Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | DEVOE, Tiana | JR | Rockledge | 49.50 | |
2 | SELLERS, Danisha | JR | Cocoa | 49.00 | |
3 | KING, Nischa | FR | Rockledge | 47.50 | |
4 | KING, Jade | SR | Rockledge | 47.30 | 2019 FHSAA State Track & Field Championships |
5 | LYONS, Janazha | SR | Rockledge | 47.35 | 2019 FHSAA State Track & Field Championships |
6 | YASIN, Niyah | SO | Vero Beach | 49.00 | |
7 | GIGGETTS, Simone | JR | St. Cloud | 49.45 | Orange Belt Conference Championships |
8 | HALL, Janiyah | SO | East River | 49.95 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | MULLINS, Riley | SO | Lincoln Park | 54.84 | |
2 | MUNCEY, Bethany | SO | Heritage | 54.57 | Cape Coast Conference Championship |
3 | TRUSTY, Jamya | SO | Vero Beach | 52.00 | |
4 | ROSA, Jeslyn | JR | Melbourne | 51.81 | Holy Trinity Invitational |
5 | CARTER, Brianna | FR | Vero Beach | 52.00 | |
6 | KELLEY, Carolyn | SR | Viera | 52.77 | Holy Trinity Invitational |
7 | SMITH, Jalaea | SO | Boone | 54.67 | |
8 | SINCLAIR, Macie | SO | Merritt Island | 54.90 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | PALACIO, Genessis | JR | Heritage | 58.20 | FHSAA Class 3A-District 13 |
2 | KOHLER, Sierra | FR | Merritt Island | 56.20 | |
3 | APONTE- LOVVORN, Aleja | JR | Space Coast | 55.63 | Cape Coast Conference Championship |
4 | BUDHAI, Chalisa | SO | Harmony | 55.55 | Orange Belt Conference Championships |
5 | YON, Shi-Lynn | SO | Melbourne | 55.61 | |
6 | FOX, Devin | JR | Viera | 55.97 | Astronaut Invitational 2019 |
7 | MYERS-SANTOS, Lauren | JR | Merritt Island | 56.52 | |
8 | MANNING, Sierra | SO | Merritt Island | 58.28 | Astronaut Developmental Meet #1 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | CUNNINGHAM, Alayna | FR | Melbourne | 1:09.86 | |
2 | CUTTAIA, Shyla | 8 | Covenant Christian | 1:04.68 | FHSAA 1A District 11 |
3 | TRAINA, HAILEY | SR | Titusville | 1:01.89 | Cape Coast Conference Championship |
4 | ACKLEY, Hunter | JR | Covenant Christian | 58.38 | FHSAA 1A District 11 |
5 | OLSON-ZAPATA, Gabriella | SO | Edgewood | 59.18 | Cape Coast Conference Championship |
6 | MCNALLY, Alivia | SO | Astronaut | 1:04.46 | Carl Friedland Memorial |
7 | SECAR, Kyra | SO | Titusville | 1:05.00 | |
8 | MORGAN, Raven | SO | West Shore | 1:12.28 | Satellite High Invitational |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
2 | HARRIS, Dayna | FR | East River | NT | |
3 | HOLLIS, Cordelia | JR | Heritage | NT | |
4 | AUSTIN, Leiana | FR | East River | NT | |
5 | SLAUGHTER, Krishanti | FR | Titusville | NT | |
6 | MILLER, Olivia | SR | Jupiter | NT | |
7 | ISAAK, Madison | SO | Astronaut | NT |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
3 | ENCARNACION, Allysandra | FR | St. Cloud | NT | |
4 | RUIZ, Destiny | SR | St. Cloud | NT | |
5 | MASSEY, Jeniah | FR | St. Cloud | NT |