Brian Jaeger - Elite Classic XXX 2020Winter Park, FL
3/7/2020

< Back

#4 Girls 200 Meters Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Wind Pts HPL Note
JOHNSON, Miracle SO Ocoee 24.69 +1.3 10 1 (1)
CRAFT, Chelsea SR Oviedo 26.00 +1.3 8 1 (2) 25.995
WATSON, Makayla SO Lake Howell 26.00 +1.3 6 1 (3) 25.999
GREEN, Alyia SO Olympia 26.11 +1.3 5 1 (4)
DEVLIN, Alexis SR Winter Park 26.13 +1.3 4 1 (5)
JOHNSON, Riniya SR Auburndale 27.03 +1.3 3 1 (6)
HOWARD, Lelia FR Wekiva 27.08 +1.5 2 3 (1)
RIDEOUT, Nicolette FR East River 27.17 -0.1 1 9 (1)
JOHNSON, Gabrielle FR Bishop Kenny 27.20 +1.5   3 (2)
PRUDENT , Castina FR Ocoee 27.23 -0.3   2 (1)
SIMS, Treazu¬íre SO University (Orlando) 27.26 -0.3   2 (2)
CIRINO , Ariana JR University (Orlando) 27.33 -0.3   2 (3)
SMITH, Jaedyn JR Auburndale 27.34 +1.5   3 (3)
RIVERA, Nyasia JR Cypress Creek 27.39 +1.5   3 (4)
BROWN, Sydni SO Lake Nona 27.41 +1.5   3 (5)
TOE, Tanijah FR Oviedo 27.46 +1.5   5 (1)
FORD, Re'niya FR Villages 27.62 +1.5   5 (2)
BYRD, Jaden JR Winter Park 27.64 -0.3   2 (4)
BROWN, Shaliyah SR Windermere 27.69 +1.3   1 (7)
BEAUFORD, Ashari JR Wekiva 27.70 +2.0   4 (1)
HILL, Ezzaria JR Olympia 27.78 -0.3   2 (5)
ROBERTS, Tiana SO Apopka 27.83 -0.3   2 (6)
PROCOPIO, Capri SR Sarasota 28.03 -0.3   2 (7) 28.025
WRIGHT, Heaven SO Apopka 28.03 +2.0   4 (2) 28.027
JOSEPH, Hoshea JR First Academy (Orlando) 28.09 +2.0   4 (3)
SMITH, Justyn JR Lake Nona 28.10 +2.0   4 (4)
WILSON, Alexa SO Master's Academy (Oviedo) 28.25 +1.5   5 (3)
DAY, Jani SO Winter Park 28.26 +1.5   3 (6)
NELSON, Daisja JR Edgewater 28.38 +2.0   4 (5)
MIRANDA, Mailene JR Bishop Kenny 28.55 +2.0   4 (6)
AUSTIN, Anaje SR Bishop Kenny 28.67 +1.5   5 (4)
BENITO VERCHER, Paula SO Apopka 28.74 +2.0   4 (7)
WILSON, Maya SO Lake Nona 28.99 +1.5   5 (5)
KANBARA, Sarah JR Oviedo 29.04 +2.0   4 (8) 29.035
ATKINS, Jade JR Windermere 29.04 -0.9   6 (1) 29.035
HOLLIS, India Edgewater 29.08 +2.0   4 (9)
TREJO, Briana JR Tavares 29.09 +1.5   5 (6)
ARENAS, Mia SO Cypress Creek 29.33 -0.9   6 (2)
GRANTHAM, Emily FR Boone 29.46 +1.3   8 (1) 29.455
ANDAL, Abigail FR Villages 29.46 -0.1   9 (2) 29.458
REID, Bryanna SR Freedom (Orlando) 29.64 +1.5   3 (7)
PADGETT, Yanari FR Atlantic (PO) 29.83 +1.5   5 (7)
TAYLOR, Tamaya FR Windermere 29.86 -0.9   6 (3)
WILLIAMS, Kayla SO Tavares 29.92 +1.5   5 (8)
PEREZ, Nadia SO East River 29.96 -0.9   6 (4)
LASALA, Andreya JR Master's Academy (Oviedo) 29.98 -0.9   6 (5)
PIERRE-LOUIS, Malasia SR Winter Haven 30.07 -0.1   9 (3)
MA, Kaijah JR Sarasota 30.16 +1.8   7 (1)
LESLIE, Deandria FR Tavares 30.33 -0.1   9 (4)
MORGAN, Jeleicia JR Cypress Creek 30.46 -0.9   6 (6)
MILIOTES, Anna FR Trinity Prep 30.61 -0.9   6 (7)
BROWN, Anchalee JR Mount Dora 30.72 +1.5   5 (9)
HIGH, Julia SO Windermere Prep 30.97 -0.9   6 (8)
MADURO, R'Kaijah FR Olympia 31.07 +1.8   7 (2)
TATINENI, Anuha SO Trinity Prep 31.31 +1.8   7 (3)
OXENDINE, Jenessa FR Atlantic (PO) 31.86 -0.1   9 (5)
ROOPLAL, Chinnel FR Atlantic (PO) 33.00 +1.8   7 (4)
GOFF, Keyaira SO Trinity Prep 33.04 +1.8   7 (5)
HENDERSON, Sydney SO University (Orlando) 34.09 +1.3   8 (2)
CRUZ, Sarai SO Boone 34.49 +1.3   8 (3)
DESPEIGNES, Aliah SR East River 34.65 +1.3   8 (4)
ALAYA, Joby FR Mount Dora 34.82 +1.3   8 (5)
LUGO, Leilana FR Auburndale 34.95 +1.3   8 (6)
AUGUSTIN, Victoria SR Winter Haven DNS +1.3  
MITCHELL, Rikiya SR West Orange DNS +1.3  
TOWNSEND, Jocelyn SO Wekiva DNS -0.3  
DAVIS, Sharya SR First Academy (Orlando) DNS -0.3  
HANDFORD, Ca 'Miele SR Winter Haven DNS +1.5  
HEBERT, Olivia FR First Academy (Orlando) DNS +1.5  
GLEZIL, Eva FR Freedom (Orlando) DNS -0.9  
VAILLANT, Priska SO Freedom (Orlando) DNS +1.8  
SANTIAGO-RODRIGUEZ, Yarelis SO Lake Howell DNS +1.8  
MCCOY, Chloe JR Mount Dora DNS +1.8  
JONES, Sydney FR Edgewater DNS +1.3  
MCENTYRE, Sophia FR Lake Howell DNS +1.3  
BROADEN, Christina FR Master's Academy (Oviedo) DNS +1.3  

Finals Section: 1

Wind: +1.3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 JOHNSON, Miracle SO Ocoee24.69 10
2 CRAFT, Chelsea SR Oviedo26.00 8 25.995
3 WATSON, Makayla SO Lake Howell26.00 6 25.999
4 GREEN, Alyia SO Olympia26.11 5
5 DEVLIN, Alexis SR Winter Park26.13 4
6 JOHNSON, Riniya SR Auburndale27.03 3
7 BROWN, Shaliyah SR Windermere27.69  
AUGUSTIN, Victoria SR Winter HavenDNS  
MITCHELL, Rikiya SR West OrangeDNS  


Finals Section: 2

Wind: -0.3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 PRUDENT , Castina FR Ocoee27.23  
2 SIMS, Treazu¬íre SO University (Orlando)27.26  
3 CIRINO , Ariana JR University (Orlando)27.33  
4 BYRD, Jaden JR Winter Park27.64  
5 HILL, Ezzaria JR Olympia27.78  
6 ROBERTS, Tiana SO Apopka27.83  
7 PROCOPIO, Capri SR Sarasota28.03   28.025
TOWNSEND, Jocelyn SO WekivaDNS  
DAVIS, Sharya SR First Academy (Orlando)DNS  


Finals Section: 3

Wind: +1.5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 HOWARD, Lelia FR Wekiva27.08 2
2 JOHNSON, Gabrielle FR Bishop Kenny27.20  
3 SMITH, Jaedyn JR Auburndale27.34  
4 RIVERA, Nyasia JR Cypress Creek27.39  
5 BROWN, Sydni SO Lake Nona27.41  
6 DAY, Jani SO Winter Park28.26  
7 REID, Bryanna SR Freedom (Orlando)29.64  
HANDFORD, Ca 'Miele SR Winter HavenDNS  
HEBERT, Olivia FR First Academy (Orlando)DNS  


Finals Section: 4

Wind: +2.0

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 BEAUFORD, Ashari JR Wekiva27.70  
2 WRIGHT, Heaven SO Apopka28.03   28.027
3 JOSEPH, Hoshea JR First Academy (Orlando)28.09  
4 SMITH, Justyn JR Lake Nona28.10  
5 NELSON, Daisja JR Edgewater28.38  
6 MIRANDA, Mailene JR Bishop Kenny28.55  
7 BENITO VERCHER, Paula SO Apopka28.74  
8 KANBARA, Sarah JR Oviedo29.04   29.035
9 HOLLIS, India Edgewater29.08  


Finals Section: 5

Wind: +1.5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 TOE, Tanijah FR Oviedo27.46  
2 FORD, Re'niya FR Villages27.62  
3 WILSON, Alexa SO Master's Academy (Oviedo)28.25  
4 AUSTIN, Anaje SR Bishop Kenny28.67  
5 WILSON, Maya SO Lake Nona28.99  
6 TREJO, Briana JR Tavares29.09  
7 PADGETT, Yanari FR Atlantic (PO)29.83  
8 WILLIAMS, Kayla SO Tavares29.92  
9 BROWN, Anchalee JR Mount Dora30.72  


Finals Section: 6

Wind: -0.9

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 ATKINS, Jade JR Windermere29.04   29.035
2 ARENAS, Mia SO Cypress Creek29.33  
3 TAYLOR, Tamaya FR Windermere29.86  
4 PEREZ, Nadia SO East River29.96  
5 LASALA, Andreya JR Master's Academy (Oviedo)29.98  
6 MORGAN, Jeleicia JR Cypress Creek30.46  
7 MILIOTES, Anna FR Trinity Prep30.61  
8 HIGH, Julia SO Windermere Prep30.97  
GLEZIL, Eva FR Freedom (Orlando)DNS  


Finals Section: 7

Wind: +1.8

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 MA, Kaijah JR Sarasota30.16  
2 MADURO, R'Kaijah FR Olympia31.07  
3 TATINENI, Anuha SO Trinity Prep31.31  
4 ROOPLAL, Chinnel FR Atlantic (PO)33.00  
5 GOFF, Keyaira SO Trinity Prep33.04  
VAILLANT, Priska SO Freedom (Orlando)DNS  
SANTIAGO-RODRIGUEZ, Yarelis SO Lake HowellDNS  
MCCOY, Chloe JR Mount DoraDNS  


Finals Section: 8

Wind: +1.3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 GRANTHAM, Emily FR Boone29.46   29.455
2 HENDERSON, Sydney SO University (Orlando)34.09  
3 CRUZ, Sarai SO Boone34.49  
4 DESPEIGNES, Aliah SR East River34.65  
5 ALAYA, Joby FR Mount Dora34.82  
6 LUGO, Leilana FR Auburndale34.95  
JONES, Sydney FR EdgewaterDNS  
MCENTYRE, Sophia FR Lake HowellDNS  
BROADEN, Christina FR Master's Academy (Oviedo)DNS  


Finals Section: 9

Wind: -0.1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 RIDEOUT, Nicolette FR East River27.17 1
2 ANDAL, Abigail FR Villages29.46   29.458
3 PIERRE-LOUIS, Malasia SR Winter Haven30.07  
4 LESLIE, Deandria FR Tavares30.33  
5 OXENDINE, Jenessa FR Atlantic (PO)31.86