Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | BROWN, Carolyn | SR | Boone | 2:13.56 | 2019 FHSAA State Track & Field Championships |
2 | MARK, Alyssa | SR | Winter Park | 2:18.39 | AAU Club Championship 2019 |
3 | JOHNSON , Gabrielle | JR | Winter Park | 2:18.86 | Florida Relays |
4 | ANDREETTI, Samantha | JR | Apopka | 2:20.33 | Florida Relays |
5 | RANCK, Katie | JR | Windermere | 2:20.59 | FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 |
6 | CZURAK, Mackenzie | SR | Winter Springs | 2:20.84 | Florida Relays |
7 | GILL, Xiomara | SR | Lake Nona | 2:22.31 | FHSAA 4A District 4 |
8 | LOPEZ, Samantha | SR | Windermere | 2:23.34 | Metro West Championship 2019 |
9 | MITCHELL, Janel | SO | Sarasota | 2:25.00 | |
10 | NOEL, Emma | JR | Winter Park | 2:25.71 | Trinity Prep Invitational 2020 |
11 | NEBEL, Isabella | FR | Sarasota | 2:26.00 | |
12 | ROMAN, Yenilitza | SR | Freedom (Orlando) | 2:29.63 | Toho Invitational 2020 |
13 | FLOWERS, Naomi | SO | Winter Springs | 2:29.71 | Larry Kelly Invitational |
14 | DAVIS, Joyce | JR | Oviedo | 2:31.30 | Seminole Athletic Conference Championships 2019 |
15 | ZAPATA, Isabela | JR | Lake Howell | 2:31.53 | FHSAA 4A District 2 |
16 | BADILLO, Jaden | SO | Windermere | 2:31.73 | Bob Hayes Invitational |
17 | SANTEUFEMIO, Isabella | JR | Boone | 2:32.87 | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | CANAVAN, Amber | SO | Bishop Kenny | 2:33.07 | FHSAA 2A District 4 |
2 | EVANS, Catharine | SR | Bishop Kenny | 2:33.21 | Bolles Pre-Season Invitational |
3 | FOLEY, Caitlin | SO | Mount Dora | 2:33.76 | Saints Invitational 2019 |
4 | MONTALVO, Adriana | SR | Tavares | 2:33.81 | Lake Sumter County Championships |
5 | MULLIGAN, Mackenzie | SO | Tavares | 2:34.82 | Brian Jaeger Elite Classic 2019 |
6 | PROCOPIO, Capri | SR | Sarasota | 2:35.00 | |
7 | JONES, Hannah | SO | Apopka | 2:35.77 | Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 |
8 | SCHMIDT, Mary | JR | Bishop Kenny | 2:38.00 | |
9 | VEGA, Karina | JR | East River | 2:38.93 | FHSAA 3A District 6 |
10 | CUEVAS, Yarianna | SR | Cypress Creek | 2:40.93 | St. Cloud Developmental Meet |
11 | JACOBUS, Lilly | 8 | Master's Academy (Oviedo) | 2:41.29 | FHSAA 1A District 9 |
12 | JOSEPH, Ruth | SR | Freedom (Orlando) | 2:41.61 | Toho Invitational 2020 |
13 | JOSHWAY, Daria | FR | Auburndale | 2:41.92 | George Jenkins Invitational Track Meet 2020 |
14 | PALOMINO, Camila | JR | Freedom (Orlando) | 2:42.12 | Tohopekaliga Developmental Meet |
15 | MANOSALVA, Maria | SR | Auburndale | 2:43.00 | |
16 | THOMPSON, Emily | SR | Lake Nona | 2:43.75 | St. Cloud Invitational 2020 |
17 | SHERWOOD, Eriona | JR | Ocoee | 2:44.73 | Metro West Championship 2019 |
18 | DENSON, Khianni | FR | Atlantic (PO) | 2:48.77 | 16th Annual - East Coast Classic |
19 | ECKMAN, Sadie | SO | University (Orlando) | 2:50.00 | |
20 | HICKS, Aiyanna | SO | Ocoee | 2:50.00 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | NITZACHON, Shiraz | JR | University (Orlando) | 2:50.00 | |
2 | INGRAHAM, Maya | SO | Wekiva | 2:50.70 | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
3 | STOKES, Bailey | FR | Edgewater | 2:52.67 | Carl Friedland Memorial |
4 | FOSTER, Ava | FR | Tavares | 2:53.57 | Larry Kelly Invitational |
5 | SIMMONS, Giselle | FR | Villages | 2:54.14 | Villages Preseason Meet/Marion County |
6 | NYARADY, Victoria | Olympia | 2:54.51 | Royal Invitational 2019 | |
7 | SANTOS, Julie | SO | Cypress Creek | 2:55.15 | St. Cloud Developmental Meet |
8 | DICKEY, Taniah | SR | Winter Haven | 2:57.12 | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
9 | PROSTAK, Madalyn | JR | Lake Howell | 2:57.58 | Bob Mosher Wildcat Open 2019 |
10 | ESTEIN, Gloria | JR | First Academy (Orlando) | 2:58.19 | Mount Dora Christian Track and Field Meet |
11 | BENNETT, Jesie | SO | Auburndale | 3:00.00 | |
12 | HEY, kathryn | FR | Olympia | 3:00.20 | 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic |
13 | ITURRALDE, Mya | FR | East River | 3:00.34 | Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 |
14 | WILSON, Jayde | SR | First Academy (Orlando) | 3:00.46 | Mount Dora Christian Track and Field Meet |
15 | ANDINO, Maryha | JR | East River | 3:01.73 | Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 |
16 | SARRO, Jessica | SR | University (Orlando) | 3:05.00 | |
17 | RAMIREZ, Vanessa | FR | Winter Haven | 3:10.33 | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
18 | HARVEY, Thierrianna | SR | Wekiva | 3:12.09 | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
19 | LUO, Luisa | FR | Windermere Prep | 3:26.68 | Mount Dora Christian Track and Field Meet |
20 | ROSS, Atalya | FR | Villages | 3:28.45 | Villages Home Meet #1 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | GULLESSARIAN, Maria | JR | Windermere Prep | 3:47.14 | Storm Preview |
2 | GELSEY , Tierra | JR | Lake Howell | 3:49.88 | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
3 | BROWN, Marina | JR | Edgewater | NT | |
4 | FRUHWIRTH, Sydney | SR | Oviedo | NT | |
5 | GUY, Jayelyn | SO | Ocoee | NT | |
6 | HARRIS, Hannah | JR | Windermere Prep | NT | |
7 | JACKSON, Sarah | FR | First Academy (Orlando) | NT | |
8 | JEAN SIMON, Shernika | JR | Cypress Creek | NT | |
9 | JONES, Kahdia | JR | Atlantic (PO) | NT | |
10 | JOSEPH, Shakeria | SO | Atlantic (PO) | NT | |
11 | PIERRE, Sara | JR | Wekiva | NT | |
12 | SHAMS, Bailey | JR | Oviedo | NT | |
13 | SMITH, Lauren | FR | Mount Dora | NT | |
14 | SZYNAKA, Bella | JR | Winter Springs | NT | |
15 | VIL, Anaya | Olympia | NT | ||
16 | WILTZ, Noel | FR | Lake Nona | NT |