Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | FYOCK, Ashley | SO | Master's Academy (Oviedo) | 51.74 | FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 |
2 | CLARKE, Isis | JR | Apopka | 50.99 | |
3 | SOTO, DeMaris | FR | Apopka | 47.90 | 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic |
4 | THOMAS, Tyra | JR | Auburndale | 44.43 | |
5 | DEVLIN, Alexis | SR | Winter Park | 46.27 | FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 |
6 | HALL, Janiyah | SO | East River | 49.66 | Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 |
7 | MORRIS, Victoria | JR | Auburndale | 51.70 | George Jenkins Invitational Track Meet 2020 |
8 | ANDINO, Haley | JR | Winter Park | 52.36 | St. Cloud Invitational 2020 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | HARRIS, Dayna | FR | East River | 55.22 | Merritt Island Track and Field Invitational |
2 | SMITH, Kaela | JR | University (Orlando) | 54.63 | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
3 | SCRIMALE, Sage | FR | Sarasota | 54.48 | Berkeley Track and Field Invitational |
4 | HAMILTON, Destiny | SO | Winter Haven | 52.83 | Polk County Championship 2019 |
5 | NOLTE, Jessica | JR | Oviedo | 54.38 | Brian Jaeger Elite Classic 2019 |
6 | KERN, Julianna | JR | Apopka | 54.49 | |
7 | ROMAN, Nydia | SO | Oviedo | 54.67 | Larry Kelly Invitational |
8 | LOFTON , Amarianna | SO | Ocoee | 55.81 | 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | WILLIAMS, Jalexa | SO | Lake Howell | 58.11 | SAC Freshman-Sophmore 2020 |
2 | FREEMAN, Ja Myra | Edgewater | 57.18 | Brian Jaeger Elite Classic 2019 | |
3 | AUSTIN, Anaje | SR | Bishop Kenny | 56.90 | 6th Annual Craig Speziale Invitational |
4 | HOYOS, Valerie | SO | Lake Nona | 56.15 | Larry Kelly Invitational 2019 |
5 | PERKINS, Lauren | SO | Windermere | 56.83 | 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic |
6 | PLATON, Olivia | FR | Lake Nona | 57.13 | Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 |
7 | CONLIFFE, Lakeisha | SO | Auburndale | 57.69 | George M. Steinbrenner Invitational 2020 |
8 | KOESTER, Mariah | FR | Mount Dora | 58.49 | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | HAYWOOD, Kaylah | SR | Lake Nona | 1:01.61 | Kowboy Invitational 2019 |
2 | YATES, Cali | SO | Tavares | 1:00.51 | Villages Home Meet #1 |
3 | SPELL, Anna | SO | Villages | 1:00.14 | Villages Preseason Meet/Marion County |
4 | WHITAKER, Kailey | SO | Windermere | 58.59 | Storm Preview |
5 | LOFTON, Skye | SO | Oviedo | 59.89 | Lake Howell QUAD 2020 |
6 | BURNS, Patience | SO | Lake Howell | 1:00.35 | SAC Freshman-Sophmore 2020 |
7 | SUNDIN, Sophia | FR | Cypress Creek | 1:01.35 | Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 |
8 | MILIOTES, Anna | FR | Trinity Prep | 1:01.83 | Lake Howell QUAD 2020 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | MARTINEZ, Jacquelyn | JR | Master's Academy (Oviedo) | 1:06.07 | Royal Open 2020 |
2 | WELCH, Eve | SO | Tavares | 1:03.88 | Lake Sumter County Championships |
3 | LANE, Adaiah | FR | Villages | 1:02.58 | Toho Invitational 2020 |
4 | CHANDLER, Brooklyn | SO | Tavares | 1:01.96 | Highlander Classic 2019 |
5 | KUREK, Erika | SO | Freedom (Orlando) | 1:02.15 | Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 |
6 | KALOMBA, Magy | FR | Mount Dora | 1:03.87 | Royal Open 2020 |
7 | GUBLER, Olivia | FR | Mount Dora | 1:04.46 | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
8 | THERMEZI, Kendall | JR | Lake Howell | 1:10.33 | Larry Kelly Invitational |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
3 | DUNCAN, Annaliese | FR | Winter Haven | NT | |
4 | NGUYEN, Shauny | FR | Villages | NT | |
5 | RATNER, Chloe | FR | Sarasota | NT |