Royal Invitational 2019Orlando, FL
3/16/2019

Female Teams

PL Team Code Pts
1 Jones JONS 97
2 Niceville NICE 95
3 Bartram Trail BATR 88
4 West Orange WORA 67
5 Berkeley Prep BERK 52
6 Father Lopez FLHP 42
7 Evans EVAN 38
8 East Lake ELAK 36.5
9 Somerset Canyons SCBB 32
10 Apopka APOP 24
11 Brearley School BREA 15
12 Lake Minneola LMIN 14
13 Olympia OLYM 13
14 Hardee HARD 12
15 Oak Hall OAKH 10
15 Langley LANG 10
15 Wekiva WEAP 10
18 First Academy (Orlando) FRST 7.5
19 Atlantic (PO) ATPO 6
19 Carrollwood CARW 6
21 University (Orlando) UNOR 5

#2 Girls 100 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Davis, Tamari SO Oak Hall 11.51 +0.1 10
2 Hollie, Jaela SR Jones 12.18 +0.1 8
3 Townsend, Janiyah JR Jones 12.34 +0.1 6
4 White, Azaria SO Jones 12.37 +0.1 5
5 Ivey, Kierra JR Bartram Trail 12.51 +0.1 4
6 O'Brien, Maegan JR Bartram Trail 12.75 +0.1 3
7 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 12.85 +0.1 2
8 Rey, Caroline FR Niceville 12.88 +0.1 1

Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL Note
1 Davis, Tamari SO Oak Hall 11.76q +0.1 1 (1)
2 White, Azaria SO Jones 12.38q -0.1 4 (1)
3 Hollie, Jaela SR Jones 12.49q +0.1 3 (1) 12.484
4 Townsend, Janiyah JR Jones 12.49q +0.4 2 (1) 12.490
5 Ivey, Kierra JR Bartram Trail 12.65q -1.0 5 (1)
6 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 12.80q -0.3 7 (1)
7 O'Brien, Maegan JR Bartram Trail 12.94q -1.0 5 (2)
8 Rey, Caroline FR Niceville 13.01q -0.1 4 (2)
9 Weary, Bella SO Bartram Trail 13.02 +0.4 2 (2)
10 Smith, Kalaila SR Apopka 13.09 +0.6 6 (1)
11 Thompson, Miracle SR Hardee 13.15 +0.6 6 (2)
12 Donahoo, Kywana JR Niceville 13.21 +0.1 1 (2)
13 Fernandez, Linette SR University (Orlando) 13.22 -0.3 7 (2) 13.217
14 Williams, Taylor SR Father Lopez 13.22 -0.1 4 (3) 13.219
15 Jones, Kahdia SO Atlantic (PO) 13.23 +0.1 1 (3)
16 Joseph, Shakeria FR Atlantic (PO) 13.24 -0.3 7 (3)
17 Paster, Madisen SO East Lake 13.28 -0.1 4 (4)
18 Green, Alyia FR Olympia 13.33 +0.1 3 (2)
19 Lawrence, Delicia FR Evans 13.36 +0.6 6 (3)
20 Gilmore, Ariana SR Somerset Canyons 13.39 +0.6 6 (4) 13.387
21 Marshall, Jazmin SO Lake Mary Prep 13.39 +0.1 1 (4) 13.389
22 Howell, Reagan SO Niceville 13.42 +0.1 3 (3)
23 Davis, Sharya JR First Academy (Orlando) 13.49 +0.4 2 (3)
24 Tanner, Maureen SR Berkeley Prep 13.60 -1.0 5 (3)
25 Auguste, Lorashabbie JR Somerset Canyons 13.65 +0.4 2 (4)
26 Watson, Emma FR Berkeley Prep 13.71 +0.1 1 (5)
27 Baird, Alexandra SR Brearley School 13.79 +0.1 3 (4)
28 Kelly, Jade FR Olympia 14.08 +0.6 6 (5)
29 Shelton, Seleena FR West Orange 14.17 +0.6 6 (6)
30 Smothers, Zakaria SO Apopka 14.30 -1.0 5 (4)
31 Kuznof, Kenya SR Father Lopez 14.41 -0.3 7 (4)
32 Pastore, Eliza SR Langley 14.47 +0.1 3 (5)
33 Cox, Nyssa SO Atlantic (PO) 14.56 -1.0 5 (5)
34 Perdue, Kristianne FR Lake Mary Prep 14.58 +0.1 1 (6)
35 Martin, Oliva SO First Academy (Orlando) 14.60 +0.1 1 (7)
36 Fisher, Zoe SO Brearley School 14.62 -0.1 4 (5)
37 Williams, Thaddea FR West Orange 14.64 +0.1 3 (6)
38 Gragnani, Mariana SR Langley 14.66 +0.1 3 (7)
39 Darisaw, TaNiyah SO West Orange 14.74 -0.3 7 (5)
40 Tun, Saundra SO Berkeley Prep 14.94 +0.6 6 (7)
41 Leger, Ariyana FR Hardee 15.02 -0.1 4 (6)
42 Marrero, Daniella SO Hardee 15.78 -1.0 5 (6)
43 Murtagh, Aisling SO Brearley School 16.91 -0.3 7 (6)
Wahab, Arasta SR Langley DNS +0.4
Robinson, Taneja JR Father Lopez DNS +0.4
Powell, Kaydria FR University (Orlando) DNS +0.4
Powell, Jamiria SO Apopka DNS -0.1
Cook, Nia SO First Academy (Orlando) DNS -1.0
Guthrie, Lauren JR Olympia DNS -0.3
Cirino, Ariana SO University (Orlando) DNS -0.3

#2 Girls 100 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Davis, Tamari SO Oak Hall 11.51 +0.1 10
2 Hollie, Jaela SR Jones 12.18 +0.1 8
3 Townsend, Janiyah JR Jones 12.34 +0.1 6
4 White, Azaria SO Jones 12.37 +0.1 5
5 Ivey, Kierra JR Bartram Trail 12.51 +0.1 4
6 O'Brien, Maegan JR Bartram Trail 12.75 +0.1 3
7 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 12.85 +0.1 2
8 Rey, Caroline FR Niceville 12.88 +0.1 1

Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL Note
1 Davis, Tamari SO Oak Hall 11.76q +0.1 1 (1)
2 White, Azaria SO Jones 12.38q -0.1 4 (1)
3 Hollie, Jaela SR Jones 12.49q +0.1 3 (1) 12.484
4 Townsend, Janiyah JR Jones 12.49q +0.4 2 (1) 12.490
5 Ivey, Kierra JR Bartram Trail 12.65q -1.0 5 (1)
6 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 12.80q -0.3 7 (1)
7 O'Brien, Maegan JR Bartram Trail 12.94q -1.0 5 (2)
8 Rey, Caroline FR Niceville 13.01q -0.1 4 (2)
9 Weary, Bella SO Bartram Trail 13.02 +0.4 2 (2)
10 Smith, Kalaila SR Apopka 13.09 +0.6 6 (1)
11 Thompson, Miracle SR Hardee 13.15 +0.6 6 (2)
12 Donahoo, Kywana JR Niceville 13.21 +0.1 1 (2)
13 Fernandez, Linette SR University (Orlando) 13.22 -0.3 7 (2) 13.217
14 Williams, Taylor SR Father Lopez 13.22 -0.1 4 (3) 13.219
15 Jones, Kahdia SO Atlantic (PO) 13.23 +0.1 1 (3)
16 Joseph, Shakeria FR Atlantic (PO) 13.24 -0.3 7 (3)
17 Paster, Madisen SO East Lake 13.28 -0.1 4 (4)
18 Green, Alyia FR Olympia 13.33 +0.1 3 (2)
19 Lawrence, Delicia FR Evans 13.36 +0.6 6 (3)
20 Gilmore, Ariana SR Somerset Canyons 13.39 +0.6 6 (4) 13.387
21 Marshall, Jazmin SO Lake Mary Prep 13.39 +0.1 1 (4) 13.389
22 Howell, Reagan SO Niceville 13.42 +0.1 3 (3)
23 Davis, Sharya JR First Academy (Orlando) 13.49 +0.4 2 (3)
24 Tanner, Maureen SR Berkeley Prep 13.60 -1.0 5 (3)
25 Auguste, Lorashabbie JR Somerset Canyons 13.65 +0.4 2 (4)
26 Watson, Emma FR Berkeley Prep 13.71 +0.1 1 (5)
27 Baird, Alexandra SR Brearley School 13.79 +0.1 3 (4)
28 Kelly, Jade FR Olympia 14.08 +0.6 6 (5)
29 Shelton, Seleena FR West Orange 14.17 +0.6 6 (6)
30 Smothers, Zakaria SO Apopka 14.30 -1.0 5 (4)
31 Kuznof, Kenya SR Father Lopez 14.41 -0.3 7 (4)
32 Pastore, Eliza SR Langley 14.47 +0.1 3 (5)
33 Cox, Nyssa SO Atlantic (PO) 14.56 -1.0 5 (5)
34 Perdue, Kristianne FR Lake Mary Prep 14.58 +0.1 1 (6)
35 Martin, Oliva SO First Academy (Orlando) 14.60 +0.1 1 (7)
36 Fisher, Zoe SO Brearley School 14.62 -0.1 4 (5)
37 Williams, Thaddea FR West Orange 14.64 +0.1 3 (6)
38 Gragnani, Mariana SR Langley 14.66 +0.1 3 (7)
39 Darisaw, TaNiyah SO West Orange 14.74 -0.3 7 (5)
40 Tun, Saundra SO Berkeley Prep 14.94 +0.6 6 (7)
41 Leger, Ariyana FR Hardee 15.02 -0.1 4 (6)
42 Marrero, Daniella SO Hardee 15.78 -1.0 5 (6)
43 Murtagh, Aisling SO Brearley School 16.91 -0.3 7 (6)
Wahab, Arasta SR Langley DNS +0.4
Robinson, Taneja JR Father Lopez DNS +0.4
Powell, Kaydria FR University (Orlando) DNS +0.4
Powell, Jamiria SO Apopka DNS -0.1
Cook, Nia SO First Academy (Orlando) DNS -1.0
Guthrie, Lauren JR Olympia DNS -0.3
Cirino, Ariana SO University (Orlando) DNS -0.3

#6 Girls 200 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Townsend, Janiyah JR Jones 24.78 -0.7 10
2 Harvey, Kilani SR Jones 25.39 -0.7 8
3 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 25.78 -0.7 6
4 Brown, Ranecia SO Jones 25.81 -0.7 5
5 Green, Alyia FR Olympia 26.02 -0.7 4
6 Williams, Taylor SR Father Lopez 26.84 -0.7 3
7 Young, Kayla JR Bartram Trail 27.07 -0.7 2
Cincotta, Anna SO East Lake DNS -0.7  

Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL Note
1 Townsend, Janiyah JR Jones 25.34q +0.2 2 (1)
2 Harvey, Kilani SR Jones 25.53q -0.3 4 (1)
3 Green, Alyia FR Olympia 25.92q +0.2 3 (1)
4 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 26.08q +0.2 3 (2)
5 Brown, Ranecia SO Jones 26.19q +0.5 7 (1)
6 Cincotta, Anna SO East Lake 26.39q +0.2 5 (1)
7 Young, Kayla JR Bartram Trail 26.56q +0.2 2 (2)
8 Williams, Taylor SR Father Lopez 26.63q -0.2 6 (1) 26.623
9 Smith, Kalaila SR Apopka 26.63 +0.2 5 (2) 26.624
10 Russell, Davida FR Apopka 26.65 +0.2 2 (3)
11 Ivey, Kierra JR Bartram Trail 26.72 -0.2 6 (2)
12 Rey, Caroline FR Niceville 26.91 +0.2 5 (3)
13 Jones, Kahdia SO Atlantic (PO) 27.02 +0.2 5 (4)
14 Paster, Madisen SO East Lake 27.31 -0.2 6 (3)
15 Mercurio, Sydney JR Berkeley Prep 27.37 -0.3 4 (2)
16 Gilmore, Ariana SR Somerset Canyons 27.45 +0.5 7 (2)
17 Pierce, Myla FR West Orange 27.72 +0.2 3 (3)
18 Tanner, Maureen SR Berkeley Prep 27.75 -0.2 6 (4)
19 Nath, Katherine SR Brearley School 27.97 -0.1 1 (1)
20 Howell, Reagan SO Niceville 28.03 +0.5 7 (3)
21 Modozie, Chichi SO Bartram Trail 28.07 -0.1 1 (2)
22 Spells, Jahliyah JR Lake Minneola 28.23 +0.2 2 (4)
23 Marshall, Jazmin SO Lake Mary Prep 28.31 -0.3 4 (3)
24 Davis, Sharya JR First Academy (Orlando) 28.32 +0.2 3 (4)
25 Watson, Emma FR Berkeley Prep 28.40 +0.2 5 (5)
26 Hunt, Kaelyn FR University (Orlando) 28.63 +0.2 2 (5)
27 Banks, Jordyn SR Lake Minneola 28.65 -0.2 6 (5)
28 Lightfoot, Katherine SR Niceville 28.79 -0.3 4 (4)
29 Bradley, Carly SR East Lake 28.90 -0.1 1 (3)
30 Seavers, Katherine FR Father Lopez 28.91 +0.2 3 (5)
31 Cox, Nyssa SO Atlantic (PO) 29.17 -0.1 1 (4)
32 Delhomme, Acheline SO Hardee 29.63 +0.2 3 (6)
33 Wilson, Jayde JR First Academy (Orlando) 30.10 +0.5 7 (4)
34 Frankel, Olivia JR Brearley School 30.39 +0.5 7 (5)
35 Perdue, Kristianne FR Lake Mary Prep 30.58 -0.2 6 (6)
36 Pascual, Jessica JR Hardee 30.79 -0.1 1 (5)
37 Are, Nathalie JR First Academy (Orlando) 30.93 +0.5 7 (6)
38 Sano, Catherine SR Langley 31.11 +0.5 7 (7)
39 Rodgers, Lindsey SR Father Lopez 32.31 +0.2 5 (6)
40 Aguiar, Maiya JR West Orange 32.54 -0.3 4 (5)
41 Leger, Ariyana FR Hardee 32.64 -0.1 1 (6)
42 Thomas, Alyssa JR Somerset Canyons 32.79 +0.2 2 (6)
43 Murtagh, Aisling SO Brearley School 34.63 -0.3 4 (6)
Davis, Tamari SO Oak Hall DNS -0.1
Julmiste, Brianna SO Lake Minneola DNS +0.2
Powell, Jamiria SO Apopka DNS +0.2
Wahab, Arasta SR Langley DNS +0.2
Gibson, Anaya SO University (Orlando) DNS -0.3
Joseph, Shakeria FR Atlantic (PO) DNS -0.3
Barnes, Leilani SO Lake Mary Prep DNS +0.2
Guthrie, Lauren JR Olympia DNS +0.2
Roundtree-Fail, Ava JR Olympia DNS -0.2
Narcisse, Allahna FR West Orange DNS -0.2
Cirino, Ariana SO University (Orlando) DNS +0.5

#6 Girls 200 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Townsend, Janiyah JR Jones 24.78 -0.7 10
2 Harvey, Kilani SR Jones 25.39 -0.7 8
3 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 25.78 -0.7 6
4 Brown, Ranecia SO Jones 25.81 -0.7 5
5 Green, Alyia FR Olympia 26.02 -0.7 4
6 Williams, Taylor SR Father Lopez 26.84 -0.7 3
7 Young, Kayla JR Bartram Trail 27.07 -0.7 2
Cincotta, Anna SO East Lake DNS -0.7  

Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL Note
1 Townsend, Janiyah JR Jones 25.34q +0.2 2 (1)
2 Harvey, Kilani SR Jones 25.53q -0.3 4 (1)
3 Green, Alyia FR Olympia 25.92q +0.2 3 (1)
4 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 26.08q +0.2 3 (2)
5 Brown, Ranecia SO Jones 26.19q +0.5 7 (1)
6 Cincotta, Anna SO East Lake 26.39q +0.2 5 (1)
7 Young, Kayla JR Bartram Trail 26.56q +0.2 2 (2)
8 Williams, Taylor SR Father Lopez 26.63q -0.2 6 (1) 26.623
9 Smith, Kalaila SR Apopka 26.63 +0.2 5 (2) 26.624
10 Russell, Davida FR Apopka 26.65 +0.2 2 (3)
11 Ivey, Kierra JR Bartram Trail 26.72 -0.2 6 (2)
12 Rey, Caroline FR Niceville 26.91 +0.2 5 (3)
13 Jones, Kahdia SO Atlantic (PO) 27.02 +0.2 5 (4)
14 Paster, Madisen SO East Lake 27.31 -0.2 6 (3)
15 Mercurio, Sydney JR Berkeley Prep 27.37 -0.3 4 (2)
16 Gilmore, Ariana SR Somerset Canyons 27.45 +0.5 7 (2)
17 Pierce, Myla FR West Orange 27.72 +0.2 3 (3)
18 Tanner, Maureen SR Berkeley Prep 27.75 -0.2 6 (4)
19 Nath, Katherine SR Brearley School 27.97 -0.1 1 (1)
20 Howell, Reagan SO Niceville 28.03 +0.5 7 (3)
21 Modozie, Chichi SO Bartram Trail 28.07 -0.1 1 (2)
22 Spells, Jahliyah JR Lake Minneola 28.23 +0.2 2 (4)
23 Marshall, Jazmin SO Lake Mary Prep 28.31 -0.3 4 (3)
24 Davis, Sharya JR First Academy (Orlando) 28.32 +0.2 3 (4)
25 Watson, Emma FR Berkeley Prep 28.40 +0.2 5 (5)
26 Hunt, Kaelyn FR University (Orlando) 28.63 +0.2 2 (5)
27 Banks, Jordyn SR Lake Minneola 28.65 -0.2 6 (5)
28 Lightfoot, Katherine SR Niceville 28.79 -0.3 4 (4)
29 Bradley, Carly SR East Lake 28.90 -0.1 1 (3)
30 Seavers, Katherine FR Father Lopez 28.91 +0.2 3 (5)
31 Cox, Nyssa SO Atlantic (PO) 29.17 -0.1 1 (4)
32 Delhomme, Acheline SO Hardee 29.63 +0.2 3 (6)
33 Wilson, Jayde JR First Academy (Orlando) 30.10 +0.5 7 (4)
34 Frankel, Olivia JR Brearley School 30.39 +0.5 7 (5)
35 Perdue, Kristianne FR Lake Mary Prep 30.58 -0.2 6 (6)
36 Pascual, Jessica JR Hardee 30.79 -0.1 1 (5)
37 Are, Nathalie JR First Academy (Orlando) 30.93 +0.5 7 (6)
38 Sano, Catherine SR Langley 31.11 +0.5 7 (7)
39 Rodgers, Lindsey SR Father Lopez 32.31 +0.2 5 (6)
40 Aguiar, Maiya JR West Orange 32.54 -0.3 4 (5)
41 Leger, Ariyana FR Hardee 32.64 -0.1 1 (6)
42 Thomas, Alyssa JR Somerset Canyons 32.79 +0.2 2 (6)
43 Murtagh, Aisling SO Brearley School 34.63 -0.3 4 (6)
Davis, Tamari SO Oak Hall DNS -0.1
Julmiste, Brianna SO Lake Minneola DNS +0.2
Powell, Jamiria SO Apopka DNS +0.2
Wahab, Arasta SR Langley DNS +0.2
Gibson, Anaya SO University (Orlando) DNS -0.3
Joseph, Shakeria FR Atlantic (PO) DNS -0.3
Barnes, Leilani SO Lake Mary Prep DNS +0.2
Guthrie, Lauren JR Olympia DNS +0.2
Roundtree-Fail, Ava JR Olympia DNS -0.2
Narcisse, Allahna FR West Orange DNS -0.2
Cirino, Ariana SO University (Orlando) DNS +0.5

#5 Girls 200 Meters (Adaptive)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Matos, Isabella SR West Orange 42.87 -0.2 10

#8 Girls 400 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Teague, Eriana JR Wekiva 56.33 10
2 Burton, Jenyia SO Jones 56.74 8
3 Beckett, Astoria SR Apopka 58.52 6
4 Mayes, Shyanne SR West Orange 59.71 5
5 Mark, Alyssa JR West Orange 1:00.31 4
6 Anthony, Ny'Zha JR Niceville 1:00.61 3
7 Jones, Hannah FR Apopka 1:01.38 2
8 Julmiste, Brianna SO Lake Minneola 1:07.24 1

Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time HPL Note
1 Teague, Eriana JR Wekiva 57.58q 2 (1)
2 Mayes, Shyanne SR West Orange 59.20q 5 (1)
3 Beckett, Astoria SR Apopka 59.25q 3 (1)
4 Mark, Alyssa JR West Orange 59.62q 4 (1)
5 Anthony, Ny'Zha JR Niceville 1:00.24q 6 (1)
6 Burton, Jenyia SO Jones 1:00.78q 1 (1)
7 Julmiste, Brianna SO Lake Minneola 1:01.20q 5 (2)
8 Jones, Hannah FR Apopka 1:01.21q 6 (2)
9 Russell, Davida FR Apopka 1:01.47 6 (3)
10 Young, Kayla JR Bartram Trail 1:01.78 1 (2)
11 Dujon, Hiliy JR Jones 1:01.90 5 (3)
12 Hall, Janiyah FR Evans 1:02.18 1 (3)
13 Sims, Treazu’re FR University (Orlando) 1:02.63 3 (2)
14 Spells, Jahliyah JR Lake Minneola 1:03.24 2 (2)
15 Charles, Joohly SO Somerset Canyons 1:03.72 6 (4)
16 Doreste, Jessica FR West Orange 1:04.04 4 (2)
17 Saint-Louis, Amenda SO Evans 1:04.06 1 (4)
18 Spear, Anna SR Langley 1:04.12 3 (3)
19 Riley, Cairah SO Olympia 1:04.14 6 (5)
20 Harris, Essence SR Jones 1:04.83 3 (4)
21 Lipham, Catelin SR Berkeley Prep 1:04.92 3 (5)
22 Fine, Scharmensey SO University (Orlando) 1:05.62 4 (3)
23 Glavin, Christie SR Bartram Trail 1:06.20 5 (4)
24 Brown, Lliyah FR Evans 1:07.53 2 (3)
25 Bradley, Carly SR East Lake 1:08.02 1 (5)
26 Noel, Jayden 8 Somerset Canyons 1:08.13 1 (6)
27 Banks, Jordyn SR Lake Minneola 1:08.54 6 (6)
28 Brzezinski, Sophie SR Langley 1:09.14 1 (7)
29 Stern, Isabel SR Brearley School 1:09.60 5 (5)
30 Woods, Virginia FR Father Lopez 1:10.10 4 (4) 1:10.094
31 Dawson, Alexis JR Father Lopez 1:10.10 2 (4) 1:10.098
32 Ortega, Sarah FR Somerset Canyons 1:10.47 4 (5)
33 Lamy, Eboni SO Hardee 1:11.26 4 (6)
34 Parladore, Mia SR University (Orlando) 1:11.82 2 (5)
35 Cote, Kyla SR Bartram Trail 1:12.99 3 (6)
36 Are, Nathalie JR First Academy (Orlando) 1:14.36 4 (7)
37 Arnone, Paley JR Brearley School 1:18.80 5 (6)
38 Wheeler, Emily FR Brearley School 1:18.83 3 (7)
Farley, Hannah SR Niceville DNS
Barnes, Leilani SO Lake Mary Prep DNS
Simpson, Ella JR First Academy (Orlando) DNS
Moore, Amarhi JR Atlantic (PO) DNS
Thompson, Miracle SR Hardee DNS
Mercurio, Sydney JR Berkeley Prep DNS
Wallace, Essence SO Atlantic (PO) DNS
Woods, Victoria FR Father Lopez DNS
Esposito, Emily FR Berkeley Prep DNS
Green, Aliriah SO Atlantic (PO) DNS

#8 Girls 400 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Teague, Eriana JR Wekiva 56.33 10
2 Burton, Jenyia SO Jones 56.74 8
3 Beckett, Astoria SR Apopka 58.52 6
4 Mayes, Shyanne SR West Orange 59.71 5
5 Mark, Alyssa JR West Orange 1:00.31 4
6 Anthony, Ny'Zha JR Niceville 1:00.61 3
7 Jones, Hannah FR Apopka 1:01.38 2
8 Julmiste, Brianna SO Lake Minneola 1:07.24 1

Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time HPL Note
1 Teague, Eriana JR Wekiva 57.58q 2 (1)
2 Mayes, Shyanne SR West Orange 59.20q 5 (1)
3 Beckett, Astoria SR Apopka 59.25q 3 (1)
4 Mark, Alyssa JR West Orange 59.62q 4 (1)
5 Anthony, Ny'Zha JR Niceville 1:00.24q 6 (1)
6 Burton, Jenyia SO Jones 1:00.78q 1 (1)
7 Julmiste, Brianna SO Lake Minneola 1:01.20q 5 (2)
8 Jones, Hannah FR Apopka 1:01.21q 6 (2)
9 Russell, Davida FR Apopka 1:01.47 6 (3)
10 Young, Kayla JR Bartram Trail 1:01.78 1 (2)
11 Dujon, Hiliy JR Jones 1:01.90 5 (3)
12 Hall, Janiyah FR Evans 1:02.18 1 (3)
13 Sims, Treazu’re FR University (Orlando) 1:02.63 3 (2)
14 Spells, Jahliyah JR Lake Minneola 1:03.24 2 (2)
15 Charles, Joohly SO Somerset Canyons 1:03.72 6 (4)
16 Doreste, Jessica FR West Orange 1:04.04 4 (2)
17 Saint-Louis, Amenda SO Evans 1:04.06 1 (4)
18 Spear, Anna SR Langley 1:04.12 3 (3)
19 Riley, Cairah SO Olympia 1:04.14 6 (5)
20 Harris, Essence SR Jones 1:04.83 3 (4)
21 Lipham, Catelin SR Berkeley Prep 1:04.92 3 (5)
22 Fine, Scharmensey SO University (Orlando) 1:05.62 4 (3)
23 Glavin, Christie SR Bartram Trail 1:06.20 5 (4)
24 Brown, Lliyah FR Evans 1:07.53 2 (3)
25 Bradley, Carly SR East Lake 1:08.02 1 (5)
26 Noel, Jayden 8 Somerset Canyons 1:08.13 1 (6)
27 Banks, Jordyn SR Lake Minneola 1:08.54 6 (6)
28 Brzezinski, Sophie SR Langley 1:09.14 1 (7)
29 Stern, Isabel SR Brearley School 1:09.60 5 (5)
30 Woods, Virginia FR Father Lopez 1:10.10 4 (4) 1:10.094
31 Dawson, Alexis JR Father Lopez 1:10.10 2 (4) 1:10.098
32 Ortega, Sarah FR Somerset Canyons 1:10.47 4 (5)
33 Lamy, Eboni SO Hardee 1:11.26 4 (6)
34 Parladore, Mia SR University (Orlando) 1:11.82 2 (5)
35 Cote, Kyla SR Bartram Trail 1:12.99 3 (6)
36 Are, Nathalie JR First Academy (Orlando) 1:14.36 4 (7)
37 Arnone, Paley JR Brearley School 1:18.80 5 (6)
38 Wheeler, Emily FR Brearley School 1:18.83 3 (7)
Farley, Hannah SR Niceville DNS
Barnes, Leilani SO Lake Mary Prep DNS
Simpson, Ella JR First Academy (Orlando) DNS
Moore, Amarhi JR Atlantic (PO) DNS
Thompson, Miracle SR Hardee DNS
Mercurio, Sydney JR Berkeley Prep DNS
Wallace, Essence SO Atlantic (PO) DNS
Woods, Victoria FR Father Lopez DNS
Esposito, Emily FR Berkeley Prep DNS
Green, Aliriah SO Atlantic (PO) DNS

#12 Girls 800 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts HPL
1 Registre, Jahnile SO Evans 2:19.02
1:04.46 1:14.56
(1:04.46) (2:19.02)
10 1 (1)
2 Valby, Parker JR East Lake 2:20.71
1:08.23 1:12.48
(1:08.23) (2:20.71)
8 1 (2)
3 Andreetti, Samantha SO Apopka 2:22.14
1:07.66 1:14.49
(1:07.66) (2:22.14)
6 1 (3)
4 Hall, Aniyah FR Evans 2:23.90
1:07.92 1:15.98
(1:07.92) (2:23.90)
5 1 (4)
5 Mier, Adriana FR Hardee 2:28.37
1:10.49 1:17.89
(1:10.49) (2:28.37)
4 1 (5)
6 Farley, Hannah SR Niceville 2:28.82
1:09.11 1:19.72
(1:09.11) (2:28.82)
3 1 (6)
7 McDonnell, Claire JR Father Lopez 2:29.55
1:11.34 1:18.22
(1:11.34) (2:29.55)
2 1 (7)
8 Mullings, Sasha SR West Orange 2:30.17
1:10.08 1:20.10
(1:10.08) (2:30.17)
1 1 (8)
9 Rollins, Emily SR East Lake 2:32.67
1:13.80 1:18.87
(1:13.80) (2:32.67)
  1 (9)
10 Dor, Liyah FR West Orange 2:33.07
1:11.75 1:21.32
(1:11.75) (2:33.07)
  1 (10)
11 Lipham, Catelin SR Berkeley Prep 2:33.67
1:14.12 1:19.55
(1:14.12) (2:33.67)
  1 (11)
12 Camp, Elizabeth JR Bartram Trail 2:36.96
1:14.20 1:22.76
(1:14.20) (2:36.96)
  1 (12)
13 Peck, Mary FR Father Lopez 2:38.58
1:17.54 1:21.04
(1:17.54) (2:38.58)
  2 (1)
14 Solloway, Maggie SR Bartram Trail 2:38.89
1:14.13 1:24.77
(1:14.13) (2:38.89)
  1 (13)
15 Ojeda, Dejah JR University (Orlando) 2:40.97
1:16.01 1:24.97
(1:16.01) (2:40.97)
  1 (14)
16 Lloyd, Delaney SR Father Lopez 2:43.30
2:43.30
(2:43.30)
  2 (2)
17 Crist, Isabel JR First Academy (Orlando) 2:44.63
1:15.97 1:28.66
(1:15.97) (2:44.63)
  1 (15)
18 Fraifer, Thalia FR Berkeley Prep 2:45.08
1:22.71 1:22.38
(1:22.71) (2:45.08)
  2 (3)
19 Gaynor, Tahira SR Jones 2:45.39
1:14.17 1:31.23
(1:14.17) (2:45.39)
  2 (4)
20 Arkin, Chloe SO Bartram Trail 2:45.83
1:23.04 1:22.79
(1:23.04) (2:45.83)
  2 (5)
21 Brandeberry, Kaitlynn SO Hardee 2:46.72
1:23.53 1:23.20
(1:23.53) (2:46.72)
  2 (6)
22 Armstrong, Abby 8 Berkeley Prep 2:46.94
1:23.20 1:23.75
(1:23.20) (2:46.94)
  2 (7)
23 Nyarady, Victoria FR Olympia 2:54.51
1:23.39 1:31.13
(1:23.39) (2:54.51)
  2 (8)
24 Weiner, Natalie FR Brearley School 2:54.93
1:24.17 1:30.76
(1:24.17) (2:54.93)
  2 (9)
25 Oghanne, Deborah JR Jones 2:56.76
1:18.71 1:38.06
(1:18.71) (2:56.76)
  2 (10)
26 Thaler, Rachel SO Somerset Canyons 3:11.35
1:33.67 1:37.68
(1:33.67) (3:11.35)
  2 (11)
27 Sarro, Jessica JR University (Orlando) 3:13.18
1:36.12 1:37.07
(1:36.12) (3:13.18)
  2 (12)
28 Liow, Yassie SO Brearley School 3:19.10
1:36.83 1:42.27
(1:36.83) (3:19.10)
  2 (13)
29 Kapadia, Natasha SO Brearley School 3:31.08
1:48.19 1:42.90
(1:48.19) (3:31.08)
  2 (14)
30 Creager, Ziana SO Somerset Canyons 3:38.95
1:41.50 1:57.45
(1:41.50) (3:38.95)
  2 (15)
Simpson, Ella JR First Academy (Orlando) DNS  
Kunze, Ellie JR Lake Minneola DNS  
Fowler, Sydney SR Apopka DNS  
Fafard, Tanya JR Olympia DNS  
Caldwell, Elena SO Lake Minneola DNS  
Jamieson, Natalia JR Somerset Canyons DNS  
Mier, Tatiana JR Hardee DNS  
He, Amber FR Dr. Phillips DNS  
Figueras, Taylor JR Olympia DNS  
Cruz-Baez, Kyla SO West Orange DNS  

#11 Girls 800 Meters (Adaptive)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts
1 Matos, Isabella SR West Orange 3:12.32
1:33.68 1:38.65
(1:33.68) (3:12.32)
10

#14 Girls 1600 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts HPL
1 McDonnell, Claire JR Father Lopez 5:23.88
1:17.99 1:24.33 1:23.27 1:18.30
(1:17.99) (2:42.31) (4:05.58) (5:23.88)
10 1 (1)
2 Mccabe, Elizabeth SR Bartram Trail 5:29.58
1:16.59 1:22.73 1:25.75 1:24.51
(1:16.59) (2:39.32) (4:05.07) (5:29.58)
8 1 (2)
3 Johnson, Sophia FR Bartram Trail 5:29.66
1:18.44 1:24.61 1:26.11 1:20.51
(1:18.44) (2:43.04) (4:09.15) (5:29.66)
6 1 (3)
4 Rollins, Emily SR East Lake 5:29.84
1:18.36 1:24.84 1:26.44 1:20.21
(1:18.36) (2:43.20) (4:09.63) (5:29.84)
5 1 (4)
5 Peck, Mary FR Father Lopez 5:31.73
1:17.85 1:25.02 1:25.88 1:23.00
(1:17.85) (2:42.86) (4:08.74) (5:31.73)
4 1 (5)
6 Fliess, Hannah JR Bartram Trail 5:41.80
1:18.70 1:25.80 1:31.31 1:26.00
(1:18.70) (2:44.50) (4:15.80) (5:41.80)
3 1 (6)
7 Crist, Isabel JR First Academy (Orlando) 5:59.86
1:19.22 1:31.67 1:35.41 1:33.58
(1:19.22) (2:50.88) (4:26.29) (5:59.86)
2 1 (7)
8 Mai, Tereasa SR West Orange 6:04.21
1:21.04 1:34.26 1:36.27 1:32.65
(1:21.04) (2:55.30) (4:31.56) (6:04.21)
1 1 (8)
9 Ramos, Abbey JR Berkeley Prep 6:05.46
1:18.65 1:31.43 1:39.06 1:36.34
(1:18.65) (2:50.08) (4:29.13) (6:05.46)
  1 (9)
10 Dahlgren, Emma SO Olympia 6:06.28
1:25.15 1:32.17 1:37.16 1:31.82
(1:25.15) (2:57.31) (4:34.47) (6:06.28)
  2 (1)
11 Lloyd, Delaney SR Father Lopez 6:11.54
1:25.32 1:35.63 1:39.60 1:31.01
(1:25.32) (3:00.94) (4:40.54) (6:11.54)
  2 (2)
12 Caceres, Victoria JR University (Orlando) 6:16.60
1:27.85 1:37.05 1:39.10 1:32.62
(1:27.85) (3:04.89) (4:43.99) (6:16.60)
  2 (3)
13 Mai, Kathy SR West Orange 6:16.72
1:21.44 1:35.25 1:39.81 1:40.23
(1:21.44) (2:56.69) (4:36.50) (6:16.72)
  1 (10)
14 Plata, Kareli SR Hardee 6:52.80
1:36.20 1:48.17 1:47.93 1:40.51
(1:36.20) (3:24.36) (5:12.29) (6:52.80)
  2 (4)
15 Budd, Erin FR Olympia 6:59.95
1:32.76 1:53.60 1:55.29 1:38.32
(1:32.76) (3:26.35) (5:21.63) (6:59.95)
  2 (5)
16 Rodriguez, Rachel SO Somerset Canyons 7:13.82
1:38.16 1:54.00 1:56.25 1:45.42
(1:38.16) (3:32.16) (5:28.41) (7:13.82)
  2 (6)
17 Da Silva, Victoria SO Somerset Canyons 7:19.28
1:37.54 1:51.59 1:58.67 1:51.49
(1:37.54) (3:29.13) (5:27.80) (7:19.28)
  2 (7)
18 Butler, Kayla JR West Orange 7:22.56
1:33.02 1:55.83 1:59.05 1:54.67
(1:33.02) (3:28.84) (5:27.89) (7:22.56)
  2 (8)
Armstrong, Abby 8 Berkeley Prep DNS  
Caldwell, Elena SO Lake Minneola DNS  
Kunze, Ellie JR Lake Minneola DNS  
Valby, Parker JR East Lake DNS  
Wheeler, Emily FR Brearley School DNS  
Mendelsund, Violet SO Brearley School DNS  
Lee, Erica FR Brearley School DNS  
Kevadia, Angel SO Olympia DNS  
Gutierrez, Amy SO Hardee DNS  
Machado, Jimena SO Somerset Canyons DNS  

#16 Girls 3200 Meters (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Peck, Mary FR Father Lopez 11:28.40 10
2 McDonnell, Claire JR Father Lopez 11:40.77 8
3 Spear, Anna SR Langley 11:50.57 6
4 Kunze, Ellie JR Lake Minneola 12:13.62 5
5 Brzezinski, Sophie SR Langley 12:48.95 4
6 Caldwell, Elena SO Lake Minneola 13:10.13 3
7 Mai, Tereasa SR West Orange 13:33.41 2
8 Butler, Andrea JR Bartram Trail 13:46.07 1
9 Miles, Marta JR Bartram Trail 13:57.02  
10 Mai, Kathy SR West Orange 14:11.15  
11 Lee, Erica FR Brearley School 14:53.39  
12 Schmitt, Caroline JR West Orange 14:53.76  
13 Plata, Kareli SR Hardee 15:13.87  
14 Liow, Yassie SO Brearley School 15:33.75  
15 Dahlgren, Sophia SO Olympia 16:53.82  
Gordon, Chloe JR Olympia DNS  
Arcaro, Juli SR Berkeley Prep DNS  

#17 Girls 100m Hurdles (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 15.16 +0.0 10
2 Cincotta, Anna SO East Lake 15.27 +0.0 8
3 Minozzi, Carolina JR Bartram Trail 15.56 +0.0 6
4 Bollanga, Yvanna JR West Orange 16.17 +0.0 5
5 Fultz, Anais JR Bartram Trail 16.55 +0.0 4
6 Holahan, Maguire JR Niceville 16.92 +0.0 3
7 Mackenzie, Olivia SR East Lake 17.36 +0.0 2
8 Campbell, Tyller SR East Lake 17.48 +0.0 1

Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL Note
1 Cincotta, Anna SO East Lake 15.22q -0.1 3 (1)
2 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 15.59q +0.3 4 (1)
3 Minozzi, Carolina JR Bartram Trail 16.32q +0.3 4 (2)
4 Bollanga, Yvanna JR West Orange 16.34q -0.2 2 (1)
5 Mackenzie, Olivia SR East Lake 16.98q +0.5 1 (1)
6 Fultz, Anais JR Bartram Trail 17.04q +0.3 4 (3)
7 Holahan, Maguire JR Niceville 17.09q +0.5 1 (2)
8 Campbell, Tyller SR East Lake 17.44q -0.1 3 (2)
9 Kern, Julianna SO Apopka 17.64 -0.2 2 (2)
10 Doll, Alexis SO Lake Minneola 17.88 -0.2 2 (3)
11 Beckett, Jasmine SR Bartram Trail 18.16 -0.2 2 (4)
12 Reis, Cassie SR Langley 18.50 -0.1 3 (3)
13 Lamy, Eboni SO Hardee 18.63 -0.2 2 (5)
14 Joseph, Landy SR Jones 18.66 +0.5 1 (3)
15 Dawson, Alexis JR Father Lopez 18.70 +0.5 1 (4)
16 Dorcy, Bella SO Father Lopez 18.78 +0.3 4 (4)
17 Rodgers, Hailee SO Jones 19.86 -0.1 3 (4)
18 Fowler, Hailey FR Apopka 20.22 -0.1 3 (5)
19 Auguste, Yvonika JR West Orange 20.24 +0.5 1 (5)
20 Barrett, Grace FR Berkeley Prep 20.37 +0.3 4 (5)
21 Wilson, Jaelyn SR Jones 20.76 +0.3 4 (6)
22 Rodriguez, Isabella SO Father Lopez 21.32 +0.5 1 (6)
23 Clarke, Isis SO Apopka 21.57 +0.3 4 (7)
24 Pierre, Lindsey SO Evans 21.86 -0.1 3 (6) 21.855
25 Phillips, Jordian SR Olympia 21.86 -0.2 2 (6) 21.860
Hall, Janiyah FR Evans DNS +0.5
Thompson, Majalynn SO Hardee DNS +0.5
Sydney, Maya JR Lake Minneola DNS -0.2
Martinez, Christian SO Hardee DNS -0.1
Taylor, Nyra SR Lake Minneola DNS +0.3

#17 Girls 100m Hurdles (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts
1 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 15.16 +0.0 10
2 Cincotta, Anna SO East Lake 15.27 +0.0 8
3 Minozzi, Carolina JR Bartram Trail 15.56 +0.0 6
4 Bollanga, Yvanna JR West Orange 16.17 +0.0 5
5 Fultz, Anais JR Bartram Trail 16.55 +0.0 4
6 Holahan, Maguire JR Niceville 16.92 +0.0 3
7 Mackenzie, Olivia SR East Lake 17.36 +0.0 2
8 Campbell, Tyller SR East Lake 17.48 +0.0 1

Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind HPL Note
1 Cincotta, Anna SO East Lake 15.22q -0.1 3 (1)
2 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 15.59q +0.3 4 (1)
3 Minozzi, Carolina JR Bartram Trail 16.32q +0.3 4 (2)
4 Bollanga, Yvanna JR West Orange 16.34q -0.2 2 (1)
5 Mackenzie, Olivia SR East Lake 16.98q +0.5 1 (1)
6 Fultz, Anais JR Bartram Trail 17.04q +0.3 4 (3)
7 Holahan, Maguire JR Niceville 17.09q +0.5 1 (2)
8 Campbell, Tyller SR East Lake 17.44q -0.1 3 (2)
9 Kern, Julianna SO Apopka 17.64 -0.2 2 (2)
10 Doll, Alexis SO Lake Minneola 17.88 -0.2 2 (3)
11 Beckett, Jasmine SR Bartram Trail 18.16 -0.2 2 (4)
12 Reis, Cassie SR Langley 18.50 -0.1 3 (3)
13 Lamy, Eboni SO Hardee 18.63 -0.2 2 (5)
14 Joseph, Landy SR Jones 18.66 +0.5 1 (3)
15 Dawson, Alexis JR Father Lopez 18.70 +0.5 1 (4)
16 Dorcy, Bella SO Father Lopez 18.78 +0.3 4 (4)
17 Rodgers, Hailee SO Jones 19.86 -0.1 3 (4)
18 Fowler, Hailey FR Apopka 20.22 -0.1 3 (5)
19 Auguste, Yvonika JR West Orange 20.24 +0.5 1 (5)
20 Barrett, Grace FR Berkeley Prep 20.37 +0.3 4 (5)
21 Wilson, Jaelyn SR Jones 20.76 +0.3 4 (6)
22 Rodriguez, Isabella SO Father Lopez 21.32 +0.5 1 (6)
23 Clarke, Isis SO Apopka 21.57 +0.3 4 (7)
24 Pierre, Lindsey SO Evans 21.86 -0.1 3 (6) 21.855
25 Phillips, Jordian SR Olympia 21.86 -0.2 2 (6) 21.860
Hall, Janiyah FR Evans DNS +0.5
Thompson, Majalynn SO Hardee DNS +0.5
Sydney, Maya JR Lake Minneola DNS -0.2
Martinez, Christian SO Hardee DNS -0.1
Taylor, Nyra SR Lake Minneola DNS +0.3

#20 Girls 300m Hurdles (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 44.98 10
2 Mackenzie, Olivia SR East Lake 48.31 8
3 Auguste, Yvonika JR West Orange 48.61 6
4 Bollanga, Yvanna JR West Orange 48.71 5
5 Holahan, Maguire JR Niceville 49.82 4
6 Lawrence, Delicia FR Evans 50.01 3
7 Doll, Alexis SO Lake Minneola 51.16 2
8 Campbell, Tyller SR East Lake 51.63 1

Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time HPL Note
1 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 47.36q 1 (1)
2 Mackenzie, Olivia SR East Lake 48.70q 4 (1)
3 Bollanga, Yvanna JR West Orange 49.03q 5 (1)
4 Auguste, Yvonika JR West Orange 49.25q 3 (1)
5 Holahan, Maguire JR Niceville 49.33q 5 (2)
6 Campbell, Tyller SR East Lake 50.05q 4 (2)
7 Doll, Alexis SO Lake Minneola 50.80q 1 (2)
8 Lawrence, Delicia FR Evans 50.83q 2 (1)
9 Pierre, Lindsey SO Evans 52.37 1 (3)
10 Wilson, Jaelyn SR Jones 52.41 3 (2)
11 Hardison, Riley JR Bartram Trail 52.54 5 (3)
12 Iannone, Isabelle SO Bartram Trail 53.07 4 (3)
13 Phillips, Jordian SR Olympia 53.32 2 (2)
14 Clarke, Isis SO Apopka 53.69 3 (3)
15 Sherman, Haley JR Bartram Trail 54.34 5 (4)
16 Reis, Cassie SR Langley 54.39 4 (4)
17 Fowler, Hailey FR Apopka 55.11 4 (5)
18 Kern, Julianna SO Apopka 55.75 2 (3)
19 Rodriguez, Isabella SO Father Lopez 56.14 5 (5)
20 Barrett, Grace FR Berkeley Prep 57.19 2 (4)
21 Doghor, Lilian SO University (Orlando) 57.28 5 (6)
22 Villard, Rudenick SR Lake Minneola 58.74 3 (4)
23 Dorcy, Bella SO Father Lopez 58.82 3 (5)
24 Viera, Anabel SO Brearley School 1:00.60 4 (6)
25 Lee, Allison JR Brearley School 1:05.78 1 (4)
26 Quintana, Evelize FR Hardee 1:15.02 2 (5)
Jackson, Joya SO Jones DQ Ran around hurdle
Hall, Janiyah FR Evans DNS
Thompson, Majalynn SO Hardee DNS
Reinhardt, Lane SO Atlantic (PO) DNS
DaCosta-Moore, Dominique JR Olympia DNS
Alexandre, Stacy SR Jones DNS
Fels, Nicole JR East Lake DNS
Sydney, Maya JR Lake Minneola DNS
DaCosta-Moore, Daijah JR Olympia DNS

#20 Girls 300m Hurdles (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 44.98 10
2 Mackenzie, Olivia SR East Lake 48.31 8
3 Auguste, Yvonika JR West Orange 48.61 6
4 Bollanga, Yvanna JR West Orange 48.71 5
5 Holahan, Maguire JR Niceville 49.82 4
6 Lawrence, Delicia FR Evans 50.01 3
7 Doll, Alexis SO Lake Minneola 51.16 2
8 Campbell, Tyller SR East Lake 51.63 1

Prelims

PL JD Athlete Yr. Team Time HPL Note
1 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 47.36q 1 (1)
2 Mackenzie, Olivia SR East Lake 48.70q 4 (1)
3 Bollanga, Yvanna JR West Orange 49.03q 5 (1)
4 Auguste, Yvonika JR West Orange 49.25q 3 (1)
5 Holahan, Maguire JR Niceville 49.33q 5 (2)
6 Campbell, Tyller SR East Lake 50.05q 4 (2)
7 Doll, Alexis SO Lake Minneola 50.80q 1 (2)
8 Lawrence, Delicia FR Evans 50.83q 2 (1)
9 Pierre, Lindsey SO Evans 52.37 1 (3)
10 Wilson, Jaelyn SR Jones 52.41 3 (2)
11 Hardison, Riley JR Bartram Trail 52.54 5 (3)
12 Iannone, Isabelle SO Bartram Trail 53.07 4 (3)
13 Phillips, Jordian SR Olympia 53.32 2 (2)
14 Clarke, Isis SO Apopka 53.69 3 (3)
15 Sherman, Haley JR Bartram Trail 54.34 5 (4)
16 Reis, Cassie SR Langley 54.39 4 (4)
17 Fowler, Hailey FR Apopka 55.11 4 (5)
18 Kern, Julianna SO Apopka 55.75 2 (3)
19 Rodriguez, Isabella SO Father Lopez 56.14 5 (5)
20 Barrett, Grace FR Berkeley Prep 57.19 2 (4)
21 Doghor, Lilian SO University (Orlando) 57.28 5 (6)
22 Villard, Rudenick SR Lake Minneola 58.74 3 (4)
23 Dorcy, Bella SO Father Lopez 58.82 3 (5)
24 Viera, Anabel SO Brearley School 1:00.60 4 (6)
25 Lee, Allison JR Brearley School 1:05.78 1 (4)
26 Quintana, Evelize FR Hardee 1:15.02 2 (5)
Jackson, Joya SO Jones DQ Ran around hurdle
Hall, Janiyah FR Evans DNS
Thompson, Majalynn SO Hardee DNS
Reinhardt, Lane SO Atlantic (PO) DNS
DaCosta-Moore, Dominique JR Olympia DNS
Alexandre, Stacy SR Jones DNS
Fels, Nicole JR East Lake DNS
Sydney, Maya JR Lake Minneola DNS
DaCosta-Moore, Daijah JR Olympia DNS

#22 Girls 4 x 100m Relay (Varsity)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL Note
1 Bartram Trail A 49.38
Young
Ivey
O'Brien
Weary
10 1 (1)
2 Niceville A 50.30
Lightfoot
Anthony
Donahoo
Howell
8 1 (2)
3 Somerset Canyons A 52.09
Auguste
Larose
Geffard
Gilmore
6 2 (1)
4 West Orange A 53.44
Shelton
Doreste
Narcisse
Pierce
5 1 (3)
5 Brearley School A 55.20
Nath
Frankel
Baird
Fisher
4 2 (2)
Jones A DNF
White
Hollie
Harvey
Townsend
 
Hardee A DQ
Mier
Leger
Moseley
Gutierrez
  Zone violation
First Academy (Orlando) A DNS
Cook
Davis
Wilson
Martin
 
Apopka A DNS
Smith
Russell
Clarke
Powell
 
East Lake A DNS
Cincotta
Paster
Fels
Grace
 
University (Orlando) A DNS
Fernandez
Gibson
Fine
Sims
 
Atlantic (PO) A DNS
Reinhardt
Jones
Cox
Joseph
 
Father Lopez A DNS
Kuznof
Williams
Seavers
Robinson
 

#24 Girls 4 x 400m Relay (Varsity)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Jones A 3:56.25
Burton
Harris
Townsend
Brown
10 2 (1)
2 Evans A 3:59.04
Hall
Hall
Brown
Lindor
8 2 (2)
3 Apopka A 4:04.21
Jones
Beckett
Fowler
Andreetti
6 2 (3)
4 Bartram Trail A 4:15.98
Weary
Young
Minozzi
O'Brien
5 2 (4)
5 Niceville A 4:18.53
Anthony
Holahan
Farley
Kish
4 2 (5)
6 University (Orlando) A 4:19.87
Fernandez
Fine
Sims
Ojeda
3 1 (1)
7 West Orange A 4:24.52
Doreste
Auguste
Narcisse
Fleming
2 1 (2)
8 Hardee A 4:37.20
Mier
Mier
Delhomme
Pascual
1 1 (3)
9 Brearley School A 4:42.74
Nath
Frankel
Stern
Fisher
  1 (4)
10 Father Lopez A 4:49.99
Bernal
Lloyd
Rodriguez
Woods
  1 (5)
Atlantic (PO) A DNS
Reinhardt
Cox
Jones
Joseph
 
East Lake A DNS
Cincotta
Paster
Fels
Mackenzie
 
First Academy (Orlando) A DNS
Wilson
Crist
Simpson
Are
 
Somerset Canyons A DNS
Ortega
Gilmore
Larose
Charles
 

#26 Girls 4 x 800m Relay (Varsity)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Bartram Trail A 10:26.61
Camp
Fliess
Johnson
Mccabe
10
2 Berkeley Prep A 10:49.00
Armstrong
Mercurio
Fraifer
Ramos
8
3 Hardee A 11:25.51
Mier
Mier
Badillo
Badillo
6
4 Father Lopez A 11:34.28
Lloyd
Rodgers
Dawson
Woods
5
5 Jones A 11:50.52
Alexandre
Gaynor
Oghanne
Jackson
4
Olympia A DNS
Weber
Gordon
Dahlgren
Figueras
 
Apopka A DNS
Beckett
Andreetti
Fowler
Jones
 

#28 Girls High Jump (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts
1 Tanner, Maureen SR Berkeley Prep 1.57m 5'1.75"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.61
P P P O O O O O XXX
10
2 Klein, Hannah JR Bartram Trail 1.52m 4'11.75"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57
P P P XO O XO O XXX
8
3 Baird, Alexandra SR Brearley School 1.47m 4'9.75"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 1.52
O O O O O XO XXX
6
4 Kelly, Jade FR Olympia 1.47m 4'9.75"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 1.52
P P P XO O XO XXX
5
5 Poulin, Reilley SR Berkeley Prep 1.42m 4'7.75"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47
P P O O O XXX
3
5 Kish, Madalyn SR Niceville 1.42m 4'7.75"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47
P P P O O XXX
3
5 Cleaves, Mi'Ajhai SR Lake Minneola 1.42m 4'7.75"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47
P P P P O XXX
3
8 Minozzi, Carolina JR Bartram Trail 1.42m 4'7.75"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47
P P P XO XXO XXX
1
9 Gragnani, Mariana SR Langley 1.37m 4'6"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42
O O XO O XXX
 
10 Registre, Jahnile SO Evans 1.37m 4'6"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42
O O XXO O XXX
 
11 Saint-Louis, Amenda SO Evans 1.37m 4'6"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42
O O O XO XXX
 
12 Walker, Madisyn SR Niceville 1.37m 4'6"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42
P P O XXO XXX
 
13 Schofield, Renada JR Jones 1.37m 4'6"
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42
XXO O O XXO XXX
 
14 Williams, Angel FR Apopka 1.32m 4'4"
1.22 1.27 1.32 1.37
O O XXO XXX
 
15 Jean Denis, Majorie SR Jones 1.27m 4'2"
1.22 1.27 1.32
O O XXX
 
15 Pastore, Eliza SR Langley 1.27m 4'2"
1.22 1.27 1.32
O O XXX
 
17 Doll, Alexis SO Lake Minneola 1.27m 4'2"
1.22 1.27 1.32
O XO XXX
 
18 Webb, Kamiya JR Jones 1.27m 4'2"
1.22 1.27 1.32
O XXO XXX
 
19 Sano, Catherine SR Langley 1.22m 4'0"
1.22 1.27
XO XXX
 
Hanna, Mira FR Berkeley Prep NH    
Mier, Adriana FR Hardee NH
1.22 1.27 1.32
P P XXX
 
Russ, Jadyn JR Olympia NH    

#30 Girls Pole Vault (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Jumping Record Pts
1 Kish, Madalyn SR Niceville 3.71m 12'2"
1.70 1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.71 3.76
P P P P P P P P P O O O XO XXO XXX
10
2 Lightfoot, Katherine SR Niceville 3.20m 10'6"
1.70 1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35
P P P P P P O O O XO O XXX
8
3 Crow, Hailey SR Carrollwood 3.05m 10'0"
1.70 1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20
P P P P P P P O O O XXX
6
4 Holahan, Maguire JR Niceville 3.05m 10'0"
1.70 1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20
P P P P P P P O O XO XXX
5
5 Jensen, Liberty JR First Academy (Orlando) 2.90m 9'6.25"
1.70 1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05
P P P P P O P O XO XXX
3.5
5 Grace, Emma SR East Lake 2.90m 9'6.25"
1.70 1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05
P P P P P P O O XO XXX
3.5
7 Wilson, Emily SO Apopka 2.45m 8'0.50"
1.70 1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60
P O O O O XO XXX
2
8 Allen, Sophie JR Hardee 2.30m 7'6.50"
1.70 1.85 2.00 2.15 2.30 2.45
P O O O O XXX
1
9 Martin, Makenzy JR Berkeley Prep 2.15m 7'0.50"
1.70 1.85 2.00 2.15 2.30
P O P O XXX
 
10 Badillo, Mariela JR Hardee 2.15m 7'0.50"
1.70 1.85 2.00 2.15 2.30
P O XXO XO XXX
 
11 Badillo, Daisy SR Hardee 1.85m 6'0.75"
1.70 1.85 2.00
O O XXX
 
11 Birriel, Desiree SR Apopka 1.85m 6'0.75"
1.70 1.85 2.00
P O XXX
 
13 White, Kaleigh SR Berkeley Prep 1.70m 5'7"
1.70 1.85
XO XXX
 
Lipham, Catelin SR Berkeley Prep NH    

#32 Girls Long Jump (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts
1 Hollie, Jaela SR Jones 5.43m 17'9.75"
4.79 5.18 5.43 4.70
10
2 Donahoo, Kywana JR Niceville 5.14m 16'10.50"
5.10 5.14
8
3 Joseph, Shakeria FR Atlantic (PO) 4.76m 15'7.50"
4.51 4.60 4.76 4.40
6
4 Baird, Alexandra SR Brearley School 4.67m 15'4"
4.62 4.27 4.67 4.53
5
5 Riley, Cairah SO Olympia 4.59m 15'0.75"
4.58 4.59 4.57
4
6 Harvey, Kilani SR Jones 4.56m 14'11.50"
4.39 4.56 4.40
3
7 Fernandez, Linette SR University (Orlando) 4.54m 14'10.75"
4.27 4.20 4.54
2
8 Jackson, Joya SO Jones 4.51m 14'9.75"
4.51 4.40 4.02 4.15
1
9 Russell, Davida FR Apopka 4.16m 13'7.75"
4.15 4.00 4.16 3.97
 
10 Iannone, Isabelle SO Bartram Trail 4.13m 13'6.75"
4.13 3.84
 
11 Anthony, Ny'Zha JR Niceville 4.07m 13'4.25"
4.07
 
12 Smothers, Zakaria SO Apopka 3.96m 13'0"
3.67 3.96 3.81 3.77
 
13 Perdue, Kristianne FR Lake Mary Prep 3.96m 13'0"
3.72 3.61 3.96
 
14 Fortenberry, Lily JR Niceville 3.83m 12'6.75"
3.83
 
15 Mompi, Joy SR Berkeley Prep 3.82m 12'6.50"
3.82 3.27 3.39 3.65
 
16 Martinez, Christian SO Hardee 3.31m 10'10.50"
3.31 FOUL FOUL FOUL
 
17 Barrett, Grace FR Berkeley Prep 3.13m 10'3.25"
2.95 2.96 3.13 2.95
 
Dean, Darnesha JR Evans NM    
Guthrie, Lauren JR Olympia NM    
Esposito, Emily FR Berkeley Prep NM    
Barnes, Leilani SO Lake Mary Prep NM    
Green, Aliriah SO Atlantic (PO) NM    
Davis, Tamari SO Oak Hall NM
FOUL FOUL FOUL
 
Jamieson, Natalia JR Somerset Canyons NM    
Moseley, Tyler SR Hardee NM    

#34 Girls Triple Jump (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts
1 Joseph, Landy SR Jones 11.12m 36'5.75"
11.09 11.12 11.01 10.89
10
2 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 10.91m 35'9.50"
10.48 10.82 10.64 10.91
8
3 Dean, Darnesha JR Evans 10.57m 34'8.25"
10.57 10.19 9.88 10.14
6
4 Walker, Madisyn SR Niceville 9.96m 32'8.25"
9.55 9.64 9.69 9.96
5
5 Jean Denis, Majorie SR Jones 9.75m 32'0"
9.60 9.75 9.53 9.54
4
6 Klein, Hannah JR Bartram Trail 9.40m 30'10.25"
FOUL FOUL 8.91 9.40
3
7 Poulin, Reilley SR Berkeley Prep 9.34m 30'7.75"
9.24 FOUL FOUL 9.34
2
8 Hall, Aniyah FR Evans 9.26m 30'4.75"
9.26 8.95 9.00 FOUL
1
9 Fortenberry, Lily JR Niceville 8.93m 29'3.75"
FOUL 8.40 8.04 8.93
 
10 Hanson, Avery SR Niceville 8.83m 28'11.75"
FOUL FOUL 8.83 8.31
 
11 Tun, Saundra SO Berkeley Prep 8.78m 28'9.75"
8.19 8.46 8.78 8.59
 
12 Schofield, Renada JR Jones 8.24m 27'0.50"
8.24 FOUL FOUL FOUL
 

#37 Girls Shot Put (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Pts HPL
1 Taylor, Qua'liyyah SO Bartram Trail 11.80m 38'8.75" 10
2 Salsberry, Cara SO Somerset Canyons 10.56m 34'7.75" 8
3 Hill, Chloe SR Niceville 10.41m 34'2" 6
4 Newsome, Shareya SR Evans 10.10m 33'1.75" 5
5 Hague, Megan FR Niceville 10.05m 32'11.75" 4
6 Giordano, Ryan JR Niceville 10.00m 32'9.75" 3
7 Neal, Mckenzi JR First Academy (Orlando) 9.65m 31'8" 2
8 Dumar, Lauren SR Berkeley Prep 9.60m 31'6" 1
9 Lewis, Ricara SR Apopka 8.95m 29'4.50"  
10 Moreno, Taleia JR Hardee 8.90m 29'2.50"  
11 Lomax, Sophia SO Bartram Trail 8.55m 28'0.75"  
12 Wilson, Maddie SR Lake Mary Prep 8.34m 27'4.50"  
13 Gaston, Nicole SO Lake Mary Prep 7.89m 25'10.75"  
14 Williams, Jazmin JR Father Lopez 7.76m 25'5.50"  
15 Lambert, Evelyn SR Jones 7.60m 24'11.25"   1 (1)
16 Merrill, Annie SO Berkeley Prep 7.40m 24'3.50"   1 (2)
17 Gordon, Danielle SR Jones 7.35m 24'1.50"  
18 Viera, Anabel SO Brearley School 7.30m 23'11.50"   1 (3)
19 Rubin, Kassidy SO Somerset Canyons 7.18m 23'6.75"  
20 Rivera Nieves, Mineily SO University (Orlando) 6.86m 22'6.25"  
21 Merthie, Ta'Kyah FR Apopka 6.75m 22'1.75"   1 (4)
22 Lowery, Autumn SO Father Lopez 6.71m 22'0.25"   1 (5)
23 White, Kaleigh SR Berkeley Prep 6.40m 21'0"   1 (6)
24 Nixon, Shania FR Father Lopez 6.35m 20'10"   1 (7)
25 Williams, Kaliyn SO Atlantic (PO) 6.34m 20'9.75"   1 (8)
26 Lee, Allison JR Brearley School 6.20m 20'4.25"   1 (9)
26 Alathari, Reem SR Langley 6.20m 20'4.25"   1 (9)
28 Arnone, Paley JR Brearley School 5.70m 18'8.50"   1 (11)
Ronson, Lauren FR Somerset Canyons NM  
Stephans, Devan SR Lake Mary Prep NM  
Jackson, Jai Lei SR Olympia NM  
Wallace, Essence SO Atlantic (PO) NM  
Oquendo, Andrea JR University (Orlando) NM  
Carreno, Mari FR Hardee NM  
Franklin , Khiana JR West Orange NM  

#38 Girls Shot Put (Adaptive)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts
1 Matos, Isabella SR West Orange 3.51m 11'6.25"
2.74 2.77 2.85 3.51
10

#40 Girls Discus (Varsity)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Pts HPL
1 Salsberry, Cara SO Somerset Canyons 41.05m 134'8" 10 2 (1)
2 Hague, Megan FR Niceville 37.91m 124'4" 8 2 (2)
3 Hill, Chloe SR Niceville 36.14m 118'7" 6 2 (3)
4 Gordon, Danielle SR Jones 35.24m 115'7" 5 2 (4)
5 Taylor, Qua'liyyah SO Bartram Trail 34.13m 112'0" 4 2 (5)
6 Stringfellow, Caitlyn SO Niceville 33.34m 109'4" 3 2 (6)
7 Lewis, Ricara SR Apopka 30.95m 101'6" 2 2 (7)
8 Leath, Trinity SR West Orange 28.85m 94'8" 1 2 (8)
9 Newsome, Shareya SR Evans 28.52m 93'7"   2 (9)
10 Neal, Mckenzi JR First Academy (Orlando) 28.08m 92'1"   2 (10)
11 Wilson, Maddie SR Lake Mary Prep 27.92m 91'7"   2 (11)
12 Dumar, Lauren SR Berkeley Prep 23.34m 76'7"   2 (12)
13 Merthie, Ta'Kyah FR Apopka 22.40m 73'6"   1 (1)
14 Williams, Kaliyn SO Atlantic (PO) 21.66m 71'1"   2 (13)
15 Lomax, Sophia SO Bartram Trail 21.34m 70'0"   1 (2)
16 Rivera Nieves, Mineily SO University (Orlando) 19.47m 63'10"   2 (14)
17 Lambert, Evelyn SR Jones 18.49m 60'8"   2 (15)
18 Arnone, Paley JR Brearley School 18.28m 60'0"   1 (3)
19 Rubin, Kassidy SO Somerset Canyons 17.85m 58'7"   1 (4)
20 Villareal, Ashley SO Somerset Canyons 17.34m 56'11"   1 (5)
21 Merrill, Annie SO Berkeley Prep 16.19m 53'1"   1 (6)
22 Lee, Allison JR Brearley School 16.03m 52'7"   1 (7)
23 Alathari, Reem SR Langley 15.09m 49'6"   1 (8)
24 White, Kaleigh SR Berkeley Prep 14.92m 48'11"   1 (9)
25 Nixon, Shania FR Father Lopez 14.36m 47'1"   1 (10)
26 Harvey, Neveah JR Father Lopez 11.93m 39'2"   1 (11)
Dujon, Hiliy JR Jones NM  
Oquendo, Andrea JR University (Orlando) NM  
Camacho, Katie SR Hardee NM  
Jackson, Jai Lei SR Olympia NM  
Camarillo, Elizabeth SO Hardee NM  
Zuk, Linda FR Father Lopez NM  
Franklin , Khiana JR West Orange NM  
Deleon, Alexis JR Hardee NM