Calvary Christian Track & Field Invite 2018Clearwater
4/6/2018

Male Teams

PL Team Code Pts
1 Northside Christian NSCH 121.5
2 Berkeley Prep HS BERK 117
3 Lakeland Christian School LAKC 79
4 Indian Rocks Christian INRC 49
5 Tampa Prep TPRP 41
6 Shorecrest Prep SHOR 40
7 Calvary Christian (Clearwater) CALV 33
8 Southwest Florida Christian Academy HS SHIP 30
9 Admiral Farragut Academy ADFA 29
10 Seffner Christian Academy HS SFCH 24
11 Canterbury School (Fort Myers) CAFM 23.5
12 Cambridge (Christian) School CAMB 23
13 Clearwater Central Catholic HS CCC 19
14 Bishop McLaughlin Catholic HS BMCL 11
15 Evangelical Christian School EVLC 10
16 Carrollwood Day School CARW 5
16 Academy at the Lakes ACLK 5
18 Tampa Bay Christian Academy TALL 3

Female Teams

PL Team Code Pts
1 Lakeland Christian School LAKC 111.5
2 Berkeley Prep HS BERK 93
3 Calvary Christian (Clearwater) CALV 69.5
4 Evangelical Christian School EVLC 65
5 Northside Christian NSCH 61
6 Southwest Florida Christian Academy HS SHIP 51
7 Indian Rocks Christian INRC 45
8 Canterbury School (Fort Myers) CAFM 41
9 Shorecrest Prep SHOR 36
10 Tampa Prep TPRP 30
11 Admiral Farragut Academy ADFA 16
12 Seffner Christian Academy HS SFCH 14
13 Canterbury School (St. Pete) CASP 12
14 Clearwater Central Catholic HS CCC 9
15 Bishop McLaughlin Catholic HS BMCL 5
16 Carrollwood Day School CARW 2
16 Cambridge (Christian) School CAMB 2

#1 Boys 100 Meters

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Wind Pts HPL Note
1 BENJAMIN, Samuel SR Shorecrest Prep 11.24 -2.4 10 1 (1)
2 YOUNGBLOOD, Josh JR Berkeley Prep HS 11.35 -2.4 8 1 (2)
3 SOLOMON, Jacob SR Tampa Prep 11.37 -2.4 6 1 (3)
4 REAVES, Psaveon JR Admiral Farragut Academy 11.60 -2.4 5 1 (4)
5 SMITH, Cameron JR Admiral Farragut Academy 11.61 -2.4 4 1 (5)
6 SHUBERT, Zant'a SR Indian Rocks Christian 11.64 -2.4 3 1 (6)
7 SNIDER, Preston 9 Cambridge (Christian) School 11.69 -1.6 2 2 (1)
8 BERNSTEIN, Trevor JR Shorecrest Prep 11.74 -1.6 1 2 (2) 11.731
9 NILES, Jordan SO Calvary Christian (Clearwater) 11.74 -2.4   1 (7) 11.733
10 HOOKS, Marcus SR Northside Christian 11.75 -2.4   1 (8) 11.741
11 MUSGROVE, Kevon SR Clearwater Central Catholic HS 11.75 -1.6   2 (3) 11.745
12 MCRAE, Alexavier SR Berkeley Prep HS 11.77 -1.6   2 (4)
13 CARLSON, Michael SR Cambridge (Christian) School 11.87 -1.6   2 (5)
14 COOPER, Javon SR Berkeley Prep HS 11.91 -1.0   3 (1)
15 PEREZ, Nick SO Canterbury School (Fort Myers) 11.98 -1.0   3 (2)
16 MAYNOR JR., Kendrick JR Calvary Christian (Clearwater) 11.99 -1.0   3 (3)
17 BOLDS, Jordan JR Northside Christian 12.10 -1.6   2 (6)
18 ILARRAZA, Richie 9 Clearwater Central Catholic HS 12.18 -1.0   3 (4)
19 CHERNIN, Devin 9 Carrollwood Day School 12.19 -1.0   3 (5)
20 SURIEL, Julian SO Cambridge (Christian) School 12.20 -1.0   3 (6)
21 GIVEN, Joshua SO Admiral Farragut Academy 12.26 -1.3   4 (1)
22 CELESTE, Jaden JR Calvary Christian (Clearwater) 12.30 -1.3   4 (2)
23 KORNBRUST, Joe JR Lakeland Christian School 12.37 -0.9   5 (1)
24 HOLMES, Bryce 9 Seffner Christian Academy HS 12.40 -1.3   4 (3)
25 TURNER, Avion SO Admiral Farragut Academy 12.42 -0.9   5 (2)
26 BOLDS, Joel 9 Northside Christian 12.43 -1.0   3 (7)
27 WASHINGTON, Gavin SR Tampa Prep 12.47 -0.9   5 (3)
28 MARTIN, Kai 9 Calvary Christian (Clearwater) 12.54 -1.3   4 (4)
29 HERRERA, Julio SR Bishop McLaughlin Catholic HS 12.55 -1.6   2 (7)
30 MOORE, Aaron SR Tampa Prep 12.60 -0.9   5 (4)
31 LEE, Sam 8 Canterbury School (St. Pete) 12.65 -0.9   5 (5)
32 KELLY, Christopher SR Tampa Prep 12.68 -1.3   6 (1)
33 PRICE, Dylan SR Indian Rocks Christian 12.73 -1.3   4 (5) 12.721
34 DORSEY, Jaylin 8 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 12.73 -0.9   5 (6) 12.723
35 ROBERSON, Travis SO Clearwater Central Catholic HS 12.78 -0.9   5 (7)
36 MULLINS, Kyle SR Shorecrest Prep 12.80 -1.3   4 (6)
37 CRAIG, Logan 9 Seffner Christian Academy HS 12.83 -1.3   6 (2)
38 JOHNSON, Jamaal SO Academy at the Lakes 12.85 -1.3   6 (3)
39 SWARTZWELDER, Gavin 8 Canterbury School (St. Pete) 12.86 -1.3   6 (4)
40 BLAIR, Logan 8 Evangelical Christian School 12.96 -1.3   6 (5)
41 SIMMONS, Sion 9 Seffner Christian Academy HS 13.01 -1.3   6 (6)
42 CURA, Thomas 9 Shorecrest Prep 13.04 -1.0   7 (1)
43 BAISDEN, Zion JR Carrollwood Day School 13.06 -1.3   6 (7)
44 HARTER, Kameron SO Classical Preparatory School 13.13 -1.0   9 (1)
45 DANN, Parker 7 Canterbury School (St. Pete) 13.33 -1.0   7 (2)
46 ELLIOTT, George SO Lakeland Christian School 13.41 -1.0   9 (2)
47 PIERRE, Kyle 9 Cambridge (Christian) School 13.48 -0.2   8 (1) 13.474
48 VOLTAIRE, Davidson 6 Evangelical Christian School 13.48 -1.0   7 (3) 13.476
49 VARGAS, Ben JR Seffner Christian Academy HS 13.51 -1.0   7 (4)
50 RUIZ, Jose JR Canterbury School (Fort Myers) 13.53 -0.2   8 (2)
51 COATS, Josiah 9 Tampa Bay Christian Academy 13.66 -1.0   7 (5)
52 STONE, Luke SO Clearwater Central Catholic HS 14.02 -1.0   7 (6)
53 DOWD, Robert JR Indian Rocks Christian 14.41 -0.2   8 (3)
54 CALAHAN, Will JR Academy at the Lakes 14.47 -0.2   8 (4)
55 LOUIS-JUENE, Keenan SO Tampa Bay Christian Academy 14.55 -0.2   8 (5)
56 WITT, Jordon SO Academy at the Lakes 14.61 -0.2   8 (6)
57 BOONE, Tim JR Berkeley Prep HS 15.12 -0.9   5 (8)
58 ACKERMAN-PONDEXTER, Michael 7 Tampa Bay Christian Academy 15.64 -1.0   9 (3)
59 VELEZ, Jason JR Tampa Bay Christian Academy 15.80 -0.2   8 (7)
60 VICKERS, Ashton 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 17.70 -1.0   9 (4)
61 JOINER, Mac JR Pepin Academy 17.75 -1.0   9 (5)
62 CRISTAL, Griffin JR Pepin Academy 18.14 -1.0   9 (6)
63 DEFURIO, Nicky SR Pepin Academy 18.59 -1.0   9 (7)
64 KRAMPERT, Javon 9 Indian Rocks Christian 19.64 -1.3   4 (7)
65 DAVIS, Sharod SO Pepin Academy 24.26 -1.0   9 (8)
JEAN LOUIS, Berrick SR Canterbury School (Fort Myers) DNS -1.6  
JAGGER, Jacob SR Northside Christian DNS -1.0  
VICKS, Jaylon SO Canterbury School (St. Pete) DNS -1.3  
BENITO, Aldemair JR Carrollwood Day School DNS -1.3  
VEGA, Favian 9 Classical Preparatory School DNS -1.0  
VISBAL, Jorge JR Canterbury School (Fort Myers) DNS -1.0  
BABUT, Lucas 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS DNS -0.2  

Finals Section: 1

Wind: -2.4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 BENJAMIN, Samuel SR Shorecrest Prep11.24 10
2 YOUNGBLOOD, Josh JR Berkeley Prep HS11.35 8
3 SOLOMON, Jacob SR Tampa Prep11.37 6
4 REAVES, Psaveon JR Admiral Farragut Academy11.60 5
5 SMITH, Cameron JR Admiral Farragut Academy11.61 4
6 SHUBERT, Zant'a SR Indian Rocks Christian11.64 3
7 NILES, Jordan SO Calvary Christian (Clearwater)11.74   11.733
8 HOOKS, Marcus SR Northside Christian11.75   11.741


Finals Section: 2

Wind: -1.6

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 SNIDER, Preston 9 Cambridge (Christian) School11.69 2
2 BERNSTEIN, Trevor JR Shorecrest Prep11.74 1 11.731
3 MUSGROVE, Kevon SR Clearwater Central Catholic HS11.75   11.745
4 MCRAE, Alexavier SR Berkeley Prep HS11.77  
5 CARLSON, Michael SR Cambridge (Christian) School11.87  
6 BOLDS, Jordan JR Northside Christian12.10  
7 HERRERA, Julio SR Bishop McLaughlin Catholic HS12.55  
JEAN LOUIS, Berrick SR Canterbury School (Fort Myers)DNS  


Finals Section: 3

Wind: -1.0

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 COOPER, Javon SR Berkeley Prep HS11.91  
2 PEREZ, Nick SO Canterbury School (Fort Myers)11.98  
3 MAYNOR JR., Kendrick JR Calvary Christian (Clearwater)11.99  
4 ILARRAZA, Richie 9 Clearwater Central Catholic HS12.18  
5 CHERNIN, Devin 9 Carrollwood Day School12.19  
6 SURIEL, Julian SO Cambridge (Christian) School12.20  
7 BOLDS, Joel 9 Northside Christian12.43  
JAGGER, Jacob SR Northside ChristianDNS  


Finals Section: 4

Wind: -1.3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 GIVEN, Joshua SO Admiral Farragut Academy12.26  
2 CELESTE, Jaden JR Calvary Christian (Clearwater)12.30  
3 HOLMES, Bryce 9 Seffner Christian Academy HS12.40  
4 MARTIN, Kai 9 Calvary Christian (Clearwater)12.54  
5 PRICE, Dylan SR Indian Rocks Christian12.73   12.721
6 MULLINS, Kyle SR Shorecrest Prep12.80  
7 KRAMPERT, Javon 9 Indian Rocks Christian19.64  
VICKS, Jaylon SO Canterbury School (St. Pete)DNS  


Finals Section: 5

Wind: -0.9

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 KORNBRUST, Joe JR Lakeland Christian School12.37  
2 TURNER, Avion SO Admiral Farragut Academy12.42  
3 WASHINGTON, Gavin SR Tampa Prep12.47  
4 MOORE, Aaron SR Tampa Prep12.60  
5 LEE, Sam 8 Canterbury School (St. Pete)12.65  
6 DORSEY, Jaylin 8 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS12.73   12.723
7 ROBERSON, Travis SO Clearwater Central Catholic HS12.78  
8 BOONE, Tim JR Berkeley Prep HS15.12  


Finals Section: 6

Wind: -1.3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 KELLY, Christopher SR Tampa Prep12.68  
2 CRAIG, Logan 9 Seffner Christian Academy HS12.83  
3 JOHNSON, Jamaal SO Academy at the Lakes12.85  
4 SWARTZWELDER, Gavin 8 Canterbury School (St. Pete)12.86  
5 BLAIR, Logan 8 Evangelical Christian School12.96  
6 SIMMONS, Sion 9 Seffner Christian Academy HS13.01  
7 BAISDEN, Zion JR Carrollwood Day School13.06  
BENITO, Aldemair JR Carrollwood Day SchoolDNS  


Finals Section: 7

Wind: -1.0

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 CURA, Thomas 9 Shorecrest Prep13.04  
2 DANN, Parker 7 Canterbury School (St. Pete)13.33  
3 VOLTAIRE, Davidson 6 Evangelical Christian School13.48   13.476
4 VARGAS, Ben JR Seffner Christian Academy HS13.51  
5 COATS, Josiah 9 Tampa Bay Christian Academy13.66  
6 STONE, Luke SO Clearwater Central Catholic HS14.02  
VEGA, Favian 9 Classical Preparatory SchoolDNS  
VISBAL, Jorge JR Canterbury School (Fort Myers)DNS  


Finals Section: 8

Wind: -0.2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 PIERRE, Kyle 9 Cambridge (Christian) School13.48   13.474
2 RUIZ, Jose JR Canterbury School (Fort Myers)13.53  
3 DOWD, Robert JR Indian Rocks Christian14.41  
4 CALAHAN, Will JR Academy at the Lakes14.47  
5 LOUIS-JUENE, Keenan SO Tampa Bay Christian Academy14.55  
6 WITT, Jordon SO Academy at the Lakes14.61  
7 VELEZ, Jason JR Tampa Bay Christian Academy15.80  
BABUT, Lucas 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HSDNS  


Finals Section: 9

Wind: -1.0

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 HARTER, Kameron SO Classical Preparatory School13.13  
2 ELLIOTT, George SO Lakeland Christian School13.41  
3 ACKERMAN-PONDEXTER, Michael 7 Tampa Bay Christian Academy15.64  
4 VICKERS, Ashton 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS17.70  
5 JOINER, Mac JR Pepin Academy17.75  
6 CRISTAL, Griffin JR Pepin Academy18.14  
7 DEFURIO, Nicky SR Pepin Academy18.59  
8 DAVIS, Sharod SO Pepin Academy24.26  


#2 Girls 100 Meters

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Wind Pts HPL Note
1 PATTON, Mikera SO Calvary Christian (Clearwater) 12.72 -1.4 10 1 (1)
2 MUSICK, Britain SO Lakeland Christian School 12.84 -1.4 8 1 (2)
3 ROBERTS, Erica 8 Indian Rocks Christian 13.23 -1.4 6 1 (3)
4 KROPF, Devyn 8 Shorecrest Prep 13.24 -1.4 5 1 (4)
5 PAGE, Amaya SO Indian Rocks Christian 13.33 -0.2 4 2 (1)
6 MITCHELL, Jennifer JR Bishop McLaughlin Catholic HS 13.35 -0.2 3 2 (2)
7 HAAG, Sophie 7 Carrollwood Day School 13.40 -1.4 2 1 (5)
8 WILKINS, Samiyah SO Northside Christian 13.45 -0.2 1 2 (3)
9 WOODS, Shatori SO Northside Christian 13.54 -0.2   2 (4) 13.531
10 WILLIAMS, Jaylen SR Tampa Prep 13.54 +0.0   3 (1) 13.534
11 ACKERMAN, Sophia SR Canterbury School (Fort Myers) 13.65 -0.2   2 (5)
12 HOLLOWAY, Erin 7 Seffner Christian Academy HS 13.68 +0.0   3 (2)
13 SIMMONS, Molly JR Clearwater Central Catholic HS 13.79 +0.0   3 (3)
14 MESIMER, Anna SO Shorecrest Prep 13.87 +0.0   3 (4)
15 PATTEN, Taylor 9 Seffner Christian Academy HS 13.88 +0.0   3 (5)
16 BAILEY, Lauren SR Canterbury School (Fort Myers) 14.00 +0.0   3 (6)
17 RICHASON, Kaylie JR Northside Christian 14.02 +0.0   3 (7)
18 LUNSFORD, Macy 9 Evangelical Christian School 14.11 -0.2   4 (1)
19 MOUZON, Cierra 8 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 14.20 -0.2   4 (2)
20 TEARTT, Melaisha SO Northside Christian 14.25 -0.2   4 (3)
21 COOPER, JaMesha SO Berkeley Prep HS 14.35 +0.0   3 (8)
22 MONEY, Samantha SO Calvary Christian (Clearwater) 14.42 -0.2   4 (4) 14.417
23 SCHOFIELD, Jorden 9 Calvary Christian (Clearwater) 14.42 -0.6   8 (1)
24 BOLING, Anna 8 Berkeley Prep HS 14.45 -0.2   4 (5)
25 TUN, Saundra 9 Berkeley Prep HS 14.71 -0.2   4 (6)
26 FLOOK, Mary Maragret SO Tampa Bay Christian Academy 14.76 -0.5   5 (1)
27 WEST, Rachel 9 Cambridge (Christian) School 14.77 -0.5   5 (2)
28 DUNGY, Jade SO Cambridge (Christian) School 14.85 -0.2   4 (7)
29 DELFAVERO, Brooke SO Cambridge (Christian) School 14.93 -0.5   5 (3) 14.921
30 CLARK, Mary Katherine 9 Cambridge (Christian) School 14.93 -0.5   5 (4) 14.922
31 THIBODEAU, Kyra SO Clearwater Central Catholic HS 14.93 -0.5   6 (1) 14.929
32 MURRAY, Jamie 9 Lakeland Christian School 14.94 -0.5   5 (5)
33 PETERSON, Cassidy 9 Bishop McLaughlin Catholic HS 15.08 -0.5   5 (6)
34 YURCHENKO, Dasha 9 Academy at the Lakes 15.12 -0.5   5 (7)
35 FRANKLIN, Karina 9 Pepin Academy 15.24 -0.5   6 (2) 15.232
36 KUMPU, Aili 9 Tampa Prep 15.24 -0.3   9 (1) 15.233
37 WEST, Niyah 9 Calvary Christian (Clearwater) 15.29 -0.5   5 (8)
38 MARTIN, Cyleena 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 15.34 -0.5   6 (3)
39 WILHITE, Brooke JR Academy at the Lakes 15.46 -0.7   7 (1)
40 DIMILLO, Josephina 9 Academy at the Lakes 15.64 -0.7   7 (2)
41 SCHWARTZ, Danica JR Canterbury School (Fort Myers) 15.66 -0.5   6 (4)
42 PANLILIO, Rebecca 9 Tampa Prep 15.89 -0.7   7 (3)
43 LEVITZ, Hailey 9 Shorecrest Prep 16.17 -0.7   7 (4)
44 COLON, Bella 8 Evangelical Christian School 16.22 -0.7   7 (5)
45 AGUILAR, Jade 9 Classical Preparatory School 16.23 -0.6   8 (2)
46 REUMANN, Nicole SO Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 16.40 -0.7   7 (6)
47 DINISIO, Sierra 6 Seffner Christian Academy HS 16.61 -0.6   8 (3)
48 FOWLER, Hannah 9 Academy at the Lakes 16.63 -0.6   8 (4)
49 DYKE, Kaylee 7 Tampa Bay Christian Academy 16.96 -0.3   9 (2)
50 WILLIAMS, Kaleigh SO Pepin Academy 17.05 -0.6   8 (5)
51 MICHAEL, Lexus 7 Tampa Bay Christian Academy 17.47 -0.5   6 (5)
52 BURKE, Aleinah 7 Tampa Bay Christian Academy 18.65 -0.3   9 (3)
53 MILNE, Adrienne SO Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 18.71 -0.6   8 (6)
54 HERNANDEZ, Yolianie 9 Pepin Academy 19.04 -0.3   9 (4)
55 CAPITANO, Siena JR Tampa Prep 19.60 -0.6   8 (7)
56 MANN, Ellie SO Pepin Academy 20.75 -0.6   8 (8)
57 COLETTI, Allie 6 Seffner Christian Academy HS 22.83 -0.3   9 (5)
COLL, Cecelia 9 Classical Preparatory School FS -0.5  
NELMS, Faith JR Admiral Farragut Academy DNS -1.4  
BOSTICK, Sydni JR Admiral Farragut Academy DNS -1.4  
ALDERMAN, Jazmine JR Admiral Farragut Academy DNS -1.4  
LONG, Lauren JR Southwest Florida Christian Academy HS DNS -0.2  
VAZQUEZ, Serena 8 Admiral Farragut Academy DNS -0.2  
MORAN, Tessa JR Bishop McLaughlin Catholic HS DNS -0.2  
BOWE, Maddie 8 Evangelical Christian School DNS -0.5  
SAMARA, Anastasia SO Clearwater Central Catholic HS DNS -0.5  
KUDELKO, Lillian SO Indian Rocks Christian DNS -0.2  
AMOS, Bridget SR Clearwater Central Catholic HS DNS -0.7  
OCANA, Gisselle 8 Berkeley Prep HS DNS -0.7  
DEVOST, Delanie 9 Canterbury School (Fort Myers) DNS -0.3  
BERECZKI, Alexa 6 Evangelical Christian School DNS -0.3  

Finals Section: 1

Wind: -1.4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 PATTON, Mikera SO Calvary Christian (Clearwater)12.72 10
2 MUSICK, Britain SO Lakeland Christian School12.84 8
3 ROBERTS, Erica 8 Indian Rocks Christian13.23 6
4 KROPF, Devyn 8 Shorecrest Prep13.24 5
5 HAAG, Sophie 7 Carrollwood Day School13.40 2
NELMS, Faith JR Admiral Farragut AcademyDNS  
BOSTICK, Sydni JR Admiral Farragut AcademyDNS  
ALDERMAN, Jazmine JR Admiral Farragut AcademyDNS  


Finals Section: 2

Wind: -0.2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 PAGE, Amaya SO Indian Rocks Christian13.33 4
2 MITCHELL, Jennifer JR Bishop McLaughlin Catholic HS13.35 3
3 WILKINS, Samiyah SO Northside Christian13.45 1
4 WOODS, Shatori SO Northside Christian13.54   13.531
5 ACKERMAN, Sophia SR Canterbury School (Fort Myers)13.65  
LONG, Lauren JR Southwest Florida Christian Academy HSDNS  
VAZQUEZ, Serena 8 Admiral Farragut AcademyDNS  
KUDELKO, Lillian SO Indian Rocks ChristianDNS  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 WILLIAMS, Jaylen SR Tampa Prep13.54   13.534
2 HOLLOWAY, Erin 7 Seffner Christian Academy HS13.68  
3 SIMMONS, Molly JR Clearwater Central Catholic HS13.79  
4 MESIMER, Anna SO Shorecrest Prep13.87  
5 PATTEN, Taylor 9 Seffner Christian Academy HS13.88  
6 BAILEY, Lauren SR Canterbury School (Fort Myers)14.00  
7 RICHASON, Kaylie JR Northside Christian14.02  
8 COOPER, JaMesha SO Berkeley Prep HS14.35  


Finals Section: 4

Wind: -0.2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 LUNSFORD, Macy 9 Evangelical Christian School14.11  
2 MOUZON, Cierra 8 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS14.20  
3 TEARTT, Melaisha SO Northside Christian14.25  
4 MONEY, Samantha SO Calvary Christian (Clearwater)14.42   14.417
5 BOLING, Anna 8 Berkeley Prep HS14.45  
6 TUN, Saundra 9 Berkeley Prep HS14.71  
7 DUNGY, Jade SO Cambridge (Christian) School14.85  
MORAN, Tessa JR Bishop McLaughlin Catholic HSDNS  


Finals Section: 5

Wind: -0.5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 FLOOK, Mary Maragret SO Tampa Bay Christian Academy14.76  
2 WEST, Rachel 9 Cambridge (Christian) School14.77  
3 DELFAVERO, Brooke SO Cambridge (Christian) School14.93   14.921
4 CLARK, Mary Katherine 9 Cambridge (Christian) School14.93   14.922
5 MURRAY, Jamie 9 Lakeland Christian School14.94  
6 PETERSON, Cassidy 9 Bishop McLaughlin Catholic HS15.08  
7 YURCHENKO, Dasha 9 Academy at the Lakes15.12  
8 WEST, Niyah 9 Calvary Christian (Clearwater)15.29  


Finals Section: 6

Wind: -0.5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 THIBODEAU, Kyra SO Clearwater Central Catholic HS14.93   14.929
2 FRANKLIN, Karina 9 Pepin Academy15.24   15.232
3 MARTIN, Cyleena 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS15.34  
4 SCHWARTZ, Danica JR Canterbury School (Fort Myers)15.66  
5 MICHAEL, Lexus 7 Tampa Bay Christian Academy17.47  
COLL, Cecelia 9 Classical Preparatory SchoolFS  
BOWE, Maddie 8 Evangelical Christian SchoolDNS  
SAMARA, Anastasia SO Clearwater Central Catholic HSDNS  


Finals Section: 7

Wind: -0.7

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 WILHITE, Brooke JR Academy at the Lakes15.46  
2 DIMILLO, Josephina 9 Academy at the Lakes15.64  
3 PANLILIO, Rebecca 9 Tampa Prep15.89  
4 LEVITZ, Hailey 9 Shorecrest Prep16.17  
5 COLON, Bella 8 Evangelical Christian School16.22  
6 REUMANN, Nicole SO Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS16.40  
AMOS, Bridget SR Clearwater Central Catholic HSDNS  
OCANA, Gisselle 8 Berkeley Prep HSDNS  


Finals Section: 8

Wind: -0.6

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 SCHOFIELD, Jorden 9 Calvary Christian (Clearwater)14.42  
2 AGUILAR, Jade 9 Classical Preparatory School16.23  
3 DINISIO, Sierra 6 Seffner Christian Academy HS16.61  
4 FOWLER, Hannah 9 Academy at the Lakes16.63  
5 WILLIAMS, Kaleigh SO Pepin Academy17.05  
6 MILNE, Adrienne SO Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS18.71  
7 CAPITANO, Siena JR Tampa Prep19.60  
8 MANN, Ellie SO Pepin Academy20.75  


Finals Section: 9

Wind: -0.3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 KUMPU, Aili 9 Tampa Prep15.24   15.233
2 DYKE, Kaylee 7 Tampa Bay Christian Academy16.96  
3 BURKE, Aleinah 7 Tampa Bay Christian Academy18.65  
4 HERNANDEZ, Yolianie 9 Pepin Academy19.04  
5 COLETTI, Allie 6 Seffner Christian Academy HS22.83  
DEVOST, Delanie 9 Canterbury School (Fort Myers)DNS  
BERECZKI, Alexa 6 Evangelical Christian SchoolDNS  


#3 Boys 200 Meters

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Wind Pts HPL Note
1 RHODES, Tyler SR Northside Christian 22.91 -0.8 10 1 (1)
2 SHUBERT, Zant'a SR Indian Rocks Christian 23.10 -0.8 8 1 (2)
3 FORSMANS, Bailey SR Berkeley Prep HS 23.53 -0.8 6 1 (3)
4 MARGAREJO, Giancarlo SO Clearwater Central Catholic HS 23.84 -0.8 5 1 (4)
5 MUSGROVE, Kevon SR Clearwater Central Catholic HS 23.85 -0.3 4 2 (1)
6 SNIDER, Preston 9 Cambridge (Christian) School 23.88 -0.8 3 1 (5)
7 NILES, Jordan SO Calvary Christian (Clearwater) 24.17 -0.8 2 1 (6)
8 WALROD, Ryan SO Southwest Florida Christian Academy HS 24.19 -0.3 1 2 (2)
9 ST. JOHN, Max SR Berkeley Prep HS 24.20 -0.3   2 (3)
10 ODONGO, Jeff SO Berkeley Prep HS 24.23 -0.3   2 (4)
11 TURLEY, Judson SR Evangelical Christian School 24.53 -0.3   2 (5)
12 SURIEL, Julian SO Cambridge (Christian) School 24.62 -0.3   2 (6)
13 HOLMES, Bryce 9 Seffner Christian Academy HS 24.77 +0.5   3 (1)
14 RILEY, Nathaniel 9 Southwest Florida Christian Academy HS 24.88 -0.1   5 (1)
15 WASSEL, Kevin SR Indian Rocks Christian 24.94 -0.3   2 (7)
16 SIBERT, Trey SR Tampa Prep 25.09 +0.3   7 (1) 25.081
17 BANKOLE, Jola JR Tampa Prep 25.09 +0.3   7 (2) 25.089
18 EVANS, Daniel SO Lakeland Christian School 25.10 +0.0   4 (1)
19 CELESTE, Jaden JR Calvary Christian (Clearwater) 25.44 +0.5   3 (2)
20 CAMUZZI, Max SO Berkeley Prep HS 25.64 +0.0   4 (2)
21 OLEKSAK, Jack 9 Indian Rocks Christian 25.70 +0.5   3 (3)
22 WHITE, Brendan 9 Northside Christian 25.73 +0.0   4 (3)
23 SWARTZWELDER, Gavin 8 Canterbury School (St. Pete) 25.78 +0.0   4 (4)
24 DORSEY, Jaylin 8 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 26.00 -0.1   5 (2)
25 PRICE, Dylan SR Academy at the Lakes 26.04 +0.0   4 (5)
26 BROWN, Jalen 9 Academy at the Lakes 26.12 -0.2   6 (1)
27 CLANAHAN, Eli SO Bishop McLaughlin Catholic HS 26.19 -0.1   5 (3)
28 KELLY, Christopher SR Tampa Prep 26.25 -0.1   5 (4)
29 PERSINGER, Cole JR Shorecrest Prep 26.82 +0.0   4 (6)
30 JOHNSON, Jamaal SO Academy at the Lakes 26.91 -0.2   6 (2)
31 MCCARTHY, Gilbert JR Bishop McLaughlin Catholic HS 26.96 -0.2   6 (3)
32 PEREZ, Daniel 9 Southwest Florida Christian Academy HS 27.21 -0.2   6 (4)
33 SIMMONS, Sion 9 Seffner Christian Academy HS 27.29 -0.2   6 (5)
34 HARTER, Kameron SO Classical Preparatory School 27.40 +0.3   7 (3)
35 RUIZ, Jose JR Canterbury School (Fort Myers) 27.58 -0.2   6 (6)
36 RHODY, Mason 8 Seffner Christian Academy HS 28.03 +0.3   7 (4)
37 DUSSAULT, Alexis SO Tampa Prep 28.12 -0.2   6 (7)
38 MOORE, Tytan 7 Canterbury School (St. Pete) 28.76 +0.3   7 (5)
39 LOUIS-JUENE, Keenan SO Tampa Bay Christian Academy 29.24 +0.0   8 (1)
40 CALAHAN, Will JR Academy at the Lakes 30.26 +0.0   8 (2)
41 SMITH, Colton JR Canterbury School (Fort Myers) 30.57 +0.3   7 (6)
42 MEYER, Tian 9 Cambridge (Christian) School 30.71 +0.3   7 (7)
43 BRADLEY, Marshall 9 Pepin Academy 31.80 +0.0   8 (3)
44 POWELL, Justin 8 Tampa Bay Christian Academy 32.29 +0.0   8 (4)
45 ACKERMAN-PONDEXTER, Kevin 7 Tampa Bay Christian Academy 34.61 +0.0   8 (5)
46 JOINER, Mac JR Pepin Academy 39.18 +0.0   8 (6)
47 CRISTAL, Griffin JR Pepin Academy 40.93 +0.0   8 (7)
48 DEFURIO, Nicky SR Pepin Academy 45.20 +0.0   8 (8)
REAVES, Psaveon JR Admiral Farragut Academy DNS -0.8  
HARRIS, Adrian JR Northside Christian DNS -0.8  
MAYNOR JR., Kendrick JR Calvary Christian (Clearwater) DNS -0.3  
MARTIN, Kai 9 Calvary Christian (Clearwater) DNS +0.5  
VICKS, Jaylon SO Canterbury School (St. Pete) DNS +0.5  
EVANS, Shakeem 8 Admiral Farragut Academy DNS +0.5  
BARRETT, Konner 7 Canterbury School (Fort Myers) DNS +0.5  
PATTISON, Pierce SR Indian Rocks Christian DNS +0.5  
SMITH, Cameron JR Admiral Farragut Academy DNS +0.0  
GIVEN, Joshua SO Admiral Farragut Academy DNS +0.0  
PARNELL, Richard JR Cambridge (Christian) School DNS -0.1  
BOLDS, Joel 9 Northside Christian DNS -0.1  
BLAIR, Logan 8 Evangelical Christian School DNS -0.1  
LEE, Sam 8 Canterbury School (St. Pete) DNS -0.1  
VARGAS, Ben JR Seffner Christian Academy HS DNS -0.2  
HUNT, Tag SO Lakeland Christian School DNS +0.3  
JOJI, Jerin 8 Southwest Florida Christian Academy HS DNS null  
BRIGHT, Cade SO Clearwater Central Catholic HS DNS null  
TURNER, Camden 8 Evangelical Christian School DNS null  
DICONSIGLIO, Nicholas SR Clearwater Central Catholic HS DNS null  
MUSICK, Remington JR Lakeland Christian School DNS null  
PEREZ, Nick SO Canterbury School (Fort Myers) DNS null  
VEGA, Favian 9 Classical Preparatory School DNS null  
ALLEN, Steven JR Classical Preparatory School DNS null  
BITTING, Chandler SO Evangelical Christian School DNS null  

Finals Section: 1

Wind: -0.8

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 RHODES, Tyler SR Northside Christian22.91 10
2 SHUBERT, Zant'a SR Indian Rocks Christian23.10 8
3 FORSMANS, Bailey SR Berkeley Prep HS23.53 6
4 MARGAREJO, Giancarlo SO Clearwater Central Catholic HS23.84 5
5 SNIDER, Preston 9 Cambridge (Christian) School23.88 3
6 NILES, Jordan SO Calvary Christian (Clearwater)24.17 2
REAVES, Psaveon JR Admiral Farragut AcademyDNS  
HARRIS, Adrian JR Northside ChristianDNS  


Finals Section: 2

Wind: -0.3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 MUSGROVE, Kevon SR Clearwater Central Catholic HS23.85 4
2 WALROD, Ryan SO Southwest Florida Christian Academy HS24.19 1
3 ST. JOHN, Max SR Berkeley Prep HS24.20  
4 ODONGO, Jeff SO Berkeley Prep HS24.23  
5 TURLEY, Judson SR Evangelical Christian School24.53  
6 SURIEL, Julian SO Cambridge (Christian) School24.62  
7 WASSEL, Kevin SR Indian Rocks Christian24.94  
MAYNOR JR., Kendrick JR Calvary Christian (Clearwater)DNS  


Finals Section: 3

Wind: +0.5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 HOLMES, Bryce 9 Seffner Christian Academy HS24.77  
2 CELESTE, Jaden JR Calvary Christian (Clearwater)25.44  
3 OLEKSAK, Jack 9 Indian Rocks Christian25.70  
MARTIN, Kai 9 Calvary Christian (Clearwater)DNS  
VICKS, Jaylon SO Canterbury School (St. Pete)DNS  
EVANS, Shakeem 8 Admiral Farragut AcademyDNS  
BARRETT, Konner 7 Canterbury School (Fort Myers)DNS  
PATTISON, Pierce SR Indian Rocks ChristianDNS  


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 EVANS, Daniel SO Lakeland Christian School25.10  
2 CAMUZZI, Max SO Berkeley Prep HS25.64  
3 WHITE, Brendan 9 Northside Christian25.73  
4 SWARTZWELDER, Gavin 8 Canterbury School (St. Pete)25.78  
5 PRICE, Dylan SR Academy at the Lakes26.04  
6 PERSINGER, Cole JR Shorecrest Prep26.82  
SMITH, Cameron JR Admiral Farragut AcademyDNS  
GIVEN, Joshua SO Admiral Farragut AcademyDNS  


Finals Section: 5

Wind: -0.1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 RILEY, Nathaniel 9 Southwest Florida Christian Academy HS24.88  
2 DORSEY, Jaylin 8 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS26.00  
3 CLANAHAN, Eli SO Bishop McLaughlin Catholic HS26.19  
4 KELLY, Christopher SR Tampa Prep26.25  
PARNELL, Richard JR Cambridge (Christian) SchoolDNS  
BOLDS, Joel 9 Northside ChristianDNS  
BLAIR, Logan 8 Evangelical Christian SchoolDNS  
LEE, Sam 8 Canterbury School (St. Pete)DNS  


Finals Section: 6

Wind: -0.2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 BROWN, Jalen 9 Academy at the Lakes26.12  
2 JOHNSON, Jamaal SO Academy at the Lakes26.91  
3 MCCARTHY, Gilbert JR Bishop McLaughlin Catholic HS26.96  
4 PEREZ, Daniel 9 Southwest Florida Christian Academy HS27.21  
5 SIMMONS, Sion 9 Seffner Christian Academy HS27.29  
6 RUIZ, Jose JR Canterbury School (Fort Myers)27.58  
7 DUSSAULT, Alexis SO Tampa Prep28.12  
VARGAS, Ben JR Seffner Christian Academy HSDNS  


Finals Section: 7

Wind: +0.3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 SIBERT, Trey SR Tampa Prep25.09   25.081
2 BANKOLE, Jola JR Tampa Prep25.09   25.089
3 HARTER, Kameron SO Classical Preparatory School27.40  
4 RHODY, Mason 8 Seffner Christian Academy HS28.03  
5 MOORE, Tytan 7 Canterbury School (St. Pete)28.76  
6 SMITH, Colton JR Canterbury School (Fort Myers)30.57  
7 MEYER, Tian 9 Cambridge (Christian) School30.71  
HUNT, Tag SO Lakeland Christian SchoolDNS  


Finals Section: 8

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 LOUIS-JUENE, Keenan SO Tampa Bay Christian Academy29.24  
2 CALAHAN, Will JR Academy at the Lakes30.26  
3 BRADLEY, Marshall 9 Pepin Academy31.80  
4 POWELL, Justin 8 Tampa Bay Christian Academy32.29  
5 ACKERMAN-PONDEXTER, Kevin 7 Tampa Bay Christian Academy34.61  
6 JOINER, Mac JR Pepin Academy39.18  
7 CRISTAL, Griffin JR Pepin Academy40.93  
8 DEFURIO, Nicky SR Pepin Academy45.20  


Finals Section: 9

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
DICONSIGLIO, Nicholas SR Clearwater Central Catholic HSDNS  
BRIGHT, Cade SO Clearwater Central Catholic HSDNS  
TURNER, Camden 8 Evangelical Christian SchoolDNS  
JOJI, Jerin 8 Southwest Florida Christian Academy HSDNS  
MUSICK, Remington JR Lakeland Christian SchoolDNS  
PEREZ, Nick SO Canterbury School (Fort Myers)DNS  


Finals Section: 10

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
VEGA, Favian 9 Classical Preparatory SchoolDNS  
ALLEN, Steven JR Classical Preparatory SchoolDNS  
BITTING, Chandler SO Evangelical Christian SchoolDNS  


#4 Girls 200 Meters

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Wind Pts HPL Note
1 OLIVEIRA, Moriah SO Evangelical Christian School 25.55 -0.1 10 1 (1)
2 PATTON, Mikera SO Calvary Christian (Clearwater) 25.65 -0.1 8 1 (2)
3 DAVIS, Chloe JR Berkeley Prep HS 25.95 -0.1 6 1 (3)
4 SHIELDS, Dyi-Mond JR Northside Christian 26.87 -0.1 5 1 (4)
5 AVES, Ally SO Berkeley Prep HS 27.05 -0.1 4 1 (5)
6 STRONG, Hope JR Berkeley Prep HS 27.20 -0.1 3 2 (1)
7 PAGE, Amaya SO Indian Rocks Christian 27.53 -0.1 2 2 (2)
8 ACKERMAN, Sophia SR Canterbury School (Fort Myers) 27.89 -0.1 1 2 (3)
9 POWNALL, Tarah JR Northside Christian 28.02 -0.1   2 (4)
10 HOGAN, Gabrielle SR Academy of Holy Names 28.07 -0.1   2 (5)
11 REYER, Briana SR Clearwater Central Catholic HS 28.36 -0.3   3 (1)
12 WILKINS, Samiyah SO Northside Christian 28.79 -0.3   3 (2)
13 SIMMONS, Molly JR Clearwater Central Catholic HS 29.55 -0.3   3 (3)
14 HAURA, Summer 7 Tampa Prep 30.18 -0.6   8 (1)
15 MCCUTCHEON, Jerleah SO Southwest Florida Christian Academy HS 30.54 -1.3   4 (1)
16 DELFAVERO, Brooke SO Cambridge (Christian) School 30.62 +0.0   5 (1)
17 WASHINGTON, Alayyah SO Cambridge (Christian) School 30.63 -0.6   6 (1)
18 SHADDUCK, Kayleigh 8 Evangelical Christian School 30.82 -0.3   3 (4)
19 FITTS, Lauren 7 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 30.85 -1.3   4 (2)
20 SCHOFIELD, Jorden 9 Calvary Christian (Clearwater) 30.93 -1.3   4 (3)
21 MOORE, Zoe 9 Academy at the Lakes 31.06 +0.0   5 (2)
22 ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete) 31.18 +0.0   5 (3)
23 O'DONNELL, Camden 9 Tampa Prep 31.24 -0.6   8 (2)
24 REEVES, Erin SO Canterbury School (Fort Myers) 31.43 -0.6   8 (3)
25 THIBODEAU, Kyra SO Clearwater Central Catholic HS 31.48 -1.3   4 (4)
26 REEVES, Emily SR Canterbury School (Fort Myers) 31.77 +0.0   5 (4)
27 FORBES, Keziah 8 Evangelical Christian School 31.92 +0.0   5 (5) 31.911
28 VERMOST, Ainsley SO Clearwater Central Catholic HS 31.92 -1.3   4 (5) 31.917
29 LYONS, Isabella SO Academy at the Lakes 32.02 -0.6   8 (4)
30 BAIN, Lucy 9 Cambridge (Christian) School 32.21 +0.0   5 (6)
31 MOZELESKI, Nina 9 Northside Christian 32.24 -1.3   4 (6)
32 SCHACH, Michelina 9 Tampa Prep 32.26 +0.0   5 (7)
33 WOLF, Sydney 8 Southwest Florida Christian Academy HS 32.71 -0.3   3 (5)
34 WILHITE, Brooke JR Academy at the Lakes 32.92 -0.6   6 (2)
35 COLL, Cecelia 9 Classical Preparatory School 33.78 -0.6   6 (3) 33.777
36 DAVILA, Maria 8 Seffner Christian Academy HS 33.78 -1.1   7 (1) 33.778
37 ESPINOZA, Samantha 9 Tampa Prep 33.82 -0.6   6 (4)
38 MARTIN, Cyleena 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 34.55 -0.6   6 (5)
39 AGUILAR, Jade 9 Classical Preparatory School 34.78 -1.1   7 (2)
40 DINISIO, Sierra 6 Seffner Christian Academy HS 36.23 -1.1   7 (3)
41 DYKE, Kaylee 7 Tampa Bay Christian Academy 36.51 -1.1   7 (4)
42 SHERWOOD, Mackenzie 7 Tampa Bay Christian Academy 39.49 -1.1   7 (5)
43 BURKE, Aleinah 7 Tampa Bay Christian Academy 40.32 -1.1   7 (6)
44 NIEBLES, Sabrina 7 Tampa Bay Christian Academy 40.88 -1.1   7 (7)
CLARK, Mary Katherine 9 Cambridge (Christian) School DNF +0.0  
SHOWERS, Jordyn SO Calvary Christian (Clearwater) DNS -0.1  
BOSTICK, Sydni JR Admiral Farragut Academy DNS -0.1  
MITCHELL, Jennifer JR Bishop McLaughlin Catholic HS DNS -0.1  
VAZQUEZ, Serena 8 Admiral Farragut Academy DNS -0.1  
ALDERMAN, Jazmine JR Admiral Farragut Academy DNS -0.1  
KUDELKO, Lillian SO Indian Rocks Christian DNS -0.3  
BESNARD, Brooke 8 Berkeley Prep HS DNS -0.3  
THOMAS, Kiana SR Calvary Christian (Clearwater) DNS -0.3  
EAST, Gracyn 8 Canterbury School (Fort Myers) DNS -1.3  
ANDERSON, Whitnee JR Bishop McLaughlin Catholic HS DNS -1.3  
LONG, Lauren JR Southwest Florida Christian Academy HS DNS -0.1  
PETERSON, Cassidy 9 Bishop McLaughlin Catholic HS DNS -0.6  
MORAN, Tessa JR Bishop McLaughlin Catholic HS DNS -0.6  
PELLONI, Karla 8 Pepin Academy DNS -0.6  
MINGO, LaShawn 9 Pepin Academy DNS -1.1  
MANN, Ellie SO Pepin Academy DNS -0.6  
HERNANDEZ, Yolianie 9 Pepin Academy DNS -0.6  

Finals Section: 1

Wind: -0.1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 OLIVEIRA, Moriah SO Evangelical Christian School25.55 10
2 PATTON, Mikera SO Calvary Christian (Clearwater)25.65 8
3 DAVIS, Chloe JR Berkeley Prep HS25.95 6
4 SHIELDS, Dyi-Mond JR Northside Christian26.87 5
5 AVES, Ally SO Berkeley Prep HS27.05 4
SHOWERS, Jordyn SO Calvary Christian (Clearwater)DNS  
BOSTICK, Sydni JR Admiral Farragut AcademyDNS  
ALDERMAN, Jazmine JR Admiral Farragut AcademyDNS  


Finals Section: 2

Wind: -0.1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 STRONG, Hope JR Berkeley Prep HS27.20 3
2 PAGE, Amaya SO Indian Rocks Christian27.53 2
3 ACKERMAN, Sophia SR Canterbury School (Fort Myers)27.89 1
4 POWNALL, Tarah JR Northside Christian28.02  
5 HOGAN, Gabrielle SR Academy of Holy Names28.07  
MITCHELL, Jennifer JR Bishop McLaughlin Catholic HSDNS  
VAZQUEZ, Serena 8 Admiral Farragut AcademyDNS  
LONG, Lauren JR Southwest Florida Christian Academy HSDNS  


Finals Section: 3

Wind: -0.3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 REYER, Briana SR Clearwater Central Catholic HS28.36  
2 WILKINS, Samiyah SO Northside Christian28.79  
3 SIMMONS, Molly JR Clearwater Central Catholic HS29.55  
4 SHADDUCK, Kayleigh 8 Evangelical Christian School30.82  
5 WOLF, Sydney 8 Southwest Florida Christian Academy HS32.71  
KUDELKO, Lillian SO Indian Rocks ChristianDNS  
BESNARD, Brooke 8 Berkeley Prep HSDNS  
THOMAS, Kiana SR Calvary Christian (Clearwater)DNS  


Finals Section: 4

Wind: -1.3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 MCCUTCHEON, Jerleah SO Southwest Florida Christian Academy HS30.54  
2 FITTS, Lauren 7 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS30.85  
3 SCHOFIELD, Jorden 9 Calvary Christian (Clearwater)30.93  
4 THIBODEAU, Kyra SO Clearwater Central Catholic HS31.48  
5 VERMOST, Ainsley SO Clearwater Central Catholic HS31.92   31.917
6 MOZELESKI, Nina 9 Northside Christian32.24  
EAST, Gracyn 8 Canterbury School (Fort Myers)DNS  
ANDERSON, Whitnee JR Bishop McLaughlin Catholic HSDNS  


Finals Section: 5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 DELFAVERO, Brooke SO Cambridge (Christian) School30.62  
2 MOORE, Zoe 9 Academy at the Lakes31.06  
3 ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete)31.18  
4 REEVES, Emily SR Canterbury School (Fort Myers)31.77  
5 FORBES, Keziah 8 Evangelical Christian School31.92   31.911
6 BAIN, Lucy 9 Cambridge (Christian) School32.21  
7 SCHACH, Michelina 9 Tampa Prep32.26  
CLARK, Mary Katherine 9 Cambridge (Christian) SchoolDNF  


Finals Section: 6

Wind: -0.6

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 WASHINGTON, Alayyah SO Cambridge (Christian) School30.63  
2 WILHITE, Brooke JR Academy at the Lakes32.92  
3 COLL, Cecelia 9 Classical Preparatory School33.78   33.777
4 ESPINOZA, Samantha 9 Tampa Prep33.82  
5 MARTIN, Cyleena 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS34.55  
PETERSON, Cassidy 9 Bishop McLaughlin Catholic HSDNS  
MORAN, Tessa JR Bishop McLaughlin Catholic HSDNS  
PELLONI, Karla 8 Pepin AcademyDNS  


Finals Section: 7

Wind: -1.1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 DAVILA, Maria 8 Seffner Christian Academy HS33.78   33.778
2 AGUILAR, Jade 9 Classical Preparatory School34.78  
3 DINISIO, Sierra 6 Seffner Christian Academy HS36.23  
4 DYKE, Kaylee 7 Tampa Bay Christian Academy36.51  
5 SHERWOOD, Mackenzie 7 Tampa Bay Christian Academy39.49  
6 BURKE, Aleinah 7 Tampa Bay Christian Academy40.32  
7 NIEBLES, Sabrina 7 Tampa Bay Christian Academy40.88  
MINGO, LaShawn 9 Pepin AcademyDNS  


Finals Section: 8

Wind: -0.6

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 HAURA, Summer 7 Tampa Prep30.18  
2 O'DONNELL, Camden 9 Tampa Prep31.24  
3 REEVES, Erin SO Canterbury School (Fort Myers)31.43  
4 LYONS, Isabella SO Academy at the Lakes32.02  
MANN, Ellie SO Pepin AcademyDNS  
HERNANDEZ, Yolianie 9 Pepin AcademyDNS  


#5 Boys 400 Meters

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 HARRIS, Adrian JR Northside Christian 49.55 10 1 (1)
2 KNOX, Jack JR Northside Christian 51.76 8 1 (2)
3 ROBERTS, Damien JR Northside Christian 52.51 6 1 (3)
4 SCOTT, Andrew SR Northside Christian 52.65 5 2 (1)
5 FORSMANS, Bailey SR Berkeley Prep HS 53.04 4 1 (4)
6 FREDERICKS, Orrin SR Shorecrest Prep 53.64 3 1 (5)
7 MARGAREJO, Giancarlo SO Clearwater Central Catholic HS 54.00 2 2 (2)
8 LI, Christ SO Admiral Farragut Academy 54.68 1 3 (1)
9 ST. CIN, Mitchell SR Shorecrest Prep 54.85   2 (3)
10 PEREZ, Nick SO Canterbury School (Fort Myers) 55.21   3 (2)
11 FRAIFER, gaby SR Berkeley Prep HS 55.24   2 (4)
12 RILEY, Nathaniel 9 Southwest Florida Christian Academy HS 55.49   2 (5)
13 RACKI, Aaron SR Cambridge (Christian) School 55.55   2 (6)
14 SCHAFFER, Dylan JR Cambridge (Christian) School 55.73   3 (3)
15 CARLSON, David SR Cambridge (Christian) School 55.87   3 (4)
16 WALROD, Ryan SO Southwest Florida Christian Academy HS 55.96   1 (6)
17 OLEKSAK, Jack 9 Indian Rocks Christian 56.35   3 (5) 56.344
18 STENGER, Logan JR Shorecrest Prep 56.35   4 (1) 56.346
19 WASSEL, Kevin SR Indian Rocks Christian 56.36   2 (7)
20 CLANAHAN, Eli SO Bishop McLaughlin Catholic HS 57.29   3 (6)
21 PAULEC, Isaiah JR Southwest Florida Christian Academy HS 57.98   4 (2)
22 SEIDL, Trent 9 Clearwater Central Catholic HS 58.29   4 (3)
23 JOSEPH, Robert 8 Berkeley Prep HS 58.76   4 (4)
24 LOSAPIO, Justin 8 Southwest Florida Christian Academy HS 59.20   4 (5)
25 BERGEN, Benjamin 9 Tampa Prep 59.50   5 (1)
26 SHELL, Will 9 Cambridge (Christian) School 59.58   5 (2)
27 ROHER, Zachary JR Tampa Prep 59.97   5 (3)
28 ALBANNA, Ryan 9 Carrollwood Day School 1:00.56   5 (4)
29 BOXASPEN, Magnus SO Tampa Prep 1:00.68   5 (5)
30 MCCARTHY, Gilbert JR Bishop McLaughlin Catholic HS 1:00.96   5 (6)
31 KELLER, Thomas SO Tampa Prep 1:01.52   6 (1)
32 CANUP, Jacob 8 Evangelical Christian School 1:01.77   5 (7)
33 FILOMARINO, Andrew 9 Calvary Christian (Clearwater) 1:01.95   6 (2)
34 EVANS, Shakeem 8 Admiral Farragut Academy 1:02.15   4 (6)
35 LEE, Sam 8 Canterbury School (St. Pete) 1:02.71   8 (1)
36 RUIZ, Jose JR Canterbury School (Fort Myers) 1:03.01   8 (2)
37 HOWARD, Samuel 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 1:03.97   6 (3)
38 RHODY, Mason 8 Seffner Christian Academy HS 1:04.06   6 (4)
39 DOWNING, Denzyl SO Academy at the Lakes 1:04.75   6 (5)
40 HOWARD, Johnny 7 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 1:06.16   6 (6)
41 FRIEND, Dominic 9 Admiral Farragut Academy 1:06.58   7 (1)
42 GRIFFITH, Jacob 8 Classical Preparatory School 1:07.71   7 (2)
43 CALDERON, Tyler SO Pepin Academy 1:08.54   7 (3)
44 SMITH, Colton JR Canterbury School (Fort Myers) 1:08.77   7 (4)
45 BRADLEY, Marshall 9 Pepin Academy 1:12.60   7 (5)
46 MOORE, Tytan 7 Canterbury School (St. Pete) 1:13.42   8 (3)
47 CRISTAL, Griffin JR Pepin Academy 1:28.03   7 (6)
MUSICK, Remington JR Lakeland Christian School DNF  
STYPINSKI, Evan SR Shorecrest Prep DNS  
KRAMPERT, Javon 9 Indian Rocks Christian DNS  
WHITTINGTON, Ethan SR Calvary Christian (Clearwater) DNS  
VICKS, Jaylon SO Canterbury School (St. Pete) DNS  
CHOU, Chaz 8 Berkeley Prep HS DNS  
PATTISON, Pierce SR Indian Rocks Christian DNS  
TOMALIN, Kai JR Canterbury School (St. Pete) DNS  
GOULANDRIS, Joey 9 Calvary Christian (Clearwater) DNS  
VEGA, Favian 9 Classical Preparatory School DNS  
HUNT, Tag SO Lakeland Christian School DNS  
OI, Alex JR Admiral Farragut Academy DNS  
LEWANDOWSKI, Eric SO Clearwater Central Catholic HS DNS  
SCHWAHN, Caleb 9 Calvary Christian (Clearwater) DNS  
STONE, Luke SO Clearwater Central Catholic HS DNS  
BARRETT, Konner 7 Canterbury School (Fort Myers) DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 HARRIS, Adrian JR Northside Christian49.55 10
2 KNOX, Jack JR Northside Christian51.76 8
3 ROBERTS, Damien JR Northside Christian52.51 6
4 FORSMANS, Bailey SR Berkeley Prep HS53.04 4
5 FREDERICKS, Orrin SR Shorecrest Prep53.64 3
6 WALROD, Ryan SO Southwest Florida Christian Academy HS55.96  
STYPINSKI, Evan SR Shorecrest PrepDNS  
OI, Alex JR Admiral Farragut AcademyDNS  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 SCOTT, Andrew SR Northside Christian52.65 5
2 MARGAREJO, Giancarlo SO Clearwater Central Catholic HS54.00 2
3 ST. CIN, Mitchell SR Shorecrest Prep54.85  
4 FRAIFER, gaby SR Berkeley Prep HS55.24  
5 RILEY, Nathaniel 9 Southwest Florida Christian Academy HS55.49  
6 RACKI, Aaron SR Cambridge (Christian) School55.55  
7 WASSEL, Kevin SR Indian Rocks Christian56.36  
KRAMPERT, Javon 9 Indian Rocks ChristianDNS  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 LI, Christ SO Admiral Farragut Academy54.68 1
2 PEREZ, Nick SO Canterbury School (Fort Myers)55.21  
3 SCHAFFER, Dylan JR Cambridge (Christian) School55.73  
4 CARLSON, David SR Cambridge (Christian) School55.87  
5 OLEKSAK, Jack 9 Indian Rocks Christian56.35   56.344
6 CLANAHAN, Eli SO Bishop McLaughlin Catholic HS57.29  
WHITTINGTON, Ethan SR Calvary Christian (Clearwater)DNS  
VICKS, Jaylon SO Canterbury School (St. Pete)DNS  


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 STENGER, Logan JR Shorecrest Prep56.35   56.346
2 PAULEC, Isaiah JR Southwest Florida Christian Academy HS57.98  
3 SEIDL, Trent 9 Clearwater Central Catholic HS58.29  
4 JOSEPH, Robert 8 Berkeley Prep HS58.76  
5 LOSAPIO, Justin 8 Southwest Florida Christian Academy HS59.20  
6 EVANS, Shakeem 8 Admiral Farragut Academy1:02.15  
CHOU, Chaz 8 Berkeley Prep HSDNS  
PATTISON, Pierce SR Indian Rocks ChristianDNS  


Finals Section: 5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 BERGEN, Benjamin 9 Tampa Prep59.50  
2 SHELL, Will 9 Cambridge (Christian) School59.58  
3 ROHER, Zachary JR Tampa Prep59.97  
4 ALBANNA, Ryan 9 Carrollwood Day School1:00.56  
5 BOXASPEN, Magnus SO Tampa Prep1:00.68  
6 MCCARTHY, Gilbert JR Bishop McLaughlin Catholic HS1:00.96  
7 CANUP, Jacob 8 Evangelical Christian School1:01.77  
TOMALIN, Kai JR Canterbury School (St. Pete)DNS  


Finals Section: 6

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 KELLER, Thomas SO Tampa Prep1:01.52  
2 FILOMARINO, Andrew 9 Calvary Christian (Clearwater)1:01.95  
3 HOWARD, Samuel 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS1:03.97  
4 RHODY, Mason 8 Seffner Christian Academy HS1:04.06  
5 DOWNING, Denzyl SO Academy at the Lakes1:04.75  
6 HOWARD, Johnny 7 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS1:06.16  
GOULANDRIS, Joey 9 Calvary Christian (Clearwater)DNS  
VEGA, Favian 9 Classical Preparatory SchoolDNS  


Finals Section: 7

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 FRIEND, Dominic 9 Admiral Farragut Academy1:06.58  
2 GRIFFITH, Jacob 8 Classical Preparatory School1:07.71  
3 CALDERON, Tyler SO Pepin Academy1:08.54  
4 SMITH, Colton JR Canterbury School (Fort Myers)1:08.77  
5 BRADLEY, Marshall 9 Pepin Academy1:12.60  
6 CRISTAL, Griffin JR Pepin Academy1:28.03  
MUSICK, Remington JR Lakeland Christian SchoolDNF  
HUNT, Tag SO Lakeland Christian SchoolDNS  


Finals Section: 8

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 LEE, Sam 8 Canterbury School (St. Pete)1:02.71  
2 RUIZ, Jose JR Canterbury School (Fort Myers)1:03.01  
3 MOORE, Tytan 7 Canterbury School (St. Pete)1:13.42  
LEWANDOWSKI, Eric SO Clearwater Central Catholic HSDNS  
SCHWAHN, Caleb 9 Calvary Christian (Clearwater)DNS  
STONE, Luke SO Clearwater Central Catholic HSDNS  
BARRETT, Konner 7 Canterbury School (Fort Myers)DNS  


#6 Girls 400 Meters

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 EDWARDS, Jessica 9 Canterbury School (Fort Myers) 56.66 10 1 (1)
2 OLIVEIRA, Moriah SO Evangelical Christian School 56.85 8 1 (2)
3 WILSON, Tytiana 9 Northside Christian 58.16 6 1 (3)
4 DAVIS, Chloe JR Berkeley Prep HS 1:01.32 5 1 (4)
5 AVES, Ally SO Berkeley Prep HS 1:01.49 4 1 (5)
6 MERCURIO, Sydney SO Berkeley Prep HS 1:02.91 3 1 (6)
7 NAVAS, Gaby 8 Canterbury School (Fort Myers) 1:03.27 2 2 (1)
8 SIMMONS, Molly JR Clearwater Central Catholic HS 1:03.88 1 3 (1)
9 AVERY, Sydney JR Berkeley Prep HS 1:03.89   2 (2)
10 FRISKE, Callie JR Calvary Christian (Clearwater) 1:04.38   2 (3)
11 STEVENSON, Rachel SR Carrollwood Day School 1:05.34   2 (4)
12 LEADBETTER, Lindsey SR Northside Christian 1:05.93   3 (2)
13 VALENTINE, Claire 7 Evangelical Christian School 1:06.15   2 (5)
14 JYNELLA, Victoria SR Southwest Florida Christian Academy HS 1:06.60   3 (3)
15 KROPF, Reilly SO Shorecrest Prep 1:06.77   3 (4)
16 ROBERTS, Alexis SO Indian Rocks Christian 1:07.24   2 (6)
17 ANDERSON, Whitnee JR Bishop McLaughlin Catholic HS 1:07.36   4 (1)
18 REYER, Briana SR Clearwater Central Catholic HS 1:07.54   1 (7)
19 GRACZYK, Kayla 7 Canterbury School (Fort Myers) 1:07.98   4 (2)
20 RODRIGUEZ, Olivia SO Clearwater Central Catholic HS 1:09.68   4 (3)
21 WASHINGTON, Alayyah SO Cambridge (Christian) School 1:09.75   4 (4) 1:09.746
22 LAYMON, Emily 9 Southwest Florida Christian Academy HS 1:09.75   4 (5) 1:09.748
23 SMITH, Aidan 9 Evangelical Christian School 1:09.92   6 (1)
24 MCGINN, Daniella JR Clearwater Central Catholic HS 1:10.29   3 (5)
25 DENNIS, Dabney SR Northside Christian 1:10.96   4 (6)
26 O'DONNELL, Camden 9 Tampa Prep 1:11.57   5 (1)
27 MCCLENDON, Jenae JR Northside Christian 1:11.71   3 (6)
28 HOUSTON, Lindsay 9 Evangelical Christian School 1:12.56   6 (2)
29 BALLARD, Jayda 9 Canterbury School (Fort Myers) 1:13.61   5 (2)
30 BAIN, Lucy 9 Cambridge (Christian) School 1:13.94   6 (3)
31 ESPINOZA, Samantha 9 Tampa Prep 1:14.34   5 (3)
32 WOLF, Sydney 8 Southwest Florida Christian Academy HS 1:14.82   4 (7)
33 DUNGY, Jade SO Cambridge (Christian) School 1:14.92   6 (4)
34 ARAUJO, Victoria 9 Southwest Florida Christian Academy HS 1:15.36   5 (4)
35 DEW, Lexi 9 Tampa Prep 1:15.89   6 (5)
36 CAPELLA, Jayden SO Tampa Prep 1:15.91   6 (6)
37 CLANAHAN, Aimee 9 Bishop McLaughlin Catholic HS 1:16.15   5 (5)
38 COLL, Cecelia 9 Classical Preparatory School 1:22.96   6 (7)
39 WILLIAMS, Kaleigh SO Pepin Academy 1:26.07   6 (8)
MEYER, Alex JR Bishop McLaughlin Catholic HS DNS  
CAVONIS, Katherine SO Indian Rocks Christian DNS  
PATTON, Mikera SO Calvary Christian (Clearwater) DNS  
VAZQUEZ, Serena 8 Admiral Farragut Academy DNS  
GALLOWAY, Grace SO Calvary Christian (Clearwater) DNS  
MCNARY, Brianna SR Indian Rocks Christian DNS  
NELMS, Faith JR Admiral Farragut Academy DNS  
JAWORSKI, Emma JR Canterbury School (St. Pete) DNS  
KELLOGG, Madison 9 Calvary Christian (Clearwater) DNS  
ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete) DNS  
AGUILAR, Jade 9 Classical Preparatory School DNS  
MORAN, Tessa JR Bishop McLaughlin Catholic HS DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 EDWARDS, Jessica 9 Canterbury School (Fort Myers)56.66 10
2 OLIVEIRA, Moriah SO Evangelical Christian School56.85 8
3 WILSON, Tytiana 9 Northside Christian58.16 6
4 DAVIS, Chloe JR Berkeley Prep HS1:01.32 5
5 AVES, Ally SO Berkeley Prep HS1:01.49 4
6 MERCURIO, Sydney SO Berkeley Prep HS1:02.91 3
7 REYER, Briana SR Clearwater Central Catholic HS1:07.54  
NELMS, Faith JR Admiral Farragut AcademyDNS  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 NAVAS, Gaby 8 Canterbury School (Fort Myers)1:03.27 2
2 AVERY, Sydney JR Berkeley Prep HS1:03.89  
3 FRISKE, Callie JR Calvary Christian (Clearwater)1:04.38  
4 STEVENSON, Rachel SR Carrollwood Day School1:05.34  
5 VALENTINE, Claire 7 Evangelical Christian School1:06.15  
6 ROBERTS, Alexis SO Indian Rocks Christian1:07.24  
CAVONIS, Katherine SO Indian Rocks ChristianDNS  
PATTON, Mikera SO Calvary Christian (Clearwater)DNS  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 SIMMONS, Molly JR Clearwater Central Catholic HS1:03.88 1
2 LEADBETTER, Lindsey SR Northside Christian1:05.93  
3 JYNELLA, Victoria SR Southwest Florida Christian Academy HS1:06.60  
4 KROPF, Reilly SO Shorecrest Prep1:06.77  
5 MCGINN, Daniella JR Clearwater Central Catholic HS1:10.29  
6 MCCLENDON, Jenae JR Northside Christian1:11.71  
VAZQUEZ, Serena 8 Admiral Farragut AcademyDNS  
GALLOWAY, Grace SO Calvary Christian (Clearwater)DNS  


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 ANDERSON, Whitnee JR Bishop McLaughlin Catholic HS1:07.36  
2 GRACZYK, Kayla 7 Canterbury School (Fort Myers)1:07.98  
3 RODRIGUEZ, Olivia SO Clearwater Central Catholic HS1:09.68  
4 WASHINGTON, Alayyah SO Cambridge (Christian) School1:09.75   1:09.746
5 LAYMON, Emily 9 Southwest Florida Christian Academy HS1:09.75   1:09.748
6 DENNIS, Dabney SR Northside Christian1:10.96  
7 WOLF, Sydney 8 Southwest Florida Christian Academy HS1:14.82  
MCNARY, Brianna SR Indian Rocks ChristianDNS  


Finals Section: 5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 O'DONNELL, Camden 9 Tampa Prep1:11.57  
2 BALLARD, Jayda 9 Canterbury School (Fort Myers)1:13.61  
3 ESPINOZA, Samantha 9 Tampa Prep1:14.34  
4 ARAUJO, Victoria 9 Southwest Florida Christian Academy HS1:15.36  
5 CLANAHAN, Aimee 9 Bishop McLaughlin Catholic HS1:16.15  
MEYER, Alex JR Bishop McLaughlin Catholic HSDNS  
JAWORSKI, Emma JR Canterbury School (St. Pete)DNS  
KELLOGG, Madison 9 Calvary Christian (Clearwater)DNS  


Finals Section: 6

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 SMITH, Aidan 9 Evangelical Christian School1:09.92  
2 HOUSTON, Lindsay 9 Evangelical Christian School1:12.56  
3 BAIN, Lucy 9 Cambridge (Christian) School1:13.94  
4 DUNGY, Jade SO Cambridge (Christian) School1:14.92  
5 DEW, Lexi 9 Tampa Prep1:15.89  
6 CAPELLA, Jayden SO Tampa Prep1:15.91  
7 COLL, Cecelia 9 Classical Preparatory School1:22.96  
8 WILLIAMS, Kaleigh SO Pepin Academy1:26.07  


Finals Section: 7

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete)DNS  
AGUILAR, Jade 9 Classical Preparatory SchoolDNS  
MORAN, Tessa JR Bishop McLaughlin Catholic HSDNS  


#7 Boys 800 Meters

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 CLINE, Timothy SR Indian Rocks Christian 2:06.33 10 1 (1)
2 WELLER, Solomon SO Indian Rocks Christian 2:07.65 8 1 (2)
3 CARBONE, Nick JR Northside Christian 2:08.86 6 1 (3)
4 MCKENZIE, John SO Seffner Christian Academy HS 2:08.96 5 1 (4)
5 FRAIFER, gaby SR Berkeley Prep HS 2:11.05 4 1 (5)
6 FRAZIER, Beau 9 Seffner Christian Academy HS 2:12.65 3 2 (1)
7 PANADO, Ross SO Indian Rocks Christian 2:15.91 2 2 (2)
8 DAY, Clark 9 Bishop McLaughlin Catholic HS 2:16.52 1 1 (6)
9 HORAN, Patrick SO Canterbury School (Fort Myers) 2:17.52   1 (7)
10 TAWIL-BROWN, Albert 9 Tampa Prep 2:17.65   1 (8)
11 NIPPER, Adam 9 Seffner Christian Academy HS 2:18.53   1 (9)
12 LOVELAND, Zach SO Canterbury School (Fort Myers) 2:18.63   2 (3)
13 LEE, Sun Woo 9 Lakeland Christian School 2:20.13   1 (10)
14 BAY, Malachi 9 Northside Christian 2:20.61   2 (4)
15 RIOS-ROSALES, Hector 9 Bishop McLaughlin Catholic HS 2:20.80   1 (11)
16 MONAHAN, Makani SO Admiral Farragut Academy 2:20.87   2 (5)
17 TOMALIN, Kai JR Canterbury School (St. Pete) 2:20.96   1 (12)
18 MAGEE, Tommy JR Bishop McLaughlin Catholic HS 2:21.12   2 (6)
19 HUNTER, Adam SR Tampa Prep 2:22.87   1 (13)
20 LUNA, Mateo 8 Indian Rocks Christian 2:24.49   1 (14)
21 DOYLE, Mason 8 Berkeley Prep HS 2:26.42   2 (7)
22 JOJI, Jerin 8 Southwest Florida Christian Academy HS 2:27.13   3 (1)
23 GIVEN, Conor JR Canterbury School (St. Pete) 2:27.70   2 (8)
24 VALENTI, Joey JR Tampa Prep 2:28.29   1 (15)
25 BEHRMAN, Mark JR Academy at the Lakes 2:28.71   2 (9)
26 SMALL, Lofton 9 Calvary Christian (Clearwater) 2:28.98   3 (2)
27 JOSEPH, Robert 8 Berkeley Prep HS 2:29.02   2 (10)
28 KOLODETSKY, Bryan/Cole SO Admiral Farragut Academy 2:31.56   2 (11)
29 YANN, Caleb 9 Academy at the Lakes 2:32.03   2 (12)
30 RICHARDS, Scott 8 Evangelical Christian School 2:32.10   2 (13)
31 SUMMERS, Jeremy 9 Canterbury School (Fort Myers) 2:32.38   2 (14)
32 DONDERO, Joshua 9 Northside Christian 2:34.88   3 (3)
33 FIORILLO, Alex JR Admiral Farragut Academy 2:35.33   1 (16)
34 QUINT, Caleb SR Lakeland Christian School 2:35.96   3 (4)
35 SEITZ, Jeremy SO Southwest Florida Christian Academy HS 2:36.96   2 (15)
36 HASBUN, Sebastian SR Shorecrest Prep 2:40.53   3 (5)
37 ROGERS, Tyler 7 Canterbury School (St. Pete) 2:41.93   3 (6)
38 SAMUELS, Zane SO Evangelical Christian School 2:42.00   3 (7)
39 PELESH, Connor SO Clearwater Central Catholic HS 2:44.56   3 (8)
40 GALLAGHER, Eric JR Clearwater Central Catholic HS 2:46.41   3 (9)
41 FRATELLO, Gage 8 Shorecrest Prep 2:51.81   3 (10)
42 KNOWLTON, Quint SO Pepin Academy 2:53.77   3 (11)
43 KRALOVANEC, Drew 9 Cambridge (Christian) School 2:55.82   3 (12)
44 RIVERA, Alek JR Cambridge (Christian) School 2:56.10   3 (13)
45 MORGAN, Riley 9 Cambridge (Christian) School 3:02.05   3 (14)
46 ANCRILE, Gary SO Cambridge (Christian) School 3:09.75   3 (15)
MOHAMMADI, Michael JR Berkeley Prep HS DNS  
EAST, Griffin SR Canterbury School (Fort Myers) DNS  
ROWAN, Hudson JR Calvary Christian (Clearwater) DNS  
HENDERSON, Philip SO Admiral Farragut Academy DNS  
DICONSIGLIO, Nicholas SR Clearwater Central Catholic HS DNS  
WHITTINGTON, Ethan SR Calvary Christian (Clearwater) DNS  
MELENDY, Andrew SR Clearwater Central Catholic HS DNS  
WALKER, Jackson 9 Evangelical Christian School DNS  
HOWARD, Samuel 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS DNS  
QUINTANA, Christian 9 Calvary Christian (Clearwater) DNS  
GONZALEZ, Daniel SO Classical Preparatory School DNS  
BAILEY, Dylan 7 Canterbury School (St. Pete) DNS  
HOWARD, Johnny 7 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 CLINE, Timothy SR Indian Rocks Christian2:06.33 10
2 WELLER, Solomon SO Indian Rocks Christian2:07.65 8
3 CARBONE, Nick JR Northside Christian2:08.86 6
4 MCKENZIE, John SO Seffner Christian Academy HS2:08.96 5
5 FRAIFER, gaby SR Berkeley Prep HS2:11.05 4
6 DAY, Clark 9 Bishop McLaughlin Catholic HS2:16.52 1
7 HORAN, Patrick SO Canterbury School (Fort Myers)2:17.52  
8 TAWIL-BROWN, Albert 9 Tampa Prep2:17.65  
9 NIPPER, Adam 9 Seffner Christian Academy HS2:18.53  
10 LEE, Sun Woo 9 Lakeland Christian School2:20.13  
11 RIOS-ROSALES, Hector 9 Bishop McLaughlin Catholic HS2:20.80  
12 TOMALIN, Kai JR Canterbury School (St. Pete)2:20.96  
13 HUNTER, Adam SR Tampa Prep2:22.87  
14 LUNA, Mateo 8 Indian Rocks Christian2:24.49  
15 VALENTI, Joey JR Tampa Prep2:28.29  
16 FIORILLO, Alex JR Admiral Farragut Academy2:35.33  
ROWAN, Hudson JR Calvary Christian (Clearwater)DNS  
EAST, Griffin SR Canterbury School (Fort Myers)DNS  
MOHAMMADI, Michael JR Berkeley Prep HSDNS  
HENDERSON, Philip SO Admiral Farragut AcademyDNS  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 FRAZIER, Beau 9 Seffner Christian Academy HS2:12.65 3
2 PANADO, Ross SO Indian Rocks Christian2:15.91 2
3 LOVELAND, Zach SO Canterbury School (Fort Myers)2:18.63  
4 BAY, Malachi 9 Northside Christian2:20.61  
5 MONAHAN, Makani SO Admiral Farragut Academy2:20.87  
6 MAGEE, Tommy JR Bishop McLaughlin Catholic HS2:21.12  
7 DOYLE, Mason 8 Berkeley Prep HS2:26.42  
8 GIVEN, Conor JR Canterbury School (St. Pete)2:27.70  
9 BEHRMAN, Mark JR Academy at the Lakes2:28.71  
10 JOSEPH, Robert 8 Berkeley Prep HS2:29.02  
11 KOLODETSKY, Bryan/Cole SO Admiral Farragut Academy2:31.56  
12 YANN, Caleb 9 Academy at the Lakes2:32.03  
13 RICHARDS, Scott 8 Evangelical Christian School2:32.10  
14 SUMMERS, Jeremy 9 Canterbury School (Fort Myers)2:32.38  
15 SEITZ, Jeremy SO Southwest Florida Christian Academy HS2:36.96  
DICONSIGLIO, Nicholas SR Clearwater Central Catholic HSDNS  
WHITTINGTON, Ethan SR Calvary Christian (Clearwater)DNS  
MELENDY, Andrew SR Clearwater Central Catholic HSDNS  
WALKER, Jackson 9 Evangelical Christian SchoolDNS  
HOWARD, Samuel 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HSDNS  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 JOJI, Jerin 8 Southwest Florida Christian Academy HS2:27.13  
2 SMALL, Lofton 9 Calvary Christian (Clearwater)2:28.98  
3 DONDERO, Joshua 9 Northside Christian2:34.88  
4 QUINT, Caleb SR Lakeland Christian School2:35.96  
5 HASBUN, Sebastian SR Shorecrest Prep2:40.53  
6 ROGERS, Tyler 7 Canterbury School (St. Pete)2:41.93  
7 SAMUELS, Zane SO Evangelical Christian School2:42.00  
8 PELESH, Connor SO Clearwater Central Catholic HS2:44.56  
9 GALLAGHER, Eric JR Clearwater Central Catholic HS2:46.41  
10 FRATELLO, Gage 8 Shorecrest Prep2:51.81  
11 KNOWLTON, Quint SO Pepin Academy2:53.77  
12 KRALOVANEC, Drew 9 Cambridge (Christian) School2:55.82  
13 RIVERA, Alek JR Cambridge (Christian) School2:56.10  
14 MORGAN, Riley 9 Cambridge (Christian) School3:02.05  
15 ANCRILE, Gary SO Cambridge (Christian) School3:09.75  
BAILEY, Dylan 7 Canterbury School (St. Pete)DNS  
GONZALEZ, Daniel SO Classical Preparatory SchoolDNS  
QUINTANA, Christian 9 Calvary Christian (Clearwater)DNS  
HOWARD, Johnny 7 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HSDNS  


#8 Girls 800 Meters

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 EDWARDS, Jessica 9 Canterbury School (Fort Myers) 2:15.71 10 1 (1)
2 OLIVEIRA, Sierra SO Evangelical Christian School 2:19.05 8 1 (2)
3 SAMUEL, Camille SO Tampa Prep 2:37.44 6 2 (1)
4 GREENE, Kathryn SR Admiral Farragut Academy 2:38.55 5 1 (3)
5 DEJESUS, Isabella JR Indian Rocks Christian 2:40.05 4 1 (4)
6 RICHARDSON, Julia SR Canterbury School (Fort Myers) 2:40.46 3 1 (5)
7 BARNES, Michelle 7 Canterbury School (Fort Myers) 2:40.84 2 1 (6)
8 CASWELL, Mary Fran JR Lakeland Christian School 2:42.28 1 1 (7)
9 ZAZZERO, Emma SR Academy of Holy Names 2:42.45   1 (8)
10 RAMOS, Abigail SO Berkeley Prep HS 2:44.85   1 (9)
11 LAMEYER, Annika 7 Northside Christian 2:46.29   2 (2)
12 RICHASON, Anna 8 Northside Christian 2:47.31   2 (3)
13 GANN, Abi SO Lakeland Christian School 2:49.21   2 (4)
14 JOHNSON, Kathryn 9 Academy at the Lakes 2:52.13   2 (5)
15 JAWORSKI, Emma JR Canterbury School (St. Pete) 2:53.93   1 (10)
16 SMITH, Danielle SO Calvary Christian (Clearwater) 2:56.24   3 (1)
17 GRANT, Nicole SO Clearwater Central Catholic HS 2:56.92   2 (6)
18 BALLARD, Jayda 9 Canterbury School (Fort Myers) 2:57.70   2 (7)
19 HOWARD, Melissa JR Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 2:57.74   2 (8)
20 PACECCA, Brianna SO Indian Rocks Christian 2:58.95   3 (2)
21 VIELAND, Kierstin 6 Seffner Christian Academy HS 2:59.17   3 (3)
22 STARKS, London 8 Northside Christian 2:59.54   2 (9)
23 HARRELL, Anna JR Lakeland Christian School 3:00.30   2 (10)
24 MUSSENDEN, Adriana 9 Seffner Christian Academy HS 3:00.62   3 (4)
25 HASHEMIAN, Aryana SO Berkeley Prep HS 3:05.89   3 (5)
26 FRETWELL, Chloe SO Admiral Farragut Academy 3:08.79   2 (11)
27 JYNELLA, Megan 9 Southwest Florida Christian Academy HS 3:10.01   3 (6)
28 MEDER, Avery SO Northside Christian 3:12.53   3 (7)
29 SIEH, Nathalie JR Clearwater Central Catholic HS 3:16.14   3 (8)
30 HART, Naya SO Calvary Christian (Clearwater) 3:17.44   3 (9)
31 SMITH, Justine 9 Classical Preparatory School 3:21.36   3 (10)
32 SCHAEFFER, Olivia 9 Classical Preparatory School 3:44.99   3 (11)
CORRANDINO, Cali 9 Evangelical Christian School DNS  
MEYER, Alex JR Bishop McLaughlin Catholic HS DNS  
QUILTY, Reagan JR Shorecrest Prep DNS  
SAUNDERS, Isabelle SO Shorecrest Prep DNS  
O'MALLEY, Meghan 9 Academy at the Lakes DNS  
WILDER, Chloe 9 Canterbury School (St. Pete) DNS  
KEITH, Hannah SO Calvary Christian (Clearwater) DNS  
ARMSTRONG, Abby 7 Berkeley Prep HS DNS  
ANDRION, Casey JR Admiral Farragut Academy DNS  
LAROSA, Juliana SO Calvary Christian (Clearwater) DNS  
WHITE, Samantha SR Tampa Prep DNS  
COOPER, Grace SO Indian Rocks Christian DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 EDWARDS, Jessica 9 Canterbury School (Fort Myers)2:15.71 10
2 OLIVEIRA, Sierra SO Evangelical Christian School2:19.05 8
3 GREENE, Kathryn SR Admiral Farragut Academy2:38.55 5
4 DEJESUS, Isabella JR Indian Rocks Christian2:40.05 4
5 RICHARDSON, Julia SR Canterbury School (Fort Myers)2:40.46 3
6 BARNES, Michelle 7 Canterbury School (Fort Myers)2:40.84 2
7 CASWELL, Mary Fran JR Lakeland Christian School2:42.28 1
8 ZAZZERO, Emma SR Academy of Holy Names2:42.45  
9 RAMOS, Abigail SO Berkeley Prep HS2:44.85  
10 JAWORSKI, Emma JR Canterbury School (St. Pete)2:53.93  
CORRANDINO, Cali 9 Evangelical Christian SchoolDNS  
MEYER, Alex JR Bishop McLaughlin Catholic HSDNS  
QUILTY, Reagan JR Shorecrest PrepDNS  
SAUNDERS, Isabelle SO Shorecrest PrepDNS  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 SAMUEL, Camille SO Tampa Prep2:37.44 6
2 LAMEYER, Annika 7 Northside Christian2:46.29  
3 RICHASON, Anna 8 Northside Christian2:47.31  
4 GANN, Abi SO Lakeland Christian School2:49.21  
5 JOHNSON, Kathryn 9 Academy at the Lakes2:52.13  
6 GRANT, Nicole SO Clearwater Central Catholic HS2:56.92  
7 BALLARD, Jayda 9 Canterbury School (Fort Myers)2:57.70  
8 HOWARD, Melissa JR Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS2:57.74  
9 STARKS, London 8 Northside Christian2:59.54  
10 HARRELL, Anna JR Lakeland Christian School3:00.30  
11 FRETWELL, Chloe SO Admiral Farragut Academy3:08.79  
O'MALLEY, Meghan 9 Academy at the LakesDNS  
WILDER, Chloe 9 Canterbury School (St. Pete)DNS  
KEITH, Hannah SO Calvary Christian (Clearwater)DNS  
ARMSTRONG, Abby 7 Berkeley Prep HSDNS  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 SMITH, Danielle SO Calvary Christian (Clearwater)2:56.24  
2 PACECCA, Brianna SO Indian Rocks Christian2:58.95  
3 VIELAND, Kierstin 6 Seffner Christian Academy HS2:59.17  
4 MUSSENDEN, Adriana 9 Seffner Christian Academy HS3:00.62  
5 HASHEMIAN, Aryana SO Berkeley Prep HS3:05.89  
6 JYNELLA, Megan 9 Southwest Florida Christian Academy HS3:10.01  
7 MEDER, Avery SO Northside Christian3:12.53  
8 SIEH, Nathalie JR Clearwater Central Catholic HS3:16.14  
9 HART, Naya SO Calvary Christian (Clearwater)3:17.44  
10 SMITH, Justine 9 Classical Preparatory School3:21.36  
11 SCHAEFFER, Olivia 9 Classical Preparatory School3:44.99  
ANDRION, Casey JR Admiral Farragut AcademyDNS  
LAROSA, Juliana SO Calvary Christian (Clearwater)DNS  
WHITE, Samantha SR Tampa PrepDNS  
COOPER, Grace SO Indian Rocks ChristianDNS  


#9 Boys 1600 Meters

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 YAMNITZ, Bryson JR Lakeland Christian School 4:42.63 10 1 (1)
2 MCKENZIE, Paul SO Seffner Christian Academy HS 4:46.19 8 1 (2)
3 LABRANT, Cooper SR Indian Rocks Christian 4:49.95 6 1 (3)
4 MARTINEZ, Seth SO Lakeland Christian School 4:50.47 5 1 (4)
5 KNAPP, Sean SR Calvary Christian (Clearwater) 4:55.97 4 1 (5)
6 TANK, Ethan 9 Southwest Florida Christian Academy HS 4:56.89 3 1 (6)
7 EIDE, Jeffery SR Northside Christian 4:57.12 2 1 (7)
8 ROWAN, Hudson JR Calvary Christian (Clearwater) 4:58.60 1 1 (8)
9 BIEHL, Nathan JR Seffner Christian Academy HS 5:00.42   1 (9)
10 DAY, Clark 9 Bishop McLaughlin Catholic HS 5:00.91   1 (10)
11 POEHLITZ, Bobby JR Carrollwood Day School 5:03.50   2 (1)
12 PANADO, Ross SO Indian Rocks Christian 5:09.05   2 (2)
13 HORAN, Patrick SO Canterbury School (Fort Myers) 5:14.08   2 (3)
14 LEE, Sun Woo 9 Lakeland Christian School 5:16.49   2 (4)
15 SMITH, Brendan JR Shorecrest Prep 5:16.91   1 (11)
16 FERNANDEZ, Adam JR Cambridge (Christian) School 5:18.15   2 (5)
17 MONAHAN, Makani SO Admiral Farragut Academy 5:18.98   2 (6)
18 LIPHAM, Ethan 8 Berkeley Prep HS 5:19.95   2 (7)
19 LAMEYER, Ben SR Northside Christian 5:20.50   2 (8)
20 MCNARY, Max SO Indian Rocks Christian 5:24.13   2 (9)
21 CASWELL, Ethan 9 Lakeland Christian School 5:26.12   2 (10)
22 RIOS-ROSALES, Hector 9 Bishop McLaughlin Catholic HS 5:26.67   2 (11)
23 GIVEN, Conor JR Canterbury School (St. Pete) 5:27.39   2 (12)
24 BAILEY, Dylan 7 Canterbury School (St. Pete) 5:28.23   2 (13)
25 FORSMANS, Bryson SO Berkeley Prep HS 5:28.26   2 (14)
26 HOWARD, Samuel 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 5:28.56   2 (15)
27 LAMEYER, Sam SO Northside Christian 5:37.28   1 (12)
28 SIRABELLA, John SO Indian Rocks Christian 5:40.01   3 (1)
29 SAMUELSON, Aidan JR Shorecrest Prep 5:40.61   2 (16)
30 RYAN, Keaton SO Shorecrest Prep 5:41.59   2 (17)
31 UNBEHAGEN, Luke 9 Calvary Christian (Clearwater) 5:43.15   3 (2)
32 GLASSCOCK, Gregory 9 Shorecrest Prep 5:45.08   3 (3)
33 DOYLE, Luke 9 Berkeley Prep HS 5:45.22   3 (4)
34 FLOOK, Samuel JR Tampa Bay Christian Academy 5:45.68   3 (5)
35 TARANTINO, Aiden 7 Northside Christian 5:46.17   3 (6)
36 HOWARD, Johnny 7 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 5:47.18   2 (18)
37 SUMMERS, Jeremy 9 Canterbury School (Fort Myers) 5:48.07   3 (7)
38 RAGAN, Aidan 8 Carrollwood Day School 5:51.60   2 (19)
39 BEHRMAN, Mark JR Academy at the Lakes 5:58.19   2 (20)
40 WENGER, Brant JR Seffner Christian Academy HS 6:01.39   3 (8)
41 STEINER, Andrew 9 Tampa Prep 6:05.50   3 (9)
42 ROGERS, Tyler 7 Canterbury School (St. Pete) 6:06.07   3 (10)
43 LOPEZ-COT, Christian SR Clearwater Central Catholic HS 6:06.15   2 (21)
44 PELESH, Connor SO Clearwater Central Catholic HS 6:09.62   3 (11)
45 MORGAN, Riley 9 Cambridge (Christian) School 6:11.92   3 (12)
46 BONILLA, Jack SO Canterbury School (St. Pete) 6:16.04   3 (13)
47 CARMACK, Zach 9 Shorecrest Prep 6:18.91   3 (14)
48 EVELOFF, Peyton 8 Evangelical Christian School 6:19.71   3 (15)
49 GALLAGHER, Eric JR Clearwater Central Catholic HS 6:44.85   3 (16)
50 KNOWLTON, Quint SO Pepin Academy 6:45.25   2 (22)
51 LIN, Calvin 9 Calvary Christian (Clearwater) 6:47.61   3 (17)
52 LITTLE, Isaiah SO Tampa Prep 6:50.19   3 (18)
53 LEACH, Thomas SO Tampa Prep 7:27.32   3 (19)
54 WHITE, Connor 9 Tampa Prep 8:04.05   3 (20)
55 WINTERS, Jeffrey JR Tampa Prep 8:04.83   3 (21)
WIGGINS, Benjamin SO Southwest Florida Christian Academy HS DNF  
NORRIS, Micah 9 Calvary Christian (Clearwater) DNS  
HENDERSON, Philip SO Admiral Farragut Academy DNS  
EAST, Griffin SR Canterbury School (Fort Myers) DNS  
FIORILLO, Alex JR Admiral Farragut Academy DNS  
WHITE, Zachary JR Tampa Prep DNS  
ZUKOSKI, Jared JR Berkeley Prep HS DNS  
KOLODETSKY, Bryan/Cole SO Admiral Farragut Academy DNS  
QUINTANA, Christian 9 Calvary Christian (Clearwater) DNS  
RAMIREZ, Kaleb SO Seffner Christian Academy HS DNS  
PARSONS, Blake SO Berkeley Prep HS DNS  
MELENDY, Andrew SR Clearwater Central Catholic HS DNS  
MAGEE, Tommy JR Bishop McLaughlin Catholic HS DNS  
COUTUR, Chandler SO Cambridge (Christian) School DNS  
HARTER, Kameron SO Classical Preparatory School DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 YAMNITZ, Bryson JR Lakeland Christian School4:42.63 10
2 MCKENZIE, Paul SO Seffner Christian Academy HS4:46.19 8
3 LABRANT, Cooper SR Indian Rocks Christian4:49.95 6
4 MARTINEZ, Seth SO Lakeland Christian School4:50.47 5
5 KNAPP, Sean SR Calvary Christian (Clearwater)4:55.97 4
6 TANK, Ethan 9 Southwest Florida Christian Academy HS4:56.89 3
7 EIDE, Jeffery SR Northside Christian4:57.12 2
8 ROWAN, Hudson JR Calvary Christian (Clearwater)4:58.60 1
9 BIEHL, Nathan JR Seffner Christian Academy HS5:00.42  
10 DAY, Clark 9 Bishop McLaughlin Catholic HS5:00.91  
11 SMITH, Brendan JR Shorecrest Prep5:16.91  
12 LAMEYER, Sam SO Northside Christian5:37.28  
WIGGINS, Benjamin SO Southwest Florida Christian Academy HSDNF  
HENDERSON, Philip SO Admiral Farragut AcademyDNS  
EAST, Griffin SR Canterbury School (Fort Myers)DNS  
FIORILLO, Alex JR Admiral Farragut AcademyDNS  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 POEHLITZ, Bobby JR Carrollwood Day School5:03.50  
2 PANADO, Ross SO Indian Rocks Christian5:09.05  
3 HORAN, Patrick SO Canterbury School (Fort Myers)5:14.08  
4 LEE, Sun Woo 9 Lakeland Christian School5:16.49  
5 FERNANDEZ, Adam JR Cambridge (Christian) School5:18.15  
6 MONAHAN, Makani SO Admiral Farragut Academy5:18.98  
7 LIPHAM, Ethan 8 Berkeley Prep HS5:19.95  
8 LAMEYER, Ben SR Northside Christian5:20.50  
9 MCNARY, Max SO Indian Rocks Christian5:24.13  
10 CASWELL, Ethan 9 Lakeland Christian School5:26.12  
11 RIOS-ROSALES, Hector 9 Bishop McLaughlin Catholic HS5:26.67  
12 GIVEN, Conor JR Canterbury School (St. Pete)5:27.39  
13 BAILEY, Dylan 7 Canterbury School (St. Pete)5:28.23  
14 FORSMANS, Bryson SO Berkeley Prep HS5:28.26  
15 HOWARD, Samuel 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS5:28.56  
16 SAMUELSON, Aidan JR Shorecrest Prep5:40.61  
17 RYAN, Keaton SO Shorecrest Prep5:41.59  
18 HOWARD, Johnny 7 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS5:47.18  
19 RAGAN, Aidan 8 Carrollwood Day School5:51.60  
20 BEHRMAN, Mark JR Academy at the Lakes5:58.19  
21 LOPEZ-COT, Christian SR Clearwater Central Catholic HS6:06.15  
22 KNOWLTON, Quint SO Pepin Academy6:45.25  
NORRIS, Micah 9 Calvary Christian (Clearwater)DNS  
WHITE, Zachary JR Tampa PrepDNS  
ZUKOSKI, Jared JR Berkeley Prep HSDNS  
KOLODETSKY, Bryan/Cole SO Admiral Farragut AcademyDNS  
QUINTANA, Christian 9 Calvary Christian (Clearwater)DNS  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 SIRABELLA, John SO Indian Rocks Christian5:40.01  
2 UNBEHAGEN, Luke 9 Calvary Christian (Clearwater)5:43.15  
3 GLASSCOCK, Gregory 9 Shorecrest Prep5:45.08  
4 DOYLE, Luke 9 Berkeley Prep HS5:45.22  
5 FLOOK, Samuel JR Tampa Bay Christian Academy5:45.68  
6 TARANTINO, Aiden 7 Northside Christian5:46.17  
7 SUMMERS, Jeremy 9 Canterbury School (Fort Myers)5:48.07  
8 WENGER, Brant JR Seffner Christian Academy HS6:01.39  
9 STEINER, Andrew 9 Tampa Prep6:05.50  
10 ROGERS, Tyler 7 Canterbury School (St. Pete)6:06.07  
11 PELESH, Connor SO Clearwater Central Catholic HS6:09.62  
12 MORGAN, Riley 9 Cambridge (Christian) School6:11.92  
13 BONILLA, Jack SO Canterbury School (St. Pete)6:16.04  
14 CARMACK, Zach 9 Shorecrest Prep6:18.91  
15 EVELOFF, Peyton 8 Evangelical Christian School6:19.71  
16 GALLAGHER, Eric JR Clearwater Central Catholic HS6:44.85  
17 LIN, Calvin 9 Calvary Christian (Clearwater)6:47.61  
18 LITTLE, Isaiah SO Tampa Prep6:50.19  
19 LEACH, Thomas SO Tampa Prep7:27.32  
20 WHITE, Connor 9 Tampa Prep8:04.05  
21 WINTERS, Jeffrey JR Tampa Prep8:04.83  
MAGEE, Tommy JR Bishop McLaughlin Catholic HSDNS  
PARSONS, Blake SO Berkeley Prep HSDNS  
MELENDY, Andrew SR Clearwater Central Catholic HSDNS  
RAMIREZ, Kaleb SO Seffner Christian Academy HSDNS  
COUTUR, Chandler SO Cambridge (Christian) SchoolDNS  
HARTER, Kameron SO Classical Preparatory SchoolDNS  


#10 Girls 1600 Meters

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 WETMORE, Elizabeth JR Evangelical Christian School 5:35.92 10 1 (1)
2 CASWELL, Gretchen 7 Lakeland Christian School 5:43.12 8 1 (2)
3 QUILTY, Reagan JR Shorecrest Prep 5:46.16 6 1 (3)
4 HUEBNER, Emelia 8 Seffner Christian Academy HS 5:48.90 5 1 (4)
5 LIPHAM, Catelin JR Berkeley Prep HS 5:50.70 4 1 (5)
6 SAUNDERS, Isabelle SO Shorecrest Prep 5:55.19 3 1 (6)
7 HERNANDEZ, Jasmine 8 Northside Christian 6:09.84 2 1 (7)
8 ABOUD, Sabrina 8 Shorecrest Prep 6:21.12 1 1 (8)
9 FERWERDA, Greta 6 Northside Christian 6:21.53   1 (9)
10 GANN, Abi SO Lakeland Christian School 6:24.97   1 (10)
11 SMITH, Danielle SO Calvary Christian (Clearwater) 6:28.46   1 (11)
12 ARMSTRONG, Abby 7 Berkeley Prep HS 6:29.91   1 (12)
13 BASSETT, Corliss 7 Canterbury School (St. Pete) 6:31.26   1 (13)
14 BANDES, Jaela 9 Berkeley Prep HS 6:32.03   1 (14)
15 JAWORSKI, Emma JR Canterbury School (St. Pete) 6:34.85   1 (15)
16 ARMSTRONG, Claire SO Berkeley Prep HS 6:36.11   2 (1)
17 STONE, Tori JR Tampa Prep 6:40.09   2 (2)
18 MCDAVITT, Mia 7 Evangelical Christian School 6:42.00   2 (3)
19 O'MALLEY, Meghan 9 Academy at the Lakes 6:42.38   2 (4)
20 GRANT, Nicole SO Clearwater Central Catholic HS 6:43.69   2 (5)
21 ISE, Lindsay SO Tampa Prep 6:49.19   2 (6)
22 WHITE, Sydney 6 Northside Christian 6:50.09   2 (7)
23 JYNELLA, Megan 9 Southwest Florida Christian Academy HS 6:54.17   2 (8)
24 LINN, Adrianna SR Shorecrest Prep 7:05.89   3 (1)
25 LUANGSOUPHOM, Tiana SO Calvary Christian (Clearwater) 7:22.22   3 (2)
26 SMITH, Justine 9 Classical Preparatory School 7:31.54   3 (3)
27 FORILLO, Abby 9 Admiral Farragut Academy 7:31.80   3 (4)
28 LAROSA, Juliana SO Calvary Christian (Clearwater) 7:38.38   3 (5)
29 RUSSELL, Alessandra JR Clearwater Central Catholic HS 7:51.72   2 (9)
30 SIEH, Nathalie JR Clearwater Central Catholic HS 7:52.46   2 (10)
31 CAGWIN, Mya SO Calvary Christian (Clearwater) 8:04.64   3 (6)
32 MONTES-SANDOVAL, Jhordan SO Northside Christian 8:06.52   3 (7)
33 BHATIA, Esha SO Berkeley Prep HS 8:09.92   3 (8)
34 SCHAEFFER, Olivia 9 Classical Preparatory School 9:18.01   3 (9)
QUINN, Lia 9 Indian Rocks Christian DNS  
KEITH, Hannah SO Calvary Christian (Clearwater) DNS  
SLIFER, Lauren JR Clearwater Central Catholic HS DNS  
SHARP, Sierra 6 Evangelical Christian School DNS  
COOPER, Grace SO Indian Rocks Christian DNS  
EDWARDS, Jessica 9 Canterbury School (Fort Myers) DNS  
HART, Naya SO Calvary Christian (Clearwater) DNS  
HASHEMIAN, Aryana SO Berkeley Prep HS DNS  
STEUER, Rebekah 9 Calvary Christian (Clearwater) DNS  
HARRELL, Anna JR Lakeland Christian School DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 WETMORE, Elizabeth JR Evangelical Christian School5:35.92 10
2 CASWELL, Gretchen 7 Lakeland Christian School5:43.12 8
3 QUILTY, Reagan JR Shorecrest Prep5:46.16 6
4 HUEBNER, Emelia 8 Seffner Christian Academy HS5:48.90 5
5 LIPHAM, Catelin JR Berkeley Prep HS5:50.70 4
6 SAUNDERS, Isabelle SO Shorecrest Prep5:55.19 3
7 HERNANDEZ, Jasmine 8 Northside Christian6:09.84 2
8 ABOUD, Sabrina 8 Shorecrest Prep6:21.12 1
9 FERWERDA, Greta 6 Northside Christian6:21.53  
10 GANN, Abi SO Lakeland Christian School6:24.97  
11 SMITH, Danielle SO Calvary Christian (Clearwater)6:28.46  
12 ARMSTRONG, Abby 7 Berkeley Prep HS6:29.91  
13 BASSETT, Corliss 7 Canterbury School (St. Pete)6:31.26  
14 BANDES, Jaela 9 Berkeley Prep HS6:32.03  
15 JAWORSKI, Emma JR Canterbury School (St. Pete)6:34.85  
EDWARDS, Jessica 9 Canterbury School (Fort Myers)DNS  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 ARMSTRONG, Claire SO Berkeley Prep HS6:36.11  
2 STONE, Tori JR Tampa Prep6:40.09  
3 MCDAVITT, Mia 7 Evangelical Christian School6:42.00  
4 O'MALLEY, Meghan 9 Academy at the Lakes6:42.38  
5 GRANT, Nicole SO Clearwater Central Catholic HS6:43.69  
6 ISE, Lindsay SO Tampa Prep6:49.19  
7 WHITE, Sydney 6 Northside Christian6:50.09  
8 JYNELLA, Megan 9 Southwest Florida Christian Academy HS6:54.17  
9 RUSSELL, Alessandra JR Clearwater Central Catholic HS7:51.72  
10 SIEH, Nathalie JR Clearwater Central Catholic HS7:52.46  
QUINN, Lia 9 Indian Rocks ChristianDNS  
KEITH, Hannah SO Calvary Christian (Clearwater)DNS  
SLIFER, Lauren JR Clearwater Central Catholic HSDNS  
SHARP, Sierra 6 Evangelical Christian SchoolDNS  
COOPER, Grace SO Indian Rocks ChristianDNS  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 LINN, Adrianna SR Shorecrest Prep7:05.89  
2 LUANGSOUPHOM, Tiana SO Calvary Christian (Clearwater)7:22.22  
3 SMITH, Justine 9 Classical Preparatory School7:31.54  
4 FORILLO, Abby 9 Admiral Farragut Academy7:31.80  
5 LAROSA, Juliana SO Calvary Christian (Clearwater)7:38.38  
6 CAGWIN, Mya SO Calvary Christian (Clearwater)8:04.64  
7 MONTES-SANDOVAL, Jhordan SO Northside Christian8:06.52  
8 BHATIA, Esha SO Berkeley Prep HS8:09.92  
9 SCHAEFFER, Olivia 9 Classical Preparatory School9:18.01  
HART, Naya SO Calvary Christian (Clearwater)DNS  
HASHEMIAN, Aryana SO Berkeley Prep HSDNS  
STEUER, Rebekah 9 Calvary Christian (Clearwater)DNS  
HARRELL, Anna JR Lakeland Christian SchoolDNS  


#11 Boys 3200 Meters

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts
1 YAMNITZ, Bryson JR Lakeland Christian School 10:24.49 10
2 MARTINEZ, Seth SO Lakeland Christian School 10:51.82 8
3 MORRIS, Trey SO Berkeley Prep HS 10:54.33 6
4 SHEAR, Ryan SR Berkeley Prep HS 10:56.93 5
5 EIDE, Jeffery SR Northside Christian 10:57.62 4
6 SUMNER, Carter SR Northside Christian 10:58.09 3
7 LIPHAM, Ethan 8 Berkeley Prep HS 11:06.14 2
8 EIDE, Jonathan 9 Northside Christian 11:11.28 1
9 ISENHOUR, Caleb SR Southwest Florida Christian Academy HS 11:12.67  
10 LABRANT, Charles 6 Indian Rocks Christian 11:22.70  
11 BAILEY, Dylan 7 Canterbury School (St. Pete) 11:34.55  
12 CASWELL, Ethan 9 Lakeland Christian School 11:37.56  
13 WILLIAMS, Peyton 9 Academy at the Lakes 12:01.76  
14 FINK, Jonah JR Clearwater Central Catholic HS 12:10.23  
15 FERNANDEZ, Adam JR Cambridge (Christian) School 12:18.49  
16 LYNCH, Jose SR Admiral Farragut Academy 12:19.67  
17 DOYLE, Luke 9 Berkeley Prep HS 12:52.71  
18 LOPEZ-COT, Christian SR Clearwater Central Catholic HS 13:05.50  
19 CHEN, Jason SR Admiral Farragut Academy 13:24.73  
20 BORRELLI, Matthew 9 Admiral Farragut Academy 13:27.32  
21 BONILLA, Jack SO Canterbury School (St. Pete) 14:03.18  
UNBEHAGEN, Luke 9 Calvary Christian (Clearwater) DNS  
GIVEN, Conor JR Canterbury School (St. Pete) DNS  
RICHARDS, Scott 8 Evangelical Christian School DNS  
PIPER, Kelby 8 Evangelical Christian School DNS  
MONAHAN, Makani SO Admiral Farragut Academy DNS  
LUNA, Mateo 8 Indian Rocks Christian DNS  
LAMEYER, Sam SO Northside Christian DNS  
KNAPP, Sean SR Calvary Christian (Clearwater) DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 YAMNITZ, Bryson JR Lakeland Christian School10:24.49 10
2 MARTINEZ, Seth SO Lakeland Christian School10:51.82 8
3 MORRIS, Trey SO Berkeley Prep HS10:54.33 6
4 SHEAR, Ryan SR Berkeley Prep HS10:56.93 5
5 EIDE, Jeffery SR Northside Christian10:57.62 4
6 SUMNER, Carter SR Northside Christian10:58.09 3
7 LIPHAM, Ethan 8 Berkeley Prep HS11:06.14 2
8 EIDE, Jonathan 9 Northside Christian11:11.28 1
9 ISENHOUR, Caleb SR Southwest Florida Christian Academy HS11:12.67  
10 LABRANT, Charles 6 Indian Rocks Christian11:22.70  
11 BAILEY, Dylan 7 Canterbury School (St. Pete)11:34.55  
12 CASWELL, Ethan 9 Lakeland Christian School11:37.56  
13 WILLIAMS, Peyton 9 Academy at the Lakes12:01.76  
14 FINK, Jonah JR Clearwater Central Catholic HS12:10.23  
15 FERNANDEZ, Adam JR Cambridge (Christian) School12:18.49  
16 LYNCH, Jose SR Admiral Farragut Academy12:19.67  
17 DOYLE, Luke 9 Berkeley Prep HS12:52.71  
18 LOPEZ-COT, Christian SR Clearwater Central Catholic HS13:05.50  
19 CHEN, Jason SR Admiral Farragut Academy13:24.73  
20 BORRELLI, Matthew 9 Admiral Farragut Academy13:27.32  
21 BONILLA, Jack SO Canterbury School (St. Pete)14:03.18  
UNBEHAGEN, Luke 9 Calvary Christian (Clearwater)DNS  
GIVEN, Conor JR Canterbury School (St. Pete)DNS  
RICHARDS, Scott 8 Evangelical Christian SchoolDNS  
PIPER, Kelby 8 Evangelical Christian SchoolDNS  
MONAHAN, Makani SO Admiral Farragut AcademyDNS  
LUNA, Mateo 8 Indian Rocks ChristianDNS  
LAMEYER, Sam SO Northside ChristianDNS  
KNAPP, Sean SR Calvary Christian (Clearwater)DNS  


#12 Girls 3200 Meters

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts
1 GARBA, Josie JR Tampa Prep 11:57.48 10
2 BAYES, Sarah 7 Lakeland Christian School 12:30.63 8
3 SWIERSZ, Annelisa 9 Southwest Florida Christian Academy HS 12:34.25 6
4 RIGHTER, Emma JR Berkeley Prep HS 12:37.33 5
5 LEWIS, Kennedy SR Lakeland Christian School 12:47.44 4
6 ARCARO, Juli JR Berkeley Prep HS 13:28.53 3
7 STEPHENS, Kylie 7 Berkeley Prep HS 13:50.83 2
8 BASSETT, Corliss 7 Canterbury School (St. Pete) 14:00.29 1
9 FRAIFER, Thalia 8 Berkeley Prep HS 14:05.00  
10 SLIFER, Lauren JR Clearwater Central Catholic HS 14:22.39  
11 PETERS, Haley 8 Northside Christian 14:56.11  
JOHNSON, Makenzie JR Lakeland Christian School DNF  
FORILLO, Abby 9 Admiral Farragut Academy DNS  
LUANGSOUPHOM, Tiana SO Calvary Christian (Clearwater) DNS  
WHITE, Sydney 6 Northside Christian DNS  
HERNANDEZ, Jasmine 8 Northside Christian DNS  
QUILTY, Reagan JR Shorecrest Prep DNS  
SMITH, Danielle SO Calvary Christian (Clearwater) DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 GARBA, Josie JR Tampa Prep11:57.48 10
2 BAYES, Sarah 7 Lakeland Christian School12:30.63 8
3 SWIERSZ, Annelisa 9 Southwest Florida Christian Academy HS12:34.25 6
4 RIGHTER, Emma JR Berkeley Prep HS12:37.33 5
5 LEWIS, Kennedy SR Lakeland Christian School12:47.44 4
6 ARCARO, Juli JR Berkeley Prep HS13:28.53 3
7 STEPHENS, Kylie 7 Berkeley Prep HS13:50.83 2
8 BASSETT, Corliss 7 Canterbury School (St. Pete)14:00.29 1
9 FRAIFER, Thalia 8 Berkeley Prep HS14:05.00  
10 SLIFER, Lauren JR Clearwater Central Catholic HS14:22.39  
11 PETERS, Haley 8 Northside Christian14:56.11  
JOHNSON, Makenzie JR Lakeland Christian SchoolDNF  
FORILLO, Abby 9 Admiral Farragut AcademyDNS  
LUANGSOUPHOM, Tiana SO Calvary Christian (Clearwater)DNS  
WHITE, Sydney 6 Northside ChristianDNS  
HERNANDEZ, Jasmine 8 Northside ChristianDNS  
QUILTY, Reagan JR Shorecrest PrepDNS  
SMITH, Danielle SO Calvary Christian (Clearwater)DNS  


#13 Girls 100m Hurdles

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Wind Pts HPL
1 MUSICK, Britain SO Lakeland Christian School 15.25 +0.4 10 1 (1)
2 DAVIS, Chloe JR Berkeley Prep HS 16.37 +0.4 8 1 (2)
3 BRANDES, Madi SR Northside Christian 17.10 +0.4 6 1 (3)
4 AVES, Ally SO Berkeley Prep HS 17.39 +0.8 5 2 (1)
5 ANDERSON, Reily SR Southwest Florida Christian Academy HS 17.46 +0.4 4 1 (4)
6 POWNALL, Tarah JR Northside Christian 17.58 +0.4 3 1 (5)
7 PARTIPILO, Alysa SR Evangelical Christian School 17.64 +0.4 2 1 (6)
8 BYUN, Tiffani JR Indian Rocks Christian 17.73 +0.4 1 1 (7)
9 ADACHI, Honami SR Carrollwood Day School 18.27 +0.8   2 (2)
10 MCDONELL, Grace SR Berkeley Prep HS 18.42 +0.8   2 (3)
11 KUDRYK, Erika SR Berkeley Prep HS 18.78 +0.8   2 (4)
12 YOUNGBLOOD, Annelise 9 Academy at the Lakes 18.82 +0.8   2 (5)
13 HORNE, Cayden JR Northside Christian 19.08 +0.8   2 (6)
14 AYERS, Nikki 8 Shorecrest Prep 19.77 +0.8   2 (7)
15 MURRAY, Jamie 9 Lakeland Christian School 20.04 +0.3   3 (1)
16 STJOHN, Ava JR Lakeland Christian School 20.32 +0.3   3 (2)
17 LEVITZ, Caitlin 9 Shorecrest Prep 20.46 +0.3   3 (3)
18 RYAN, Madison 9 Shorecrest Prep 21.32 +0.3   3 (4)
19 SNYDER, Sophia 9 Carrollwood Day School 21.92 +0.3   3 (5)
MIRANDA, Ella JR Indian Rocks Christian DNS +0.3  
MYERS, Amelia SO Canterbury School (Fort Myers) DNS +0.8  
CAYA, Jolie SO Admiral Farragut Academy DNS +0.4  
CHAPPELL, Julianna SR Calvary Christian (Clearwater) DNS +0.3  
ANDRION, Casey JR Admiral Farragut Academy DNS +0.3  

Finals Section: 1

Wind: +0.4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 MUSICK, Britain SO Lakeland Christian School15.25 10
2 DAVIS, Chloe JR Berkeley Prep HS16.37 8
3 BRANDES, Madi SR Northside Christian17.10 6
4 ANDERSON, Reily SR Southwest Florida Christian Academy HS17.46 4
5 POWNALL, Tarah JR Northside Christian17.58 3
6 PARTIPILO, Alysa SR Evangelical Christian School17.64 2
7 BYUN, Tiffani JR Indian Rocks Christian17.73 1
CAYA, Jolie SO Admiral Farragut AcademyDNS  


Finals Section: 2

Wind: +0.8

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 AVES, Ally SO Berkeley Prep HS17.39 5
2 ADACHI, Honami SR Carrollwood Day School18.27  
3 MCDONELL, Grace SR Berkeley Prep HS18.42  
4 KUDRYK, Erika SR Berkeley Prep HS18.78  
5 YOUNGBLOOD, Annelise 9 Academy at the Lakes18.82  
6 HORNE, Cayden JR Northside Christian19.08  
7 AYERS, Nikki 8 Shorecrest Prep19.77  
MYERS, Amelia SO Canterbury School (Fort Myers)DNS  


Finals Section: 3

Wind: +0.3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 MURRAY, Jamie 9 Lakeland Christian School20.04  
2 STJOHN, Ava JR Lakeland Christian School20.32  
3 LEVITZ, Caitlin 9 Shorecrest Prep20.46  
4 RYAN, Madison 9 Shorecrest Prep21.32  
5 SNYDER, Sophia 9 Carrollwood Day School21.92  
MIRANDA, Ella JR Indian Rocks ChristianDNS  
CHAPPELL, Julianna SR Calvary Christian (Clearwater)DNS  
ANDRION, Casey JR Admiral Farragut AcademyDNS  


#14 Boys 110m Hurdles

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Wind Pts HPL
1 RHODES, Tyler SR Northside Christian 14.76 -1.3 10 1 (1)
2 ROBERTS, Nicholas SR Northside Christian 15.39 -1.3 8 1 (2)
3 GUZIK, Logan SO Berkeley Prep HS 15.75 -1.3 6 1 (3)
4 JACKSON, Kyle SR Northside Christian 16.75 -1.3 5 1 (4)
5 KORNBRUST, Joe JR Lakeland Christian School 16.93 -1.3 4 1 (5)
6 PAULEC, Isaiah JR Southwest Florida Christian Academy HS 17.00 -1.3 3 1 (6)
7 LITTRELL, Austin SO Northside Christian 17.59 -2.4 2 2 (1)
8 BYNUM, Markus SO Berkeley Prep HS 18.20 -1.3 1 1 (7)
9 MALCOLM, Omarhiyon SO Shorecrest Prep 18.22 -2.1   3 (1)
10 MUELLER, Michael SO Southwest Florida Christian Academy HS 18.67 -2.4   2 (2)
11 WHITE, Ronald 9 Cambridge (Christian) School 18.82 -2.4   2 (3)
12 ELLIOTT, George SO Lakeland Christian School 20.64 -2.4   2 (4)
13 SMITH, Jackson 9 Indian Rocks Christian 20.80 -2.4   2 (5)
14 SMITH, Lucas 9 Indian Rocks Christian 20.81 -2.4   2 (6)
15 LUCAS, Taijuan SO Admiral Farragut Academy 21.72 -2.1   3 (2)
KARLEN, Jay JR Calvary Christian (Clearwater) DNS -1.3  
OURSLER, Cameron 9 Indian Rocks Christian DNS -2.4  
WHITTINGTON, Joshua JR Calvary Christian (Clearwater) DNS -2.4  
BORG, Devon 8 Canterbury School (Fort Myers) DNS -2.1  
SCRIBNER, Jaylen 9 Cambridge (Christian) School DNS -2.1  
FRIEND, Dominic 9 Admiral Farragut Academy DNS -2.1  

Finals Section: 1

Wind: -1.3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 RHODES, Tyler SR Northside Christian14.76 10
2 ROBERTS, Nicholas SR Northside Christian15.39 8
3 GUZIK, Logan SO Berkeley Prep HS15.75 6
4 JACKSON, Kyle SR Northside Christian16.75 5
5 KORNBRUST, Joe JR Lakeland Christian School16.93 4
6 PAULEC, Isaiah JR Southwest Florida Christian Academy HS17.00 3
7 BYNUM, Markus SO Berkeley Prep HS18.20 1
KARLEN, Jay JR Calvary Christian (Clearwater)DNS  


Finals Section: 2

Wind: -2.4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 LITTRELL, Austin SO Northside Christian17.59 2
2 MUELLER, Michael SO Southwest Florida Christian Academy HS18.67  
3 WHITE, Ronald 9 Cambridge (Christian) School18.82  
4 ELLIOTT, George SO Lakeland Christian School20.64  
5 SMITH, Jackson 9 Indian Rocks Christian20.80  
6 SMITH, Lucas 9 Indian Rocks Christian20.81  
OURSLER, Cameron 9 Indian Rocks ChristianDNS  
WHITTINGTON, Joshua JR Calvary Christian (Clearwater)DNS  


Finals Section: 3

Wind: -2.1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 MALCOLM, Omarhiyon SO Shorecrest Prep18.22  
2 LUCAS, Taijuan SO Admiral Farragut Academy21.72  
BORG, Devon 8 Canterbury School (Fort Myers)DNS  
SCRIBNER, Jaylen 9 Cambridge (Christian) SchoolDNS  
FRIEND, Dominic 9 Admiral Farragut AcademyDNS  


#15 Boys 300m Hurdles

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 ROBERTS, Nicholas SR Northside Christian 40.41 10 1 (1)
2 GUZIK, Logan SO Berkeley Prep HS 43.06 8 1 (2)
3 MUELLER, Michael SO Southwest Florida Christian Academy HS 43.78 6 1 (3)
4 WHITE, Ronald 9 Cambridge (Christian) School 44.62 5 1 (4)
5 ACOSTA, Alexander SR Shorecrest Prep 45.26 4 1 (5) 45.257
6 ELLIOTT, George SO Lakeland Christian School 45.26 3 1 (6) 45.260
7 WASHINGTON, Gavin SR Tampa Prep 45.37 2 3 (1)
8 KNOX, Will SR Northside Christian 46.05 1 1 (7)
9 MOHAMMADI, Michael JR Berkeley Prep HS 46.64   2 (1)
10 KORNBRUST, Joe JR Lakeland Christian School 46.66   1 (8)
11 RIVERA, Jomar SO Pepin Academy 47.55   2 (2)
12 SEITZ, Jeremy SO Southwest Florida Christian Academy HS 47.64   2 (3)
13 IBARRA, Daniel SR Evangelical Christian School 48.46   2 (4)
14 OURSLER, Cameron 9 Indian Rocks Christian 48.85   2 (5)
15 LUCAS, Taijuan SO Admiral Farragut Academy 49.28   2 (6)
16 JOHNSON, Zae'Sean 8 Pepin Academy 49.78   3 (2)
17 HARDY, Steven SO Pepin Academy 50.17   3 (3)
18 SMITH, Jackson 9 Indian Rocks Christian 52.62   3 (4)
19 SMITH, Lucas 9 Indian Rocks Christian 54.51   2 (7)
20 NORRIS, Micah 9 Calvary Christian (Clearwater) 1:00.80   3 (5)
21 FRIEND, Dominic 9 Admiral Farragut Academy 1:03.77   3 (6)
SUMMER, Max SR Shorecrest Prep DNS  
SCRIBNER, Jaylen 9 Cambridge (Christian) School DNS  
BORG, Devon 8 Canterbury School (Fort Myers) DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 ROBERTS, Nicholas SR Northside Christian40.41 10
2 GUZIK, Logan SO Berkeley Prep HS43.06 8
3 MUELLER, Michael SO Southwest Florida Christian Academy HS43.78 6
4 WHITE, Ronald 9 Cambridge (Christian) School44.62 5
5 ACOSTA, Alexander SR Shorecrest Prep45.26 4 45.257
6 ELLIOTT, George SO Lakeland Christian School45.26 3 45.260
7 KNOX, Will SR Northside Christian46.05 1
8 KORNBRUST, Joe JR Lakeland Christian School46.66  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 MOHAMMADI, Michael JR Berkeley Prep HS46.64  
2 RIVERA, Jomar SO Pepin Academy47.55  
3 SEITZ, Jeremy SO Southwest Florida Christian Academy HS47.64  
4 IBARRA, Daniel SR Evangelical Christian School48.46  
5 OURSLER, Cameron 9 Indian Rocks Christian48.85  
6 LUCAS, Taijuan SO Admiral Farragut Academy49.28  
7 SMITH, Lucas 9 Indian Rocks Christian54.51  
SUMMER, Max SR Shorecrest PrepDNS  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 WASHINGTON, Gavin SR Tampa Prep45.37 2
2 JOHNSON, Zae'Sean 8 Pepin Academy49.78  
3 HARDY, Steven SO Pepin Academy50.17  
4 SMITH, Jackson 9 Indian Rocks Christian52.62  
5 NORRIS, Micah 9 Calvary Christian (Clearwater)1:00.80  
6 FRIEND, Dominic 9 Admiral Farragut Academy1:03.77  
SCRIBNER, Jaylen 9 Cambridge (Christian) SchoolDNS  
BORG, Devon 8 Canterbury School (Fort Myers)DNS  


#16 Girls 300m Hurdles

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 MUSICK, Britain SO Lakeland Christian School 46.56 10 1 (1)
2 WETMORE, Elizabeth JR Evangelical Christian School 51.20 8 1 (2)
3 PARTIPILO, Alysa SR Evangelical Christian School 53.26 6 1 (3)
4 MCDONELL, Grace SR Berkeley Prep HS 54.88 5 2 (1)
5 ANDRION, Casey JR Admiral Farragut Academy 55.37 4 1 (4)
6 DECOSTA, Isabella JR Evangelical Christian School 55.63 3 2 (2)
7 ANDERSON, Reily SR Southwest Florida Christian Academy HS 56.23 2 2 (3)
8 LABRANT, Ava 9 Indian Rocks Christian 56.36 1 2 (4)
9 MURRAY, Jamie 9 Lakeland Christian School 56.74   2 (5)
10 STJOHN, Ava JR Lakeland Christian School 58.03   2 (6)
11 CAHILL, Kady JR Indian Rocks Christian 58.46   3 (1)
12 KUDRYK, Erika SR Berkeley Prep HS 59.08   2 (7)
13 QUINN, Lia 9 Indian Rocks Christian 1:01.76   3 (2)
14 KARLEN, Allison JR Calvary Christian (Clearwater) 1:04.14   3 (3)
RODRIGUEZ, Paige 8 Tampa Prep FS  
CAYA, Jolie SO Admiral Farragut Academy DNS  
BRANDES, Madi SR Northside Christian DNS  
OI, Sara 9 Admiral Farragut Academy DNS  
MYERS, Amelia SO Canterbury School (Fort Myers) DNS  
NIEBLES, Sabrina 7 Tampa Bay Christian Academy DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 MUSICK, Britain SO Lakeland Christian School46.56 10
2 WETMORE, Elizabeth JR Evangelical Christian School51.20 8
3 PARTIPILO, Alysa SR Evangelical Christian School53.26 6
4 ANDRION, Casey JR Admiral Farragut Academy55.37 4
RODRIGUEZ, Paige 8 Tampa PrepFS  
CAYA, Jolie SO Admiral Farragut AcademyDNS  
BRANDES, Madi SR Northside ChristianDNS  
OI, Sara 9 Admiral Farragut AcademyDNS  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 MCDONELL, Grace SR Berkeley Prep HS54.88 5
2 DECOSTA, Isabella JR Evangelical Christian School55.63 3
3 ANDERSON, Reily SR Southwest Florida Christian Academy HS56.23 2
4 LABRANT, Ava 9 Indian Rocks Christian56.36 1
5 MURRAY, Jamie 9 Lakeland Christian School56.74  
6 STJOHN, Ava JR Lakeland Christian School58.03  
7 KUDRYK, Erika SR Berkeley Prep HS59.08  
MYERS, Amelia SO Canterbury School (Fort Myers)DNS  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 CAHILL, Kady JR Indian Rocks Christian58.46  
2 QUINN, Lia 9 Indian Rocks Christian1:01.76  
3 KARLEN, Allison JR Calvary Christian (Clearwater)1:04.14  
NIEBLES, Sabrina 7 Tampa Bay Christian AcademyDNS  


#17 Boys 4 x 100m Relay

Results

Finals

PL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Berkeley Prep HS A 43.85 10 1 (1)
2 Shorecrest Prep A 44.65 8 1 (2)
3 Clearwater Central Catholic HS A 45.35
Musgrove
Margarejo
Ilarraza
Roberson
6 1 (3)
4 Calvary Christian (Clearwater) A 45.53
Niles
Dials
Celeste
Maynor Jr.
5 1 (4)
5 Indian Rocks Christian A 45.55
Price
Shubert
Krampert
Stallo
4 1 (5)
6 Tampa Prep A 45.63
Muhammad
Sibert
Englenton
Solomon
3 2 (1)
7 Cambridge (Christian) School A 46.11
Carlson
Suriel
White
Snider
2 1 (6)
8 Academy at the Lakes A 47.95
Brown
Price
Moore
Jennings
1 2 (2)
9 Canterbury School (St. Pete) A 49.75
Dann
Moore
Swartzwelder
Lee
  2 (3)
10 Pepin Academy A 49.85
Calderon
Johnson
Rivera
Hardy
  2 (4)
11 Evangelical Christian School A 51.04   2 (5)
12 Northside Christian A 51.97   1 (7)
13 Tampa Bay Christian Academy A 53.88
Louis-Juene
Marrero
Flook
Coats
  2 (6)
Admiral Farragut Academy A DNS
Graves
Turner
Reaves
Smith
 

Finals Section: 1

HPL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Berkeley Prep HS A 43.85 10
2 Shorecrest Prep A 44.65 8
3 Clearwater Central Catholic HS A 45.35
Musgrove
Margarejo
Ilarraza
Roberson
6
4 Calvary Christian (Clearwater) A 45.53
Niles
Dials
Celeste
Maynor Jr.
5
5 Indian Rocks Christian A 45.55
Price
Shubert
Krampert
Stallo
4
6 Cambridge (Christian) School A 46.11
Carlson
Suriel
White
Snider
2
7 Northside Christian A 51.97  
Admiral Farragut Academy A DNS
Graves
Turner
Reaves
Smith
 


Finals Section: 2

HPL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Tampa Prep A 45.63
Muhammad
Sibert
Englenton
Solomon
3
2 Academy at the Lakes A 47.95
Brown
Price
Moore
Jennings
1
3 Canterbury School (St. Pete) A 49.75
Dann
Moore
Swartzwelder
Lee
 
4 Pepin Academy A 49.85
Calderon
Johnson
Rivera
Hardy
 
5 Evangelical Christian School A 51.04  
6 Tampa Bay Christian Academy A 53.88
Louis-Juene
Marrero
Flook
Coats
 


#18 Girls 4 x 100m Relay

Results

Finals

PL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Indian Rocks Christian A 50.75 10 1 (1)
2 Northside Christian A 51.75 8 1 (2)
3 Shorecrest Prep A 51.92 6 1 (3)
4 Berkeley Prep HS A 53.72 5 1 (4)
5 Tampa Prep A 53.93
Rodriguez
Williams
Young
Barnard
4 1 (5)
6 Calvary Christian (Clearwater) A 53.96 3 2 (1)
7 Bishop McLaughlin Catholic HS A 56.48 2 2 (2)
8 Cambridge (Christian) School A 57.36
West
Delfavero
Clark
Dungy
1 2 (3)
9 Academy at the Lakes A 58.52
Lyons
Gerstner
Moore
Wilhite
  2 (4)
10 Evangelical Christian School A 58.79   1 (6)
11 Canterbury School (Fort Myers) A 58.85
DeVost
Schwartz
Reeves
Reeves
  1 (7)
12 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS A 59.28
Martin
Mouzon
Reumann
Fitts
  2 (5)
13 Pepin Academy A 59.77
Mingo
Pelloni
Hardy
Franklin
  2 (6)
14 Tampa Bay Christian Academy A 1:05.48
Michael
Dyke
Sherwood
Flook
  2 (7)
Admiral Farragut Academy A DNS
Alderman
Nelms
Bostick
Greene
 
Clearwater Central Catholic HS A DNS
Amos
Thibodeau
Vermost
Samara
 

Finals Section: 1

HPL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Indian Rocks Christian A 50.75 10
2 Northside Christian A 51.75 8
3 Shorecrest Prep A 51.92 6
4 Berkeley Prep HS A 53.72 5
5 Tampa Prep A 53.93
Rodriguez
Williams
Young
Barnard
4
6 Evangelical Christian School A 58.79  
7 Canterbury School (Fort Myers) A 58.85
DeVost
Schwartz
Reeves
Reeves
 
Admiral Farragut Academy A DNS
Alderman
Nelms
Bostick
Greene
 


Finals Section: 2

HPL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Calvary Christian (Clearwater) A 53.96 3
2 Bishop McLaughlin Catholic HS A 56.48 2
3 Cambridge (Christian) School A 57.36
West
Delfavero
Clark
Dungy
1
4 Academy at the Lakes A 58.52
Lyons
Gerstner
Moore
Wilhite
 
5 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS A 59.28
Martin
Mouzon
Reumann
Fitts
 
6 Pepin Academy A 59.77
Mingo
Pelloni
Hardy
Franklin
 
7 Tampa Bay Christian Academy A 1:05.48
Michael
Dyke
Sherwood
Flook
 
Clearwater Central Catholic HS A DNS
Amos
Thibodeau
Vermost
Samara
 


#19 Boys 4 x 400m Relay

Results

Finals

PL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Northside Christian A 3:30.06 10 2 (1)
2 Berkeley Prep HS A 3:42.79 8 2 (2)
3 Tampa Prep A 3:43.95
Muhammad
Englenton
Hunter
Moore
6 2 (3)
4 Cambridge (Christian) School A 3:49.62
Carlson
Shell
Schaffer
Racki
5 1 (1)
5 Academy at the Lakes A 3:50.33
Stepanets
Moore
Jennings
Zarak
4 1 (2)
6 Southwest Florida Christian Academy HS A 3:52.07
Riley
Mueller
Losapio
Walrod
3 2 (4)
7 Clearwater Central Catholic HS A 3:53.50 2 1 (3)
8 Lakeland Christian School A 3:54.47
Musick
Kornbrust
Evans
Elliott
1 1 (4)
9 Evangelical Christian School A 4:00.03   1 (5)
10 Pepin Academy A 4:10.79
Calderon
Johnson
Hardy
Rivera
  1 (6)
11 Canterbury School (St. Pete) A 4:13.36
Given
Tomalin
Swartzwelder
Vicks
  1 (7)
Calvary Christian (Clearwater) A DNS
Whittington
Curran
Maynor Jr.
Rowan
 
Canterbury School (Fort Myers) A DNS
East
Loveland
Horan
Perez
 
Indian Rocks Christian A DNS  
Admiral Farragut Academy A DNS
Oi
Henderson
Fiorillo
Li
 

Finals Section: 1

HPL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Cambridge (Christian) School A 3:49.62
Carlson
Shell
Schaffer
Racki
5
2 Academy at the Lakes A 3:50.33
Stepanets
Moore
Jennings
Zarak
4
3 Clearwater Central Catholic HS A 3:53.50 2
4 Lakeland Christian School A 3:54.47
Musick
Kornbrust
Evans
Elliott
1
5 Evangelical Christian School A 4:00.03  
6 Pepin Academy A 4:10.79
Calderon
Johnson
Hardy
Rivera
 
7 Canterbury School (St. Pete) A 4:13.36
Given
Tomalin
Swartzwelder
Vicks
 


Finals Section: 2

HPL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Northside Christian A 3:30.06 10
2 Berkeley Prep HS A 3:42.79 8
3 Tampa Prep A 3:43.95
Muhammad
Englenton
Hunter
Moore
6
4 Southwest Florida Christian Academy HS A 3:52.07
Riley
Mueller
Losapio
Walrod
3
Calvary Christian (Clearwater) A DNS
Whittington
Curran
Maynor Jr.
Rowan
 
Canterbury School (Fort Myers) A DNS
East
Loveland
Horan
Perez
 
Indian Rocks Christian A DNS  
Admiral Farragut Academy A DNS
Oi
Henderson
Fiorillo
Li
 


#20 Girls 4 x 400m Relay

Results

Finals

PL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Evangelical Christian School A 4:00.87
Valentine
Wetmore
Oliveira
Oliveira
10 2 (1)
2 Canterbury School (Fort Myers) A 4:12.82
Haber
Ackerman
Navas
Richardson
8 2 (2)
3 Calvary Christian (Clearwater) A 4:17.22
Friske
Showers
Patton
Galloway
6 1 (1)
4 Berkeley Prep HS A 4:24.31 5 2 (3)
5 Indian Rocks Christian A 4:30.56 4 2 (4)
6 Lakeland Christian School A 4:41.46
Musick
Gann
Caswell
Murray
3 2 (5)
7 Tampa Prep A 4:41.58
Rodriguez
Capella
Haura
Young
2 1 (2)
8 Cambridge (Christian) School A 4:56.56
Bain
Delfavero
Washington
Dungy
1 1 (3)
9 Southwest Florida Christian Academy HS A 4:58.84
Laymon
McCutcheon
Araujo
Swiersz
  1 (4)
10 Pepin Academy A 5:42.07
Mingo
Franklin
Hardy
Williams
  1 (5)
Clearwater Central Catholic HS A DNS
McGinn
Simmons
Reyer
Rodriguez
 
Northside Christian A DNS  
Admiral Farragut Academy A DNS
Alderman
Nelms
Bostick
Greene
 

Finals Section: 1

HPL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Calvary Christian (Clearwater) A 4:17.22
Friske
Showers
Patton
Galloway
6
2 Tampa Prep A 4:41.58
Rodriguez
Capella
Haura
Young
2
3 Cambridge (Christian) School A 4:56.56
Bain
Delfavero
Washington
Dungy
1
4 Southwest Florida Christian Academy HS A 4:58.84
Laymon
McCutcheon
Araujo
Swiersz
 
5 Pepin Academy A 5:42.07
Mingo
Franklin
Hardy
Williams
 


Finals Section: 2

HPL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Evangelical Christian School A 4:00.87
Valentine
Wetmore
Oliveira
Oliveira
10
2 Canterbury School (Fort Myers) A 4:12.82
Haber
Ackerman
Navas
Richardson
8
3 Berkeley Prep HS A 4:24.31 5
4 Indian Rocks Christian A 4:30.56 4
5 Lakeland Christian School A 4:41.46
Musick
Gann
Caswell
Murray
3
Clearwater Central Catholic HS A DNS
McGinn
Simmons
Reyer
Rodriguez
 
Northside Christian A DNS  
Admiral Farragut Academy A DNS
Alderman
Nelms
Bostick
Greene
 


#21 Boys 4 x 800m Relay

Results

Finals

PL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Northside Christian A 8:30.79 10
2 Seffner Christian Academy HS A 8:45.85
McKenzie
Nipper
Frazier
McKenzie
8
3 Indian Rocks Christian A 8:53.76
LaBrant
Weller
Cline
6
4 Tampa Prep A 9:25.36
Tawil-Brown
Valenti
White
Hunter
5
5 Calvary Christian (Clearwater) A 9:25.38
Knapp
Whittington
Rowan
Unbehagen
4
6 Southwest Florida Christian Academy HS A 9:27.91
Isenhour
Bosman
Wiggins
Tank
3
7 Bishop McLaughlin Catholic HS A 9:32.92 2
8 Cambridge (Christian) School A 10:27.02
Fernandez
Shell
Schaffer
Fernandez
1
9 Clearwater Central Catholic HS A 10:37.32
Melendy
Fink
Lopez-Cot
DiConsiglio
 
Berkeley Prep HS A DNS  
Shorecrest Prep A DNS  
Admiral Farragut Academy A DNS
Oi
Henderson
Fiorillo
Kolodetsky
 

Finals Section: 1

PL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Northside Christian A 8:30.79 10
2 Seffner Christian Academy HS A 8:45.85
McKenzie
Nipper
Frazier
McKenzie
8
3 Indian Rocks Christian A 8:53.76
LaBrant
Weller
Cline
6
4 Tampa Prep A 9:25.36
Tawil-Brown
Valenti
White
Hunter
5
5 Calvary Christian (Clearwater) A 9:25.38
Knapp
Whittington
Rowan
Unbehagen
4
6 Southwest Florida Christian Academy HS A 9:27.91
Isenhour
Bosman
Wiggins
Tank
3
7 Bishop McLaughlin Catholic HS A 9:32.92 2
8 Cambridge (Christian) School A 10:27.02
Fernandez
Shell
Schaffer
Fernandez
1
9 Clearwater Central Catholic HS A 10:37.32
Melendy
Fink
Lopez-Cot
DiConsiglio
 
Berkeley Prep HS A DNS  
Shorecrest Prep A DNS  
Admiral Farragut Academy A DNS
Oi
Henderson
Fiorillo
Kolodetsky
 


#22 Girls 4 x 800m Relay

Results

Finals

PL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Northside Christian A 10:45.50 10
2 Lakeland Christian School A 10:49.86
Lewis
Bayes
Caswell
Caswell
8
3 Berkeley Prep HS A 11:02.22 6
4 Canterbury School (Fort Myers) A 11:06.91
Barnes
Richardson
Ballard
Graczyk
5
5 Tampa Prep A 11:27.81
Stone
Garba
Ise
Samuel
4
6 Southwest Florida Christian Academy HS A 11:51.71
Jynella
Araujo
Laymon
Swiersz
3
7 Calvary Christian (Clearwater) A 12:15.80
Chappell
Karlen
Friske
Keith
2
8 Clearwater Central Catholic HS A 12:54.72
Slifer
Sieh
Grant
Russell
1
Indian Rocks Christian A DNS  
Admiral Farragut Academy A DNS
Bostick
Caya
Oi
Greene
 

Finals Section: 1

PL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Northside Christian A 10:45.50 10
2 Lakeland Christian School A 10:49.86
Lewis
Bayes
Caswell
Caswell
8
3 Berkeley Prep HS A 11:02.22 6
4 Canterbury School (Fort Myers) A 11:06.91
Barnes
Richardson
Ballard
Graczyk
5
5 Tampa Prep A 11:27.81
Stone
Garba
Ise
Samuel
4
6 Southwest Florida Christian Academy HS A 11:51.71
Jynella
Araujo
Laymon
Swiersz
3
7 Calvary Christian (Clearwater) A 12:15.80
Chappell
Karlen
Friske
Keith
2
8 Clearwater Central Catholic HS A 12:54.72
Slifer
Sieh
Grant
Russell
1
Indian Rocks Christian A DNS  
Admiral Farragut Academy A DNS
Bostick
Caya
Oi
Greene
 


#23 Boys High Jump

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts
1 JEAN LOUIS, Berrick SR Canterbury School (Fort Myers) 2.03m 6'7.75"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 2.03 2.07
P P P P P P P P O XO XO XXO XXX
10
2 LACERDA, Guilherme JR Admiral Farragut Academy 1.97m 6'5.50"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 2.03
P P P P XO O O O XXO O O XXX
8
3 CURRY, Eli JR Admiral Farragut Academy 1.87m 6'1.50"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 1.87 1.92
P P P P O O O XXO XXO XXX
6
4 BANKOLE, Jola JR Tampa Prep 1.82m 5'11.50"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 1.87
P P O O XO O XO O XXX
5
5 KARLEN, Jay JR Calvary Christian (Clearwater) 1.77m 5'9.75"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82
P P P O O P O XXX
4
6 PAULEC, Isaiah JR Southwest Florida Christian Academy HS 1.72m 5'7.75"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77
P P P O XO XO XXX
3
7 GONZALEZ-FOX, Connor SR Lakeland Christian School 1.67m 5'5.75"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72
P P O O XO XXX
2
8 SMITH, Chet SR Berkeley Prep HS 1.62m 5'3.75"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67
P O O O XXX
1
9 WHITTINGTON, Joshua JR Calvary Christian (Clearwater) 1.57m 5'1.75"
1.47 1.52 1.57 1.62
P P O XXX
 
10 FLOOK, Samuel JR Tampa Bay Christian Academy 1.57m 5'1.75"
1.47 1.52 1.57 1.62
XO XXO O XXX
 
11 JONES, Michael SO Berkeley Prep HS 1.57m 5'1.75"
1.47 1.52 1.57 1.62
P P XXO XXX
 
12 SMITH, Jackson 9 Indian Rocks Christian 1.57m 5'1.75"
1.47 1.52 1.57 1.62
P XO XXO XXX
 
13 SMITH, Lucas 9 Indian Rocks Christian 1.52m 4'11.75"
1.47 1.52 1.57
O O XXX
 
14 LARVA, Richard Unattached 1.52m 4'11.75"
1.47 1.52 1.57
O XXO XXX
 
15 QUINT, Thomas SO Lakeland Christian School 1.47m 4'9.75"
1.47 1.52
O XXX
 
15 BRIGHT, Cade SO Clearwater Central Catholic HS 1.47m 4'9.75"
1.47 1.52
O XXX
 
17 LITTRELL, Austin SO Northside Christian 1.47m 4'9.75"
1.47 1.52
XXO XXX
 
OXENDINE, Jacob 9 Lakeland Christian School NH    
LI, Christ SO Admiral Farragut Academy NH    
STALLO, Brett SO Indian Rocks Christian NH    
BLAIR, Logan 8 Evangelical Christian School NH    
THOMAS, J.T. 8 Shorecrest Prep NH
1.47 1.52 1.57 1.62
P P P XXX
 
CABRERA, Jacob 9 Lakeland Christian School NH    
WEBB, Darius SO Admiral Farragut Academy NH
1.47 1.52
P XXX
 
WHITE, Brendan 9 Northside Christian NH
1.47 1.52
P XXX
 
KRAMPERT, Javon 9 Indian Rocks Christian NH
1.47
XXX
 
SIMMONS, Jacob 9 Calvary Christian (Clearwater) NH    
MCMULLEN, Thomas JR Shorecrest Prep NH
1.47 1.52 1.57
P P XXX
 

Finals Flight: 1

HPL Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts Note
1 JEAN LOUIS, Berrick SR Canterbury School (Fort Myers)2.03m 6'7.75"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 2.03 2.07
P P P P P P P P O XO XO XXO XXX
10
2 LACERDA, Guilherme JR Admiral Farragut Academy1.97m 6'5.50"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 2.03
P P P P XO O O O XXO O O XXX
8
3 CURRY, Eli JR Admiral Farragut Academy1.87m 6'1.50"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 1.87 1.92
P P P P O O O XXO XXO XXX
6
4 BANKOLE, Jola JR Tampa Prep1.82m 5'11.50"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 1.87
P P O O XO O XO O XXX
5
5 KARLEN, Jay JR Calvary Christian (Clearwater)1.77m 5'9.75"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82
P P P O O P O XXX
4
6 PAULEC, Isaiah JR Southwest Florida Christian Academy HS1.72m 5'7.75"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77
P P P O XO XO XXX
3
7 GONZALEZ-FOX, Connor SR Lakeland Christian School1.67m 5'5.75"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72
P P O O XO XXX
2
8 SMITH, Chet SR Berkeley Prep HS1.62m 5'3.75"
1.47 1.52 1.57 1.62 1.67
P O O O XXX
1
9 WHITTINGTON, Joshua JR Calvary Christian (Clearwater)1.57m 5'1.75"
1.47 1.52 1.57 1.62
P P O XXX
 
10 FLOOK, Samuel JR Tampa Bay Christian Academy1.57m 5'1.75"
1.47 1.52 1.57 1.62
XO XXO O XXX
 
11 JONES, Michael SO Berkeley Prep HS1.57m 5'1.75"
1.47 1.52 1.57 1.62
P P XXO XXX
 
12 SMITH, Jackson 9 Indian Rocks Christian1.57m 5'1.75"
1.47 1.52 1.57 1.62
P XO XXO XXX
 
13 SMITH, Lucas 9 Indian Rocks Christian1.52m 4'11.75"
1.47 1.52 1.57
O O XXX
 
14 LARVA, Richard Unattached1.52m 4'11.75"
1.47 1.52 1.57
O XXO XXX
 
15 QUINT, Thomas SO Lakeland Christian School1.47m 4'9.75"
1.47 1.52
O XXX
 
15 BRIGHT, Cade SO Clearwater Central Catholic HS1.47m 4'9.75"
1.47 1.52
O XXX
 
17 LITTRELL, Austin SO Northside Christian1.47m 4'9.75"
1.47 1.52
XXO XXX
 
OXENDINE, Jacob 9 Lakeland Christian SchoolNH    
LI, Christ SO Admiral Farragut AcademyNH    
STALLO, Brett SO Indian Rocks ChristianNH    
BLAIR, Logan 8 Evangelical Christian SchoolNH    
THOMAS, J.T. 8 Shorecrest PrepNH
1.47 1.52 1.57 1.62
P P P XXX
 
CABRERA, Jacob 9 Lakeland Christian SchoolNH    
WEBB, Darius SO Admiral Farragut AcademyNH
1.47 1.52
P XXX
 
WHITE, Brendan 9 Northside ChristianNH
1.47 1.52
P XXX
 
KRAMPERT, Javon 9 Indian Rocks ChristianNH
1.47
XXX
 
SIMMONS, Jacob 9 Calvary Christian (Clearwater)NH    
MCMULLEN, Thomas JR Shorecrest PrepNH
1.47 1.52 1.57
P P XXX
 


#24 Girls High Jump

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts
1 RUSSELL, Ashley SO Northside Christian 1.67m 5'5.75"
1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.59 1.62 1.67
P O O O O XO XXO XXO
10
2 CABRERA, Sydney SR Lakeland Christian School 1.62m 5'3.75"
1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.59 1.62 1.67
P P P XO XO O O XXX
8
3 WILSON, Cylee 9 Lakeland Christian School 1.52m 4'11.75"
1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.59
P P XO O XO XXX
5.5
3 CHAPPELL, Julianna SR Calvary Christian (Clearwater) 1.52m 4'11.75"
1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.59
P P XO O XO XXX
5.5
5 BARNARD, Delany SR Tampa Prep 1.47m 4'9.75"
1.32 1.37 1.42 1.47 1.52
P P O O XXX
4
6 ANDERSON, Reily SR Southwest Florida Christian Academy HS 1.47m 4'9.75"
1.32 1.37 1.42 1.47 1.52
XO O XO XXO XXX
3
7 NEWBERG, Breanna 8 Lakeland Christian School 1.42m 4'7.75"
1.32 1.37 1.42 1.47
XXO P XO XXX
2
8 SAMARA, Anastasia SO Clearwater Central Catholic HS 1.42m 4'7.75"
1.32 1.37 1.42 1.47
O O XXO XXX
1
9 KARLEN, Allison JR Calvary Christian (Clearwater) 1.37m 4'6"
1.32 1.37 1.42
O O XXX
 
9 BROWN, Morgan SR Calvary Christian (Clearwater) 1.37m 4'6"
1.32 1.37 1.42
O O XXX
 
11 RICHARDSON, Julia SR Canterbury School (Fort Myers) 1.37m 4'6"
1.32 1.37 1.42
O XXO XXX
 
12 MOSS, Sophie SR Berkeley Prep HS 1.32m 4'4"
1.32 1.37
O XXX
 
13 HERNANDEZ, Genesis 9 Northside Christian 1.32m 4'4"
1.32 1.37
XO XXX
 
14 WILSON, Anna JR Indian Rocks Christian 1.32m 4'4"
1.32 1.37
XXO XXX
 
CAGWIN, Mya SO Calvary Christian (Clearwater) NH
1.32
XXX
 
MILLER, Symona 8 Indian Rocks Christian NH
1.32
XXX
 
GRACZYK, Kayla 7 Canterbury School (Fort Myers) NH
1.32
XXX
 
FLACK, Julianna SO Northside Christian NH
1.32
XXX
 
ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete) NH    
NORTH, Sophia 7 Indian Rocks Christian NH    
O'BRIEN, Noelle 9 Northside Christian NH    
THIELBAR, Rhea SR Berkeley Prep HS NH    
POULIN, Reilley JR Berkeley Prep HS NH    
PHEGLEY, Amanda SR Berkeley Prep HS NH    

Finals Flight: 1

HPL Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts Note
1 RUSSELL, Ashley SO Northside Christian1.67m 5'5.75"
1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.59 1.62 1.67
P O O O O XO XXO XXO
10
2 CABRERA, Sydney SR Lakeland Christian School1.62m 5'3.75"
1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.59 1.62 1.67
P P P XO XO O O XXX
8
3 WILSON, Cylee 9 Lakeland Christian School1.52m 4'11.75"
1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.59
P P XO O XO XXX
5.5
3 CHAPPELL, Julianna SR Calvary Christian (Clearwater)1.52m 4'11.75"
1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.59
P P XO O XO XXX
5.5
5 BARNARD, Delany SR Tampa Prep1.47m 4'9.75"
1.32 1.37 1.42 1.47 1.52
P P O O XXX
4
6 ANDERSON, Reily SR Southwest Florida Christian Academy HS1.47m 4'9.75"
1.32 1.37 1.42 1.47 1.52
XO O XO XXO XXX
3
7 NEWBERG, Breanna 8 Lakeland Christian School1.42m 4'7.75"
1.32 1.37 1.42 1.47
XXO P XO XXX
2
8 SAMARA, Anastasia SO Clearwater Central Catholic HS1.42m 4'7.75"
1.32 1.37 1.42 1.47
O O XXO XXX
1
9 KARLEN, Allison JR Calvary Christian (Clearwater)1.37m 4'6"
1.32 1.37 1.42
O O XXX
 
9 BROWN, Morgan SR Calvary Christian (Clearwater)1.37m 4'6"
1.32 1.37 1.42
O O XXX
 
11 RICHARDSON, Julia SR Canterbury School (Fort Myers)1.37m 4'6"
1.32 1.37 1.42
O XXO XXX
 
12 MOSS, Sophie SR Berkeley Prep HS1.32m 4'4"
1.32 1.37
O XXX
 
13 HERNANDEZ, Genesis 9 Northside Christian1.32m 4'4"
1.32 1.37
XO XXX
 
14 WILSON, Anna JR Indian Rocks Christian1.32m 4'4"
1.32 1.37
XXO XXX
 
CAGWIN, Mya SO Calvary Christian (Clearwater)NH
1.32
XXX
 
MILLER, Symona 8 Indian Rocks ChristianNH
1.32
XXX
 
GRACZYK, Kayla 7 Canterbury School (Fort Myers)NH
1.32
XXX
 
FLACK, Julianna SO Northside ChristianNH
1.32
XXX
 
ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete)NH    
NORTH, Sophia 7 Indian Rocks ChristianNH    
O'BRIEN, Noelle 9 Northside ChristianNH    
THIELBAR, Rhea SR Berkeley Prep HSNH    
POULIN, Reilley JR Berkeley Prep HSNH    
PHEGLEY, Amanda SR Berkeley Prep HSNH    


#25 Boys Pole Vault

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts
1 MUSICK, Remington JR Lakeland Christian School 4.40m 14'5.25"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.50
P P P P P P P P P P P O O O XXO XXX
10
2 RILEY, Sam JR Lakeland Christian School 4.25m 13'11.25"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40
P P P P P P P P P P P P P O XXX
8
3 BYNUM, Markus SO Berkeley Prep HS 3.80m 12'5.50"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95
P P P P P P P O P O O XXX
6
4 BERNSTEIN, Trevor JR Shorecrest Prep 3.80m 12'5.50"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95
P P O O O O O O O O XO XXX
5
5 MORTENSON, Justin SO Evangelical Christian School 3.35m 10'11.75"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50
P P P P P P O O XXX
4
6 FOX, Alex JR Shorecrest Prep 3.20m 10'6"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35
P O O XO O O O XXX
3
7 CRAYTHORNE, Harry SR Berkeley Prep HS 3.20m 10'6"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35
P P O P O O XO XXX
2
8 ROMANOWSKI, Alex JR Berkeley Prep HS 3.05m 10'0"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20
P P O P O O XXX
1
9 SCHLIFSTEIN, Evan SO Admiral Farragut Academy 2.90m 9'6.25"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05
O O O O O XXX
 
10 MANTILLA, Quentin SO Clearwater Central Catholic HS 2.90m 9'6.25"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05
XO O O XO O XXX
 
11 RIGHTER, Jack 9 Berkeley Prep HS 2.90m 9'6.25"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05
P XXO O XO XO XXX
 
12 PRICE, Dylan SR Indian Rocks Christian 2.75m 9'0.25"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90
O O O O XXX
 
13 VIERRA, Leo SR Seffner Christian Academy HS 2.60m 8'6.25"
2.30 2.45 2.60 2.75
XO O O XXX
 
14 CHEN, Jason SR Admiral Farragut Academy 2.60m 8'6.25"
2.30 2.45 2.60 2.75
O XXO O XXX
 
15 CANUP, Jacob 8 Evangelical Christian School 2.45m 8'0.50"
2.30 2.45 2.60
O O XXX
 
16 SMITH, Lucas 9 Indian Rocks Christian 2.45m 8'0.50"
2.30 2.45 2.60
O XO XXX
 
16 QUINT, Thomas SO Lakeland Christian School 2.45m 8'0.50"
2.30 2.45 2.60
O XO XXX
 
18 GUTTERY, Reece 6 Evangelical Christian School 2.30m 7'6.50"
2.30 2.45
O XXX
 
18 SMITH, Jackson 9 Indian Rocks Christian 2.30m 7'6.50"
2.30 2.45
O XXX
 
LANIGAN, Cooper JR Shorecrest Prep NH    
OFENLOCH, Zachary JR Shorecrest Prep NH    
TROYER, Aaron 7 Evangelical Christian School NH    
SPOTO, Ben SR Seffner Christian Academy HS NH    
BROWN, Logan 9 Calvary Christian (Clearwater) NH    

Finals Flight: 1

HPL Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts Note
1 MUSICK, Remington JR Lakeland Christian School4.40m 14'5.25"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.50
P P P P P P P P P P P O O O XXO XXX
10
2 RILEY, Sam JR Lakeland Christian School4.25m 13'11.25"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40
P P P P P P P P P P P P P O XXX
8
3 BYNUM, Markus SO Berkeley Prep HS3.80m 12'5.50"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95
P P P P P P P O P O O XXX
6
4 BERNSTEIN, Trevor JR Shorecrest Prep3.80m 12'5.50"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95
P P O O O O O O O O XO XXX
5
5 MORTENSON, Justin SO Evangelical Christian School3.35m 10'11.75"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50
P P P P P P O O XXX
4
6 FOX, Alex JR Shorecrest Prep3.20m 10'6"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35
P O O XO O O O XXX
3
7 CRAYTHORNE, Harry SR Berkeley Prep HS3.20m 10'6"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35
P P O P O O XO XXX
2
8 ROMANOWSKI, Alex JR Berkeley Prep HS3.05m 10'0"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20
P P O P O O XXX
1
9 SCHLIFSTEIN, Evan SO Admiral Farragut Academy2.90m 9'6.25"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05
O O O O O XXX
 
10 MANTILLA, Quentin SO Clearwater Central Catholic HS2.90m 9'6.25"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05
XO O O XO O XXX
 
11 RIGHTER, Jack 9 Berkeley Prep HS2.90m 9'6.25"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05
P XXO O XO XO XXX
 
12 PRICE, Dylan SR Indian Rocks Christian2.75m 9'0.25"
2.30 2.45 2.60 2.75 2.90
O O O O XXX
 
13 VIERRA, Leo SR Seffner Christian Academy HS2.60m 8'6.25"
2.30 2.45 2.60 2.75
XO O O XXX
 
14 CHEN, Jason SR Admiral Farragut Academy2.60m 8'6.25"
2.30 2.45 2.60 2.75
O XXO O XXX
 
15 CANUP, Jacob 8 Evangelical Christian School2.45m 8'0.50"
2.30 2.45 2.60
O O XXX
 
16 SMITH, Lucas 9 Indian Rocks Christian2.45m 8'0.50"
2.30 2.45 2.60
O XO XXX
 
16 QUINT, Thomas SO Lakeland Christian School2.45m 8'0.50"
2.30 2.45 2.60
O XO XXX
 
18 GUTTERY, Reece 6 Evangelical Christian School2.30m 7'6.50"
2.30 2.45
O XXX
 
18 SMITH, Jackson 9 Indian Rocks Christian2.30m 7'6.50"
2.30 2.45
O XXX
 
TROYER, Aaron 7 Evangelical Christian SchoolNH    
OFENLOCH, Zachary JR Shorecrest PrepNH    
LANIGAN, Cooper JR Shorecrest PrepNH    
SPOTO, Ben SR Seffner Christian Academy HSNH    
BROWN, Logan 9 Calvary Christian (Clearwater)NH    


#26 Girls Pole Vault

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts
1 BROWN, Morgan SR Calvary Christian (Clearwater) 3.21m 10'6.25"
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.21
P P P P P P O O O O
10
2 BRANHAM, Emily SO Lakeland Christian School 2.90m 9'6.25"
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05
PPP PPP PPP P P P O O XXX
8
3 RODRIGUEZ, Olivia SO Clearwater Central Catholic HS 2.75m 9'0.25"
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90
PPP PPP PPP O O O O XXX
6
4 LABRANT, Ava 9 Indian Rocks Christian 2.60m 8'6.25"
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75
PPP PPP PPP O O O XXX
5
5 MIRANDA, Ella JR Indian Rocks Christian 2.60m 8'6.25"
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75
PPP PPP O O O XXO XXX
4
6 WILSON, Cylee 9 Lakeland Christian School 2.45m 8'0.50"
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60
PPP PPP O O O XXX
3
7 KUDRYK, Erika SR Berkeley Prep HS 2.15m 7'0.50"
1.85 2.00 2.15 2.30
PPP PPP O XXX
2
8 LOWE, Sarah SO Lakeland Christian School 2.00m 6'6.75"
1.85 2.00 2.15
O O XXX
1
9 HOUSTON, Lindsay 9 Evangelical Christian School 1.85m 6'0.75"
1.85 2.00
O XXX
 
10 SAMS, Eden 9 Evangelical Christian School 1.85m 6'0.75"
1.85 2.00
XO XXX
 
10 MCCLEOD, CeCe SO Northside Christian 1.85m 6'0.75"
1.85 2.00
XO XXX
 
12 MCDONELL, Grace SR Berkeley Prep HS 1.85m 6'0.75"
1.85 2.00
XXO XXX
 
12 LIPHAM, Catelin JR Berkeley Prep HS 1.85m 6'0.75"
1.85 2.00
XXO XXX
 
NOUSS, Tallulah SO Berkeley Prep HS NH    
BRANNEN, Haleigh SO Lakeland Christian School NH    
FRETWELL, Chloe SO Admiral Farragut Academy NH    
ANDRION, Casey JR Admiral Farragut Academy NH
1.85
XXX
 
HORNE, Cayden JR Northside Christian NH
1.85
XXX
 
SIMMONS, Sarai SR Seffner Christian Academy HS NH    
GATES, Sydney JR Indian Rocks Christian NH
1.85
XXX
 
SMITH, Olivia 8 Evangelical Christian School NH
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45
PPP PPP PPP PPP XXX
 

Finals Flight: 1

HPL Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts Note
1 BROWN, Morgan SR Calvary Christian (Clearwater)3.21m 10'6.25"
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.21
P P P P P P O O O O
10
2 BRANHAM, Emily SO Lakeland Christian School2.90m 9'6.25"
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05
PPP PPP PPP P P P O O XXX
8
3 RODRIGUEZ, Olivia SO Clearwater Central Catholic HS2.75m 9'0.25"
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90
PPP PPP PPP O O O O XXX
6
4 LABRANT, Ava 9 Indian Rocks Christian2.60m 8'6.25"
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75
PPP PPP PPP O O O XXX
5
5 MIRANDA, Ella JR Indian Rocks Christian2.60m 8'6.25"
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75
PPP PPP O O O XXO XXX
4
6 WILSON, Cylee 9 Lakeland Christian School2.45m 8'0.50"
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60
PPP PPP O O O XXX
3
7 KUDRYK, Erika SR Berkeley Prep HS2.15m 7'0.50"
1.85 2.00 2.15 2.30
PPP PPP O XXX
2
8 LOWE, Sarah SO Lakeland Christian School2.00m 6'6.75"
1.85 2.00 2.15
O O XXX
1
9 HOUSTON, Lindsay 9 Evangelical Christian School1.85m 6'0.75"
1.85 2.00
O XXX
 
10 SAMS, Eden 9 Evangelical Christian School1.85m 6'0.75"
1.85 2.00
XO XXX
 
10 MCCLEOD, CeCe SO Northside Christian1.85m 6'0.75"
1.85 2.00
XO XXX
 
12 MCDONELL, Grace SR Berkeley Prep HS1.85m 6'0.75"
1.85 2.00
XXO XXX
 
12 LIPHAM, Catelin JR Berkeley Prep HS1.85m 6'0.75"
1.85 2.00
XXO XXX
 
NOUSS, Tallulah SO Berkeley Prep HSNH    
BRANNEN, Haleigh SO Lakeland Christian SchoolNH    
FRETWELL, Chloe SO Admiral Farragut AcademyNH    
ANDRION, Casey JR Admiral Farragut AcademyNH
1.85
XXX
 
HORNE, Cayden JR Northside ChristianNH
1.85
XXX
 
SIMMONS, Sarai SR Seffner Christian Academy HSNH    
GATES, Sydney JR Indian Rocks ChristianNH
1.85
XXX
 
SMITH, Olivia 8 Evangelical Christian SchoolNH
1.85 2.00 2.15 2.30 2.45
PPP PPP PPP PPP XXX
 


#27 Boys Long Jump

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Mark English Pts HPL
BYNUM, Markus SO Berkeley Prep HS 6.13m 20'1.50" 10 3 (1)
YOUNGBLOOD, Josh JR Berkeley Prep HS 6.03m 19'9.50" 8 3 (2)
JEAN LOUIS, Berrick SR Canterbury School (Fort Myers) 6.00m 19'8.25" 5.5 3 (3)
HOOKS, Marcus SR Northside Christian 6.00m 19'8.25" 5.5 3 (3)
MUHAMMAD, Shakir SR Tampa Prep 5.99m 19'8" 4 3 (5)
CURRAN, Zachary JR Calvary Christian (Clearwater) 5.95m 19'6.25" 3 2 (1)
MCRAE, Alexavier SR Berkeley Prep HS 5.93m 19'5.50" 2 3 (6)
BOLDS, Jordan JR Northside Christian 5.89m 19'4" 1 3 (7)
MUSGROVE, Kevon SR Clearwater Central Catholic HS 5.86m 19'2.75"   3 (8)
SHEPPARD III, Christopher SO Carrollwood Day School 5.84m 19'2"   3 (9)
MALCOLM, Omarhiyon SO Shorecrest Prep 5.80m 19'0.50"   3 (10)
CURRY, Eli JR Admiral Farragut Academy 5.80m 19'0.50"   2 (2)
PRICE, Jared SR Shorecrest Prep 5.79m 19'0"   3 (11)
POWELL, Griffin 9 Lakeland Christian School 5.73m 18'9.75"   3 (12)
SOLOMON, Jacob SR Tampa Prep 5.72m 18'9.25"   3 (13)
EVANS, Daniel SO Lakeland Christian School 5.66m 18'7"   2 (3)
GUZIK, Logan SO Berkeley Prep HS 5.58m 18'3.75"   2 (4)
TURLEY, Judson SR Evangelical Christian School 5.46m 17'11"   3 (14)
WASHINGTON, Gavin SR Tampa Prep 5.36m 17'7"   2 (5)
RACKI, Aaron SR Cambridge (Christian) School 5.33m 17'6"   3 (15)
LEE, Sam 8 Canterbury School (St. Pete) 5.30m 17'4.75"   2 (6)
CABRERA, Jacob 9 Lakeland Christian School 5.29m 17'4.25"   2 (7)
NORDAS, Daniel SR Keswick Christian 5.23m 17'2"   2 (8)
LI, Christ SO Admiral Farragut Academy 5.22m 17'1.50"   2 (9)
LACERDA, Guilherme JR Admiral Farragut Academy 5.19m 17'0.50"   2 (10)
WALROD, Ryan SO Southwest Florida Christian Academy HS 5.18m 17'0"   2 (11)
RIVERA, Jomar SO Pepin Academy 5.05m 16'7"   2 (12)
HOLMES, Bryce 9 Seffner Christian Academy HS 4.98m 16'4.25"   2 (13)
SCHAFFER, Dylan JR Cambridge (Christian) School 4.97m 16'3.75"   2 (14)
O'HARA, Chas SR Shorecrest Prep 4.96m 16'3.25"   1 (1)
HARDY, Steven SO Pepin Academy 4.91m 16'1.50"   1 (2)
MARTIN, Luke Clearwater Central Catholic HS 4.83m 15'10.25"   3 (16)
GOULANDRIS, Joey 9 Calvary Christian (Clearwater) 4.68m 15'4.25"   2 (15)
CRAIG, Logan 9 Seffner Christian Academy HS 4.67m 15'4"   1 (3)
MOORE, Tytan 7 Canterbury School (St. Pete) 4.66m 15'3.50"   1 (4)
VARGAS, Ben JR Seffner Christian Academy HS 4.58m 15'0.50"   1 (5)
VALDES, Devin JR Keswick Christian 4.52m 14'10"   1 (6)
ZARAK, Amad JR Academy at the Lakes 4.47m 14'8"   2 (16)
VOLTAIRE, Davidson 6 Evangelical Christian School 4.38m 14'4.50"   1 (7)
PEREZ, Daniel 9 Southwest Florida Christian Academy HS 4.32m 14'2.25"   1 (8)
BOLDS, Joel 9 Northside Christian 4.15m 13'7.50"   1 (9)
COATS, Josiah 9 Tampa Bay Christian Academy 4.13m 13'6.75"   1 (10)
CALDERON, Tyler SO Pepin Academy 3.93m 12'10.75"   1 (11)
SVERDLOW, Jackson 9 Seffner Christian Academy HS 3.83m 12'6.75"   1 (12)
JOHNSON, Zae'Sean 8 Pepin Academy 3.46m 11'4.25"   1 (13)
ACKERMAN-PONDEXTER, Michael 7 Tampa Bay Christian Academy 3.06m 10'0.50"   1 (14)
MARRERO, David JR Tampa Bay Christian Academy NM  
PARNELL, Richard JR Cambridge (Christian) School NM  
OXENDINE, Jacob 9 Lakeland Christian School NM  
STOVER, Max 9 Shorecrest Prep NM  
WHITE, Ronald 9 Cambridge (Christian) School NM  
CHERNIN, Devin 9 Carrollwood Day School NM  

Finals Flight: 1

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 O'HARA, Chas SR Shorecrest Prep4.96m 16'3.25"
4.96 FOUL FOUL
 
2 HARDY, Steven SO Pepin Academy4.91m 16'1.50"
4.91 FOUL FOUL
 
3 CRAIG, Logan 9 Seffner Christian Academy HS4.67m 15'4"
FOUL 4.67 FOUL
 
4 MOORE, Tytan 7 Canterbury School (St. Pete)4.66m 15'3.50"
4.66 FOUL FOUL
 
5 VARGAS, Ben JR Seffner Christian Academy HS4.58m 15'0.50"
4.58 FOUL FOUL
 
6 VALDES, Devin JR Keswick Christian4.52m 14'10"
4.52 FOUL FOUL
 
7 VOLTAIRE, Davidson 6 Evangelical Christian School4.38m 14'4.50"
4.38 FOUL FOUL
 
8 PEREZ, Daniel 9 Southwest Florida Christian Academy HS4.32m 14'2.25"
FOUL 4.32 FOUL
 
9 BOLDS, Joel 9 Northside Christian4.15m 13'7.50"
4.15 FOUL FOUL
 
10 COATS, Josiah 9 Tampa Bay Christian Academy4.13m 13'6.75"
4.13 ND FOUL
 
11 CALDERON, Tyler SO Pepin Academy3.93m 12'10.75"
3.93 FOUL FOUL
 
12 SVERDLOW, Jackson 9 Seffner Christian Academy HS3.83m 12'6.75"
3.83 FOUL FOUL
 
13 JOHNSON, Zae'Sean 8 Pepin Academy3.46m 11'4.25"
FOUL 3.46 FOUL
 
14 ACKERMAN-PONDEXTER, Michael 7 Tampa Bay Christian Academy3.06m 10'0.50"
3.06 FOUL FOUL
 
MARRERO, David JR Tampa Bay Christian AcademyNM
FOUL FOUL FOUL
 
PARNELL, Richard JR Cambridge (Christian) SchoolNM    
OXENDINE, Jacob 9 Lakeland Christian SchoolNM    
STOVER, Max 9 Shorecrest PrepNM    


Finals Flight: 2

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 CURRAN, Zachary JR Calvary Christian (Clearwater)5.95m 19'6.25"
5.95 FOUL 5.77
3
2 CURRY, Eli JR Admiral Farragut Academy5.80m 19'0.50"
5.22 5.80 FOUL
 
3 EVANS, Daniel SO Lakeland Christian School5.66m 18'7"
FOUL FOUL 5.66
 
4 GUZIK, Logan SO Berkeley Prep HS5.58m 18'3.75"
FOUL 5.58 FOUL
 
5 WASHINGTON, Gavin SR Tampa Prep5.36m 17'7"
5.14 5.36 5.29
 
6 LEE, Sam 8 Canterbury School (St. Pete)5.30m 17'4.75"
5.30 FOUL 5.17
 
7 CABRERA, Jacob 9 Lakeland Christian School5.29m 17'4.25"
FOUL 5.19 5.29
 
8 NORDAS, Daniel SR Keswick Christian5.23m 17'2"
FOUL 5.22 5.23
 
9 LI, Christ SO Admiral Farragut Academy5.22m 17'1.50"
4.97 ND 5.22
 
10 LACERDA, Guilherme JR Admiral Farragut Academy5.19m 17'0.50"
4.73 5.19 ND
 
11 WALROD, Ryan SO Southwest Florida Christian Academy HS5.18m 17'0"
4.58 5.18 FOUL
 
12 RIVERA, Jomar SO Pepin Academy5.05m 16'7"
FOUL 5.05 ND
 
13 HOLMES, Bryce 9 Seffner Christian Academy HS4.98m 16'4.25"
FOUL 4.98 ND
 
14 SCHAFFER, Dylan JR Cambridge (Christian) School4.97m 16'3.75"
4.97 FOUL FOUL
 
15 GOULANDRIS, Joey 9 Calvary Christian (Clearwater)4.68m 15'4.25"
4.68 ND ND
 
16 ZARAK, Amad JR Academy at the Lakes4.47m 14'8"
4.47 ND ND
 
WHITE, Ronald 9 Cambridge (Christian) SchoolNM    
CHERNIN, Devin 9 Carrollwood Day SchoolNM    


Finals Flight: 3

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 BYNUM, Markus SO Berkeley Prep HS6.13m 20'1.50"
FOUL FOUL 6.13
10
2 YOUNGBLOOD, Josh JR Berkeley Prep HS6.03m 19'9.50"
5.85 6.03 6.01
8
3 JEAN LOUIS, Berrick SR Canterbury School (Fort Myers)6.00m 19'8.25"
5.93 6.00 5.53
5.5
3 HOOKS, Marcus SR Northside Christian6.00m 19'8.25"
5.65 5.76 6.00
5.5
5 MUHAMMAD, Shakir SR Tampa Prep5.99m 19'8"
FOUL 5.99 FOUL
4
6 MCRAE, Alexavier SR Berkeley Prep HS5.93m 19'5.50"
5.93 5.79 FOUL
2
7 BOLDS, Jordan JR Northside Christian5.89m 19'4"
5.89 5.81 FOUL
1
8 MUSGROVE, Kevon SR Clearwater Central Catholic HS5.86m 19'2.75"
5.86 5.66 5.82
 
9 SHEPPARD III, Christopher SO Carrollwood Day School5.84m 19'2"
FOUL 5.84 FOUL
 
10 MALCOLM, Omarhiyon SO Shorecrest Prep5.80m 19'0.50"
5.80 FOUL 5.20
 
11 PRICE, Jared SR Shorecrest Prep5.79m 19'0"
FOUL 5.79 FOUL
 
12 POWELL, Griffin 9 Lakeland Christian School5.73m 18'9.75"
5.71 5.73 5.44
 
13 SOLOMON, Jacob SR Tampa Prep5.72m 18'9.25"
FOUL 5.72 5.38
 
14 TURLEY, Judson SR Evangelical Christian School5.46m 17'11"
5.46 5.33 FOUL
 
15 RACKI, Aaron SR Cambridge (Christian) School5.33m 17'6"
5.33 5.18 5.25
 
16 MARTIN, Luke Clearwater Central Catholic HS4.83m 15'10.25"
4.83 ND ND
 


#28 Girls Long Jump

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Mark English Pts HPL
1 SHOWERS, Jordyn SO Calvary Christian (Clearwater) 5.62m 18'5.25" 10 3 (1)
2 CABRERA, Sydney SR Lakeland Christian School 5.44m 17'10.25" 8 3 (2)
3 DAVIS, Chloe JR Berkeley Prep HS 5.27m 17'3.50" 6 3 (3)
4 AVES, Ally SO Berkeley Prep HS 5.21m 17'1.25" 5 3 (4)
5 DACRES, Renice JR Shorecrest Prep 5.07m 16'7.75" 4 3 (5)
6 STJOHN, Ava JR Lakeland Christian School 4.94m 16'2.50" 3 3 (6)
7 NEWBERG, Breanna 8 Lakeland Christian School 4.87m 15'11.75" 2 3 (7)
8 OI, Sara 9 Admiral Farragut Academy 4.66m 15'3.50" 1 2 (1)
9 SHANNON, Sydney SO Northside Christian 4.65m 15'3.25"   2 (2)
10 YURCHENKO, Dasha 9 Academy at the Lakes 4.64m 15'2.75"   2 (3)
11 DECOSSAS, Olivia 8 Berkeley Prep HS 4.63m 15'2.25"   3 (8)
12 ACKERMAN, Sophia Canterbury School (Fort Myers) 4.55m 14'11.25"   3 (9)
13 VERMOST, Ainsley SO Clearwater Central Catholic HS 4.39m 14'5"   2 (4)
14 PATTEN, Taylor 9 Seffner Christian Academy HS 4.35m 14'3.25"   2 (5)
15 MCGINN, Daniella JR Clearwater Central Catholic HS 4.28m 14'0.50"   2 (6)
16 MITCHELL, Jennifer JR Bishop McLaughlin Catholic HS 4.17m 13'8.25"   2 (7)
17 MCNARY, Brianna SR Indian Rocks Christian 4.13m 13'6.75"   2 (8)
18 MCCUTCHEON, Jerleah SO Southwest Florida Christian Academy HS 4.02m 13'2.25"   2 (9)
19 DIMILLO, Josephina 9 Academy at the Lakes 3.97m 13'0.25"   1 (1)
20 RICHASON, Kaylie JR Northside Christian 3.96m 13'0"   1 (2)
21 FLOOK, Mary Maragret SO Tampa Bay Christian Academy 3.94m 12'11.25"   1 (3)
22 MACLAREN, Brynne 8 Berkeley Prep HS 3.93m 12'10.75"   2 (10)
23 BAILEY, Lauren SR Canterbury School (Fort Myers) 3.87m 12'8.50"   3 (10)
24 CHERNIN, Alissa JR Carrollwood Day School 3.66m 12'0.25"   1 (4)
25 DINISIO, Sierra 6 Seffner Christian Academy HS 3.65m 11'11.75"   1 (5)
26 HOWARD, Melissa JR Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 3.64m 11'11.50"   2 (11)
27 MARTIN, Cyleena 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 3.03m 9'11.25"   1 (6)
28 FOWLER, Hannah 9 Academy at the Lakes 3.02m 9'11"   1 (7)
ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete) NM  
MILNE, Adrienne SO Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS NM  
HALL, Lauren 9 Lakeland Christian School NM  
WEST, Niyah 9 Calvary Christian (Clearwater) NM  
TEASDALE, Jordyn SO Cambridge (Christian) School NM  
HOUSTON, Lindsay 9 Evangelical Christian School NM  
TEARTT, Melaisha SO Northside Christian NM  
CAYA, Jolie SO Admiral Farragut Academy NM  
LONG, Lauren JR Southwest Florida Christian Academy HS NM  

Finals Flight: 1

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 DIMILLO, Josephina 9 Academy at the Lakes3.97m 13'0.25"
3.60 3.95 3.97
 
2 RICHASON, Kaylie JR Northside Christian3.96m 13'0"
ND 3.68 3.96
 
3 FLOOK, Mary Maragret SO Tampa Bay Christian Academy3.94m 12'11.25"
ND 3.67 3.94
 
4 CHERNIN, Alissa JR Carrollwood Day School3.66m 12'0.25"
ND 3.66 ND
 
5 DINISIO, Sierra 6 Seffner Christian Academy HS3.65m 11'11.75"
3.65 3.19 2.93
 
6 MARTIN, Cyleena 9 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS3.03m 9'11.25"
2.99 3.03 ND
 
7 FOWLER, Hannah 9 Academy at the Lakes3.02m 9'11"
ND ND 3.02
 
WEST, Niyah 9 Calvary Christian (Clearwater)NM    
MILNE, Adrienne SO Lakeside Christian (Clearwater) MS/HSNM    
HALL, Lauren 9 Lakeland Christian SchoolNM    
ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete)NM    
TEASDALE, Jordyn SO Cambridge (Christian) SchoolNM    
HOUSTON, Lindsay 9 Evangelical Christian SchoolNM    


Finals Flight: 2

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 OI, Sara 9 Admiral Farragut Academy4.66m 15'3.50"
4.49 4.65 4.66
1
2 SHANNON, Sydney SO Northside Christian4.65m 15'3.25"
4.65 4.32 4.61
 
3 YURCHENKO, Dasha 9 Academy at the Lakes4.64m 15'2.75"
4.64 4.63 4.44
 
4 VERMOST, Ainsley SO Clearwater Central Catholic HS4.39m 14'5"
4.04 4.39 4.34
 
5 PATTEN, Taylor 9 Seffner Christian Academy HS4.35m 14'3.25"
4.34 4.35 ND
 
6 MCGINN, Daniella JR Clearwater Central Catholic HS4.28m 14'0.50"
ND ND 4.28
 
7 MITCHELL, Jennifer JR Bishop McLaughlin Catholic HS4.17m 13'8.25"
4.07 4.17 3.93
 
8 MCNARY, Brianna SR Indian Rocks Christian4.13m 13'6.75"
3.96 4.13 ND
 
9 MCCUTCHEON, Jerleah SO Southwest Florida Christian Academy HS4.02m 13'2.25"
ND 4.02 3.97
 
10 MACLAREN, Brynne 8 Berkeley Prep HS3.93m 12'10.75"
3.93 ND ND
 
11 HOWARD, Melissa JR Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS3.64m 11'11.50"
3.64 3.64 ND
 
TEARTT, Melaisha SO Northside ChristianNM    


Finals Flight: 3

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 SHOWERS, Jordyn SO Calvary Christian (Clearwater)5.62m 18'5.25"
ND 5.62 5.60
10
2 CABRERA, Sydney SR Lakeland Christian School5.44m 17'10.25"
5.44 5.35 5.25
8
3 DAVIS, Chloe JR Berkeley Prep HS5.27m 17'3.50"
5.16 3.84 5.27
6
4 AVES, Ally SO Berkeley Prep HS5.21m 17'1.25"
5.21 5.15 4.75
5
5 DACRES, Renice JR Shorecrest Prep5.07m 16'7.75"
ND 5.07 4.65
4
6 STJOHN, Ava JR Lakeland Christian School4.94m 16'2.50"
4.61 4.94 ND
3
7 NEWBERG, Breanna 8 Lakeland Christian School4.87m 15'11.75"
4.71 4.78 4.87
2
8 DECOSSAS, Olivia 8 Berkeley Prep HS4.63m 15'2.25"
4.63 4.47 4.07
 
9 ACKERMAN, Sophia Canterbury School (Fort Myers)4.55m 14'11.25"
4.27 4.55 4.29
 
10 BAILEY, Lauren SR Canterbury School (Fort Myers)3.87m 12'8.50"
ND 3.87 ND
 
CAYA, Jolie SO Admiral Farragut AcademyNM    
LONG, Lauren JR Southwest Florida Christian Academy HSNM    


#29 Boys Triple Jump

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Mark English Pts HPL
1 MUHAMMAD, Shakir SR Tampa Prep 13.08m 42'11" 10 1 (1)
2 JEAN LOUIS, Berrick SR Canterbury School (Fort Myers) 12.99m 42'7.50" 8 1 (2)
3 CURRAN, Zachary JR Calvary Christian (Clearwater) 12.29m 40'4" 6 2 (1)
4 SHEPPARD III, Christopher SO Carrollwood Day School 12.05m 39'6.50" 5 2 (2)
5 BOLDS, Jordan JR Northside Christian 11.77m 38'7.50" 4 2 (3)
6 POWELL, Griffin 9 Lakeland Christian School 11.45m 37'6.75" 3 2 (4)
7 WHITE, Ronald 9 Cambridge (Christian) School 11.10m 36'5" 2 2 (5)
8 EVANS, Daniel SO Lakeland Christian School 11.02m 36'2" 1 2 (6)
9 COOPER, Javon SR Berkeley Prep HS 10.96m 35'11.50"   1 (3)
10 WHITTINGTON, Joshua JR Calvary Christian (Clearwater) 10.81m 35'5.75"   2 (7)
11 CABRERA, Jacob 9 Lakeland Christian School 10.70m 35'1.25"   2 (8)
12 WHITE, Brendan 9 Northside Christian 10.40m 34'1.50"   1 (4)
13 LITTRELL, Austin SO Northside Christian 10.08m 33'1"   1 (5)
14 QUINT, Thomas SO Lakeland Christian School 9.22m 30'3"   1 (6)
PATRICK, Daniel 9 Berkeley Prep HS NM  
LI, Christ SO Admiral Farragut Academy NM  
ZUKOSKI, Jared JR Berkeley Prep HS NM  
LACERDA, Guilherme JR Admiral Farragut Academy NM  
WEBB, Darius SO Admiral Farragut Academy NM  
CURRY, Eli JR Admiral Farragut Academy NM  
NETER, Dylan SO Indian Rocks Christian NM  
MCMULLEN, Thomas JR Shorecrest Prep NM  
RACKI, Aaron SR Cambridge (Christian) School NM  

Finals Flight: 1

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 MUHAMMAD, Shakir SR Tampa Prep13.08m 42'11"
11.97 12.63 13.08
10
2 JEAN LOUIS, Berrick SR Canterbury School (Fort Myers)12.99m 42'7.50"
11.55 12.40 12.99
8
3 COOPER, Javon SR Berkeley Prep HS10.96m 35'11.50"
10.96 10.26 10.70
 
4 WHITE, Brendan 9 Northside Christian10.40m 34'1.50"
10.16 10.20 10.40
 
5 LITTRELL, Austin SO Northside Christian10.08m 33'1"
9.67 9.58 10.08
 
6 QUINT, Thomas SO Lakeland Christian School9.22m 30'3"
9.22 9.04 ND
 
ZUKOSKI, Jared JR Berkeley Prep HSNM    
LI, Christ SO Admiral Farragut AcademyNM    
PATRICK, Daniel 9 Berkeley Prep HSNM    
LACERDA, Guilherme JR Admiral Farragut AcademyNM    
WEBB, Darius SO Admiral Farragut AcademyNM    


Finals Flight: 2

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 CURRAN, Zachary JR Calvary Christian (Clearwater)12.29m 40'4"
12.29 FOUL ND
6
2 SHEPPARD III, Christopher SO Carrollwood Day School12.05m 39'6.50"
FOUL FOUL 12.05
5
3 BOLDS, Jordan JR Northside Christian11.77m 38'7.50"
11.77 11.68 FOUL
4
4 POWELL, Griffin 9 Lakeland Christian School11.45m 37'6.75"
10.82 11.35 11.45
3
5 WHITE, Ronald 9 Cambridge (Christian) School11.10m 36'5"
FOUL 11.10 10.80
2
6 EVANS, Daniel SO Lakeland Christian School11.02m 36'2"
10.82 11.00 11.02
1
7 WHITTINGTON, Joshua JR Calvary Christian (Clearwater)10.81m 35'5.75"
10.47 10.81 10.38
 
8 CABRERA, Jacob 9 Lakeland Christian School10.70m 35'1.25"
10.70 10.48 FOUL
 
CURRY, Eli JR Admiral Farragut AcademyNM    
NETER, Dylan SO Indian Rocks ChristianNM    
MCMULLEN, Thomas JR Shorecrest PrepNM
FOUL FOUL FOUL
 
RACKI, Aaron SR Cambridge (Christian) SchoolNM    


#30 Girls Triple Jump

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Mark English Pts HPL
1 SHOWERS, Jordyn SO Calvary Christian (Clearwater) 11.16m 36'7.50" 10 2 (1)
2 CABRERA, Sydney SR Lakeland Christian School 10.75m 35'3.25" 8 2 (2)
3 MESIMER, Anna SO Shorecrest Prep 10.04m 32'11.25" 6 2 (3)
4 ANDERSON, Reily SR Southwest Florida Christian Academy HS 10.03m 32'11" 5 2 (4)
5 PATTISON, Isabella JR Indian Rocks Christian 9.87m 32'4.75" 4 2 (5)
6 ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete) 9.78m 32'1" 3 2 (6)
7 NEWBERG, Breanna 8 Lakeland Christian School 9.75m 32'0" 2 2 (7)
8 STJOHN, Ava JR Lakeland Christian School 9.60m 31'6" 1 2 (8)
9 SHANNON, Sydney SO Northside Christian 9.45m 31'0"   2 (9)
10 BELJIC, Sofia 9 Berkeley Prep HS 9.15m 30'0.25"   1 (1)
11 KARLEN, Allison JR Calvary Christian (Clearwater) 9.14m 30'0"   2 (10)
12 TEARTT, Melaisha SO Northside Christian 8.57m 28'1.50"   2 (11)
13 GREGORY, Bella SO Berkeley Prep HS 8.55m 28'0.75"   1 (2)
14 RICHASON, Kaylie JR Northside Christian 8.47m 27'9.50"   1 (3)
15 BOLING, Anna 8 Berkeley Prep HS 8.46m 27'9.25"   1 (4)
16 RAMOS, Abigail SO Berkeley Prep HS 8.38m 27'6"   1 (5)
17 MCCUTCHEON, Jerleah SO Southwest Florida Christian Academy HS 8.21m 26'11.25"   1 (6)
18 DUMM, Rebecca 6 Indian Rocks Christian 8.14m 26'8.50"   1 (7)
19 BAILEY, Lauren SR Canterbury School (Fort Myers) 8.12m 26'7.75"   1 (8)
20 PACECCA, Brianna SO Indian Rocks Christian 7.79m 25'6.75"   1 (9)
HOWARD, Melissa JR Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS NM  
MCPHERSON, Haley SO Indian Rocks Christian NM  
CAPELLA, Jayden SO Tampa Prep NM  
PETERS, Lirina 8 Northside Christian NM  
LONG, Lauren JR Southwest Florida Christian Academy HS NM  

Finals Flight: 1

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 BELJIC, Sofia 9 Berkeley Prep HS9.15m 30'0.25"
9.14 9.15 8.92
 
2 GREGORY, Bella SO Berkeley Prep HS8.55m 28'0.75"
8.19 8.53 8.55
 
3 RICHASON, Kaylie JR Northside Christian8.47m 27'9.50"
7.83 8.47 8.10
 
4 BOLING, Anna 8 Berkeley Prep HS8.46m 27'9.25"
8.13 8.46 8.42
 
5 RAMOS, Abigail SO Berkeley Prep HS8.38m 27'6"
7.83 8.32 8.38
 
6 MCCUTCHEON, Jerleah SO Southwest Florida Christian Academy HS8.21m 26'11.25"
ND 7.85 8.21
 
7 DUMM, Rebecca 6 Indian Rocks Christian8.14m 26'8.50"
8.14 8.06 7.95
 
8 BAILEY, Lauren SR Canterbury School (Fort Myers)8.12m 26'7.75"
ND ND 8.12
 
9 PACECCA, Brianna SO Indian Rocks Christian7.79m 25'6.75"
7.69 7.79 7.60
 
HOWARD, Melissa JR Lakeside Christian (Clearwater) MS/HSNM    
MCPHERSON, Haley SO Indian Rocks ChristianNM    
CAPELLA, Jayden SO Tampa PrepNM
ND ND ND
 
PETERS, Lirina 8 Northside ChristianNM    


Finals Flight: 2

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 SHOWERS, Jordyn SO Calvary Christian (Clearwater)11.16m 36'7.50"
ND 11.16 11.06
10
2 CABRERA, Sydney SR Lakeland Christian School10.75m 35'3.25"
10.62 10.75 ND
8
3 MESIMER, Anna SO Shorecrest Prep10.04m 32'11.25"
10.04 9.81 ND
6
4 ANDERSON, Reily SR Southwest Florida Christian Academy HS10.03m 32'11"
9.93 10.03 ND
5
5 PATTISON, Isabella JR Indian Rocks Christian9.87m 32'4.75"
9.66 9.78 9.87
4
6 ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete)9.78m 32'1"
9.77 9.56 9.78
3
7 NEWBERG, Breanna 8 Lakeland Christian School9.75m 32'0"
ND 9.75 9.21
2
8 STJOHN, Ava JR Lakeland Christian School9.60m 31'6"
9.15 9.29 9.60
1
9 SHANNON, Sydney SO Northside Christian9.45m 31'0"
9.24 9.21 9.45
 
10 KARLEN, Allison JR Calvary Christian (Clearwater)9.14m 30'0"
9.14 9.10 ND
 
11 TEARTT, Melaisha SO Northside Christian8.57m 28'1.50"
7.96 ND 8.57
 
LONG, Lauren JR Southwest Florida Christian Academy HSNM
ND ND ND
 


#31 Boys Shot Put

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Mark English Pts HPL
1 PETIT-FRERE, Nicholas SR Berkeley Prep HS 14.68m 48'2" 10 4 (1)
2 HERRERA, Julio SR Bishop McLaughlin Catholic HS 12.66m 41'6.50" 8 4 (2)
3 PIPER, Josiah SO Evangelical Christian School 12.09m 39'8" 6 4 (3)
4 JOHAN, Christopher SR Berkeley Prep HS 11.88m 38'11.75" 5 4 (4)
5 FRUIT, Michael SR Berkeley Prep HS 11.78m 38'7.75" 4 4 (5)
6 ROBINSON, Nicholas SO Tampa Bay Christian Academy 11.47m 37'7.75" 3 3 (1)
7 GREEN, Mitchell JR Lakeland Christian School 11.36m 37'3.25" 2 4 (6)
8 LEHMAN, Forrest SR Lakeland Christian School 11.15m 36'7" 1 4 (7)
9 DAVIS, Dylan SO St. Stephens Episcopal School 11.12m 36'5.75"   4 (8)
10 GROOMS, Wilson SR Lakeland Christian School 11.07m 36'4"   4 (9)
11 HESSELTINE, Nate 9 Lakeland Christian School 10.83m 35'6.50"   4 (10)
12 VISBAL, Jorge JR Canterbury School (Fort Myers) 10.61m 34'9.75"   4 (11)
13 PITTMAN, Cody JR Evangelical Christian School 10.61m 34'9.75"   4 (11)
14 FROST, Tyler 9 Indian Rocks Christian 10.57m 34'8.25"   3 (2)
15 PEARSON, Matthew SO Cambridge (Christian) School 10.56m 34'7.75"   3 (3)
16 RIDLEY, Blake JR Carrollwood Day School 10.45m 34'3.50"   2 (1)
17 SMITH, Gavin SO Evangelical Christian School 10.36m 34'0"   3 (4)
18 STALLO, Brett SO Indian Rocks Christian 10.14m 33'3.25"   3 (5)
19 CELESTE, Jaden JR Calvary Christian (Clearwater) 10.10m 33'1.75"   3 (6)
20 MARTIN, Kai 9 Calvary Christian (Clearwater) 10.04m 32'11.25"   2 (2)
21 BAISDEN, Zion JR Carrollwood Day School 10.01m 32'10.25"   2 (3)
22 DEVINE, Michale JR Bishop McLaughlin Catholic HS 9.91m 32'6.25"   2 (4)
23 DORSEY, Jaylin 8 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 9.83m 32'3"   2 (5)
24 BUCHANAN, Jackson SO Indian Rocks Christian 9.52m 31'3"   2 (6)
25 GERALD, Nicholas JR Southwest Florida Christian Academy HS 9.44m 30'11.75"   1 (1)
26 TENBARGE, Tucker JR Evangelical Christian School 9.43m 30'11.25"   3 (7)
27 FARAJ, Blake SR Southwest Florida Christian Academy HS 9.33m 30'7.50"   2 (7)
28 STEVENS, Matthew 9 Southwest Florida Christian Academy HS 9.07m 29'9.25"   2 (8)
29 PROVENZANO, Tyeson SO Cambridge (Christian) School 8.89m 29'2"   2 (9)
30 BOSMAN, Nate JR Southwest Florida Christian Academy HS 8.46m 27'9.25"   1 (2)
31 BERRY, Spencer SO Canterbury School (Fort Myers) 8.41m 27'7.25"   3 (8)
32 HERMANNS, Chase 9 Calvary Christian (Clearwater) 8.34m 27'4.50"   1 (3)
33 SAUERS, Scott SO Shorecrest Prep 8.33m 27'4"   2 (10)
34 GRIFFITH, Jacob 8 Classical Preparatory School 7.94m 26'0.75"   1 (4)
34 FREEDMAN, Elijah SO Academy at the Lakes 7.94m 26'0.75"   2 (11)
36 CARLSEN, Truman JR St. Stephens Episcopal School 7.89m 25'10.75"   1 (5)
37 BRUTUS, Jean 9 Cambridge (Christian) School 7.86m 25'9.50"   2 (12)
38 DOWNING, Dwight 9 Academy at the Lakes 7.32m 24'0.25"   1 (6)
39 DAVIS, Sharod SO Pepin Academy 7.26m 23'10"   1 (7)
40 KIMBALL, Jonathan 8 Carrollwood Day School 7.12m 23'4.50"   1 (8)
41 BROWN, Zac SO Classical Preparatory School 6.99m 22'11.25"   1 (9)
42 BLENIS, Robbie 9 Northside Christian 6.64m 21'9.50"   1 (10)
43 STERLING, Cole 9 Cambridge (Christian) School 6.53m 21'5.25"   1 (11)
44 BRADLEY, Marshall 9 Pepin Academy 4.56m 14'11.50"   1 (12)
LANIGAN, Cooper JR Shorecrest Prep NM  
PERSINGER, Cole JR Shorecrest Prep NM  
LITTMAN, Max JR Bishop McLaughlin Catholic HS NM  
HANERFELD, Matthew JR Berkeley Prep HS NM  
LITTMAN, Anthony 9 Bishop McLaughlin Catholic HS NM  
VALENCIA, Lorenzo JR Admiral Farragut Academy NM  
BENITO, Aldemair JR Carrollwood Day School NM  
KARLEN, Jay JR Calvary Christian (Clearwater) NM  
MIDDLETON, Jared JR Admiral Farragut Academy NM  
MANHERTZ, Nicholas JR Admiral Farragut Academy NM  
MCPHERSON, Cameron SR Indian Rocks Christian NM  
BARRETT, Konner 7 Canterbury School (Fort Myers) NM  
FITZHENLEY, Deandre SR Clearwater Central Catholic HS NM  
MARANZANA, Jake SR Northside Christian NM  
SMREKA, Peyton JR Admiral Farragut Academy NM  

Finals Flight: 1

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 GERALD, Nicholas JR Southwest Florida Christian Academy HS9.44m 30'11.75"
9.44 8.81 ND
 
2 BOSMAN, Nate JR Southwest Florida Christian Academy HS8.46m 27'9.25"
8.46 ND ND
 
3 HERMANNS, Chase 9 Calvary Christian (Clearwater)8.34m 27'4.50"
8.34 ND ND
 
4 GRIFFITH, Jacob 8 Classical Preparatory School7.94m 26'0.75"
7.94 ND ND
 
5 CARLSEN, Truman JR St. Stephens Episcopal School7.89m 25'10.75"
7.89 ND ND
 
6 DOWNING, Dwight 9 Academy at the Lakes7.32m 24'0.25"
7.32 ND ND
 
7 DAVIS, Sharod SO Pepin Academy7.26m 23'10"
7.26 ND ND
 
8 KIMBALL, Jonathan 8 Carrollwood Day School7.12m 23'4.50"
7.12 ND ND
 
9 BROWN, Zac SO Classical Preparatory School6.99m 22'11.25"
6.99 ND ND
 
10 BLENIS, Robbie 9 Northside Christian6.64m 21'9.50"
6.64 ND ND
 
11 STERLING, Cole 9 Cambridge (Christian) School6.53m 21'5.25"
6.53 ND ND
 
12 BRADLEY, Marshall 9 Pepin Academy4.56m 14'11.50"
4.56 ND ND
 
LANIGAN, Cooper JR Shorecrest PrepNM
ND ND ND
 
PERSINGER, Cole JR Shorecrest PrepNM
ND ND ND
 


Finals Flight: 2

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 RIDLEY, Blake JR Carrollwood Day School10.45m 34'3.50"
10.45 10.06 9.74
 
2 MARTIN, Kai 9 Calvary Christian (Clearwater)10.04m 32'11.25"
9.60 10.04 9.30
 
3 BAISDEN, Zion JR Carrollwood Day School10.01m 32'10.25"
FOUL 9.55 10.01
 
4 DEVINE, Michale JR Bishop McLaughlin Catholic HS9.91m 32'6.25"
9.53 9.91 9.91
 
5 DORSEY, Jaylin 8 Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS9.83m 32'3"
7.95 9.60 9.83
 
6 BUCHANAN, Jackson SO Indian Rocks Christian9.52m 31'3"
8.34 ND 9.52
 
7 FARAJ, Blake SR Southwest Florida Christian Academy HS9.33m 30'7.50"
9.19 9.33 ND
 
8 STEVENS, Matthew 9 Southwest Florida Christian Academy HS9.07m 29'9.25"
9.07 ND ND
 
9 PROVENZANO, Tyeson SO Cambridge (Christian) School8.89m 29'2"
8.89 ND ND
 
10 SAUERS, Scott SO Shorecrest Prep8.33m 27'4"
8.33 ND ND
 
11 FREEDMAN, Elijah SO Academy at the Lakes7.94m 26'0.75"
7.94 ND ND
 
12 BRUTUS, Jean 9 Cambridge (Christian) School7.86m 25'9.50"
7.86 ND ND
 
LITTMAN, Max JR Bishop McLaughlin Catholic HSNM    
HANERFELD, Matthew JR Berkeley Prep HSNM    
LITTMAN, Anthony 9 Bishop McLaughlin Catholic HSNM    


Finals Flight: 3

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 ROBINSON, Nicholas SO Tampa Bay Christian Academy11.47m 37'7.75"
11.24 11.47 11.24
3
2 FROST, Tyler 9 Indian Rocks Christian10.57m 34'8.25"
10.57 10.33 10.55
 
3 PEARSON, Matthew SO Cambridge (Christian) School10.56m 34'7.75"
10.05 10.56 10.35
 
4 SMITH, Gavin SO Evangelical Christian School10.36m 34'0"
10.12 10.36 9.95
 
5 STALLO, Brett SO Indian Rocks Christian10.14m 33'3.25"
9.80 10.14 9.96
 
6 CELESTE, Jaden JR Calvary Christian (Clearwater)10.10m 33'1.75"
10.10 ND ND
 
7 TENBARGE, Tucker JR Evangelical Christian School9.43m 30'11.25"
9.13 9.42 9.43
 
8 BERRY, Spencer SO Canterbury School (Fort Myers)8.41m 27'7.25"
8.41 ND ND
 
MIDDLETON, Jared JR Admiral Farragut AcademyNM    
BENITO, Aldemair JR Carrollwood Day SchoolNM    
KARLEN, Jay JR Calvary Christian (Clearwater)NM    
VALENCIA, Lorenzo JR Admiral Farragut AcademyNM    
MANHERTZ, Nicholas JR Admiral Farragut AcademyNM    
MCPHERSON, Cameron SR Indian Rocks ChristianNM    
BARRETT, Konner 7 Canterbury School (Fort Myers)NM    


Finals Flight: 4

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 PETIT-FRERE, Nicholas SR Berkeley Prep HS14.68m 48'2"
12.51 14.68 12.98
10
2 HERRERA, Julio SR Bishop McLaughlin Catholic HS12.66m 41'6.50"
11.72 12.66 10.98
8
3 PIPER, Josiah SO Evangelical Christian School12.09m 39'8"
12.09 11.69 11.86
6
4 JOHAN, Christopher SR Berkeley Prep HS11.88m 38'11.75"
11.58 11.88 ND
5
5 FRUIT, Michael SR Berkeley Prep HS11.78m 38'7.75"
10.52 10.97 11.78
4
6 GREEN, Mitchell JR Lakeland Christian School11.36m 37'3.25"
10.60 10.78 11.36
2
7 LEHMAN, Forrest SR Lakeland Christian School11.15m 36'7"
10.69 10.55 11.15
1
8 DAVIS, Dylan SO St. Stephens Episcopal School11.12m 36'5.75"
10.44 ND 11.12
 
9 GROOMS, Wilson SR Lakeland Christian School11.07m 36'4"
11.07 10.73 10.32
 
10 HESSELTINE, Nate 9 Lakeland Christian School10.83m 35'6.50"
10.17 10.75 10.83
 
11 VISBAL, Jorge JR Canterbury School (Fort Myers)10.61m 34'9.75"
10.42 10.19 10.61
 
11 PITTMAN, Cody JR Evangelical Christian School10.61m 34'9.75"
ND 10.16 10.61
 
FITZHENLEY, Deandre SR Clearwater Central Catholic HSNM    
MARANZANA, Jake SR Northside ChristianNM    
SMREKA, Peyton JR Admiral Farragut AcademyNM    


#32 Girls Shot Put

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Mark English Pts HPL
1 BERGQUIST, Rebekah JR Southwest Florida Christian Academy HS 10.89m 35'8.75" 10 3 (1)
2 MADASZ, Morgan JR Northside Christian 10.28m 33'8.75" 8 3 (2)
3 HAZLEY, Carrington SR Admiral Farragut Academy 10.11m 33'2" 6 3 (3)
4 LIN, Cindy SR Calvary Christian (Clearwater) 10.02m 32'10.50" 5 3 (4)
5 HERNANDEZ, Trinity SO Southwest Florida Christian Academy HS 9.95m 32'7.75" 4 3 (5)
6 JOHNSON, T'erra SR Seffner Christian Academy HS 9.35m 30'8.25" 3 3 (6)
7 DUMAR, Lauren JR Berkeley Prep HS 9.21m 30'2.75" 2 3 (7)
8 DACRES, Renice JR Shorecrest Prep 9.17m 30'1" 1 2 (1)
9 PELAEZ, Sydney SR Carrollwood Day School 8.88m 29'1.75"   3 (8)
10 CHAPPELL, Julianna SR Calvary Christian (Clearwater) 8.81m 28'11"   3 (9)
11 LEE, Addie SO Bishop McLaughlin Catholic HS 8.77m 28'9.25"   3 (10)
12 TOWNSEND, Angel 9 Southwest Florida Christian Academy HS 8.56m 28'1"   3 (11)
13 BLENIS, Danielle JR Northside Christian 8.37m 27'5.50"   3 (12)
14 LUNSFORD, Macy 9 Evangelical Christian School 8.37m 27'5.50"   3 (12)
15 MOHR, Mandi SR Bishop McLaughlin Catholic HS 8.31m 27'3.25"   3 (14)
16 SHOBOLA, Kendra JR Carrollwood Day School 8.16m 26'9.25"   3 (15)
17 HEWEL, Lauren JR Indian Rocks Christian 8.11m 26'7.25"   2 (2)
18 RICHMOND, Dominique SR Shorecrest Prep 7.78m 25'6.25"   2 (3)
19 TROWSE, Kellyn SR Berkeley Prep HS 7.73m 25'4.50"   2 (4)
20 JACOBS, Marissa SO Southwest Florida Christian Academy HS 7.72m 25'4"   1 (1)
21 GIBSON, Gigi JR Berkeley Prep HS 7.36m 24'1.75"   2 (5)
22 HAYES, Jessie SR Calvary Christian (Clearwater) 7.28m 23'10.75"   2 (6)
23 WELDON, Shaniya SO Northside Christian 7.21m 23'8"   2 (7)
24 SCHNEIDER, Bethany JR Berkeley Prep HS 7.00m 22'11.75"   2 (8)
25 ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete) 6.67m 21'10.75"   2 (9)
26 TOMS, Taylor JR Indian Rocks Christian 6.34m 20'9.75"   1 (2)
27 LLANES, Gabriyella SO Indian Rocks Christian 6.26m 20'6.50"   2 (10)
28 SHERWOOD, Isabella 9 Tampa Bay Christian Academy 6.20m 20'4.25"   1 (3)
29 ROIX, Abigail 9 Northside Christian 6.11m 20'0.50"   1 (4)
30 REEVES, Erin SO Canterbury School (Fort Myers) 6.00m 19'8.25"   1 (5)
31 BEHUNIAK, Paige 9 Carrollwood Day School 5.70m 18'8.50"   1 (6)
32 HALL, Jessica SR Calvary Christian (Clearwater) 5.52m 18'1.50"   1 (7)
33 WILLIAMSON, Kaylynn 9 Pepin Academy 5.48m 17'11.75"   1 (8)
34 STALLO, Analisa 7 Indian Rocks Christian 5.35m 17'6.75"   1 (9)
35 MOODY-ADKINS, Issani 9 Pepin Academy 5.34m 17'6.25"   2 (11)
36 NIEBLES, Sabrina 7 Tampa Bay Christian Academy 4.81m 15'9.50"   1 (10)
37 MANN, Ellie SO Pepin Academy 4.79m 15'8.75"   1 (11)
38 HAGGADONE, Maya 7 Tampa Bay Christian Academy 4.53m 14'10.50"   1 (12)
39 TREJO, Angelica 7 Tampa Bay Christian Academy 3.78m 12'5"   1 (13)
BRANHAM, Rachel 9 Lakeland Christian School NM  
GERSTNER, Rori 9 Academy at the Lakes NM  
LAWTON, Clara SR Shorecrest Prep NM  
DEVOST, Delanie 9 Canterbury School (Fort Myers) NM  

Finals Flight: 1

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 JACOBS, Marissa SO Southwest Florida Christian Academy HS7.72m 25'4"
7.01 7.72 7.70
 
2 TOMS, Taylor JR Indian Rocks Christian6.34m 20'9.75"
6.34 FOUL FOUL
 
3 SHERWOOD, Isabella 9 Tampa Bay Christian Academy6.20m 20'4.25"
6.10 6.20 FOUL
 
4 ROIX, Abigail 9 Northside Christian6.11m 20'0.50"
5.55 FOUL 6.11
 
5 REEVES, Erin SO Canterbury School (Fort Myers)6.00m 19'8.25"
6.00 FOUL FOUL
 
6 BEHUNIAK, Paige 9 Carrollwood Day School5.70m 18'8.50"
FOUL 5.70 FOUL
 
7 HALL, Jessica SR Calvary Christian (Clearwater)5.52m 18'1.50"
5.52 FOUL FOUL
 
8 WILLIAMSON, Kaylynn 9 Pepin Academy5.48m 17'11.75"
5.48 FOUL FOUL
 
9 STALLO, Analisa 7 Indian Rocks Christian5.35m 17'6.75"
5.35 FOUL FOUL
 
10 NIEBLES, Sabrina 7 Tampa Bay Christian Academy4.81m 15'9.50"
4.81 FOUL FOUL
 
11 MANN, Ellie SO Pepin Academy4.79m 15'8.75"
4.79 FOUL FOUL
 
12 HAGGADONE, Maya 7 Tampa Bay Christian Academy4.53m 14'10.50"
4.53 FOUL FOUL
 
13 TREJO, Angelica 7 Tampa Bay Christian Academy3.78m 12'5"
3.78 FOUL FOUL
 


Finals Flight: 2

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 DACRES, Renice JR Shorecrest Prep9.17m 30'1"
8.82 8.93 9.17
1
2 HEWEL, Lauren JR Indian Rocks Christian8.11m 26'7.25"
7.22 7.87 8.11
 
3 RICHMOND, Dominique SR Shorecrest Prep7.78m 25'6.25"
FOUL 7.78 7.42
 
4 TROWSE, Kellyn SR Berkeley Prep HS7.73m 25'4.50"
FOUL 7.02 7.73
 
5 GIBSON, Gigi JR Berkeley Prep HS7.36m 24'1.75"
6.71 7.36 6.68
 
6 HAYES, Jessie SR Calvary Christian (Clearwater)7.28m 23'10.75"
6.41 7.28 7.28
 
7 WELDON, Shaniya SO Northside Christian7.21m 23'8"
7.11 7.16 7.21
 
8 SCHNEIDER, Bethany JR Berkeley Prep HS7.00m 22'11.75"
FOUL FOUL 7.00
 
9 ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete)6.67m 21'10.75"
6.67 6.55 FOUL
 
10 LLANES, Gabriyella SO Indian Rocks Christian6.26m 20'6.50"
6.16 6.20 6.26
 
11 MOODY-ADKINS, Issani 9 Pepin Academy5.34m 17'6.25"
5.34 FOUL FOUL
 
BRANHAM, Rachel 9 Lakeland Christian SchoolNM    
GERSTNER, Rori 9 Academy at the LakesNM    
LAWTON, Clara SR Shorecrest PrepNM    
DEVOST, Delanie 9 Canterbury School (Fort Myers)NM    


Finals Flight: 3

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 BERGQUIST, Rebekah JR Southwest Florida Christian Academy HS10.89m 35'8.75"
10.34 10.89 10.12
10
2 MADASZ, Morgan JR Northside Christian10.28m 33'8.75"
10.20 9.97 10.28
8
3 HAZLEY, Carrington SR Admiral Farragut Academy10.11m 33'2"
9.37 10.11 8.76
6
4 LIN, Cindy SR Calvary Christian (Clearwater)10.02m 32'10.50"
9.41 10.02 9.39
5
5 HERNANDEZ, Trinity SO Southwest Florida Christian Academy HS9.95m 32'7.75"
9.95 9.13 8.93
4
6 JOHNSON, T'erra SR Seffner Christian Academy HS9.35m 30'8.25"
9.21 9.32 9.35
3
7 DUMAR, Lauren JR Berkeley Prep HS9.21m 30'2.75"
9.20 8.96 9.21
2
8 PELAEZ, Sydney SR Carrollwood Day School8.88m 29'1.75"
8.88 8.71 8.42
 
9 CHAPPELL, Julianna SR Calvary Christian (Clearwater)8.81m 28'11"
8.81 8.49 8.19
 
10 LEE, Addie SO Bishop McLaughlin Catholic HS8.77m 28'9.25"
8.77 8.56 8.50
 
11 TOWNSEND, Angel 9 Southwest Florida Christian Academy HS8.56m 28'1"
8.56 7.86 7.95
 
12 BLENIS, Danielle JR Northside Christian8.37m 27'5.50"
8.37 8.17 8.29
 
12 LUNSFORD, Macy 9 Evangelical Christian School8.37m 27'5.50"
8.37 7.63 7.24
 
14 MOHR, Mandi SR Bishop McLaughlin Catholic HS8.31m 27'3.25"
8.31 8.12 7.64
 
15 SHOBOLA, Kendra JR Carrollwood Day School8.16m 26'9.25"
7.67 8.07 8.16
 


#33 Boys Discus

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Mark English Pts HPL
1 HESSELTINE, Nate 9 Lakeland Christian School 34.22m 112'3" 10 4 (1)
2 FARAJ, Blake SR Southwest Florida Christian Academy HS 33.62m 110'4" 8 4 (2)
3 FARLEY, Pj SR Shorecrest Prep 32.34m 106'1" 6 4 (3)
4 LEON, Maurice 9 Admiral Farragut Academy 32.12m 105'4" 5 4 (4)
5 KARLEN, Jay JR Calvary Christian (Clearwater) 30.14m 98'11" 4 3 (1)
6 PEARSON, Matthew SO Cambridge (Christian) School 29.84m 97'11" 3 3 (2)
7 BUCHANAN, Jackson SO Indian Rocks Christian 29.08m 95'5" 2 2 (1)
8 LEHMAN, Forrest SR Lakeland Christian School 29.00m 95'2" 1 3 (3)
9 MCPHERSON, Cameron SR Indian Rocks Christian 28.82m 94'7"   4 (5)
10 SMITH, Gavin SO Evangelical Christian School 28.52m 93'7"   4 (6)
11 MARTIN, Kai 9 Calvary Christian (Clearwater) 28.04m 92'0"   3 (4)
12 VISBAL, Jorge JR Canterbury School (Fort Myers) 27.98m 91'9"   3 (5)
13 GALINSKI, Troy SR Shorecrest Prep 27.84m 91'4"   3 (6)
14 GREEN, Mitchell JR Lakeland Christian School 27.66m 90'9"   3 (7)
15 PITTMAN, Cody JR Evangelical Christian School 27.12m 89'0"   4 (7)
16 JOHAN, Christopher SR Berkeley Prep HS 26.92m 88'4"   4 (8)
17 LAWRENCE, Noah SO Indian Rocks Christian 26.88m 88'2"   3 (8)
18 BAISDEN, Zion JR Carrollwood Day School 26.64m 87'5"   3 (9)
19 PROVENZANO, Tyeson SO Cambridge (Christian) School 26.54m 87'1"   3 (10)
20 GERALD, Nicholas JR Southwest Florida Christian Academy HS 26.12m 85'8"   1 (1)
21 FREEDMAN, Elijah SO Academy at the Lakes 25.98m 85'3"   2 (2)
22 STEVENS, Matthew 9 Southwest Florida Christian Academy HS 25.66m 84'2"   2 (3)
23 MCLOUGHLIN, Evan SR Lakeland Christian School 25.46m 83'6"   2 (4)
24 DEVINE, Michale JR Bishop McLaughlin Catholic HS 25.16m 82'6"   2 (5)
25 JONES, Michael SO Berkeley Prep HS 25.16m 82'6"   2 (5)
26 BERRY, Spencer SO Canterbury School (Fort Myers) 24.96m 81'11"   3 (11)
27 STEPANETS, Artemii JR Academy at the Lakes 24.90m 81'8"   2 (7)
28 RIDLEY, Blake JR Carrollwood Day School 24.82m 81'5"   3 (12)
29 PITTS, Chandler 9 Evangelical Christian School 24.58m 80'8"   2 (8)
30 KIMBALL, Jonathan 8 Carrollwood Day School 24.04m 78'10"   1 (2)
31 SHAW, Jack JR Berkeley Prep HS 21.98m 72'1"   2 (9)
32 BOSMAN, Nate JR Southwest Florida Christian Academy HS 20.48m 67'2"   1 (3)
32 HAMMON, Asa 9 Cambridge (Christian) School 20.48m 67'2"   1 (3)
34 DOWNING, Dwight 9 Academy at the Lakes 19.76m 64'10"   1 (5)
35 BROWN, Zac SO Classical Preparatory School 19.28m 63'3"   1 (6)
36 BLENIS, Robbie 9 Northside Christian 19.12m 62'9"   1 (7)
37 PRICE, Dylan SR Academy at the Lakes 17.70m 58'1"   1 (8)
38 DAVIS, Sharod SO Pepin Academy 16.96m 55'8"   1 (9)
39 SMALL, Lofton 9 Calvary Christian (Clearwater) 14.60m 47'11"   1 (10)
40 BRADLEY, Marshall 9 Pepin Academy 11.04m 36'3"   1 (11)
LITTMAN, Max JR Bishop McLaughlin Catholic HS NM  
MIDDLETON, Jared JR Admiral Farragut Academy NM  
THORNTON, Noah 9 Calvary Christian (Clearwater) NM  
BENITO, Aldemair JR Carrollwood Day School NM  
GONZALEZ, Daniel SO Classical Preparatory School NM  
BERNSTEIN, Trevor JR Shorecrest Prep NM  
LITTMAN, Anthony 9 Bishop McLaughlin Catholic HS NM  
ODONGO, Jeff SO Berkeley Prep HS NM  
SCRIBNER, Jaylen 9 Cambridge (Christian) School NM  
VALENCIA, Lorenzo JR Admiral Farragut Academy NM  
MARANZANA, Jake SR Northside Christian NM  
KRAUSE, Stephen SR Evangelical Christian School NM  
STALLO, Brett SO Indian Rocks Christian NM  
FITZHENLEY, Deandre SR Clearwater Central Catholic HS NM  
SMREKA, Peyton JR Admiral Farragut Academy NM  

Finals Flight: 1

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 GERALD, Nicholas JR Southwest Florida Christian Academy HS26.12m 85'8"
ND 26.12 ND
 
2 KIMBALL, Jonathan 8 Carrollwood Day School24.04m 78'10"
24.04 ND ND
 
3 BOSMAN, Nate JR Southwest Florida Christian Academy HS20.48m 67'2"
ND 20.48 ND
 
3 HAMMON, Asa 9 Cambridge (Christian) School20.48m 67'2"
20.48 ND ND
 
5 DOWNING, Dwight 9 Academy at the Lakes19.76m 64'10"
ND 19.76 ND
 
6 BROWN, Zac SO Classical Preparatory School19.28m 63'3"
ND 19.28 ND
 
7 BLENIS, Robbie 9 Northside Christian19.12m 62'9"
ND 19.12 ND
 
8 PRICE, Dylan SR Academy at the Lakes17.70m 58'1"
17.70 ND ND
 
9 DAVIS, Sharod SO Pepin Academy16.96m 55'8"
16.96 ND ND
 
10 SMALL, Lofton 9 Calvary Christian (Clearwater)14.60m 47'11"
14.60 ND ND
 
11 BRADLEY, Marshall 9 Pepin Academy11.04m 36'3"
11.04
 
LITTMAN, Max JR Bishop McLaughlin Catholic HSNM
DNS
 
MIDDLETON, Jared JR Admiral Farragut AcademyNM
DNS
 
THORNTON, Noah 9 Calvary Christian (Clearwater)NM
DNS
 
BENITO, Aldemair JR Carrollwood Day SchoolNM
DNS
 
GONZALEZ, Daniel SO Classical Preparatory SchoolNM
DNS
 


Finals Flight: 2

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 BUCHANAN, Jackson SO Indian Rocks Christian29.08m 95'5"
29.08 29.04 25.46
2
2 FREEDMAN, Elijah SO Academy at the Lakes25.98m 85'3"
ND 20.22 25.98
 
3 STEVENS, Matthew 9 Southwest Florida Christian Academy HS25.66m 84'2"
25.66 25.06 25.32
 
4 MCLOUGHLIN, Evan SR Lakeland Christian School25.46m 83'6"
24.08 ND 25.46
 
5 DEVINE, Michale JR Bishop McLaughlin Catholic HS25.16m 82'6"
25.16 24.90 ND
 
5 JONES, Michael SO Berkeley Prep HS25.16m 82'6"
21.78 25.16 ND
 
7 STEPANETS, Artemii JR Academy at the Lakes24.90m 81'8"
ND ND 24.90
 
8 PITTS, Chandler 9 Evangelical Christian School24.58m 80'8"
24.58 ND ND
 
9 SHAW, Jack JR Berkeley Prep HS21.98m 72'1"
21.98 ND ND
 
BERNSTEIN, Trevor JR Shorecrest PrepNM
ND ND ND
 
LITTMAN, Anthony 9 Bishop McLaughlin Catholic HSNM
DNS
 
ODONGO, Jeff SO Berkeley Prep HSNM
DNS
 
SCRIBNER, Jaylen 9 Cambridge (Christian) SchoolNM
DNS
 


Finals Flight: 3

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 KARLEN, Jay JR Calvary Christian (Clearwater)30.14m 98'11"
29.42 26.20 30.14
4
2 PEARSON, Matthew SO Cambridge (Christian) School29.84m 97'11"
22.62 29.84 26.72
3
3 LEHMAN, Forrest SR Lakeland Christian School29.00m 95'2"
23.48 29.00 ND
1
4 MARTIN, Kai 9 Calvary Christian (Clearwater)28.04m 92'0"
25.06 28.04 ND
 
5 VISBAL, Jorge JR Canterbury School (Fort Myers)27.98m 91'9"
27.98 ND 25.54
 
6 GALINSKI, Troy SR Shorecrest Prep27.84m 91'4"
26.92 27.84 24.92
 
7 GREEN, Mitchell JR Lakeland Christian School27.66m 90'9"
24.48 ND 27.66
 
8 LAWRENCE, Noah SO Indian Rocks Christian26.88m 88'2"
24.84 ND 26.88
 
9 BAISDEN, Zion JR Carrollwood Day School26.64m 87'5"
ND 26.64 ND
 
10 PROVENZANO, Tyeson SO Cambridge (Christian) School26.54m 87'1"
26.54 ND 25.28
 
11 BERRY, Spencer SO Canterbury School (Fort Myers)24.96m 81'11"
24.96 ND ND
 
12 RIDLEY, Blake JR Carrollwood Day School24.82m 81'5"
ND 24.04 24.82
 
VALENCIA, Lorenzo JR Admiral Farragut AcademyNM
DNS
 


Finals Flight: 4

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 HESSELTINE, Nate 9 Lakeland Christian School34.22m 112'3"
31.86 34.22 ND
10
2 FARAJ, Blake SR Southwest Florida Christian Academy HS33.62m 110'4"
30.30 ND 33.62
8
3 FARLEY, Pj SR Shorecrest Prep32.34m 106'1"
28.20 30.42 32.34
6
4 LEON, Maurice 9 Admiral Farragut Academy32.12m 105'4"
ND ND 32.12
5
5 MCPHERSON, Cameron SR Indian Rocks Christian28.82m 94'7"
25.86 24.46 28.82
 
6 SMITH, Gavin SO Evangelical Christian School28.52m 93'7"
28.52 28.04 25.86
 
7 PITTMAN, Cody JR Evangelical Christian School27.12m 89'0"
27.12 ND 25.12
 
8 JOHAN, Christopher SR Berkeley Prep HS26.92m 88'4"
26.82 26.92 25.76
 
MARANZANA, Jake SR Northside ChristianNM
DQ
 
KRAUSE, Stephen SR Evangelical Christian SchoolNM
DNS
 
STALLO, Brett SO Indian Rocks ChristianNM
ND ND ND
 
FITZHENLEY, Deandre SR Clearwater Central Catholic HSNM
DNS
 
SMREKA, Peyton JR Admiral Farragut AcademyNM
DNS
 


#34 Girls Discus

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Mark English Pts HPL
1 BERGQUIST, Rebekah JR Southwest Florida Christian Academy HS 38.38m 125'11" 10 3 (1)
2 ADAMS, Meredith 9 Canterbury School (St. Pete) 32.74m 107'5" 8 3 (2)
3 JOHNSON, T'erra SR Seffner Christian Academy HS 30.92m 101'5" 6 3 (3)
4 TROWSE, Kellyn SR Berkeley Prep HS 28.28m 92'9" 5 3 (4)
5 JYNELLA, Victoria SR Southwest Florida Christian Academy HS 27.92m 91'7" 4 3 (5)
6 RICHMOND, Dominique SR Shorecrest Prep 25.88m 84'11" 3 3 (6)
7 MADASZ, Morgan JR Northside Christian 25.42m 83'5" 2 3 (7)
8 POPE, Keaton SO Shorecrest Prep 23.92m 78'6" 1 3 (8)
9 JACOBS, Marissa SO Southwest Florida Christian Academy HS 23.92m 78'6"   2 (1)
10 BLENIS, Danielle JR Northside Christian 22.92m 75'2"   3 (9)
11 LUNSFORD, Macy 9 Evangelical Christian School 21.48m 70'6"   3 (10)
12 LAYMON, Emily 9 Southwest Florida Christian Academy HS 21.12m 69'3"   3 (11)
13 PLYLER, Rachel JR Lakeland Christian School 21.10m 69'3"   3 (12)
14 SCHNEIDER, Bethany JR Berkeley Prep HS 20.44m 67'1"   2 (2)
15 LLANES, Gabriyella SO Indian Rocks Christian 20.32m 66'8"   2 (3)
16 MOHR, Mandi SR Bishop McLaughlin Catholic HS 20.28m 66'6"   2 (4)
17 PELAEZ, Sydney SR Carrollwood Day School 19.54m 64'1"   2 (5)
18 HAZLEY, Carrington SR Admiral Farragut Academy 19.34m 63'5"   1 (1)
19 LYONS, Isabella SO Academy at the Lakes 19.32m 63'5"   2 (6)
20 GIBSON, Gigi JR Berkeley Prep HS 19.08m 62'7"   2 (7)
21 ROBERTS, Alexis SO Indian Rocks Christian 18.38m 60'4"   3 (13)
22 WELDON, Shaniya SO Northside Christian 17.52m 57'6"   1 (2)
23 STALLO, Analisa 7 Indian Rocks Christian 17.40m 57'1"   1 (3)
24 LEE, Addie SO Bishop McLaughlin Catholic HS 16.92m 55'6"   2 (8)
25 VASILOUDES, Sophia 8 Berkeley Prep HS 16.40m 53'10"   2 (9)
26 GERSTNER, Rori 9 Academy at the Lakes 15.86m 52'0"   2 (10)
27 MANN, Ellie SO Pepin Academy 15.42m 50'7"   1 (4)
27 DECOSTA, Isabella JR Evangelical Christian School 15.42m 50'7"   1 (4)
29 HALL, Jessica SR Calvary Christian (Clearwater) 14.68m 48'2"   1 (6)
30 MOODY-ADKINS, Issani 9 Pepin Academy 14.44m 47'4"   1 (7)
31 HEWEL, Lauren JR Indian Rocks Christian 14.40m 47'3"   2 (11)
32 HAYES, Jessie SR Calvary Christian (Clearwater) 13.28m 43'7"   1 (8)
33 HOWARD, Melissa JR Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS 12.78m 41'11"   1 (9)
34 REEVES, Erin SO Canterbury School (Fort Myers) 11.46m 37'7"   1 (10)
35 WILLIAMSON, Kaylynn 9 Pepin Academy 11.40m 37'5"   1 (11)
36 ROIX, Abigail 9 Northside Christian 11.06m 36'3"   1 (12)
DEVOST, Delanie 9 Canterbury School (Fort Myers) NM  
CROW, Hailey JR Carrollwood Day School NM  
BRANHAM, Rachel 9 Lakeland Christian School NM  
CASWELL, Mary Fran JR Lakeland Christian School NM  
LAWTON, Clara SR Shorecrest Prep NM  
WILDER, Chloe 9 Canterbury School (St. Pete) NM  
SHOBOLA, Kendra JR Carrollwood Day School NM  
LIN, Cindy SR Calvary Christian (Clearwater) NM  

Finals Flight: 1

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 HAZLEY, Carrington SR Admiral Farragut Academy19.34m 63'5"
18.09 19.34 ND
 
2 WELDON, Shaniya SO Northside Christian17.52m 57'6"
17.52 ND ND
 
3 STALLO, Analisa 7 Indian Rocks Christian17.40m 57'1"
17.40 ND ND
 
4 MANN, Ellie SO Pepin Academy15.42m 50'7"
15.42 ND ND
 
4 DECOSTA, Isabella JR Evangelical Christian School15.42m 50'7"
15.42 ND ND
 
6 HALL, Jessica SR Calvary Christian (Clearwater)14.68m 48'2"
14.68 ND ND
 
7 MOODY-ADKINS, Issani 9 Pepin Academy14.44m 47'4"
ND 14.44 ND
 
8 HAYES, Jessie SR Calvary Christian (Clearwater)13.28m 43'7"
13.28 ND ND
 
9 HOWARD, Melissa JR Lakeside Christian (Clearwater) MS/HS12.78m 41'11"
12.78 ND ND
 
10 REEVES, Erin SO Canterbury School (Fort Myers)11.46m 37'7"
11.46 ND ND
 
11 WILLIAMSON, Kaylynn 9 Pepin Academy11.40m 37'5"
11.40 ND ND
 
12 ROIX, Abigail 9 Northside Christian11.06m 36'3"
11.06 ND ND
 
DEVOST, Delanie 9 Canterbury School (Fort Myers)NM    
CROW, Hailey JR Carrollwood Day SchoolNM    


Finals Flight: 2

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 JACOBS, Marissa SO Southwest Florida Christian Academy HS23.92m 78'6"
21.06 19.13 23.92
 
2 SCHNEIDER, Bethany JR Berkeley Prep HS20.44m 67'1"
ND 19.32 20.44
 
3 LLANES, Gabriyella SO Indian Rocks Christian20.32m 66'8"
20.32 19.52 20.30
 
4 MOHR, Mandi SR Bishop McLaughlin Catholic HS20.28m 66'6"
20.28 ND 19.30
 
5 PELAEZ, Sydney SR Carrollwood Day School19.54m 64'1"
19.54 18.64 ND
 
6 LYONS, Isabella SO Academy at the Lakes19.32m 63'5"
19.32 18.50 ND
 
7 GIBSON, Gigi JR Berkeley Prep HS19.08m 62'7"
16.28 19.08 ND
 
8 LEE, Addie SO Bishop McLaughlin Catholic HS16.92m 55'6"
16.92 ND ND
 
9 VASILOUDES, Sophia 8 Berkeley Prep HS16.40m 53'10"
16.40 ND ND
 
10 GERSTNER, Rori 9 Academy at the Lakes15.86m 52'0"
15.86 ND ND
 
11 HEWEL, Lauren JR Indian Rocks Christian14.40m 47'3"
14.40 ND ND
 
BRANHAM, Rachel 9 Lakeland Christian SchoolNM    
CASWELL, Mary Fran JR Lakeland Christian SchoolNM    
LAWTON, Clara SR Shorecrest PrepNM    
WILDER, Chloe 9 Canterbury School (St. Pete)NM    


Finals Flight: 3

HPL Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 BERGQUIST, Rebekah JR Southwest Florida Christian Academy HS38.38m 125'11"
38.38 ND 35.00