1 |
TELLIS, Ladarius |
JR |
Lake Wales |
1:54.19 |
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 |
2 |
TURNER, James |
SO |
Winter Park |
1:58.60 |
|
3 |
SALL, Colton |
SR |
Cocoa Beach |
2:01.13 |
2019 FHSAA State Track & Field Championships |
4 |
CASTRO, Adolfo |
SR |
Tohopekaliga (Kissimmeee) |
2:02.49 |
Tohopekaliga Developmental Meet |
5 |
CLEMENTE, Jesus |
SR |
Lake Nona |
2:02.77 |
Metro East Championship 2019 |
6 |
KARL, Coby |
SR |
Viera |
2:02.93 |
|
7 |
SICO, Aiden |
SO |
Timber Creek |
2:03.00 |
|
8 |
MORALES, Landon |
SO |
Lake Wales |
2:03.30 |
Kowboy Invitational 2019 |
9 |
ARCINIEGAS, Nicolas |
SR |
IMG Academy |
2:05.75 |
|
10 |
TORRES COLON, Joey |
SR |
Lake Wales |
2:05.93 |
2:05.93 George Jenkins Invitational |
11 |
WINTERS, Noah |
JR |
IMG Academy |
2:06.00 |
|
12 |
FREDERIC, Maxwell |
SR |
New Dimensions |
2:06.04 |
2:06.04 St. Cloud Mini Meet 3 |
13 |
SHENBAUM, Michael |
SR |
Viera |
2:06.64 |
2:06.64 Astronaut Invitational 2019 |
14 |
MWANGI, Vince |
SO |
IMG Academy |
2:07.00 |
|
15 |
BROWN, Gabriel |
SR |
Bartow |
2:07.28 |
FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 |
16 |
VARNEDORE, Lucas |
SO |
Timber Creek |
2:07.45 |
Metro East Championship 2019 |
17 |
ORTIZ, Rognie |
SR |
Osceola (Kissimmee) |
2:07.48 |
Test Demo Meet |
18 |
YCHE, Adam |
SR |
Dr. Phillips |
2:08.79 |
2:08.79 Charger Invitational |
19 |
GORMAN, Joshua |
JR |
South Fork |
2:09.72 |
FHSAA 3A District 14 |
20 |
ANDINO, Noel |
JR |
Colonial |
2:10.46 |
|
21 |
SANTIAGO, Fernando |
SO |
Winter Park |
2:10.46 |
Metro East Championship 2019 |
22 |
AQUINO, Eric |
JR |
East River |
2:10.78 |
FHSAA 3A District 6 |
23 |
YI, Conner |
SO |
Harmony |
2:11.05 |
Tohopekaliga Developmental Meet |
24 |
EVANS, Jordan |
SR |
Timber Creek |
2:11.71 |
|
25 |
REYES, Jonathan |
SR |
Tohopekaliga (Kissimmeee) |
2:12.00 |
|
26 |
MORAN, Ryan |
|
Cocoa Beach |
2:12.00 |
|
27 |
BROWN, Elijah |
SO |
Bartow |
2:12.00 |
|
28 |
APARICIO, Alexander |
JR |
Lake Nona |
2:12.65 |
Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
29 |
SCHMITT, Charles |
JR |
Winter Park |
2:12.65 |
|
30 |
KALRA, Ian |
SO |
Cocoa Beach |
2:14.00 |
|
31 |
RENDECK, Aeden |
FR |
Viera |
2:14.00 |
|
32 |
WILLIAMS, Zedrick |
SR |
Seminole (Sanford) |
2:14.86 |
Seminole Invitational at the NTC 2020 |
33 |
GARZON, Juan |
FR |
Osceola (Kissimmee) |
2:15.00 |
|
34 |
BARRAGAN, Eduardo |
SO |
South Fork |
2:15.05 |
FHSAA 3A District 14 |
35 |
VALESE, Robert |
SR |
Lake Nona |
2:15.40 |
Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
36 |
STITH, Justin |
FR |
Dr. Phillips |
2:16.02 |
|
37 |
CARO, Antonio |
FR |
Liberty |
2:16.17 |
Seminole Invitational at the NTC 2020 |
38 |
JOHNSON, Keyshawn |
JR |
Kathleen |
2:16.25 |
George Jenkins Invitational Track Meet 2020 |
39 |
ORTIZ-TORRES, Jonn |
SO |
St. Cloud |
2:16.87 |
Tohopekaliga Developmental Meet |
40 |
ROSADO, Larry |
SR |
Colonial |
2:16.88 |
Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
41 |
PEREZ, Damon |
SR |
Dr. Phillips |
2:16.95 |
2:16.95 Saint Cloud Invitational 2019 |
42 |
DAVIS, Stephen |
JR |
Space Coast |
2:17.36 |
2:17.36 Holy Trinity Invitational |
43 |
CIULLA, Max |
SO |
Tohopekaliga (Kissimmeee) |
2:17.47 |
Tohopekaliga Developmental Meet |
44 |
TORRES PLAZA, Miguel |
SO |
Cypress Creek |
2:17.85 |
Seminole Invitational at the NTC 2020 |
45 |
SLATTERY-SNAVELY, Keani |
SR |
Space Coast |
2:18.52 |
2:18.52 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 |
46 |
ZAPATA, Sean |
JR |
City of Life Christian |
2:18.70 |
St. Cloud Developmental Meet |
47 |
RAMIREZ, Jayson |
JR |
City of Life Christian |
2:19.00 |
|
48 |
SOTO, Andres |
SO |
Osceola (Kissimmee) |
2:19.53 |
St. Cloud Developmental Meet |
49 |
BAILEY, Tai |
FR |
Seminole (Sanford) |
2:20.00 |
|
50 |
DIMBERG, Max |
SR |
Melbourne |
2:22.03 |
2:22.03 Holy Trinity Invitational |
51 |
BEVELL, Alex |
JR |
South Fork |
2:24.30 |
Bulldog Showdown |
52 |
MORENO, Zain |
SR |
Ridge Community |
2:27.02 |
2:27.02 The Buffalo Invitational |
53 |
RAUP, Caige |
SO |
Rockledge |
2:27.90 |
MIHS Developmental Meet |
54 |
VON RINTELN, Austin |
SR |
East River |
2:30.00 |
|
55 |
CRUZ, Xavier |
FR |
Ridge Community |
2:30.04 |
George Jenkins Invitational Track Meet 2020 |
56 |
MOBLEY, Gavin |
JR |
Melbourne |
2:30.47 |
Merritt Island Track and Field Invitational |
57 |
FELICIANO, Alejandro |
FR |
Kathleen |
2:30.98 |
Storm Preview |
58 |
RUIZ-FELIZ, Armando |
JR |
New Dimensions |
2:38.96 |
Tohopekaliga Developmental Meet |
59 |
MARAGH, Devonish |
JR |
New Dimensions |
2:39.51 |
Tohopekaliga Developmental Meet |
60 |
EUGENE, Calvin |
FR |
Liberty |
2:50.77 |
Seminole Invitational at the NTC 2020 |
61 |
BRANTLEY, Kane |
SO |
St. Cloud |
NT |
|
62 |
RILEY, Chase |
FR |
Melbourne |
NT |
|
63 |
RAYMOND, Jerry |
FR |
Liberty |
NT |
|
64 |
REYES, Killian |
FR |
Colonial |
NT |
|
65 |
CAMPBELL, John |
SO |
Ridge Community |
NT |
|
66 |
CHAPMAN, Logan |
FR |
Space Coast |
NT |
|
67 |
PARKER, Marquise |
SR |
Cypress Creek |
NT |
|
68 |
HERNANDEZ, Adams |
SR |
Cypress Creek |
NT |
|
69 |
HERNANDEZ, Adams |
SR |
Cypress Creek |
NT |
|
70 |
CHISHOLM, Courtney |
JR |
Cypress Creek |
NT |
|
71 |
PRICE , Josiah |
FR |
Rockledge |
NT |
|
72 |
HILL, Andrew |
JR |
Rockledge |
NT |
|
73 |
CHARLES, Jordan |
FR |
Bartow |
NT |
|
74 |
PALACIO , AndreĆ |
SR |
East River |
NT |
|
75 |
FREGOSO, Jonathan |
SO |
Kathleen |
NT |
|
76 |
SCOTT, Nick |
|
Lake Nona |
NT |
|
77 |
SCOTT, Nick |
|
Lake Nona |
NT |
|