Seminole County MS Championships 2020Oviedo, FL
2/29/2020

6th Grade Male Teams

PL Team Code Pts
1 Lawton Chiles Middle LCMS 79
2 Sanford Millennium Middle School SANM 49
3 Jackson Heights Middle School JHGT 46
4 Rock Lake Middle School RLMS 40
5 Galileo School for Gifted Learni GSGL 34
6 Markham Woods Middle School LMMW 23.5
7 Indian Trails Middle School (Win WSIT 18.5
8 Sanford Middle School SANF 15.5
9 Teague Middle School TEAG 12
10 Milwee Middle School MILW 10
11 Greenwood Lakes Middle School GLMS 7
12 Tuskawilla Middle School TUMS 1.5

6th Grade Female Teams

PL Team Code Pts
1 Indian Trails Middle School (Win WSIT 72
2 Sanford Middle School SANF 53
3 South Seminole Middle School CSSM 48
4 Lawton Chiles Middle LCMS 44
5 Rock Lake Middle School RLMS 36
6 Greenwood Lakes Middle School GLMS 26
7 Markham Woods Middle School LMMW 24
8 Sanford Millennium Middle School SANM 13
9 Jackson Heights Middle School JHGT 12
10 Teague Middle School TEAG 8
11 Milwee Middle School MILW 5
12 Tuskawilla Middle School TUMS 4

7th grade Male Teams

PL Team Code Pts
1 Greenwood Lakes Middle School GLMS 89
2 Lawton Chiles Middle LCMS 68
3 Jackson Heights Middle School JHGT 56
4 Sanford Millennium Middle School SANM 38
5 Milwee Middle School MILW 20
5 South Seminole Middle School CSSM 20
7 Sanford Middle School SANF 17
8 Tuskawilla Middle School TUMS 12
9 Rock Lake Middle School RLMS 10
10 Galileo School for Gifted Learni GSGL 8
11 Indian Trails Middle School (Win WSIT 6
12 Teague Middle School TEAG 3
12 Markham Woods Middle School LMMW 3

7th grade Female Teams

PL Team Code Pts
1 Greenwood Lakes Middle School GLMS 63
2 Rock Lake Middle School RLMS 55
3 Indian Trails Middle School (Win WSIT 46
4 Lawton Chiles Middle LCMS 42
5 Jackson Heights Middle School JHGT 41
6 South Seminole Middle School CSSM 21
6 Tuskawilla Middle School TUMS 21
8 Galileo School for Gifted Learni GSGL 15
9 Teague Middle School TEAG 13
10 Sanford Middle School SANF 10
11 Markham Woods Middle School LMMW 6
12 Sanford Millennium Middle School SANM 3

8th grade Male Teams

PL Team Code Pts
1 Lawton Chiles Middle LCMS 67
1 South Seminole Middle School CSSM 67
3 Sanford Middle School SANF 59
4 Jackson Heights Middle School JHGT 54
5 Milwee Middle School MILW 34
6 Indian Trails Middle School (Win WSIT 18
7 Rock Lake Middle School RLMS 12
8 Markham Woods Middle School LMMW 11
9 Sanford Millennium Middle School SANM 9
10 Galileo School for Gifted Learni GSGL 8
10 Greenwood Lakes Middle School GLMS 8
12 Teague Middle School TEAG 1

8th grade Female Teams

PL Team Code Pts
1 Indian Trails Middle School (Win WSIT 99
2 Greenwood Lakes Middle School GLMS 81
3 Sanford Middle School SANF 60
4 Lawton Chiles Middle LCMS 45
5 Jackson Heights Middle School JHGT 23
6 Tuskawilla Middle School TUMS 12
7 Rock Lake Middle School RLMS 10
8 South Seminole Middle School CSSM 7
9 Galileo School for Gifted Learni GSGL 6
10 Sanford Millennium Middle School SANM 5

Male Teams

PL Team Code Pts
1 Lawton Chiles Middle LCMS 214
2 Jackson Heights Middle School JHGT 156
3 Greenwood Lakes Middle School GLMS 104
4 Sanford Millennium Middle School SANM 96
5 Sanford Middle School SANF 91.5
6 South Seminole Middle School CSSM 87
7 Milwee Middle School MILW 64
8 Rock Lake Middle School RLMS 62
9 Galileo School for Gifted Learni GSGL 50
10 Indian Trails Middle School (Win WSIT 42.5
11 Markham Woods Middle School LMMW 37.5
12 Teague Middle School TEAG 16
13 Tuskawilla Middle School TUMS 13.5

Female Teams

PL Team Code Pts
1 Indian Trails Middle School (Win WSIT 217
2 Greenwood Lakes Middle School GLMS 170
3 Lawton Chiles Middle LCMS 131
4 Sanford Middle School SANF 123
5 Rock Lake Middle School RLMS 101
6 South Seminole Middle School CSSM 76
6 Jackson Heights Middle School JHGT 76
8 Tuskawilla Middle School TUMS 37
9 Markham Woods Middle School LMMW 30
10 Sanford Millennium Middle School SANM 21
10 Galileo School for Gifted Learni GSGL 21
10 Teague Middle School TEAG 21
13 Milwee Middle School MILW 5

#2 Men's 100 Meters (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 Jimenez, Conner 6 Lawton Chiles Middle 12.48 10 1 (1)
2 Killingsworth, Tyshun 6 Sanford Millennium Middle School 12.97 8 5 (1)
3 Chaplin, J'Len 6 Sanford Millennium Middle School 13.52 6 5 (2)
4 Hendrickson, Anthony 6 Sanford Millennium Middle School 13.67 5 4 (1)
5 Perkins, Marlon 6 Rock Lake Middle School 13.71 4 1 (2)
6 Gilron, Elijah 6 Sanford Middle School 13.79 2.5 2 (1) 13.786
6 Mungovan, Robbie 6 Indian Trails Middle School (Win 13.79 2.5 2 (1) 13.782
8 Thermezi, Tyler 6 Markham Woods Middle School 13.83 0.5 3 (1) 13.830
8 Castillo, Robert 6 Tuskawilla Middle School 13.83 0.5 4 (2) 13.827
10 Frade, Daniel 6 Lawton Chiles Middle 13.88   2 (3)
11 Claydon, Ian 6 Jackson Heights Middle School 14.20   5 (3)
12 Beamon, Dyson 6 Milwee Middle School 14.21   5 (4)
13 Kinnear, Etienne 6 Greenwood Lakes Middle School 14.24   3 (2)
14 Lofton, Christian 6 Indian Trails Middle School (Win 14.32   3 (3)
15 Smith, Ruben 6 Markham Woods Middle School 14.48   3 (4)
16 Morris, Shamar 6 South Seminole Middle School 14.56   1 (3)
17 Sutton, Eshawn 6 Milwee Middle School 14.57   5 (5)
18 Black, Kyler 6 Lawton Chiles Middle 14.68   3 (5)
19 Payton, Tristen 6 Rock Lake Middle School 14.76   1 (4)
20 Roth, Stone 6 Teague Middle School 14.82   5 (6)
21 Breedlove, Taylin 6 Teague Middle School 14.87   5 (7)
22 McDonald, Ayden 6 Sanford Middle School 14.88   2 (4)
23 Billings-Bowers, Jaquavon 6 Greenwood Lakes Middle School 14.89   3 (6)
24 Mosley-Maragh, Jahziel 6 Greenwood Lakes Middle School 14.90   3 (7)
25 Usher, Taj 6 Jackson Heights Middle School 14.93   1 (5)
26 Mike, Justus 6 Rock Lake Middle School 14.97   1 (6)
26 Soto, Julian 6 Galileo School for Gifted Learni 14.97   2 (5)
28 Daboh, Josiah 6 Markham Woods Middle School 15.00   4 (3)
29 Owens, Jaykob 6 South Seminole Middle School 15.02   2 (6)
30 Aristile, Jayden 6 Sanford Middle School 15.15   2 (7)
31 Royster, Taylor 6 Jackson Heights Middle School 15.21   1 (7)
32 Williams, Brian 6 Teague Middle School 15.27   4 (4)
33 Evans, Alexander 6 Galileo School for Gifted Learni 16.50   4 (5)
Prostak, Mason 6 South Seminole Middle School DNS  
Englade, James 8 Milwee Middle School DNS  
Vath, Jacob 6 Tuskawilla Middle School DNS  
Williamson, Ryder 6 Galileo School for Gifted Learni DNS  
Cilento, Roman 6 Indian Trails Middle School (Win DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Jimenez, Conner 6 Lawton Chiles Middle12.48 10
2 Perkins, Marlon 6 Rock Lake Middle School13.71 4
3 Morris, Shamar 6 South Seminole Middle School14.56  
4 Payton, Tristen 6 Rock Lake Middle School14.76  
5 Usher, Taj 6 Jackson Heights Middle School14.93  
6 Mike, Justus 6 Rock Lake Middle School14.97  
7 Royster, Taylor 6 Jackson Heights Middle School15.21  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Gilron, Elijah 6 Sanford Middle School13.79 2.5 13.786
1 Mungovan, Robbie 6 Indian Trails Middle School (Win13.79 2.5 13.782
3 Frade, Daniel 6 Lawton Chiles Middle13.88  
4 McDonald, Ayden 6 Sanford Middle School14.88  
5 Soto, Julian 6 Galileo School for Gifted Learni14.97  
6 Owens, Jaykob 6 South Seminole Middle School15.02  
7 Aristile, Jayden 6 Sanford Middle School15.15  
Prostak, Mason 6 South Seminole Middle SchoolDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Thermezi, Tyler 6 Markham Woods Middle School13.83 0.5 13.830
2 Kinnear, Etienne 6 Greenwood Lakes Middle School14.24  
3 Lofton, Christian 6 Indian Trails Middle School (Win14.32  
4 Smith, Ruben 6 Markham Woods Middle School14.48  
5 Black, Kyler 6 Lawton Chiles Middle14.68  
6 Billings-Bowers, Jaquavon 6 Greenwood Lakes Middle School14.89  
7 Mosley-Maragh, Jahziel 6 Greenwood Lakes Middle School14.90  
Englade, James 8 Milwee Middle SchoolDNS  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Hendrickson, Anthony 6 Sanford Millennium Middle School13.67 5
2 Castillo, Robert 6 Tuskawilla Middle School13.83 0.5 13.827
3 Daboh, Josiah 6 Markham Woods Middle School15.00  
4 Williams, Brian 6 Teague Middle School15.27  
5 Evans, Alexander 6 Galileo School for Gifted Learni16.50  
Vath, Jacob 6 Tuskawilla Middle SchoolDNS  
Williamson, Ryder 6 Galileo School for Gifted LearniDNS  
Cilento, Roman 6 Indian Trails Middle School (WinDNS  


Finals Section: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Killingsworth, Tyshun 6 Sanford Millennium Middle School12.97 8
2 Chaplin, J'Len 6 Sanford Millennium Middle School13.52 6
3 Claydon, Ian 6 Jackson Heights Middle School14.20  
4 Beamon, Dyson 6 Milwee Middle School14.21  
5 Sutton, Eshawn 6 Milwee Middle School14.57  
6 Roth, Stone 6 Teague Middle School14.82  
7 Breedlove, Taylin 6 Teague Middle School14.87  


#3 Men's 100 Meters (7th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 Beckford, Trarell 7 Sanford Millennium Middle School 12.65 10 5 (1)
2 Olsson, Brayden 7 Jackson Heights Middle School 12.82 8 1 (1)
3 Sutton, Julius 7 Jackson Heights Middle School 12.92 6 1 (2)
4 Valentine, Jaden 7 Tuskawilla Middle School 13.28 5 2 (1)
5 Lewis, Jalen 7 Jackson Heights Middle School 13.31 4 1 (3)
6 Robinson, David 7 Greenwood Lakes Middle School 13.38 3 4 (1)
7 Johnson, Noah 7 Sanford Middle School 13.50 2 2 (2)
8 Washington, Tristen 7 Indian Trails Middle School (Win 13.59 1 1 (4)
9 Berchal, Juan 7 Greenwood Lakes Middle School 13.61   3 (1) 13.606
10 Nonthe, Mike 7 Milwee Middle School 13.61   4 (2) 13.610
11 Justice, Noah 7 Galileo School for Gifted Learni 13.70   1 (5) 13.694
12 Danek, Larson 7 South Seminole Middle School 13.70   2 (3) 13.699
13 Perez, Quincy 7 Sanford Middle School 13.87   2 (4)
14 Capp, Nathan 7 Lawton Chiles Middle 13.90   3 (2)
15 Herzberg, Aiden 7 Milwee Middle School 13.95   5 (2)
16 Liggons, Jonte 7 Greenwood Lakes Middle School 13.97   3 (3)
17 Sargent, Samuel 7 Sanford Middle School 14.02   2 (5)
18 Richards, Jayden 7 Teague Middle School 14.13   5 (3)
19 Kirkland, Rory 7 Galileo School for Gifted Learni 14.16   3 (4)
20 Colson, Will 7 South Seminole Middle School 14.17   1 (6)
21 Monzon, Levi 6 Rock Lake Middle School 14.26   1 (7)
22 Smith, Dave 7 Markham Woods Middle School 14.37   2 (6)
23 Billups, Bradley 7 Rock Lake Middle School 14.43   1 (8)
24 Edwards, Dylan 7 Tuskawilla Middle School 14.46   5 (4)
25 Plancher, Malachi 7 South Seminole Middle School 14.59   3 (5)
26 Briggs, Derek 7 Lawton Chiles Middle 14.72   3 (6)
27 Barfield, Oliver 7 Teague Middle School 14.95   4 (3) 14.943
28 Lopez, Issac 7 Lawton Chiles Middle 14.95   3 (7) 14.945
29 Potter, Owen 7 Galileo School for Gifted Learni 15.01   4 (4)
30 Wawrykiw, Ryian 7 Teague Middle School 15.08   4 (5)
31 Stell, Reed 7 Tuskawilla Middle School 15.21   5 (5)
32 Shortal, William 7 Rock Lake Middle School 15.38   2 (7)
Ruffin, Ellison 7 Indian Trails Middle School (Win DNS  
Boddie, Christopher 7 Sanford Millennium Middle School DNS  
Barnes, Chris 7 Markham Woods Middle School DNS  
Cilento, Talon 7 Indian Trails Middle School (Win DNS  
Frye, Andrew 7 Milwee Middle School DNS  
Harris, Jaxon 7 Sanford Millennium Middle School DNS  
Foxworth, James 7 Markham Woods Middle School NT  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Olsson, Brayden 7 Jackson Heights Middle School12.82 8
2 Sutton, Julius 7 Jackson Heights Middle School12.92 6
3 Lewis, Jalen 7 Jackson Heights Middle School13.31 4
4 Washington, Tristen 7 Indian Trails Middle School (Win13.59 1
5 Justice, Noah 7 Galileo School for Gifted Learni13.70   13.694
6 Colson, Will 7 South Seminole Middle School14.17  
7 Monzon, Levi 6 Rock Lake Middle School14.26  
8 Billups, Bradley 7 Rock Lake Middle School14.43  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Valentine, Jaden 7 Tuskawilla Middle School13.28 5
2 Johnson, Noah 7 Sanford Middle School13.50 2
3 Danek, Larson 7 South Seminole Middle School13.70   13.699
4 Perez, Quincy 7 Sanford Middle School13.87  
5 Sargent, Samuel 7 Sanford Middle School14.02  
6 Smith, Dave 7 Markham Woods Middle School14.37  
7 Shortal, William 7 Rock Lake Middle School15.38  
Ruffin, Ellison 7 Indian Trails Middle School (WinDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Berchal, Juan 7 Greenwood Lakes Middle School13.61   13.606
2 Capp, Nathan 7 Lawton Chiles Middle13.90  
3 Liggons, Jonte 7 Greenwood Lakes Middle School13.97  
4 Kirkland, Rory 7 Galileo School for Gifted Learni14.16  
5 Plancher, Malachi 7 South Seminole Middle School14.59  
6 Briggs, Derek 7 Lawton Chiles Middle14.72  
7 Lopez, Issac 7 Lawton Chiles Middle14.95   14.945
Foxworth, James 7 Markham Woods Middle SchoolNT  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Robinson, David 7 Greenwood Lakes Middle School13.38 3
2 Nonthe, Mike 7 Milwee Middle School13.61   13.610
3 Barfield, Oliver 7 Teague Middle School14.95   14.943
4 Potter, Owen 7 Galileo School for Gifted Learni15.01  
5 Wawrykiw, Ryian 7 Teague Middle School15.08  
Boddie, Christopher 7 Sanford Millennium Middle SchoolDNS  
Barnes, Chris 7 Markham Woods Middle SchoolDNS  
Cilento, Talon 7 Indian Trails Middle School (WinDNS  


Finals Section: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Beckford, Trarell 7 Sanford Millennium Middle School12.65 10
2 Herzberg, Aiden 7 Milwee Middle School13.95  
3 Richards, Jayden 7 Teague Middle School14.13  
4 Edwards, Dylan 7 Tuskawilla Middle School14.46  
5 Stell, Reed 7 Tuskawilla Middle School15.21  
Frye, Andrew 7 Milwee Middle SchoolDNS  
Harris, Jaxon 7 Sanford Millennium Middle SchoolDNS  


#1 Men's 100 Meters (8th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 Givens, Nazsir 8 Sanford Middle School 11.91 10 1 (1)
2 Briggs-Rivera, Jasper 8 South Seminole Middle School 12.38 8 1 (2)
3 Englade, Troy 6 Milwee Middle School 12.47 6 2 (1)
4 Perkins, Jordyn 8 Sanford Millennium Middle School 12.56 5 4 (1)
5 Cox, James 8 Sanford Millennium Middle School 12.60 4 5 (1)
6 Cirino, Jacob 8 South Seminole Middle School 12.74 3 1 (3)
7 St John, Justin 8 Lawton Chiles Middle 12.82 2 2 (2)
8 Garced, Michael 8 Markham Woods Middle School 12.88 1 3 (1)
9 Vazquez, Julian 8 South Seminole Middle School 12.89   1 (4)
10 Gilliam, Connor 8 Jackson Heights Middle School 12.96   3 (2)
11 Ludwig, Miles 8 Galileo School for Gifted Learni 12.97   2 (3)
12 Harrison, Brandon 8 Lawton Chiles Middle 12.98   1 (5)
13 Flinch, Mekhi 8 Milwee Middle School 12.99   5 (2)
14 Cook, Logan 8 Sanford Middle School 13.00   2 (4)
15 Williams, Marquet 8 Jackson Heights Middle School 13.07   4 (2)
16 Coldspring, Chrisanto 8 Teague Middle School 13.32   3 (3)
17 Watson, Alex 8 Lawton Chiles Middle 13.34   2 (5) 13.338
18 Watson, Kevin 8 Jackson Heights Middle School 13.34   3 (4) 13.340
19 Mckenzie, Kalven 8 Sanford Middle School 13.37   2 (6) 13.364
20 Amyx, Samuel 8 Rock Lake Middle School 13.37   1 (6) 13.366
21 Bravo, Charles 8 Galileo School for Gifted Learni 13.41   3 (5)
22 Perez, Edgardo 8 Greenwood Lakes Middle School 13.47   4 (3)
23 Crichton, Hasani 8 Rock Lake Middle School 13.48   1 (7)
24 Dixon, Terious 8 Greenwood Lakes Middle School 13.50   4 (4)
25 Kelly, Chasen 8 Sanford Millennium Middle School 13.64   2 (7)
26 Roth, Triston 8 Teague Middle School 13.68   4 (5)
27 Godala, Mrunal 8 Indian Trails Middle School (Win 13.75   3 (6)
28 Humphries, Lance 8 Rock Lake Middle School 13.84   1 (8)
29 Gill, Simon 8 Galileo School for Gifted Learni 14.07   3 (7)
30 Mitsumori, Akashi 8 Indian Trails Middle School (Win 14.16   3 (8)
31 Golden, Jackson 8 Teague Middle School 14.19   5 (3)
32 Carr, Michael 8 Greenwood Lakes Middle School 14.64   4 (6)
33 Artia, Josue 8 Tuskawilla Middle School 14.75   5 (4)
Crowe, Archer 8 Indian Trails Middle School (Win DNS  
March, Deshawn 8 Milwee Middle School DNS  
Newton, Trenton 6 Markham Woods Middle School DNS  
Pennington-Bedio, Kyle 8 Tuskawilla Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Givens, Nazsir 8 Sanford Middle School11.91 10
2 Briggs-Rivera, Jasper 8 South Seminole Middle School12.38 8
3 Cirino, Jacob 8 South Seminole Middle School12.74 3
4 Vazquez, Julian 8 South Seminole Middle School12.89  
5 Harrison, Brandon 8 Lawton Chiles Middle12.98  
6 Amyx, Samuel 8 Rock Lake Middle School13.37   13.366
7 Crichton, Hasani 8 Rock Lake Middle School13.48  
8 Humphries, Lance 8 Rock Lake Middle School13.84  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Englade, Troy 6 Milwee Middle School12.47 6
2 St John, Justin 8 Lawton Chiles Middle12.82 2
3 Ludwig, Miles 8 Galileo School for Gifted Learni12.97  
4 Cook, Logan 8 Sanford Middle School13.00  
5 Watson, Alex 8 Lawton Chiles Middle13.34   13.338
6 Mckenzie, Kalven 8 Sanford Middle School13.37   13.364
7 Kelly, Chasen 8 Sanford Millennium Middle School13.64  
Crowe, Archer 8 Indian Trails Middle School (WinDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Garced, Michael 8 Markham Woods Middle School12.88 1
2 Gilliam, Connor 8 Jackson Heights Middle School12.96  
3 Coldspring, Chrisanto 8 Teague Middle School13.32  
4 Watson, Kevin 8 Jackson Heights Middle School13.34   13.340
5 Bravo, Charles 8 Galileo School for Gifted Learni13.41  
6 Godala, Mrunal 8 Indian Trails Middle School (Win13.75  
7 Gill, Simon 8 Galileo School for Gifted Learni14.07  
8 Mitsumori, Akashi 8 Indian Trails Middle School (Win14.16  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Perkins, Jordyn 8 Sanford Millennium Middle School12.56 5
2 Williams, Marquet 8 Jackson Heights Middle School13.07  
3 Perez, Edgardo 8 Greenwood Lakes Middle School13.47  
4 Dixon, Terious 8 Greenwood Lakes Middle School13.50  
5 Roth, Triston 8 Teague Middle School13.68  
6 Carr, Michael 8 Greenwood Lakes Middle School14.64  
March, Deshawn 8 Milwee Middle SchoolDNS  
Newton, Trenton 6 Markham Woods Middle SchoolDNS  


Finals Section: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Cox, James 8 Sanford Millennium Middle School12.60 4
2 Flinch, Mekhi 8 Milwee Middle School12.99  
3 Golden, Jackson 8 Teague Middle School14.19  
4 Artia, Josue 8 Tuskawilla Middle School14.75  
Pennington-Bedio, Kyle 8 Tuskawilla Middle SchoolDNS  


#5 Women's 100 Meters (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 Lockhart, Maliyah 6 South Seminole Middle School 13.92 10 3 (1)
2 Adams, Ja'kerria 6 South Seminole Middle School 14.16 8 2 (1)
3 Lowery, Vanessa 8 Sanford Middle School 14.17 6 1 (1)
4 Poe, Addison 6 Sanford Middle School 14.25 5 1 (2)
5 Merthie, Dakara 6 Greenwood Lakes Middle School 14.33 4 1 (3)
6 Wright, Linda 6 Milwee Middle School 14.36 3 5 (1)
7 Mirville, Nade'ge 6 South Seminole Middle School 14.41 2 3 (2)
8 Lindsey, Deyannah 6 Sanford Millennium Middle School 14.44 1 5 (2) 14.433
9 Hayes, Erica 6 Markham Woods Middle School 14.44   3 (3) 14.439
10 Nwaogwugwu, Ramiah 6 Teague Middle School 14.45   4 (1)
11 Fernandez, Madden 6 Sanford Millennium Middle School 14.46   4 (2)
12 Reyes, Gabriella 6 Indian Trails Middle School (Win 14.61   1 (4)
13 Turner, Athena 6 Lawton Chiles Middle 14.85   2 (2)
14 Breedlove, Toeryonna 6 Teague Middle School 14.95   4 (3)
15 Reyes, Briana 6 Sanford Middle School 15.10   1 (5)
16 Ross, Julia 6 Jackson Heights Middle School 15.23   1 (6)
17 Konz, Isabelle 6 Lawton Chiles Middle 15.39   3 (4)
18 Malpica, Carolyn 6 Tuskawilla Middle School 15.42   4 (4)
19 Cook, Dilana 6 Greenwood Lakes Middle School 15.43   2 (3)
20 Rivera, Chloey 6 Tuskawilla Middle School 15.50   5 (3)
21 London, Ke'ajhia 6 Sanford Millennium Middle School 15.55   4 (5)
22 Wolf, Ciara 6 Milwee Middle School 15.66   4 (6)
23 Jimenez, Dana 6 Indian Trails Middle School (Win 15.73   3 (5)
24 Rooks, Ayanne 6 Greenwood Lakes Middle School 15.75   2 (4)
25 Karel, Katie 6 Lawton Chiles Middle 15.79   3 (6)
26 Stewart, Caroline 6 Rock Lake Middle School 15.90   2 (5)
27 Maurer, Chaney 6 Jackson Heights Middle School 15.93   1 (7)
28 Bennett, Abigail 6 Markham Woods Middle School 16.13   3 (7)
29 Bender, Alexa 6 Markham Woods Middle School 16.15   3 (8)
30 Noble, Tatiyana 6 Jackson Heights Middle School 16.70   2 (6)
31 Schumaker, Kayla 6 Rock Lake Middle School 16.77   2 (7)
32 Farrell, Ashlynn 6 Teague Middle School 16.82   4 (7)
33 Morales, Ivanna 6 Rock Lake Middle School 17.33   2 (8)
34 Crawford, Madison 6 Indian Trails Middle School (Win 17.51   1 (8)
35 Canada, Cadence 6 Galileo School for Gifted Learni 17.96   4 (8)
Banks, Iyanna 6 Milwee Middle School NT  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Lowery, Vanessa 8 Sanford Middle School14.17 6
2 Poe, Addison 6 Sanford Middle School14.25 5
3 Merthie, Dakara 6 Greenwood Lakes Middle School14.33 4
4 Reyes, Gabriella 6 Indian Trails Middle School (Win14.61  
5 Reyes, Briana 6 Sanford Middle School15.10  
6 Ross, Julia 6 Jackson Heights Middle School15.23  
7 Maurer, Chaney 6 Jackson Heights Middle School15.93  
8 Crawford, Madison 6 Indian Trails Middle School (Win17.51  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Adams, Ja'kerria 6 South Seminole Middle School14.16 8
2 Turner, Athena 6 Lawton Chiles Middle14.85  
3 Cook, Dilana 6 Greenwood Lakes Middle School15.43  
4 Rooks, Ayanne 6 Greenwood Lakes Middle School15.75  
5 Stewart, Caroline 6 Rock Lake Middle School15.90  
6 Noble, Tatiyana 6 Jackson Heights Middle School16.70  
7 Schumaker, Kayla 6 Rock Lake Middle School16.77  
8 Morales, Ivanna 6 Rock Lake Middle School17.33  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Lockhart, Maliyah 6 South Seminole Middle School13.92 10
2 Mirville, Nade'ge 6 South Seminole Middle School14.41 2
3 Hayes, Erica 6 Markham Woods Middle School14.44   14.439
4 Konz, Isabelle 6 Lawton Chiles Middle15.39  
5 Jimenez, Dana 6 Indian Trails Middle School (Win15.73  
6 Karel, Katie 6 Lawton Chiles Middle15.79  
7 Bennett, Abigail 6 Markham Woods Middle School16.13  
8 Bender, Alexa 6 Markham Woods Middle School16.15  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Nwaogwugwu, Ramiah 6 Teague Middle School14.45  
2 Fernandez, Madden 6 Sanford Millennium Middle School14.46  
3 Breedlove, Toeryonna 6 Teague Middle School14.95  
4 Malpica, Carolyn 6 Tuskawilla Middle School15.42  
5 London, Ke'ajhia 6 Sanford Millennium Middle School15.55  
6 Wolf, Ciara 6 Milwee Middle School15.66  
7 Farrell, Ashlynn 6 Teague Middle School16.82  
8 Canada, Cadence 6 Galileo School for Gifted Learni17.96  


Finals Section: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Wright, Linda 6 Milwee Middle School14.36 3
2 Lindsey, Deyannah 6 Sanford Millennium Middle School14.44 1 14.433
3 Rivera, Chloey 6 Tuskawilla Middle School15.50  
Banks, Iyanna 6 Milwee Middle SchoolNT  


#4 Women's 100 Meters (7th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 Edwards, Milani 7 Teague Middle School 13.74 10 4 (1)
2 Ary, Kennedi 7 Rock Lake Middle School 13.97 8 1 (1)
3 Young, Tiana 7 Rock Lake Middle School 14.05 6 1 (2)
4 White, Alicyn 7 Sanford Middle School 14.10 5 1 (3)
5 Berry, Ava 7 Greenwood Lakes Middle School 14.37 4 2 (1)
6 Farwig, Peyton 7 Lawton Chiles Middle 14.45 3 1 (4)
7 HOWARD, Ja'ziyah 7 South Seminole Middle School 14.48 2 2 (2)
8 McCaslin, Lily 7 Jackson Heights Middle School 14.71 1 2 (3)
9 Burgos, Shelsy 8 Sanford Millennium Middle School 14.83   3 (1) 14.824
10 Serio, Any 7 Markham Woods Middle School 14.83   3 (2) 14.828
11 Thupili, Harshini 7 Jackson Heights Middle School 14.84   4 (2)
12 Lindsey, Aniyah 7 Sanford Millennium Middle School 14.87   4 (3)
13 Digori, Gia 7 Lawton Chiles Middle 14.92   1 (5)
14 Wimbush, Jaliya 7 South Seminole Middle School 15.03   3 (3)
15 Wolf, Cassidy 7 Milwee Middle School 15.04   3 (4) 15.036
15 Hodge, Maiya 7 Markham Woods Middle School 15.04   3 (4) 15.036
17 Richardson, Aniyah 7 South Seminole Middle School 15.22   1 (6)
18 Sanchez, Daisy 8 Sanford Middle School 15.33   4 (4)
19 Ferguson, A'Karia 7 Sanford Millennium Middle School 15.40   3 (6)
20 Ogawa, Elizabeth 7 Teague Middle School 15.46   3 (7)
21 Ortiz, Emelyn 6 Greenwood Lakes Middle School 15.52   2 (4)
22 Bush, Nykila 7 Lawton Chiles Middle 15.55   2 (5)
23 Burgos, Janessa 7 Greenwood Lakes Middle School 15.59   2 (6)
24 James, Jo'Naria 8 Sanford Middle School 16.22   1 (7)
25 Greene, avery 7 Rock Lake Middle School 16.61   1 (8)
26 Lakic, Alivia 7 Markham Woods Middle School 16.98   3 (8)
27 Roman, Ana 7 Jackson Heights Middle School 17.88   2 (7)
Terito, Gianna 7 Tuskawilla Middle School DNS  
Griffith, Jaiden 7 Teague Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Ary, Kennedi 7 Rock Lake Middle School13.97 8
2 Young, Tiana 7 Rock Lake Middle School14.05 6
3 White, Alicyn 7 Sanford Middle School14.10 5
4 Farwig, Peyton 7 Lawton Chiles Middle14.45 3
5 Digori, Gia 7 Lawton Chiles Middle14.92  
6 Richardson, Aniyah 7 South Seminole Middle School15.22  
7 James, Jo'Naria 8 Sanford Middle School16.22  
8 Greene, avery 7 Rock Lake Middle School16.61  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Berry, Ava 7 Greenwood Lakes Middle School14.37 4
2 HOWARD, Ja'ziyah 7 South Seminole Middle School14.48 2
3 McCaslin, Lily 7 Jackson Heights Middle School14.71 1
4 Ortiz, Emelyn 6 Greenwood Lakes Middle School15.52  
5 Bush, Nykila 7 Lawton Chiles Middle15.55  
6 Burgos, Janessa 7 Greenwood Lakes Middle School15.59  
7 Roman, Ana 7 Jackson Heights Middle School17.88  
Terito, Gianna 7 Tuskawilla Middle SchoolDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Burgos, Shelsy 8 Sanford Millennium Middle School14.83   14.824
2 Serio, Any 7 Markham Woods Middle School14.83   14.828
3 Wimbush, Jaliya 7 South Seminole Middle School15.03  
4 Wolf, Cassidy 7 Milwee Middle School15.04   15.036
4 Hodge, Maiya 7 Markham Woods Middle School15.04   15.036
6 Ferguson, A'Karia 7 Sanford Millennium Middle School15.40  
7 Ogawa, Elizabeth 7 Teague Middle School15.46  
8 Lakic, Alivia 7 Markham Woods Middle School16.98  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Edwards, Milani 7 Teague Middle School13.74 10
2 Thupili, Harshini 7 Jackson Heights Middle School14.84  
3 Lindsey, Aniyah 7 Sanford Millennium Middle School14.87  
4 Sanchez, Daisy 8 Sanford Middle School15.33  
Griffith, Jaiden 7 Teague Middle SchoolDNS  


#6 Women's 100 Meters (8th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 Varvarigos, Raegan 8 Lawton Chiles Middle 13.34 10 1 (1)
2 Allen, Sidney 8 Sanford Middle School 13.65 8 1 (2)
3 Iva, Kylie 8 Greenwood Lakes Middle School 13.66 6 2 (1)
4 Brown, U'nitee 8 Greenwood Lakes Middle School 13.75 5 1 (3)
5 Gaffney, Kendyl 8 Indian Trails Middle School (Win 13.93 4 1 (4)
6 Burkshire, Olivia 8 Sanford Middle School 13.95 3 1 (5)
7 Hargrove, Aaleeany 8 Tuskawilla Middle School 14.14 2 2 (2) 14.135
8 Nock, Amirah 8 Sanford Middle School 14.14 1 1 (6) 14.136
9 Littles, D'Arris 8 Sanford Millennium Middle School 14.21   4 (1)
10 Slavik, Madison 8 Jackson Heights Middle School 14.31   1 (7)
11 Cirino, Alyssa 8 South Seminole Middle School 14.33   2 (3)
12 Blonshine, Makenna 8 Lawton Chiles Middle 14.50   2 (4)
13 Meadows, Hailey 8 Greenwood Lakes Middle School 14.54   3 (1)
14 Townsend, Jamisan 8 Jackson Heights Middle School 14.57   2 (5)
15 West, Ava 8 Lawton Chiles Middle 14.73   2 (6)
16 Spilling, Camdyn 8 Indian Trails Middle School (Win 14.84   2 (7)
17 Wilson, Ella 7 Rock Lake Middle School 14.87   1 (8)
18 Kirk, Maggie 8 South Seminole Middle School 14.92   3 (2)
19 Stepanek, Sophie 8 South Seminole Middle School 15.13   3 (3)
20 Heath, Le'Osha 8 Markham Woods Middle School 15.23   3 (4)
21 Barrelle, Amy 8 Indian Trails Middle School (Win 15.29   3 (5)
22 Lawrence, Jalina 8 Sanford Millennium Middle School 15.30   4 (2)
23 Cabal, Maya 8 Jackson Heights Middle School 15.34   3 (6)
24 Wilson, Kamiyah 8 Tuskawilla Middle School 15.55   3 (7)
25 Smith, Elise 8 Sanford Millennium Middle School 15.78   4 (3)
26 Allen, Ava 8 Teague Middle School 15.84   4 (4) 15.835
27 Cerderia, Khiara 8 Tuskawilla Middle School 15.84   4 (5) 15.836
28 Mitchell, Shamaira 8 Markham Woods Middle School 16.39   4 (6)
29 Cortes, Aliyah 7 Rock Lake Middle School 16.63   3 (8)
cooper, zariah 8 Milwee Middle School DNS  
Martin, Tatiana 7 Markham Woods Middle School DNS  
Harris, Quiana 8 Teague Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Varvarigos, Raegan 8 Lawton Chiles Middle13.34 10
2 Allen, Sidney 8 Sanford Middle School13.65 8
3 Brown, U'nitee 8 Greenwood Lakes Middle School13.75 5
4 Gaffney, Kendyl 8 Indian Trails Middle School (Win13.93 4
5 Burkshire, Olivia 8 Sanford Middle School13.95 3
6 Nock, Amirah 8 Sanford Middle School14.14 1 14.136
7 Slavik, Madison 8 Jackson Heights Middle School14.31  
8 Wilson, Ella 7 Rock Lake Middle School14.87  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Iva, Kylie 8 Greenwood Lakes Middle School13.66 6
2 Hargrove, Aaleeany 8 Tuskawilla Middle School14.14 2 14.135
3 Cirino, Alyssa 8 South Seminole Middle School14.33  
4 Blonshine, Makenna 8 Lawton Chiles Middle14.50  
5 Townsend, Jamisan 8 Jackson Heights Middle School14.57  
6 West, Ava 8 Lawton Chiles Middle14.73  
7 Spilling, Camdyn 8 Indian Trails Middle School (Win14.84  
cooper, zariah 8 Milwee Middle SchoolDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Meadows, Hailey 8 Greenwood Lakes Middle School14.54  
2 Kirk, Maggie 8 South Seminole Middle School14.92  
3 Stepanek, Sophie 8 South Seminole Middle School15.13  
4 Heath, Le'Osha 8 Markham Woods Middle School15.23  
5 Barrelle, Amy 8 Indian Trails Middle School (Win15.29  
6 Cabal, Maya 8 Jackson Heights Middle School15.34  
7 Wilson, Kamiyah 8 Tuskawilla Middle School15.55  
8 Cortes, Aliyah 7 Rock Lake Middle School16.63  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Littles, D'Arris 8 Sanford Millennium Middle School14.21  
2 Lawrence, Jalina 8 Sanford Millennium Middle School15.30  
3 Smith, Elise 8 Sanford Millennium Middle School15.78  
4 Allen, Ava 8 Teague Middle School15.84   15.835
5 Cerderia, Khiara 8 Tuskawilla Middle School15.84   15.836
6 Mitchell, Shamaira 8 Markham Woods Middle School16.39  
Martin, Tatiana 7 Markham Woods Middle SchoolDNS  
Harris, Quiana 8 Teague Middle SchoolDNS  


#8 Men's 200 Meters (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Jimenez, Conner 6 Lawton Chiles Middle 25.29 10 1 (1)
2 Killingsworth, Tyshun 6 Sanford Millennium Middle School 26.28 8 4 (1)
3 Hendrickson, Anthony 6 Sanford Millennium Middle School 27.95 6 4 (2)
4 Perkins, Marlon 6 Rock Lake Middle School 27.99 5 2 (1)
5 Chaplin, J'Len 6 Sanford Millennium Middle School 28.02 4 5 (1)
6 Gilron, Elijah 6 Sanford Middle School 28.29 3 1 (2)
7 Frade, Daniel 6 Lawton Chiles Middle 28.30 2 1 (3)
8 Englade, James 8 Milwee Middle School 28.36 1 2 (2)
9 Castillo, Robert 6 Tuskawilla Middle School 28.63   4 (3)
10 Williams, Bradley 6 Greenwood Lakes Middle School 28.65   2 (3)
11 Mungovan, Robbie 6 Indian Trails Middle School (Win 28.69   1 (4)
12 Martir, Logan 6 Jackson Heights Middle School 29.20   5 (2)
13 Cilento, Roman 6 Indian Trails Middle School (Win 29.86   2 (4)
14 Usher, Taj 6 Jackson Heights Middle School 30.16   5 (3)
15 Breedlove, Taylin 6 Teague Middle School 30.57   5 (4)
16 Cochran, Jaden 6 South Seminole Middle School 30.61   3 (1)
17 Roth, Stone 6 Teague Middle School 30.69   4 (4)
18 Lofton, Christian 6 Indian Trails Middle School (Win 30.71   1 (5)
19 Scott, Chance 6 Greenwood Lakes Middle School 30.82   3 (2)
20 Gracey, Javion 6 Teague Middle School 31.20   4 (5)
21 Hawkins, Tobias 8 Sanford Middle School 31.28   1 (6)
22 King, Jacob 6 Sanford Middle School 31.33   1 (7)
23 Smith, Sawyer 6 Markham Woods Middle School 31.68   2 (5)
24 Velazquez, Yonel 6 Lawton Chiles Middle 31.95   1 (8)
25 Kinnear, Etienne 6 Greenwood Lakes Middle School 31.97   3 (3)
26 Smith, Ruben 6 Markham Woods Middle School 32.17   2 (6)
27 Soto, Julian 6 Galileo School for Gifted Learni 32.33   2 (7)
28 Karat, Kiran 6 Rock Lake Middle School 32.90   3 (4)
29 Alvarado, Rolando 6 South Seminole Middle School 33.76   3 (5)
30 FRAZIER, Derek 6 South Seminole Middle School 33.82   3 (6)
31 Fowler, Carson 6 Rock Lake Middle School 36.57   3 (7)
32 Behr, Wade 6 Milwee Middle School 36.91   4 (6)
Thermezi, Tyler 6 Markham Woods Middle School DNS  
Williamson, Ryder 6 Galileo School for Gifted Learni DNS  
Walker, Isaiah 6 Tuskawilla Middle School DNS  
Solomon, Jovanni 6 Milwee Middle School DNS  
Galarza, Kyle 6 Tuskawilla Middle School DNS  
Lee, Kopelan 6 Jackson Heights Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Jimenez, Conner 6 Lawton Chiles Middle25.29 10
2 Gilron, Elijah 6 Sanford Middle School28.29 3
3 Frade, Daniel 6 Lawton Chiles Middle28.30 2
4 Mungovan, Robbie 6 Indian Trails Middle School (Win28.69  
5 Lofton, Christian 6 Indian Trails Middle School (Win30.71  
6 Hawkins, Tobias 8 Sanford Middle School31.28  
7 King, Jacob 6 Sanford Middle School31.33  
8 Velazquez, Yonel 6 Lawton Chiles Middle31.95  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Perkins, Marlon 6 Rock Lake Middle School27.99 5
2 Englade, James 8 Milwee Middle School28.36 1
3 Williams, Bradley 6 Greenwood Lakes Middle School28.65  
4 Cilento, Roman 6 Indian Trails Middle School (Win29.86  
5 Smith, Sawyer 6 Markham Woods Middle School31.68  
6 Smith, Ruben 6 Markham Woods Middle School32.17  
7 Soto, Julian 6 Galileo School for Gifted Learni32.33  
Thermezi, Tyler 6 Markham Woods Middle SchoolDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Cochran, Jaden 6 South Seminole Middle School30.61  
2 Scott, Chance 6 Greenwood Lakes Middle School30.82  
3 Kinnear, Etienne 6 Greenwood Lakes Middle School31.97  
4 Karat, Kiran 6 Rock Lake Middle School32.90  
5 Alvarado, Rolando 6 South Seminole Middle School33.76  
6 FRAZIER, Derek 6 South Seminole Middle School33.82  
7 Fowler, Carson 6 Rock Lake Middle School36.57  
Williamson, Ryder 6 Galileo School for Gifted LearniDNS  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Killingsworth, Tyshun 6 Sanford Millennium Middle School26.28 8
2 Hendrickson, Anthony 6 Sanford Millennium Middle School27.95 6
3 Castillo, Robert 6 Tuskawilla Middle School28.63  
4 Roth, Stone 6 Teague Middle School30.69  
5 Gracey, Javion 6 Teague Middle School31.20  
6 Behr, Wade 6 Milwee Middle School36.91  
Walker, Isaiah 6 Tuskawilla Middle SchoolDNS  
Solomon, Jovanni 6 Milwee Middle SchoolDNS  


Finals Section: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Chaplin, J'Len 6 Sanford Millennium Middle School28.02 4
2 Martir, Logan 6 Jackson Heights Middle School29.20  
3 Usher, Taj 6 Jackson Heights Middle School30.16  
4 Breedlove, Taylin 6 Teague Middle School30.57  
Galarza, Kyle 6 Tuskawilla Middle SchoolDNS  
Lee, Kopelan 6 Jackson Heights Middle SchoolDNS  


#9 Men's 200 Meters (7th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 Soto Rivera, Jaysen 7 Greenwood Lakes Middle School 25.17 10 1 (1)
2 Beckford, Trarell 7 Sanford Millennium Middle School 25.23 8 5 (1)
3 Parks, David 7 Greenwood Lakes Middle School 25.71 6 1 (2)
4 Gentile, Brendan 7 Milwee Middle School 26.22 5 5 (2)
5 Foscolo, Ryan 7 Lawton Chiles Middle 27.27 4 2 (1)
6 Johnson, Noah 7 Sanford Middle School 27.39 3 1 (3)
7 Hahn, Drew 7 Jackson Heights Middle School 27.40 2 4 (1) 27.395
8 Washington, Tristen 7 Indian Trails Middle School (Win 27.40 1 1 (4) 27.396
9 Valentine, Jaden 7 Tuskawilla Middle School 27.96   2 (2)
10 Aguirre, Dylan 7 Teague Middle School 28.03   3 (1)
11 Capp, Nathan 7 Lawton Chiles Middle 28.11   2 (3)
12 Danek, Larson 7 South Seminole Middle School 28.27   1 (5)
13 Foxworth, James 7 Markham Woods Middle School 28.28   3 (2)
14 Richards, Jayden 7 Teague Middle School 28.56   4 (2)
15 Griffith, Coleman 7 Lawton Chiles Middle 28.57   2 (4)
16 Nonthe, Mike 7 Milwee Middle School 28.62   4 (3)
17 Herzberg, Aiden 7 Milwee Middle School 28.67   5 (3)
18 Smith, Dave 7 Markham Woods Middle School 28.89   3 (3)
19 Colson, Will 7 South Seminole Middle School 29.05   1 (6) 29.041
19 Sidman, Kaden 7 Galileo School for Gifted Learni 29.05   2 (5) 29.041
21 Kirkland, Rory 7 Galileo School for Gifted Learni 29.15   3 (4)
22 Justice, Noah 7 Galileo School for Gifted Learni 29.24   3 (5)
23 Lanning, Brendan 7 Markham Woods Middle School 29.46   3 (6)
24 Eroh, Dylan 7 Jackson Heights Middle School 29.82   5 (4)
25 Forbes, Mason 7 South Seminole Middle School 29.91   2 (6)
26 Barfield, Oliver 7 Teague Middle School 30.01   4 (4)
27 Woodside, Jesiah 7 Sanford Middle School 30.10   2 (7)
28 Cippola, Gio 7 Sanford Middle School 30.22   2 (8)
29 White, Jakob 7 Rock Lake Middle School 30.98   3 (7)
30 Sutton, Julius 7 Jackson Heights Middle School 31.02   5 (5)
31 Shortal, William 7 Rock Lake Middle School 31.80   4 (5)
32 Liggons, Jonte 7 Greenwood Lakes Middle School 34.07   1 (7)
Ruffin, Ellison 7 Indian Trails Middle School (Win DNS  
Torres, Johan 7 Indian Trails Middle School (Win DNS  
Edwards, Dylan 7 Tuskawilla Middle School DNS  
Douglas, Corey 7 Sanford Millennium Middle School DNS  
Streich, Anderson 7 Rock Lake Middle School DNS  
Roberts, Jaiden 7 Tuskawilla Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Soto Rivera, Jaysen 7 Greenwood Lakes Middle School25.17 10
2 Parks, David 7 Greenwood Lakes Middle School25.71 6
3 Johnson, Noah 7 Sanford Middle School27.39 3
4 Washington, Tristen 7 Indian Trails Middle School (Win27.40 1 27.396
5 Danek, Larson 7 South Seminole Middle School28.27  
6 Colson, Will 7 South Seminole Middle School29.05   29.041
7 Liggons, Jonte 7 Greenwood Lakes Middle School34.07  
Ruffin, Ellison 7 Indian Trails Middle School (WinDNS  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Foscolo, Ryan 7 Lawton Chiles Middle27.27 4
2 Valentine, Jaden 7 Tuskawilla Middle School27.96  
3 Capp, Nathan 7 Lawton Chiles Middle28.11  
4 Griffith, Coleman 7 Lawton Chiles Middle28.57  
5 Sidman, Kaden 7 Galileo School for Gifted Learni29.05   29.041
6 Forbes, Mason 7 South Seminole Middle School29.91  
7 Woodside, Jesiah 7 Sanford Middle School30.10  
8 Cippola, Gio 7 Sanford Middle School30.22  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Aguirre, Dylan 7 Teague Middle School28.03  
2 Foxworth, James 7 Markham Woods Middle School28.28  
3 Smith, Dave 7 Markham Woods Middle School28.89  
4 Kirkland, Rory 7 Galileo School for Gifted Learni29.15  
5 Justice, Noah 7 Galileo School for Gifted Learni29.24  
6 Lanning, Brendan 7 Markham Woods Middle School29.46  
7 White, Jakob 7 Rock Lake Middle School30.98  
Torres, Johan 7 Indian Trails Middle School (WinDNS  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Hahn, Drew 7 Jackson Heights Middle School27.40 2 27.395
2 Richards, Jayden 7 Teague Middle School28.56  
3 Nonthe, Mike 7 Milwee Middle School28.62  
4 Barfield, Oliver 7 Teague Middle School30.01  
5 Shortal, William 7 Rock Lake Middle School31.80  
Edwards, Dylan 7 Tuskawilla Middle SchoolDNS  
Douglas, Corey 7 Sanford Millennium Middle SchoolDNS  
Streich, Anderson 7 Rock Lake Middle SchoolDNS  


Finals Section: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Beckford, Trarell 7 Sanford Millennium Middle School25.23 8
2 Gentile, Brendan 7 Milwee Middle School26.22 5
3 Herzberg, Aiden 7 Milwee Middle School28.67  
4 Eroh, Dylan 7 Jackson Heights Middle School29.82  
5 Sutton, Julius 7 Jackson Heights Middle School31.02  
Roberts, Jaiden 7 Tuskawilla Middle SchoolDNS  


#7 Men's 200 Meters (8th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 Givens, Nazsir 8 Sanford Middle School 24.33 10 1 (1)
2 Englade, Troy 6 Milwee Middle School 25.21 8 1 (2)
3 Flinch, Mekhi 8 Milwee Middle School 25.55 6 4 (1)
4 Briggs-Rivera, Jasper 8 South Seminole Middle School 25.72 5 1 (3)
5 Cirino, Jacob 8 South Seminole Middle School 25.84 4 2 (1)
6 Ludwig, Miles 8 Galileo School for Gifted Learni 25.88 3 1 (4)
7 Garced, Michael 8 Markham Woods Middle School 25.89 2 3 (1)
8 Amyx, Samuel 8 Rock Lake Middle School 26.48 1 2 (2)
9 Kelly, Chasen 8 Sanford Millennium Middle School 26.52   1 (5)
10 Gibson, Zachary 8 Greenwood Lakes Middle School 26.60   3 (2)
11 Rhodes, James 8 Lawton Chiles Middle 26.64   2 (3)
12 Briggs-Rivera, Jadon 8 South Seminole Middle School 26.79   3 (3)
13 Mckenzie, Kalven 8 Sanford Middle School 27.11   1 (6)
14 Coldspring, Chrisanto 8 Teague Middle School 27.16   3 (4)
15 Hilson, Collin 8 Jackson Heights Middle School 27.25   4 (2)
16 Thimm, Robert 8 Sanford Middle School 27.30   2 (4)
17 Williams, Lester 8 Sanford Millennium Middle School 27.46   3 (5)
18 Watson, Alex 8 Lawton Chiles Middle 27.63   2 (5)
19 Law, Kade 8 Jackson Heights Middle School 27.77   4 (3)
20 Woodward, Mathew 8 Jackson Heights Middle School 27.96   3 (6)
21 Crichton, Hasani 8 Rock Lake Middle School 28.04   2 (6) 28.031
22 Godala, Mrunal 8 Indian Trails Middle School (Win 28.04   3 (7) 28.040
23 Roth, Triston 8 Teague Middle School 28.35   4 (4)
24 Perez, Edgardo 8 Greenwood Lakes Middle School 28.42   1 (7)
25 Petersen, Cameron 8 Galileo School for Gifted Learni 28.83   4 (5)
26 Bravo, Charles 8 Galileo School for Gifted Learni 29.43   4 (6)
27 Golden, Jackson 8 Teague Middle School 29.68   4 (7)
28 Carr, Michael 8 Greenwood Lakes Middle School 30.08   3 (8)
29 St John, Justin 8 Lawton Chiles Middle 36.75   2 (7)
Crowe, Archer 8 Indian Trails Middle School (Win DNS  
Mitsumori, Akashi 8 Indian Trails Middle School (Win DNS  
Newton, Trenton 6 Markham Woods Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Givens, Nazsir 8 Sanford Middle School24.33 10
2 Englade, Troy 6 Milwee Middle School25.21 8
3 Briggs-Rivera, Jasper 8 South Seminole Middle School25.72 5
4 Ludwig, Miles 8 Galileo School for Gifted Learni25.88 3
5 Kelly, Chasen 8 Sanford Millennium Middle School26.52  
6 Mckenzie, Kalven 8 Sanford Middle School27.11  
7 Perez, Edgardo 8 Greenwood Lakes Middle School28.42  
Crowe, Archer 8 Indian Trails Middle School (WinDNS  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Cirino, Jacob 8 South Seminole Middle School25.84 4
2 Amyx, Samuel 8 Rock Lake Middle School26.48 1
3 Rhodes, James 8 Lawton Chiles Middle26.64  
4 Thimm, Robert 8 Sanford Middle School27.30  
5 Watson, Alex 8 Lawton Chiles Middle27.63  
6 Crichton, Hasani 8 Rock Lake Middle School28.04   28.031
7 St John, Justin 8 Lawton Chiles Middle36.75  
Mitsumori, Akashi 8 Indian Trails Middle School (WinDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Garced, Michael 8 Markham Woods Middle School25.89 2
2 Gibson, Zachary 8 Greenwood Lakes Middle School26.60  
3 Briggs-Rivera, Jadon 8 South Seminole Middle School26.79  
4 Coldspring, Chrisanto 8 Teague Middle School27.16  
5 Williams, Lester 8 Sanford Millennium Middle School27.46  
6 Woodward, Mathew 8 Jackson Heights Middle School27.96  
7 Godala, Mrunal 8 Indian Trails Middle School (Win28.04   28.040
8 Carr, Michael 8 Greenwood Lakes Middle School30.08  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Flinch, Mekhi 8 Milwee Middle School25.55 6
2 Hilson, Collin 8 Jackson Heights Middle School27.25  
3 Law, Kade 8 Jackson Heights Middle School27.77  
4 Roth, Triston 8 Teague Middle School28.35  
5 Petersen, Cameron 8 Galileo School for Gifted Learni28.83  
6 Bravo, Charles 8 Galileo School for Gifted Learni29.43  
7 Golden, Jackson 8 Teague Middle School29.68  
Newton, Trenton 6 Markham Woods Middle SchoolDNS  


#10 Women's 200 Meters (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 Lockhart, Maliyah 6 South Seminole Middle School 28.46 10 1 (1)
2 Hayes, Erica 6 Markham Woods Middle School 29.07 8 2 (1)
3 Lowery, Vanessa 8 Sanford Middle School 29.29 6 1 (2)
4 Nwaogwugwu, Ramiah 6 Teague Middle School 29.58 5 3 (1)
5 Mirville, Nade'ge 6 South Seminole Middle School 29.81 4 5 (1)
6 Crawford, Madison 6 Indian Trails Middle School (Win 29.98 3 1 (3)
7 Adams, Ja'kerria 6 South Seminole Middle School 30.28 2 1 (4)
8 Turner, Athena 6 Lawton Chiles Middle 30.69 1 1 (5)
9 Poe, Addison 6 Sanford Middle School 30.84   1 (6)
10 Reyes, Gabriella 6 Indian Trails Middle School (Win 30.85   2 (2)
11 Slain, Lexie 6 Indian Trails Middle School (Win 30.95   2 (3)
12 Smith, Kacey 6 Teague Middle School 31.00   4 (1)
13 Breedlove, Toeryonna 6 Teague Middle School 31.08   3 (2)
14 Harvey, Naima 6 Sanford Millennium Middle School 31.40   5 (2)
15 Hall, Princess 6 Sanford Millennium Middle School 32.39   4 (2) 32.382
16 Brooks, Jazoriah 6 Sanford Middle School 32.52   3 (3)
17 Konz, Isabelle 6 Lawton Chiles Middle 32.81   1 (7) 32.805
18 Hammock, Addison 6 Rock Lake Middle School 32.81   2 (4) 32.810
19 Malpica, Carolyn 6 Tuskawilla Middle School 33.04   4 (3)
20 Cruz, Jayla 6 Lawton Chiles Middle 33.39   1 (8)
21 Mckay, Ava 6 Greenwood Lakes Middle School 33.95   2 (5)
22 Miles, Amarius 6 Milwee Middle School 34.17   3 (4)
23 Cooper, Iyunee 6 Greenwood Lakes Middle School 34.29   2 (6)
24 Bennett, Abigail 6 Markham Woods Middle School 34.67   3 (5)
25 Morales, Ivanna 6 Rock Lake Middle School 35.40   3 (6)
26 Armstrong, Faith 6 Sanford Millennium Middle School 35.61   5 (3)
27 Rogowski, Lea 6 Tuskawilla Middle School 37.67  
Garcia Galaviz, Dulce 6 Greenwood Lakes Middle School DNS  
Mantilla, Lucy 6 Jackson Heights Middle School DNS  
Spalding, Maddison 6 Rock Lake Middle School DNS  
Bender, Alexa 6 Markham Woods Middle School DNS  
Wolf, Ciara 6 Milwee Middle School DNS  
Batista, Zoe 6 Tuskawilla Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Lockhart, Maliyah 6 South Seminole Middle School28.46 10
2 Lowery, Vanessa 8 Sanford Middle School29.29 6
3 Crawford, Madison 6 Indian Trails Middle School (Win29.98 3
4 Adams, Ja'kerria 6 South Seminole Middle School30.28 2
5 Turner, Athena 6 Lawton Chiles Middle30.69 1
6 Poe, Addison 6 Sanford Middle School30.84  
7 Konz, Isabelle 6 Lawton Chiles Middle32.81   32.805
8 Cruz, Jayla 6 Lawton Chiles Middle33.39  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Hayes, Erica 6 Markham Woods Middle School29.07 8
2 Reyes, Gabriella 6 Indian Trails Middle School (Win30.85  
3 Slain, Lexie 6 Indian Trails Middle School (Win30.95  
4 Hammock, Addison 6 Rock Lake Middle School32.81   32.810
5 Mckay, Ava 6 Greenwood Lakes Middle School33.95  
6 Cooper, Iyunee 6 Greenwood Lakes Middle School34.29  
Garcia Galaviz, Dulce 6 Greenwood Lakes Middle SchoolDNS  
Mantilla, Lucy 6 Jackson Heights Middle SchoolDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Nwaogwugwu, Ramiah 6 Teague Middle School29.58 5
2 Breedlove, Toeryonna 6 Teague Middle School31.08  
3 Brooks, Jazoriah 6 Sanford Middle School32.52  
4 Miles, Amarius 6 Milwee Middle School34.17  
5 Bennett, Abigail 6 Markham Woods Middle School34.67  
6 Morales, Ivanna 6 Rock Lake Middle School35.40  
Spalding, Maddison 6 Rock Lake Middle SchoolDNS  
Bender, Alexa 6 Markham Woods Middle SchoolDNS  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
Rogowski, Lea 6 Tuskawilla Middle School37.67  
1 Smith, Kacey 6 Teague Middle School31.00  
2 Hall, Princess 6 Sanford Millennium Middle School32.39   32.382
3 Malpica, Carolyn 6 Tuskawilla Middle School33.04  
Wolf, Ciara 6 Milwee Middle SchoolDNS  
Batista, Zoe 6 Tuskawilla Middle SchoolDNS  


Finals Section: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Mirville, Nade'ge 6 South Seminole Middle School29.81 4
2 Harvey, Naima 6 Sanford Millennium Middle School31.40  
3 Armstrong, Faith 6 Sanford Millennium Middle School35.61  


#12 Women's 200 Meters (7th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Stokes, Ava 7 Tuskawilla Middle School 28.00 10 1 (1)
2 Slater, Dzyia 7 Indian Trails Middle School (Win 28.69 8 1 (2)
3 Ary, Kennedi 7 Rock Lake Middle School 28.70 6 1 (3)
4 Voigt, Anna 7 Greenwood Lakes Middle School 29.01 5 2 (1)
5 Berehowsky, Dawson 6 Rock Lake Middle School 29.23 4 2 (2)
6 Edwards, Milani 7 Teague Middle School 29.61 3 5 (1)
7 Wimbush, Jaliya 7 South Seminole Middle School 29.89 2 1 (4)
8 Burgos, Janessa 7 Greenwood Lakes Middle School 29.91 1 2 (3)
9 White, Alicyn 7 Sanford Middle School 29.93   1 (5)
10 Farwig, Peyton 7 Lawton Chiles Middle 30.20   1 (6)
11 HOWARD, Ja'ziyah 7 South Seminole Middle School 30.41   2 (4)
12 Digori, Gia 7 Lawton Chiles Middle 30.47   2 (5)
13 Serio, Any 7 Markham Woods Middle School 30.66   3 (1)
14 Thupili, Harshini 7 Jackson Heights Middle School 30.87   4 (1)
15 Harris, Gabrielle 7 Greenwood Lakes Middle School 30.98   2 (6)
16 Cadman, Amaya 7 Galileo School for Gifted Learni 31.19   3 (2)
17 Koch, Grace 7 Galileo School for Gifted Learni 31.35   2 (7)
18 Bush, Nykila 7 Lawton Chiles Middle 31.36   2 (8)
19 Ogawa, Elizabeth 7 Teague Middle School 31.82   5 (2)
20 Wolf, Cassidy 7 Milwee Middle School 32.01   4 (2)
21 JACK, RYLEE 7 Jackson Heights Middle School 32.49   4 (3)
22 Carter, Hensley 7 Teague Middle School 32.61   3 (3)
23 Tyler, Anaiah 7 Milwee Middle School 33.36   4 (4)
24 Allen, Kalina 7 Sanford Millennium Middle School 34.25   3 (4)
25 Greene, avery 7 Rock Lake Middle School 34.34   3 (5)
26 Stubbs, Janiya 7 Markham Woods Middle School 34.61   3 (6)
27 Hernandez, Ava 7 Sanford Millennium Middle School 34.82   5 (3)
28 Long, Lexi 8 Milwee Middle School 35.17   3 (7)
29 James, Jo'Naria 8 Sanford Middle School 35.48   1 (7)
30 Weerhackoon, Dynali 7 Jackson Heights Middle School 38.24   4 (5)
31 Chisolm, Zari 7 Sanford Millennium Middle School 44.81   4 (6)
Richardson, Aniyah 7 South Seminole Middle School DNS  
Strange, Kendall 7 Markham Woods Middle School DNS  
Warner, Aliyah 7 Sanford Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Stokes, Ava 7 Tuskawilla Middle School28.00 10
2 Slater, Dzyia 7 Indian Trails Middle School (Win28.69 8
3 Ary, Kennedi 7 Rock Lake Middle School28.70 6
4 Wimbush, Jaliya 7 South Seminole Middle School29.89 2
5 White, Alicyn 7 Sanford Middle School29.93  
6 Farwig, Peyton 7 Lawton Chiles Middle30.20  
7 James, Jo'Naria 8 Sanford Middle School35.48  
Richardson, Aniyah 7 South Seminole Middle SchoolDNS  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Voigt, Anna 7 Greenwood Lakes Middle School29.01 5
2 Berehowsky, Dawson 6 Rock Lake Middle School29.23 4
3 Burgos, Janessa 7 Greenwood Lakes Middle School29.91 1
4 HOWARD, Ja'ziyah 7 South Seminole Middle School30.41  
5 Digori, Gia 7 Lawton Chiles Middle30.47  
6 Harris, Gabrielle 7 Greenwood Lakes Middle School30.98  
7 Koch, Grace 7 Galileo School for Gifted Learni31.35  
8 Bush, Nykila 7 Lawton Chiles Middle31.36  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Serio, Any 7 Markham Woods Middle School30.66  
2 Cadman, Amaya 7 Galileo School for Gifted Learni31.19  
3 Carter, Hensley 7 Teague Middle School32.61  
4 Allen, Kalina 7 Sanford Millennium Middle School34.25  
5 Greene, avery 7 Rock Lake Middle School34.34  
6 Stubbs, Janiya 7 Markham Woods Middle School34.61  
7 Long, Lexi 8 Milwee Middle School35.17  
Strange, Kendall 7 Markham Woods Middle SchoolDNS  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Thupili, Harshini 7 Jackson Heights Middle School30.87  
2 Wolf, Cassidy 7 Milwee Middle School32.01  
3 JACK, RYLEE 7 Jackson Heights Middle School32.49  
4 Tyler, Anaiah 7 Milwee Middle School33.36  
5 Weerhackoon, Dynali 7 Jackson Heights Middle School38.24  
6 Chisolm, Zari 7 Sanford Millennium Middle School44.81  
Warner, Aliyah 7 Sanford Middle SchoolDNS  


Finals Section: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Edwards, Milani 7 Teague Middle School29.61 3
2 Ogawa, Elizabeth 7 Teague Middle School31.82  
3 Hernandez, Ava 7 Sanford Millennium Middle School34.82  


#11 Women's 200 Meters (8th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Iva, Kylie 8 Greenwood Lakes Middle School 27.68 10 1 (1)
2 Gaffney, Kendyl 8 Indian Trails Middle School (Win 27.72 8 1 (2)
3 Blonshine, Makenna 8 Lawton Chiles Middle 28.79 6 1 (3)
4 Burkshire, Olivia 8 Sanford Middle School 28.93 5 1 (4)
5 Pagan, Payton 8 Indian Trails Middle School (Win 29.09 4 1 (5)
6 Storemi, Oluwadara 8 Sanford Middle School 29.13 3 1 (6)
7 Hargrove, Aaleeany 8 Tuskawilla Middle School 29.36 2 4 (1)
8 Nock, Amirah 8 Sanford Middle School 29.44 1 1 (7)
9 Brown, U'nitee 8 Greenwood Lakes Middle School 29.58   2 (1)
10 Costa, Casey 8 Lawton Chiles Middle 29.95   2 (2)
11 Smith, Bristol 8 Greenwood Lakes Middle School 30.42   2 (3)
12 Wilson, Ella 7 Rock Lake Middle School 30.83   1 (8)
13 Smith, Makenna 8 Jackson Heights Middle School 31.39   4 (2)
14 Chase, Lily 7 Rock Lake Middle School 31.50   2 (4)
15 Stepanek, Sophie 8 South Seminole Middle School 31.59   2 (5)
16 Harrell, Keiana 8 Sanford Millennium Middle School 32.01   3 (1)
17 Keke, Audrey 8 Jackson Heights Middle School 32.14   3 (2)
18 Prudot, Zabet 8 Galileo School for Gifted Learni 32.17   2 (6)
19 Baksa, Frances 8 Rock Lake Middle School 33.03   3 (3)
20 Piloto, Alysa 8 South Seminole Middle School 33.05   3 (4)
21 Gay, Judenie 8 South Seminole Middle School 33.39   2 (7)
22 Godwin, Annabelle 8 Jackson Heights Middle School 34.06   4 (3)
23 Williams, Morgan 8 Sanford Millennium Middle School 34.15   4 (4)
Rogers, Madison 8 Lawton Chiles Middle DNS  
Martin, Tatiana 7 Markham Woods Middle School DNS  
Heath, Le'Osha 8 Markham Woods Middle School DNS  
Mitchell, Shamaira 8 Markham Woods Middle School DNS  
Allen, Ava 8 Teague Middle School DNS  
Harris, Quiana 8 Teague Middle School DNS  
Robinson, Anaiah 8 Sanford Millennium Middle School DNS  
cooper, zariah 8 Milwee Middle School DNS  
Wilson, Kamiyah 8 Tuskawilla Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Iva, Kylie 8 Greenwood Lakes Middle School27.68 10
2 Gaffney, Kendyl 8 Indian Trails Middle School (Win27.72 8
3 Blonshine, Makenna 8 Lawton Chiles Middle28.79 6
4 Burkshire, Olivia 8 Sanford Middle School28.93 5
5 Pagan, Payton 8 Indian Trails Middle School (Win29.09 4
6 Storemi, Oluwadara 8 Sanford Middle School29.13 3
7 Nock, Amirah 8 Sanford Middle School29.44 1
8 Wilson, Ella 7 Rock Lake Middle School30.83  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Brown, U'nitee 8 Greenwood Lakes Middle School29.58  
2 Costa, Casey 8 Lawton Chiles Middle29.95  
3 Smith, Bristol 8 Greenwood Lakes Middle School30.42  
4 Chase, Lily 7 Rock Lake Middle School31.50  
5 Stepanek, Sophie 8 South Seminole Middle School31.59  
6 Prudot, Zabet 8 Galileo School for Gifted Learni32.17  
7 Gay, Judenie 8 South Seminole Middle School33.39  
Rogers, Madison 8 Lawton Chiles MiddleDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Harrell, Keiana 8 Sanford Millennium Middle School32.01  
2 Keke, Audrey 8 Jackson Heights Middle School32.14  
3 Baksa, Frances 8 Rock Lake Middle School33.03  
4 Piloto, Alysa 8 South Seminole Middle School33.05  
Martin, Tatiana 7 Markham Woods Middle SchoolDNS  
Heath, Le'Osha 8 Markham Woods Middle SchoolDNS  
Mitchell, Shamaira 8 Markham Woods Middle SchoolDNS  
Allen, Ava 8 Teague Middle SchoolDNS  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Hargrove, Aaleeany 8 Tuskawilla Middle School29.36 2
2 Smith, Makenna 8 Jackson Heights Middle School31.39  
3 Godwin, Annabelle 8 Jackson Heights Middle School34.06  
4 Williams, Morgan 8 Sanford Millennium Middle School34.15  
Harris, Quiana 8 Teague Middle SchoolDNS  
Robinson, Anaiah 8 Sanford Millennium Middle SchoolDNS  
cooper, zariah 8 Milwee Middle SchoolDNS  
Wilson, Kamiyah 8 Tuskawilla Middle SchoolDNS  


#14 Men's 400 Meters (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL Note
1 Smith, Ruben 6 Markham Woods Middle School 1:07.19 10 1 (1)
2 Mccullough, Jake 6 Rock Lake Middle School 1:09.95 8 1 (2)
3 Clark, Ashton 6 Lawton Chiles Middle 1:10.08 6 1 (3)
4 Frye, Alex 6 Milwee Middle School 1:10.26 5 4 (1)
5 VIETTAM, BUI 6 Jackson Heights Middle School 1:13.38 4 5 (1)
6 Taub, Tyler 6 Rock Lake Middle School 1:14.40 3 2 (1)
7 Peronti, Connor 6 Teague Middle School 1:14.78 2 3 (1)
8 Bertot, Blake 6 Lawton Chiles Middle 1:15.08 1 1 (4)
9 Summers, Tyson 6 Indian Trails Middle School (Win 1:15.88   1 (5)
10 Rodriguez, Alvaro 6 Greenwood Lakes Middle School 1:15.95   2 (2)
11 Bouey, Rashaud 6 South Seminole Middle School 1:16.02   2 (3)
12 Portillo, Eliot 6 Milwee Middle School 1:17.80   4 (2) 1:17.794
13 Santiago, Peter 6 Greenwood Lakes Middle School 1:17.80   3 (2) 1:17.796
14 Armstrong, Aiden 6 Milwee Middle School 1:19.46   4 (3)
15 Alvarado, Rolando 6 South Seminole Middle School 1:19.58   2 (4)
16 FULLER, CHANCE 6 Jackson Heights Middle School 1:20.86   3 (3)
17 Reyes, Zanye 6 Greenwood Lakes Middle School 1:21.85   2 (5)
18 LeRoy, Luc 6 Markham Woods Middle School 1:21.97   2 (6)
19 Murray, Tyler 6 Sanford Millennium Middle School 1:27.71   3 (4)
20 Concepcion, Aiden 6 Teague Middle School 1:30.60   3 (5)
Cilento, Roman 6 Indian Trails Middle School (Win DNS  
Prostak, Mason 6 South Seminole Middle School DNS  
Fitzgerald, Kelton 6 Lawton Chiles Middle DNS  
Kadzban, Max 6 Markham Woods Middle School DNS  
Adams, Aiden 6 Rock Lake Middle School DNS  
Kelley, Travis 6 Sanford Millennium Middle School DNS  
McDonald, Ayden 6 Sanford Middle School DNS  
Jackson, Daniel 6 Sanford Middle School DNS  
Torres, Luis 6 Sanford Millennium Middle School DNS  
Baran, Josh 6 Teague Middle School DNS  
Ammune, Nicholas 6 Sanford Middle School DNS  
Vath, Jacob 6 Tuskawilla Middle School DNS  
Walker, Isaiah 6 Tuskawilla Middle School DNS  
WOODWARD, JACK 6 Jackson Heights Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Smith, Ruben 6 Markham Woods Middle School1:07.19 10
2 Mccullough, Jake 6 Rock Lake Middle School1:09.95 8
3 Clark, Ashton 6 Lawton Chiles Middle1:10.08 6
4 Bertot, Blake 6 Lawton Chiles Middle1:15.08 1
5 Summers, Tyson 6 Indian Trails Middle School (Win1:15.88  
Cilento, Roman 6 Indian Trails Middle School (WinDNS  
Prostak, Mason 6 South Seminole Middle SchoolDNS  
Fitzgerald, Kelton 6 Lawton Chiles MiddleDNS  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Taub, Tyler 6 Rock Lake Middle School1:14.40 3
2 Rodriguez, Alvaro 6 Greenwood Lakes Middle School1:15.95  
3 Bouey, Rashaud 6 South Seminole Middle School1:16.02  
4 Alvarado, Rolando 6 South Seminole Middle School1:19.58  
5 Reyes, Zanye 6 Greenwood Lakes Middle School1:21.85  
6 LeRoy, Luc 6 Markham Woods Middle School1:21.97  
Kadzban, Max 6 Markham Woods Middle SchoolDNS  
Adams, Aiden 6 Rock Lake Middle SchoolDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Peronti, Connor 6 Teague Middle School1:14.78 2
2 Santiago, Peter 6 Greenwood Lakes Middle School1:17.80   1:17.796
3 FULLER, CHANCE 6 Jackson Heights Middle School1:20.86  
4 Murray, Tyler 6 Sanford Millennium Middle School1:27.71  
5 Concepcion, Aiden 6 Teague Middle School1:30.60  
Kelley, Travis 6 Sanford Millennium Middle SchoolDNS  
McDonald, Ayden 6 Sanford Middle SchoolDNS  
Jackson, Daniel 6 Sanford Middle SchoolDNS  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Frye, Alex 6 Milwee Middle School1:10.26 5
2 Portillo, Eliot 6 Milwee Middle School1:17.80   1:17.794
3 Armstrong, Aiden 6 Milwee Middle School1:19.46  
Torres, Luis 6 Sanford Millennium Middle SchoolDNS  
Baran, Josh 6 Teague Middle SchoolDNS  
Ammune, Nicholas 6 Sanford Middle SchoolDNS  
Vath, Jacob 6 Tuskawilla Middle SchoolDNS  


Finals Section: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 VIETTAM, BUI 6 Jackson Heights Middle School1:13.38 4
Walker, Isaiah 6 Tuskawilla Middle SchoolDNS  
WOODWARD, JACK 6 Jackson Heights Middle SchoolDNS  


#15 Men's 400 Meters (7th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Beckford, Trarell 7 Sanford Millennium Middle School 1:00.52 10 3 (1)
2 Jackson, Jayden 7 Greenwood Lakes Middle School 1:02.01 8 1 (1)
3 Todd, Germany 7 Greenwood Lakes Middle School 1:02.07 6 1 (2)
4 Foscolo, Ryan 7 Lawton Chiles Middle 1:02.83 5 1 (3)
5 Washington, Tristen 7 Indian Trails Middle School (Win 1:02.88 4 2 (1)
6 Manning, Brady 7 Jackson Heights Middle School 1:03.71 3 3 (2)
7 Aguirre, Dylan 7 Teague Middle School 1:04.50 2 2 (2)
8 Sidman, Kaden 7 Galileo School for Gifted Learni 1:04.98 1 1 (4)
9 Griffith, Coleman 7 Lawton Chiles Middle 1:06.45   1 (5)
10 Smith, Dave 7 Markham Woods Middle School 1:08.30   2 (3)
11 Akin, Taner 7 Milwee Middle School 1:08.48   4 (1)
12 Brock-Edgar, Finn 7 Lawton Chiles Middle 1:08.73   2 (4)
13 Porterfield, Jacob 7 Galileo School for Gifted Learni 1:09.60   2 (5)
14 Murphy, Colby 7 South Seminole Middle School 1:09.79   1 (6)
15 Santiago, Jaiden 7 Markham Woods Middle School 1:10.14   3 (3)
16 Andino Sanchez, Dereck 7 Greenwood Lakes Middle School 1:10.23   3 (4)
17 Colson, Will 7 South Seminole Middle School 1:11.24   2 (6)
18 Fredell, Jared 7 Jackson Heights Middle School 1:11.49   4 (2)
19 Roberts, Jaiden 7 Tuskawilla Middle School 1:11.58   4 (3)
20 Nieves, Raeden 7 Milwee Middle School 1:12.70   4 (4)
21 Echevarria, Jadenlee 7 Tuskawilla Middle School 1:14.15   3 (5)
22 Fuller, Marcus Jayden 7 Rock Lake Middle School 1:14.24   3 (6)
23 Kanistras, Nelson 7 Jackson Heights Middle School 1:17.71   3 (7)
24 Rahman, Nicholas 7 South Seminole Middle School 1:17.94   1 (7)
Swisher, Liam 8 Milwee Middle School DNS  
Foxworth, James 7 Markham Woods Middle School DNS  
Cilento, Talon 7 Indian Trails Middle School (Win DNS  
Ruffin, Ellison 7 Indian Trails Middle School (Win DNS  
Wawrykiw, Ryian 7 Teague Middle School DNS  
Penn, Zachary 7 Teague Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Jackson, Jayden 7 Greenwood Lakes Middle School1:02.01 8
2 Todd, Germany 7 Greenwood Lakes Middle School1:02.07 6
3 Foscolo, Ryan 7 Lawton Chiles Middle1:02.83 5
4 Sidman, Kaden 7 Galileo School for Gifted Learni1:04.98 1
5 Griffith, Coleman 7 Lawton Chiles Middle1:06.45  
6 Murphy, Colby 7 South Seminole Middle School1:09.79  
7 Rahman, Nicholas 7 South Seminole Middle School1:17.94  
Ruffin, Ellison 7 Indian Trails Middle School (WinDNS  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Washington, Tristen 7 Indian Trails Middle School (Win1:02.88 4
2 Aguirre, Dylan 7 Teague Middle School1:04.50 2
3 Smith, Dave 7 Markham Woods Middle School1:08.30  
4 Brock-Edgar, Finn 7 Lawton Chiles Middle1:08.73  
5 Porterfield, Jacob 7 Galileo School for Gifted Learni1:09.60  
6 Colson, Will 7 South Seminole Middle School1:11.24  
Foxworth, James 7 Markham Woods Middle SchoolDNS  
Cilento, Talon 7 Indian Trails Middle School (WinDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Beckford, Trarell 7 Sanford Millennium Middle School1:00.52 10
2 Manning, Brady 7 Jackson Heights Middle School1:03.71 3
3 Santiago, Jaiden 7 Markham Woods Middle School1:10.14  
4 Andino Sanchez, Dereck 7 Greenwood Lakes Middle School1:10.23  
5 Echevarria, Jadenlee 7 Tuskawilla Middle School1:14.15  
6 Fuller, Marcus Jayden 7 Rock Lake Middle School1:14.24  
7 Kanistras, Nelson 7 Jackson Heights Middle School1:17.71  
Swisher, Liam 8 Milwee Middle SchoolDNS  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Akin, Taner 7 Milwee Middle School1:08.48  
2 Fredell, Jared 7 Jackson Heights Middle School1:11.49  
3 Roberts, Jaiden 7 Tuskawilla Middle School1:11.58  
4 Nieves, Raeden 7 Milwee Middle School1:12.70  
Wawrykiw, Ryian 7 Teague Middle SchoolDNS  
Penn, Zachary 7 Teague Middle SchoolDNS  


#13 Men's 400 Meters (8th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Givens, Nazsir 8 Sanford Middle School 56.87 10 1 (1)
2 Garced, Michael 8 Markham Woods Middle School 59.31 8 1 (2)
3 Baker, Jaden 8 South Seminole Middle School 1:00.13 6 1 (3)
4 Orr, Marek 8 Lawton Chiles Middle 1:01.21 5 1 (4)
5 Rhodes, James 8 Lawton Chiles Middle 1:01.40 4 1 (5)
6 Marshall, Blake 8 Greenwood Lakes Middle School 1:02.69 3 1 (6)
7 Herzberg, Christian 8 Milwee Middle School 1:02.80 2 4 (1)
8 Prowell, Andrew 8 Indian Trails Middle School (Win 1:03.89 1 2 (1)
9 Huet, Ethan 8 Indian Trails Middle School (Win 1:04.08   2 (2)
10 Thimm, Robert 8 Sanford Middle School 1:04.17   4 (2)
11 Egerton, Myles 8 Jackson Heights Middle School 1:04.62   2 (3)
12 Hayes, Omaury 8 Greenwood Lakes Middle School 1:06.16   2 (4)
13 Cannon, Elijah 8 Milwee Middle School 1:07.11   5 (1)
14 Scanlon, Julian 8 Lawton Chiles Middle 1:07.19   2 (5)
15 Anand, Auyush 8 Jackson Heights Middle School 1:08.46   4 (3)
16 Maurer, Hudson 8 Jackson Heights Middle School 1:10.83   2 (6)
17 Golden, Jackson 8 Teague Middle School 1:12.17   5 (2)
18 Artia, Josue 8 Tuskawilla Middle School 1:12.27   4 (4)
19 Henning, Nathan 8 Rock Lake Middle School 1:15.20   3 (1)
20 Rodriguez, Anthony 8 Tuskawilla Middle School 1:15.37   5 (3)
21 Hakimjee, Raj 8 Rock Lake Middle School 1:15.76   3 (2)
22 Carter, Bryce 8 Teague Middle School 1:15.82   4 (5)
23 Penn, Evan 8 Teague Middle School 1:25.67   4 (6)
Middleton, Jayden 8 Greenwood Lakes Middle School DNS  
Turner, Riley 8 South Seminole Middle School DNS  
Campbell, Jared 8 South Seminole Middle School DNS  
Barbee, Jacob 8 Indian Trails Middle School (Win DNS  
Shackleford, Josiah 8 Sanford Middle School DNS  
Bronga, William 8 Galileo School for Gifted Learni NT  
Cruz-Abreu, Gustavo 8 Galileo School for Gifted Learni NT  
Englade, Troy 6 Milwee Middle School NT  
Scott, Ezra 8 Galileo School for Gifted Learni NT  
Rebolledo, Diego 8 Markham Woods Middle School NT  
Sapp, Micah 8 Markham Woods Middle School NT  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Givens, Nazsir 8 Sanford Middle School56.87 10
2 Garced, Michael 8 Markham Woods Middle School59.31 8
3 Baker, Jaden 8 South Seminole Middle School1:00.13 6
4 Orr, Marek 8 Lawton Chiles Middle1:01.21 5
5 Rhodes, James 8 Lawton Chiles Middle1:01.40 4
6 Marshall, Blake 8 Greenwood Lakes Middle School1:02.69 3
Middleton, Jayden 8 Greenwood Lakes Middle SchoolDNS  
Turner, Riley 8 South Seminole Middle SchoolDNS  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Prowell, Andrew 8 Indian Trails Middle School (Win1:03.89 1
2 Huet, Ethan 8 Indian Trails Middle School (Win1:04.08  
3 Egerton, Myles 8 Jackson Heights Middle School1:04.62  
4 Hayes, Omaury 8 Greenwood Lakes Middle School1:06.16  
5 Scanlon, Julian 8 Lawton Chiles Middle1:07.19  
6 Maurer, Hudson 8 Jackson Heights Middle School1:10.83  
Campbell, Jared 8 South Seminole Middle SchoolDNS  
Barbee, Jacob 8 Indian Trails Middle School (WinDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Henning, Nathan 8 Rock Lake Middle School1:15.20  
2 Hakimjee, Raj 8 Rock Lake Middle School1:15.76  
Bronga, William 8 Galileo School for Gifted LearniNT  
Cruz-Abreu, Gustavo 8 Galileo School for Gifted LearniNT  
Englade, Troy 6 Milwee Middle SchoolNT  
Scott, Ezra 8 Galileo School for Gifted LearniNT  
Rebolledo, Diego 8 Markham Woods Middle SchoolNT  
Sapp, Micah 8 Markham Woods Middle SchoolNT  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Herzberg, Christian 8 Milwee Middle School1:02.80 2
2 Thimm, Robert 8 Sanford Middle School1:04.17  
3 Anand, Auyush 8 Jackson Heights Middle School1:08.46  
4 Artia, Josue 8 Tuskawilla Middle School1:12.27  
5 Carter, Bryce 8 Teague Middle School1:15.82  
6 Penn, Evan 8 Teague Middle School1:25.67  
Shackleford, Josiah 8 Sanford Middle SchoolDNS  


Finals Section: 5

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Cannon, Elijah 8 Milwee Middle School1:07.11  
2 Golden, Jackson 8 Teague Middle School1:12.17  
3 Rodriguez, Anthony 8 Tuskawilla Middle School1:15.37  


#18 Women's 400 Meters (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Fuller, Layla 6 Rock Lake Middle School 1:03.68 10 1 (1)
2 Huet, Kendra 6 Indian Trails Middle School (Win 1:08.67 8 1 (2)
3 Simpson, Jaelyn 6 Indian Trails Middle School (Win 1:10.31 6 1 (3)
4 Karel, Katie 6 Lawton Chiles Middle 1:11.63 5 1 (4)
5 Harvey, Naima 6 Sanford Millennium Middle School 1:12.25 4 3 (1)
6 Linder, Sophia 6 Tuskawilla Middle School 1:14.25 3 3 (2)
7 Kilbourne, Danika 6 Greenwood Lakes Middle School 1:14.50 2 2 (1)
8 Rinne, Miranda 6 Indian Trails Middle School (Win 1:14.91 1 4 (1)
9 Miller, Chloe 6 Lawton Chiles Middle 1:15.17   2 (2)
10 Castaliera, Kayla 6 Tuskawilla Middle School 1:17.23   4 (2)
11 Jackson, Layla 6 Greenwood Lakes Middle School 1:17.34   2 (3)
12 Roman, Isabella 6 Sanford Middle School 1:18.54   4 (3)
13 Boni, Gabriella 6 Rock Lake Middle School 1:19.37   2 (4)
14 GILHOOLY, KATHRYN 6 Jackson Heights Middle School 1:19.73   1 (5)
15 Pitman, Payton 6 Lawton Chiles Middle 1:20.62   1 (6)
16 Croom, Charli 6 Sanford Millennium Middle School 1:21.51   3 (3)
17 McMahon, Naomi 6 Teague Middle School 1:24.99   3 (4)
18 Garcia Galaviz, Dulce 6 Greenwood Lakes Middle School 1:26.42   2 (5)
19 Bennett, Abigail 6 Markham Woods Middle School 1:27.53   2 (6)
20 Williams, Kamryn 6 Sanford Millennium Middle School 1:33.15   4 (4)
21 Marx, Madilynn 6 South Seminole Middle School 1:40.61   3 (5)
22 HELWIG, BAILEY 6 Jackson Heights Middle School 1:44.15   3 (6)
Fiori, Alexis 6 Rock Lake Middle School DNS  
Kim, Kira 6 Jackson Heights Middle School DNS  
Gallego, Avalise 6 South Seminole Middle School DNS  
Logsdon, Addison 6 Sanford Middle School DNS  
Boyd, Rain 6 South Seminole Middle School DNS  
Robb, Kierstin 6 Sanford Middle School DNS  
Williams, Kloe 6 Teague Middle School DNS  
Vallee, Sophia 6 Teague Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Fuller, Layla 6 Rock Lake Middle School1:03.68 10
2 Huet, Kendra 6 Indian Trails Middle School (Win1:08.67 8
3 Simpson, Jaelyn 6 Indian Trails Middle School (Win1:10.31 6
4 Karel, Katie 6 Lawton Chiles Middle1:11.63 5
5 GILHOOLY, KATHRYN 6 Jackson Heights Middle School1:19.73  
6 Pitman, Payton 6 Lawton Chiles Middle1:20.62  
Fiori, Alexis 6 Rock Lake Middle SchoolDNS  
Kim, Kira 6 Jackson Heights Middle SchoolDNS  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Kilbourne, Danika 6 Greenwood Lakes Middle School1:14.50 2
2 Miller, Chloe 6 Lawton Chiles Middle1:15.17  
3 Jackson, Layla 6 Greenwood Lakes Middle School1:17.34  
4 Boni, Gabriella 6 Rock Lake Middle School1:19.37  
5 Garcia Galaviz, Dulce 6 Greenwood Lakes Middle School1:26.42  
6 Bennett, Abigail 6 Markham Woods Middle School1:27.53  
Gallego, Avalise 6 South Seminole Middle SchoolDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Harvey, Naima 6 Sanford Millennium Middle School1:12.25 4
2 Linder, Sophia 6 Tuskawilla Middle School1:14.25 3
3 Croom, Charli 6 Sanford Millennium Middle School1:21.51  
4 McMahon, Naomi 6 Teague Middle School1:24.99  
5 Marx, Madilynn 6 South Seminole Middle School1:40.61  
6 HELWIG, BAILEY 6 Jackson Heights Middle School1:44.15  
Logsdon, Addison 6 Sanford Middle SchoolDNS  
Boyd, Rain 6 South Seminole Middle SchoolDNS  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Rinne, Miranda 6 Indian Trails Middle School (Win1:14.91 1
2 Castaliera, Kayla 6 Tuskawilla Middle School1:17.23  
3 Roman, Isabella 6 Sanford Middle School1:18.54  
4 Williams, Kamryn 6 Sanford Millennium Middle School1:33.15  
Robb, Kierstin 6 Sanford Middle SchoolDNS  
Williams, Kloe 6 Teague Middle SchoolDNS  
Vallee, Sophia 6 Teague Middle SchoolDNS  


#16 Women's 400 Meters (7th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Slater, Dzyia 7 Indian Trails Middle School (Win 1:06.62 10 1 (1)
2 Mason, Gabriella 7 Indian Trails Middle School (Win 1:07.77 8 1 (2)
3 Kim, Addison 7 Jackson Heights Middle School 1:11.17 6 3 (1)
4 Berehowsky, Dawson 6 Rock Lake Middle School 1:11.90 5 1 (3)
5 Cadman, Amaya 7 Galileo School for Gifted Learni 1:12.61 4 1 (4)
6 Cachet, Olivia 7 Lawton Chiles Middle 1:13.54 3 1 (5)
7 Serio, Any 7 Markham Woods Middle School 1:13.97 2 2 (1)
8 Walsh, Madeline 6 Lawton Chiles Middle 1:15.48 1 1 (6)
9 Sheets, Lindsay 7 Greenwood Lakes Middle School 1:15.60   1 (7)
10 Strange, Kendall 7 Markham Woods Middle School 1:16.50   2 (2)
11 Bengel, Allison 7 Galileo School for Gifted Learni 1:17.86   2 (3)
12 Garcia, Keileen 7 South Seminole Middle School 1:17.92   2 (4)
13 Merlin, Celine 7 Lawton Chiles Middle 1:19.67   2 (5)
14 Battle, Maurisa 7 South Seminole Middle School 1:19.82   3 (2)
15 Jean Michel, Jasmine 7 Greenwood Lakes Middle School 1:22.04   2 (6)
16 Shibla-Elam, Brooke 7 Markham Woods Middle School 1:22.26   2 (7)
17 Reger, Sienna 7 Sanford Millennium Middle School 1:22.75   3 (3)
18 Rodriguez, Rhiana 7 Greenwood Lakes Middle School 1:25.90   2 (8)
19 Brown, Nia 7 Teague Middle School 1:27.08   4 (1)
20 Charnell, Makennah 7 South Seminole Middle School 1:28.96   3 (4)
21 Kelly, Neveah 7 Sanford Millennium Middle School 1:32.64   4 (2)
Calloway, Andreana 7 Sanford Middle School DNS  
White, Alicyn 7 Sanford Middle School DNS  
Carter, Hensley 7 Teague Middle School DNS  
Brown, Caroline 7 Sanford Millennium Middle School DNS  
Brickley, Ingrid 7 Teague Middle School DNS  
Wise, Kaialani 7 Indian Trails Middle School (Win NT  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Slater, Dzyia 7 Indian Trails Middle School (Win1:06.62 10
2 Mason, Gabriella 7 Indian Trails Middle School (Win1:07.77 8
3 Berehowsky, Dawson 6 Rock Lake Middle School1:11.90 5
4 Cadman, Amaya 7 Galileo School for Gifted Learni1:12.61 4
5 Cachet, Olivia 7 Lawton Chiles Middle1:13.54 3
6 Walsh, Madeline 6 Lawton Chiles Middle1:15.48 1
7 Sheets, Lindsay 7 Greenwood Lakes Middle School1:15.60  
Wise, Kaialani 7 Indian Trails Middle School (WinNT  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Serio, Any 7 Markham Woods Middle School1:13.97 2
2 Strange, Kendall 7 Markham Woods Middle School1:16.50  
3 Bengel, Allison 7 Galileo School for Gifted Learni1:17.86  
4 Garcia, Keileen 7 South Seminole Middle School1:17.92  
5 Merlin, Celine 7 Lawton Chiles Middle1:19.67  
6 Jean Michel, Jasmine 7 Greenwood Lakes Middle School1:22.04  
7 Shibla-Elam, Brooke 7 Markham Woods Middle School1:22.26  
8 Rodriguez, Rhiana 7 Greenwood Lakes Middle School1:25.90  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Kim, Addison 7 Jackson Heights Middle School1:11.17 6
2 Battle, Maurisa 7 South Seminole Middle School1:19.82  
3 Reger, Sienna 7 Sanford Millennium Middle School1:22.75  
4 Charnell, Makennah 7 South Seminole Middle School1:28.96  
Calloway, Andreana 7 Sanford Middle SchoolDNS  
White, Alicyn 7 Sanford Middle SchoolDNS  
Carter, Hensley 7 Teague Middle SchoolDNS  


Finals Section: 4

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Brown, Nia 7 Teague Middle School1:27.08  
2 Kelly, Neveah 7 Sanford Millennium Middle School1:32.64  
Brown, Caroline 7 Sanford Millennium Middle SchoolDNS  
Brickley, Ingrid 7 Teague Middle SchoolDNS  


#17 Women's 400 Meters (8th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Roberts, Aliya 8 Greenwood Lakes Middle School 1:04.85 10 1 (1)
2 Giambalvo, Ella 8 Indian Trails Middle School (Win 1:06.74 8 1 (2)
3 Rodriguez, Jolynn 8 Indian Trails Middle School (Win 1:06.96 6 1 (3)
4 Mason, Grace 8 Indian Trails Middle School (Win 1:07.04 5 1 (4)
5 Atwell, Hannah 8 Lawton Chiles Middle 1:08.46 4 1 (5)
6 Nunez, Amy 8 Greenwood Lakes Middle School 1:10.75 3 1 (6)
7 Cabal, Maya 8 Jackson Heights Middle School 1:11.13 2 2 (1)
8 King, Madalyn 7 Rock Lake Middle School 1:12.15 1 2 (2)
9 Muhammad, Kendra 8 Greenwood Lakes Middle School 1:12.45   2 (3)
10 Male, Samantha 8 Jackson Heights Middle School 1:15.01   2 (4)
11 Caccavale, Mia 8 Lawton Chiles Middle 1:16.04   1 (7)
12 Coffee, Madeline 8 Sanford Middle School 1:16.11   3 (1)
13 Rogers, Madison 8 Lawton Chiles Middle 1:17.87   1 (8)
14 Mitchell, Shamaira 8 Markham Woods Middle School 1:19.45   2 (5)
15 Tisdale, Emma 8 Sanford Millennium Middle School 1:20.53   3 (2)
16 Spence, Eliya 8 Sanford Millennium Middle School 1:22.63   3 (3)
17 Gay, Judenie 8 South Seminole Middle School 1:22.74   2 (6)
18 LEE, KENDALL 8 Jackson Heights Middle School 1:23.82   3 (4)
19 Albert, Ashlynn 8 Sanford Middle School 1:30.04   3 (5)
20 Heath, Le'Osha 8 Markham Woods Middle School 1:40.85   2 (7)
Martin, Tatiana 7 Markham Woods Middle School DNS  
Aberdeen, Xandrena 8 Sanford Millennium Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Roberts, Aliya 8 Greenwood Lakes Middle School1:04.85 10
2 Giambalvo, Ella 8 Indian Trails Middle School (Win1:06.74 8
3 Rodriguez, Jolynn 8 Indian Trails Middle School (Win1:06.96 6
4 Mason, Grace 8 Indian Trails Middle School (Win1:07.04 5
5 Atwell, Hannah 8 Lawton Chiles Middle1:08.46 4
6 Nunez, Amy 8 Greenwood Lakes Middle School1:10.75 3
7 Caccavale, Mia 8 Lawton Chiles Middle1:16.04  
8 Rogers, Madison 8 Lawton Chiles Middle1:17.87  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Cabal, Maya 8 Jackson Heights Middle School1:11.13 2
2 King, Madalyn 7 Rock Lake Middle School1:12.15 1
3 Muhammad, Kendra 8 Greenwood Lakes Middle School1:12.45  
4 Male, Samantha 8 Jackson Heights Middle School1:15.01  
5 Mitchell, Shamaira 8 Markham Woods Middle School1:19.45  
6 Gay, Judenie 8 South Seminole Middle School1:22.74  
7 Heath, Le'Osha 8 Markham Woods Middle School1:40.85  
Martin, Tatiana 7 Markham Woods Middle SchoolDNS  


Finals Section: 3

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Coffee, Madeline 8 Sanford Middle School1:16.11  
2 Tisdale, Emma 8 Sanford Millennium Middle School1:20.53  
3 Spence, Eliya 8 Sanford Millennium Middle School1:22.63  
4 LEE, KENDALL 8 Jackson Heights Middle School1:23.82  
5 Albert, Ashlynn 8 Sanford Middle School1:30.04  
Aberdeen, Xandrena 8 Sanford Millennium Middle SchoolDNS  


#21 Men's 800 Meters (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 Seay-St. Louis, Preston 6 Galileo School for Gifted Learni 2:40.09 10 1 (1)
2 Aysun, Brody 6 Indian Trails Middle School (Win 2:42.05 8 1 (2)
3 Mccullen, Barrett 6 Rock Lake Middle School 2:47.88 6 1 (3)
4 Clark, Ashton 6 Lawton Chiles Middle 2:48.42 5 1 (4)
5 Ramsey, Justin 6 Galileo School for Gifted Learni 2:48.65 4 1 (5)
6 Bertot, Blake 6 Lawton Chiles Middle 2:50.23 3 1 (6)
7 Johnson, Chace 6 Sanford Millennium Middle School 2:57.36 2 2 (1)
8 Armstrong, Aiden 6 Milwee Middle School 2:58.07 1 1 (7)
9 Harding, Justin 6 Markham Woods Middle School 2:58.81   2 (2)
10 Soria, Christian 6 South Seminole Middle School 3:04.54   1 (8)
11 Rodriguez, Alvaro 6 Greenwood Lakes Middle School 3:07.57   1 (9)
12 Fenseca, Luciano 6 Teague Middle School 3:07.87   2 (3)
13 WOODWARD, JACK 6 Jackson Heights Middle School 3:08.76   2 (4)
14 Dockery, David 6 Galileo School for Gifted Learni 3:09.05   1 (10)
15 Stalker, Landon 6 Teague Middle School 3:09.87   2 (5)
16 Herrington, Riley 6 Greenwood Lakes Middle School 3:10.63   1 (11)
17 Frye, Alex 6 Milwee Middle School 3:13.91   2 (6)
18 FULLER, CHANCE 6 Jackson Heights Middle School 3:15.56   2 (7)
19 Rojas, Maximiliano 6 Tuskawilla Middle School 3:17.32   2 (8)
20 LeRoy, Luc 6 Markham Woods Middle School 3:19.00   2 (9)
21 Reyes, Zanye 6 Greenwood Lakes Middle School 3:19.32   1 (12)
22 Behr, Wade 6 Milwee Middle School 3:30.06   2 (10)
Ammune, Nicholas 6 Sanford Middle School DNS  
Cooley, Ryan 6 Lawton Chiles Middle DNS  
FRAZIER, Derek 6 South Seminole Middle School DNS  
Cochran, Jaden 6 South Seminole Middle School DNS  
Ramnarace, Nicholai 6 Sanford Millennium Middle School DNS  
Peronti, Connor 6 Teague Middle School DNS  
Kelley, Travis 6 Sanford Millennium Middle School DNS  
Kadzban, Max 6 Markham Woods Middle School DNS  
Johnson, Andrew 6 Tuskawilla Middle School DNS  
Cunado, Daniel 6 Jackson Heights Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Seay-St. Louis, Preston 6 Galileo School for Gifted Learni2:40.09 10
2 Aysun, Brody 6 Indian Trails Middle School (Win2:42.05 8
3 Mccullen, Barrett 6 Rock Lake Middle School2:47.88 6
4 Clark, Ashton 6 Lawton Chiles Middle2:48.42 5
5 Ramsey, Justin 6 Galileo School for Gifted Learni2:48.65 4
6 Bertot, Blake 6 Lawton Chiles Middle2:50.23 3
7 Armstrong, Aiden 6 Milwee Middle School2:58.07 1
8 Soria, Christian 6 South Seminole Middle School3:04.54  
9 Rodriguez, Alvaro 6 Greenwood Lakes Middle School3:07.57  
10 Dockery, David 6 Galileo School for Gifted Learni3:09.05  
11 Herrington, Riley 6 Greenwood Lakes Middle School3:10.63  
12 Reyes, Zanye 6 Greenwood Lakes Middle School3:19.32  
Ammune, Nicholas 6 Sanford Middle SchoolDNS  
Cooley, Ryan 6 Lawton Chiles MiddleDNS  
FRAZIER, Derek 6 South Seminole Middle SchoolDNS  
Cochran, Jaden 6 South Seminole Middle SchoolDNS  


Finals Section: 2

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Johnson, Chace 6 Sanford Millennium Middle School2:57.36 2
2 Harding, Justin 6 Markham Woods Middle School2:58.81  
3 Fenseca, Luciano 6 Teague Middle School3:07.87  
4 WOODWARD, JACK 6 Jackson Heights Middle School3:08.76  
5 Stalker, Landon 6 Teague Middle School3:09.87  
6 Frye, Alex 6 Milwee Middle School3:13.91  
7 FULLER, CHANCE 6 Jackson Heights Middle School3:15.56  
8 Rojas, Maximiliano 6 Tuskawilla Middle School3:17.32  
9 LeRoy, Luc 6 Markham Woods Middle School3:19.00  
10 Behr, Wade 6 Milwee Middle School3:30.06  
Ramnarace, Nicholai 6 Sanford Millennium Middle SchoolDNS  
Peronti, Connor 6 Teague Middle SchoolDNS  
Kelley, Travis 6 Sanford Millennium Middle SchoolDNS  
Kadzban, Max 6 Markham Woods Middle SchoolDNS  
Johnson, Andrew 6 Tuskawilla Middle SchoolDNS  
Cunado, Daniel 6 Jackson Heights Middle SchoolDNS  


#19 Men's 800 Meters (7th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Rodriguez, Johnelier 7 South Seminole Middle School 2:24.98 10
2 Candela, Daniel 7 Lawton Chiles Middle 2:27.98 8
3 Cardona, Xavier 7 Greenwood Lakes Middle School 2:35.66 6
4 Portillo, Sergio 7 Lawton Chiles Middle 2:36.98 5
5 Parchment, Keino 7 Milwee Middle School 2:40.39 4
6 Tebbens, Nolan 7 Lawton Chiles Middle 2:40.99 3
7 Stromberg, Connor 7 Sanford Millennium Middle School 2:41.57 2
8 Fuller, Marcus Jayden 7 Rock Lake Middle School 2:50.28 1
9 Murphy, Colby 7 South Seminole Middle School 2:51.69  
10 Leon, Jacob 7 Jackson Heights Middle School 2:52.99  
11 Melendez, Diego 7 Markham Woods Middle School 2:53.28  
12 Cippola, Gio 7 Sanford Middle School 3:01.97  
13 Palmer, Dustin 7 South Seminole Middle School 3:07.91  
14 McGuire, Chase 7 Markham Woods Middle School 3:11.68  
15 Haynes, Stephen 7 Markham Woods Middle School 3:30.40  
Wawrykiw, Ryian 7 Teague Middle School DNS  
Penn, Zachary 7 Teague Middle School DNS  
MENEZES, MATHEW 7 Jackson Heights Middle School DNS  
Roberts, Jaiden 7 Tuskawilla Middle School DNS  
Holt, Landon 6 Rock Lake Middle School DNS  
Dias, Braeden 7 Greenwood Lakes Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Rodriguez, Johnelier 7 South Seminole Middle School2:24.98 10
2 Candela, Daniel 7 Lawton Chiles Middle2:27.98 8
3 Cardona, Xavier 7 Greenwood Lakes Middle School2:35.66 6
4 Portillo, Sergio 7 Lawton Chiles Middle2:36.98 5
5 Parchment, Keino 7 Milwee Middle School2:40.39 4
6 Tebbens, Nolan 7 Lawton Chiles Middle2:40.99 3
7 Stromberg, Connor 7 Sanford Millennium Middle School2:41.57 2
8 Fuller, Marcus Jayden 7 Rock Lake Middle School2:50.28 1
9 Murphy, Colby 7 South Seminole Middle School2:51.69  
10 Leon, Jacob 7 Jackson Heights Middle School2:52.99  
11 Melendez, Diego 7 Markham Woods Middle School2:53.28  
12 Cippola, Gio 7 Sanford Middle School3:01.97  
13 Palmer, Dustin 7 South Seminole Middle School3:07.91  
14 McGuire, Chase 7 Markham Woods Middle School3:11.68  
15 Haynes, Stephen 7 Markham Woods Middle School3:30.40  
Wawrykiw, Ryian 7 Teague Middle SchoolDNS  
Penn, Zachary 7 Teague Middle SchoolDNS  
MENEZES, MATHEW 7 Jackson Heights Middle SchoolDNS  
Roberts, Jaiden 7 Tuskawilla Middle SchoolDNS  
Holt, Landon 6 Rock Lake Middle SchoolDNS  
Dias, Braeden 7 Greenwood Lakes Middle SchoolDNS  


#20 Men's 800 Meters (8th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Abbate, Gabriel 8 Lawton Chiles Middle 2:22.33 10
2 Leon, Jonathan 8 Jackson Heights Middle School 2:25.26 8
3 Huet, Ethan 8 Indian Trails Middle School (Win 2:26.30 6
4 Francis, Trevor 8 Indian Trails Middle School (Win 2:29.12 5
5 Amirault, Owen 8 Lawton Chiles Middle 2:29.55 4
6 Kaiden, Riegler 8 Rock Lake Middle School 2:36.09 3
7 Donovan, Jacob 8 Lawton Chiles Middle 2:37.84 2
8 Kennedy, Aden 8 Galileo School for Gifted Learni 2:37.91 1
9 Bronga, William 8 Galileo School for Gifted Learni 2:45.91  
10 CROUCH, THEODORE 8 Jackson Heights Middle School 2:48.44  
11 Rebolledo, Diego 8 Markham Woods Middle School 2:53.18  
12 Henning, Nathan 8 Rock Lake Middle School 2:53.76  
13 Janapareddy, Sairam 8 Markham Woods Middle School 2:56.86  
14 Vizcaino, Salomon 8 South Seminole Middle School 2:58.99  
15 Skoretz, Nathaniel 8 Markham Woods Middle School 2:59.70  
16 Yoder, Dylan 8 Sanford Middle School 3:01.09  
17 Ramos Acevedo, Sergio 8 Greenwood Lakes Middle School 3:02.65  
18 Lopez, James 8 Jackson Heights Middle School 3:07.73  
Barbee, Jacob 8 Indian Trails Middle School (Win DNS  
Mckenzie, Kalven 8 Sanford Middle School DNS  
Shackleford, Josiah 8 Sanford Middle School DNS  
Kunz, Grady 8 South Seminole Middle School DNS  
Pierre, Justin 8 South Seminole Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Abbate, Gabriel 8 Lawton Chiles Middle2:22.33 10
2 Leon, Jonathan 8 Jackson Heights Middle School2:25.26 8
3 Huet, Ethan 8 Indian Trails Middle School (Win2:26.30 6
4 Francis, Trevor 8 Indian Trails Middle School (Win2:29.12 5
5 Amirault, Owen 8 Lawton Chiles Middle2:29.55 4
6 Kaiden, Riegler 8 Rock Lake Middle School2:36.09 3
7 Donovan, Jacob 8 Lawton Chiles Middle2:37.84 2
8 Kennedy, Aden 8 Galileo School for Gifted Learni2:37.91 1
9 Bronga, William 8 Galileo School for Gifted Learni2:45.91  
10 CROUCH, THEODORE 8 Jackson Heights Middle School2:48.44  
11 Rebolledo, Diego 8 Markham Woods Middle School2:53.18  
12 Henning, Nathan 8 Rock Lake Middle School2:53.76  
13 Janapareddy, Sairam 8 Markham Woods Middle School2:56.86  
14 Vizcaino, Salomon 8 South Seminole Middle School2:58.99  
15 Skoretz, Nathaniel 8 Markham Woods Middle School2:59.70  
16 Yoder, Dylan 8 Sanford Middle School3:01.09  
17 Ramos Acevedo, Sergio 8 Greenwood Lakes Middle School3:02.65  
18 Lopez, James 8 Jackson Heights Middle School3:07.73  
Shackleford, Josiah 8 Sanford Middle SchoolDNS  
Mckenzie, Kalven 8 Sanford Middle SchoolDNS  
Barbee, Jacob 8 Indian Trails Middle School (WinDNS  
Kunz, Grady 8 South Seminole Middle SchoolDNS  
Pierre, Justin 8 South Seminole Middle SchoolDNS  


#24 Women's 800 Meters (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Fuller, Layla 6 Rock Lake Middle School 2:28.90 10
2 Mason, Scarlett 6 Indian Trails Middle School (Win 2:50.01 8
3 Huet, Kendra 6 Indian Trails Middle School (Win 2:58.63 6
4 Wassey, Katelyn 6 Indian Trails Middle School (Win 3:01.31 5
5 Logsdon, Addison 6 Sanford Middle School 3:02.21 4
6 Pitman, Payton 6 Lawton Chiles Middle 3:06.89 3
7 Miller, Chloe 6 Lawton Chiles Middle 3:07.86 2
8 Colmenero, Elena 6 Lawton Chiles Middle 3:27.78 1
9 Zagrobelny, Avana 6 Greenwood Lakes Middle School 3:27.97  
10 HELWIG, BAILEY 6 Jackson Heights Middle School 4:01.42  
Robb, Kierstin 6 Sanford Middle School DNS  
Holmes, Alexis 6 South Seminole Middle School DNS  
Breedson, Riley 6 Teague Middle School DNS  
Morales, Arella 6 Greenwood Lakes Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Fuller, Layla 6 Rock Lake Middle School2:28.90 10
2 Mason, Scarlett 6 Indian Trails Middle School (Win2:50.01 8
3 Huet, Kendra 6 Indian Trails Middle School (Win2:58.63 6
4 Wassey, Katelyn 6 Indian Trails Middle School (Win3:01.31 5
5 Logsdon, Addison 6 Sanford Middle School3:02.21 4
6 Pitman, Payton 6 Lawton Chiles Middle3:06.89 3
7 Miller, Chloe 6 Lawton Chiles Middle3:07.86 2
8 Colmenero, Elena 6 Lawton Chiles Middle3:27.78 1
9 Zagrobelny, Avana 6 Greenwood Lakes Middle School3:27.97  
10 HELWIG, BAILEY 6 Jackson Heights Middle School4:01.42  
Robb, Kierstin 6 Sanford Middle SchoolDNS  
Holmes, Alexis 6 South Seminole Middle SchoolDNS  
Breedson, Riley 6 Teague Middle SchoolDNS  
Morales, Arella 6 Greenwood Lakes Middle SchoolDNS  


#23 Women's 800 Meters (7th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Mason, Gabriella 7 Indian Trails Middle School (Win 2:31.01 10
2 Cachet, Olivia 7 Lawton Chiles Middle 2:49.83 8
3 Smith, Katy 7 Lawton Chiles Middle 2:51.79 6
4 Campanale, Ava 7 Rock Lake Middle School 2:57.58 5
5 Schoenwetter, Hope 7 Rock Lake Middle School 3:02.63 4
6 PEREZ, Emily 7 South Seminole Middle School 3:04.86 3
7 Binsack, Isabella 7 Lawton Chiles Middle 3:13.29 2
8 Mcclelland, Caroline 7 Greenwood Lakes Middle School 3:15.18 1
9 Hargrave, Hannah 7 Rock Lake Middle School 3:15.90  
10 Sterling, Harper 7 Tuskawilla Middle School 3:18.96  
11 Shibla-Elam, Brooke 7 Markham Woods Middle School 3:26.67  
12 Long, Lexi 8 Milwee Middle School 3:30.07  
13 Heina, Gabriella 7 Tuskawilla Middle School 3:38.90  
Johnson, Jaeda 7 Sanford Millennium Middle School DNS  
Granet, Abigail 7 Teague Middle School DNS  
Francis, A'aniyah 7 South Seminole Middle School DNS  
Brown, Caroline 7 Sanford Millennium Middle School DNS  
Austin, Imani 7 South Seminole Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Mason, Gabriella 7 Indian Trails Middle School (Win2:31.01 10
2 Cachet, Olivia 7 Lawton Chiles Middle2:49.83 8
3 Smith, Katy 7 Lawton Chiles Middle2:51.79 6
4 Campanale, Ava 7 Rock Lake Middle School2:57.58 5
5 Schoenwetter, Hope 7 Rock Lake Middle School3:02.63 4
6 PEREZ, Emily 7 South Seminole Middle School3:04.86 3
7 Binsack, Isabella 7 Lawton Chiles Middle3:13.29 2
8 Mcclelland, Caroline 7 Greenwood Lakes Middle School3:15.18 1
9 Hargrave, Hannah 7 Rock Lake Middle School3:15.90  
10 Sterling, Harper 7 Tuskawilla Middle School3:18.96  
11 Shibla-Elam, Brooke 7 Markham Woods Middle School3:26.67  
12 Long, Lexi 8 Milwee Middle School3:30.07  
13 Heina, Gabriella 7 Tuskawilla Middle School3:38.90  
Johnson, Jaeda 7 Sanford Millennium Middle SchoolDNS  
Granet, Abigail 7 Teague Middle SchoolDNS  
Francis, A'aniyah 7 South Seminole Middle SchoolDNS  
Brown, Caroline 7 Sanford Millennium Middle SchoolDNS  
Austin, Imani 7 South Seminole Middle SchoolDNS  


#22 Women's 800 Meters (8th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Pts
1 Mason, Grace 8 Indian Trails Middle School (Win 2:34.09 10
2 Rodriguez, Jolynn 8 Indian Trails Middle School (Win 2:41.86 8
3 Giambalvo, Ella 8 Indian Trails Middle School (Win 2:44.79 6
4 Susi, Brooke 8 Greenwood Lakes Middle School 2:52.44 5
5 King, Madalyn 7 Rock Lake Middle School 2:56.03 4
6 Grimm, Christine 8 Lawton Chiles Middle 2:56.65 3
7 Mccullen, Emily 8 Rock Lake Middle School 3:02.00 2
8 Tisdale, Emma 8 Sanford Millennium Middle School 3:04.54 1
9 Male, Samantha 8 Jackson Heights Middle School 3:06.04  
10 David, Kailyn 8 Lawton Chiles Middle 3:07.04  
11 LEE, KENDALL 8 Jackson Heights Middle School 3:23.58  
PEZZOLI, ALENA 8 Jackson Heights Middle School DNS  
Coffee, Madeline 8 Sanford Middle School DNS  
Velazquez, Tela 8 Rock Lake Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Pts Note
1 Mason, Grace 8 Indian Trails Middle School (Win2:34.09 10
2 Rodriguez, Jolynn 8 Indian Trails Middle School (Win2:41.86 8
3 Giambalvo, Ella 8 Indian Trails Middle School (Win2:44.79 6
4 Susi, Brooke 8 Greenwood Lakes Middle School2:52.44 5
5 King, Madalyn 7 Rock Lake Middle School2:56.03 4
6 Grimm, Christine 8 Lawton Chiles Middle2:56.65 3
7 Mccullen, Emily 8 Rock Lake Middle School3:02.00 2
8 Tisdale, Emma 8 Sanford Millennium Middle School3:04.54 1
9 Male, Samantha 8 Jackson Heights Middle School3:06.04  
10 David, Kailyn 8 Lawton Chiles Middle3:07.04  
11 LEE, KENDALL 8 Jackson Heights Middle School3:23.58  
PEZZOLI, ALENA 8 Jackson Heights Middle SchoolDNS  
Coffee, Madeline 8 Sanford Middle SchoolDNS  
Velazquez, Tela 8 Rock Lake Middle SchoolDNS  


#27 Men's 1600 Meters (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts
1 Seay-St. Louis, Preston 6 Galileo School for Gifted Learni 5:39.86
1:19.09 1:29.42 1:27.26 1:24.10
(1:19.09) (2:48.51) (4:15.76) (5:39.86)
10
2 Aysun, Brody 6 Indian Trails Middle School (Win 5:53.29
1:18.40 1:29.97 1:31.78 1:33.16
(1:18.40) (2:48.36) (4:20.14) (5:53.29)
8
3 DUNCAN, BEN 6 Jackson Heights Middle School 5:58.09
1:20.76 1:33.97 1:36.04 1:27.33
(1:20.76) (2:54.73) (4:30.76) (5:58.09)
6
4 Peronti, Connor 6 Teague Middle School 5:59.59
1:19.98 1:36.12 1:34.27 1:29.24
(1:19.98) (2:56.09) (4:30.36) (5:59.59)
5
5 Clark, Ashton 6 Lawton Chiles Middle 6:00.76
1:21.95 1:32.51 1:36.39 1:29.91
(1:21.95) (2:54.46) (4:30.85) (6:00.76)
4
6 Ramsey, Justin 6 Galileo School for Gifted Learni 6:01.25
1:20.45 1:34.74 1:36.81 1:29.26
(1:20.45) (2:55.18) (4:31.99) (6:01.25)
3
7 BRAUN, PARKER 6 Jackson Heights Middle School 6:03.54
1:22.64 1:35.78 1:35.94 1:29.20
(1:22.64) (2:58.41) (4:34.34) (6:03.54)
2
8 Mccullen, Barrett 6 Rock Lake Middle School 6:08.39
1:21.98 1:38.97 1:36.70 1:30.75
(1:21.98) (3:00.94) (4:37.64) (6:08.39)
1
9 Johnson, Chace 6 Sanford Millennium Middle School 6:14.16
1:26.01 1:38.59 1:35.43 1:34.14
(1:26.01) (3:04.60) (4:40.02) (6:14.16)
 
10 Bertot, Blake 6 Lawton Chiles Middle 6:23.50
1:21.70 1:38.85 1:44.78 1:38.19
(1:21.70) (3:00.55) (4:45.32) (6:23.50)
 
11 Portillo, Eliot 6 Milwee Middle School 6:24.16
1:25.31 1:39.92 1:40.20 1:38.73
(1:25.31) (3:05.23) (4:45.43) (6:24.16)
 
12 Adams, Aiden 6 Rock Lake Middle School 6:24.91
1:25.00 1:39.10 1:43.65 1:37.17
(1:25.00) (3:04.10) (4:47.74) (6:24.91)
 
13 Harding, Justin 6 Markham Woods Middle School 6:36.28
1:22.21 1:41.91 1:46.65 1:45.52
(1:22.21) (3:04.12) (4:50.76) (6:36.28)
 
14 Cunado, Daniel 6 Jackson Heights Middle School 6:38.43
1:24.17 1:40.94 1:48.71 1:44.61
(1:24.17) (3:05.11) (4:53.82) (6:38.43)
 
15 Cooley, Ryan 6 Lawton Chiles Middle 6:39.13
1:25.76 1:45.59 1:47.34 1:40.45
(1:25.76) (3:11.35) (4:58.68) (6:39.13)
 
16 Fenseca, Luciano 6 Teague Middle School 6:47.13
1:24.75 1:49.85 1:49.28 1:43.27
(1:24.75) (3:14.59) (5:03.87) (6:47.13)
 
17 Stalker, Landon 6 Teague Middle School 6:47.34
1:27.14 1:47.38 5.91 3:26.92
(1:27.14) (3:14.52) (3:20.42) (6:47.34)
 
18 Dockery, David 6 Galileo School for Gifted Learni 6:48.93
1:29.10 1:47.66 1:49.99 1:42.18
(1:29.10) (3:16.76) (5:06.75) (6:48.93)
 
19 Herrington, Riley 6 Greenwood Lakes Middle School 6:51.52
1:28.53 1:49.11 1:49.06 1:44.83
(1:28.53) (3:17.64) (5:06.69) (6:51.52)
 
20 Murray, Tyler 6 Sanford Millennium Middle School 6:53.88
1:32.99 1:45.38 1:44.70 1:50.83
(1:32.99) (3:18.36) (5:03.06) (6:53.88)
 
21 LeRoy, Luc 6 Markham Woods Middle School 6:57.43
1:33.93 3:36.97 1:46.55
(1:33.93) (5:10.89) (6:57.43)
 
22 Rojas, Maximiliano 6 Tuskawilla Middle School 6:59.09
1:28.96 1:51.17 1:50.83 1:48.14
(1:28.96) (3:20.13) (5:10.96) (6:59.09)
 
Ramnarace, Nicholai 6 Sanford Millennium Middle School DNS  
Johnson, Andrew 6 Tuskawilla Middle School DNS  
Ammune, Nicholas 6 Sanford Middle School DNS  
Soria, Christian 6 South Seminole Middle School DNS  
Bouey, Rashaud 6 South Seminole Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts Note
1 Seay-St. Louis, Preston 6 Galileo School for Gifted Learni5:39.86
1:19.09 1:29.42 1:27.26 1:24.10
(1:19.09) (2:48.51) (4:15.76) (5:39.86)
10
2 Aysun, Brody 6 Indian Trails Middle School (Win5:53.29
1:18.40 1:29.97 1:31.78 1:33.16
(1:18.40) (2:48.36) (4:20.14) (5:53.29)
8
3 DUNCAN, BEN 6 Jackson Heights Middle School5:58.09
1:20.76 1:33.97 1:36.04 1:27.33
(1:20.76) (2:54.73) (4:30.76) (5:58.09)
6
4 Peronti, Connor 6 Teague Middle School5:59.59
1:19.98 1:36.12 1:34.27 1:29.24
(1:19.98) (2:56.09) (4:30.36) (5:59.59)
5
5 Clark, Ashton 6 Lawton Chiles Middle6:00.76
1:21.95 1:32.51 1:36.39 1:29.91
(1:21.95) (2:54.46) (4:30.85) (6:00.76)
4
6 Ramsey, Justin 6 Galileo School for Gifted Learni6:01.25
1:20.45 1:34.74 1:36.81 1:29.26
(1:20.45) (2:55.18) (4:31.99) (6:01.25)
3
7 BRAUN, PARKER 6 Jackson Heights Middle School6:03.54
1:22.64 1:35.78 1:35.94 1:29.20
(1:22.64) (2:58.41) (4:34.34) (6:03.54)
2
8 Mccullen, Barrett 6 Rock Lake Middle School6:08.39
1:21.98 1:38.97 1:36.70 1:30.75
(1:21.98) (3:00.94) (4:37.64) (6:08.39)
1
9 Johnson, Chace 6 Sanford Millennium Middle School6:14.16
1:26.01 1:38.59 1:35.43 1:34.14
(1:26.01) (3:04.60) (4:40.02) (6:14.16)
 
10 Bertot, Blake 6 Lawton Chiles Middle6:23.50
1:21.70 1:38.85 1:44.78 1:38.19
(1:21.70) (3:00.55) (4:45.32) (6:23.50)
 
11 Portillo, Eliot 6 Milwee Middle School6:24.16
1:25.31 1:39.92 1:40.20 1:38.73
(1:25.31) (3:05.23) (4:45.43) (6:24.16)
 
12 Adams, Aiden 6 Rock Lake Middle School6:24.91
1:25.00 1:39.10 1:43.65 1:37.17
(1:25.00) (3:04.10) (4:47.74) (6:24.91)
 
13 Harding, Justin 6 Markham Woods Middle School6:36.28
1:22.21 1:41.91 1:46.65 1:45.52
(1:22.21) (3:04.12) (4:50.76) (6:36.28)
 
14 Cunado, Daniel 6 Jackson Heights Middle School6:38.43
1:24.17 1:40.94 1:48.71 1:44.61
(1:24.17) (3:05.11) (4:53.82) (6:38.43)
 
15 Cooley, Ryan 6 Lawton Chiles Middle6:39.13
1:25.76 1:45.59 1:47.34 1:40.45
(1:25.76) (3:11.35) (4:58.68) (6:39.13)
 
16 Fenseca, Luciano 6 Teague Middle School6:47.13
1:24.75 1:49.85 1:49.28 1:43.27
(1:24.75) (3:14.59) (5:03.87) (6:47.13)
 
17 Stalker, Landon 6 Teague Middle School6:47.34
1:27.14 1:47.38 5.91 3:26.92
(1:27.14) (3:14.52) (3:20.42) (6:47.34)
 
18 Dockery, David 6 Galileo School for Gifted Learni6:48.93
1:29.10 1:47.66 1:49.99 1:42.18
(1:29.10) (3:16.76) (5:06.75) (6:48.93)
 
19 Herrington, Riley 6 Greenwood Lakes Middle School6:51.52
1:28.53 1:49.11 1:49.06 1:44.83
(1:28.53) (3:17.64) (5:06.69) (6:51.52)
 
20 Murray, Tyler 6 Sanford Millennium Middle School6:53.88
1:32.99 1:45.38 1:44.70 1:50.83
(1:32.99) (3:18.36) (5:03.06) (6:53.88)
 
21 LeRoy, Luc 6 Markham Woods Middle School6:57.43
1:33.93 3:36.97 1:46.55
(1:33.93) (5:10.89) (6:57.43)
 
22 Rojas, Maximiliano 6 Tuskawilla Middle School6:59.09
1:28.96 1:51.17 1:50.83 1:48.14
(1:28.96) (3:20.13) (5:10.96) (6:59.09)
 
Ramnarace, Nicholai 6 Sanford Millennium Middle SchoolDNS    
Johnson, Andrew 6 Tuskawilla Middle SchoolDNS    
Ammune, Nicholas 6 Sanford Middle SchoolDNS    
Soria, Christian 6 South Seminole Middle SchoolDNS    
Bouey, Rashaud 6 South Seminole Middle SchoolDNS    


#26 Men's 1600 Meters (7th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts
1 Candela, Daniel 7 Lawton Chiles Middle 5:32.35
1:12.62 1:26.48 1:33.30 1:19.97
(1:12.62) (2:39.09) (4:12.39) (5:32.35)
10
2 Stromberg, Connor 7 Sanford Millennium Middle School 5:45.53
1:22.16 1:30.45 1:31.32 1:21.61
(1:22.16) (2:52.61) (4:23.92) (5:45.53)
8
3 Portillo, Sergio 7 Lawton Chiles Middle 5:48.01
1:22.17 1:31.61 1:30.94 1:23.30
(1:22.17) (2:53.78) (4:24.72) (5:48.01)
6
4 Fuller, Marcus Jayden 7 Rock Lake Middle School 5:49.10
1:13.44 1:35.57 1:33.26 1:26.85
(1:13.44) (2:49.00) (4:22.26) (5:49.10)
5
5 Tebbens, Nolan 7 Lawton Chiles Middle 5:54.43
1:21.18 1:33.17 1:34.34 1:25.76
(1:21.18) (2:54.35) (4:28.68) (5:54.43)
4
6 Roberts, Jaiden 7 Tuskawilla Middle School 5:56.41
1:21.82 1:32.68 1:34.10 1:27.82
(1:21.82) (2:54.50) (4:28.59) (5:56.41)
3
7 Leon, Jacob 7 Jackson Heights Middle School 5:56.58
1:21.80 1:30.53 3:04.26
(1:21.80) (2:52.33) (5:56.58)
2
8 Somerfeldt, Owen 7 Jackson Heights Middle School 6:00.03
1:22.43 1:32.12 1:34.35 1:31.14
(1:22.43) (2:54.54) (4:28.89) (6:00.03)
1
9 Cardona, Xavier 7 Greenwood Lakes Middle School 6:10.83
1:17.35 1:37.92 1:41.25 1:34.33
(1:17.35) (2:55.26) (4:36.50) (6:10.83)
 
10 Rahman, Nicholas 7 South Seminole Middle School 6:19.45
1:28.89 1:40.14 1:41.71 1:28.72
(1:28.89) (3:09.03) (4:50.73) (6:19.45)
 
11 Echevarria, Jadenlee 7 Tuskawilla Middle School 6:21.70
1:22.12 1:37.96 1:51.53 1:30.10
(1:22.12) (3:00.08) (4:51.60) (6:21.70)
 
12 Melendez, Diego 7 Markham Woods Middle School 6:21.77
1:28.94 1:40.94 1:44.82 1:27.09
(1:28.94) (3:09.88) (4:54.69) (6:21.77)
 
13 Lanning, Brendan 7 Markham Woods Middle School 6:28.61
1:32.40 1:46.13 1:44.43 1:25.67
(1:32.40) (3:18.52) (5:02.95) (6:28.61)
 
14 Eroh, Dylan 7 Jackson Heights Middle School 6:30.20
1:24.89 1:44.54 1:47.96 1:32.83
(1:24.89) (3:09.42) (4:57.38) (6:30.20)
 
15 Dias, Braeden 7 Greenwood Lakes Middle School 6:33.42
1:28.90 1:43.42 1:46.60 1:34.51
(1:28.90) (3:12.32) (4:58.91) (6:33.42)
 
16 Forbes, Mason 7 South Seminole Middle School 6:43.10
1:27.80 1:46.49 1:50.06 1:38.77
(1:27.80) (3:14.28) (5:04.34) (6:43.10)
 
17 Colon, Angel 7 Milwee Middle School 6:45.31
1:23.81 1:41.96 1:52.22 1:47.33
(1:23.81) (3:05.77) (4:57.99) (6:45.31)
 
18 Haynes, Stephen 7 Markham Woods Middle School 6:54.03
1:29.31 1:47.64 1:48.73 1:48.36
(1:29.31) (3:16.95) (5:05.67) (6:54.03)
 
19 Miranda, Javier 7 Sanford Millennium Middle School 7:01.65
1:34.21 1:45.91 1:52.18 1:49.36
(1:34.21) (3:20.12) (5:12.29) (7:01.65)
 
20 Mulugeta, Matan 8 Sanford Middle School 7:45.00
1:42.75 2:03.69 2:02.73 1:55.85
(1:42.75) (3:46.43) (5:49.16) (7:45.00)
 
Propst, Mason 7 Teague Middle School DNS  
Ruggiero, Grant 7 Milwee Middle School DNS  
stojic, jaelion 7 Milwee Middle School DNS  
Holt, Landon 6 Rock Lake Middle School DNS  
Rodriguez, Johnelier 7 South Seminole Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts Note
1 Candela, Daniel 7 Lawton Chiles Middle5:32.35
1:12.62 1:26.48 1:33.30 1:19.97
(1:12.62) (2:39.09) (4:12.39) (5:32.35)
10
2 Stromberg, Connor 7 Sanford Millennium Middle School5:45.53
1:22.16 1:30.45 1:31.32 1:21.61
(1:22.16) (2:52.61) (4:23.92) (5:45.53)
8
3 Portillo, Sergio 7 Lawton Chiles Middle5:48.01
1:22.17 1:31.61 1:30.94 1:23.30
(1:22.17) (2:53.78) (4:24.72) (5:48.01)
6
4 Fuller, Marcus Jayden 7 Rock Lake Middle School5:49.10
1:13.44 1:35.57 1:33.26 1:26.85
(1:13.44) (2:49.00) (4:22.26) (5:49.10)
5
5 Tebbens, Nolan 7 Lawton Chiles Middle5:54.43
1:21.18 1:33.17 1:34.34 1:25.76
(1:21.18) (2:54.35) (4:28.68) (5:54.43)
4
6 Roberts, Jaiden 7 Tuskawilla Middle School5:56.41
1:21.82 1:32.68 1:34.10 1:27.82
(1:21.82) (2:54.50) (4:28.59) (5:56.41)
3
7 Leon, Jacob 7 Jackson Heights Middle School5:56.58
1:21.80 1:30.53 3:04.26
(1:21.80) (2:52.33) (5:56.58)
2
8 Somerfeldt, Owen 7 Jackson Heights Middle School6:00.03
1:22.43 1:32.12 1:34.35 1:31.14
(1:22.43) (2:54.54) (4:28.89) (6:00.03)
1
9 Cardona, Xavier 7 Greenwood Lakes Middle School6:10.83
1:17.35 1:37.92 1:41.25 1:34.33
(1:17.35) (2:55.26) (4:36.50) (6:10.83)
 
10 Rahman, Nicholas 7 South Seminole Middle School6:19.45
1:28.89 1:40.14 1:41.71 1:28.72
(1:28.89) (3:09.03) (4:50.73) (6:19.45)
 
11 Echevarria, Jadenlee 7 Tuskawilla Middle School6:21.70
1:22.12 1:37.96 1:51.53 1:30.10
(1:22.12) (3:00.08) (4:51.60) (6:21.70)
 
12 Melendez, Diego 7 Markham Woods Middle School6:21.77
1:28.94 1:40.94 1:44.82 1:27.09
(1:28.94) (3:09.88) (4:54.69) (6:21.77)
 
13 Lanning, Brendan 7 Markham Woods Middle School6:28.61
1:32.40 1:46.13 1:44.43 1:25.67
(1:32.40) (3:18.52) (5:02.95) (6:28.61)
 
14 Eroh, Dylan 7 Jackson Heights Middle School6:30.20
1:24.89 1:44.54 1:47.96 1:32.83
(1:24.89) (3:09.42) (4:57.38) (6:30.20)
 
15 Dias, Braeden 7 Greenwood Lakes Middle School6:33.42
1:28.90 1:43.42 1:46.60 1:34.51
(1:28.90) (3:12.32) (4:58.91) (6:33.42)
 
16 Forbes, Mason 7 South Seminole Middle School6:43.10
1:27.80 1:46.49 1:50.06 1:38.77
(1:27.80) (3:14.28) (5:04.34) (6:43.10)
 
17 Colon, Angel 7 Milwee Middle School6:45.31
1:23.81 1:41.96 1:52.22 1:47.33
(1:23.81) (3:05.77) (4:57.99) (6:45.31)
 
18 Haynes, Stephen 7 Markham Woods Middle School6:54.03
1:29.31 1:47.64 1:48.73 1:48.36
(1:29.31) (3:16.95) (5:05.67) (6:54.03)
 
19 Miranda, Javier 7 Sanford Millennium Middle School7:01.65
1:34.21 1:45.91 1:52.18 1:49.36
(1:34.21) (3:20.12) (5:12.29) (7:01.65)
 
20 Mulugeta, Matan 8 Sanford Middle School7:45.00
1:42.75 2:03.69 2:02.73 1:55.85
(1:42.75) (3:46.43) (5:49.16) (7:45.00)
 
stojic, jaelion 7 Milwee Middle SchoolDNS    
Ruggiero, Grant 7 Milwee Middle SchoolDNS    
Propst, Mason 7 Teague Middle SchoolDNS    
Holt, Landon 6 Rock Lake Middle SchoolDNS    
Rodriguez, Johnelier 7 South Seminole Middle SchoolDNS    


#25 Men's 1600 Meters (8th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts
1 Abbate, Gabriel 8 Lawton Chiles Middle 5:09.42
1:10.27 1:21.97 1:21.98 1:15.22
(1:10.27) (2:32.23) (3:54.21) (5:09.42)
10
2 Leon, Jonathan 8 Jackson Heights Middle School 5:11.33
1:08.85 1:22.63 1:22.80 1:17.06
(1:08.85) (2:31.48) (3:54.27) (5:11.33)
8
3 Francis, Trevor 8 Indian Trails Middle School (Win 5:18.86
1:11.28 1:21.32 1:23.20 1:23.08
(1:11.28) (2:32.59) (3:55.79) (5:18.86)
6
4 Amirault, Owen 8 Lawton Chiles Middle 5:24.18
1:17.38 1:23.27 1:25.34 1:18.21
(1:17.38) (2:40.64) (4:05.98) (5:24.18)
5
5 Orr, Marek 8 Lawton Chiles Middle 5:32.35
1:18.52 1:26.46 1:27.79 1:19.60
(1:18.52) (2:44.97) (4:12.76) (5:32.35)
4
6 Egerton, Myles 8 Jackson Heights Middle School 5:41.27
1:13.45 1:29.54 1:32.67 1:25.62
(1:13.45) (2:42.98) (4:15.65) (5:41.27)
3
7 Cevallos-Jimenez, Matias 8 Rock Lake Middle School 5:50.04
1:16.48 1:29.92 1:33.74 1:29.91
(1:16.48) (2:46.40) (4:20.14) (5:50.04)
2
8 Turner, Riley 8 South Seminole Middle School 5:56.27
1:10.96 1:27.87 1:37.79 1:39.66
(1:10.96) (2:38.82) (4:16.61) (5:56.27)
1
9 Kaiden, Riegler 8 Rock Lake Middle School 5:58.67
1:17.27 1:31.55 1:36.79 1:33.06
(1:17.27) (2:48.82) (4:25.61) (5:58.67)
 
10 CROUCH, THEODORE 8 Jackson Heights Middle School 5:58.78
1:15.40 1:32.74 1:36.31 1:34.34
(1:15.40) (2:48.14) (4:24.45) (5:58.78)
 
11 Bronga, William 8 Galileo School for Gifted Learni 6:09.64
1:16.52 1:35.84 1:45.04 1:32.26
(1:16.52) (2:52.35) (4:37.38) (6:09.64)
 
12 Henning, Nathan 8 Rock Lake Middle School 6:13.59
1:20.71 1:38.05 1:39.21 1:35.64
(1:20.71) (2:58.75) (4:37.96) (6:13.59)
 
13 Skoretz, Nathaniel 8 Markham Woods Middle School 6:27.83
1:21.79 1:43.60 1:45.13 1:37.32
(1:21.79) (3:05.39) (4:50.51) (6:27.83)
 
14 Yoder, Dylan 8 Sanford Middle School 6:41.51
1:23.37 1:48.47 1:50.37 1:39.31
(1:23.37) (3:11.84) (5:02.21) (6:41.51)
 
15 Janapareddy, Sairam 8 Markham Woods Middle School 6:48.99
1:20.44 1:51.50 1:51.32 1:45.75
(1:20.44) (3:11.93) (5:03.25) (6:48.99)
 
Pennington-Bedio, Kyle 8 Tuskawilla Middle School DNS  
Huet, Ethan 8 Indian Trails Middle School (Win DNS  
Barbee, Jacob 8 Indian Trails Middle School (Win DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts Note
1 Abbate, Gabriel 8 Lawton Chiles Middle5:09.42
1:10.27 1:21.97 1:21.98 1:15.22
(1:10.27) (2:32.23) (3:54.21) (5:09.42)
10
2 Leon, Jonathan 8 Jackson Heights Middle School5:11.33
1:08.85 1:22.63 1:22.80 1:17.06
(1:08.85) (2:31.48) (3:54.27) (5:11.33)
8
3 Francis, Trevor 8 Indian Trails Middle School (Win5:18.86
1:11.28 1:21.32 1:23.20 1:23.08
(1:11.28) (2:32.59) (3:55.79) (5:18.86)
6
4 Amirault, Owen 8 Lawton Chiles Middle5:24.18
1:17.38 1:23.27 1:25.34 1:18.21
(1:17.38) (2:40.64) (4:05.98) (5:24.18)
5
5 Orr, Marek 8 Lawton Chiles Middle5:32.35
1:18.52 1:26.46 1:27.79 1:19.60
(1:18.52) (2:44.97) (4:12.76) (5:32.35)
4
6 Egerton, Myles 8 Jackson Heights Middle School5:41.27
1:13.45 1:29.54 1:32.67 1:25.62
(1:13.45) (2:42.98) (4:15.65) (5:41.27)
3
7 Cevallos-Jimenez, Matias 8 Rock Lake Middle School5:50.04
1:16.48 1:29.92 1:33.74 1:29.91
(1:16.48) (2:46.40) (4:20.14) (5:50.04)
2
8 Turner, Riley 8 South Seminole Middle School5:56.27
1:10.96 1:27.87 1:37.79 1:39.66
(1:10.96) (2:38.82) (4:16.61) (5:56.27)
1
9 Kaiden, Riegler 8 Rock Lake Middle School5:58.67
1:17.27 1:31.55 1:36.79 1:33.06
(1:17.27) (2:48.82) (4:25.61) (5:58.67)
 
10 CROUCH, THEODORE 8 Jackson Heights Middle School5:58.78
1:15.40 1:32.74 1:36.31 1:34.34
(1:15.40) (2:48.14) (4:24.45) (5:58.78)
 
11 Bronga, William 8 Galileo School for Gifted Learni6:09.64
1:16.52 1:35.84 1:45.04 1:32.26
(1:16.52) (2:52.35) (4:37.38) (6:09.64)
 
12 Henning, Nathan 8 Rock Lake Middle School6:13.59
1:20.71 1:38.05 1:39.21 1:35.64
(1:20.71) (2:58.75) (4:37.96) (6:13.59)
 
13 Skoretz, Nathaniel 8 Markham Woods Middle School6:27.83
1:21.79 1:43.60 1:45.13 1:37.32
(1:21.79) (3:05.39) (4:50.51) (6:27.83)
 
14 Yoder, Dylan 8 Sanford Middle School6:41.51
1:23.37 1:48.47 1:50.37 1:39.31
(1:23.37) (3:11.84) (5:02.21) (6:41.51)
 
15 Janapareddy, Sairam 8 Markham Woods Middle School6:48.99
1:20.44 1:51.50 1:51.32 1:45.75
(1:20.44) (3:11.93) (5:03.25) (6:48.99)
 
Pennington-Bedio, Kyle 8 Tuskawilla Middle SchoolDNS    
Huet, Ethan 8 Indian Trails Middle School (WinDNS    
Barbee, Jacob 8 Indian Trails Middle School (WinDNS    


#30 Women's 1600 Meters (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts
1 Fuller, Layla 6 Rock Lake Middle School 5:28.97
1:09.07 1:27.56 1:29.53 1:22.83
(1:09.07) (2:36.63) (4:06.15) (5:28.97)
10
2 Mason, Scarlett 6 Indian Trails Middle School (Win 6:09.99
1:21.48 1:38.61 1:40.61 1:29.29
(1:21.48) (3:00.09) (4:40.70) (6:09.99)
8
3 Montgomerie, Mia 6 Indian Trails Middle School (Win 6:16.15
1:26.17 1:37.77 1:39.38 1:32.85
(1:26.17) (3:03.93) (4:43.31) (6:16.15)
6
4 Logsdon, Addison 6 Sanford Middle School 6:29.03
1:21.14 1:46.14 1:48.54 1:33.23
(1:21.14) (3:07.27) (4:55.81) (6:29.03)
5
5 Kim, Kira 6 Jackson Heights Middle School 6:29.37
1:28.02 1:43.73 1:43.94 1:33.69
(1:28.02) (3:11.74) (4:55.68) (6:29.37)
4
6 Tisdale, Emma 8 Sanford Millennium Middle School 6:34.02
1:29.96 1:43.25 1:44.09 1:36.73
(1:29.96) (3:13.20) (4:57.29) (6:34.02)
3
7 Wassey, Katelyn 6 Indian Trails Middle School (Win 6:48.71
1:27.83 1:47.68 1:49.92 1:43.30
(1:27.83) (3:15.50) (5:05.42) (6:48.71)
2
8 Pitman, Payton 6 Lawton Chiles Middle 6:51.36
1:29.33 1:51.05 1:49.54 1:41.46
(1:29.33) (3:20.37) (5:09.90) (6:51.36)
1
9 Zagrobelny, Avana 6 Greenwood Lakes Middle School 7:11.69
1:35.61 1:52.09 1:56.61 1:47.39
(1:35.61) (3:27.70) (5:24.31) (7:11.69)
 
10 Colmenero, Elena 6 Lawton Chiles Middle 7:18.92
1:34.13 1:51.67 2:00.97 1:52.16
(1:34.13) (3:25.80) (5:26.76) (7:18.92)
 
11 GILHOOLY, KATHRYN 6 Jackson Heights Middle School 7:21.47
1:29.94 1:56.48 2:00.72 1:54.35
(1:29.94) (3:26.41) (5:27.13) (7:21.47)
 
12 Mantilla, Lucy 6 Jackson Heights Middle School 7:23.28
1:29.65 1:55.55 2:02.45 1:55.65
(1:29.65) (3:25.19) (5:27.63) (7:23.28)
 
Robb, Kierstin 6 Sanford Middle School DNS  
Nunez, Dakota 8 Sanford Millennium Middle School DNS  
Figueroa, Sophia 8 Sanford Millennium Middle School DNS  
Harris, Olivia 6 Greenwood Lakes Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts Note
1 Fuller, Layla 6 Rock Lake Middle School5:28.97
1:09.07 1:27.56 1:29.53 1:22.83
(1:09.07) (2:36.63) (4:06.15) (5:28.97)
10
2 Mason, Scarlett 6 Indian Trails Middle School (Win6:09.99
1:21.48 1:38.61 1:40.61 1:29.29
(1:21.48) (3:00.09) (4:40.70) (6:09.99)
8
3 Montgomerie, Mia 6 Indian Trails Middle School (Win6:16.15
1:26.17 1:37.77 1:39.38 1:32.85
(1:26.17) (3:03.93) (4:43.31) (6:16.15)
6
4 Logsdon, Addison 6 Sanford Middle School6:29.03
1:21.14 1:46.14 1:48.54 1:33.23
(1:21.14) (3:07.27) (4:55.81) (6:29.03)
5
5 Kim, Kira 6 Jackson Heights Middle School6:29.37
1:28.02 1:43.73 1:43.94 1:33.69
(1:28.02) (3:11.74) (4:55.68) (6:29.37)
4
6 Tisdale, Emma 8 Sanford Millennium Middle School6:34.02
1:29.96 1:43.25 1:44.09 1:36.73
(1:29.96) (3:13.20) (4:57.29) (6:34.02)
3
7 Wassey, Katelyn 6 Indian Trails Middle School (Win6:48.71
1:27.83 1:47.68 1:49.92 1:43.30
(1:27.83) (3:15.50) (5:05.42) (6:48.71)
2
8 Pitman, Payton 6 Lawton Chiles Middle6:51.36
1:29.33 1:51.05 1:49.54 1:41.46
(1:29.33) (3:20.37) (5:09.90) (6:51.36)
1
9 Zagrobelny, Avana 6 Greenwood Lakes Middle School7:11.69
1:35.61 1:52.09 1:56.61 1:47.39
(1:35.61) (3:27.70) (5:24.31) (7:11.69)
 
10 Colmenero, Elena 6 Lawton Chiles Middle7:18.92
1:34.13 1:51.67 2:00.97 1:52.16
(1:34.13) (3:25.80) (5:26.76) (7:18.92)
 
11 GILHOOLY, KATHRYN 6 Jackson Heights Middle School7:21.47
1:29.94 1:56.48 2:00.72 1:54.35
(1:29.94) (3:26.41) (5:27.13) (7:21.47)
 
12 Mantilla, Lucy 6 Jackson Heights Middle School7:23.28
1:29.65 1:55.55 2:02.45 1:55.65
(1:29.65) (3:25.19) (5:27.63) (7:23.28)
 
Robb, Kierstin 6 Sanford Middle SchoolDNS    
Nunez, Dakota 8 Sanford Millennium Middle SchoolDNS    
Figueroa, Sophia 8 Sanford Millennium Middle SchoolDNS    
Harris, Olivia 6 Greenwood Lakes Middle SchoolDNS    


#28 Women's 1600 Meters (7th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts
1 Mason, Gabriella 7 Indian Trails Middle School (Win 5:49.22
1:17.85 1:27.61 1:32.92 1:30.85
(1:17.85) (2:45.46) (4:18.38) (5:49.22)
10
2 Kim, Addison 7 Jackson Heights Middle School 6:03.22
1:21.44 1:33.06 1:36.20 1:32.53
(1:21.44) (2:54.50) (4:30.70) (6:03.22)
8
3 Sheets, Lindsay 7 Greenwood Lakes Middle School 6:13.70
1:24.72 1:37.71 1:41.11 1:30.19
(1:24.72) (3:02.42) (4:43.52) (6:13.70)
6
4 Cachet, Olivia 7 Lawton Chiles Middle 6:14.03
1:24.72 1:37.29 1:41.09 1:30.94
(1:24.72) (3:02.01) (4:43.10) (6:14.03)
5
5 White, Peyton 7 Jackson Heights Middle School 6:22.49
1:27.14 1:40.94 1:39.61 1:34.81
(1:27.14) (3:08.08) (4:47.68) (6:22.49)
4
6 Campanale, Ava 7 Rock Lake Middle School 6:28.53
1:22.41 1:41.95 1:46.25 1:37.93
(1:22.41) (3:04.36) (4:50.61) (6:28.53)
3
7 Walsh, Madeline 6 Lawton Chiles Middle 6:31.19
1:25.47 1:41.09 1:43.36 1:41.29
(1:25.47) (3:06.56) (4:49.91) (6:31.19)
2
8 JACK, RYLEE 7 Jackson Heights Middle School 6:31.54
1:27.88 1:42.49 1:45.77 1:35.42
(1:27.88) (3:10.36) (4:56.12) (6:31.54)
1
9 Schoenwetter, Hope 7 Rock Lake Middle School 6:42.91
1:28.51 1:42.99 1:49.83 1:41.59
(1:28.51) (3:11.50) (5:01.32) (6:42.91)
 
10 Collier, Xia 7 Tuskawilla Middle School 6:57.93
1:30.16 1:47.01 1:55.04 1:45.72
(1:30.16) (3:17.17) (5:12.21) (6:57.93)
 
11 Bengel, Allison 7 Galileo School for Gifted Learni 6:59.13
1:29.59 1:49.29 1:51.98 1:48.29
(1:29.59) (3:18.87) (5:10.85) (6:59.13)
 
12 PEREZ, Emily 7 South Seminole Middle School 7:00.92
1:27.93 1:44.10 1:55.97 1:52.94
(1:27.93) (3:12.02) (5:07.99) (7:00.92)
 
13 Stokes, Ava 7 Tuskawilla Middle School 7:08.44
1:29.16 1:52.86 2:01.78 1:44.66
(1:29.16) (3:22.01) (5:23.79) (7:08.44)
 
14 Binsack, Isabella 7 Lawton Chiles Middle 7:08.49
1:28.22 1:49.42 2:01.40 1:49.47
(1:28.22) (3:17.63) (5:19.03) (7:08.49)
 
15 Shibla-Elam, Brooke 7 Markham Woods Middle School 7:36.20
1:29.00 2:06.41 2:08.76 1:52.05
(1:29.00) (3:35.40) (5:44.16) (7:36.20)
 
Johnson, Jaeda 7 Sanford Millennium Middle School DNS  
Granet, Abigail 7 Teague Middle School DNS  
Mcclelland, Caroline 7 Greenwood Lakes Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts Note
1 Mason, Gabriella 7 Indian Trails Middle School (Win5:49.22
1:17.85 1:27.61 1:32.92 1:30.85
(1:17.85) (2:45.46) (4:18.38) (5:49.22)
10
2 Kim, Addison 7 Jackson Heights Middle School6:03.22
1:21.44 1:33.06 1:36.20 1:32.53
(1:21.44) (2:54.50) (4:30.70) (6:03.22)
8
3 Sheets, Lindsay 7 Greenwood Lakes Middle School6:13.70
1:24.72 1:37.71 1:41.11 1:30.19
(1:24.72) (3:02.42) (4:43.52) (6:13.70)
6
4 Cachet, Olivia 7 Lawton Chiles Middle6:14.03
1:24.72 1:37.29 1:41.09 1:30.94
(1:24.72) (3:02.01) (4:43.10) (6:14.03)
5
5 White, Peyton 7 Jackson Heights Middle School6:22.49
1:27.14 1:40.94 1:39.61 1:34.81
(1:27.14) (3:08.08) (4:47.68) (6:22.49)
4
6 Campanale, Ava 7 Rock Lake Middle School6:28.53
1:22.41 1:41.95 1:46.25 1:37.93
(1:22.41) (3:04.36) (4:50.61) (6:28.53)
3
7 Walsh, Madeline 6 Lawton Chiles Middle6:31.19
1:25.47 1:41.09 1:43.36 1:41.29
(1:25.47) (3:06.56) (4:49.91) (6:31.19)
2
8 JACK, RYLEE 7 Jackson Heights Middle School6:31.54
1:27.88 1:42.49 1:45.77 1:35.42
(1:27.88) (3:10.36) (4:56.12) (6:31.54)
1
9 Schoenwetter, Hope 7 Rock Lake Middle School6:42.91
1:28.51 1:42.99 1:49.83 1:41.59
(1:28.51) (3:11.50) (5:01.32) (6:42.91)
 
10 Collier, Xia 7 Tuskawilla Middle School6:57.93
1:30.16 1:47.01 1:55.04 1:45.72
(1:30.16) (3:17.17) (5:12.21) (6:57.93)
 
11 Bengel, Allison 7 Galileo School for Gifted Learni6:59.13
1:29.59 1:49.29 1:51.98 1:48.29
(1:29.59) (3:18.87) (5:10.85) (6:59.13)
 
12 PEREZ, Emily 7 South Seminole Middle School7:00.92
1:27.93 1:44.10 1:55.97 1:52.94
(1:27.93) (3:12.02) (5:07.99) (7:00.92)
 
13 Stokes, Ava 7 Tuskawilla Middle School7:08.44
1:29.16 1:52.86 2:01.78 1:44.66
(1:29.16) (3:22.01) (5:23.79) (7:08.44)
 
14 Binsack, Isabella 7 Lawton Chiles Middle7:08.49
1:28.22 1:49.42 2:01.40 1:49.47
(1:28.22) (3:17.63) (5:19.03) (7:08.49)
 
15 Shibla-Elam, Brooke 7 Markham Woods Middle School7:36.20
1:29.00 2:06.41 2:08.76 1:52.05
(1:29.00) (3:35.40) (5:44.16) (7:36.20)
 
Johnson, Jaeda 7 Sanford Millennium Middle SchoolDNS    
Granet, Abigail 7 Teague Middle SchoolDNS    
Mcclelland, Caroline 7 Greenwood Lakes Middle SchoolDNS    


#29 Women's 1600 Meters (8th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts
1 Mason, Grace 8 Indian Trails Middle School (Win 5:49.81
1:20.05 1:31.70 1:36.20 1:21.87
(1:20.05) (2:51.75) (4:27.94) (5:49.81)
10
2 Rodriguez, Jolynn 8 Indian Trails Middle School (Win 5:51.02
1:20.08 1:31.62 1:36.23 1:23.11
(1:20.08) (2:51.69) (4:27.91) (5:51.02)
8
3 Giambalvo, Ella 8 Indian Trails Middle School (Win 5:58.70
1:20.41 1:31.75 1:36.57 1:29.98
(1:20.41) (2:52.16) (4:28.72) (5:58.70)
6
4 Susi, Brooke 8 Greenwood Lakes Middle School 6:09.07
1:21.03 1:33.80 1:44.24 1:30.02
(1:21.03) (2:54.83) (4:39.06) (6:09.07)
5
5 Falk, Mady 8 Jackson Heights Middle School 6:12.55
1:20.67 1:32.99 1:43.02 1:35.87
(1:20.67) (2:53.66) (4:36.68) (6:12.55)
4
6 PEZZOLI, ALENA 8 Jackson Heights Middle School 6:34.06
1:25.31 1:42.26 1:46.85 1:39.66
(1:25.31) (3:07.56) (4:54.41) (6:34.06)
3
7 David, Kailyn 8 Lawton Chiles Middle 6:37.47
1:25.35 1:43.46 1:48.20 1:40.47
(1:25.35) (3:08.80) (4:57.00) (6:37.47)
2
8 Caccavale, Mia 8 Lawton Chiles Middle 6:42.70
1:26.40 1:44.91 1:50.03 1:41.38
(1:26.40) (3:11.30) (5:01.33) (6:42.70)
1
9 Mccullen, Emily 8 Rock Lake Middle School 6:46.46
1:24.99 1:47.31 1:53.73 1:40.44
(1:24.99) (3:12.30) (5:06.03) (6:46.46)
 
10 Heimendinger, Abby 8 Lawton Chiles Middle 6:46.77
1:26.73 1:46.08 1:50.89 1:43.07
(1:26.73) (3:12.81) (5:03.70) (6:46.77)
 
11 SOLZ, KAYLA 8 Jackson Heights Middle School 7:17.69
1:25.86 1:48.75 2:07.30 1:55.79
(1:25.86) (3:14.60) (5:21.90) (7:17.69)
 
Coffee, Madeline 8 Sanford Middle School DNS  
Velazquez, Tela 8 Rock Lake Middle School DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Time Splits Pts Note
1 Mason, Grace 8 Indian Trails Middle School (Win5:49.81
1:20.05 1:31.70 1:36.20 1:21.87
(1:20.05) (2:51.75) (4:27.94) (5:49.81)
10
2 Rodriguez, Jolynn 8 Indian Trails Middle School (Win5:51.02
1:20.08 1:31.62 1:36.23 1:23.11
(1:20.08) (2:51.69) (4:27.91) (5:51.02)
8
3 Giambalvo, Ella 8 Indian Trails Middle School (Win5:58.70
1:20.41 1:31.75 1:36.57 1:29.98
(1:20.41) (2:52.16) (4:28.72) (5:58.70)
6
4 Susi, Brooke 8 Greenwood Lakes Middle School6:09.07
1:21.03 1:33.80 1:44.24 1:30.02
(1:21.03) (2:54.83) (4:39.06) (6:09.07)
5
5 Falk, Mady 8 Jackson Heights Middle School6:12.55
1:20.67 1:32.99 1:43.02 1:35.87
(1:20.67) (2:53.66) (4:36.68) (6:12.55)
4
6 PEZZOLI, ALENA 8 Jackson Heights Middle School6:34.06
1:25.31 1:42.26 1:46.85 1:39.66
(1:25.31) (3:07.56) (4:54.41) (6:34.06)
3
7 David, Kailyn 8 Lawton Chiles Middle6:37.47
1:25.35 1:43.46 1:48.20 1:40.47
(1:25.35) (3:08.80) (4:57.00) (6:37.47)
2
8 Caccavale, Mia 8 Lawton Chiles Middle6:42.70
1:26.40 1:44.91 1:50.03 1:41.38
(1:26.40) (3:11.30) (5:01.33) (6:42.70)
1
9 Mccullen, Emily 8 Rock Lake Middle School6:46.46
1:24.99 1:47.31 1:53.73 1:40.44
(1:24.99) (3:12.30) (5:06.03) (6:46.46)
 
10 Heimendinger, Abby 8 Lawton Chiles Middle6:46.77
1:26.73 1:46.08 1:50.89 1:43.07
(1:26.73) (3:12.81) (5:03.70) (6:46.77)
 
11 SOLZ, KAYLA 8 Jackson Heights Middle School7:17.69
1:25.86 1:48.75 2:07.30 1:55.79
(1:25.86) (3:14.60) (5:21.90) (7:17.69)
 
Coffee, Madeline 8 Sanford Middle SchoolDNS    
Velazquez, Tela 8 Rock Lake Middle SchoolDNS    


#32 Men's 4 x 100m Relay (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Sanford Millennium Middle School A 54.77
Chaplin
Killingsworth
Boddie
Hendrickson
10 2 (1)
2 Lawton Chiles Middle A 54.99
Jimenez
Velazquez
Fitzgerald
Frade
8 1 (1)
3 Jackson Heights Middle School A 56.97 6 1 (2)
4 Markham Woods Middle School A 58.75 5 1 (3)
5 Sanford Middle School A 58.76 4 1 (4)
6 Rock Lake Middle School A 1:00.44
Mike
Mccullough
Smith
Perkins
3 1 (5)
7 Teague Middle School A 1:01.44 2 2 (2)
8 Galileo School for Gifted Learni A 1:02.78 1 1 (6)
9 South Seminole Middle School A 1:24.01
Cochran
Morris
Owens
Prostak
  1 (7)
Greenwood Lakes Middle School A DQ  
Milwee Middle School A DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Lawton Chiles Middle A 54.99
Jimenez
Velazquez
Fitzgerald
Frade
8
2 Jackson Heights Middle School A 56.97 6
3 Markham Woods Middle School A 58.75 5
4 Sanford Middle School A 58.76 4
5 Rock Lake Middle School A 1:00.44
Mike
Mccullough
Smith
Perkins
3
6 Galileo School for Gifted Learni A 1:02.78 1
7 South Seminole Middle School A 1:24.01
Cochran
Morris
Owens
Prostak
 
Greenwood Lakes Middle School A DQ  


Finals Section: 2

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Sanford Millennium Middle School A 54.77
Chaplin
Killingsworth
Boddie
Hendrickson
10
2 Teague Middle School A 1:01.44 2
Milwee Middle School A DNS  


#33 Men's 4 x 100m Relay (7th grade)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Greenwood Lakes Middle School A 50.18 10 1 (1)
2 Jackson Heights Middle School A 51.54 8 1 (2)
3 Lawton Chiles Middle A 54.09
Candela
Capp
Foscolo
Griffith
6 1 (3)
4 South Seminole Middle School A 55.31 5 2 (1)
5 Galileo School for Gifted Learni A 55.34 4 2 (2)
6 Markham Woods Middle School A 55.88 3 1 (4)
7 Milwee Middle School A 55.89 2 2 (3)
8 Teague Middle School A 56.31 1 1 (5)
9 Sanford Middle School A 56.33   1 (6)
10 Rock Lake Middle School A 58.13
Billups
Lambert
Streich
Monzon
  1 (7)
Indian Trails Middle School (Win A DNS  
Sanford Millennium Middle School A DNS
Boddie
Douglas
Harris
Beckford
 

Finals Section: 1

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Greenwood Lakes Middle School A 50.18 10
2 Jackson Heights Middle School A 51.54 8
3 Lawton Chiles Middle A 54.09
Candela
Capp
Foscolo
Griffith
6
4 Markham Woods Middle School A 55.88 3
5 Teague Middle School A 56.31 1
6 Sanford Middle School A 56.33  
7 Rock Lake Middle School A 58.13
Billups
Lambert
Streich
Monzon
 
Indian Trails Middle School (Win A DNS  


Finals Section: 2

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 South Seminole Middle School A 55.31 5
2 Galileo School for Gifted Learni A 55.34 4
3 Milwee Middle School A 55.89 2
Sanford Millennium Middle School A DNS
Boddie
Douglas
Harris
Beckford
 


#31 Men's 4 x 100m Relay (8th grade)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Sanford Middle School A 50.44 10 1 (1)
2 South Seminole Middle School A 50.73
Briggs-Rivera
Covelli
Cirino
Vazquez
8 2 (1)
3 Jackson Heights Middle School A 51.26 6 1 (2)
4 Greenwood Lakes Middle School A 52.05 5 1 (3)
5 Lawton Chiles Middle A 53.41
Harrison
Rhodes
St John
Watson
4 1 (4)
6 Rock Lake Middle School A 53.97
Amyx
Cevallos-Jimenez
Humphries
Crichton
3 1 (5)
7 Galileo School for Gifted Learni A 54.04 2 1 (6)
8 Teague Middle School A 57.89 1 1 (7)
Sanford Millennium Middle School A DQ
Kelly
Perkins
Williams
Cox
 
Milwee Middle School A DNS  
Markham Woods Middle School A DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Sanford Middle School A 50.44 10
2 Jackson Heights Middle School A 51.26 6
3 Greenwood Lakes Middle School A 52.05 5
4 Lawton Chiles Middle A 53.41
Harrison
Rhodes
St John
Watson
4
5 Rock Lake Middle School A 53.97
Amyx
Cevallos-Jimenez
Humphries
Crichton
3
6 Galileo School for Gifted Learni A 54.04 2
7 Teague Middle School A 57.89 1
Sanford Millennium Middle School A DQ
Kelly
Perkins
Williams
Cox
 


Finals Section: 2

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 South Seminole Middle School A 50.73
Briggs-Rivera
Covelli
Cirino
Vazquez
8
Milwee Middle School A DNS  
Markham Woods Middle School A DNS  


#35 Women's 4 x 100m Relay (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 South Seminole Middle School A 57.46
Mirville
Wiggs
Lockhart
Adams
10 1 (1)
2 Sanford Middle School A 57.65 8 1 (2)
3 Rock Lake Middle School A 59.58
Lewis
Buhring
Lambert Rice
Oliver
6 1 (3)
4 Greenwood Lakes Middle School A 59.80 5 1 (4)
5 Indian Trails Middle School (Win A 59.82 4 1 (5)
6 Teague Middle School A 1:00.38 3 2 (1)
7 Lawton Chiles Middle A 1:00.57
Karel
Konz
Turner
Miller
2 1 (6)
8 Tuskawilla Middle School A 1:00.89
Scott-Bernard
Rogowski
Castaliera
Rivera
1 1 (7)
9 Sanford Millennium Middle School A 1:01.21
Jackson
Boddie
Fernandez
Johnson
  2 (2)
10 Milwee Middle School A 1:01.45   2 (3)
11 Jackson Heights Middle School A 1:01.98   1 (8)
12 Markham Woods Middle School A 1:03.11   2 (4)

Finals Section: 1

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 South Seminole Middle School A 57.46
Mirville
Wiggs
Lockhart
Adams
10
2 Sanford Middle School A 57.65 8
3 Rock Lake Middle School A 59.58
Lewis
Buhring
Lambert Rice
Oliver
6
4 Greenwood Lakes Middle School A 59.80 5
5 Indian Trails Middle School (Win A 59.82 4
6 Lawton Chiles Middle A 1:00.57
Karel
Konz
Turner
Miller
2
7 Tuskawilla Middle School A 1:00.89
Scott-Bernard
Rogowski
Castaliera
Rivera
1
8 Jackson Heights Middle School A 1:01.98  


Finals Section: 2

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Teague Middle School A 1:00.38 3
2 Sanford Millennium Middle School A 1:01.21
Jackson
Boddie
Fernandez
Johnson
 
3 Milwee Middle School A 1:01.45  
4 Markham Woods Middle School A 1:03.11  


#36 Women's 4 x 100m Relay (7th grade)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Greenwood Lakes Middle School A 56.83 10 1 (1)
2 Jackson Heights Middle School A 57.69 8 1 (2)
3 Rock Lake Middle School A 58.08
Berehowsky
Campanale
Young
Ary
6 1 (3)
4 South Seminole Middle School A 58.36
McCormick
HOWARD
Wimbush
Richardson
5 1 (4)
5 Lawton Chiles Middle A 58.85
Digori
Farwig
Smith
Walsh
4 1 (5)
6 Sanford Millennium Middle School A 1:01.36
Allen
Lindsey
Burgos
Thompson
3 2 (1)
7 Markham Woods Middle School A 1:01.67 2 2 (2)
8 Tuskawilla Middle School A 1:04.70
Terito
Sterling
Collier
Stokes
1 2 (3)
Teague Middle School A DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Greenwood Lakes Middle School A 56.83 10
2 Jackson Heights Middle School A 57.69 8
3 Rock Lake Middle School A 58.08
Berehowsky
Campanale
Young
Ary
6
4 South Seminole Middle School A 58.36
McCormick
HOWARD
Wimbush
Richardson
5
5 Lawton Chiles Middle A 58.85
Digori
Farwig
Smith
Walsh
4
Teague Middle School A DNS  


Finals Section: 2

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Sanford Millennium Middle School A 1:01.36
Allen
Lindsey
Burgos
Thompson
3
2 Markham Woods Middle School A 1:01.67 2
3 Tuskawilla Middle School A 1:04.70
Terito
Sterling
Collier
Stokes
1


#34 Women's 4 x 100m Relay (8th grade)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Greenwood Lakes Middle School A 54.42 10 1 (1)
2 Sanford Middle School A 55.35 8 1 (2)
3 Indian Trails Middle School (Win A 56.20 6 1 (3)
4 Lawton Chiles Middle A 58.26
Blonshine
Costa
Varvarigos
West
5 1 (4)
5 Jackson Heights Middle School A 58.32 4 1 (5)
6 Sanford Millennium Middle School A 58.43
Green
Williams
Littles
Lawrence
3 1 (6)
7 South Seminole Middle School A 58.49
Kirk
Gay
Stepanek
Cirino
2 1 (7)
8 Tuskawilla Middle School A 1:00.24
Wilson
Cerderia
Fernandez
Hargrove
1 2 (1)
9 Rock Lake Middle School A 1:00.57
Chase
Baksa
Cortes
Wilson
  1 (8)
10 Galileo School for Gifted Learni A 1:00.84   2 (2)
Markham Woods Middle School A DNS  

Finals Section: 1

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Greenwood Lakes Middle School A 54.42 10
2 Sanford Middle School A 55.35 8
3 Indian Trails Middle School (Win A 56.20 6
4 Lawton Chiles Middle A 58.26
Blonshine
Costa
Varvarigos
West
5
5 Jackson Heights Middle School A 58.32 4
6 Sanford Millennium Middle School A 58.43
Green
Williams
Littles
Lawrence
3
7 South Seminole Middle School A 58.49
Kirk
Gay
Stepanek
Cirino
2
8 Rock Lake Middle School A 1:00.57
Chase
Baksa
Cortes
Wilson
 


Finals Section: 2

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Tuskawilla Middle School A 1:00.24
Wilson
Cerderia
Fernandez
Hargrove
1
2 Galileo School for Gifted Learni A 1:00.84  
Markham Woods Middle School A DNS  


#39 Men's 4 x 400m Relay (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Lawton Chiles Middle A 4:53.35
Black
Jimenez
Frade
Bertot
10
2 Jackson Heights Middle School A 4:58.70 8
3 Greenwood Lakes Middle School A 4:59.46 6
Teague Middle School A DNS  
South Seminole Middle School A DNS  
Sanford Middle School A DNS  
Milwee Middle School A DNS  

Finals Section: 1

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Lawton Chiles Middle A 4:53.35
Black
Jimenez
Frade
Bertot
10
2 Jackson Heights Middle School A 4:58.70 8
3 Greenwood Lakes Middle School A 4:59.46 6
Teague Middle School A DNS  
South Seminole Middle School A DNS  
Sanford Middle School A DNS  
Milwee Middle School A DNS  


#38 Men's 4 x 400m Relay (7th grade)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Greenwood Lakes Middle School A 4:11.51 10
2 Lawton Chiles Middle A 4:23.76
Candela
Foscolo
Portillo
Tebbens
8
3 Sanford Middle School A 4:37.00 6
4 South Seminole Middle School A 4:39.55 5
5 Milwee Middle School A 4:49.71 4
6 Jackson Heights Middle School A 4:56.65 3
7 Rock Lake Middle School A 5:00.18
Fuller
Shortal
Streich
White
2

Finals Section: 1

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Greenwood Lakes Middle School A 4:11.51 10
2 Lawton Chiles Middle A 4:23.76
Candela
Foscolo
Portillo
Tebbens
8
3 Sanford Middle School A 4:37.00 6
4 South Seminole Middle School A 4:39.55 5
5 Milwee Middle School A 4:49.71 4
6 Jackson Heights Middle School A 4:56.65 3
7 Rock Lake Middle School A 5:00.18
Fuller
Shortal
Streich
White
2


#37 Men's 4 x 400m Relay (8th grade)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 South Seminole Middle School A 4:08.67
Turner
Campbell
Covelli
Baker
10
2 Milwee Middle School A 4:11.14 8
3 Lawton Chiles Middle A 4:15.90
Abbate
Donovan
Orr
Watson
6
4 Sanford Middle School A 4:26.21 5
5 Jackson Heights Middle School A 4:29.56 4
6 Rock Lake Middle School A 4:31.92
Amyx
Henning
Kaiden
Cevallos-Jimenez
3
Greenwood Lakes Middle School A DQ  
Indian Trails Middle School (Win A DNS  

Finals Section: 1

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 South Seminole Middle School A 4:08.67
Turner
Campbell
Covelli
Baker
10
2 Milwee Middle School A 4:11.14 8
3 Lawton Chiles Middle A 4:15.90
Abbate
Donovan
Orr
Watson
6
4 Sanford Middle School A 4:26.21 5
5 Jackson Heights Middle School A 4:29.56 4
6 Rock Lake Middle School A 4:31.92
Amyx
Henning
Kaiden
Cevallos-Jimenez
3
Greenwood Lakes Middle School A DQ  
Indian Trails Middle School (Win A DNS  


#40 Women's 4 x 400m Relay (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Indian Trails Middle School (Win A 5:03.77 10
2 Sanford Middle School A 5:03.92 8
3 Greenwood Lakes Middle School A 5:15.43 6
4 Lawton Chiles Middle A 5:40.58
Colmenero
Dusart
Feretti
Miller
5
5 Jackson Heights Middle School A 6:11.59 4
Teague Middle School A DNS  

Finals Section: 1

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Indian Trails Middle School (Win A 5:03.77 10
2 Sanford Middle School A 5:03.92 8
3 Greenwood Lakes Middle School A 5:15.43 6
4 Lawton Chiles Middle A 5:40.58
Colmenero
Dusart
Feretti
Miller
5
5 Jackson Heights Middle School A 6:11.59 4
Teague Middle School A DNS  


#42 Women's 4 x 400m Relay (7th grade)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Greenwood Lakes Middle School A 4:49.68 10
2 Lawton Chiles Middle A 5:03.46
Cachet
Smith
Merlin
Walsh
8
3 South Seminole Middle School A 5:17.53
Battle
Charnell
Garcia
PEREZ
6
Teague Middle School A DNS  
Jackson Heights Middle School A DNS  

Finals Section: 1

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Greenwood Lakes Middle School A 4:49.68 10
2 Lawton Chiles Middle A 5:03.46
Cachet
Smith
Merlin
Walsh
8
3 South Seminole Middle School A 5:17.53
Battle
Charnell
Garcia
PEREZ
6
Teague Middle School A DNS  
Jackson Heights Middle School A DNS  


#41 Women's 4 x 400m Relay (8th grade)

Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Indian Trails Middle School (Win A 4:29.51 10
2 Greenwood Lakes Middle School A 4:42.83 8
3 Jackson Heights Middle School A 4:50.36 6
4 Sanford Middle School A 5:03.33 5
5 Lawton Chiles Middle A 5:07.72
Atwell
Caccavale
David
Heimendinger
4
6 Rock Lake Middle School A 5:09.37
Chase
King
Mccullen
Wilson
3
Sanford Millennium Middle School A DNS
Figueroa
Aberdeen
Spence
Smith
 

Finals Section: 1

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts Note
1 Indian Trails Middle School (Win A 4:29.51 10
2 Greenwood Lakes Middle School A 4:42.83 8
3 Jackson Heights Middle School A 4:50.36 6
4 Sanford Middle School A 5:03.33 5
5 Lawton Chiles Middle A 5:07.72
Atwell
Caccavale
David
Heimendinger
4
6 Rock Lake Middle School A 5:09.37
Chase
King
Mccullen
Wilson
3
Sanford Millennium Middle School A DNS
Figueroa
Aberdeen
Spence
Smith
 


#45 Men's Long Jump (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts
1 Clark, Ashton 6 Lawton Chiles Middle 12' 9" 12'9"
11' 11" 12' 9"
10
2 Black, Kyler 6 Lawton Chiles Middle 12' 2" 12'2"
12' 2" FOUL
8
3 Martir, Logan 6 Jackson Heights Middle School 11' 10" 11'10"
11' 10" 11' 6"
6
4 Lee, Kopelan 6 Jackson Heights Middle School 11' 9" 11'9"
11' 9" FOUL
5
5 Soto, Julian 6 Galileo School for Gifted Learni 11' 1" 11'1"
10' 6" 11' 1"
4
6 Peronti, Connor 6 Teague Middle School 11' 0" 11'0"
10' 4" 11' 0"
3
7 Ramsey, Justin 6 Galileo School for Gifted Learni 10' 8" 10'8"
10' 8" 9' 4"
2
8 Davis, Grady 6 Greenwood Lakes Middle School 10' 5" 10'5"
10' 1" 10' 5"
1
9 Delarosa, Kaden 6 Lawton Chiles Middle 10' 4" 10'4"
10' 2" 10' 4"
 
10 Harding, Justin 6 Markham Woods Middle School 10' 2" 10'2"
10' 2" 10' 1"
 
11 Bailey, Ryland 6 Rock Lake Middle School 10' 2" 10'2"
10' 2" FOUL
 
12 Owens, Jaykob 6 South Seminole Middle School 10' 0" 10'0"
9' 8" 10' 0"
 
13 Schnack, Blake 6 Markham Woods Middle School 10' 0" 10'0"
10' 0" FOUL
 
14 FRAZIER, Derek 6 South Seminole Middle School 9' 10" 9'10"
9' 8" 9' 10"
 
15 Real, Cameron 6 Greenwood Lakes Middle School 9' 10" 9'10"
9' 10" 9' 6"
 
16 Behr, Wade 6 Milwee Middle School 9' 8" 9'8"
9' 6" 9' 8"
 
17 Evans, Alexander 6 Galileo School for Gifted Learni 9' 5" 9'5"
9' 5" 9' 5"
 
18 Hawkins, Tobias 8 Sanford Middle School 8' 11" 8'11"
8' 8" 8' 11"
 
19 ADDISON, EVAN 6 Jackson Heights Middle School 8' 11" 8'11"
8' 11" 7' 10"
 
20 Maynard, Dylan 6 Sanford Millennium Middle School 8' 3" 8'3"
8' 3" FOUL
 
21 Bouey, Rashaud 6 South Seminole Middle School 7' 10" 7'10"
7' 10" 6' 1"
 
Baran, Josh 6 Teague Middle School NM    
Roth, Stone 6 Teague Middle School NM    
Kadzban, Max 6 Markham Woods Middle School NM    
Manning, Jaiden 6 Sanford Millennium Middle School NM    
Nonthe, Christopher 6 Milwee Middle School NM    
Curry, Javarrie 6 Sanford Millennium Middle School NM    
Gazdak, Gavin 6 Milwee Middle School NM    

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 Clark, Ashton 6 Lawton Chiles Middle12' 9" 12'9"
11' 11" 12' 9"
10
2 Black, Kyler 6 Lawton Chiles Middle12' 2" 12'2"
12' 2" FOUL
8
3 Martir, Logan 6 Jackson Heights Middle School11' 10" 11'10"
11' 10" 11' 6"
6
4 Lee, Kopelan 6 Jackson Heights Middle School11' 9" 11'9"
11' 9" FOUL
5
5 Soto, Julian 6 Galileo School for Gifted Learni11' 1" 11'1"
10' 6" 11' 1"
4
6 Peronti, Connor 6 Teague Middle School11' 0" 11'0"
10' 4" 11' 0"
3
7 Ramsey, Justin 6 Galileo School for Gifted Learni10' 8" 10'8"
10' 8" 9' 4"
2
8 Davis, Grady 6 Greenwood Lakes Middle School10' 5" 10'5"
10' 1" 10' 5"
1
9 Delarosa, Kaden 6 Lawton Chiles Middle10' 4" 10'4"
10' 2" 10' 4"
 
10 Harding, Justin 6 Markham Woods Middle School10' 2" 10'2"
10' 2" 10' 1"
 
10 Bailey, Ryland 6 Rock Lake Middle School10' 2" 10'2"
10' 2" FOUL
 
12 Owens, Jaykob 6 South Seminole Middle School10' 0" 10'0"
9' 8" 10' 0"
 
12 Schnack, Blake 6 Markham Woods Middle School10' 0" 10'0"
10' 0" FOUL
 
14 FRAZIER, Derek 6 South Seminole Middle School9' 10" 9'10"
9' 8" 9' 10"
 
14 Real, Cameron 6 Greenwood Lakes Middle School9' 10" 9'10"
9' 10" 9' 6"
 
16 Behr, Wade 6 Milwee Middle School9' 8" 9'8"
9' 6" 9' 8"
 
17 Evans, Alexander 6 Galileo School for Gifted Learni9' 5" 9'5"
9' 5" 9' 5"
 
18 Hawkins, Tobias 8 Sanford Middle School8' 11" 8'11"
8' 8" 8' 11"
 
18 ADDISON, EVAN 6 Jackson Heights Middle School8' 11" 8'11"
8' 11" 7' 10"
 
20 Maynard, Dylan 6 Sanford Millennium Middle School8' 3" 8'3"
8' 3" FOUL
 
21 Bouey, Rashaud 6 South Seminole Middle School7' 10" 7'10"
7' 10" 6' 1"
 
Baran, Josh 6 Teague Middle SchoolNM    
Roth, Stone 6 Teague Middle SchoolNM    
Kadzban, Max 6 Markham Woods Middle SchoolNM    
Manning, Jaiden 6 Sanford Millennium Middle SchoolNM    
Nonthe, Christopher 6 Milwee Middle SchoolNM    
Curry, Javarrie 6 Sanford Millennium Middle SchoolNM    
Gazdak, Gavin 6 Milwee Middle SchoolNM    


#44 Men's Long Jump (7th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts
1 Soto Rivera, Jaysen 7 Greenwood Lakes Middle School 15' 6" 15'6"
15' 6" FOUL
10
2 Lewis, Jalen 7 Jackson Heights Middle School 14' 7" 14'7"
FOUL 14' 7"
8
3 Johnson, Noah 7 Sanford Middle School 14' 6" 14'6"
14' 6" 14' 2"
6
4 Eroh, Dylan 7 Jackson Heights Middle School 14' 5" 14'5"
FOUL 14' 5"
5
5 Jackson, Jayden 7 Greenwood Lakes Middle School 14' 0" 14'0"
13' 6" 14' 0"
4
6 Berchal, Juan 7 Greenwood Lakes Middle School 13' 10" 13'10"
13' 7" 13' 10"
3
7 Monzon, Levi 6 Rock Lake Middle School 13' 6" 13'6"
12' 3" 13' 6"
2
8 Capp, Nathan 7 Lawton Chiles Middle 13' 6" 13'6"
13' 6" FOUL
1
9 Porterfield, Jacob 7 Galileo School for Gifted Learni 13' 4" 13'4"
13' 4" FOUL
 
10 Edwards, Dylan 7 Tuskawilla Middle School 12' 10" 12'10"
12' 0" 12' 10"
 
11 Perez, Quincy 7 Sanford Middle School 12' 5" 12'5"
12' 4" 12' 5"
 
12 Nieves, Raeden 7 Milwee Middle School 12' 5" 12'5"
12' 5" FOUL
 
13 Briggs, Derek 7 Lawton Chiles Middle 12' 1" 12'1"
11' 7" 12' 1"
 
14 Potter, Owen 7 Galileo School for Gifted Learni 12' 0" 12'0"
12' 0" 11' 3"
 
15 Fredell, Jared 7 Jackson Heights Middle School 11' 9" 11'9"
11' 9" 10' 6"
 
16 Sidman, Kaden 7 Galileo School for Gifted Learni 11' 2" 11'2"
11' 2" 11' 0"
 
17 Gonzalez, Camilo 7 Tuskawilla Middle School 11' 1" 11'1"
FOUL 11' 1"
 
18 Plancher, Malachi 7 South Seminole Middle School 11' 0" 11'0"
FOUL 11' 0"
 
18 Sinness, Cade 7 Tuskawilla Middle School 11' 0" 11'0"
11' 0" FOUL
 
20 Lopez, Issac 7 Lawton Chiles Middle 10' 11" 10'11"
10' 11" FOUL
 
21 Barfield, Oliver 7 Teague Middle School 10' 7" 10'7"
10' 7" 9' 5"
 
22 Torres, Daniel 7 Milwee Middle School 10' 6" 10'6"
10' 6" 9' 8"
 
23 Lanning, Brendan 7 Markham Woods Middle School 10' 0" 10'0"
10' 0" 9' 10"
 
24 Harrod, Ashe 7 Milwee Middle School 9' 8" 9'8"
9' 6" 9' 8"
 
Danek, Larson 7 South Seminole Middle School NM    
Palmer, Dustin 7 South Seminole Middle School NM    
Billups, Bradley 7 Rock Lake Middle School NM    
Boddie, Christopher 7 Sanford Millennium Middle School NM    
Foxworth, James 7 Markham Woods Middle School NM    
Lambert, Trey 6 Rock Lake Middle School NM    
McGuire, Chase 7 Markham Woods Middle School NM    
Richards, Jayden 7 Teague Middle School NM    
Wawrykiw, Ryian 7 Teague Middle School NM    

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 Soto Rivera, Jaysen 7 Greenwood Lakes Middle School15' 6" 15'6"
15' 6" FOUL
10
2 Lewis, Jalen 7 Jackson Heights Middle School14' 7" 14'7"
FOUL 14' 7"
8
3 Johnson, Noah 7 Sanford Middle School14' 6" 14'6"
14' 6" 14' 2"
6
4 Eroh, Dylan 7 Jackson Heights Middle School14' 5" 14'5"
FOUL 14' 5"
5
5 Jackson, Jayden 7 Greenwood Lakes Middle School14' 0" 14'0"
13' 6" 14' 0"
4
6 Berchal, Juan 7 Greenwood Lakes Middle School13' 10" 13'10"
13' 7" 13' 10"
3
7 Monzon, Levi 6 Rock Lake Middle School13' 6" 13'6"
12' 3" 13' 6"
2
7 Capp, Nathan 7 Lawton Chiles Middle13' 6" 13'6"
13' 6" FOUL
1
9 Porterfield, Jacob 7 Galileo School for Gifted Learni13' 4" 13'4"
13' 4" FOUL
 
10 Edwards, Dylan 7 Tuskawilla Middle School12' 10" 12'10"
12' 0" 12' 10"
 
11 Perez, Quincy 7 Sanford Middle School12' 5" 12'5"
12' 4" 12' 5"
 
11 Nieves, Raeden 7 Milwee Middle School12' 5" 12'5"
12' 5" FOUL
 
13 Briggs, Derek 7 Lawton Chiles Middle12' 1" 12'1"
11' 7" 12' 1"
 
14 Potter, Owen 7 Galileo School for Gifted Learni12' 0" 12'0"
12' 0" 11' 3"
 
15 Fredell, Jared 7 Jackson Heights Middle School11' 9" 11'9"
11' 9" 10' 6"
 
16 Sidman, Kaden 7 Galileo School for Gifted Learni11' 2" 11'2"
11' 2" 11' 0"
 
17 Gonzalez, Camilo 7 Tuskawilla Middle School11' 1" 11'1"
FOUL 11' 1"
 
18 Plancher, Malachi 7 South Seminole Middle School11' 0" 11'0"
FOUL 11' 0"
 
18 Sinness, Cade 7 Tuskawilla Middle School11' 0" 11'0"
11' 0" FOUL
 
20 Lopez, Issac 7 Lawton Chiles Middle10' 11" 10'11"
10' 11" FOUL
 
21 Barfield, Oliver 7 Teague Middle School10' 7" 10'7"
10' 7" 9' 5"
 
22 Torres, Daniel 7 Milwee Middle School10' 6" 10'6"
10' 6" 9' 8"
 
23 Lanning, Brendan 7 Markham Woods Middle School10' 0" 10'0"
10' 0" 9' 10"
 
24 Harrod, Ashe 7 Milwee Middle School9' 8" 9'8"
9' 6" 9' 8"
 
Danek, Larson 7 South Seminole Middle SchoolNM    
Palmer, Dustin 7 South Seminole Middle SchoolNM    
Billups, Bradley 7 Rock Lake Middle SchoolNM    
Boddie, Christopher 7 Sanford Millennium Middle SchoolNM    
Foxworth, James 7 Markham Woods Middle SchoolNM    
Lambert, Trey 6 Rock Lake Middle SchoolNM    
McGuire, Chase 7 Markham Woods Middle SchoolNM    
Richards, Jayden 7 Teague Middle SchoolNM    
Wawrykiw, Ryian 7 Teague Middle SchoolNM    


#43 Men's Long Jump (8th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts
1 Cook, Logan 8 Sanford Middle School 15' 11" 15'11"
15' 11" 15' 7"
10
2 Cirino, Jacob 8 South Seminole Middle School 15' 9" 15'9"
15' 9" 15' 4"
8
3 Vazquez, Julian 8 South Seminole Middle School 15' 0" 15'0"
15' 0" FOUL
6
4 Harrison, Brandon 8 Lawton Chiles Middle 14' 10" 14'10"
FOUL 14' 10"
5
5 Williams, Marquet 8 Jackson Heights Middle School 14' 3" 14'3"
14' 0" 14' 3"
4
6 Shackleford, Josiah 8 Sanford Middle School 13' 9" 13'9"
12' 5" 13' 9"
3
7 Gilliam, Connor 8 Jackson Heights Middle School 13' 8" 13'8"
12' 7" 13' 8"
2
8 Watson, Kevin 8 Jackson Heights Middle School 13' 7" 13'7"
11' 2" 13' 7"
1
9 Kennedy, Aden 8 Galileo School for Gifted Learni 13' 3" 13'3"
13' 3" 12' 1"
 
10 Leswinski, Hayden 8 Lawton Chiles Middle 13' 1" 13'1"
13' 1" 12' 6"
 
11 Estime, Jonas 7 Sanford Middle School 12' 10" 12'10"
12' 10" 12' 0"
 
12 Campbell, Jared 8 South Seminole Middle School 12' 10" 12'10"
12' 10" FOUL
 
13 Humphries, Lance 8 Rock Lake Middle School 12' 8" 12'8"
12' 0" 12' 8"
 
14 Jones, Davion 8 Milwee Middle School 12' 8" 12'8"
12' 8" FOUL
 
15 Gill, Simon 8 Galileo School for Gifted Learni 12' 7" 12'7"
FOUL 12' 7"
 
16 Terrill, Trey 8 Lawton Chiles Middle 12' 4" 12'4"
12' 4" 12' 3"
 
17 Santiago, Guillermo 8 Greenwood Lakes Middle School 12' 0" 12'0"
FOUL 12' 0"
 
18 Cannon, Elijah 8 Milwee Middle School 11' 2" 11'2"
FOUL 11' 2"
 
19 Middleton, Jayden 8 Greenwood Lakes Middle School 10' 10" 10'10"
9' 7" 10' 10"
 
20 Rodriguez, Anthony 8 Tuskawilla Middle School 9' 9" 9'9"
9' 9" 9' 7"
 
Crowe, Archer 8 Indian Trails Middle School (Win NM    
Bravo, Charles 8 Galileo School for Gifted Learni NM
FOUL FOUL
 
Carter, Bryce 8 Teague Middle School NM
FOUL
 
Garced, Michael 8 Markham Woods Middle School NM    
Harris, Zakary 8 Sanford Millennium Middle School NM    
Janapareddy, Sairam 8 Markham Woods Middle School NM    
Penn, Evan 8 Teague Middle School NM    
Pennington-Bedio, Kyle 8 Tuskawilla Middle School NM    
Roth, Triston 8 Teague Middle School NM    
Skoretz, Nathaniel 8 Markham Woods Middle School NM    
Williams, Lester 8 Sanford Millennium Middle School NM    

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 Cook, Logan 8 Sanford Middle School15' 11" 15'11"
15' 11" 15' 7"
10
2 Cirino, Jacob 8 South Seminole Middle School15' 9" 15'9"
15' 9" 15' 4"
8
3 Vazquez, Julian 8 South Seminole Middle School15' 0" 15'0"
15' 0" FOUL
6
4 Harrison, Brandon 8 Lawton Chiles Middle14' 10" 14'10"
FOUL 14' 10"
5
5 Williams, Marquet 8 Jackson Heights Middle School14' 3" 14'3"
14' 0" 14' 3"
4
6 Shackleford, Josiah 8 Sanford Middle School13' 9" 13'9"
12' 5" 13' 9"
3
7 Gilliam, Connor 8 Jackson Heights Middle School13' 8" 13'8"
12' 7" 13' 8"
2
8 Watson, Kevin 8 Jackson Heights Middle School13' 7" 13'7"
11' 2" 13' 7"
1
9 Kennedy, Aden 8 Galileo School for Gifted Learni13' 3" 13'3"
13' 3" 12' 1"
 
10 Leswinski, Hayden 8 Lawton Chiles Middle13' 1" 13'1"
13' 1" 12' 6"
 
11 Estime, Jonas 7 Sanford Middle School12' 10" 12'10"
12' 10" 12' 0"
 
11 Campbell, Jared 8 South Seminole Middle School12' 10" 12'10"
12' 10" FOUL
 
13 Humphries, Lance 8 Rock Lake Middle School12' 8" 12'8"
12' 0" 12' 8"
 
13 Jones, Davion 8 Milwee Middle School12' 8" 12'8"
12' 8" FOUL
 
15 Gill, Simon 8 Galileo School for Gifted Learni12' 7" 12'7"
FOUL 12' 7"
 
16 Terrill, Trey 8 Lawton Chiles Middle12' 4" 12'4"
12' 4" 12' 3"
 
17 Santiago, Guillermo 8 Greenwood Lakes Middle School12' 0" 12'0"
FOUL 12' 0"
 
18 Cannon, Elijah 8 Milwee Middle School11' 2" 11'2"
FOUL 11' 2"
 
19 Middleton, Jayden 8 Greenwood Lakes Middle School10' 10" 10'10"
9' 7" 10' 10"
 
20 Rodriguez, Anthony 8 Tuskawilla Middle School9' 9" 9'9"
9' 9" 9' 7"
 
Crowe, Archer 8 Indian Trails Middle School (WinNM    
Bravo, Charles 8 Galileo School for Gifted LearniNM
FOUL FOUL
 
Carter, Bryce 8 Teague Middle SchoolNM
FOUL
 
Garced, Michael 8 Markham Woods Middle SchoolNM    
Harris, Zakary 8 Sanford Millennium Middle SchoolNM    
Janapareddy, Sairam 8 Markham Woods Middle SchoolNM    
Penn, Evan 8 Teague Middle SchoolNM    
Pennington-Bedio, Kyle 8 Tuskawilla Middle SchoolNM    
Roth, Triston 8 Teague Middle SchoolNM    
Skoretz, Nathaniel 8 Markham Woods Middle SchoolNM    
Williams, Lester 8 Sanford Millennium Middle SchoolNM    


#48 Women's Long Jump (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts
1 Poe, Addison 6 Sanford Middle School 12' 1" 12'1"
12' 1" 10' 6"
10
2 Bender, Alexa 6 Markham Woods Middle School 11' 11" 11'11"
11' 8" 11' 11"
8
3 Konz, Isabelle 6 Lawton Chiles Middle 11' 9.50" 11'9.50"
11' 2" 11' 9.50"
6
4 Turner, Athena 6 Lawton Chiles Middle 11' 8" 11'8"
11' 8" 11' 5"
5
5 Reyes, Gabriella 6 Indian Trails Middle School (Win 11' 4" 11'4"
11' 4" 9' 10"
4
6 Morales, Arella 6 Greenwood Lakes Middle School 10' 11" 10'11"
10' 11" 10' 5"
3
7 Miles, Amarius 6 Milwee Middle School 10' 8" 10'8"
9' 9" 10' 8"
2
8 Montgomerie, Mia 6 Indian Trails Middle School (Win 10' 6" 10'6"
10' 6" 9' 3"
1
9 Wassey, Katelyn 6 Indian Trails Middle School (Win 10' 6" 10'6"
FOUL 10' 6"
 
10 Lehmann, Camden 6 Lawton Chiles Middle 10' 4" 10'4"
10' 4" 10' 2"
 
11 Villaroel, Valeria 6 South Seminole Middle School 9' 10" 9'10"
9' 9" 9' 10"
 
12 Wolf, Ciara 6 Milwee Middle School 9' 8" 9'8"
9' 8" 8' 0"
 
13 GILHOOLY, KATHRYN 6 Jackson Heights Middle School 9' 7" 9'7"
9' 7" 9' 7"
 
14 HERNANDEZ, London 6 South Seminole Middle School 9' 6" 9'6"
8' 9" 9' 6"
 
15 Miller, Lia 6 Galileo School for Gifted Learni 9' 6" 9'6"
9' 6" FOUL
 
16 Johnson, Jakayla 6 Sanford Millennium Middle School 9' 5" 9'5"
9' 5"
 
17 Dickson, Gabriella 6 Rock Lake Middle School 9' 2" 9'2"
9' 2" 8' 11"
 
18 Harris, Olivia 6 Greenwood Lakes Middle School 9' 1" 9'1"
9' 1" FOUL
 
19 Maurer, Chaney 6 Jackson Heights Middle School 9' 0" 9'0"
8' 1" 9' 0"
 
20 Brooks, Jazoriah 6 Sanford Middle School 9' 0" 9'0"
9' 0" 7' 0"
 
21 Beck, Sydney 6 Teague Middle School 8' 7" 8'7"
8' 4" 8' 7"
 
22 Magzag, Nola 6 Markham Woods Middle School 8' 6" 8'6"
4' 9" 8' 6"
 
23 Canada, Cadence 6 Galileo School for Gifted Learni 8' 4" 8'4"
7' 10" 8' 4"
 
24 Linder, Sophia 6 Tuskawilla Middle School 8' 1" 8'1"
8' 1"
 
25 Batista, Zoe 6 Tuskawilla Middle School 7' 7.50" 7'7.50"
7' 7.50"
 
26 HELWIG, BAILEY 6 Jackson Heights Middle School 6' 10" 6'10"
6' 10" 6' 10"
 
27 Vizcaino, Alejandra 6 South Seminole Middle School 6' 10" 6'10"
FOUL 6' 10"
 
28 Breedson, Riley 6 Teague Middle School 6' 9" 6'9"
6' 9"
 
29 Reyes, Briana 6 Sanford Middle School 6' 1" 6'1"
6' 1" FOUL
 
Kilbourne, Danika 6 Greenwood Lakes Middle School NM    
Lindsey, Deyannah 6 Sanford Millennium Middle School NM    
Rivera, Chloey 6 Tuskawilla Middle School NM    
Smith, Corterria 6 Sanford Millennium Middle School NM    
Williams, Arielle 6 Rock Lake Middle School NM    
Williams, Kloe 6 Teague Middle School NM    

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 Poe, Addison 6 Sanford Middle School12' 1" 12'1"
12' 1" 10' 6"
10
2 Bender, Alexa 6 Markham Woods Middle School11' 11" 11'11"
11' 8" 11' 11"
8
3 Konz, Isabelle 6 Lawton Chiles Middle11' 9.50" 11'9.50"
11' 2" 11' 9.50"
6
4 Turner, Athena 6 Lawton Chiles Middle11' 8" 11'8"
11' 8" 11' 5"
5
5 Reyes, Gabriella 6 Indian Trails Middle School (Win11' 4" 11'4"
11' 4" 9' 10"
4
6 Morales, Arella 6 Greenwood Lakes Middle School10' 11" 10'11"
10' 11" 10' 5"
3
7 Miles, Amarius 6 Milwee Middle School10' 8" 10'8"
9' 9" 10' 8"
2
8 Montgomerie, Mia 6 Indian Trails Middle School (Win10' 6" 10'6"
10' 6" 9' 3"
1
8 Wassey, Katelyn 6 Indian Trails Middle School (Win10' 6" 10'6"
FOUL 10' 6"
 
10 Lehmann, Camden 6 Lawton Chiles Middle10' 4" 10'4"
10' 4" 10' 2"
 
11 Villaroel, Valeria 6 South Seminole Middle School9' 10" 9'10"
9' 9" 9' 10"
 
12 Wolf, Ciara 6 Milwee Middle School9' 8" 9'8"
9' 8" 8' 0"
 
13 GILHOOLY, KATHRYN 6 Jackson Heights Middle School9' 7" 9'7"
9' 7" 9' 7"
 
14 HERNANDEZ, London 6 South Seminole Middle School9' 6" 9'6"
8' 9" 9' 6"
 
14 Miller, Lia 6 Galileo School for Gifted Learni9' 6" 9'6"
9' 6" FOUL
 
16 Johnson, Jakayla 6 Sanford Millennium Middle School9' 5" 9'5"
9' 5"
 
17 Dickson, Gabriella 6 Rock Lake Middle School9' 2" 9'2"
9' 2" 8' 11"
 
18 Harris, Olivia 6 Greenwood Lakes Middle School9' 1" 9'1"
9' 1" FOUL
 
19 Maurer, Chaney 6 Jackson Heights Middle School9' 0" 9'0"
8' 1" 9' 0"
 
19 Brooks, Jazoriah 6 Sanford Middle School9' 0" 9'0"
9' 0" 7' 0"
 
21 Beck, Sydney 6 Teague Middle School8' 7" 8'7"
8' 4" 8' 7"
 
22 Magzag, Nola 6 Markham Woods Middle School8' 6" 8'6"
4' 9" 8' 6"
 
23 Canada, Cadence 6 Galileo School for Gifted Learni8' 4" 8'4"
7' 10" 8' 4"
 
24 Linder, Sophia 6 Tuskawilla Middle School8' 1" 8'1"
8' 1"
 
25 Batista, Zoe 6 Tuskawilla Middle School7' 7.50" 7'7.50"
7' 7.50"
 
26 HELWIG, BAILEY 6 Jackson Heights Middle School6' 10" 6'10"
6' 10" 6' 10"
 
26 Vizcaino, Alejandra 6 South Seminole Middle School6' 10" 6'10"
FOUL 6' 10"
 
28 Breedson, Riley 6 Teague Middle School6' 9" 6'9"
6' 9"
 
29 Reyes, Briana 6 Sanford Middle School6' 1" 6'1"
6' 1" FOUL
 
Kilbourne, Danika 6 Greenwood Lakes Middle SchoolNM    
Lindsey, Deyannah 6 Sanford Millennium Middle SchoolNM    
Rivera, Chloey 6 Tuskawilla Middle SchoolNM    
Smith, Corterria 6 Sanford Millennium Middle SchoolNM    
Williams, Arielle 6 Rock Lake Middle SchoolNM    
Williams, Kloe 6 Teague Middle SchoolNM    


#46 Women's Long Jump (7th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts
1 Berry, Ava 7 Greenwood Lakes Middle School 12' 11" 12'11"
12' 8" 12' 11"
10
2 Roman, Ana 7 Jackson Heights Middle School 12' 10" 12'10"
12' 3" 12' 10"
8
3 Ary, Kennedi 7 Rock Lake Middle School 12' 9" 12'9"
12' 7" 12' 9"
6
4 White, Alicyn 7 Sanford Middle School 12' 5" 12'5"
11' 3" 12' 5"
5
5 Cadman, Amaya 7 Galileo School for Gifted Learni 12' 3" 12'3"
10' 2" 12' 3"
4
6 Voigt, Anna 7 Greenwood Lakes Middle School 12' 2" 12'2"
11' 7" 12' 2"
3
7 Berehowsky, Dawson 6 Rock Lake Middle School 12' 0" 12'0"
11' 6" 12' 0"
2
8 Koch, Grace 7 Galileo School for Gifted Learni 11' 11" 11'11"
11' 9" 11' 11"
1
9 Harris, Chloe 7 South Seminole Middle School 11' 3" 11'3"
11' 3" 10' 10"
 
10 Smith, Katy 7 Lawton Chiles Middle 11' 1" 11'1"
10' 7" 11' 1"
 
11 Schoenwetter, Hope 7 Rock Lake Middle School 10' 10" 10'10"
10' 9.50" 10' 10"
 
12 Wheaton, Kalli 7 Greenwood Lakes Middle School 10' 7" 10'7"
9' 9.50" 10' 7"
 
13 Le'Conte, Deanna 7 Jackson Heights Middle School 10' 5" 10'5"
9' 10" 10' 5"
 
14 McCaslin, Lily 7 Jackson Heights Middle School 10' 2" 10'2"
9' 4" 10' 2"
 
15 Mann, Hayden 7 Lawton Chiles Middle 10' 2" 10'2"
FOUL 10' 2"
 
15 Slater, Dzyia 7 Indian Trails Middle School (Win 10' 2" 10'2"
10' 2"
 
17 Calloway, Andreana 7 Sanford Middle School 9' 11" 9'11"
9' 11" 9' 2"
 
18 Brickley, Ingrid 7 Teague Middle School 9' 8.50" 9'8.50"
9' 8.50" 8' 9"
 
19 Miller, Cassidy 7 Lawton Chiles Middle 9' 7" 9'7"
8' 9.50" 9' 7"
 
20 Sterling, Harper 7 Tuskawilla Middle School 9' 6" 9'6"
8' 8" 9' 6"
 
21 Reger, Sienna 7 Sanford Millennium Middle School 9' 2" 9'2"
9' 2" 8' 10"
 
22 James, Jo'Naria 8 Sanford Middle School 9' 0" 9'0"
FOUL 9' 0"
 
23 Lakic, Alivia 7 Markham Woods Middle School 8' 10" 8'10"
8' 4" 8' 10"
 
24 Allen, Kalina 7 Sanford Millennium Middle School 8' 1" 8'1"
8' 1" 7' 1"
 
25 Austin, Imani 7 South Seminole Middle School 8' 0" 8'0"
7' 9" 8' 0"
 
26 Chisolm, Zari 7 Sanford Millennium Middle School 7' 5" 7'5"
6' 7" 7' 5"
 
27 Carter, Hensley 7 Teague Middle School 7' 2" 7'2"
6' 5" 7' 2"
 
28 Brown, Nia 7 Teague Middle School 6' 7" 6'7"
5' 5" 6' 7"
 
Rodriguez, Karina 7 South Seminole Middle School NM    
Shibla-Elam, Brooke 7 Markham Woods Middle School NM    
Strange, Kendall 7 Markham Woods Middle School NM    
Terito, Gianna 7 Tuskawilla Middle School NM    
Terito, Julie 7 Tuskawilla Middle School NM    

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 Berry, Ava 7 Greenwood Lakes Middle School12' 11" 12'11"
12' 8" 12' 11"
10
2 Roman, Ana 7 Jackson Heights Middle School12' 10" 12'10"
12' 3" 12' 10"
8
3 Ary, Kennedi 7 Rock Lake Middle School12' 9" 12'9"
12' 7" 12' 9"
6
4 White, Alicyn 7 Sanford Middle School12' 5" 12'5"
11' 3" 12' 5"
5
5 Cadman, Amaya 7 Galileo School for Gifted Learni12' 3" 12'3"
10' 2" 12' 3"
4
6 Voigt, Anna 7 Greenwood Lakes Middle School12' 2" 12'2"
11' 7" 12' 2"
3
7 Berehowsky, Dawson 6 Rock Lake Middle School12' 0" 12'0"
11' 6" 12' 0"
2
8 Koch, Grace 7 Galileo School for Gifted Learni11' 11" 11'11"
11' 9" 11' 11"
1
9 Harris, Chloe 7 South Seminole Middle School11' 3" 11'3"
11' 3" 10' 10"
 
10 Smith, Katy 7 Lawton Chiles Middle11' 1" 11'1"
10' 7" 11' 1"
 
11 Schoenwetter, Hope 7 Rock Lake Middle School10' 10" 10'10"
10' 9.50" 10' 10"
 
12 Wheaton, Kalli 7 Greenwood Lakes Middle School10' 7" 10'7"
9' 9.50" 10' 7"
 
13 Le'Conte, Deanna 7 Jackson Heights Middle School10' 5" 10'5"
9' 10" 10' 5"
 
14 McCaslin, Lily 7 Jackson Heights Middle School10' 2" 10'2"
9' 4" 10' 2"
 
14 Mann, Hayden 7 Lawton Chiles Middle10' 2" 10'2"
FOUL 10' 2"
 
14 Slater, Dzyia 7 Indian Trails Middle School (Win10' 2" 10'2"
10' 2"
 
17 Calloway, Andreana 7 Sanford Middle School9' 11" 9'11"
9' 11" 9' 2"
 
18 Brickley, Ingrid 7 Teague Middle School9' 8.50" 9'8.50"
9' 8.50" 8' 9"
 
19 Miller, Cassidy 7 Lawton Chiles Middle9' 7" 9'7"
8' 9.50" 9' 7"
 
20 Sterling, Harper 7 Tuskawilla Middle School9' 6" 9'6"
8' 8" 9' 6"
 
21 Reger, Sienna 7 Sanford Millennium Middle School9' 2" 9'2"
9' 2" 8' 10"
 
22 James, Jo'Naria 8 Sanford Middle School9' 0" 9'0"
FOUL 9' 0"
 
23 Lakic, Alivia 7 Markham Woods Middle School8' 10" 8'10"
8' 4" 8' 10"
 
24 Allen, Kalina 7 Sanford Millennium Middle School8' 1" 8'1"
8' 1" 7' 1"
 
25 Austin, Imani 7 South Seminole Middle School8' 0" 8'0"
7' 9" 8' 0"
 
26 Chisolm, Zari 7 Sanford Millennium Middle School7' 5" 7'5"
6' 7" 7' 5"
 
27 Carter, Hensley 7 Teague Middle School7' 2" 7'2"
6' 5" 7' 2"
 
28 Brown, Nia 7 Teague Middle School6' 7" 6'7"
5' 5" 6' 7"
 
Rodriguez, Karina 7 South Seminole Middle SchoolNM    
Shibla-Elam, Brooke 7 Markham Woods Middle SchoolNM    
Strange, Kendall 7 Markham Woods Middle SchoolNM    
Terito, Gianna 7 Tuskawilla Middle SchoolNM    
Terito, Julie 7 Tuskawilla Middle SchoolNM    


#47 Women's Long Jump (8th grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts
1 Allen, Sidney 8 Sanford Middle School 14' 6" 14'6"
14' 6" 14' 5"
10
2 Nock, Amirah 8 Sanford Middle School 14' 6" 14'6"
12' 8" 14' 6"
8
3 Meadows, Hailey 8 Greenwood Lakes Middle School 12' 8" 12'8"
12' 8" 12' 6.50"
6
4 West, Ava 8 Lawton Chiles Middle 12' 8" 12'8"
FOUL 12' 8"
5
5 Hargrove, Aaleeany 8 Tuskawilla Middle School 12' 4" 12'4"
11' 7" 12' 4"
4
6 Cerderia, Khiara 8 Tuskawilla Middle School 12' 2" 12'2"
12' 2" 11' 0"
3
7 Rogers, Madison 8 Lawton Chiles Middle 12' 0" 12'0"
10' 10" 12' 0"
2
8 Schultze, Taylor 8 Greenwood Lakes Middle School 11' 11" 11'11"
11' 11" 11' 8"
1
9 Falk, Mady 8 Jackson Heights Middle School 11' 6" 11'6"
11' 6" 11' 3"
 
10 Smith, Bristol 8 Greenwood Lakes Middle School 11' 5" 11'5"
11' 3" 11' 5"
 
11 Hill, Taylor 8 Tuskawilla Middle School 11' 0" 11'0"
10' 7" 11' 0"
 
12 Gunkelman, Ashley 8 South Seminole Middle School 10' 8" 10'8"
10' 5" 10' 8"
 
13 Prudot, Zabet 8 Galileo School for Gifted Learni 10' 6" 10'6"
FOUL 10' 6"
 
14 Nunez, Dakota 8 Sanford Millennium Middle School 10' 5" 10'5"
10' 5" 10' 3"
 
15 PEZZOLI, ALENA 8 Jackson Heights Middle School 10' 5" 10'5"
10' 5" 9' 6"
 
16 Scorza, Jayda 8 Galileo School for Gifted Learni 9' 11" 9'11"
9' 11" 9' 0"
 
17 Keke, Audrey 8 Jackson Heights Middle School 9' 9" 9'9"
9' 9" 9' 8"
 
18 Cleveland, Mylani 8 South Seminole Middle School 9' 6" 9'6"
9' 6" 9' 3"
 
19 Saintil, DreBresha 8 Sanford Middle School 9' 0" 9'0"
8' 6" 9' 0"
 
20 Dominguez, Peyton 8 South Seminole Middle School 8' 9" 8'9"
8' 9" FOUL
 
Allen, Ava 8 Teague Middle School NM    
Hancock, Kalina 8 Sanford Millennium Middle School NM    
Harris, Quiana 8 Teague Middle School NM    
Smith, Elise 8 Sanford Millennium Middle School NM    

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 Allen, Sidney 8 Sanford Middle School14' 6" 14'6"
14' 6" 14' 5"
10
1 Nock, Amirah 8 Sanford Middle School14' 6" 14'6"
12' 8" 14' 6"
8
3 Meadows, Hailey 8 Greenwood Lakes Middle School12' 8" 12'8"
12' 8" 12' 6.50"
6
3 West, Ava 8 Lawton Chiles Middle12' 8" 12'8"
FOUL 12' 8"
5
5 Hargrove, Aaleeany 8 Tuskawilla Middle School12' 4" 12'4"
11' 7" 12' 4"
4
6 Cerderia, Khiara 8 Tuskawilla Middle School12' 2" 12'2"
12' 2" 11' 0"
3
7 Rogers, Madison 8 Lawton Chiles Middle12' 0" 12'0"
10' 10" 12' 0"
2
8 Schultze, Taylor 8 Greenwood Lakes Middle School11' 11" 11'11"
11' 11" 11' 8"
1
9 Falk, Mady 8 Jackson Heights Middle School11' 6" 11'6"
11' 6" 11' 3"
 
10 Smith, Bristol 8 Greenwood Lakes Middle School11' 5" 11'5"
11' 3" 11' 5"
 
11 Hill, Taylor 8 Tuskawilla Middle School11' 0" 11'0"
10' 7" 11' 0"
 
12 Gunkelman, Ashley 8 South Seminole Middle School10' 8" 10'8"
10' 5" 10' 8"
 
13 Prudot, Zabet 8 Galileo School for Gifted Learni10' 6" 10'6"
FOUL 10' 6"
 
14 Nunez, Dakota 8 Sanford Millennium Middle School10' 5" 10'5"
10' 5" 10' 3"
 
14 PEZZOLI, ALENA 8 Jackson Heights Middle School10' 5" 10'5"
10' 5" 9' 6"
 
16 Scorza, Jayda 8 Galileo School for Gifted Learni9' 11" 9'11"
9' 11" 9' 0"
 
17 Keke, Audrey 8 Jackson Heights Middle School9' 9" 9'9"
9' 9" 9' 8"
 
18 Cleveland, Mylani 8 South Seminole Middle School9' 6" 9'6"
9' 6" 9' 3"
 
19 Saintil, DreBresha 8 Sanford Middle School9' 0" 9'0"
8' 6" 9' 0"
 
20 Dominguez, Peyton 8 South Seminole Middle School8' 9" 8'9"
8' 9" FOUL
 
Allen, Ava 8 Teague Middle SchoolNM    
Hancock, Kalina 8 Sanford Millennium Middle SchoolNM    
Harris, Quiana 8 Teague Middle SchoolNM    
Smith, Elise 8 Sanford Millennium Middle SchoolNM    


#49 Men's Shot Put (6th Grade)

Results

Finals

PL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts
1 Perkins, Marlon 6 Rock Lake Middle School 35' 10" 35'10"
32' 8" 35' 10"
10
2 Luciano, Adriel 6 Markham Woods Middle School 34' 9" 34'9"
31' 11" 34' 9"
8
3 McClenton, Michael 8 Sanford Middle School 34' 6" 34'6"
33' 4" 34' 6"
6
4 Thorpe, Micah 6 Jackson Heights Middle School 30' 2" 30'2"
30' 0" 30' 2"
5
5 Lee, Kopelan 6 Jackson Heights Middle School 29' 4" 29'4"
27' 7" 29' 4"
4
6 Nonthe, Christopher 6 Milwee Middle School 26' 9" 26'9"
26' 9" 26' 5"
3
7 Delarosa, Kaden 6 Lawton Chiles Middle 25' 7" 25'7"
25' 7" 23' 10"
2
8 Castillo, Robert 6 Tuskawilla Middle School 25' 1" 25'1"
25' 1" 24' 4"
1
9 Owens, Jaykob 6 South Seminole Middle School 24' 6" 24'6"
24' 2.50" 24' 6"
 
10 Jensenius, Aiden 6 Lawton Chiles Middle 24' 2" 24'2"
24' 2" 23' 8"
 
11 Martir, Logan 6 Jackson Heights Middle School 23' 11" 23'11"
23' 11" FOUL
 
12 Rodgers, Julian 6 Lawton Chiles Middle 23' 8" 23'8"
21' 9.50" 23' 8"
 
13 LeRoy, Luc 6 Markham Woods Middle School 21' 7" 21'7"
21' 7" 19' 0"
 
14 Try, Gavin 6 Rock Lake Middle School 21' 3" 21'3"
21' 3" 20' 6"
 
15 Ramos, Angel 6 South Seminole Middle School 19' 11" 19'11"
19' 11" 19' 3"
 
16 Behr, Wade 6 Milwee Middle School 19' 7" 19'7"
18' 1" 19' 7"
 
17 Soto, Axil 6 Greenwood Lakes Middle School 19' 0" 19'0"
17' 9.50" 19' 0"
 
18 Bailey, Ryland 6 Rock Lake Middle School 18' 10" 18'10"
18' 8" 18' 10"
 
19 Sherman, Phillip 6 Greenwood Lakes Middle School 15' 11" 15'11"
14' 4" 15' 11"
 
20 Stalker, Landon 6 Teague Middle School 15' 9" 15'9"
15' 9" 14' 10"
 
21 Maynard, Dylan 6 Sanford Millennium Middle School 14' 7" 14'7"
12' 8" 14' 7"
 
22 Holloman, Maurice 6 South Seminole Middle School 14' 2" 14'2"
14' 2" 13' 1"
 
Torres, Luis 6 Sanford Millennium Middle School NM    
Galarza, Kyle 6 Tuskawilla Middle School NM    
Manning, Jaiden 6 Sanford Millennium Middle School NM    
Walker, Isaiah 6 Tuskawilla Middle School NM    
Daboh, Josiah 6 Markham Woods Middle School NM    

Finals Flight: 1

HPL JD Athlete Yr. Team Mark English Attempts Pts Note
1 Perkins, Marlon 6 Rock Lake Middle School35' 10" 35'10"
32' 8" 35' 10"
10
2 Luciano, Adriel 6 Markham Woods Middle School34' 9" 34'9"
31' 11" 34' 9"
8
3 McClenton, Michael 8 Sanford Middle School34' 6" 34'6"
33' 4" 34' 6"
6
4 Thorpe, Micah 6 Jackson Heights Middle School30' 2" 30'2"
30' 0" 30' 2"
5
5 Lee, Kopelan 6 Jackson Heights Middle School29' 4" 29'4"
27' 7" 29' 4"
4
6 Nonthe, Christopher 6 Milwee Middle School26' 9" 26'9"
26' 9" 26' 5"
3
7 Delarosa, Kaden 6 Lawton Chiles Middle25' 7" 25'7"
25' 7" 23' 10"
2
8 Castillo, Robert 6 Tuskawilla Middle School25' 1" 25'1"
25' 1" 24' 4"
1
9 Owens, Jaykob 6 South Seminole Middle School24' 6" 24'6"
24' 2.50" 24' 6"
 
10 Jensenius, Aiden 6 Lawton Chiles Middle24' 2" 24'2"
24' 2" 23' 8"