Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | COX, Lilly | JR | Tavares | 35.96m | Carl Friedland Memorial |
2 | WHITE, Katherine | JR | Bishop Kenny | 30.42m | Danny Brown Track & Field Invitational |
3 | SALINAS, Madison | SO | Villages | 25.30m | Toho Invitational 2020 |
4 | TEETS, Alanis | JR | Villages | 24.23m | Toho Invitational 2020 |
5 | WESTBROOK, Jordan | JR | Bishop Kenny | 23.61m | Danny Brown Track & Field Invitational |
6 | BRACE, Keegan | JR | Lake Howell | 20.70m | Larry Kelly Invitational |
7 | KANBARA, Sarah | JR | Oviedo | 20.17m | Larry Kelly Invitational |
8 | SIMS, Amari | JR | Windermere | 19.95m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
9 | SPOONEY, Dasia | JR | Boone | 19.95m | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
10 | GARNETT, Evi Jane | SO | Trinity Prep | 19.84m | Trinity Prep Invitational 2020 |
11 | JOHNSON, Briawna | SO | Lake Nona | 19.00m | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
12 | DECKER, Klarissa | SO | Freedom (Orlando) | 18.73m | 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic |
13 | SMITH, Brooke | JR | Auburndale | 18.69m | Berkeley Track and Field Invitational |
14 | STRANGE, Sarah | SO | Boone | 18.31m | |
15 | MONTEIRO, Chryssa | SO | Lake Nona | 18.18m | St. Cloud Invitational 2020 |
16 | DESIR, Caline | JR | Boone | 18.00m | |
17 | HAZLETT, Gabrielle | FR | Winter Haven | 16.36m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
18 | DUGAZIN, Taisha | JR | Ocoee | 15.80m | 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | CLARKE-CAMPBELL, Jasmine | JR | Lake Howell | 15.65m | Hagerty Throws Festival |
2 | NICKLES, A Niya | SR | Edgewater | 15.02m | Larry Kelly Invitational |
3 | ARENAS, Mia | SO | Cypress Creek | 14.28m | St. Cloud Invitational 2020 |
4 | OLIVER, Joiya | SO | Lake Howell | 14.20m | SAC Freshman-Sophmore 2020 |
5 | GORNAIL, Salanda | JR | Winter Haven | 13.94m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
6 | APPEL, Jenna | SR | Edgewater | 13.87m | Larry Kelly Invitational |
7 | SIMMONS, Cheyenne | SR | Oviedo | 13.65m | Larry Kelly Invitational |
8 | RICHARDSON, Jasmine | FR | Auburndale | 13.43m | Berkeley Track and Field Invitational |
9 | HARTDEGEN, Eryn | JR | Oviedo | 13.20m | Larry Kelly Invitational |
10 | BRADSHAW, Eternity | JR | Master's Academy (Oviedo) | 13.11m | Mount Dora Christian Track and Field Meet |
11 | TISCHLER, Abigail | FR | Trinity Prep | 13.03m | Trinity Prep Invitational 2020 |
12 | RHODES, Yisenya | SR | Winter Park | 12.37m | 2020 Bob Moser Wildcat Open |
13 | WALLMAN, Arden | SR | Winter Park | 12.37m | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
14 | BELL, Zhanya | SR | Edgewater | 10.61m | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
15 | ST. JOHN, Camryn | FR | East River | 10.57m | St. Cloud Invitational 2020 |
16 | SYMONDS, Madelyn | SO | Villages | 10.46m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
17 | DOSSOUS , Tameka | SO | Ocoee | 10.30m | Toho Invitational 2020 |
18 | WILCOX, Grace | SO | East River | 9.80m | Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | UGHULU, Shanna | SO | Cypress Creek | 9.03m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
2 | DAMIS, Maya | FR | Wekiva | NM | |
3 | FERRERTER, Rachel | SO | Freedom (Orlando) | NM | |
4 | FOWLER, Hailey | SO | Apopka | NM | |
5 | FYOCK, Ashley | SO | Master's Academy (Oviedo) | NM | |
6 | GORNAIL, Dahana | JR | Winter Haven | NM | |
7 | HOEFLER, Annika | FR | Winter Park | NM | |
8 | HOWARD, Jolisha | FR | Winter Springs | NM | |
9 | KYWAH, Pan-Ei | SR | East River | NM | |
10 | LAFALAISE, Mykayla | JR | Olympia | NM | |
11 | MUSSALLEM, Sophia | JR | Bishop Kenny | NM | |
12 | RAMOS, Genesis | FR | Wekiva | NM | |
13 | REYNOLDS, Kaitlyn | SR | Freedom (Orlando) | NM | |
14 | RODGERS, Nubia | SO | Olympia | NM | |
15 | SEELMANN, Sophie | SO | Lake Nona | NM | |
16 | SMITH, Karrngton | JR | Winter Springs | NM | |
17 | VIZCAINO, Camila | JR | Winter Springs | NM | |
18 | WHITE, Taziyah | SO | Olympia | NM |