Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | CLOUD, Zach | SR | St. Cloud | 9:21.45 | FSU Relays (High School) |
2 | WEILER, Thomas | SR | South Fork | 9:25.86 | 2019 FHSAA State Track & Field Championships |
3 | UPDIKE, Kevin | JR | Lake Wales | 9:34.80 | 9:34.80 Bolles Bulldog Classic |
4 | AYALA, Jerdary | SR | Tohopekaliga (Kissimmeee) | 9:50.00 | |
5 | HERNANDEZ, John-Anthony | SR | St. Cloud | 9:51.24 | 9:51.24 Bolles Bulldog Classic |
6 | TOPPI, Michael | SO | Viera | 9:53.00 | |
7 | KARL, Coby | SR | Viera | 9:58.00 | |
8 | WINTERS, Noah | JR | IMG Academy | 10:00.00 | |
9 | MWANGI, Vince | SO | IMG Academy | 10:05.00 | |
10 | CHEATHAM, Kai | SR | Cocoa Beach | 10:12.69 | Florida Relays |
11 | ROMER, Stephen | JR | Harmony | 10:18.85 | FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 |
12 | RANEY, Cameron | FR | Viera | 10:20.00 | |
13 | NAZARIO-MARQUES, Jose | Dr. Phillips | 10:25.02 | ||
14 | SEMLALI, Ilyas | JR | Dr. Phillips | 10:25.91 | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
15 | ROMICH, Derek | SO | Winter Park | 10:31.91 | |
16 | LEBRON, Richard | SR | Tohopekaliga (Kissimmeee) | 10:33.00 | |
17 | STELLA, Kyle | SR | Timber Creek | 10:33.20 | 10:33.20 Boone Invitational 2019 |
18 | ISHAM, Jacob | JR | Timber Creek | 10:36.33 | Carl Friedland Memorial |
19 | BRADY, Caleb | SO | Timber Creek | 10:40.93 | Carl Friedland Memorial |
20 | MCALISTER, Kai | JR | Rockledge | 10:45.00 | |
21 | CHAPMAN, Logan | FR | Space Coast | 10:49.64 | Merritt Island Track and Field Invitational |
22 | GARCIA, Jayven | SO | Tohopekaliga (Kissimmeee) | 10:50.00 | |
23 | STROMBERG, Kyle | SR | Seminole (Sanford) | 10:57.00 | |
24 | BURGENER, Jack | SO | South Fork | 10:58.53 | Martin County Freshman / Sophomore |
25 | APARICIO, Alexander | JR | Lake Nona | 10:59.36 | 10:59.36 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 |
26 | SCHMITT, Charles | JR | Winter Park | 11:04.22 | |
27 | COTTO, Joseph | JR | Lake Wales | 11:12.87 | Polk County Championship 2019 |
28 | SEJOUR, Jewell | JR | South Fork | 11:21.58 | Bulldog Preseason Classic |
29 | ABBOTT, Caleb | FR | Winter Park | 11:26.68 | Lake Brantley Developmental Meet #1 2020 |
30 | MAKOUSKY, Devin | FR | Rockledge | 11:30.00 | |
31 | PHAM, Spenser | Dr. Phillips | 11:31.59 | 11:31.59 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | MCCLURE, Aaron | JR | Colonial | 11:32.23 | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
2 | LOPEZ, Ashton | SO | Ridge Community | 11:33.16 | George Jenkins Invitational Track Meet 2020 |
3 | BARRERA, Zaid | JR | Colonial | 11:33.82 | Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 |
4 | KLOTH, Garner | SO | Lake Wales | 11:40.44 | George Jenkins Invitational Track Meet 2020 |
5 | TORRES MERCADO, Yadriel | FR | Cypress Creek | 11:42.52 | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
6 | RUIZ-FELIZ, Armando | JR | New Dimensions | 11:43.68 | Winter Haven Invitational |
7 | TIBBETS, Tommy | Cocoa Beach | 11:46.76 | MIHS Developmental Meet | |
8 | EMAMI, James | JR | Melbourne | 11:50.00 | |
9 | MACNAB, Jonathon | SO | St. Cloud | 11:53.10 | St. Cloud Mini Meet 3 |
10 | BROWN, Elijah | SO | Bartow | 12:41.63 | Sanford Seminole Open at the NTC |
11 | BRAID, Jordan | SR | New Dimensions | 12:51.96 | Winter Haven Invitational |
12 | DAVIS, Travis | SO | Space Coast | 13:44.38 | FHSAA 2A District 13 |
13 | CIUS, Wydlerson | SO | Liberty | NT | |
14 | CROSS, Joey | SO | Kathleen | NT | |
15 | CUEVAS, Felipe | SR | Osceola (Kissimmee) | NT | |
16 | FONTANEZ, Michael | SR | Colonial | NT | |
17 | GONZALEZ, Anthony | FR | Osceola (Kissimmee) | NT | |
18 | JEAN, Joel | FR | Harmony | NT | |
19 | JONES VI, Johnnie | FR | Cocoa Beach | NT | |
20 | MARTINEZ, Hector | SR | Osceola (Kissimmee) | NT | |
21 | MARTINGANO, Jaiden | FR | Melbourne | NT | |
22 | MIRANDA, Jaihden | JR | East River | NT | |
23 | NEGRON, Alexander | FR | Liberty | NT | |
24 | PACK, Elias | SO | Lake Nona | NT | |
25 | PACK, Joshua | JR | Lake Nona | NT | |
26 | RIDEOUT, Cameron | SR | East River | NT | |
27 | ROGERS, Nicholas | SO | Melbourne | NT | |
28 | RUCK, Samuel | SR | Ridge Community | NT | |
29 | SKIPPER, Braxten | FR | Bartow | NT | |
30 | URQUIA, Sean | JR | Ridge Community | NT | |
31 | WILLIAMS, Jamal | FR | Bartow | NT |