Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | MENDEZ, Irmiris | JR | Dr. Phillips | 15.96 | FHSAA 4A District 4 |
2 | KLEIN, Ava | SR | IMG Academy | 15.50 | |
3 | KING, Jade | SR | Rockledge | 14.98 | 14.98 Cape Coast Conference Championship |
4 | MALONE, Xiomara | SR | Timber Creek | 14.67 | FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 |
5 | KING, Nischa | FR | Rockledge | 14.88 | Louie Bing Memorial Classic |
6 | GIGGETTS, Simone | JR | St. Cloud | 15.48 | FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 |
7 | OLIANTUS, Armelle | Dr. Phillips | 15.76 | FHSAA 4A District 4 | |
8 | HILLERY, Keyara | SO | Seminole (Sanford) | 16.10 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | SOKOL, Giovanna | SR | South Fork | 17.12 | FHSAA 3A District 14 |
2 | WHETRO, Alysa | JR | Tohopekaliga (Kissimmeee) | 16.79 | FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 |
3 | OI, Sara | JR | IMG Academy | 16.40 | |
4 | MATTHEWS, Gabriele | SR | Dr. Phillips | 16.22 | FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 |
5 | DEVOE, Tiana | JR | Rockledge | 16.36 | MIHS Developmental Meet |
6 | MASON, Caroline | SR | George Jenkins | 16.70 | |
7 | VASQUEZ, Aaliyah | SR | Colonial | 16.97 | 16.97 Saint Cloud Invitational 2019 |
8 | BUDHAI, Chalisa | SO | Harmony | 17.58 | 17.58 Orange Belt Conference Championships |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | ROSA, Jeslyn | JR | Melbourne | 18.92 | 18.92 Holy Trinity Invitational |
2 | WHITE, Mallory | JR | Winter Park | 18.80 | 18.80 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 |
3 | COLLETTE, Jolie | JR | South Fork | 18.52 | FHSAA 3A District 14 |
4 | MASSEY, Jeniah | FR | St. Cloud | 17.78 | Tohopekaliga Developmental Meet |
5 | WOOD, Abigail | SO | George Jenkins | 18.00 | |
6 | PEROSO, Joanna | JR | Viera | 18.55 | |
7 | RODRIGUEZ, Yessmary | JR | Colonial | 18.89 | 18.89 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 |
8 | JEAN BAPTISTE, Antonia | SO | Ridge Community | 19.00 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | ALLEY, Anthea | FR | City of Life Christian | 20.23 | FHSAA 1A District 10 |
2 | HUGUENIN, Tristan | SR | Lake Nona | 20.03 | 20.03 Tohopekaliga Tigers Invitational |
3 | YON, Shi-Lynn | SO | Melbourne | 19.50 | |
4 | APONTE- LOVVORN, Aleja | JR | Space Coast | 19.07 | Melbourne Central Catholic Invitational |
5 | ENCARNACION, Allysandra | FR | St. Cloud | 19.43 | Tohopekaliga Developmental Meet |
6 | MATTADEEN, Isabella | SR | Seminole (Sanford) | 20.00 | |
7 | EKHAGUERE, Carissa | SR | Cocoa Beach | 20.15 | 20.15 Astronaut developmental meet #2 |
8 | FOX, Devin | JR | Viera | 20.27 | 20.27 Astronaut Invitational 2019 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | AUSTIN, Leiana | FR | East River | NT | |
2 | PERRY, Rodnay | FR | East River | 22.34 | Merritt Island Track and Field Invitational |
3 | GAY, Faith | SR | Harmony | 21.23 | St. Cloud Developmental Meet |
4 | HAYWOOD, Kaylah | SR | Lake Nona | 20.90 | Metro East Championship 2019 |
5 | ROSADO, Gladieliz | JR | City of Life Christian | 21.05 | Tohopekaliga Developmental Meet |
6 | HARRIS, Dayna | FR | East River | 22.09 | Merritt Island Track and Field Invitational |
7 | PEDRAGON, Rachel | SO | City of Life Christian | 22.47 | Tohopekaliga Developmental Meet |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
3 | MOODIE, Mikayla | FR | Seminole (Sanford) | NT | |
4 | STREET, Jachai | SO | George Jenkins | NT | |
5 | DESANTE, Amanda | JR | Lake Nona | NT |