1 |
VINCENNIE, Zachary |
SR |
Spanish River |
2:00.35 |
FSU Relays (High School) |
2 |
VILLASUSO, Aiden |
JR |
Belen Jesuit Prep |
2:00.63 |
FHSAA 3A District 16 |
3 |
GILES, Devin |
SO |
Cocoa |
2:01.00 |
|
4 |
DOBBS, Calleb |
FR |
Cocoa |
2:01.00 |
|
5 |
CASTILLO, Sebastian |
JR |
Belen Jesuit Prep |
2:01.06 |
2:01.06 Belen Home Meet #2 |
6 |
SALL, Colton |
SR |
Cocoa Beach |
2:01.13 |
2019 FHSAA State Track & Field Championships |
7 |
KOVACS, Greg |
JR |
Spanish River |
2:01.50 |
Pine Crest Varsity Home Open |
8 |
LESTRANGE, Brendan |
SR |
Melbourne Central Catholic |
2:01.63 |
FHSAA 2A District 13 |
9 |
CHEATHAM, Kai |
SR |
Cocoa Beach |
2:02.00 |
|
10 |
BURNS, Graeme |
JR |
Satellite |
2:02.12 |
Merritt Island Track and Field Invitational |
11 |
KARL, Coby |
SR |
Viera |
2:02.57 |
St. Cloud Invitational 2020 |
12 |
SKAGGS, Alex |
SO |
West Shore |
2:04.58 |
|
13 |
VALVERDE, Bryce |
SR |
West Shore |
2:04.89 |
|
14 |
HIDALGO, Nicolas |
JR |
Belen Jesuit Prep |
2:05.00 |
|
15 |
SHENBAUM, Michael |
SR |
Viera |
2:05.00 |
St. Cloud Invitational 2020 |
16 |
CRAWFORD, Brandon |
JR |
Heritage |
2:07.00 |
FHSAA 3A District 13 |
17 |
MCALISTER, Kai |
JR |
Rockledge |
2:07.43 |
MIHS Developmental Meet |
18 |
SPENCE, Cody |
SR |
Boone |
2:07.72 |
Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
19 |
MEDINA, Moises |
JR |
Spanish River |
2:07.87 |
Park Vista Mini Meet 2 |
20 |
OBRIEN, Torin |
SR |
Satellite |
2:08.00 |
|
21 |
REINECKE, Daniel |
SO |
Heritage |
2:08.05 |
Merritt Island Track and Field Invitational |
22 |
AQUINO, Eric |
JR |
East River |
2:08.78 |
St. Cloud Invitational 2020 |
23 |
LEON, Roberto |
FR |
Belen Jesuit Prep |
2:09.00 |
|
24 |
HARVEY, Austin |
JR |
Cocoa |
2:10.00 |
|
25 |
WHITAKER, Cade |
SR |
Rockledge |
2:10.00 |
|
26 |
KALRA, Ian |
SO |
Cocoa Beach |
2:10.00 |
|
27 |
MARIS, George |
FR |
Satellite |
2:10.00 |
|
28 |
FOLTYN, Kaesen |
SR |
Titusville |
2:10.16 |
FHSAA 2A District 13 |
29 |
BAR-NUR, Elan |
JR |
Spanish River |
2:10.55 |
Broward Elite Athletic Club Showcase |
30 |
YI, Conner |
SO |
Harmony |
2:10.69 |
St. Cloud Invitational 2020 |
31 |
ROMER, Stephen |
JR |
Harmony |
2:11.88 |
Tohopekaliga Developmental Meet |
32 |
WALTERS, Mason |
SR |
Boone |
2:12.00 |
|
33 |
MORAN, Ryan |
|
Cocoa Beach |
2:12.00 |
|
34 |
LAW, Dayton |
SO |
Satellite |
2:12.00 |
|
35 |
BASFORD, Nathaniel |
SR |
Satellite |
2:12.00 |
|
36 |
VENTO, Diego |
SR |
West Shore |
2:12.02 |
|
37 |
CASTRO, Adrian |
SR |
Sebastian River |
2:12.10 |
2:12.10 Bonita Williams Invitational |
38 |
MAKOUSKY, Devin |
FR |
Rockledge |
2:15.00 |
|
39 |
FUENTES, Jose |
SR |
Vero Beach |
2:15.00 |
|
40 |
WILSON, Cornell |
JR |
Vero Beach |
2:15.00 |
|
41 |
DAY, Seth |
JR |
Heritage |
2:16.54 |
Heritage Home Meet 2/11/20 |
42 |
SORIANO, Francisco |
JR |
Titusville |
2:17.15 |
2:17.15 Astronaut Invitational 2019 |
43 |
DAVIS, Stephen |
JR |
Space Coast |
2:17.36 |
2:17.36 Holy Trinity Invitational |
44 |
CRAWFORD, Bradley |
SR |
Heritage |
2:17.87 |
Merritt Island Track and Field Invitational |
45 |
RAUP, Caige |
SO |
Rockledge |
2:18.00 |
|
46 |
THOMAS, Evin |
SO |
Astronaut |
2:18.00 |
|
47 |
SLATTERY-SNAVELY, Keani |
SR |
Space Coast |
2:18.52 |
2:18.52 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 |
48 |
LIVERMOORE, Braden |
FR |
Astronaut |
2:18.52 |
Carl Friedland Memorial |
49 |
CHENG, Cooper |
SO |
West Shore |
2:18.60 |
Merritt Island Track and Field Invitational |
50 |
ALLISON, Chris |
JR |
Cocoa |
2:20.00 |
|
51 |
GEIGER, Dylan |
JR |
Satellite |
2:20.00 |
|
52 |
SEAMEN, Jaden |
JR |
Astronaut |
2:20.00 |
|
53 |
MORALES, Andon |
SO |
Astronaut |
2:20.18 |
Astronaut Preseason Classic |
54 |
DAVIS, James |
JR |
Melbourne |
2:20.29 |
2:20.29 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 |
55 |
HERNANDEZ, Diego |
SO |
Vero Beach |
2:20.41 |
Martin County Freshman / Sophomore |
56 |
DELUKE, Peter |
SO |
Vero Beach |
2:21.03 |
2:21.03 Astronaut Invitational 2019 |
57 |
JEAN, Joel |
FR |
Harmony |
2:21.12 |
Tohopekaliga Developmental Meet |
58 |
CRAIG, Evan |
JR |
Lincoln Park |
2:21.19 |
Bill Wilson Invitational |
59 |
SANCHEZ, Bryce |
FR |
Harmony |
2:21.26 |
Tohopekaliga Developmental Meet |
60 |
FARFAN, Victor |
SO |
St. Joseph |
2:21.97 |
Ancient City Invitational |
61 |
VON RINTELN, Austin |
SR |
East River |
2:25.41 |
St. Cloud Invitational 2020 |
62 |
LUCHETTI , Chad |
JR |
Melbourne Central Catholic |
2:25.48 |
2:25.48 Carl Friedland Memorial 2019 |
63 |
JONES, Riley |
FR |
Titusville |
2:26.70 |
Astronaut Preseason Classic |
64 |
MCADAMS, Cristian |
SR |
Sebastian River |
2:28.21 |
Sebastian Open Run |
65 |
KELLY, Joshua |
SO |
Melbourne |
2:29.00 |
|
66 |
JEKABSONS, Alek |
FR |
Satellite |
2:30.00 |
|
67 |
HANDLE, Nicholas |
FR |
Viera |
2:30.84 |
MIHS Developmental Meet |
68 |
STAMBAUGH, Zachary |
SR |
Sebastian River |
2:32.26 |
2:32.26 Bonita Williams Invitational |
69 |
PHILLIPS, Joshua |
FR |
Melbourne |
2:35.00 |
|
70 |
KRZESINSKI, Evan |
FR |
Titusville |
2:35.76 |
Merritt Island Track and Field Invitational |
71 |
MONTOYA, Jacobo |
JR |
Florida Prep |
2:36.10 |
Astronaut Developmental Meet #1 |
72 |
MYERS, Cody |
8 |
Covenant Christian |
2:42.37 |
Heritage 2/20 |
73 |
WILEY , Bryson |
SO |
Melbourne Central Catholic |
2:46.73 |
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 |
74 |
NEEDHAM, Braedan |
JR |
Viera |
2:50.06 |
MIHS Developmental Meet |
75 |
MYERS, Gavin |
6 |
Covenant Christian |
2:57.52 |
Heritage 2/20 |
76 |
SMITH , Luke |
JR |
Melbourne Central Catholic |
2:59.05 |
Heritage 2/11 |
77 |
HERNDON, Jerry |
FR |
Florida Prep |
3:00.70 |
FHSAA 1A District 11 |
78 |
LAGASSA, Sam |
SO |
St. Joseph |
NT |
|
79 |
CULLEY, Josiah |
6 |
Covenant Christian |
NT |
|
80 |
BECKFORD-MORRE, Malechi |
SO |
Palm Bay |
NT |
|
81 |
JOHNSON, Franklin |
SO |
Sebastian River |
NT |
|
82 |
MANGRA, Ryan |
JR |
Florida Prep |
NT |
|
83 |
KNOBLOCK, Wesley |
FR |
Melbourne |
NT |
|
84 |
KINKADE, Liam |
SR |
Lincoln Park |
NT |
|
85 |
OAKLEY, Ian |
JR |
Holy Trinity |
NT |
|
86 |
HANLIN , Michael |
FR |
East River |
NT |
|
87 |
GARCES, Glord Kyle |
FR |
East River |
NT |
|