#10 Women's 1500 Meters Start List
Section 1 of 3
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
FLEMMING, Hannah |
JR |
Florida Southern |
4:42.40 |
2 |
JARREAU, Tania |
SR |
Saint Leo |
4:45.00 |
3 |
PATTERSON, Paige |
SO |
Saint Leo |
4:46.63 |
4 |
LOCKRIDGE, Julia |
SR |
Tampa |
4:48.76 |
5 |
FANTA, Corinne |
JR |
Tampa |
4:51.34 |
6 |
MAHONY, Aoife |
SO |
Saint Leo |
4:55.00 |
7 |
BIBLE, Alexis |
SR |
Tampa |
4:58.21 |
8 |
JONES, Rachel |
SO |
Embry-Riddle |
5:01.21 |
9 |
COSSON, Pauline |
SR |
Florida Tech |
5:07.10 |
10 |
BUSH, Brianna |
SO |
Tampa |
5:08.25 |
11 |
SVARTSTROM, Juliea |
|
UNAT-East Florida |
5:12.05 |
12 |
O'CONNOR, Emily |
SO |
Florida Gulf Coast |
5:12.26 |
13 |
CHRISTENSEN, Emily |
JR |
Lynn |
5:12.37 |
14 |
WINTON, Amber |
JR |
Florida Southern |
5:13.46 |
15 |
LECKENBY, Lauren |
JR |
Lynn |
5:13.67 |
16 |
CITARELLA , Gianna |
FR |
Florida Gulf Coast |
5:15.00 |
17 |
FELTON, Jillian |
SO |
Florida Gulf Coast |
5:15.00 |
Section 2 of 3
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
NARVEZ, Isabella |
|
UNAT-East Florida |
5:15.68 |
2 |
SMITH, Khamryn |
|
Valdosta State |
5:18.00 |
3 |
ILLER, Grayson |
FR |
Embry-Riddle |
5:19.38 |
4 |
FILIP, Julia |
SO |
Florida Gulf Coast |
5:19.63 |
5 |
KANAGY, Katie |
SO |
Palm Beach Atlantic |
5:20.03 |
6 |
BAKER, Alexia |
|
UNAT-East Florida |
5:21.91 |
7 |
HAMMAD, Yasmeen |
|
Valdosta State |
5:22.00 |
8 |
COMBS, Elise |
SR |
Palm Beach Atlantic |
5:23.29 |
9 |
YODER, Payton |
FR |
Lynn |
5:23.96 |
10 |
KOHLMEIER, Abigail |
JR |
Nova Southeastern |
5:24.64 |
11 |
BOHM, Amanda |
FR |
Saint Leo |
5:25.00 |
12 |
DREIBELBIS , Donya |
FR |
Lynn |
5:25.00 |
13 |
REBURN, Abigail |
SO |
Palm Beach Atlantic |
5:26.16 |
14 |
CONTRERRAS, Danielle |
|
UNAT-East Florida |
5:26.64 |
15 |
MACKENZIE, Caroline |
FR |
Florida Gulf Coast |
5:30.00 |
16 |
REILLY, Kerry |
SO |
Saint Leo |
5:30.00 |
17 |
RITTER, Reilly |
FR |
Florida Gulf Coast |
5:30.00 |
Section 3 of 3
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
GIBBONS, Hanna Brook |
SO |
Palm Beach Atlantic |
5:41.32 |
2 |
LEE, Brenda |
|
UNAT-East Florida |
5:49.34 |
3 |
BRADFORD, Lillian |
FR |
Florida College |
5:55.00 |
4 |
LEWANDOWSKI, Caitlin |
SO |
Saint Leo |
5:57.10 |
5 |
LEE, Shannon |
|
UNAT-East Florida |
5:57.16 |
6 |
SZYMANSKI, Margaret |
SO |
Florida Tech |
5:58.99 |
7 |
COHEN, Mandi |
JR |
Lynn |
5:59.28 |
8 |
NELSON, Alecea |
FR |
Florida Tech |
6:10.00 |
9 |
MELNICOFF, Taylor |
FR |
Saint Leo |
6:14.69 |
10 |
MAHMOUD, Lobna |
FR |
Florida Tech |
8:25.00 |
11 |
GLASS, Emily |
JR |
Lynn |
NT |
12 |
DUBECK, Raegan |
FR |
Palm Beach Atlantic |
NT |
13 |
ADAMS, Christina |
FR |
Nova Southeastern |
NT |
14 |
MESIDOR-BOYD, Jokebede |
|
Florida Running Club |
NT |
15 |
RICHARD, Aliza |
FR |
Nova Southeastern |
NT |