Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | SMITH, Tim | SR | Sebastian River | 52.40m | 52.40m Bonita Williams Invitational |
2 | FREEMAN, D Adrian | SR | Rockledge | 47.75m | St. Cloud Invitational 2020 |
3 | ARNOLD, Joshua | SR | Satellite | 46.75m | 46.75m Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 |
4 | JOHNSON, James | SR | Vero Beach | 46.11m | 2019 FHSAA State Track & Field Championships |
5 | ROMANO, Tyler | SR | Cocoa | 45.72m | |
6 | THOMPSON, Evan | JR | East River | 45.44m | Merritt Island Track and Field Invitational |
7 | GAMBLE, Isaiah | SR | Heritage | 44.67m | FHSAA 3A District 13 |
8 | BROWNELL, Jeremy | SR | Heritage | 42.28m | Heritage 2/20 |
9 | CLARK, Jacori | SO | Sebastian River | 40.89m | Martin County Freshman / Sophomore |
10 | HARVEY, Logan | JR | Astronaut | 40.73m | Carl Friedland Memorial |
11 | TONEY, Lanyard | JR | Cocoa | 39.45m | |
12 | VALLADARES, Gabriel | SO | Belen Jesuit Prep | 39.35m | Pine Crest Middle School Qualifier |
13 | BETTS, Gabrel | SO | Satellite | 38.87m | 2020 Flagler Pinnacle Pre-Season Classic |
14 | O'HARA, Trace | SR | East River | 38.28m | St. Cloud Invitational 2020 |
15 | ROBERTS, Tommy | SR | Sebastian River | 38.12m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | TERLEP, Tyler | SR | Melbourne | 37.96m | 37.96m Satellite High Invitational |
2 | LYONS, Jamari | SO | Viera | 37.88m | St. Cloud Invitational 2020 |
3 | DAVIS, Christian | JR | Harmony | 37.15m | St. Cloud Invitational 2020 |
4 | ONEID, Cesar | JR | Jupiter | 36.88m | Warrior Invitational |
5 | ROWELL, Gavin | SO | Melbourne | 36.74m | St. Cloud Invitational 2020 |
6 | BACON, Elisha | JR | Vero Beach | 35.88m | 35.88m Cobra Relays |
7 | BARFIELD, Julius | JR | Viera | 35.52m | Astronaut Preseason Classic |
8 | KOLACZEWSKI, Michal | SR | Florida Prep | 35.07m | FHSAA 1A District 11 |
9 | BARBOUR, Tyler | JR | Titusville | 35.00m | |
10 | TRESSLER, Chance | SO | Astronaut | 34.87m | 34.87m Cape Coast Conference Championship |
11 | NICKS, Benjamin | SR | Satellite | 34.65m | Astronaut Developmental Meet #1 |
12 | CROWLEY, Anthony | SR | Sebastian River | 33.59m | Royal Open 2020 |
13 | BALDERAS, Tony | JR | Harmony | 33.12m | St. Cloud Invitational 2020 |
14 | ALEXANDER, Curtis | JR | East River | 32.79m | St. Cloud Invitational 2020 |
15 | THOMAS, Lorenzo | SR | Viera | 32.43m | Astronaut Preseason Classic |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | OSORIO, Mario | SR | Belen Jesuit Prep | 106' 2" | Bulldog Preseason Classic |
2 | GREENE, Brady | SO | Spanish River | 31.81m | Saint Andrew's HS Preseason Invitational |
3 | TRONCOSO, Mario | SR | Florida Prep | 31.60m | Melbourne Central Catholic Invitational |
4 | DEEB, Brandon | JR | Belen Jesuit Prep | 30.88m | Fr. Luis Ripoll S.J. Relays |
5 | COMINO, Shaun | JR | Edgewood | 30.83m | 30.83m Satellite High Invitational |
6 | VAN VONNO, Nicolaas | JR | Melbourne | 30.56m | St. Cloud Invitational 2020 |
7 | TOUZET, Brady | JR | Viera | 30.14m | Merritt Island Track and Field Invitational |
8 | BROWN, Phillip | SO | Satellite | 30.10m | |
9 | WARD, Shane | SR | Satellite | 30.10m | |
10 | ALLEN, Derelle | JR | Spanish River | 30.00m | |
11 | GARDNER, Austin | JR | Titusville | 30.00m | |
12 | HERNANDEZ, John | SO | Titusville | 30.00m | |
13 | NEELY, Brandon | SO | Vero Beach | 29.98m | Martin County Freshman / Sophomore |
14 | SEAWRIGHT, Jacob | JR | Merritt Island | 29.73m | Astronaut Developmental Meet #1 |
15 | WILLIAMS, Sebastian | SO | Space Coast | 29.35m | Merritt Island Track and Field Invitational |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | GUISE, Tyler | SR | Melbourne Central Catholic | 28.58m | Heritage 2/20 |
2 | PILS, Jacob | JR | Astronaut | 28.55m | 28.55m Astronaut Developmental Meet #1 |
3 | SOLIS, Xavier | 8 | Cocoa | 28.52m | Merritt Island Track and Field Invitational |
4 | MCKINLEY, Jordan | JR | Boone | 28.14m | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
5 | CABRAL, Jacob | JR | Titusville | 27.80m | Merritt Island Track and Field Invitational |
6 | SEAWRIGHT, Dillon | SR | Merritt Island | 27.43m | |
7 | SMITH , Gavin | SR | Rockledge | 27.36m | Merritt Island Track and Field Invitational |
8 | VALDES, Matthew | SO | Belen Jesuit Prep | 27.30m | Ransom Everglades HS Meet |
9 | PRATT, Travon | JR | Cocoa | 27.13m | |
10 | MCCRARY, Eric | JR | Spanish River | 26.55m | Pine Crest Varsity Home Open |
11 | KILLION, Thomas | JR | Melbourne | 26.34m | Merritt Island Track and Field Invitational |
12 | WAYSOME, Tanner | JR | Space Coast | 25.66m | MIHS Developmental Meet |
13 | HOUSE, Justin | JR | Astronaut | 25.41m | Astronaut Developmental Meet #1 |
14 | ST. ANGE, Lewis | JR | Spanish River | 25.09m | Park Vista Mini Meet 2 |
15 | MILLER, Thomas | JR | Rockledge | 24.80m | St. Cloud Invitational 2020 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | HUTTO , Aslan | SO | Heritage | 24.06m | Merritt Island Track and Field Invitational |
2 | LOVETTE, Bryce | FR | Rockledge | 23.65m | MIHS Developmental Meet |
3 | LUI, Lucas | SR | Florida Prep | 23.62m | Melbourne Central Catholic Invitational |
4 | SHUGG, Matthew | SR | Edgewood | 22.85m | 22.85m Astronaut Invitational 2019 |
5 | AINSLEY , Luke | SO | Heritage | 22.57m | Heritage Home Meet 2/11/20 |
6 | WRIGHT, Tony | SR | St. Cloud | 22.29m | 22.29m St. Cloud Mini Meet 3 |
7 | MILLER, Sean | SR | Edgewood | 21.78m | Merritt Island Track and Field Invitational |
8 | JOSEPH, Tyler | JR | Melbourne Central Catholic | 21.17m | 21.17m Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 |
9 | JURGENSEN, Maddox | SO | Edgewood | 21.13m | Astronaut Developmental Meet #1 |
10 | RUBENSTEIN, Daniel | SO | Florida Prep | 20.40m | Astronaut Developmental Meet #1 |
11 | HUNTER, David | FR | Harmony | 18.37m | Tohopekaliga Developmental Meet |
12 | DAHL , Dylan | JR | Melbourne Central Catholic | 14.88m | Merritt Island Track and Field Invitational |
13 | PALMER, Liam | SO | Melbourne Central Catholic | 10.04m | Heritage 2/20 |
14 | DEBLOIS, Michael | JR | Cocoa Beach | NM | |
15 | KEANU, Koht | JR | Vero Beach | NM | |
16 | PRATT, Anson | SR | Harmony | NM | |
17 | RAUBO, Albert | JR | Cocoa Beach | NM | |
18 | SLOTIN, Joshua | JR | Cocoa Beach | NM | |
19 | TERRY, Mycahi | FR | East River | NM | |
20 | WHITE, Christian | JR | St. Joseph | NM |