53 9 (6)
51 Madrigal, Julian SO Oasis Christian Academy 1:05.91 2 (7)
52 Donahue, Steven 9 Oasis Christian Academy 1:08.63 2 (8)
53 Palou, Brian JR Discovery High School 1:08.85 3 (8)
54 Jiles, Russel JR Lake Gibson HS 1:10.19 8 (5)
55 Croft, Trenton 9 Oasis Christian Academy 1:11.55 8 (6)

Prelims Heat: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Denson, Terrance SO George Jenkins HS52.17
2 Ott, Riley SO George Jenkins HS52.73
3 Hanford, Denario SO Lake Region HS54.51
4 Marlow, Ja'Veon SR Winter Haven HS55.15
5 Joseph, Alex SR Auburndale HS55.56
6 Lamoureux, Zach JR Kathleen HS1:00.10


Prelims Heat: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Garcia, Antonio JR Frostproof HS52.50
2 Parker, Shane SR Auburndale HS53.55 53.546
3 Bradshaw, Jaylan JR Haines City HS53.57
4 Hobbs, Tyreek JR Tenoroc HS56.66
5 Cali, Alex JR Geneva Classical Academy58.83
6 Moore, Eric SR Kathleen HS1:00.97
7 Madrigal, Julian SO Oasis Christian Academy1:05.91
8 Donahue, Steven 9 Oasis Christian Academy1:08.63


Prelims Heat: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Howard, Chris JR Lakeland HS52.01
2 Hughes, Elijah SR Winter Haven HS52.28
3 Taylor, Jaylen JR Santa Fe Catholic53.55 53.544
4 Lowery, Malichi 9 Winter Haven HS55.76
5 Rolle, Jaylen SO Lakeland HS56.73
6 Campbell, Randy 9 Fort Meade HS58.76
7 Centeno, Rubin SO Ridge Community HS1:01.23
8 Palou, Brian JR Discovery High School1:08.85


Prelims Heat: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS50.47
2 Shuler, Emman'Uel SO Lake Wales HS53.41
3 Salaam, Jeremiah SR Frostproof HS54.26
4 Knighten, Jacquez SO Frostproof HS54.79
5 Altidore, Glainst SO Winter Haven HS57.42


Prelims Heat: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Willis, Khedgen JR Lake Region HS52.13
2 Lutz, Nick SR Lake Gibson HS55.45
3 Watts, Wyatt SR McKeel Academy59.09
4 Jones, Tyrell SO Lakeland HS1:00.19


Prelims Heat: 6

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Johnson, Tyree SR Mulberry HS51.68
2 Abram, Nathan JR McKeel Academy53.21
3 Jenkins, Dominic SR Haines City HS54.17
4 Thomas, Devonte JR Lake Region HS54.37
5 moseley, Jeremiah SO Auburndale HS54.62
6 Snell, Hunter JR Kathleen HS59.19


Prelims Heat: 7

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS51.82
2 Delrosario, Damian JR Ridge Community HS51.99
3 Henry, Kijani JR McKeel Academy54.41
4 Dunkley, Akeem SR McKeel Academy57.35
5 Williams, Tyreese JR Discovery High School57.68
6 Berto, Glen 9 Discovery High School59.17


Prelims Heat: 8

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Jackson, Terrell SR Lake Wales HS51.22
2 Sullivan, Breilyn JR George Jenkins HS52.99
3 Crowe, Mahki SO George Jenkins HS57.60
4 Katzaras, Nicholas JR Geneva Classical Academy1:00.49
5 Jiles, Russel JR Lake Gibson HS1:10.19
6 Croft, Trenton 9 Oasis Christian Academy1:11.55


Prelims Heat: 9

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Greene, Ricardo JR Lake Wales HS52.74
2 Mallet, Dametrion SO Lake Wales HS53.42
3 Warren, Joshua SR Frostproof HS56.84
4 Thelwell, Dwayne SO Auburndale HS56.94
5 Nelson, Jokobi SO Kathleen HS58.11
6 King, Isaiah 9 Vanguard School (Lake Wales)1:03.53


#6 Men's 400 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Denson, Terrance SO George Jenkins HS 49.93 10
2 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS 50.57 8
3 Jackson, Terrell SR Lake Wales HS 50.77 6
4 Johnson, Tyree SR Mulberry HS 51.29 5
5 Willis, Khedgen JR Lake Region HS 52.25 4
6 Delrosario, Damian JR Ridge Community HS 52.45 3
7 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS 53.33 2
Howard, Chris JR Lakeland HS DNF  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Denson, Terrance SO George Jenkins HS49.93 10
2 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS50.57 8
3 Jackson, Terrell SR Lake Wales HS50.77 6
4 Johnson, Tyree SR Mulberry HS51.29 5
5 Willis, Khedgen JR Lake Region HS52.25 4
6 Delrosario, Damian JR Ridge Community HS52.45 3
7 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS53.33 2
Howard, Chris JR Lakeland HSDNF  


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time HPL Note
1 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS 50.47q 4 (1)
2 Jackson, Terrell SR Lake Wales HS 51.22q 8 (1)
3 Johnson, Tyree SR Mulberry HS 51.68q 6 (1)
4 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS 51.82q 7 (1)
5 Delrosario, Damian JR Ridge Community HS 51.99q 7 (2)
6 Howard, Chris JR Lakeland HS 52.01q 3 (1)
7 Willis, Khedgen JR Lake Region HS 52.13q 5 (1)
8 Denson, Terrance SO George Jenkins HS 52.17q 1 (1)
9 Hughes, Elijah SR Winter Haven HS 52.28 3 (2)
10 Garcia, Antonio JR Frostproof HS 52.50 2 (1)
11 Ott, Riley SO George Jenkins HS 52.73 1 (2)
12 Greene, Ricardo JR Lake Wales HS 52.74 9 (1)
13 Sullivan, Breilyn JR George Jenkins HS 52.99 8 (2)
14 Abram, Nathan JR McKeel Academy 53.21 6 (2)
15 Shuler, Emman'Uel SO Lake Wales HS 53.41 4 (2)
16 Mallet, Dametrion SO Lake Wales HS 53.42 9 (2)
17 Taylor, Jaylen JR Santa Fe Catholic 53.55 3 (3) 53.544
18 Parker, Shane SR Auburndale HS 53.55 2 (2) 53.546
19 Bradshaw, Jaylan JR Haines City HS 53.57 2 (3)
20 Jenkins, Dominic SR Haines City HS 54.17 6 (3)
21 Salaam, Jeremiah SR Frostproof HS 54.26 4 (3)
22 Thomas, Devonte JR Lake Region HS 54.37 6 (4)
23 Henry, Kijani JR McKeel Academy 54.41 7 (3)
24 Hanford, Denario SO Lake Region HS 54.51 1 (3)
25 moseley, Jeremiah SO Auburndale HS 54.62 6 (5)
26 Knighten, Jacquez SO Frostproof HS 54.79 4 (4)
27 Marlow, Ja'Veon SR Winter Haven HS 55.15 1 (4)
28 Lutz, Nick SR Lake Gibson HS 55.45 5 (2)
29 Joseph, Alex SR Auburndale HS 55.56 1 (5)
30 Lowery, Malichi 9 Winter Haven HS 55.76 3 (4)
31 Hobbs, Tyreek JR Tenoroc HS 56.66 2 (4)
32 Rolle, Jaylen SO Lakeland HS 56.73 3 (5)
33 Warren, Joshua SR Frostproof HS 56.84 9 (3)
34 Thelwell, Dwayne SO Auburndale HS 56.94 9 (4)
35 Dunkley, Akeem SR McKeel Academy 57.35 7 (4)
36 Altidore, Glainst SO Winter Haven HS 57.42 4 (5)
37 Crowe, Mahki SO George Jenkins HS 57.60 8 (3)
38 Williams, Tyreese JR Discovery High School 57.68 7 (5)
39 Nelson, Jokobi SO Kathleen HS 58.11 9 (5)
40 Campbell, Randy 9 Fort Meade HS 58.76 3 (6)
41 Cali, Alex JR Geneva Classical Academy 58.83 2 (5)
42 Watts, Wyatt SR McKeel Academy 59.09 5 (3)
43 Berto, Glen 9 Discovery High School 59.17 7 (6)
44 Snell, Hunter JR Kathleen HS 59.19 6 (6)
45 Lamoureux, Zach JR Kathleen HS 1:00.10 1 (6)
46 Jones, Tyrell SO Lakeland HS 1:00.19 5 (4)
47 Katzaras, Nicholas JR Geneva Classical Academy 1:00.49 8 (4)
48 Moore, Eric SR Kathleen HS 1:00.97 2 (6)
49 Centeno, Rubin SO Ridge Community HS 1:01.23 3 (7)
50 King, Isaiah 9 Vanguard School (Lake Wales) 1:03.53 9 (6)
51 Madrigal, Julian SO Oasis Christian Academy 1:05.91 2 (7)
52 Donahue, Steven 9 Oasis Christian Academy 1:08.63 2 (8)
53 Palou, Brian JR Discovery High School 1:08.85 3 (8)
54 Jiles, Russel JR Lake Gibson HS 1:10.19 8 (5)
55 Croft, Trenton 9 Oasis Christian Academy 1:11.55 8 (6)

Prelims Heat: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Denson, Terrance SO George Jenkins HS52.17
2 Ott, Riley SO George Jenkins HS52.73
3 Hanford, Denario SO Lake Region HS54.51
4 Marlow, Ja'Veon SR Winter Haven HS55.15
5 Joseph, Alex SR Auburndale HS55.56
6 Lamoureux, Zach JR Kathleen HS1:00.10


Prelims Heat: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Garcia, Antonio JR Frostproof HS52.50
2 Parker, Shane SR Auburndale HS53.55 53.546
3 Bradshaw, Jaylan JR Haines City HS53.57
4 Hobbs, Tyreek JR Tenoroc HS56.66
5 Cali, Alex JR Geneva Classical Academy58.83
6 Moore, Eric SR Kathleen HS1:00.97
7 Madrigal, Julian SO Oasis Christian Academy1:05.91
8 Donahue, Steven 9 Oasis Christian Academy1:08.63


Prelims Heat: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Howard, Chris JR Lakeland HS52.01
2 Hughes, Elijah SR Winter Haven HS52.28
3 Taylor, Jaylen JR Santa Fe Catholic53.55 53.544
4 Lowery, Malichi 9 Winter Haven HS55.76
5 Rolle, Jaylen SO Lakeland HS56.73
6 Campbell, Randy 9 Fort Meade HS58.76
7 Centeno, Rubin SO Ridge Community HS1:01.23
8 Palou, Brian JR Discovery High School1:08.85


Prelims Heat: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Ferguson, Alex SR Ridge Community HS50.47
2 Shuler, Emman'Uel SO Lake Wales HS53.41
3 Salaam, Jeremiah SR Frostproof HS54.26
4 Knighten, Jacquez SO Frostproof HS54.79
5 Altidore, Glainst SO Winter Haven HS57.42


Prelims Heat: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Willis, Khedgen JR Lake Region HS52.13
2 Lutz, Nick SR Lake Gibson HS55.45
3 Watts, Wyatt SR McKeel Academy59.09
4 Jones, Tyrell SO Lakeland HS1:00.19


Prelims Heat: 6

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Johnson, Tyree SR Mulberry HS51.68
2 Abram, Nathan JR McKeel Academy53.21
3 Jenkins, Dominic SR Haines City HS54.17
4 Thomas, Devonte JR Lake Region HS54.37
5 moseley, Jeremiah SO Auburndale HS54.62
6 Snell, Hunter JR Kathleen HS59.19


Prelims Heat: 7

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS51.82
2 Delrosario, Damian JR Ridge Community HS51.99
3 Henry, Kijani JR McKeel Academy54.41
4 Dunkley, Akeem SR McKeel Academy57.35
5 Williams, Tyreese JR Discovery High School57.68
6 Berto, Glen 9 Discovery High School59.17


Prelims Heat: 8

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Jackson, Terrell SR Lake Wales HS51.22
2 Sullivan, Breilyn JR George Jenkins HS52.99
3 Crowe, Mahki SO George Jenkins HS57.60
4 Katzaras, Nicholas JR Geneva Classical Academy1:00.49
5 Jiles, Russel JR Lake Gibson HS1:10.19
6 Croft, Trenton 9 Oasis Christian Academy1:11.55


Prelims Heat: 9

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Greene, Ricardo JR Lake Wales HS52.74
2 Mallet, Dametrion SO Lake Wales HS53.42
3 Warren, Joshua SR Frostproof HS56.84
4 Thelwell, Dwayne SO Auburndale HS56.94
5 Nelson, Jokobi SO Kathleen HS58.11
6 King, Isaiah 9 Vanguard School (Lake Wales)1:03.53


#7 Women's 400 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS 55.42 10
2 Doctor, Diamond SR Kathleen HS 59.73 8
3 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS 1:00.55 6
4 pierre louise, wislande JR Lake Region HS 1:01.70 5
5 Gant, Gina JR Winter Haven HS 1:02.80 4
6 Jones, Tyera SR George Jenkins HS 1:03.10 3
7 Johnson, Riniya SO Auburndale HS 1:06.40 2

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS55.42 10
2 Doctor, Diamond SR Kathleen HS59.73 8
3 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS1:00.55 6
4 pierre louise, wislande JR Lake Region HS1:01.70 5
5 Gant, Gina JR Winter Haven HS1:02.80 4
6 Jones, Tyera SR George Jenkins HS1:03.10 3
7 Johnson, Riniya SO Auburndale HS1:06.40 2


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time HPL Note
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS 57.41q 2 (1)
2 Walker, Maiah SR Lake Wales HS 57.97q 1 (1)
3 Doctor, Diamond SR Kathleen HS 58.02q 3 (1)
4 Johnson, Riniya SO Auburndale HS 59.92q 5 (1)
5 Gant, Gina JR Winter Haven HS 1:00.89q 6 (1)
6 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS 1:01.33q 4 (1)
7 Jones, Tyera SR George Jenkins HS 1:02.28q 6 (2)
8 pierre louise, wislande JR Lake Region HS 1:02.69q 7 (1)
9 Huffman, Amber 9 Lake Wales HS 1:03.85 5 (2)
10 Jackett, Jessica SR Lake Wales HS 1:04.12 1 (2) 1:04.111
11 Wester, Ralia JR Winter Haven HS 1:04.12 4 (2) 1:04.116
12 Hagins, Camielle JR Lakeland HS 1:04.72 2 (2)
13 Bryant, Da'Shinik 9 Kathleen HS 1:04.91 6 (3)
14 Newland, Savanna 7 McKeel Academy 1:05.15 2 (3)
15 Bush, Alana SO Lake Gibson HS 1:05.38 1 (3)
16 Goodall, Natasha SR Haines City HS 1:05.54 1 (4)
17 Destin, Marie 9 Winter Haven HS 1:07.69 6 (4)
18 Polingo, Alexandria SR Tenoroc HS 1:07.97 1 (5)
19 Abnathy, Merica SO George Jenkins HS 1:08.53 5 (3)
20 Parker, Jateria SO Winter Haven HS 1:09.41 4 (3)
21 Hazelton, Sarah SO Geneva Classical Academy 1:09.55 6 (5)
22 Graham, Mysha SO Lake Wales HS 1:09.59 3 (2)
23 Trohn, Brianna 7 All Saints' Academy 1:10.08 5 (4)
24 Miller, Megan 8 McKeel Academy 1:10.56 5 (5)
25 Smith, Brooke 9 Auburndale HS 1:10.80 2 (4)
26 Owens, Amethyst JR Kathleen HS 1:10.85 1 (6)
27 Roberts, Kimara JR Ridge Community HS 1:11.56 3 (3)
28 Hill, Keondria SO Bartow HS 1:12.23 7 (2)
29 Jenkins, Omari JR Lake Gibson HS 1:12.72 6 (6)
30 Smith, Kyla SO Lakeland HS 1:13.81 2 (5)
31 Rodriguez, Selena SR Ridge Community HS 1:14.24 6 (7)
32 Robinson, Ameris SO Lakeland HS 1:14.31 4 (4)
33 Taylor, Annora SO Auburndale HS 1:15.04 7 (3)
34 Jordan, Nahyah JR Lake Region HS 1:15.06 7 (4)
35 Baker, Roniah JR Lakeland HS 1:15.12 2 (6)
36 Smith, Taytiana 9 Frostproof HS 1:16.46 4 (5)
37 Gonzalez, Anabella SO McKeel Academy 1:17.60 2 (7)
38 Gordon, Sheerah 8 Frostproof HS 1:19.12 3 (4)
39 Francois, Santha SR Ridge Community HS 1:20.60 6 (8)
40 Arroyo, Diomar 9 Tenoroc HS 1:22.50 4 (6)
41 Thompson, Tamara 6 Fort Meade HS 1:22.60 7 (5)
42 Camp, Janliya 9 Fort Meade HS 1:27.81 5 (6)
43 Kunberger, Jo 6 Fort Meade HS 1:28.51 5 (7)

Prelims Heat: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Walker, Maiah SR Lake Wales HS57.97
2 Jackett, Jessica SR Lake Wales HS1:04.12 1:04.111
3 Bush, Alana SO Lake Gibson HS1:05.38
4 Goodall, Natasha SR Haines City HS1:05.54
5 Polingo, Alexandria SR Tenoroc HS1:07.97
6 Owens, Amethyst JR Kathleen HS1:10.85


Prelims Heat: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS57.41
2 Hagins, Camielle JR Lakeland HS1:04.72
3 Newland, Savanna 7 McKeel Academy1:05.15
4 Smith, Brooke 9 Auburndale HS1:10.80
5 Smith, Kyla SO Lakeland HS1:13.81
6 Baker, Roniah JR Lakeland HS1:15.12
7 Gonzalez, Anabella SO McKeel Academy1:17.60


Prelims Heat: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Doctor, Diamond SR Kathleen HS58.02
2 Graham, Mysha SO Lake Wales HS1:09.59
3 Roberts, Kimara JR Ridge Community HS1:11.56
4 Gordon, Sheerah 8 Frostproof HS1:19.12


Prelims Heat: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS1:01.33
2 Wester, Ralia JR Winter Haven HS1:04.12 1:04.116
3 Parker, Jateria SO Winter Haven HS1:09.41
4 Robinson, Ameris SO Lakeland HS1:14.31
5 Smith, Taytiana 9 Frostproof HS1:16.46
6 Arroyo, Diomar 9 Tenoroc HS1:22.50


Prelims Heat: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Johnson, Riniya SO Auburndale HS59.92
2 Huffman, Amber 9 Lake Wales HS1:03.85
3 Abnathy, Merica SO George Jenkins HS1:08.53
4 Trohn, Brianna 7 All Saints' Academy1:10.08
5 Miller, Megan 8 McKeel Academy1:10.56
6 Camp, Janliya 9 Fort Meade HS1:27.81
7 Kunberger, Jo 6 Fort Meade HS1:28.51


Prelims Heat: 6

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Gant, Gina JR Winter Haven HS1:00.89
2 Jones, Tyera SR George Jenkins HS1:02.28
3 Bryant, Da'Shinik 9 Kathleen HS1:04.91
4 Destin, Marie 9 Winter Haven HS1:07.69
5 Hazelton, Sarah SO Geneva Classical Academy1:09.55
6 Jenkins, Omari JR Lake Gibson HS1:12.72
7 Rodriguez, Selena SR Ridge Community HS1:14.24
8 Francois, Santha SR Ridge Community HS1:20.60


Prelims Heat: 7

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 pierre louise, wislande JR Lake Region HS1:02.69
2 Hill, Keondria SO Bartow HS1:12.23
3 Taylor, Annora SO Auburndale HS1:15.04
4 Jordan, Nahyah JR Lake Region HS1:15.06
5 Thompson, Tamara 6 Fort Meade HS1:22.60


#7 Women's 400 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS 55.42 10
2 Doctor, Diamond SR Kathleen HS 59.73 8
3 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS 1:00.55 6
4 pierre louise, wislande JR Lake Region HS 1:01.70 5
5 Gant, Gina JR Winter Haven HS 1:02.80 4
6 Jones, Tyera SR George Jenkins HS 1:03.10 3
7 Johnson, Riniya SO Auburndale HS 1:06.40 2

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS55.42 10
2 Doctor, Diamond SR Kathleen HS59.73 8
3 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS1:00.55 6
4 pierre louise, wislande JR Lake Region HS1:01.70 5
5 Gant, Gina JR Winter Haven HS1:02.80 4
6 Jones, Tyera SR George Jenkins HS1:03.10 3
7 Johnson, Riniya SO Auburndale HS1:06.40 2


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time HPL Note
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS 57.41q 2 (1)
2 Walker, Maiah SR Lake Wales HS 57.97q 1 (1)
3 Doctor, Diamond SR Kathleen HS 58.02q 3 (1)
4 Johnson, Riniya SO Auburndale HS 59.92q 5 (1)
5 Gant, Gina JR Winter Haven HS 1:00.89q 6 (1)
6 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS 1:01.33q 4 (1)
7 Jones, Tyera SR George Jenkins HS 1:02.28q 6 (2)
8 pierre louise, wislande JR Lake Region HS 1:02.69q 7 (1)
9 Huffman, Amber 9 Lake Wales HS 1:03.85 5 (2)
10 Jackett, Jessica SR Lake Wales HS 1:04.12 1 (2) 1:04.111
11 Wester, Ralia JR Winter Haven HS 1:04.12 4 (2) 1:04.116
12 Hagins, Camielle JR Lakeland HS 1:04.72 2 (2)
13 Bryant, Da'Shinik 9 Kathleen HS 1:04.91 6 (3)
14 Newland, Savanna 7 McKeel Academy 1:05.15 2 (3)
15 Bush, Alana SO Lake Gibson HS 1:05.38 1 (3)
16 Goodall, Natasha SR Haines City HS 1:05.54 1 (4)
17 Destin, Marie 9 Winter Haven HS 1:07.69 6 (4)
18 Polingo, Alexandria SR Tenoroc HS 1:07.97 1 (5)
19 Abnathy, Merica SO George Jenkins HS 1:08.53 5 (3)
20 Parker, Jateria SO Winter Haven HS 1:09.41 4 (3)
21 Hazelton, Sarah SO Geneva Classical Academy 1:09.55 6 (5)
22 Graham, Mysha SO Lake Wales HS 1:09.59 3 (2)
23 Trohn, Brianna 7 All Saints' Academy 1:10.08 5 (4)
24 Miller, Megan 8 McKeel Academy 1:10.56 5 (5)
25 Smith, Brooke 9 Auburndale HS 1:10.80 2 (4)
26 Owens, Amethyst JR Kathleen HS 1:10.85 1 (6)
27 Roberts, Kimara JR Ridge Community HS 1:11.56 3 (3)
28 Hill, Keondria SO Bartow HS 1:12.23 7 (2)
29 Jenkins, Omari JR Lake Gibson HS 1:12.72 6 (6)
30 Smith, Kyla SO Lakeland HS 1:13.81 2 (5)
31 Rodriguez, Selena SR Ridge Community HS 1:14.24 6 (7)
32 Robinson, Ameris SO Lakeland HS 1:14.31 4 (4)
33 Taylor, Annora SO Auburndale HS 1:15.04 7 (3)
34 Jordan, Nahyah JR Lake Region HS 1:15.06 7 (4)
35 Baker, Roniah JR Lakeland HS 1:15.12 2 (6)
36 Smith, Taytiana 9 Frostproof HS 1:16.46 4 (5)
37 Gonzalez, Anabella SO McKeel Academy 1:17.60 2 (7)
38 Gordon, Sheerah 8 Frostproof HS 1:19.12 3 (4)
39 Francois, Santha SR Ridge Community HS 1:20.60 6 (8)
40 Arroyo, Diomar 9 Tenoroc HS 1:22.50 4 (6)
41 Thompson, Tamara 6 Fort Meade HS 1:22.60 7 (5)
42 Camp, Janliya 9 Fort Meade HS 1:27.81 5 (6)
43 Kunberger, Jo 6 Fort Meade HS 1:28.51 5 (7)

Prelims Heat: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Walker, Maiah SR Lake Wales HS57.97
2 Jackett, Jessica SR Lake Wales HS1:04.12 1:04.111
3 Bush, Alana SO Lake Gibson HS1:05.38
4 Goodall, Natasha SR Haines City HS1:05.54
5 Polingo, Alexandria SR Tenoroc HS1:07.97
6 Owens, Amethyst JR Kathleen HS1:10.85


Prelims Heat: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Tillman, Saniya 9 Auburndale HS57.41
2 Hagins, Camielle JR Lakeland HS1:04.72
3 Newland, Savanna 7 McKeel Academy1:05.15
4 Smith, Brooke 9 Auburndale HS1:10.80
5 Smith, Kyla SO Lakeland HS1:13.81
6 Baker, Roniah JR Lakeland HS1:15.12
7 Gonzalez, Anabella SO McKeel Academy1:17.60


Prelims Heat: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Doctor, Diamond SR Kathleen HS58.02
2 Graham, Mysha SO Lake Wales HS1:09.59
3 Roberts, Kimara JR Ridge Community HS1:11.56
4 Gordon, Sheerah 8 Frostproof HS1:19.12


Prelims Heat: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS1:01.33
2 Wester, Ralia JR Winter Haven HS1:04.12 1:04.116
3 Parker, Jateria SO Winter Haven HS1:09.41
4 Robinson, Ameris SO Lakeland HS1:14.31
5 Smith, Taytiana 9 Frostproof HS1:16.46
6 Arroyo, Diomar 9 Tenoroc HS1:22.50


Prelims Heat: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Johnson, Riniya SO Auburndale HS59.92
2 Huffman, Amber 9 Lake Wales HS1:03.85
3 Abnathy, Merica SO George Jenkins HS1:08.53
4 Trohn, Brianna 7 All Saints' Academy1:10.08
5 Miller, Megan 8 McKeel Academy1:10.56
6 Camp, Janliya 9 Fort Meade HS1:27.81
7 Kunberger, Jo 6 Fort Meade HS1:28.51


Prelims Heat: 6

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Gant, Gina JR Winter Haven HS1:00.89
2 Jones, Tyera SR George Jenkins HS1:02.28
3 Bryant, Da'Shinik 9 Kathleen HS1:04.91
4 Destin, Marie 9 Winter Haven HS1:07.69
5 Hazelton, Sarah SO Geneva Classical Academy1:09.55
6 Jenkins, Omari JR Lake Gibson HS1:12.72
7 Rodriguez, Selena SR Ridge Community HS1:14.24
8 Francois, Santha SR Ridge Community HS1:20.60


Prelims Heat: 7

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 pierre louise, wislande JR Lake Region HS1:02.69
2 Hill, Keondria SO Bartow HS1:12.23
3 Taylor, Annora SO Auburndale HS1:15.04
4 Jordan, Nahyah JR Lake Region HS1:15.06
5 Thompson, Tamara 6 Fort Meade HS1:22.60


#8 Men's 800 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Gomez, Antonio SR Frostproof HS 1:58.62 10 4 (1)
2 Tellis, Ladarius 9 Lake Region HS 2:01.31 8 4 (2)
3 Benjamin, Jorden JR Haines City HS 2:05.18 6 4 (3)
4 Ward, Stephen JR Lake Wales HS 2:08.25 5 4 (4)
5 Lauscar, Harley SR George Jenkins HS 2:09.31 4 4 (5)
6 Henderson, Dejuan SO Winter Haven HS 2:09.34 3 4 (6)
7 Snell, Hunter JR Kathleen HS 2:09.62 2 3 (1)
8 Kirkham, Micah SO Mulberry HS 2:09.68 1 3 (2)
9 Jones, Chase SR George Jenkins HS 2:09.97   4 (7)
10 Moore, Brendan SO George Jenkins HS 2:10.55   4 (8)
11 Brooks, Jack 9 Geneva Classical Academy 2:11.28   4 (9)
12 Hobbs, Tyreek JR Tenoroc HS 2:12.96   4 (10)
13 Serrano, Sammy SR McKeel Academy 2:13.18   3 (3)
14 Doker, Manuel SR McKeel Academy 2:14.05   1 (1)
15 Oquendo, Elijah JR Tenoroc HS 2:14.08   3 (4)
16 Shuler, Emman'Uel SO Lake Wales HS 2:14.11   4 (11)
17 Torres, Joesem 9 Lake Wales HS 2:14.24   4 (12)
18 Torres, Joey SO Lake Wales HS 2:14.51   2 (1)
19 Quiles, Julio SO Winter Haven HS 2:14.62   3 (5)
20 White, Dustin J JR McKeel Academy 2:14.78   3 (6)
21 Martin, Tyler 9 Winter Haven HS 2:15.83   3 (7)
22 Gallishaw, Alex SR Lakeland HS 2:16.61   4 (13)
23 Yates, Nathan 8 Geneva Classical Academy 2:16.88   4 (14)
24 Feacher, Eric JR Winter Haven HS 2:17.33   1 (2)
25 Lee, Sun Woo 9 Lakeland Christian School 2:17.63   3 (8)
26 Ojeda, Joel JR Lake Gibson HS 2:19.60   3 (9)
27 Burney, Derek SR Kathleen HS 2:24.28   3 (10)
28 Hendricks, Blake SR McKeel Academy 2:24.88   2 (2)
29 Legendre, Devan SR Lake Region HS 2:26.84   2 (3)
30 Vallejo, Agustin 9 Bartow HS 2:26.95   3 (11)
31 Williams, Tyreese JR Discovery High School 2:27.42   2 (4)
32 Peters, Dylan SO Oasis Christian Academy 2:28.01   1 (3)
33 Moore, Dontayvius JR Lakeland HS 2:28.77   3 (12)
34 Lamoureux, Zach JR Kathleen HS 2:31.24   3 (13)
35 Brown, Gabriel SO Bartow HS 2:32.33   2 (5)
36 Easterline, Tommy SR Santa Fe Catholic 2:32.54   2 (6)
37 Valdez, Cirilo SO Frostproof HS 2:33.16   1 (4)
38 Maldanado, Damian 9 Tenoroc HS 2:33.81   1 (5)
39 Lee, Jacquez 9 Mulberry HS 2:35.32   2 (7)
40 Vera, Arnaldo 9 Haines City HS 2:35.33   2 (8)
41 Poppleton, Mark JR Lake Gibson HS 2:36.28   3 (14)
42 Berto, Glen 9 Discovery High School 2:36.53   1 (6)
43 Chambers, Carmelo JR Auburndale HS 2:41.11   2 (9)
44 Katzer, Dylan SO Kathleen HS 2:41.45   2 (10)
45 Marrero, Johnathan 9 Bartow HS 2:42.77   1 (7)
46 Ashworth, Hershel SO Ridge Community HS 2:45.11   2 (11)
47 Lopez, Martin JR Ridge Community HS 2:45.50   1 (8)
48 Alkass, Andrew SR Santa Fe Catholic 2:45.96   2 (12)
49 Dodson, Ethan JR Auburndale HS 2:47.83   2 (13)
50 Gonzalez, Cameron 7 Frostproof HS 2:48.94   2 (14)
51 Garcia, Feliciano 7 Frostproof HS 3:00.13   1 (9)
52 Donahue, Steven 9 Oasis Christian Academy 3:04.54   1 (10)
53 McAlpine, Kaelan SO Lake Region HS 3:21.27   1 (11)

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Doker, Manuel SR McKeel Academy2:14.05  
2 Feacher, Eric JR Winter Haven HS2:17.33  
3 Peters, Dylan SO Oasis Christian Academy2:28.01  
4 Valdez, Cirilo SO Frostproof HS2:33.16  
5 Maldanado, Damian 9 Tenoroc HS2:33.81  
6 Berto, Glen 9 Discovery High School2:36.53  
7 Marrero, Johnathan 9 Bartow HS2:42.77  
8 Lopez, Martin JR Ridge Community HS2:45.50  
9 Garcia, Feliciano 7 Frostproof HS3:00.13  
10 Donahue, Steven 9 Oasis Christian Academy3:04.54  
11 McAlpine, Kaelan SO Lake Region HS3:21.27  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Torres, Joey SO Lake Wales HS2:14.51  
2 Hendricks, Blake SR McKeel Academy2:24.88  
3 Legendre, Devan SR Lake Region HS2:26.84  
4 Williams, Tyreese JR Discovery High School2:27.42  
5 Brown, Gabriel SO Bartow HS2:32.33  
6 Easterline, Tommy SR Santa Fe Catholic2:32.54  
7 Lee, Jacquez 9 Mulberry HS2:35.32  
8 Vera, Arnaldo 9 Haines City HS2:35.33  
9 Chambers, Carmelo JR Auburndale HS2:41.11  
10 Katzer, Dylan SO Kathleen HS2:41.45  
11 Ashworth, Hershel SO Ridge Community HS2:45.11  
12 Alkass, Andrew SR Santa Fe Catholic2:45.96  
13 Dodson, Ethan JR Auburndale HS2:47.83  
14 Gonzalez, Cameron 7 Frostproof HS2:48.94  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Snell, Hunter JR Kathleen HS2:09.62 2
2 Kirkham, Micah SO Mulberry HS2:09.68 1
3 Serrano, Sammy SR McKeel Academy2:13.18  
4 Oquendo, Elijah JR Tenoroc HS2:14.08  
5 Quiles, Julio SO Winter Haven HS2:14.62  
6 White, Dustin J JR McKeel Academy2:14.78  
7 Martin, Tyler 9 Winter Haven HS2:15.83  
8 Lee, Sun Woo 9 Lakeland Christian School2:17.63  
9 Ojeda, Joel JR Lake Gibson HS2:19.60  
10 Burney, Derek SR Kathleen HS2:24.28  
11 Vallejo, Agustin 9 Bartow HS2:26.95  
12 Moore, Dontayvius JR Lakeland HS2:28.77  
13 Lamoureux, Zach JR Kathleen HS2:31.24  
14 Poppleton, Mark JR Lake Gibson HS2:36.28  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Gomez, Antonio SR Frostproof HS1:58.62 10
2 Tellis, Ladarius 9 Lake Region HS2:01.31 8
3 Benjamin, Jorden JR Haines City HS2:05.18 6
4 Ward, Stephen JR Lake Wales HS2:08.25 5
5 Lauscar, Harley SR George Jenkins HS2:09.31 4
6 Henderson, Dejuan SO Winter Haven HS2:09.34 3
7 Jones, Chase SR George Jenkins HS2:09.97  
8 Moore, Brendan SO George Jenkins HS2:10.55  
9 Brooks, Jack 9 Geneva Classical Academy2:11.28  
10 Hobbs, Tyreek JR Tenoroc HS2:12.96  
11 Shuler, Emman'Uel SO Lake Wales HS2:14.11  
12 Torres, Joesem 9 Lake Wales HS2:14.24  
13 Gallishaw, Alex SR Lakeland HS2:16.61  
14 Yates, Nathan 8 Geneva Classical Academy2:16.88  


#9 Men's 800 Meters (Adaptive)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note


#10 Women's 800 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS 2:19.90 10 3 (1)
2 Manno, Viktorya SO George Jenkins HS 2:28.90 8 3 (2)
3 Johnson, Riniya SO Auburndale HS 2:31.10 6 3 (3)
4 Marrero-Aquino, Loreine JR Mulberry HS 2:33.90 5 3 (4)
5 Rybinski, Gabriella 9 Frostproof HS 2:34.20 4 3 (5)
6 Sentner, Anna SO George Jenkins HS 2:34.70 3 3 (6)
7 Musselman, Lauren JR George Jenkins HS 2:38.90 2 3 (7)
8 Naylor, Elasha JR Ridge Community HS 2:40.30 1 3 (8)
9 Hazelton, Sarah SO Geneva Classical Academy 2:40.32   1 (1)
10 Goodall, Natasha SR Haines City HS 2:42.00   3 (9)
11 Pierre, Amsterdana SR Winter Haven HS 2:42.85   2 (1)
12 james, april JR Lake Region HS 2:43.70   3 (10)
13 Louis, Yvena SR Lake Region HS 2:46.40   3 (11)
14 Austin, Jalin SR Ridge Community HS 2:47.40   3 (12)
15 Caswell, Mary Fran JR Lakeland Christian School 2:49.60   3 (13)
16 Miller, Megan 8 McKeel Academy 2:51.46   1 (2)
17 Morris, Victoria 9 Auburndale HS 2:52.90   3 (14)
18 Berry, Kaitlynn SR Kathleen HS 2:54.94   2 (2)
19 Gardner, Skyler JR McKeel Academy 2:55.23   2 (3)
20 Berrios, Melanie 9 Ridge Community HS 2:55.39   1 (3)
21 Finch, Sarah 9 Santa Fe Catholic 2:55.43   1 (4)
22 Guerrero, Hannia SO Auburndale HS 2:55.79   2 (4)
23 Nieves, Daishla JR Mulberry HS 2:55.90   2 (5)
24 Harrell, Anna JR Lakeland Christian School 2:56.66   2 (6)
25 Brigandi, Amanda SO McKeel Academy 2:57.89   2 (7)
26 Cadieu, Kya SR Auburndale HS 2:58.17   2 (8)
27 Rodriguez, Wileishka 9 Ridge Community HS 2:58.50   3 (15)
28 brutus, rachel JR Lake Region HS 2:58.72   2 (9)
29 Peguero, Eddalys JR Winter Haven HS 3:01.67   2 (10)
30 Peguero, Eddalya JR Winter Haven HS 3:03.87   1 (5)
31 Lazenby, Maddie 9 McKeel Academy 3:10.05   2 (11)
32 Lang, Savanna SO Winter Haven HS 3:10.13   2 (12)
33 Esterline, Anna 9 Santa Fe Catholic 3:13.44   2 (13)
34 Hicks, Kira 9 Lake Gibson HS 3:13.66   2 (14)
35 Brown, Natalia JR Lake Region HS 3:14.05   1 (6)
36 Iskra, Sofia 8 All Saints' Academy 3:18.03   2 (15)
37 Aycock, Isabel 9 Lakeland HS 3:18.49   1 (7)
38 Gardner, Sharon JR Lakeland HS 3:30.22   1 (8)
39 Taylor, Jazmine 9 Lake Gibson HS 3:38.29   1 (9)
Keriazus, Amelia SO Lakeland HS DNF  
Arroyo, Diomar 9 Tenoroc HS DNF  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Hazelton, Sarah SO Geneva Classical Academy2:40.32  
2 Miller, Megan 8 McKeel Academy2:51.46  
3 Berrios, Melanie 9 Ridge Community HS2:55.39  
4 Finch, Sarah 9 Santa Fe Catholic2:55.43  
5 Peguero, Eddalya JR Winter Haven HS3:03.87  
6 Brown, Natalia JR Lake Region HS3:14.05  
7 Aycock, Isabel 9 Lakeland HS3:18.49  
8 Gardner, Sharon JR Lakeland HS3:30.22  
9 Taylor, Jazmine 9 Lake Gibson HS3:38.29  
Arroyo, Diomar 9 Tenoroc HSDNF  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Pierre, Amsterdana SR Winter Haven HS2:42.85  
2 Berry, Kaitlynn SR Kathleen HS2:54.94  
3 Gardner, Skyler JR McKeel Academy2:55.23  
4 Guerrero, Hannia SO Auburndale HS2:55.79  
5 Nieves, Daishla JR Mulberry HS2:55.90  
6 Harrell, Anna JR Lakeland Christian School2:56.66  
7 Brigandi, Amanda SO McKeel Academy2:57.89  
8 Cadieu, Kya SR Auburndale HS2:58.17  
9 brutus, rachel JR Lake Region HS2:58.72  
10 Peguero, Eddalys JR Winter Haven HS3:01.67  
11 Lazenby, Maddie 9 McKeel Academy3:10.05  
12 Lang, Savanna SO Winter Haven HS3:10.13  
13 Esterline, Anna 9 Santa Fe Catholic3:13.44  
14 Hicks, Kira 9 Lake Gibson HS3:13.66  
15 Iskra, Sofia 8 All Saints' Academy3:18.03  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS2:19.90 10
2 Manno, Viktorya SO George Jenkins HS2:28.90 8
3 Johnson, Riniya SO Auburndale HS2:31.10 6
4 Marrero-Aquino, Loreine JR Mulberry HS2:33.90 5
5 Rybinski, Gabriella 9 Frostproof HS2:34.20 4
6 Sentner, Anna SO George Jenkins HS2:34.70 3
7 Musselman, Lauren JR George Jenkins HS2:38.90 2
8 Naylor, Elasha JR Ridge Community HS2:40.30 1
9 Goodall, Natasha SR Haines City HS2:42.00  
10 james, april JR Lake Region HS2:43.70  
11 Louis, Yvena SR Lake Region HS2:46.40  
12 Austin, Jalin SR Ridge Community HS2:47.40  
13 Caswell, Mary Fran JR Lakeland Christian School2:49.60  
14 Morris, Victoria 9 Auburndale HS2:52.90  
15 Rodriguez, Wileishka 9 Ridge Community HS2:58.50  
Keriazus, Amelia SO Lakeland HSDNF  


#11 Men's 1600 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 Stafford, Paul SR Lake Wales HS 4:26.06 10 2 (1)
2 Gomez, Antonio SR Frostproof HS 4:28.78 8 2 (2)
3 Santana, Juan SR Auburndale HS 4:30.59 6 2 (3)
4 Zimmerman, Brady JR George Jenkins HS 4:36.34 5 2 (4)
5 Arias, Marckoz JR Haines City HS 4:46.14 4 2 (5)
6 Denton, Anderson SO Lake Wales HS 4:50.55 3 2 (6)
7 Tellis, Ladarius 9 Lake Region HS 4:50.80 2 2 (7)
8 Yamnitz, Bryson JR Lakeland Christian School 4:56.15 1 2 (8)
9 Ward, Stephen JR Lake Wales HS 4:57.21   2 (9)
10 Martinez, Seth SO Lakeland Christian School 4:57.88   2 (10)
11 Chapman, Ryan SR George Jenkins HS 4:59.63   2 (11)
12 Kipe, Charter SR Lake Wales HS 5:06.64   1 (1) 5:06.632
13 Vazquez, Jamill SO Auburndale HS 5:06.64   2 (12) 5:06.636
14 Kirkham, Micah SO Mulberry HS 5:08.11   1 (2)
15 Ellabbon, Laith JR Auburndale HS 5:13.35   2 (13)
16 Childers, Kevin JR George Jenkins HS 5:13.57   2 (14)
17 Khouri, Simon SR Vanguard School (Lake Wales) 5:18.33   2 (15)
18 Oquendo, Elijah JR Tenoroc HS 5:19.09   2 (16)
19 Rosado, Antonio JR Auburndale HS 5:19.83   2 (17)
20 Collins, Michael 9 Lake Region HS 5:22.98   2 (18)
21 Angeles, Irvin SR Haines City HS 5:23.29   2 (19)
22 Dalen, Luke SO Geneva Classical Academy 5:24.45   2 (20)
23 Bernthal, Adam SO Winter Haven HS 5:25.54   2 (21)
24 Caswell, Ethan 9 Lakeland Christian School 5:28.80   1 (3)
25 Bagby, Devon SO Ridge Community HS 5:36.98   2 (22)
26 Burney, Derek SR Kathleen HS 5:40.22   2 (23)
27 Brown, Gabriel SO Bartow HS 5:46.16   1 (4)
28 Vera, Arnaldo 9 Haines City HS 5:48.30   1 (5)
29 Maldanado, Damian 9 Tenoroc HS 5:53.08   2 (24)
30 Vallejo, Agustin 9 Bartow HS 5:56.71   2 (25)
31 Garcia, Ullyses SR Ridge Community HS 5:57.85   2 (26)
32 Vierra, Carlos 9 Kathleen HS 6:01.11   1 (6)
33 Legendre, Devan SR Lake Region HS 6:01.46   2 (27)
34 Marrero, Johnathan 9 Bartow HS 6:06.53   1 (7)
35 Simoens, Dominic SO Winter Haven HS 6:06.54   1 (8)
36 Gonzalez, Cameron 7 Frostproof HS 6:11.48   1 (9)
37 Poppleton, Mark JR Lake Gibson HS 6:17.43   1 (10)
38 Garcia, Feliciano 7 Frostproof HS 6:30.95   1 (11)
39 Sagear, Ethan SO Vanguard School (Lake Wales) 6:31.03   1 (12)
40 Linn, Jacob SO Vanguard School (Lake Wales) 6:36.01   1 (13)
41 Harris, Jeremiah 9 Vanguard School (Lake Wales) 6:36.41   1 (14)
42 Blandon, Michael SO Mulberry HS 6:37.04   1 (15)
43 Laureano, Uriel 9 Frostproof HS 7:00.08   1 (16)

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Kipe, Charter SR Lake Wales HS5:06.64   5:06.632
2 Kirkham, Micah SO Mulberry HS5:08.11  
3 Caswell, Ethan 9 Lakeland Christian School5:28.80  
4 Brown, Gabriel SO Bartow HS5:46.16  
5 Vera, Arnaldo 9 Haines City HS5:48.30  
6 Vierra, Carlos 9 Kathleen HS6:01.11  
7 Marrero, Johnathan 9 Bartow HS6:06.53  
8 Simoens, Dominic SO Winter Haven HS6:06.54  
9 Gonzalez, Cameron 7 Frostproof HS6:11.48  
10 Poppleton, Mark JR Lake Gibson HS6:17.43  
11 Garcia, Feliciano 7 Frostproof HS6:30.95  
12 Sagear, Ethan SO Vanguard School (Lake Wales)6:31.03  
13 Linn, Jacob SO Vanguard School (Lake Wales)6:36.01  
14 Harris, Jeremiah 9 Vanguard School (Lake Wales)6:36.41  
15 Blandon, Michael SO Mulberry HS6:37.04  
16 Laureano, Uriel 9 Frostproof HS7:00.08  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Stafford, Paul SR Lake Wales HS4:26.06 10
2 Gomez, Antonio SR Frostproof HS4:28.78 8
3 Santana, Juan SR Auburndale HS4:30.59 6
4 Zimmerman, Brady JR George Jenkins HS4:36.34 5
5 Arias, Marckoz JR Haines City HS4:46.14 4
6 Denton, Anderson SO Lake Wales HS4:50.55 3
7 Tellis, Ladarius 9 Lake Region HS4:50.80 2
8 Yamnitz, Bryson JR Lakeland Christian School4:56.15 1
9 Ward, Stephen JR Lake Wales HS4:57.21  
10 Martinez, Seth SO Lakeland Christian School4:57.88  
11 Chapman, Ryan SR George Jenkins HS4:59.63  
12 Vazquez, Jamill SO Auburndale HS5:06.64   5:06.636
13 Ellabbon, Laith JR Auburndale HS5:13.35  
14 Childers, Kevin JR George Jenkins HS5:13.57  
15 Khouri, Simon SR Vanguard School (Lake Wales)5:18.33  
16 Oquendo, Elijah JR Tenoroc HS5:19.09  
17 Rosado, Antonio JR Auburndale HS5:19.83  
18 Collins, Michael 9 Lake Region HS5:22.98  
19 Angeles, Irvin SR Haines City HS5:23.29  
20 Dalen, Luke SO Geneva Classical Academy5:24.45  
21 Bernthal, Adam SO Winter Haven HS5:25.54  
22 Bagby, Devon SO Ridge Community HS5:36.98  
23 Burney, Derek SR Kathleen HS5:40.22  
24 Maldanado, Damian 9 Tenoroc HS5:53.08  
25 Vallejo, Agustin 9 Bartow HS5:56.71  
26 Garcia, Ullyses SR Ridge Community HS5:57.85  
27 Legendre, Devan SR Lake Region HS6:01.46  


#12 Women's 1600 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS 5:30.86 10 2 (1)
2 Sentner, Anna SO George Jenkins HS 5:34.28 8 2 (2)
3 Gomez, Cristal 8 Frostproof HS 5:36.92 6 2 (3)
4 Manno, Viktorya SO George Jenkins HS 5:41.14 5 2 (4)
5 Rybinski, Gabriella 9 Frostproof HS 5:44.98 4 2 (5)
6 Valenti, Sophie JR Lakeland HS 5:46.18 3 2 (6)
7 Lewis, Kennedy SR Lakeland Christian School 5:51.95 2 2 (7)
8 Strickland, Kiley SR George Jenkins HS 5:54.88 1 2 (8)
9 Bayes, Sarah 7 Lakeland Christian School 6:03.11   2 (9)
10 Caswell, Gretchen 7 Lakeland Christian School 6:04.57   2 (10)
11 Goodall, Natasha SR Haines City HS 6:13.57   2 (11)
12 Macedo Pineda, Kathy JR Auburndale HS 6:15.76   2 (12)
13 Hacker, Chloe 9 McKeel Academy 6:19.78   2 (13)
14 Louis, Yvena SR Lake Region HS 6:20.80   2 (14)
15 Patrick, Rachel SR Bartow HS 6:23.54   2 (15)
16 Mann, Alayna 7 McKeel Academy 6:28.98   2 (16)
17 Guerrero, Hannia SO Auburndale HS 6:31.03   1 (1)
18 Carrillo, Isa SO Bartow HS 6:32.42   1 (2)
19 Berrios, Melanie 9 Ridge Community HS 6:40.05   2 (17)
20 Spivey, Carli 9 McKeel Academy 6:42.27   2 (18)
21 Cadieu, Kya SR Auburndale HS 6:43.22   2 (19)
22 Jean Simon, Shernika 9 Haines City HS 6:44.47   1 (3)
23 Pierre, Amsterdana SR Winter Haven HS 6:45.49   2 (20)
24 Mwelwa, Chanda 9 Ridge Community HS 6:54.86   1 (4)
25 Slagel, Sydney 9 Winter Haven HS 6:59.59   2 (21)
26 Santibanez, Sonia JR Kathleen HS 7:02.97   1 (5)
27 Bonner, Elizabeth 9 Vanguard School (Lake Wales) 7:05.33   1 (6)
28 Sanchez, Karina SO Lake Region HS 7:08.97   2 (22)
29 Lang, Savanna SO Winter Haven HS 7:09.05   1 (7)
30 Berry, Kaitlynn SR Kathleen HS 7:17.26   1 (8)
31 Shade, Sami SR McKeel Academy 7:19.49   2 (23)
32 bautista, stephanie JR Lake Region HS 7:20.26   1 (9)
33 Gray, Medesta JR Auburndale HS 7:46.13   1 (10)
34 Clements, Alexis SO Bartow HS 7:48.10   1 (11)
35 Tausch, Elizabeth JR Kathleen HS 7:52.76   1 (12)
36 ULCH, OLIVIA 9 Lake Wales HS 7:53.51   1 (13)
37 Stone, Katie 9 Kathleen HS 7:55.44   2 (24)
38 Almeida, Isabella 9 Bartow HS 8:04.89   1 (14)

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Guerrero, Hannia SO Auburndale HS6:31.03  
2 Carrillo, Isa SO Bartow HS6:32.42  
3 Jean Simon, Shernika 9 Haines City HS6:44.47  
4 Mwelwa, Chanda 9 Ridge Community HS6:54.86  
5 Santibanez, Sonia JR Kathleen HS7:02.97  
6 Bonner, Elizabeth 9 Vanguard School (Lake Wales)7:05.33  
7 Lang, Savanna SO Winter Haven HS7:09.05  
8 Berry, Kaitlynn SR Kathleen HS7:17.26  
9 bautista, stephanie JR Lake Region HS7:20.26  
10 Gray, Medesta JR Auburndale HS7:46.13  
11 Clements, Alexis SO Bartow HS7:48.10  
12 Tausch, Elizabeth JR Kathleen HS7:52.76  
13 ULCH, OLIVIA 9 Lake Wales HS7:53.51  
14 Almeida, Isabella 9 Bartow HS8:04.89  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS5:30.86 10
2 Sentner, Anna SO George Jenkins HS5:34.28 8
3 Gomez, Cristal 8 Frostproof HS5:36.92 6
4 Manno, Viktorya SO George Jenkins HS5:41.14 5
5 Rybinski, Gabriella 9 Frostproof HS5:44.98 4
6 Valenti, Sophie JR Lakeland HS5:46.18 3
7 Lewis, Kennedy SR Lakeland Christian School5:51.95 2
8 Strickland, Kiley SR George Jenkins HS5:54.88 1
9 Bayes, Sarah 7 Lakeland Christian School6:03.11  
10 Caswell, Gretchen 7 Lakeland Christian School6:04.57  
11 Goodall, Natasha SR Haines City HS6:13.57  
12 Macedo Pineda, Kathy JR Auburndale HS6:15.76  
13 Hacker, Chloe 9 McKeel Academy6:19.78  
14 Louis, Yvena SR Lake Region HS6:20.80  
15 Patrick, Rachel SR Bartow HS6:23.54  
16 Mann, Alayna 7 McKeel Academy6:28.98  
17 Berrios, Melanie 9 Ridge Community HS6:40.05  
18 Spivey, Carli 9 McKeel Academy6:42.27  
19 Cadieu, Kya SR Auburndale HS6:43.22  
20 Pierre, Amsterdana SR Winter Haven HS6:45.49  
21 Slagel, Sydney 9 Winter Haven HS6:59.59  
22 Sanchez, Karina SO Lake Region HS7:08.97  
23 Shade, Sami SR McKeel Academy7:19.49  
24 Stone, Katie 9 Kathleen HS7:55.44  


#13 Men's 3200 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Stafford, Paul SR Lake Wales HS 9:42.90 10 2 (1)
2 Gomez, Antonio SR Frostproof HS 9:48.98 8 2 (2)
3 Santana, Juan SR Auburndale HS 9:52.54 6 2 (3)
4 Zimmerman, Brady JR George Jenkins HS 10:03.00 5 2 (4)
5 Denton, Anderson SO Lake Wales HS 10:13.12 4 2 (5)
6 Arias, Marckoz JR Haines City HS 10:22.92 3 2 (6)
7 Martinez, Seth SO Lakeland Christian School 10:27.29 2 2 (7)
8 Updike, Mac 9 Lake Wales HS 10:31.17 1 2 (8)
9 Collins, Michael 9 Lake Region HS 10:32.20   1 (1)
10 Yates, Nathan 8 Geneva Classical Academy 10:32.30   1 (2)
11 Chapman, Ryan SR George Jenkins HS 10:41.51   2 (9)
12 Tellis, Ladarius 9 Lake Region HS 10:50.38   2 (10)
13 Yamnitz, Bryson JR Lakeland Christian School 10:52.41   2 (11)
14 Childers, Kevin JR George Jenkins HS 11:04.15   2 (12)
15 Vazquez, Jamill SO Auburndale HS 11:05.60   1 (3)
16 Wilson, Korbin SO Lake Gibson HS 11:31.50   1 (4)
17 Borah, Hunter JR McKeel Academy 11:32.93   2 (13)
18 Willis, Caleb SR Lake Wales HS 11:39.80   2 (14)
19 Bernthal, Adam SO Winter Haven HS 11:48.29   2 (15)
20 Holland, Stephen 9 McKeel Academy 11:50.19   2 (16)
21 Caswell, Ethan 9 Lakeland Christian School 11:58.88   2 (17)
22 Brigandi, Anthony 9 McKeel Academy 12:06.30   1 (5)
23 Stockard, Jack 9 Santa Fe Catholic 12:30.80   1 (6)
24 Solis, Anthony SR Auburndale HS 12:33.80   1 (7)
25 Labbe, Clayton SO McKeel Academy 12:39.70   1 (8)
26 Vierra, Carlos 9 Kathleen HS 12:53.50   1 (9)
27 Seefeldt, Mark JR Lake Region HS 13:02.90   1 (10)
28 Balesteri, Logen JR Mulberry HS 13:37.90   1 (11)
29 Lopez, Martin JR Ridge Community HS 14:29.70   1 (12)
30 Willson, Derrick 9 Winter Haven HS 14:35.40   1 (13)
31 Ross, Malcolm SO Winter Haven HS 14:38.90   1 (14)
32 Simoens, Dominic SO Winter Haven HS 15:12.80   1 (15)
33 Sharrett, Grason SR Geneva Classical Academy 15:16.00   1 (16)
34 Sharrett, Miles 9 Geneva Classical Academy 15:17.20   1 (17)
35 Medina, Gadiel 9 Ridge Community HS 16:18.20   1 (18)
Burkett, James JR Auburndale HS DNF  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Collins, Michael 9 Lake Region HS10:32.20  
2 Yates, Nathan 8 Geneva Classical Academy10:32.30  
3 Vazquez, Jamill SO Auburndale HS11:05.60  
4 Wilson, Korbin SO Lake Gibson HS11:31.50  
5 Brigandi, Anthony 9 McKeel Academy12:06.30  
6 Stockard, Jack 9 Santa Fe Catholic12:30.80  
7 Solis, Anthony SR Auburndale HS12:33.80  
8 Labbe, Clayton SO McKeel Academy12:39.70  
9 Vierra, Carlos 9 Kathleen HS12:53.50  
10 Seefeldt, Mark JR Lake Region HS13:02.90  
11 Balesteri, Logen JR Mulberry HS13:37.90  
12 Lopez, Martin JR Ridge Community HS14:29.70  
13 Willson, Derrick 9 Winter Haven HS14:35.40  
14 Ross, Malcolm SO Winter Haven HS14:38.90  
15 Simoens, Dominic SO Winter Haven HS15:12.80  
16 Sharrett, Grason SR Geneva Classical Academy15:16.00  
17 Sharrett, Miles 9 Geneva Classical Academy15:17.20  
18 Medina, Gadiel 9 Ridge Community HS16:18.20  
Burkett, James JR Auburndale HSDNF  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Stafford, Paul SR Lake Wales HS9:42.90 10
2 Gomez, Antonio SR Frostproof HS9:48.98 8
3 Santana, Juan SR Auburndale HS9:52.54 6
4 Zimmerman, Brady JR George Jenkins HS10:03.00 5
5 Denton, Anderson SO Lake Wales HS10:13.12 4
6 Arias, Marckoz JR Haines City HS10:22.92 3
7 Martinez, Seth SO Lakeland Christian School10:27.29 2
8 Updike, Mac 9 Lake Wales HS10:31.17 1
9 Chapman, Ryan SR George Jenkins HS10:41.51  
10 Tellis, Ladarius 9 Lake Region HS10:50.38  
11 Yamnitz, Bryson JR Lakeland Christian School10:52.41  
12 Childers, Kevin JR George Jenkins HS11:04.15  
13 Borah, Hunter JR McKeel Academy11:32.93  
14 Willis, Caleb SR Lake Wales HS11:39.80  
15 Bernthal, Adam SO Winter Haven HS11:48.29  
16 Holland, Stephen 9 McKeel Academy11:50.19  
17 Caswell, Ethan 9 Lakeland Christian School11:58.88  


#14 Women's 3200 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Sentner, Anna SO George Jenkins HS 11:24.32 10 2 (1)
2 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS 11:28.73 8 2 (2)
3 Gomez, Cristal 8 Frostproof HS 12:06.39 6 2 (3)
4 Valenti, Sophie JR Lakeland HS 12:09.92 5 2 (4)
5 Caswell, Gretchen 7 Lakeland Christian School 12:20.74 4 2 (5)
6 Bayes, Sarah 7 Lakeland Christian School 12:24.31 3 2 (6)
7 Strickland, Kiley SR George Jenkins HS 12:29.99 2 2 (7)
8 Lewis, Kennedy SR Lakeland Christian School 12:42.89 1 2 (8)
9 Johnson, Makenzie JR Lakeland Christian School 13:02.61   2 (9)
10 Macedo Pineda, Kathy JR Auburndale HS 13:23.46   2 (10)
11 Spivey, Carli 9 McKeel Academy 13:42.89   1 (1)
12 Shade, Sami SR McKeel Academy 13:48.54   2 (11)
13 Fay, Haley JR George Jenkins HS 14:04.34   2 (12)
14 Mendes, Alisa 8 Frostproof HS 14:39.47   1 (2)
15 Slagel, Sydney 9 Winter Haven HS 14:51.22   2 (13)
16 Hersey, Madison 9 Santa Fe Catholic 14:52.98   1 (3)
17 Santibanez, Sonia JR Kathleen HS 15:11.34   1 (4)
18 Sanchez, Karina SO Lake Region HS 15:14.25   1 (5)
19 pesack, antigone JR Lake Region HS 15:29.52   1 (6)
20 Hylton, Vittonia 9 Bartow HS 15:36.76   1 (7)
21 Forni, Madison JR All Saints' Academy 15:44.84   1 (8)
22 Mwelwa, Chanda 9 Ridge Community HS 15:56.70   1 (9)
23 bautista, stephanie JR Lake Region HS 16:10.10   1 (10)
24 ULCH, OLIVIA 9 Lake Wales HS 16:53.82   1 (11)
25 Stone, Katie 9 Kathleen HS 17:04.51   1 (12)
26 Mungin, Crystal 9 Bartow HS 18:31.00   1 (13)
27 Gonzalez, Laura 9 Bartow HS 18:34.51   1 (14)

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Spivey, Carli 9 McKeel Academy13:42.89  
2 Mendes, Alisa 8 Frostproof HS14:39.47  
3 Hersey, Madison 9 Santa Fe Catholic14:52.98  
4 Santibanez, Sonia JR Kathleen HS15:11.34  
5 Sanchez, Karina SO Lake Region HS15:14.25  
6 pesack, antigone JR Lake Region HS15:29.52  
7 Hylton, Vittonia 9 Bartow HS15:36.76  
8 Forni, Madison JR All Saints' Academy15:44.84  
9 Mwelwa, Chanda 9 Ridge Community HS15:56.70  
10 bautista, stephanie JR Lake Region HS16:10.10  
11 ULCH, OLIVIA 9 Lake Wales HS16:53.82  
12 Stone, Katie 9 Kathleen HS17:04.51  
13 Mungin, Crystal 9 Bartow HS18:31.00  
14 Gonzalez, Laura 9 Bartow HS18:34.51  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Sentner, Anna SO George Jenkins HS11:24.32 10
2 Ruiz, Alicia 9 George Jenkins HS11:28.73 8
3 Gomez, Cristal 8 Frostproof HS12:06.39 6
4 Valenti, Sophie JR Lakeland HS12:09.92 5
5 Caswell, Gretchen 7 Lakeland Christian School12:20.74 4
6 Bayes, Sarah 7 Lakeland Christian School12:24.31 3
7 Strickland, Kiley SR George Jenkins HS12:29.99 2
8 Lewis, Kennedy SR Lakeland Christian School12:42.89 1
9 Johnson, Makenzie JR Lakeland Christian School13:02.61  
10 Macedo Pineda, Kathy JR Auburndale HS13:23.46  
11 Shade, Sami SR McKeel Academy13:48.54  
12 Fay, Haley JR George Jenkins HS14:04.34  
13 Slagel, Sydney 9 Winter Haven HS14:51.22  


#15 Women's 100m Hurdles (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS 14.50 +2.3 10
2 Morris, Cathrina JR Auburndale HS 14.68 +2.3 8
3 Musick, Britain SO Lakeland Christian School 15.30 +2.3 6
4 Barr, Heaven JR George Jenkins HS 16.24 +2.3 5
5 Clarke, Umayah JR Kathleen HS 17.38 +2.3 4
6 Mason, Caroline SO George Jenkins HS 17.49 +2.3 3
7 Sims, Amaya SR Ridge Community HS 17.84 +2.3 2
8 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS 18.18 +2.3 1

Finals Section: 1

Wind: +2.3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS14.50 10
2 Morris, Cathrina JR Auburndale HS14.68 8
3 Musick, Britain SO Lakeland Christian School15.30 6
4 Barr, Heaven JR George Jenkins HS16.24 5
5 Clarke, Umayah JR Kathleen HS17.38 4
6 Mason, Caroline SO George Jenkins HS17.49 3
7 Sims, Amaya SR Ridge Community HS17.84 2
8 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS18.18 1


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL
1 Morris, Cathrina JR Auburndale HS 15.08q -2.0 2 (1)
2 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS 15.34q -3.2 1 (1)
3 Musick, Britain SO Lakeland Christian School 16.44q -2.6 3 (1)
4 Mason, Caroline SO George Jenkins HS 17.03q -2.0 2 (2)
5 Barr, Heaven JR George Jenkins HS 17.09q -2.6 3 (2)
6 Sims, Amaya SR Ridge Community HS 17.76q -3.2 1 (2)
7 Clarke, Umayah JR Kathleen HS 18.06q -2.0 2 (3)
8 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS 18.39q -2.6 3 (3)
9 Lauderdale, Amaya SO Lake Wales HS 18.81 -2.0 2 (4)
10 Biggs, Dalayna JR Lake Region HS 19.12 -2.6 3 (4)
11 Campbell, Abigail JR Haines City HS 19.30 -2.0 2 (5)
12 Outing, Aaliyah SO Frostproof HS 19.38 -3.2 1 (3)
13 Williams-matthews, Nyashia SO Winter Haven HS 19.84 -3.2 1 (4)
14 Jones, Leanna JR Lakeland HS 20.06 -2.0 2 (6)
15 Anderson, Zanteria SO Lakeland HS 20.13 -3.2 1 (5)
16 Gooding, Hallie SO George Jenkins HS 20.30 -3.2 1 (6)
17 Smith, Kyla SO Lakeland HS 20.48 -2.0 2 (7)
18 Aycock, Ainsley JR Lakeland HS 20.57 -2.6 3 (5)
19 Palmer, Blake SO McKeel Academy 20.73 -2.0 2 (8)
20 Whalen, Samantha 9 Frostproof HS 21.63 -2.6 3 (6)
21 James, Ja'Niya SO Kathleen HS 22.48 -2.6 3 (7)

Prelims Heat: 1

Wind: -3.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS15.34
2 Sims, Amaya SR Ridge Community HS17.76
3 Outing, Aaliyah SO Frostproof HS19.38
4 Williams-matthews, Nyashia SO Winter Haven HS19.84
5 Anderson, Zanteria SO Lakeland HS20.13
6 Gooding, Hallie SO George Jenkins HS20.30


Prelims Heat: 2

Wind: -2.0

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Morris, Cathrina JR Auburndale HS15.08
2 Mason, Caroline SO George Jenkins HS17.03
3 Clarke, Umayah JR Kathleen HS18.06
4 Lauderdale, Amaya SO Lake Wales HS18.81
5 Campbell, Abigail JR Haines City HS19.30
6 Jones, Leanna JR Lakeland HS20.06
7 Smith, Kyla SO Lakeland HS20.48
8 Palmer, Blake SO McKeel Academy20.73


Prelims Heat: 3

Wind: -2.6

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Musick, Britain SO Lakeland Christian School16.44
2 Barr, Heaven JR George Jenkins HS17.09
3 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS18.39
4 Biggs, Dalayna JR Lake Region HS19.12
5 Aycock, Ainsley JR Lakeland HS20.57
6 Whalen, Samantha 9 Frostproof HS21.63
7 James, Ja'Niya SO Kathleen HS22.48


#15 Women's 100m Hurdles (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS 14.50 +2.3 10
2 Morris, Cathrina JR Auburndale HS 14.68 +2.3 8
3 Musick, Britain SO Lakeland Christian School 15.30 +2.3 6
4 Barr, Heaven JR George Jenkins HS 16.24 +2.3 5
5 Clarke, Umayah JR Kathleen HS 17.38 +2.3 4
6 Mason, Caroline SO George Jenkins HS 17.49 +2.3 3
7 Sims, Amaya SR Ridge Community HS 17.84 +2.3 2
8 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS 18.18 +2.3 1

Finals Section: 1

Wind: +2.3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS14.50 10
2 Morris, Cathrina JR Auburndale HS14.68 8
3 Musick, Britain SO Lakeland Christian School15.30 6
4 Barr, Heaven JR George Jenkins HS16.24 5
5 Clarke, Umayah JR Kathleen HS17.38 4
6 Mason, Caroline SO George Jenkins HS17.49 3
7 Sims, Amaya SR Ridge Community HS17.84 2
8 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS18.18 1


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL
1 Morris, Cathrina JR Auburndale HS 15.08q -2.0 2 (1)
2 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS 15.34q -3.2 1 (1)
3 Musick, Britain SO Lakeland Christian School 16.44q -2.6 3 (1)
4 Mason, Caroline SO George Jenkins HS 17.03q -2.0 2 (2)
5 Barr, Heaven JR George Jenkins HS 17.09q -2.6 3 (2)
6 Sims, Amaya SR Ridge Community HS 17.76q -3.2 1 (2)
7 Clarke, Umayah JR Kathleen HS 18.06q -2.0 2 (3)
8 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS 18.39q -2.6 3 (3)
9 Lauderdale, Amaya SO Lake Wales HS 18.81 -2.0 2 (4)
10 Biggs, Dalayna JR Lake Region HS 19.12 -2.6 3 (4)
11 Campbell, Abigail JR Haines City HS 19.30 -2.0 2 (5)
12 Outing, Aaliyah SO Frostproof HS 19.38 -3.2 1 (3)
13 Williams-matthews, Nyashia SO Winter Haven HS 19.84 -3.2 1 (4)
14 Jones, Leanna JR Lakeland HS 20.06 -2.0 2 (6)
15 Anderson, Zanteria SO Lakeland HS 20.13 -3.2 1 (5)
16 Gooding, Hallie SO George Jenkins HS 20.30 -3.2 1 (6)
17 Smith, Kyla SO Lakeland HS 20.48 -2.0 2 (7)
18 Aycock, Ainsley JR Lakeland HS 20.57 -2.6 3 (5)
19 Palmer, Blake SO McKeel Academy 20.73 -2.0 2 (8)
20 Whalen, Samantha 9 Frostproof HS 21.63 -2.6 3 (6)
21 James, Ja'Niya SO Kathleen HS 22.48 -2.6 3 (7)

Prelims Heat: 1

Wind: -3.2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS15.34
2 Sims, Amaya SR Ridge Community HS17.76
3 Outing, Aaliyah SO Frostproof HS19.38
4 Williams-matthews, Nyashia SO Winter Haven HS19.84
5 Anderson, Zanteria SO Lakeland HS20.13
6 Gooding, Hallie SO George Jenkins HS20.30


Prelims Heat: 2

Wind: -2.0

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Morris, Cathrina JR Auburndale HS15.08
2 Mason, Caroline SO George Jenkins HS17.03
3 Clarke, Umayah JR Kathleen HS18.06
4 Lauderdale, Amaya SO Lake Wales HS18.81
5 Campbell, Abigail JR Haines City HS19.30
6 Jones, Leanna JR Lakeland HS20.06
7 Smith, Kyla SO Lakeland HS20.48
8 Palmer, Blake SO McKeel Academy20.73


Prelims Heat: 3

Wind: -2.6

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Musick, Britain SO Lakeland Christian School16.44
2 Barr, Heaven JR George Jenkins HS17.09
3 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS18.39
4 Biggs, Dalayna JR Lake Region HS19.12
5 Aycock, Ainsley JR Lakeland HS20.57
6 Whalen, Samantha 9 Frostproof HS21.63
7 James, Ja'Niya SO Kathleen HS22.48


#16 Men's 110m Hurdles (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Williams, Tyson SO George Jenkins HS 14.85 -0.7 10
2 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS 15.24 -0.7 8
3 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS 15.27 -0.7 6
4 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS 15.49 -0.7 5
5 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS 15.82 -0.7 4
6 Womble, Elijah JR Lake Region HS 16.31 -0.7 3
7 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS 16.35 -0.7 2
8 Harvey, Christian SR George Jenkins HS 16.72 -0.7 1

Finals Section: 1

Wind: -0.7

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Williams, Tyson SO George Jenkins HS14.85 10
2 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS15.24 8
3 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS15.27 6
4 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS15.49 5
5 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS15.82 4
6 Womble, Elijah JR Lake Region HS16.31 3
7 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS16.35 2
8 Harvey, Christian SR George Jenkins HS16.72 1


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL
1 Williams, Tyson SO George Jenkins HS 14.60q -1.8 1 (1)
2 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS 14.80q -1.8 1 (2)
3 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS 15.13q -0.5 2 (1)
4 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS 15.79q -1.8 3 (1)
5 Harvey, Christian SR George Jenkins HS 15.90q -1.8 1 (3)
6 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS 16.44q -0.5 2 (2)
7 Womble, Elijah JR Lake Region HS 16.46q -0.5 2 (3)
8 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS 16.62q -0.5 2 (4)
9 Kornbrust, Joe JR Lakeland Christian School 16.85 -1.8 3 (2)
10 De'Jesus, Anthony JR Lake Wales HS 17.21 -1.8 3 (3)
11 Fraser, Isaiah JR Ridge Community HS 17.38 -0.5 2 (5)
12 Wilson, Daqwon SO Winter Haven HS 17.85 -1.8 3 (4)
13 Ingram, Brandon SO Winter Haven HS 18.60 -1.8 1 (4)
14 Swanson, Norman SO Kathleen HS 19.20 -1.8 1 (5)
15 Gutierrez Del Arroyo, Nelson SR Haines City HS 19.30 -1.8 1 (6)
16 Elliott, George SO Lakeland Christian School 20.06 -1.8 3 (5)
17 King, Jadarius SR Kathleen HS 20.13 -0.5 2 (6)
18 Matos, Brandon SO Lake Wales HS 20.69 -1.8 3 (6)
19 Rivera, Jose SO Haines City HS 21.64 -0.5 2 (7)
20 Buford, D'Shawn JR Lakeland HS 21.80 -1.8 1 (7)

Prelims Heat: 1

Wind: -1.8

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Williams, Tyson SO George Jenkins HS14.60
2 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS14.80
3 Harvey, Christian SR George Jenkins HS15.90
4 Ingram, Brandon SO Winter Haven HS18.60
5 Swanson, Norman SO Kathleen HS19.20
6 Gutierrez Del Arroyo, Nelson SR Haines City HS19.30
7 Buford, D'Shawn JR Lakeland HS21.80


Prelims Heat: 2

Wind: -0.5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS15.13
2 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS16.44
3 Womble, Elijah JR Lake Region HS16.46
4 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS16.62
5 Fraser, Isaiah JR Ridge Community HS17.38
6 King, Jadarius SR Kathleen HS20.13
7 Rivera, Jose SO Haines City HS21.64


Prelims Heat: 3

Wind: -1.8

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS15.79
2 Kornbrust, Joe JR Lakeland Christian School16.85
3 De'Jesus, Anthony JR Lake Wales HS17.21
4 Wilson, Daqwon SO Winter Haven HS17.85
5 Elliott, George SO Lakeland Christian School20.06
6 Matos, Brandon SO Lake Wales HS20.69


#16 Men's 110m Hurdles (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Williams, Tyson SO George Jenkins HS 14.85 -0.7 10
2 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS 15.24 -0.7 8
3 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS 15.27 -0.7 6
4 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS 15.49 -0.7 5
5 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS 15.82 -0.7 4
6 Womble, Elijah JR Lake Region HS 16.31 -0.7 3
7 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS 16.35 -0.7 2
8 Harvey, Christian SR George Jenkins HS 16.72 -0.7 1

Finals Section: 1

Wind: -0.7

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Williams, Tyson SO George Jenkins HS14.85 10
2 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS15.24 8
3 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS15.27 6
4 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS15.49 5
5 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS15.82 4
6 Womble, Elijah JR Lake Region HS16.31 3
7 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS16.35 2
8 Harvey, Christian SR George Jenkins HS16.72 1


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL
1 Williams, Tyson SO George Jenkins HS 14.60q -1.8 1 (1)
2 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS 14.80q -1.8 1 (2)
3 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS 15.13q -0.5 2 (1)
4 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS 15.79q -1.8 3 (1)
5 Harvey, Christian SR George Jenkins HS 15.90q -1.8 1 (3)
6 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS 16.44q -0.5 2 (2)
7 Womble, Elijah JR Lake Region HS 16.46q -0.5 2 (3)
8 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS 16.62q -0.5 2 (4)
9 Kornbrust, Joe JR Lakeland Christian School 16.85 -1.8 3 (2)
10 De'Jesus, Anthony JR Lake Wales HS 17.21 -1.8 3 (3)
11 Fraser, Isaiah JR Ridge Community HS 17.38 -0.5 2 (5)
12 Wilson, Daqwon SO Winter Haven HS 17.85 -1.8 3 (4)
13 Ingram, Brandon SO Winter Haven HS 18.60 -1.8 1 (4)
14 Swanson, Norman SO Kathleen HS 19.20 -1.8 1 (5)
15 Gutierrez Del Arroyo, Nelson SR Haines City HS 19.30 -1.8 1 (6)
16 Elliott, George SO Lakeland Christian School 20.06 -1.8 3 (5)
17 King, Jadarius SR Kathleen HS 20.13 -0.5 2 (6)
18 Matos, Brandon SO Lake Wales HS 20.69 -1.8 3 (6)
19 Rivera, Jose SO Haines City HS 21.64 -0.5 2 (7)
20 Buford, D'Shawn JR Lakeland HS 21.80 -1.8 1 (7)

Prelims Heat: 1

Wind: -1.8

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Williams, Tyson SO George Jenkins HS14.60
2 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS14.80
3 Harvey, Christian SR George Jenkins HS15.90
4 Ingram, Brandon SO Winter Haven HS18.60
5 Swanson, Norman SO Kathleen HS19.20
6 Gutierrez Del Arroyo, Nelson SR Haines City HS19.30
7 Buford, D'Shawn JR Lakeland HS21.80


Prelims Heat: 2

Wind: -0.5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS15.13
2 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS16.44
3 Womble, Elijah JR Lake Region HS16.46
4 Romain, Renaldo SR Ridge Community HS16.62
5 Fraser, Isaiah JR Ridge Community HS17.38
6 King, Jadarius SR Kathleen HS20.13
7 Rivera, Jose SO Haines City HS21.64


Prelims Heat: 3

Wind: -1.8

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS15.79
2 Kornbrust, Joe JR Lakeland Christian School16.85
3 De'Jesus, Anthony JR Lake Wales HS17.21
4 Wilson, Daqwon SO Winter Haven HS17.85
5 Elliott, George SO Lakeland Christian School20.06
6 Matos, Brandon SO Lake Wales HS20.69


#17 Men's 300m Hurdles (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS 38.97 10
2 Williams, Tyson SO George Jenkins HS 40.42 8
3 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS 41.82 6
4 De'Jesus, Anthony JR Lake Wales HS 42.26 5
5 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS 42.29 4
6 Quiles, Julio SO Winter Haven HS 42.70 3
7 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS 43.57 2
8 Dudgeon, Anthony JR Lake Wales HS 43.88 1

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS38.97 10
2 Williams, Tyson SO George Jenkins HS40.42 8
3 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS41.82 6
4 De'Jesus, Anthony JR Lake Wales HS42.26 5
5 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS42.29 4
6 Quiles, Julio SO Winter Haven HS42.70 3
7 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS43.57 2
8 Dudgeon, Anthony JR Lake Wales HS43.88 1


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time HPL
1 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS 40.43q 2 (1)
2 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS 41.06q 4 (1)
3 Williams, Tyson SO George Jenkins HS 41.43q 1 (1)
4 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS 41.63q 3 (1)
5 De'Jesus, Anthony JR Lake Wales HS 41.66q 4 (2)
6 Quiles, Julio SO Winter Haven HS 42.46q 1 (2)
7 Dudgeon, Anthony JR Lake Wales HS 42.55q 1 (3)
8 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS 42.69q 2 (2)
9 Stokes, Shyheim SO Auburndale HS 43.13 3 (2)
10 Ingram, Brandon SO Winter Haven HS 43.48 3 (3)
11 Womble, Elijah JR Lake Region HS 43.67 1 (4)
12 Fraser, Isaiah JR Ridge Community HS 44.09 4 (3)
13 Swanson, Norman SO Kathleen HS 44.13 2 (3)
14 Harvey, Christian SR George Jenkins HS 45.81 2 (4)
15 Wilson, Daqwon SO Winter Haven HS 46.47 1 (5)
16 Elliott, George SO Lakeland Christian School 46.79 2 (5)
17 Kornbrust, Joe JR Lakeland Christian School 46.82 4 (4)
18 Nester, Austin 8 McKeel Academy 47.84 4 (5)
19 Easterline, Tommy SR Santa Fe Catholic 48.75 2 (6)
20 Gutierrez Del Arroyo, Nelson SR Haines City HS 49.31 1 (6)
21 King, Jadarius SR Kathleen HS 49.65 3 (4)
22 Matos, Brandon SO Lake Wales HS 50.96 3 (5)
23 Mcgurder, Gregory 9 Bartow HS 52.88 1 (7)
24 Alkass, Andrew SR Santa Fe Catholic 55.16 4 (6)
25 Paul, Jonathon SO Haines City HS 55.67 3 (6)
26 Rivera, Jose SO Haines City HS 56.54 2 (7)
Buford, D'Shawn JR Lakeland HS DQ

Prelims Heat: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Williams, Tyson SO George Jenkins HS41.43
2 Quiles, Julio SO Winter Haven HS42.46
3 Dudgeon, Anthony JR Lake Wales HS42.55
4 Womble, Elijah JR Lake Region HS43.67
5 Wilson, Daqwon SO Winter Haven HS46.47
6 Gutierrez Del Arroyo, Nelson SR Haines City HS49.31
7 Mcgurder, Gregory 9 Bartow HS52.88


Prelims Heat: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS40.43
2 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS42.69
3 Swanson, Norman SO Kathleen HS44.13
4 Harvey, Christian SR George Jenkins HS45.81
5 Elliott, George SO Lakeland Christian School46.79
6 Easterline, Tommy SR Santa Fe Catholic48.75
7 Rivera, Jose SO Haines City HS56.54


Prelims Heat: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS41.63
2 Stokes, Shyheim SO Auburndale HS43.13
3 Ingram, Brandon SO Winter Haven HS43.48
4 King, Jadarius SR Kathleen HS49.65
5 Matos, Brandon SO Lake Wales HS50.96
6 Paul, Jonathon SO Haines City HS55.67


Prelims Heat: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS41.06
2 De'Jesus, Anthony JR Lake Wales HS41.66
3 Fraser, Isaiah JR Ridge Community HS44.09
4 Kornbrust, Joe JR Lakeland Christian School46.82
5 Nester, Austin 8 McKeel Academy47.84
6 Alkass, Andrew SR Santa Fe Catholic55.16
Buford, D'Shawn JR Lakeland HSDQ


#17 Men's 300m Hurdles (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS 38.97 10
2 Williams, Tyson SO George Jenkins HS 40.42 8
3 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS 41.82 6
4 De'Jesus, Anthony JR Lake Wales HS 42.26 5
5 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS 42.29 4
6 Quiles, Julio SO Winter Haven HS 42.70 3
7 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS 43.57 2
8 Dudgeon, Anthony JR Lake Wales HS 43.88 1

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS38.97 10
2 Williams, Tyson SO George Jenkins HS40.42 8
3 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS41.82 6
4 De'Jesus, Anthony JR Lake Wales HS42.26 5
5 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS42.29 4
6 Quiles, Julio SO Winter Haven HS42.70 3
7 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS43.57 2
8 Dudgeon, Anthony JR Lake Wales HS43.88 1


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time HPL
1 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS 40.43q 2 (1)
2 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS 41.06q 4 (1)
3 Williams, Tyson SO George Jenkins HS 41.43q 1 (1)
4 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS 41.63q 3 (1)
5 De'Jesus, Anthony JR Lake Wales HS 41.66q 4 (2)
6 Quiles, Julio SO Winter Haven HS 42.46q 1 (2)
7 Dudgeon, Anthony JR Lake Wales HS 42.55q 1 (3)
8 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS 42.69q 2 (2)
9 Stokes, Shyheim SO Auburndale HS 43.13 3 (2)
10 Ingram, Brandon SO Winter Haven HS 43.48 3 (3)
11 Womble, Elijah JR Lake Region HS 43.67 1 (4)
12 Fraser, Isaiah JR Ridge Community HS 44.09 4 (3)
13 Swanson, Norman SO Kathleen HS 44.13 2 (3)
14 Harvey, Christian SR George Jenkins HS 45.81 2 (4)
15 Wilson, Daqwon SO Winter Haven HS 46.47 1 (5)
16 Elliott, George SO Lakeland Christian School 46.79 2 (5)
17 Kornbrust, Joe JR Lakeland Christian School 46.82 4 (4)
18 Nester, Austin 8 McKeel Academy 47.84 4 (5)
19 Easterline, Tommy SR Santa Fe Catholic 48.75 2 (6)
20 Gutierrez Del Arroyo, Nelson SR Haines City HS 49.31 1 (6)
21 King, Jadarius SR Kathleen HS 49.65 3 (4)
22 Matos, Brandon SO Lake Wales HS 50.96 3 (5)
23 Mcgurder, Gregory 9 Bartow HS 52.88 1 (7)
24 Alkass, Andrew SR Santa Fe Catholic 55.16 4 (6)
25 Paul, Jonathon SO Haines City HS 55.67 3 (6)
26 Rivera, Jose SO Haines City HS 56.54 2 (7)
Buford, D'Shawn JR Lakeland HS DQ

Prelims Heat: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Williams, Tyson SO George Jenkins HS41.43
2 Quiles, Julio SO Winter Haven HS42.46
3 Dudgeon, Anthony JR Lake Wales HS42.55
4 Womble, Elijah JR Lake Region HS43.67
5 Wilson, Daqwon SO Winter Haven HS46.47
6 Gutierrez Del Arroyo, Nelson SR Haines City HS49.31
7 Mcgurder, Gregory 9 Bartow HS52.88


Prelims Heat: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Caldwell-Feggins, Joshua SR Lake Region HS40.43
2 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS42.69
3 Swanson, Norman SO Kathleen HS44.13
4 Harvey, Christian SR George Jenkins HS45.81
5 Elliott, George SO Lakeland Christian School46.79
6 Easterline, Tommy SR Santa Fe Catholic48.75
7 Rivera, Jose SO Haines City HS56.54


Prelims Heat: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS41.63
2 Stokes, Shyheim SO Auburndale HS43.13
3 Ingram, Brandon SO Winter Haven HS43.48
4 King, Jadarius SR Kathleen HS49.65
5 Matos, Brandon SO Lake Wales HS50.96
6 Paul, Jonathon SO Haines City HS55.67


Prelims Heat: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS41.06
2 De'Jesus, Anthony JR Lake Wales HS41.66
3 Fraser, Isaiah JR Ridge Community HS44.09
4 Kornbrust, Joe JR Lakeland Christian School46.82
5 Nester, Austin 8 McKeel Academy47.84
6 Alkass, Andrew SR Santa Fe Catholic55.16
Buford, D'Shawn JR Lakeland HSDQ


#18 Women's 300m Hurdles (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Morris, Cathrina JR Auburndale HS 43.76 10
2 Musick, Britain SO Lakeland Christian School 44.64 8
3 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS 46.50 6
4 Mason, Caroline SO George Jenkins HS 50.34 5
5 Williams-matthews, Nyashia SO Winter Haven HS 50.59 4
6 Sims, Amaya SR Ridge Community HS 51.30 3
7 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS 52.83 2
8 Barr, Heaven JR George Jenkins HS 54.83 1

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Morris, Cathrina JR Auburndale HS43.76 10
2 Musick, Britain SO Lakeland Christian School44.64 8
3 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS46.50 6
4 Mason, Caroline SO George Jenkins HS50.34 5
5 Williams-matthews, Nyashia SO Winter Haven HS50.59 4
6 Sims, Amaya SR Ridge Community HS51.30 3
7 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS52.83 2
8 Barr, Heaven JR George Jenkins HS54.83 1


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time HPL
1 Musick, Britain SO Lakeland Christian School 46.18q 3 (1)
2 Morris, Cathrina JR Auburndale HS 47.39q 2 (1)
3 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS 47.60q 1 (1)
4 Williams-matthews, Nyashia SO Winter Haven HS 50.23q 2 (2)
5 Mason, Caroline SO George Jenkins HS 50.37q 4 (1)
6 Sims, Amaya SR Ridge Community HS 51.44q 3 (2)
7 Barr, Heaven JR George Jenkins HS 51.95q 4 (2)
8 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS 52.38q 1 (2)
9 Clarke, Umayah JR Kathleen HS 52.50 4 (3)
10 Donn, Renee SO Auburndale HS 53.18 4 (4)
11 Biggs, Dalayna JR Lake Region HS 53.25 3 (3)
12 Kerr, Aquila 9 Haines City HS 53.66 3 (4)
13 James, Ja'Niya SO Kathleen HS 54.48 1 (3)
14 Campbell, Abigail JR Haines City HS 55.47 1 (4)
15 Lauderdale, Amaya SO Lake Wales HS 55.90 3 (5)
16 Padgett, Holly 9 All Saints' Academy 57.69 1 (5)
17 Mason, Brooke 9 McKeel Academy 57.80 4 (5)
18 moore, jasantis JR Lake Region HS 58.32 3 (6)
19 Mozee, Nanae SR Ridge Community HS 58.43 2 (3)
20 Foster, Alexis 9 George Jenkins HS 58.90 1 (6)
21 Farina, Tristenne 8 McKeel Academy 59.16 1 (7)
22 Palmer, Blake SO McKeel Academy 59.29 2 (4)
23 Aycock, Ainsley JR Lakeland HS 1:00.81 4 (6)
24 Bernard, Marlay SR Lakeland HS 1:01.59 4 (7)
25 Whalen, Samantha 9 Frostproof HS 1:02.83 3 (7)
26 Pham, Emily 9 McKeel Academy 1:03.04 2 (5)

Prelims Heat: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS47.60
2 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS52.38
3 James, Ja'Niya SO Kathleen HS54.48
4 Campbell, Abigail JR Haines City HS55.47
5 Padgett, Holly 9 All Saints' Academy57.69
6 Foster, Alexis 9 George Jenkins HS58.90
7 Farina, Tristenne 8 McKeel Academy59.16


Prelims Heat: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Morris, Cathrina JR Auburndale HS47.39
2 Williams-matthews, Nyashia SO Winter Haven HS50.23
3 Mozee, Nanae SR Ridge Community HS58.43
4 Palmer, Blake SO McKeel Academy59.29
5 Pham, Emily 9 McKeel Academy1:03.04


Prelims Heat: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Musick, Britain SO Lakeland Christian School46.18
2 Sims, Amaya SR Ridge Community HS51.44
3 Biggs, Dalayna JR Lake Region HS53.25
4 Kerr, Aquila 9 Haines City HS53.66
5 Lauderdale, Amaya SO Lake Wales HS55.90
6 moore, jasantis JR Lake Region HS58.32
7 Whalen, Samantha 9 Frostproof HS1:02.83


Prelims Heat: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Mason, Caroline SO George Jenkins HS50.37
2 Barr, Heaven JR George Jenkins HS51.95
3 Clarke, Umayah JR Kathleen HS52.50
4 Donn, Renee SO Auburndale HS53.18
5 Mason, Brooke 9 McKeel Academy57.80
6 Aycock, Ainsley JR Lakeland HS1:00.81
7 Bernard, Marlay SR Lakeland HS1:01.59


#18 Women's 300m Hurdles (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Morris, Cathrina JR Auburndale HS 43.76 10
2 Musick, Britain SO Lakeland Christian School 44.64 8
3 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS 46.50 6
4 Mason, Caroline SO George Jenkins HS 50.34 5
5 Williams-matthews, Nyashia SO Winter Haven HS 50.59 4
6 Sims, Amaya SR Ridge Community HS 51.30 3
7 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS 52.83 2
8 Barr, Heaven JR George Jenkins HS 54.83 1

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Morris, Cathrina JR Auburndale HS43.76 10
2 Musick, Britain SO Lakeland Christian School44.64 8
3 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS46.50 6
4 Mason, Caroline SO George Jenkins HS50.34 5
5 Williams-matthews, Nyashia SO Winter Haven HS50.59 4
6 Sims, Amaya SR Ridge Community HS51.30 3
7 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS52.83 2
8 Barr, Heaven JR George Jenkins HS54.83 1


Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time HPL
1 Musick, Britain SO Lakeland Christian School 46.18q 3 (1)
2 Morris, Cathrina JR Auburndale HS 47.39q 2 (1)
3 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS 47.60q 1 (1)
4 Williams-matthews, Nyashia SO Winter Haven HS 50.23q 2 (2)
5 Mason, Caroline SO George Jenkins HS 50.37q 4 (1)
6 Sims, Amaya SR Ridge Community HS 51.44q 3 (2)
7 Barr, Heaven JR George Jenkins HS 51.95q 4 (2)
8 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS 52.38q 1 (2)
9 Clarke, Umayah JR Kathleen HS 52.50 4 (3)
10 Donn, Renee SO Auburndale HS 53.18 4 (4)
11 Biggs, Dalayna JR Lake Region HS 53.25 3 (3)
12 Kerr, Aquila 9 Haines City HS 53.66 3 (4)
13 James, Ja'Niya SO Kathleen HS 54.48 1 (3)
14 Campbell, Abigail JR Haines City HS 55.47 1 (4)
15 Lauderdale, Amaya SO Lake Wales HS 55.90 3 (5)
16 Padgett, Holly 9 All Saints' Academy 57.69 1 (5)
17 Mason, Brooke 9 McKeel Academy 57.80 4 (5)
18 moore, jasantis JR Lake Region HS 58.32 3 (6)
19 Mozee, Nanae SR Ridge Community HS 58.43 2 (3)
20 Foster, Alexis 9 George Jenkins HS 58.90 1 (6)
21 Farina, Tristenne 8 McKeel Academy 59.16 1 (7)
22 Palmer, Blake SO McKeel Academy 59.29 2 (4)
23 Aycock, Ainsley JR Lakeland HS 1:00.81 4 (6)
24 Bernard, Marlay SR Lakeland HS 1:01.59 4 (7)
25 Whalen, Samantha 9 Frostproof HS 1:02.83 3 (7)
26 Pham, Emily 9 McKeel Academy 1:03.04 2 (5)

Prelims Heat: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS47.60
2 Gonzalez, Ashley SO George Jenkins HS52.38
3 James, Ja'Niya SO Kathleen HS54.48
4 Campbell, Abigail JR Haines City HS55.47
5 Padgett, Holly 9 All Saints' Academy57.69
6 Foster, Alexis 9 George Jenkins HS58.90
7 Farina, Tristenne 8 McKeel Academy59.16


Prelims Heat: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Morris, Cathrina JR Auburndale HS47.39
2 Williams-matthews, Nyashia SO Winter Haven HS50.23
3 Mozee, Nanae SR Ridge Community HS58.43
4 Palmer, Blake SO McKeel Academy59.29
5 Pham, Emily 9 McKeel Academy1:03.04


Prelims Heat: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Musick, Britain SO Lakeland Christian School46.18
2 Sims, Amaya SR Ridge Community HS51.44
3 Biggs, Dalayna JR Lake Region HS53.25
4 Kerr, Aquila 9 Haines City HS53.66
5 Lauderdale, Amaya SO Lake Wales HS55.90
6 moore, jasantis JR Lake Region HS58.32
7 Whalen, Samantha 9 Frostproof HS1:02.83


Prelims Heat: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Note
1 Mason, Caroline SO George Jenkins HS50.37
2 Barr, Heaven JR George Jenkins HS51.95
3 Clarke, Umayah JR Kathleen HS52.50
4 Donn, Renee SO Auburndale HS53.18
5 Mason, Brooke 9 McKeel Academy57.80
6 Aycock, Ainsley JR Lakeland HS1:00.81
7 Bernard, Marlay SR Lakeland HS1:01.59


#19 Men's 4 x 100m Relay (Varsity)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Winter Haven HS A 41.94
Alls
Bienvenue
Duffey
Thomas
10 2 (1)
2 Mulberry HS A 42.78 8 2 (2)
3 Auburndale HS A 42.79
Darius
Joshway
Saintimond
Stokes
6 2 (3)
4 Lake Wales HS A 42.87
Medina
Richardson
Bundrage
Williams
5 2 (4)
5 Lakeland HS A 43.35
Howard
Whitehead Jr.
Graham
Bowman
4 2 (5)
6 George Jenkins HS A 43.80
Jones
Cowans
Alleva
Rudolph
3 2 (6)
7 Haines City HS A 44.94
Moore
Johnson
Alexander
Antoine
2 2 (7)
8 Santa Fe Catholic A 46.91 1 1 (1)
9 Discovery High School A 47.41
Williams
Ballard
Berto
Williams
  1 (2)
Frostproof HS A FS
McMahon
Warren
Salaam
Hudson
 

Finals Section: 1

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Santa Fe Catholic A 46.91 1
2 Discovery High School A 47.41
Williams
Ballard
Berto
Williams
 


Finals Section: 2

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Winter Haven HS A 41.94
Alls
Bienvenue
Duffey
Thomas
10
2 Mulberry HS A 42.78 8
3 Auburndale HS A 42.79
Darius
Joshway
Saintimond
Stokes
6
4 Lake Wales HS A 42.87
Medina
Richardson
Bundrage
Williams
5
5 Lakeland HS A 43.35
Howard
Whitehead Jr.
Graham
Bowman
4
6 George Jenkins HS A 43.80
Jones
Cowans
Alleva
Rudolph
3
7 Haines City HS A 44.94
Moore
Johnson
Alexander
Antoine
2
Frostproof HS A FS
McMahon
Warren
Salaam
Hudson
 


#20 Women's 4 x 100m Relay (Varsity)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Kathleen HS A 48.28
Doctor
Wilson
Clarke
Wilson
10 2 (1)
2 Winter Haven HS A 49.51
Atmore
Augustin
Collins
Rankins
8 2 (2)
3 Auburndale HS A 49.59 6 2 (3)
4 Lake Wales HS A 50.03 5 2 (4)
5 George Jenkins HS A 51.49
Dmytryszyn
Abnathy
Jenkins
Thompson
4 2 (5)
6 Ridge Community HS A 51.50
Learherwood
Lopez
Cruz
Naylor
3 2 (6)
7 Lakeland HS A 52.20
Calixte
Grant
Hagins
Speights
2 2 (7)
8 Haines City HS A 52.92
Campbell
Snead
Ifill
WILLIAMS
1 1 (1)
9 Frostproof HS A 54.38
Cobb
Hudson
Smith
Methany
  1 (2)

Finals Section: 1

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Haines City HS A 52.92
Campbell
Snead
Ifill
WILLIAMS
1
2 Frostproof HS A 54.38
Cobb
Hudson
Smith
Methany
 


Finals Section: 2

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Kathleen HS A 48.28
Doctor
Wilson
Clarke
Wilson
10
2 Winter Haven HS A 49.51
Atmore
Augustin
Collins
Rankins
8
3 Auburndale HS A 49.59 6
4 Lake Wales HS A 50.03 5
5 George Jenkins HS A 51.49
Dmytryszyn
Abnathy
Jenkins
Thompson
4
6 Ridge Community HS A 51.50
Learherwood
Lopez
Cruz
Naylor
3
7 Lakeland HS A 52.20
Calixte
Grant
Hagins
Speights
2


#21 Men's 4 x 400m Relay (Varsity)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 George Jenkins HS A 3:24.87
Williams
Lauscar
Ott
Denson
10 2 (1)
2 Winter Haven HS A 3:29.47
Alls
Bienvenue
Hughes
Marlow
8 2 (2)
3 Lake Wales HS A 3:30.40 6 2 (3)
4 Lake Region HS A 3:31.49 5 1 (1)
5 Ridge Community HS A 3:39.43
Ferguson
Romain
Delrosario
Gotshall
4 2 (4)
6 Haines City HS A 3:43.09
Alexander
Antoine
Bradshaw
Jenkins
3 2 (5)
7 Lake Gibson HS A 3:45.23
Thompson
Ross
Lutz
Wallace
2 1 (2)
8 Lakeland HS A 3:47.25
Whitehead Jr.
Kellum
Gallishaw
Howard
1 1 (3)
9 Auburndale HS A 3:48.63
Joseph
moseley
Parker
Clay
  2 (6)
10 Lakeland Christian School A 3:53.87
Evans
Yamnitz
Kornbrust
Musick
  1 (4)
11 Discovery High School A 4:02.88
Ballard
Berto
Williams
Mendez
  1 (5)
12 Kathleen HS A 4:04.71
Street
Snell
Swanson
Reed
  1 (6)

Finals Section: 1

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Lake Region HS A 3:31.49 5
2 Lake Gibson HS A 3:45.23
Thompson
Ross
Lutz
Wallace
2
3 Lakeland HS A 3:47.25
Whitehead Jr.
Kellum
Gallishaw
Howard
1
4 Lakeland Christian School A 3:53.87
Evans
Yamnitz
Kornbrust
Musick
 
5 Discovery High School A 4:02.88
Ballard
Berto
Williams
Mendez
 
6 Kathleen HS A 4:04.71
Street
Snell
Swanson
Reed
 


Finals Section: 2

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 George Jenkins HS A 3:24.87
Williams
Lauscar
Ott
Denson
10
2 Winter Haven HS A 3:29.47
Alls
Bienvenue
Hughes
Marlow
8
3 Lake Wales HS A 3:30.40 6
4 Ridge Community HS A 3:39.43
Ferguson
Romain
Delrosario
Gotshall
4
5 Haines City HS A 3:43.09
Alexander
Antoine
Bradshaw
Jenkins
3
6 Auburndale HS A 3:48.63
Joseph
moseley
Parker
Clay
 


#22 Women's 4 x 400m Relay (Varsity)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Auburndale HS A 4:17.65
Tillman
Johnson
Morris
Donn
10 2 (1)
2 George Jenkins HS A 4:19.07
Abnathy
Musselman
Vilsaint
Jones
8 2 (2)
3 Lake Wales HS A 4:24.42 6 2 (3)
4 Winter Haven HS A 4:25.38
Destin
Gant
Parker
Wester
5 2 (4)
5 Ridge Community HS A 4:30.00
Learherwood
Lopez
Cruz
Naylor
4 2 (5)
6 Haines City HS A 4:36.47
Goodall
Ifill
SOLOMON
Snead
3 1 (1)
7 Lake Gibson HS A 4:38.86
Bush
Jenkins
Martin
Villiers
2 1 (2)
8 Lakeland Christian School A 4:53.94
Caswell
Gann
Musick
Branham
1 2 (6)
9 Lakeland HS A 5:16.23
Robinson
Calixte
Speights
Hagins
  1 (3)

Finals Section: 1

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Haines City HS A 4:36.47
Goodall
Ifill
SOLOMON
Snead
3
2 Lake Gibson HS A 4:38.86
Bush
Jenkins
Martin
Villiers
2
3 Lakeland HS A 5:16.23
Robinson
Calixte
Speights
Hagins
 


Finals Section: 2

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Auburndale HS A 4:17.65
Tillman
Johnson
Morris
Donn
10
2 George Jenkins HS A 4:19.07
Abnathy
Musselman
Vilsaint
Jones
8
3 Lake Wales HS A 4:24.42 6
4 Winter Haven HS A 4:25.38
Destin
Gant
Parker
Wester
5
5 Ridge Community HS A 4:30.00
Learherwood
Lopez
Cruz
Naylor
4
6 Lakeland Christian School A 4:53.94
Caswell
Gann
Musick
Branham
1


#23 Men's 4 x 800m Relay (Varsity)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Lake Wales HS A 8:12.75 10
2 George Jenkins HS A 8:20.30
Lauscar
Jones
Townley
Zimmerman
8
3 Winter Haven HS A 8:46.76
Feacher
Henderson
Martin
Quiles
6
4 Geneva Classical Academy A 9:01.83 5
5 Auburndale HS A 9:09.02
Joseph
Ellabbon
Burkett
Sheppard
4
6 Kathleen HS A 9:17.20
Snell
King
Lamoureux
Burney
3
7 Lakeland HS A 9:29.80
Sanchious
Hart
Gallishaw
Sheffield
2
8 Bartow HS A 10:04.09
Brown
Vallejo
Gonzalez
Brown
1
9 McKeel Academy A 10:51.75
LaGrone
Ceriale
Mazur
Warren
 
10 Frostproof HS A 10:53.29
Gonzalez
Garcia
Gilbreath
Laureano
 
11 Lake Region HS A 11:00.18  

Finals Section: 1

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Lake Wales HS A 8:12.75 10
2 George Jenkins HS A 8:20.30
Lauscar
Jones
Townley
Zimmerman
8
3 Winter Haven HS A 8:46.76
Feacher
Henderson
Martin
Quiles
6
4 Geneva Classical Academy A 9:01.83 5
5 Auburndale HS A 9:09.02
Joseph
Ellabbon
Burkett
Sheppard
4
6 Kathleen HS A 9:17.20
Snell
King
Lamoureux
Burney
3
7 Lakeland HS A 9:29.80
Sanchious
Hart
Gallishaw
Sheffield
2
8 Bartow HS A 10:04.09
Brown
Vallejo
Gonzalez
Brown
1
9 McKeel Academy A 10:51.75
LaGrone
Ceriale
Mazur
Warren
 
10 Frostproof HS A 10:53.29
Gonzalez
Garcia
Gilbreath
Laureano
 
11 Lake Region HS A 11:00.18  


#24 Women's 4 x 800m Relay (Varsity)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 George Jenkins HS A 10:20.68
Manno
Musselman
Strickland
Sentner
10
2 Frostproof HS A 10:52.44
Rybinski
Aguilar
Methany
Gomez
8
3 Ridge Community HS A 10:59.43
Learherwood
Austin
Naylor
Rodriguez
6
4 Lakeland Christian School A 11:09.04
Bayes
Caswell
Caswell
Lewis
5
5 Bartow HS A 11:15.81
Almeida
Carrillo
Clements
Patrick
4
6 Lake Region HS A 11:17.90
james
Louis
Sanchez
moore
3
7 Auburndale HS A 11:23.60 2
8 McKeel Academy A 11:38.75 1
9 Kathleen HS A 12:02.40
Kelly
Berroteran
Tarver
Wells
 
10 Santa Fe Catholic A 12:04.05  
11 Winter Haven HS A 12:11.14
Lang
Peguero
Peguero
Brown
 
12 All Saints' Academy A 13:00.36
Trohn
Iskra
Kloth
Forni
 

Finals Section: 1

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 George Jenkins HS A 10:20.68
Manno
Musselman
Strickland
Sentner
10
2 Frostproof HS A 10:52.44
Rybinski
Aguilar
Methany
Gomez
8
3 Ridge Community HS A 10:59.43
Learherwood
Austin
Naylor
Rodriguez
6
4 Lakeland Christian School A 11:09.04
Bayes
Caswell
Caswell
Lewis
5
5 Bartow HS A 11:15.81
Almeida
Carrillo
Clements
Patrick
4
6 Lake Region HS A 11:17.90
james
Louis
Sanchez
moore
3
7 Auburndale HS A 11:23.60 2
8 McKeel Academy A 11:38.75 1
9 Kathleen HS A 12:02.40
Kelly
Berroteran
Tarver
Wells
 
10 Santa Fe Catholic A 12:04.05  
11 Winter Haven HS A 12:11.14
Lang
Peguero
Peguero
Brown
 
12 All Saints' Academy A 13:00.36
Trohn
Iskra
Kloth
Forni
 


#25 Men's High Jump (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts
1 Taylor, Nick SR Lake Gibson HS 1.78m 5'10"
1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83
P P P O O XXX
10
2 Salaam, Jeremiah SR Frostproof HS 1.73m 5'8"
1.58 1.63 1.68 1.73
XO O XO XXO
7
2 Snyder, Keaton SR McKeel Academy 1.73m 5'8"
1.58 1.63 1.68 1.73 1.78
XO XO O XXO XXX
7
4 Brehmer, Jaycen SR George Jenkins HS 1.68m 5'6"
1.58 1.63 1.68 1.73
P O O XXX
5
5 Gonzalez-Fox, Connor SR Lakeland Christian School 1.68m 5'6"
1.58 1.63 1.68 1.73
XO O XO XXX
4
6 Wunderlich, Andrew SR George Jenkins HS 1.63m 5'4.25"
1.58 1.63 1.68
O O XXX
2
6 Williams, John SO Ridge Community HS 1.63m 5'4.25"
1.58 1.63 1.68
P O XXX
2
6 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS 1.63m 5'4.25"
1.58 1.63 1.68
P O XXX
2
9 Marlow, Ja'Veon SR Winter Haven HS 1.63m 5'4.25"
1.58 1.63 1.68
P XO XXX
 
9 Lawson, Daikwon SR Lakeland HS 1.63m 5'4.25"
1.58 1.63 1.68
P XO XXX
 
11 Hodges, Will JR George Jenkins HS 1.63m 5'4.25"
1.58 1.63 1.68
XO XXO XXX
 
12 Cherrington, Chamar SO Lake Wales HS 1.58m 5'2.25"
1.58 1.63
XO XXX
 
12 Wright, Thomas SO Lake Wales HS 1.58m 5'2.25"
1.58 1.63
XO XXX
 
14 Brown, Seth SR McKeel Academy 1.58m 5'2.25"
1.58 1.63
XXO XXX
 
Sessions, Bertram SR Winter Haven HS NH
1.58
XXX
 
Quint, Thomas SO Lakeland Christian School NH
1.58
XXX
 
Cabrera, Jacob 9 Lakeland Christian School NH
1.58
XXX
 
Hall, Antwann SO Winter Haven HS NH
1.58
XXX
 
Boyd, Linsome JR Frostproof HS NH
1.58 1.63
P XXX
 
Clark, Emmanuel JR Ridge Community HS NH
1.58 1.63
P XXX
 
Duffey, Tiy SR Winter Haven HS NH    
Moore, Eric SR Kathleen HS NH    
Knighton, Willie SO Frostproof HS NH    
Rachid, Jacem JR All Saints' Academy NH    
Oxendine, Jacob 9 Lakeland Christian School NH    
Gibson, Emmanuel 9 George Jenkins HS NH    
Stubbs, Joe SO Santa Fe Catholic NH    
Best, Carlos SR Lakeland HS NH    
Fraser, Isaiah JR Ridge Community HS NH    
Clay, Adrian JR Auburndale HS NH    

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts Note
1 Taylor, Nick SR Lake Gibson HS1.78m 5'10"
1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83
P P P O O XXX
10
2 Salaam, Jeremiah SR Frostproof HS1.73m 5'8"
1.58 1.63 1.68 1.73
XO O XO XXO
7
2 Snyder, Keaton SR McKeel Academy1.73m 5'8"
1.58 1.63 1.68 1.73 1.78
XO XO O XXO XXX
7
4 Brehmer, Jaycen SR George Jenkins HS1.68m 5'6"
1.58 1.63 1.68 1.73
P O O XXX
5
5 Gonzalez-Fox, Connor SR Lakeland Christian School1.68m 5'6"
1.58 1.63 1.68 1.73
XO O XO XXX
4
6 Wunderlich, Andrew SR George Jenkins HS1.63m 5'4.25"
1.58 1.63 1.68
O O XXX
2
6 Williams, John SO Ridge Community HS1.63m 5'4.25"
1.58 1.63 1.68
P O XXX
2
6 Thomas, Jovaris SO Ridge Community HS1.63m 5'4.25"
1.58 1.63 1.68
P O XXX
2
9 Marlow, Ja'Veon SR Winter Haven HS1.63m 5'4.25"
1.58 1.63 1.68
P XO XXX
 
9 Lawson, Daikwon SR Lakeland HS1.63m 5'4.25"
1.58 1.63 1.68
P XO XXX
 
11 Hodges, Will JR George Jenkins HS1.63m 5'4.25"
1.58 1.63 1.68
XO XXO XXX
 
12 Cherrington, Chamar SO Lake Wales HS1.58m 5'2.25"
1.58 1.63
XO XXX
 
12 Wright, Thomas SO Lake Wales HS1.58m 5'2.25"
1.58 1.63
XO XXX
 
14 Brown, Seth SR McKeel Academy1.58m 5'2.25"
1.58 1.63
XXO XXX
 
Sessions, Bertram SR Winter Haven HSNH
1.58
XXX
 
Quint, Thomas SO Lakeland Christian SchoolNH
1.58
XXX
 
Cabrera, Jacob 9 Lakeland Christian SchoolNH
1.58
XXX
 
Hall, Antwann SO Winter Haven HSNH
1.58
XXX
 
Boyd, Linsome JR Frostproof HSNH
1.58 1.63
P XXX
 
Clark, Emmanuel JR Ridge Community HSNH
1.58 1.63
P XXX
 
Duffey, Tiy SR Winter Haven HSNH    
Moore, Eric SR Kathleen HSNH    
Knighton, Willie SO Frostproof HSNH    
Rachid, Jacem JR All Saints' AcademyNH    
Oxendine, Jacob 9 Lakeland Christian SchoolNH    
Gibson, Emmanuel 9 George Jenkins HSNH    
Stubbs, Joe SO Santa Fe CatholicNH    
Best, Carlos SR Lakeland HSNH    
Fraser, Isaiah JR Ridge Community HSNH    
Clay, Adrian JR Auburndale HSNH    


#26 Women's High Jump (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts
1 Cabrera, Sydney SR Lakeland Christian School 1.58m 5'2.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48 1.53 1.58 1.63
P P P P O O O XXX
10
2 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS 1.53m 5'0.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48 1.53 1.58
P O O O XO XXO XXX
8
3 Wilson, Cylee 9 Lakeland Christian School 1.48m 4'10.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48 1.53
P P P O O XXX
6
4 Kerr, Aquila 9 Haines City HS 1.48m 4'10.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48 1.53
O O O O XO XXX
5
5 Morris, Cathrina JR Auburndale HS 1.48m 4'10.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48 1.53
P P XO O XO XXX
4
6 Jones, Kassidy 9 Santa Fe Catholic 1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
P O O O XXX
2
6 Sherouse, Katelan SR McKeel Academy 1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
P O O O XXX
2
6 Baker, Chloe SR George Jenkins HS 1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
P O O O XXX
2
9 Cruz, Kyra SR Ridge Community HS 1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
XO O XO O XXX
 
10 Outing, Aaliyah SO Frostproof HS 1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
O XO XXO O XXX
 
11 Morris, Victoria 9 Auburndale HS 1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
P P XO XO XXX
 
12 Villiers, Czerise SO Lake Gibson HS 1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
O XXO O XO XXX
 
13 Smith, Kyla SO Lakeland HS 1.38m 4'6.25"
1.28 1.33 1.38 1.43
O O O XXX
 
14 Foster, Alexis 9 George Jenkins HS 1.38m 4'6.25"
1.28 1.33 1.38 1.43
O XXO O XXX
 
15 Thompson, Tamoy SR Kathleen HS 1.38m 4'6.25"
1.28 1.33 1.38 1.43
P O XO XXX
 
16 Methany, Mary SR Frostproof HS 1.33m 4'4.25"
1.28 1.33 1.38
XXO O XXX
 
17 Graham, Mysha SO Lake Wales HS 1.28m 4'2.25"
1.28 1.33
O XXX
 
18 Luster, Alexis SO Ridge Community HS 1.28m 4'2.25"
1.28 1.33
XO XXX
 
18 Mason, Caroline SO George Jenkins HS 1.28m 4'2.25"
1.28 1.33
XO XXX
 
20 Batcher, Alyson SO George Jenkins HS 1.28m 4'2.25"
1.28 1.33
XXO XXX
 
Rodriguez, Selena SR Ridge Community HS NH
1.28
XXX
 
Whalen, Samantha 9 Frostproof HS NH
1.28
XXX
 
Bryant, Da'Shinik 9 Kathleen HS NH
1.28
XXX
 
Taylor, Annora SO Auburndale HS NH
1.28
XXX
 
EDWARDS, LaShae SR Haines City HS NH    
Lauderdale, Amaya SO Lake Wales HS NH    
Chambers, Genieve SR Ridge Community HS NH    
Rinaldo, Brooklynne SO McKeel Academy NH    
Newberg, Breanna 8 Lakeland Christian School NH    

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts Note
1 Cabrera, Sydney SR Lakeland Christian School1.58m 5'2.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48 1.53 1.58 1.63
P P P P O O O XXX
10
2 Augustin, Victoria SO Winter Haven HS1.53m 5'0.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48 1.53 1.58
P O O O XO XXO XXX
8
3 Wilson, Cylee 9 Lakeland Christian School1.48m 4'10.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48 1.53
P P P O O XXX
6
4 Kerr, Aquila 9 Haines City HS1.48m 4'10.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48 1.53
O O O O XO XXX
5
5 Morris, Cathrina JR Auburndale HS1.48m 4'10.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48 1.53
P P XO O XO XXX
4
6 Jones, Kassidy 9 Santa Fe Catholic1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
P O O O XXX
2
6 Sherouse, Katelan SR McKeel Academy1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
P O O O XXX
2
6 Baker, Chloe SR George Jenkins HS1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
P O O O XXX
2
9 Cruz, Kyra SR Ridge Community HS1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
XO O XO O XXX
 
10 Outing, Aaliyah SO Frostproof HS1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
O XO XXO O XXX
 
11 Morris, Victoria 9 Auburndale HS1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
P P XO XO XXX
 
12 Villiers, Czerise SO Lake Gibson HS1.43m 4'8.25"
1.28 1.33 1.38 1.43 1.48
O XXO O XO XXX
 
13 Smith, Kyla SO Lakeland HS1.38m 4'6.25"
1.28 1.33 1.38 1.43
O O O XXX
 
14 Foster, Alexis 9 George Jenkins HS1.38m 4'6.25"
1.28 1.33 1.38 1.43
O XXO O XXX
 
15 Thompson, Tamoy SR Kathleen HS1.38m 4'6.25"
1.28 1.33 1.38 1.43
P O XO XXX
 
16 Methany, Mary SR Frostproof HS1.33m 4'4.25"
1.28 1.33 1.38
XXO O XXX
 
17 Graham, Mysha SO Lake Wales HS1.28m 4'2.25"
1.28 1.33
O XXX
 
18 Luster, Alexis SO Ridge Community HS1.28m 4'2.25"
1.28 1.33
XO XXX
 
18 Mason, Caroline SO George Jenkins HS1.28m 4'2.25"
1.28 1.33
XO XXX
 
20 Batcher, Alyson SO George Jenkins HS1.28m 4'2.25"
1.28 1.33
XXO XXX
 
Rodriguez, Selena SR Ridge Community HSNH
1.28
XXX
 
Whalen, Samantha 9 Frostproof HSNH
1.28
XXX
 
Bryant, Da'Shinik 9 Kathleen HSNH
1.28
XXX
 
Taylor, Annora SO Auburndale HSNH
1.28
XXX
 
EDWARDS, LaShae SR Haines City HSNH    
Lauderdale, Amaya SO Lake Wales HSNH    
Chambers, Genieve SR Ridge Community HSNH    
Rinaldo, Brooklynne SO McKeel AcademyNH    
Newberg, Breanna 8 Lakeland Christian SchoolNH    


#27 Men's Pole Vault (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts
1 Musick, Remi JR Lakeland Christian School 4.13m 13'6.50"
2.18 2.33 2.48 2.63 2.78 2.93 3.08 3.23 3.68 3.83 3.98 4.13 4.28
P P P P P P P P P O O XO XXX
10
2 Murawski, Kyle SO George Jenkins HS 4.13m 13'6.50"
2.18 2.33 2.48 2.63 2.78 2.93 3.08 3.23 3.68 3.83 3.98 4.13 4.28
P P P P P P P P O O O XXO XXX
8
3 Ott, Riley SO George Jenkins HS 3.98m 13'0.75"
2.18 2.33 2.48 2.63 2.78 2.93 3.08 3.23 3.68 3.83 3.98 4.13
P P P P P P P P P O XO XXX
6
4 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS 3.68m 12'0.75"
2.18 2.33 2.48 2.63 2.78 2.93 3.08 3.23 3.68 3.83
P P P P P P P P O XXX
5
5 Nelson, Scott SR Lake Wales HS 3.08m 10'1.25"
2.18 2.33 2.48 2.63 2.78 2.93 3.08 3.23
P P P O O O XO XXX
4
6 Suman, Ethan 9 George Jenkins HS 2.48m 8'1.50"
2.18 2.33 2.48 2.63
O O XXO XXX
3
7 Maldonads, Sergio SR Auburndale HS 2.33m 7'7.75"
2.18 2.33 2.48
XO O XXX
2
8 Quint, Thomas SO Lakeland Christian School 2.33m 7'7.75"
2.18 2.33 2.48
O XXO XXX
1
9 Ashworth, Hershel SO Ridge Community HS 2.18m 7'1.75"
2.18 2.33
XO XXX
 
Chicas, Daniel 9 Bartow HS NH
2.18
XXX
 
Singer, Zach SO Lakeland Christian School NH    
Owen, Neil SR Lake Region HS NH    
Davis, David SR Lake Region HS NH    
Riley, Sam JR Lakeland Christian School NH    

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts Note
1 Musick, Remi JR Lakeland Christian School4.13m 13'6.50"
2.18 2.33 2.48 2.63 2.78 2.93 3.08 3.23 3.68 3.83 3.98 4.13 4.28
P P P P P P P P P O O XO XXX
10
2 Murawski, Kyle SO George Jenkins HS4.13m 13'6.50"
2.18 2.33 2.48 2.63 2.78 2.93 3.08 3.23 3.68 3.83 3.98 4.13 4.28
P P P P P P P P O O O XXO XXX
8
3 Ott, Riley SO George Jenkins HS3.98m 13'0.75"
2.18 2.33 2.48 2.63 2.78 2.93 3.08 3.23 3.68 3.83 3.98 4.13
P P P P P P P P P O XO XXX
6
4 Alleva, Wyland JR George Jenkins HS3.68m 12'0.75"
2.18 2.33 2.48 2.63 2.78 2.93 3.08 3.23 3.68 3.83
P P P P P P P P O XXX
5
5 Nelson, Scott SR Lake Wales HS3.08m 10'1.25"
2.18 2.33 2.48 2.63 2.78 2.93 3.08 3.23
P P P O O O XO XXX
4
6 Suman, Ethan 9 George Jenkins HS2.48m 8'1.50"
2.18 2.33 2.48 2.63
O O XXO XXX
3
7 Maldonads, Sergio SR Auburndale HS2.33m 7'7.75"
2.18 2.33 2.48
XO O XXX
2
8 Quint, Thomas SO Lakeland Christian School2.33m 7'7.75"
2.18 2.33 2.48
O XXO XXX
1
9 Ashworth, Hershel SO Ridge Community HS2.18m 7'1.75"
2.18 2.33
XO XXX
 
Chicas, Daniel 9 Bartow HSNH
2.18
XXX
 
Singer, Zach SO Lakeland Christian SchoolNH    
Owen, Neil SR Lake Region HSNH    
Davis, David SR Lake Region HSNH    
Riley, Sam JR Lakeland Christian SchoolNH    


#28 Women's Pole Vault (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts
1 Branham, Emily SO Lakeland Christian School 2.78m 9'1.50"
1.88 2.03 2.18 2.33 2.48 2.63 2.78 2.93 3.08
P P P P P XO O P XXX
10
2 Stanaland, Jennifer JR George Jenkins HS 2.48m 8'1.50"
1.88 2.03 2.18 2.33 2.48 2.63
P P P O O XXX
8
3 Brown, Lauren SO Frostproof HS 2.48m 8'1.50"
1.88 2.03 2.18 2.33 2.48 2.63
P P P O XO XXX
5.5
3 Wilson, Cylee 9 Lakeland Christian School 2.48m 8'1.50"
1.88 2.03 2.18 2.33 2.48 2.63
P P O O XO XXX
5.5
5 Lee, Cameron JR George Jenkins HS 2.33m 7'7.75"
1.88 2.03 2.18 2.33 2.48
P P P O XXX
4
6 Smith, Taytiana 9 Frostproof HS 2.33m 7'7.75"
1.88 2.03 2.18 2.33 2.48
P P P XXO XXX
3
7 Chancey, Madison SO George Jenkins HS 1.88m 6'2"
1.88 2.03
O XXX
1.5
7 Lowe, Sarah SO Lakeland Christian School 1.88m 6'2"
1.88 2.03
O XXX
1.5
9 Brannen, Haleigh SO Lakeland Christian School 1.88m 6'2"
1.88 2.03
XO XXX
 
10 Foster, Alexis 9 George Jenkins HS 1.88m 6'2"
1.88 2.03
XXO XXX
 
Ruskin, Harley 8 Frostproof HS NH
1.88
XXX
 
Graydon, Ta'metria SO Bartow HS NH    
Vega, Pricila 8 Frostproof HS NH
1.88
XXX
 
urieta, jenny 9 Lake Region HS NH    
gaytan, elisa SO Lake Region HS NH
1.88
XXX
 

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts Note
1 Branham, Emily SO Lakeland Christian School2.78m 9'1.50"
1.88 2.03 2.18 2.33 2.48 2.63 2.78 2.93 3.08
P P P P P XO O P XXX
10
2 Stanaland, Jennifer JR George Jenkins HS2.48m 8'1.50"
1.88 2.03 2.18 2.33 2.48 2.63
P P P O O XXX
8
3 Brown, Lauren SO Frostproof HS2.48m 8'1.50"
1.88 2.03 2.18 2.33 2.48 2.63
P P P O XO XXX
5.5
3 Wilson, Cylee 9 Lakeland Christian School2.48m 8'1.50"
1.88 2.03 2.18 2.33 2.48 2.63
P P O O XO XXX
5.5
5 Lee, Cameron JR George Jenkins HS2.33m 7'7.75"
1.88 2.03 2.18 2.33 2.48
P P P O XXX
4
6 Smith, Taytiana 9 Frostproof HS2.33m 7'7.75"
1.88 2.03 2.18 2.33 2.48
P P P XXO XXX
3
7 Chancey, Madison SO George Jenkins HS1.88m 6'2"
1.88 2.03
O XXX
1.5
7 Lowe, Sarah SO Lakeland Christian School1.88m 6'2"
1.88 2.03
O XXX
1.5
9 Brannen, Haleigh SO Lakeland Christian School1.88m 6'2"
1.88 2.03
XO XXX
 
10 Foster, Alexis 9 George Jenkins HS1.88m 6'2"
1.88 2.03
XXO XXX
 
Ruskin, Harley 8 Frostproof HSNH
1.88
XXX
 
Graydon, Ta'metria SO Bartow HSNH    
Vega, Pricila 8 Frostproof HSNH
1.88
XXX
 
urieta, jenny 9 Lake Region HSNH    
gaytan, elisa SO Lake Region HSNH
1.88
XXX
 


#29 Men's Long Jump (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts
1 Smith, Arian SO Mulberry HS 7.08m 23'2.75"
7.08 FOUL 6.06 6.86
10
2 Denson, Terrance SO George Jenkins HS 6.84m 22'5.25"
6.12 6.43 6.43 6.84
8
3 Richardson, Robert JR Winter Haven HS 6.77m 22'2.50"
6.77 6.49 6.48 FOUL
6
4 Taylor, Nick SR Lake Gibson HS 6.75m 22'1.75"
6.23 6.12 6.36 6.75
5
5 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS 6.72m 22'0.75"
FOUL FOUL FOUL 6.72
4
6 Marlow, Ja'Veon SR Winter Haven HS 6.34m 20'9.75"
6.34 6.06 6.09 6.17
3
7 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS 6.23m 20'5.25"
6.21 FOUL FOUL 6.23
2
8 McMahon, Deontae SR Frostproof HS 6.22m 20'5"
6.22 5.06 5.27 FOUL
1
9 Richardson, Octaveous JR Winter Haven HS 6.02m 19'9"
FOUL 6.02 5.98 5.98
 
10 Brooks, Shoquan SR McKeel Academy 5.92m 19'5.25"
FOUL 5.75 5.92 5.66
 
11 Ballard, Anthony 9 Discovery High School 5.87m 19'3.25"
5.29 5.59 5.50 5.87
 
12 Salaam, Jeremiah SR Frostproof HS 5.78m 18'11.75"
FOUL 5.78 FOUL FOUL
 
13 Ashley, Nate JR George Jenkins HS 5.77m 18'11.25"
5.24 5.35 5.52 5.77
 
14 Rolle, Jaylen SO Lakeland HS 5.77m 18'11.25"
5.77 FOUL FOUL FOUL
 
15 Ott, Riley SO George Jenkins HS 5.67m 18'7.25"
5.67 FOUL FOUL FOUL
 
16 Powell, Griffin 9 Lakeland Christian School 5.62m 18'5.25"
5.62 4.82 FOUL FOUL
 
17 Besing, Lance JR Haines City HS 5.57m 18'3.25"
5.57 FOUL FOUL FOUL
 
18 Clark, Emmanuel JR Ridge Community HS 5.54m 18'2.25"
5.54 FOUL FOUL FOUL
 
18 Centeno, Rubin SO Ridge Community HS 5.54m 18'2.25"
5.54 FOUL FOUL FOUL
 
20 Evans, Daniel SO Lakeland Christian School 5.41m 17'9"
5.41 FOUL FOUL FOUL
 
21 Cherrington, Chamar SO Lake Wales HS 5.39m 17'8.25"
FOUL 5.39 5.01 5.20
 
22 Williams, Zion SO Discovery High School 5.21m 17'1.25"
FOUL 5.21 4.59 FOUL
 
23 Clay, Adrian JR Auburndale HS 5.19m 17'0.50"
5.19 FOUL FOUL FOUL
 
23 Cabrera, Jacob 9 Lakeland Christian School 5.19m 17'0.50"
FOUL 5.19 FOUL FOUL
 
25 Henry, Kamari 8 McKeel Academy 5.16m 16'11.25"
5.16 FOUL FOUL FOUL
 
26 Parker, Terrell SO Lake Wales HS 5.15m 16'10.75"
FOUL 5.15 FOUL FOUL
 
27 Copeland, Jedarius 9 Ridge Community HS 5.09m 16'8.50"
5.09 FOUL FOUL FOUL
 
28 Knighten, DeAndre 9 Frostproof HS 5.04m 16'6.50"
5.04 FOUL FOUL FOUL
 
29 Huffman, Ja'Qwoe SO Lake Wales HS 4.93m 16'2.25"
4.93 FOUL FOUL FOUL
 
30 Coscia, Gatlin 9 Oasis Christian Academy 4.68m 15'4.25"
4.68 FOUL FOUL FOUL
 
31 Winningham, TJ 9 Oasis Christian Academy 4.50m 14'9.25"
4.50 FOUL FOUL FOUL
 
32 Fedderly, Taylor JR Santa Fe Catholic 4.43m 14'6.50"
4.43 FOUL FOUL FOUL
 
33 Reed, Essmal 9 Kathleen HS 4.28m 14'0.50"
4.28 FOUL FOUL FOUL
 
34 Oxendine, Jacob 9 Lakeland Christian School 4.13m 13'6.75"
FOUL 4.13 FOUL FOUL
 
35 Croft, Trenton 9 Oasis Christian Academy 3.94m 12'11.25"
3.94 FOUL FOUL FOUL
 
36 Poe, Caleb SO Tenoroc HS 3.76m 12'4"
3.76 FOUL FOUL FOUL
 
Cunningham, Dj SR McKeel Academy NM
FOUL FOUL FOUL FOUL
 
Medina, Tony SR Lake Wales HS NM
FOUL FOUL FOUL FOUL
 
Lawson, Daikwon SR Lakeland HS NM    
Graham, Fenley SO Lakeland HS NM    
Stokes, Jaelen 9 Auburndale HS NM    
Sanders, Tariq JR Kathleen HS NM    
Parker, Shane SR Auburndale HS NM    
Stubbs, Joe SO Santa Fe Catholic NM    
Duffey, Tiy SR Winter Haven HS NM    
Widick, John 9 Santa Fe Catholic NM    
Johnson, Robert SR Mulberry HS NM    
Ross, Kevin JR Lake Gibson HS NM    
Marbra, Makhi SR Lakeland HS NM    
Taylor, Jaylen JR Santa Fe Catholic NM    
Rachid, Jacem JR All Saints' Academy NM    
Horowitz, Noah SO All Saints' Academy NM    

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 Smith, Arian SO Mulberry HS7.08m 23'2.75"
7.08 FOUL 6.06 6.86
10
2 Denson, Terrance SO George Jenkins HS6.84m 22'5.25"
6.12 6.43 6.43 6.84
8
3 Richardson, Robert JR Winter Haven HS6.77m 22'2.50"
6.77 6.49 6.48 FOUL
6
4 Taylor, Nick SR Lake Gibson HS6.75m 22'1.75"
6.23 6.12 6.36 6.75
5
5 Guinyard, Isaiah JR Mulberry HS6.72m 22'0.75"
FOUL FOUL FOUL 6.72
4
6 Marlow, Ja'Veon SR Winter Haven HS6.34m 20'9.75"
6.34 6.06 6.09 6.17
3
7 Sneed, Damarcus SO George Jenkins HS6.23m 20'5.25"
6.21 FOUL FOUL 6.23
2
8 McMahon, Deontae SR Frostproof HS6.22m 20'5"
6.22 5.06 5.27 FOUL
1
9 Richardson, Octaveous JR Winter Haven HS6.02m 19'9"
FOUL 6.02 5.98 5.98
 
10 Brooks, Shoquan SR McKeel Academy5.92m 19'5.25"
FOUL 5.75 5.92 5.66
 
11 Ballard, Anthony 9 Discovery High School5.87m 19'3.25"
5.29 5.59 5.50 5.87
 
12 Salaam, Jeremiah SR Frostproof HS5.78m 18'11.75"
FOUL 5.78 FOUL FOUL
 
13 Ashley, Nate JR George Jenkins HS5.77m 18'11.25"
5.24 5.35 5.52 5.77
 
13 Rolle, Jaylen SO Lakeland HS5.77m 18'11.25"
5.77 FOUL FOUL FOUL
 
15 Ott, Riley SO George Jenkins HS5.67m 18'7.25"
5.67 FOUL FOUL FOUL
 
16 Powell, Griffin 9 Lakeland Christian School5.62m 18'5.25"
5.62 4.82 FOUL FOUL
 
17 Besing, Lance JR Haines City HS5.57m 18'3.25"
5.57 FOUL FOUL FOUL
 
18 Clark, Emmanuel JR Ridge Community HS5.54m 18'2.25"
5.54 FOUL FOUL FOUL
 
18 Centeno, Rubin SO Ridge Community HS5.54m 18'2.25"
5.54 FOUL FOUL FOUL
 
20 Evans, Daniel SO Lakeland Christian School5.41m 17'9"
5.41 FOUL FOUL FOUL
 
21 Cherrington, Chamar SO Lake Wales HS5.39m 17'8.25"
FOUL 5.39 5.01 5.20
 
22 Williams, Zion SO Discovery High School5.21m 17'1.25"
FOUL 5.21 4.59 FOUL
 
23 Clay, Adrian JR Auburndale HS5.19m 17'0.50"
5.19 FOUL FOUL FOUL
 
23 Cabrera, Jacob 9 Lakeland Christian School5.19m 17'0.50"
FOUL 5.19 FOUL FOUL
 
25 Henry, Kamari 8 McKeel Academy5.16m 16'11.25"
5.16 FOUL FOUL FOUL
 
26 Parker, Terrell SO Lake Wales HS5.15m 16'10.75"
FOUL 5.15 FOUL FOUL
 
27 Copeland, Jedarius 9 Ridge Community HS5.09m 16'8.50"
5.09 FOUL FOUL FOUL
 
28 Knighten, DeAndre 9 Frostproof HS5.04m 16'6.50"
5.04 FOUL FOUL FOUL
 
29 Huffman, Ja'Qwoe SO Lake Wales HS4.93m 16'2.25"
4.93 FOUL FOUL FOUL
 
30 Coscia, Gatlin 9 Oasis Christian Academy4.68m 15'4.25"
4.68 FOUL FOUL FOUL
 
31 Winningham, TJ 9 Oasis Christian Academy4.50m 14'9.25"
4.50 FOUL FOUL FOUL
 
32 Fedderly, Taylor JR Santa Fe Catholic4.43m 14'6.50"
4.43 FOUL FOUL FOUL
 
33 Reed, Essmal 9 Kathleen HS4.28m 14'0.50"
4.28 FOUL FOUL FOUL
 
34 Oxendine, Jacob 9 Lakeland Christian School4.13m 13'6.75"
FOUL 4.13 FOUL FOUL
 
35 Croft, Trenton 9 Oasis Christian Academy3.94m 12'11.25"
3.94 FOUL FOUL FOUL
 
36 Poe, Caleb SO Tenoroc HS3.76m 12'4"
3.76 FOUL FOUL FOUL
 
Cunningham, Dj SR McKeel AcademyNM
FOUL FOUL FOUL FOUL
 
Medina, Tony SR Lake Wales HSNM
FOUL FOUL FOUL FOUL
 
Lawson, Daikwon SR Lakeland HSNM    
Graham, Fenley SO Lakeland HSNM    
Stokes, Jaelen 9 Auburndale HSNM    
Sanders, Tariq JR Kathleen HSNM    
Parker, Shane SR Auburndale HSNM    
Stubbs, Joe SO Santa Fe CatholicNM    
Duffey, Tiy SR Winter Haven HSNM    
Widick, John 9 Santa Fe CatholicNM    
Johnson, Robert SR Mulberry HSNM    
Ross, Kevin JR Lake Gibson HSNM    
Marbra, Makhi SR Lakeland HSNM    
Taylor, Jaylen JR Santa Fe CatholicNM    
Rachid, Jacem JR All Saints' AcademyNM    
Horowitz, Noah SO All Saints' AcademyNM    


#30 Women's Long Jump (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts
1 Cabrera, Sydney SR Lakeland Christian School 5.22m 17'1.50"
5.05 5.14 5.05 5.22
10
2 Methany, Mary SR Frostproof HS 5.14m 16'10.50"
5.09 FOUL FOUL 5.14
8
3 Collins, Shardajah JR Winter Haven HS 4.90m 16'1"
4.49 4.45 4.55 4.90
6
4 Ifill, Tiarianne JR Haines City HS 4.88m 16'0.25"
4.80 4.88 4.36 4.43
5
5 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS 4.84m 15'10.50"
4.53 4.84 4.81 4.78
4
6 Variste, Elka SR Lake Wales HS 4.82m 15'9.75"
4.59 4.77 4.68 4.82
3
7 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS 4.81m 15'9.50"
4.81 4.30 4.38 FOUL
2
8 Doctor, Diamond SR Kathleen HS 4.80m 15'9"
FOUL 4.44 4.80 FOUL
1
9 Pride, Uquasha JR Lake Wales HS 4.78m 15'8.25"
4.65 4.78 FOUL FOUL
 
10 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS 4.78m 15'8.25"
FOUL 4.61 4.78 4.59
 
11 Phillips, Jakarra SO Bartow HS 4.71m 15'5.50"
4.66 4.71 4.70 4.63
 
12 Rankins, Mikayla JR Winter Haven HS 4.71m 15'5.50"
FOUL 4.71 FOUL 4.59
 
13 Ford, Miyah SR Lake Wales HS 4.69m 15'4.75"
FOUL 4.69 4.51 4.60
 
14 Moody, Ashley SO Bartow HS 4.66m 15'3.50"
4.23 4.36 4.43 4.66
 
15 Taylor, Annora SO Auburndale HS 4.66m 15'3.50"
FOUL 4.66 FOUL FOUL
 
16 Rusin, Maria SO Santa Fe Catholic 4.64m 15'2.75"
4.42 FOUL FOUL 4.64
 
17 Sego, Kaitlyn SR Lake Wales HS 4.60m 15'1.25"
4.56 4.48 4.60 4.42
 
18 Thompson, Chamere SR George Jenkins HS 4.55m 14'11.25"
4.45 4.42 4.31 4.55
 
19 Jones, Leanna JR Lakeland HS 4.54m 14'10.75"
FOUL 4.54 FOUL FOUL
 
20 Outing, Aaliyah SO Frostproof HS 4.53m 14'10.50"
4.34 FOUL FOUL 4.53
 
21 Smith, Brooke 9 Auburndale HS 4.49m 14'8.75"
4.45 FOUL FOUL 4.49
 
22 Villiers, Czerise SO Lake Gibson HS 4.43m 14'6.50"
FOUL 4.23 4.43 4.35
 
23 Newberg, Breanna 8 Lakeland Christian School 4.42m 14'6"
4.21 4.22 4.42 4.20
 
24 Jenkins, Kaylee SO George Jenkins HS 4.41m 14'5.75"
FOUL FOUL 4.34 4.41
 
25 Dmytryszyn, Victoria JR George Jenkins HS 4.39m 14'5"
4.20 4.39 FOUL FOUL
 
26 Clarke, Umayah JR Kathleen HS 4.38m 14'4.50"
4.38 FOUL FOUL 4.32
 
27 Wilson, Kodazia SR McKeel Academy 4.37m 14'4"
4.37 FOUL FOUL FOUL
 
28 StJohn, Ava JR Lakeland Christian School 4.33m 14'2.50"
4.33 3.91 4.13 4.28
 
29 Anderson, Zanteria SO Lakeland HS 4.13m 13'6.75"
4.13 FOUL FOUL FOUL
 
30 Foster, Alexis 9 George Jenkins HS 4.12m 13'6.25"
4.12 FOUL 3.24 FOUL
 
31 Jones, Kassidy 9 Santa Fe Catholic 3.97m 13'0.25"
3.97 FOUL FOUL FOUL
 
32 Small, Calli Ann JR Lake Gibson HS 3.89m 12'9.25"
3.89 FOUL FOUL FOUL
 
33 Rodriguez, Selena SR Ridge Community HS 3.79m 12'5.25"
FOUL FOUL 3.79 FOUL
 
34 Grant, Dymand SO Lakeland HS 3.69m 12'1.25"
3.69 FOUL FOUL FOUL
 
35 Maxey, Baylee SR All Saints' Academy 3.67m 12'0.50"
3.67 FOUL FOUL FOUL
 
36 Childress, Ke'Shante 9 Lake Gibson HS 3.65m 11'11.75"
3.65 FOUL FOUL FOUL
 
37 Luster, Alexis SO Ridge Community HS 3.64m 11'11.50"
3.64 FOUL FOUL FOUL
 
38 Jackson, Trinity SR McKeel Academy 3.62m 11'10.50"
3.62 FOUL FOUL FOUL
 
39 Graydon, Ta'metria SO Bartow HS 3.61m 11'10.25"
FOUL 3.61 FOUL FOUL
 
39 Powder, Megan JR Lake Gibson HS 3.61m 11'10.25"
3.61 FOUL FOUL FOUL
 
41 Chambers, Genieve SR Ridge Community HS 3.50m 11'5.75"
3.50 FOUL FOUL FOUL
 
42 Roberts, Kimara JR Ridge Community HS 3.39m 11'1.50"
3.39 FOUL FOUL FOUL
 
43 Knighten, Jillian 9 McKeel Academy 3.28m 10'9.25"
3.28 FOUL FOUL FOUL
 
44 Hall, Lauren 9 Lakeland Christian School 3.14m 10'3.75"
3.14 FOUL FOUL FOUL
 
45 Jalovec, Leah SO Santa Fe Catholic 2.77m 9'1.25"
2.77 FOUL FOUL FOUL
 
Gainers, Anasia SR Auburndale HS NM    
Fischer, Samya JR Lake Region HS NM    
WILLIAMS, TAMANI SR Haines City HS NM    
Pierre, Malasia 9 Winter Haven HS NM    
Valentin, Bryana 9 Lake Region HS NM    
Kirkner, Anna SO All Saints' Academy NM    
Speights, Kershon JR Lakeland HS NM
FOUL FOUL FOUL FOUL
 
Rodriguez, Maria SO Santa Fe Catholic NM    

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 Cabrera, Sydney SR Lakeland Christian School5.22m 17'1.50"
5.05 5.14 5.05 5.22
10
2 Methany, Mary SR Frostproof HS5.14m 16'10.50"
5.09 FOUL FOUL 5.14
8
3 Collins, Shardajah JR Winter Haven HS4.90m 16'1"
4.49 4.45 4.55 4.90
6
4 Ifill, Tiarianne JR Haines City HS4.88m 16'0.25"
4.80 4.88 4.36 4.43
5
5 Atmore, Keshara SR Winter Haven HS4.84m 15'10.50"
4.53 4.84 4.81 4.78
4
6 Variste, Elka SR Lake Wales HS4.82m 15'9.75"
4.59 4.77 4.68 4.82
3
7 Thomas, Tyra 9 Auburndale HS4.81m 15'9.50"
4.81 4.30 4.38 FOUL
2
8 Doctor, Diamond SR Kathleen HS4.80m 15'9"
FOUL 4.44 4.80 FOUL
1
9 Pride, Uquasha JR Lake Wales HS4.78m 15'8.25"
4.65 4.78 FOUL FOUL
 
9 Wilson, Zy'Eisha SR Kathleen HS4.78m 15'8.25"
FOUL 4.61 4.78 4.59
 
11 Phillips, Jakarra SO Bartow HS4.71m 15'5.50"
4.66 4.71 4.70 4.63
 
11 Rankins, Mikayla JR Winter Haven HS4.71m 15'5.50"
FOUL 4.71 FOUL 4.59
 
13 Ford, Miyah SR Lake Wales HS4.69m 15'4.75"
FOUL 4.69 4.51 4.60
 
14 Moody, Ashley SO Bartow HS4.66m 15'3.50"
4.23 4.36 4.43 4.66
 
14 Taylor, Annora SO Auburndale HS4.66m 15'3.50"
FOUL 4.66 FOUL FOUL
 
16 Rusin, Maria SO Santa Fe Catholic4.64m 15'2.75"
4.42 FOUL FOUL 4.64
 
17 Sego, Kaitlyn SR Lake Wales HS4.60m 15'1.25"
4.56 4.48 4.60 4.42