Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | ORTIZ, Onix | SR | Windermere | 4:17.90 | Florida Relays |
2 | ARNOLD, Aiden | JR | Winter Springs | 4:26.24 | |
3 | CLEMENTE, Jesus | SR | Lake Nona | 4:32.01 | FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 |
4 | ROWE, Carter | SR | Windermere | 4:33.22 | Metro West Championship 2019 |
5 | ZAMBAUX, Adrien | SR | Sarasota | 4:35.48 | Berkeley Track and Field Invitational |
6 | TOLEDO, Alexis | JR | Wekiva | 4:40.90 | Charlie Harris Relays 2019 |
7 | GATLING, Rudy | SR | Apopka | 4:42.83 | |
8 | FITZGERALD, Jonathan | SR | Apopka | 4:45.00 | |
9 | MUSSELWHITE, Noah | FR | Apopka | 4:46.69 | 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic |
10 | VASQUES, Jamill | SR | Auburndale | 4:48.43 | George Jenkins Invitational Track Meet 2020 |
11 | LOSER, Dylan | Auburndale | 4:48.97 | Berkeley Track and Field Invitational | |
12 | FIELDS, Ashton | JR | Oviedo | 4:49.27 | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
13 | ABDULAHI, Samir | JR | University (Orlando) | 4:50.00 | |
14 | DVORAK, Lucas | SO | Olympia | 4:50.96 | Jeff Wentworth Relays 2020 |
15 | WOOD, Nolan | FR | Winter Park | 4:51.01 | Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 |
16 | ROMICH, Derek | SO | Winter Park | 4:52.69 | Toho Invitational 2020 |
17 | AQUINO, Eric | JR | East River | 4:53.10 | Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 |
18 | WOODSON, Javon | JR | Edgewater | 4:54.45 | Larry Kelly Invitational |
19 | MOLDENHAUER, Samuel | SR | University (Orlando) | 4:55.00 | |
20 | TAVARES , Fabio | FR | University (Orlando) | 4:55.00 | |
21 | KILDUFF, Shane | SR | Sarasota | 4:55.13 | SSES Quad Meet |
22 | HERNANDEZ, Adams | SR | Cypress Creek | 4:55.63 | Metro East Championship 2019 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | APARICIO, Alexander | JR | Lake Nona | 4:57.58 | FHSAA 4A District 4 |
2 | HENYECZ, Jack | SR | Lake Howell | 4:57.60 | Brian Jaeger Elite Classic 2019 |
3 | PASTRANA, Christian | JR | Lake Howell | 4:59.45 | |
4 | BAUM , Brandon | SR | Ocoee | 4:59.67 | Toho Invitational 2020 |
6 | MERLY, Zach | SO | Master's Academy (Oviedo) | 5:01.92 | 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 |
7 | PEASE, Jack | SR | Bishop Kenny | 5:02.00 | |
8 | WOODBINE, Jonah | JR | Master's Academy (Oviedo) | 5:02.06 | Royal Open 2020 |
9 | DAVICH, Milan | JR | Winter Park | 5:03.26 | FHSAA 4A District 4 |
10 | WALDREP, Chris | JR | Bishop Kenny | 5:03.36 | Bolles Mini Meet |
11 | MILLER, Andrew | JR | Olympia | 5:03.38 | 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic |
12 | HILL, Jeffrey | JR | Trinity Prep | 5:03.43 | Lake Howell QUAD 2020 |
13 | O'DONNELL, Nicholas | SR | Freedom (Orlando) | 5:04.39 | FHSAA 4A District 4 |
14 | PORTILLO, Erick | SR | Cypress Creek | 5:06.20 | St. Cloud Invitational 2020 |
15 | DAVIES, Bradley | JR | Tavares | 5:07.78 | Mount Dora Christian Track and Field Meet #2 |
16 | WAELBROECK, Chase | SR | George Jenkins | 5:08.30 | Bob English Relays 2019 |
17 | MCDONALD, Marc | FR | Oviedo | 5:09.11 | Lake Howell QUAD 2020 |
18 | GARCIA, Daury | JR | George Jenkins | 5:09.95 | Bob English Relays 2020 |
19 | FLETCHER, Owen | SR | Lake Nona | 5:10.10 | FHSAA 4A District 4 |
20 | MORENO, Pablo | JR | Bishop Kenny | 5:10.70 | 6th Annual Craig Speziale Invitational |
21 | PETERSEN, Will | FR | Boone | 5:10.95 | Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020 |
22 | RIVERA, Dylan | JR | Mount Dora | 5:12.18 | Saints Invitational 2019 |
23 | RAMOS, Steven | JR | Freedom (Orlando) | NT |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | THUNDIYIL, Gian | FR | Boone | 5:12.43 | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
2 | SAGARA, Joe | Olympia | 5:12.88 | Bob Mosher Wildcat Open 2020 | |
3 | COLLIGNON, Kenan | SR | Tavares | 5:13.83 | Brian Jaeger Elite Classic 2019 |
4 | ARCE , Raymond | SO | Auburndale | 5:15.26 | Berkeley Track and Field Invitational |
5 | KRACHT, Connor | SO | Oviedo | 5:15.30 | Larry Kelly Invitational |
6 | CAMACHO, Anthony | SR | Ocoee | 5:20.33 | FHSAA 4A District 3 |
7 | BAILEY, Nathan | JR | George Jenkins | 5:20.35 | Bob English Relays 2020 |
8 | CARTER, Clayton | JR | Tavares | 5:24.27 | Larry Kelly Invitational |
9 | BENHAM, Zane | JR | Edgewater | 5:24.83 | Larry Kelly Invitational |
10 | BLAISE, Wolf | SO | Winter Haven | 5:27.09 | Lake Region Open |
11 | BARRON, Elijah | SR | First Academy (Orlando) | 5:28.76 | Royal Open 2020 |
12 | ASCENCIO, Jose | FR | Villages | 5:29.06 | Toho Invitational 2020 |
13 | ACOSTA, William | JR | Boone | 5:30.00 | Boone Time Trial |
14 | SIERRA, Glendy | JR | Villages | 5:31.38 | Toho Invitational 2020 |
15 | CARTER, Omega | SO | Winter Haven | 5:31.66 | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
16 | VAZQUEZ, Christian | SO | Edgewater | 5:35.88 | 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic |
17 | MARSH, Mark | FR | First Academy (Orlando) | 5:44.73 | Mount Dora Christian Track and Field Meet |
18 | FALCON, Giovanni | FR | Freedom (Orlando) | 5:45.09 | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
19 | MUNIZ, Jordan | JR | Trinity Prep | 6:29.64 | Lake Howell QUAD 2020 |
20 | PALACIO , AndreĆ | SR | East River | 7:30.76 | Merritt Island Track and Field Invitational |
21 | AGBO, Mcfelix | JR | Villages | NT | |
22 | HICKMAN, Kwanye | SO | East River | NT | |
23 | VASQUEZ-JUAREZ, Christian | FR | Winter Haven | NT |