9th Annual Space Coast Invitational 2018

Licensed to Elite Timing & Event Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/28/2018 05:42 PM
                9th Annual Space Coast Invitational - 4/28/2018                
                              www.elitetiming.net                              
                                 Astronaut HS                                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 55 Meter Dash 4 and under
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Jackson, Giana               Space Coast                       12.60   10   
  2 Makonnen, Sanai              Real Deal Ru                      12.70    8   
  3 Thompson, Ava                Lion Hearts            13.15      13.40    6   
  4 Goins, Riley                 Take Flight                       17.30    5   
  5 Franklin, Kennedy            Charger Elit                      18.10    4   
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash 4 and under
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith III, Alfonza           Charger Elit                      16.40   10   
  2 Brown, Zachary               Space Coast                       47.20    8   
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash 5-6 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 10.12  2011        Jazmyn Ward, Trailblazers                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Briggins, Lacey              Power House            10.85       9.90$  1  10   
  2 Blunt, Briel                 Take Flight            10.00      10.00$  1   8   
  3 Coleman, Alina               E.O.T.O. Eli            8.00      10.50   1   6   
  4 Weston, Aeriel               Florida East           11.00      10.60   1   5   
  5 Mustapha-Christian, Leil     Charger Elit                      11.10   2   4   
  6 Kid, Damanee                 Space Coast                       11.50   2   3   
  7 Wallace, Aria                Riviera Beac                      11.70   2   2   
  8 Little, Ivey                 Lion Hearts            13.07      12.20   1   1   
  9 Molinari, Siloe              Central Flor                      12.30   1 
 10 Roberts, Olanna              Riviera Beac                      12.80   2 
 11 Gotcher, Khloe               E.O.T.O. Eli                      12.90   2 
 11 Harris, Temari               Dare to Soar           13.54      12.90   1 
 13 Estime, A'Miyah              Beachside BR           13.50      13.20   1 
 
Event 4  Boys 55 Meter Dash 5-6 year olds
===================================================================================
        Meet: $  9.38  2012        Dontae Morris, The matrix                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 white, Makai                 Indian River           10.20       9.70   1  10   
  2 Bartley, Jayden              Take Flight                       10.20   2   8   
  3 Washington, Richmond         Take Flight                       10.60   2   6   
  4 Valentine, Jaquavion         Charger Elit                      10.80   2   5   
  5 Harley, Jeramie              Take Flight                       11.10   2   4   
  6 Hawkins, Tavares             Space Coast                       11.30   1   2.50
  6 Brown III, Troy              E.O.T.O. Eli            8.00      11.30   1   2.50
  8 Cohen, Noah                  Central Flor           13.93      11.40   1   1   
  9 DeReese, Malik               Space Coast                       11.80   1 
 10 Stephens Jr., Jesse          Speed Academ                      12.00   1 
 10 Hester, Azariah              Space Coast                       12.00   1 
 12 Wood, Daunte                 Florida East                      12.20   2 
 13 Langston, Jayden             Eastside Xpr                      12.30   2 
 14 Kent, Jayce                  E.O.T.O. Eli                      13.80   2 
 15 Vickers, Luke                Space Coast                       13.90   2 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash  7-8 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 15.04  2012        Sydni Brown, Evolution Spped                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cohen, Nadia                 Central Flor           16.14      16.14   1  10   
  2 Brown, NeVaeh                Florida East           16.00      16.80   1   8   
  3 Jordan, London               Space Coast            16.00      17.41   1   6   
  4 Battle, Kaylah               Real Deal Ru           17.50      17.53   1   5   
  5 McPherson, Nahjiya           Unattached                        18.39   2   4   
  6 Hill, Tamia                  E.O.T.O. Eli                      19.12   1   3   
  7 Gordon, Sanaa                Take Flight                       19.13   1   2   
  8 Simon, Natalya               Dare to Soar           19.11      19.17   1   1   
  9 Alexander, Nyla              Unattached                        19.35   1 
 10 Stanley, A'Nayah             Take Flight                       20.06   2 
 11 Jamerson, Assata             Florida East                      20.45   2 
 12 Dixon, Markayla              Power House                       21.33   3 
 13 Mitchell, Siria              Take Flight                       21.70   2 
 14 White, Jayden                Pure Athleti                      21.89   3 
 15 Jordan, Breanna              Take Flight                       22.02   2 
 16 Ojeda, Irianna               Central Flor                      23.62   2 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash  7-8 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 14.99  2011        Jayson Gilliom, PSl Speedsters              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Walker, Marvin               Power House            14.66      15.37   1  10   
  2 Wallace, Antwain             Riviera Beac                      15.79   3   8   
  3 Scott, Trent                 Riviera Beac                      16.59   3   6   
  4 Fluellen, Dabar              Space Coast            15.00      16.59   1   5   
  5 Blunt, Anthony               Take Flight            16.00      16.64   1   4   
  6 Haugabook Jr, Leonard        Monstarz               16.00      17.28   1   3   
  7 Yan, Renaldo                 Florida East           16.00      17.30   1   2   
  8 Phillips-Dawes, Jordan       Take Flight            17.10      17.31   2   1   
  9 Pulley, Michael              Space Coast                       17.37   3 
 10 Johnson, Collin              Daytona Expr           17.00      17.37   1 
 11 Lawton, Jaedon               Take Flight                       17.43   3 
 12 Wallace, Riley               Riviera Beac                      17.52   3 
 13 Estime, Steven               Beachside BR           17.00      17.54   1 
 14 Hughey, Israel               E.O.T.O. Eli                      17.60   3 
 15 Manley, Joshua               Empire Athle                      17.70   2 
 16 Minikwu, Mathias             Daytona Expr           17.55      17.75   2 
 17 Eychner, Mark                St Johns Str                      18.08   3 
 18 Jones, Deion                 Power House            16.83      18.11   1 
 19 Allen, Amir                  Power House            18.05      18.15   2 
 20 Perry, Eli                   East Orlando                      18.26   2 
 21 Alexander, Zaiden            Unattached                        18.28   4 
 22 Alexander, Semaj             Unattached                        19.05   3 
 23 Smith Jr., Chad              Florida East           17.00      19.33   1 
 24 Anderson, Alaxander          Charger Elit                      19.46   4 
 25 Fordom, Amari                Space Coast                       20.47   2 
 26 Roberts, Owen                Riviera Beac                      20.67   2 
 27 Butler, Keron                Unattached                        21.17   4 
 28 Mitchner, Joseph             Space Coast                       22.35   3 
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash 9 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 14.82  2011        Jasmyn Dorsey, DB Supersonics               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wilder, La'Neal              Monstarz               14.88      15.42   1  10   
  2 Leverston, Leilani           Charger Elit                      15.60   2   8   
  3 Johnson, Yolanda             Space Coast            15.30      15.66   1   6   
  4 McMillian, Kaliannah         E.O.T.O. Eli           15.00      15.94   1   5   
  5 Smith, J'Ohnni               Indian River           15.00      16.05   1   4   
  6 Molinari, Teana              Central Flor           16.48      16.08   1   3   
  7 McFadden, Aleyah             Take Flight                       16.58   1   2   
  8 Mcclain, Tayler              Riviera Beac                      16.67   2   1   
  9 Ayanleke, Claire             St Johns Str                      16.75   2 
 10 Thomas, Jaida                Take Flight                       17.23   2 
 11 Edwards, Kaylee              Space Coast            15.80      17.24   1 
 12 Pressley, Tianna             Unattached                        17.25   2 
 13 Williams, Arianna            Riviera Beac                      17.40   2 
 14 Winbush, Marlana             Central Flor                      17.43   1 
 15 Blunt, Ceriah                Take Flight                       18.31   2 
 16 Parker, Leauna               Take Flight                       19.04   2 
 17 Noelien, Sydney              Daytona Expr                      21.51   2 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash 9 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 13.77  2015        Na'Sier Samuel                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Manley, Adrian               Empire Athle           15.60      14.27   1  10   
  2 Scott, Troy                  Riviera Beac                      14.46   2   8   
  3 Francis Jr, Yusef            E.O.T.O. Eli           15.00      15.85   1   6   
  4 Black, Keion                 Prodigy Athl           15.80      15.96   1   5   
  5 Allen, Camden                E.O.T.O. Eli           15.50      15.98   1   4   
  6 Coleman, Andrew              E.O.T.O. Eli                      16.19   2   3   
  7 Harris, Branden              Dare to Soar           16.45      16.31   1   2   
  8 Joseph, Jairon               Dare to Soar           16.44      16.61   1   1   
  9 Crittington, Jaamal          Take Flight                       16.93   2 
 10 Coston, Elijah               Empire Athle                      17.47   2 
 11 Rivers, Isaiah               Beachside BR           15.00      17.60   1 
 12 Watkins, Joseph              E.O.T.O. Eli                      17.61   2 
 
Event 9  Girls 100 Meter Dash 10 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 13.67  2012        kennaria Gadson, The Matrix                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Simpson, Saleigh             Power House            14.31      14.96   1  10   
  2 Newton, Jayla                Dare to Soar           14.45      15.25   1   8   
  3 Nwaogwugwu, Ramiah           Central Flor           15.00      15.51   1   6   
  4 Fuller, Layla                Central Flor           15.40      15.66   1   5   
  5 Thomas, Kamya                Unattached                        16.21   2   4   
  6 Mobley, Ariana               Charger Elit           16.62      16.26   1   3   
  7 Killings, Zakiyah            Indian River           16.00      16.65   1   2   
  8 Bender, Alexa                Central Flor                      16.72   2   1   
  9 Mompoint -jerome, Jaasie     Charger Elit                      17.12   2 
 10 Moore, Tameya                Take Flight                       17.18   2 
 11 Bowers, Janiyah              E.O.T.O. Eli                      17.25   2 
 12 Innis, Rheya                 Charger Elit                      17.27   2 
 13 Wallace, Za'Niya             Riviera Beac                      17.30   2 
 14 Hooks, Kalia                 Charger Elit                      17.49   1 
 15 Tucker, Faith                Central Flor                      17.70   2 
 16 Gaynor, Elizabeth            Central Flor           18.00      19.64   1 
 
Event 10  Boys 100 Meter Dash 10 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 13.28  2012        Austin Cowans, Phantom                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Royster, Taylor              Prodigy Athl           13.88      14.09   1  10   
  2 Williams, Anthony            Riviera Beac                      14.62   2   8   
  3 Lauderdale, Braylon          Prodigy Athl           14.50      14.95   1   6   
  4 Harris, Julius               E.O.T.O. Eli           14.10      14.99   1   5   
  5 Phinizee, Trevin             Indian River           15.30      15.09   1   4   
  6 Mccluster, Elijah            Prodigy Athl           14.80      15.33   1   3   
  7 Young, Isaac                 Charger Elit                      15.52   2   2   
  8 McKenzie Jr., Vaughn         Dare to Soar           15.14      15.66   1   1   
  9 Marrero, Hector              Central Flor           15.90      16.00   1 
 10 Nwaogwugwu, Michael          Central Flor                      16.03   2 
 11 Arroyo, Tristan              Indian River           15.70      16.27   1 
 12 Miller, Chance               Central Flor           16.00      16.31   1 
 13 Battle, Mi'Keise             Charger Elit                      16.65   2 
 14 Williams, Antwon             Riviera Beac                      17.80   2 
 15 Vargas, Raldo                Eastside Xpr                      18.38   2 
 16 Eychner, William             St Johns Str           18.28      18.68   2 
 
Event 11  Girls 100 Meter Dash 11 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 13.34  2013        Jade Black, Star Athletics                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 White, Alicyn                Power House            13.81      14.10   1  10   
  2 Orphelia, Kiarra             Evolution Sp           14.32      14.40   1   8   
  3 Jennings-Blanton, Kimora     Charger Elit                      14.45   2   6   
  4 Phinizee, Viviandra          Indian River           14.00      14.94   1   5   
  5 Allen, Estella               Synergy                14.80      14.97   1   4   
  6 Henry, Asia                  Charger Elit           16.48      15.07   1   3   
  7 Williamson, Eriana           Unattached                        15.21   2   2   
  8 Salazar, Integrity           Riviera Beac                      15.61   1   1   
  9 Crumbry, Raina               Riviera Beac                      15.83   2 
 10 Lord, Shilah-Rayn            Florida East                      15.90   2 
 
Event 12  Boys 100 Meter Dash 11 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 12.97  2012        Travon Killians, Florida East Coast Strid   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Reed, Tyon                   Monstarz               13.00      13.78   1  10   
  2 Curry, Lawrence              Power House            13.25      13.82   1   8   
  3 Battle, O'Kece               E.O.T.O. Eli           13.00      13.93   1   6   
  4 Hester, Clifton              Space Coast            13.65      14.05   1   5   
  5 Washington, Tristen          Central Flor           14.94      14.45   2   4   
  6 Murray, Lamichael            Power House            14.00      14.47   1 
  7 Jones, Cortaryious           Dare to Soar           14.04      14.60   1   3   
  8 Watkins, Josiah              St Johns Str           15.01      14.69   2   2    14.688
  9 Evans, Jarius                Charger Elit                      14.69   3   1    14.689
 10 Brown, brandon               Indian River           14.00      14.71   1 
 11 Greaves, Tavion              Dare to Soar           13.91      14.81   1 
 12 Kirk, Nathan                 Daytona Expr           14.75      15.04   2 
 13 Green, Jabari                Space Coast            14.50      15.14   1 
 14 Harris, Keith                Prodigy Athl                      15.38   2 
 15 Beckles, Elijah              Unattached                        15.45   3 
 16 McMillian, Jaeden            E.O.T.O. Eli           15.00      15.46   2 
 17 Trusty, Jayden               Indian River           15.50      15.49   2 
 18 Allen, Dashawn               Power House                       15.53   2 
 19 White, Landen                Pure Athleti                      15.67   3 
 20 Morrison, Jordan             Power House            15.84      16.00   2 
 21 Adamah, Dodzi                St Johns Str                      16.60   3 
 
Event 13  Girls 100 Meter Dash 12 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 12.90  2017        Liana Tyson, EQTQ Inc                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hawkins, Shadae              Space Coast            12.85      13.28   1  10   
  2 Johnson, Ruth                Evolution Sp           13.59      13.83   1   8   
  3 Allen, Sidney                Unattached             13.77      14.17   1   6   
  4 Lowe, Mikiyia                Eastside Xpr           13.60      14.36   1   5   
  5 Williams-Goins, Jaida        Take Flight                       14.39   2   4   
  6 Stinson, Davionne            Indian River           14.00      14.56   1   3   
  7 Riggins, Kamya               Indian River           14.20      14.58   1   2   
  8 Crooks-Williams, Aaliyah     Power House            14.25      14.64   1   1   
  9 Chrisp-George, Kezia         Power House            14.90      15.36   1 
 10 St. Juste, Elyse             Charger Elit                      16.16   2 
 11 Smith, Zariah                E.O.T.O. Eli                      16.17   2 
 12 Moore, Tarameka              Take Flight                       16.30   2 
 13 Christian, A’niya          Space Coast                       16.86   2 
 14 Innis, Raniyah               Charger Elit                      19.94   2 
 
Event 14  Boys 100 Meter Dash 12 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 12.59  2010        Adrian Killians, DB Supersonics             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Edwards, Avian               Power House            12.25      12.70   1  10   
  2 Miller, Christian            St Johns Str           13.35      13.14   1   8   
  3 Brown, Jaden                 Space Coast            12.95      13.17   1   6   
  4 Thompson, Jalon              Power House            13.00      13.40   1   5   
  5 Carter, Michael              Indian River           13.60      13.72   1   4   
  6 White, Efren                 Indian River           13.00      13.80   1   3   
  7 Woulard, Justin              Indian River           13.40      13.89   1   2   
  8 Rogers, Sidney               St Johns Str           14.15      14.11   2   1   
  9 McCants, Marquis             Florida East           14.00      14.15   1 
 10 Allen, Josiah                Synergy                14.60      14.55   2 
 11 Grier, Marcus                Indian River           14.90      14.65   2 
 12 Porter, Julian               St Johns Str           14.56      14.74   2 
 13 Jenkins III, Nathan          Dare to Soar           14.74      14.80   2 
 14 Williams, Andre              Riviera Beac                      15.78   3 
 15 Christian, Alexander         Space Coast                       15.80   3 
 16 Lewis, Jaylen                East Orlando                      15.87   2 
 17 Lewis, Sam                   Space Coast                       18.51   2 
 
Event 15  Girls 100 Meter Dash 13 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 12.49  2011        Jnai Taylor, Trailblazers                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Allen, Shamia                Power House            13.69      13.79   1  10   
  2 Dawson, Ratajah              Indian River           13.70      13.89   1   8   
  3 Bryant, Samiah               Take Flight            13.60      13.95   1   6   
  4 Richardson, SriLanka         Empire Athle                      14.19   2   5   
  5 Hillsman, Cerenidy           Indian River           13.70      14.21   1   4   
  6 Jundt, Harlie                Charger Elit                      14.74   2   3   
  7 Jordaan, Lynmarie            Central Flor           15.00      15.46   1   2   
  8 Powell, Sa’Rya             Space Coast                       15.77   2   1   
  9 Simpson, Sarai               Power House            15.47      15.89   1 
 10 Douglas, Julissa             Space Coast                       16.75   1 
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash 13 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 11.70  2011        Adrian Killians, DB Supersonics             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hill, Corey                  Florida East           13.06      12.69   1  10   
  2 Newson, Eshon                Dare to Soar           12.87      12.83   1   8   
  3 Washington, Syhion           Evolution Sp                      13.52   1   6   
  4 Smith, Jayshawn              E.O.T.O. Eli           12.80      13.54   1   5   
  5 Carter, Kenneth              Space Coast                       14.09   2   4   
  6 Carter, Careal               St Johns Str           14.11      14.23   1   3   
  7 Benson, Tayshawn             Beachside BR           14.28      14.31   1   2   
  8 Carter, Keyon                Space Coast                       14.65   2   1   
  9 Scinto, Avery                St Johns Str           14.75      15.06   1 
 10 Myers Jr., Kevin             Florida East                      15.14   2 
 11 Adamah, Tornyeli             St Johns Str                      16.05   1 
 
Event 17  Girls 100 Meter Dash 14 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 12.35  2012        Jnai Taylor, Trailblazers                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Walker, Tinaya               Power House            13.16      13.35   1  10   
  2 Denson, Khianni              Daytona Expr           13.20      13.38   1   8   
  3 Carr, Jarvia                 Evolution Sp           13.01      13.42   1   6   
  4 White, Zeria                 Indian River           13.80      13.55   1   5    13.543
  5 Miller, Madison              St Johns Str           13.54      13.55   1   4    13.547
  6 Burrus, Rebekkah             Evolution Sp           13.01      13.69   1   3   
  7 Ives, Nyidjah                Charger Elit           13.70      13.91   1   2   
  8 Carter, Briana               Indian River           13.44      13.97   1   1   
  9 Watson-Bell, Allyson         Take Flight            13.60      13.98   1 
 10 Ojeda, Vianney               Central Flor                      14.11   2 
 11 LaBord, Morgan               Evolution Sp                      14.33   2 
 12 Trusty, Jamya                Indian River           14.00      14.76   2 
 13 Holland, Olivia              St Johns Str           15.22      15.36   2 
 14 Thomas, Sierra               Charger Elit                      15.61   2 
 15 Francois, Rebecca            Charger Elit                      15.69   2 
 16 Simons, Alivia               Take Flight                       16.30   2 
 
Event 18  Boys 100 Meter Dash 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 11.16  2010        Xavier Atkins, NSB Express                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Kevar              Power House            11.46      11.97   10   
  2 Williams, Aviance            Power House            11.86      12.15    8   
  3 Bennett, Dinari              Evolution Sp           11.90      12.61    6   
  4 Lewis, Tyrique               Speed Academ           11.90      12.83    5   
  5 Joseoh, Anthony              Evolution Sp           12.80      12.95    4   
  6 Allen, Phineas               Synergy                12.40      12.98    3   
  7 Greaves, DaJon               Dare to Soar           12.41      12.99    2   
  8 Walker, Jonathan             Beachside BR           14.02      15.07    1   
 
Event 19  Girls 100 Meter Dash 15-16 year olds
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Vigilance, Princess Tamm     Dare to Soar           12.89      13.32   1  10   
  2 Gamble, Haylee               Florida East           12.70      13.63   1   8   
  3 Jenkins, Aneicia             Dare to Soar           13.31      13.65   1   6   
  4 Hillery, Keyara              Orlando Jagu           12.86      13.79   1   5   
  5 Atkins, Cayla                Indian River           13.80      13.81   1   4   
  6 Croker, Zy'Kerriah           Power House                       14.08   2   3   
  7 Cornelius, Olivia            Take Flight            13.80      14.34   1   2   
  8 Delaine, Samarya             Take Flight            13.90      14.38   1   1   
  9 Newson, Nikkiera             Dare to Soar           13.08      14.78   1 
 10 Taylor, Jael                 Unattached                        14.87   2 
 
Event 20  Boys 100 Meter Dash 15-16 year olds
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Williams, Alex               Empire Athle           11.41      11.42   1  10   
  2 Houston, Jamar               Power House            11.20      11.53   1   8   
  3 Joseph, Quran                Dare to Soar           11.76      12.02   1   6   
  4 McGriff, Jacobe              Empire Athle           11.80      12.06   1   5   
  5 Ford, Tylee                  Power House                       12.12   1   4   
  6 Dukes, Alvin                 Take Flight            12.10      12.20   1   3   
  7 Parker, Walter               Space Coast                       12.54   1   2   
  8 Bailey, Jonathan             Excelerator            11.80      12.60   1   1   
  9 Cooper, John                 Dare to Soar           12.34      12.80   1 
 10 Johnson, Lagarriet           Florida East                      13.10   2 
 11 Holland, Mitchell            St Johns Str                      13.58   2 
 12 Williams, Jesiah             Space Coast                       13.59   2 
 
Event 21  Girls 100 Meter Dash 17-18 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fernandez, Linette           Eastside Xpr           13.00      13.39   10   
  2 Thomas, Seleah               Eastside Xpr           12.80      13.42    8   
  3 Johnson, Siniah              Take Flight            13.10      13.87    6   
  4 King, Jolisa                 Eastside Xpr           13.00      14.14    5   
  5 Pittman, Aquarius            Charger Elit                      14.98    4   
 
Event 22  Boys 100 Meter Dash 17-18 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chambliss, Jacoby            Unattached                        11.84   10   
  2 Ford, Besean                 Power House                       12.25    8   
 
Event 24  Boys 100 Meter Dash 19 and up
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walker, Matt                 Unattached                        12.76   10   
 
Event 25  Girls 200 Meter Dash 5-6 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 37.48  2015        La'Neal Wilder, Wilder                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Briggins, Lacey              Power House            36.00      38.53   1  10   
  2 Blunt, Briel                 Take Flight            38.10      40.56   1   8   
  3 Weston, Aeriel               Florida East           40.00      43.66   1   6   
  4 Wallace, Aria                Riviera Beac                      45.66   1   5   
  5 Mustapha-Christian, Leil     Charger Elit                      47.95   1   4   
  6 Estime, A'Miyah              Beachside BR           49.56      49.15   1   3    49.145
  7 Kid, Damanee                 Space Coast                       49.15   2   2    49.148
  8 Gotcher, Khloe               E.O.T.O. Eli                      54.28   2   1   
  9 Jasper, Amara                Charger Elit                      55.85   2 
 -- Roberts, Olanna              Riviera Beac                         FS   1 
 
Event 26  Boys 200 Meter Dash 5-6 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 35.12  2012        Dontae Morris, The matrix                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 white, Makai                 Indian River           36.00      40.19   1  10   
  2 Harley, Jeramie              Take Flight                       45.69   2   8   
  3 Washington, Richmond         Take Flight                       46.96   1   6   
  4 Bartley, Jayden              Take Flight                       46.99   1   5   
  5 Valentine, Jaquavion         Charger Elit                      47.04   1   4   
  6 Stephens Jr., Jesse          Speed Academ                      55.37   2   3   
  7 Hawkins, Tavares             Space Coast                     1:07.06   1   2   
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash  7-8 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 31.29  2013        Serenity Braswell, Evolution Speed          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, Alanna                Charger Elit           35.39      35.78   1  10   
  2 Brown, NeVaeh                Florida East           35.00      36.59   1   8   
  3 Battle, Kaylah               Real Deal Ru           37.00      37.75   1   6   
  4 Gordon, Sanaa                Take Flight                       40.03   2   5   
  5 Simon, Natalya               Dare to Soar           41.61      41.32   1   4   
  6 Jordan, London               Space Coast            37.50      41.63   1   3   
  7 Mitchell, Ivory              Space Coast                       42.91   1   2   
  8 Hill, Tamia                  E.O.T.O. Eli                      43.16   2   1   
  9 Alexander, Nyla              Unattached                        43.69   2 
 10 McPherson, Nahjiya           Unattached                        45.28   2 
 11 White, Jayden                Pure Athleti                      49.92   1 
 
Event 28  Boys 200 Meter Dash  7-8 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 30.88  2017        Royce powell, 11078                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Walker, Marvin               Power House            31.87      32.52   1  10   
  2 Wallace, Antwain             Riviera Beac                      34.87   3   8   
  3 Fluellen, Dabar              Space Coast            33.50      35.60   1   6   
  4 Scott, Trent                 Riviera Beac                      35.71   2   5   
  5 Blunt, Anthony               Take Flight            33.80      36.89   1   4   
  6 Kitko, Callen                Empire Athle                      37.35   1   3   
  7 Estime, Steven               Beachside BR           36.79      37.39   1   2   
  8 Pulley, Michael              Space Coast                       38.05   2   1   
  9 Lawton, Jaedon               Take Flight                       38.53   3 
 10 Johnson, Collin              Daytona Expr                      38.83   2 
 11 Yan, Renaldo                 Florida East                      38.98   3 
 12 Manley, Joshua               Empire Athle                      39.45   3 
 13 Wallace, Riley               Riviera Beac                      39.75   1 
 14 Stephens, Ji’aire          Space Coast                       40.27   3 
 15 Rhoden, Kason                Empire Athle                      40.72   2 
 16 Phillips-Dawes, Jordan       Take Flight            37.90      41.01   1 
 17 Anderson, Alaxander          Charger Elit                      41.08   2 
 18 Smith Jr., Chad              Florida East                      41.15   3 
 19 Alexander, Semaj             Unattached                        42.23   1 
 20 Alexander, Zaiden            Unattached                        44.63   3 
 21 Prince, Amir                 Daytona Expr                      46.78   2 
 22 Butler, Keron                Unattached                        52.27   1 
 23 Roberts, Owen                Riviera Beac                      56.07   2 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash 9 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 30.31  2013        Rhian Jackson                               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wilder, La'Neal              Monstarz               32.00      31.50   1  10   
  2 Johnson, Yolanda             Space Coast            33.50      33.22   1   8   
  3 Smith, J'Ohnni               Indian River           31.00      33.68   1   6   
  4 McMillian, Kaliannah         E.O.T.O. Eli           30.00      34.80   1   5   
  5 Leverston, Leilani           Charger Elit           32.39      35.18   1   4   
  6 Edwards, Kaylee              Space Coast                       37.39   2   3   
  7 McFadden, Aleyah             Take Flight                       37.53   1   2   
  8 Thomas, Jaida                Take Flight                       40.45   1   1   
  9 Blunt, Ceriah                Take Flight                       40.84   1 
 10 Parker, Leauna               Take Flight                       44.31   2 
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash 9 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 29.09  2015        Na'Sier Samuel                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Manley, Adrian               Empire Athle           30.81      30.52   1  10   
  2 Battle, Jarece               Real Deal Ru           29.00      32.16   1   8   
  3 Holmes, Shawn                Florida East           31.00      32.63   1   6   
  4 Black, Keion                 Prodigy Athl           33.80      33.44   1   5   
  5 Coleman, Andrew              E.O.T.O. Eli                      33.82   2   4   
  6 Crittington, Jaamal          Take Flight                       35.21   2   3   
  7 Allen, Camden                E.O.T.O. Eli           31.00      35.67   1   2   
  8 Joseph, Jairon               Dare to Soar           33.01      36.84   1   1   
  9 Rivers, Isaiah               Beachside BR           33.00      38.14   1 
 10 Coston, Elijah               Empire Athle                      38.77   2 
 
Event 31  Girls 200 Meter Dash 10 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 29.11  2012        kennaria Gadson, The Matrix                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Simpson, Saleigh             Power House            29.30      30.70   1  10   
  2 Newton, Jayla                Dare to Soar           31.23      32.81   1   8   
  3 White, Quintilla             Charger Elit           32.80      33.27   1   6   
  4 Edgecombe, Jayla             E.O.T.O. Eli           29.00      34.52   1   5   
  5 Troutman, Jer'Mira           Charger Elit                      34.82   1   4   
  6 Killings, Zakiyah            Indian River           32.00      36.31   1   3   
  7 Innis, Rheya                 Charger Elit                      36.58   2   2   
  8 Wallace, Za'Niya             Riviera Beac                      36.77   1   1   
  9 Bowers, Janiyah              E.O.T.O. Eli                      37.18   1 
 10 Hooks, Kalia                 Charger Elit                      37.56   2 
 11 Moore, Tameya                Take Flight                       37.75   2 
 12 Mompoint -jerome, Jaasie     Charger Elit                      38.00   2 
 13 Mobley, Ariana               Charger Elit                      38.90   1 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash 10 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 28.15  2015        Austin Cowans, Phantom                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Royster, Taylor              Prodigy Athl           29.80      29.24   1  10   
  2 Williams, Anthony            Riviera Beac                      30.48   1   8   
  3 Lauderdale, Braylon          Prodigy Athl           30.90      31.24   1   6   
  4 McKenzie Jr., Vaughn         Dare to Soar           32.74      32.09   1   5   
  5 Hawkins, Axzavious           E.O.T.O. Eli           29.00      32.41   1   4   
  6 Tonge, Akai                  East Orlando                      33.41   2   3   
  7 Battle, Mi'Keise             Charger Elit                      34.79   1   2   
  8 Williams, Antwon             Riviera Beac                      36.20   2   1   
 
Event 33  Girls 200 Meter Dash 11 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 27.51  2013        Shaynia Benjamin                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 White, Alicyn                Power House            28.50      28.58   1  10   
  2 Orphelia, Kiarra             Evolution Sp           29.09      29.09   1   8   
  3 Phinizee, Viviandra          Indian River           28.90      30.24   1   6   
  4 Harp, Shavonne               E.O.T.O. Eli           28.00      30.87   1   5   
  5 Yan, Reniyah                 Florida East                      31.04   2   4   
  6 Henry, Asia                  Charger Elit           35.03      31.47   1   3   
  7 Jennings-Blanton, Kimora     Charger Elit           30.45      31.91   1   2   
  8 Allen, Estella               Synergy                31.00      32.12   1   1   
  9 Williamson, Eriana           Unattached                        32.61   2 
 10 Salazar, Integrity           Riviera Beac                      33.05   2 
 11 Crumbry, Raina               Riviera Beac                      33.87   1 
 12 Prince, Tyrence              Daytona Expr                      34.47   2 
 13 Shingles, Jasmin             E.O.T.O. Eli                      34.76   1 
 
Event 34  Boys 200 Meter Dash 11 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 26.03  2012        Travon Killians, Florida East Coast Strid   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Curry, Lawrence              Power House            27.50      27.70   1  10   
  2 Reed, Tyon                   Monstarz               28.00      28.44   1   8   
  3 Carter, Brian                Indian River           28.60      29.33   1   6   
  4 Murray, Lamichael            Power House            28.75      29.53   1   5   
  5 Greaves, Tavion              Dare to Soar           29.23      30.10   1   4   
  6 Kirk, Nathan                 Daytona Expr           30.88      30.50   2   3   
  7 Watkins, Josiah              St Johns Str           30.24      30.58   1   2   
  8 Green, Jabari                Space Coast                       30.76   2   1   
  9 Harris, Keith                Prodigy Athl                      30.99   2 
 10 Hanke, Brandon               Empire Athle           30.00      31.45   1 
 11 McMillian, Jaeden            E.O.T.O. Eli           29.00      32.96   1 
 12 Beckles, Elijah              Unattached                        33.01   2 
 13 White, Landen                Pure Athleti                      35.31   2 
 14 Harvey, Elijah               Space Coast                       38.82   2 
 
Event 35  Girls 200 Meter Dash 12 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 26.07  2015        Tamri Davis, Pure Athletics                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hawkins, Shadae              Space Coast            27.00      27.55   1  10   
  2 Nock, Amirah                 Evolution Sp           28.43      28.13   1   8   
  3 Johnson, Ruth                Evolution Sp           24.44      28.48   1   6   
  4 Crooks-Williams, Aaliyah     Power House            28.50      29.27   1   5   
  5 Jackson, Kimora              Monstarz               28.00      29.43   1   4   
  6 Riggins, Kamya               Indian River           28.90      29.72   1   3   
  7 Stinson, Davionne            Indian River           28.70      30.74   1   2   
  8 Chrisp-George, Kezia         Power House            31.00      31.66   1   1   
  9 St. Juste, Elyse             Charger Elit                      35.38   2 
 10 Moore, Tarameka              Take Flight                       36.59   2 
 
Event 36  Boys 200 Meter Dash 12 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 25.86  2016        Aviance Williams, Need4Speed                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Edwards, Avian               Power House            26.00      25.54$  1  10   
  2 Miller, Christian            St Johns Str                      27.34   2   8   
  3 Brown, Jaden                 Space Coast            26.50      28.06   1   6   
  4 Shine, Ezaiah                Florida East           27.90      28.15   1   5   
  5 Noelien, Demond              Daytona Expr           29.00      28.31   1   4   
  6 Thompson, Jalon              Power House            27.50      28.34   1   3   
  7 Jones, Braylen               Eastside Xpr           27.00      28.67   1   2   
  8 Carter, Michael              Indian River           27.60      28.73   1   1   
  9 Edwards, Justin              Dare to Soar           29.97      29.65   2 
 10 Grier, Marcus                Indian River           29.00      30.40   1 
 11 Battle, Messiah              E.O.T.O. Eli           29.00      30.47   2 
 12 Jenkins III, Nathan          Dare to Soar           30.72      33.04   2 
 13 Williams, Andre              Riviera Beac                      34.63   2 
 14 Lewis, Sam                   Space Coast                       40.00   2 
 
Event 37  Girls 200 Meter Dash 13 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 25.77  2011        Jnai Taylor, Trailblazers                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Allen, Shamia                Power House                       28.19   2  10   
  2 Beans, Tyja                  Florida East           27.00      28.43   1   8   
  3 Richardson, SriLanka         Empire Athle           29.00      28.71   1   6   
  4 Hillsman, Cerenidy           Indian River           28.90      29.10   1   5   
  5 Calix, Selena                Riviera Beac                      29.51   2   4   
  6 Calderon, Aryana             East Orlando                      30.40   2   3   
  7 Jundt, Harlie                Charger Elit                      31.09   1   2    31.083
  8 Roberson, Danasia            Unattached                        31.09   2   0.50 31.090
  8 Miller, Tarhiya              Florida East           28.70      31.09   1   0.50
 10 Powell, Sa’Rya             Space Coast                       31.65   1 
 11 Douglas, Julissa             Space Coast                       35.91   1 
 12 Coleman, Niya                Charger Elit                      36.90   1 
 
Event 38  Boys 200 Meter Dash 13 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 23.80  2011        Adrian Killians, DB Supersonics             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hill, Corey                  Florida East           26.80      26.57   1  10   
  2 Edgecombe, Jaden             E.O.T.O. Eli           25.00      26.58   1   8   
  3 Washington, Syhion           Evolution Sp                      26.69   2   6   
  4 Newson, Eshon                Dare to Soar           26.42      26.84   1   5   
  5 Carter, Kenneth              Space Coast                       28.63   2   4   
  6 Johnson Jr, Cedric           Empire Athle           29.00      28.70   1   3   
  7 Rolle, Alex                  Power House            28.63      29.34   1   2   
  8 Carter, Careal               St Johns Str           29.50      29.36   1   1   
  9 Carter, Keyon                Space Coast                       29.84   2 
 10 Benson, Tayshawn             Beachside BR                      30.57   2 
 11 Myers Jr., Kevin             Florida East                      31.61   1 
 12 Scinto, Avery                St Johns Str           31.69      31.83   1 
 
Event 39  Girls 200 Meter Dash 14 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 25.58  2012        Jnai Taylor, Trailblazers                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 White, Zeria                 Indian River           28.00      27.54   1  10   
  2 Carr, Jarvia                 Evolution Sp           26.60      27.67   1   7    27.665
  2 Miller, Madison              St Johns Str                      27.67   2   7    27.665
  4 Ives, Nyidjah                Charger Elit           27.71      27.82   1   5   
  5 Walker, Tinaya               Power House            27.13      27.84   1   4   
  6 Denson, Khianni              Daytona Expr           26.00      28.27   1   3   
  7 Burrus, Rebekkah             Evolution Sp           27.25      28.45   1   2   
  8 LaBord, Morgan               Evolution Sp           28.10      29.48   1   1   
  9 Watson-Bell, Allyson         Take Flight            28.30      29.69   1 
 10 Trusty, Jamya                Indian River                      30.48   2 
 11 Francois, Rebecca            Charger Elit                      31.63   2 
 12 Holland, Olivia              St Johns Str                      32.36   2 
 13 Thomas, Sierra               Charger Elit                      33.85   2 
 14 Simons, Alivia               Take Flight                       33.91   2 
 
Event 40  Boys 200 Meter Dash 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 22.80  2010        Xavier Atkins, NSB Express                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Kevar              Power House            23.09      23.79   10   
  2 Bennett, Dinari              Evolution Sp           23.50      24.40    8   
  3 Joseoh, Anthony              Evolution Sp           28.31      25.07    6   
  4 Lewis, Tyrique               Speed Academ           24.40      25.67    5   
  5 Greaves, DaJon               Dare to Soar           25.06      25.95    4   
  6 Allen, Phineas               Synergy                26.00      26.39    3   
  7 Ruth, Lavoris                Florida East           28.00      29.08    2   
 
Event 41  Girls 200 Meter Dash 15-16 year olds
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gamble, Haylee               Florida East           25.00      27.34   1  10   
  2 Vigilance, Princess Tamm     Dare to Soar           25.78      27.70   1   8   
  3 Atkins, Cayla                Indian River           28.00      28.30   1   6   
  4 Delaine, Samarya             Take Flight            28.60      29.14   1   5   
  5 Jenkins, Aneicia             Dare to Soar           28.07      29.17   1   4   
  6 Croker, Zy'Kerriah           Power House                       29.44   2   3   
  7 Cornelius, Olivia            Take Flight            28.90      29.90   1   2   
  8 Watkins, Azaria              Space Coast                       31.11   2   1   
  9 Taylor, Jael                 Unattached                        32.31   2 
 10 Richards, Ah'Jah             Florida East           29.00      32.53   1 
 
Event 42  Boys 200 Meter Dash 15-16 year olds
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Houston, Jamar               Power House            22.90      23.50   1  10   
  2 Williams, Alex               Empire Athle           23.00      23.65   1   8   
  3 Brown, Jamarri               Riviera Beac                      24.38   1   6   
  4 Ford, Tylee                  Power House                       24.65   2   5   
  5 Cooper, John                 Dare to Soar           25.01      24.86   1   4   
  6 Joseph, Quran                Dare to Soar           24.10      25.06   1   3   
  7 Dukes, Alvin                 Take Flight            24.40      25.18   1   2   
  8 Parker, Walter               Space Coast                       25.96   2   1   
  9 McGriff, Jacobe              Empire Athle           24.11      26.73   1 
 10 Johnson, Lagarriet           Florida East           27.00      29.60   1 
 
Event 43  Girls 200 Meter Dash 17-18 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 King, Jolisa                 Eastside Xpr           26.00      28.15   10   
  2 Fernandez, Linette           Eastside Xpr           26.00      28.28    8   
  3 Johnson, Siniah              Take Flight            27.80      28.70    6   
  4 Pittman, Aquarius            Charger Elit                      31.39    5   
 
Event 44  Boys 200 Meter Dash 17-18 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chambliss, Jacoby            Unattached                        23.97   10   
  2 Ford, Besean                 Power House                       24.41    8   
 
Event 46  Boys 200 Meter Dash 19 and up
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walker, Matt                 Unattached                        25.44   10   
 
Event 47  Girls 400 Meter Dash 5-6 year olds
================================================================================
        Meet: $ 1:21.49  2015        La'Nneal Wilder, Wilder                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blunt, Briel                 Take Flight                     1:26.90   10   
  2 Briggins, Lacey              Power House          1:40.00    1:29.37    8   
  3 Molinari, Siloe              Central Flor                    1:45.53    6   
 
Event 48  Boys 400 Meter Dash 5-6 year olds
================================================================================
        Meet: $ 1:21.30  2012        Darion Medley, Speed City                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bartley, Jayden              Take Flight                     1:46.30  
  2 Harley, Jeramie              Take Flight                     1:48.08  
  3 Stephens Jr., Jesse          Speed Academ                    1:51.25    8   
 
Event 49  Girls 400 Meter Dash  7-8 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 1:14.12  2013        Serenity Braswell, Evolution Speed        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cohen, Nadia                 Central Flor         1:18.38    1:18.78   1  10   
  2 Smith, Alanna                Charger Elit         1:22.00    1:25.83   1   8   
  3 Mccarthy, Megan              Central Flor                    1:34.32   1   6   
  4 McPherson, Nahjiya           Unattached                      1:39.12   1   5   
  5 Hill, Tamia                  E.O.T.O. Eli                    1:39.85   1   4   
  6 Mitchell, Ivory              Space Coast                     1:46.87   2   3   
  7 White, Jayden                Pure Athleti                    1:48.02   1   2   
  8 Mitchell, Siria              Take Flight                     2:00.93   1   1   
  9 Stanley, A'Nayah             Take Flight                     2:05.40   1 
 10 Alexander, Nyla              Unattached                      2:17.92   2 
 
Event 50  Boys 400 Meter Dash  7-8 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 1:10.78  2015        Cayden Parker, V12 Athletics              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Woodard III, Terrilous       E.O.T.O. Eli         1:12.00    1:15.26   1  10   
  2 Blunt, Anthony               Take Flight                     1:19.50   2   8   
  3 Kitko, Callen                Empire Athle                    1:21.00   2   6   
  4 Wood, Dash                   Florida East         1:22.57    1:24.70   1   5   
  5 Barton, Liam                 Prodigy Athl         1:25.00    1:24.88   1   4   
  6 Kinsey, Tamir                Eastside Xpr         1:20.00    1:27.71   1   3   
  7 Lawton, Jaedon               Take Flight                     1:30.30   1   2   
  8 Perry, Eli                   East Orlando                    1:30.60   2   1   
  9 Hughey, Israel               E.O.T.O. Eli                    1:31.45   3 
 10 Stephens, Ji’aire          Space Coast                     1:31.69   3 
 11 Rhoden, Kason                Empire Athle                    1:33.03   1 
 12 Estime, Steven               Beachside BR         1:35.10    1:33.67   1 
 13 Prince, Amir                 Daytona Expr                    1:33.70   2 
 14 Minikwu, Mathias             Daytona Expr         1:33.00    1:33.81   1 
 15 Rucker, Harry                Florida East         1:25.00    1:34.68   1 
 16 Phillips-Dawes, Jordan       Take Flight                     1:35.70   2 
 17 Alexander, Semaj             Unattached                      1:36.28   3 
 18 Anderson, Alaxander          Charger Elit                    1:37.20   2 
 19 Scott, Willie Jr             Riviera Beac                    1:40.00   2 
 20 Alexander, Zaiden            Unattached                      1:45.60   2 
 21 Butler, Keron                Unattached                      2:26.60   2 
 
Event 51  Girls 400 Meter Dash 9 year olds
================================================================================
        Meet: $ 1:12.80  2014        Simone Mosley                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilder, La'Neal              Monstarz             1:15.00    1:12.20$  10   
  2 Smith, J'Ohnni               Indian River         1:12.00    1:18.62    8   
  3 Molinari, Teana              Central Flor         1:20.27    1:22.29    6   
  4 Winbush, Marlana             Central Flor                    1:25.83    5   
  5 Pressley, Tianna             Unattached                      1:28.34    4   
  6 McFadden, Aleyah             Take Flight                     1:32.19    3   
  7 Blunt, Ceriah                Take Flight                     1:45.26    2   
 
Event 52  Boys 400 Meter Dash 9 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 1:06.73  2015        Tyler Jackson, James Jackson Allstars     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Battle, Jarece               Real Deal Ru         1:06.00    1:08.64   1  10   
  2 Francis Jr, Yusef            E.O.T.O. Eli         1:09.00    1:10.77   1   8   
  3 Holmes, Shawn                Florida East         1:15.00    1:13.30   1   6   
  4 Harris, Branden              Dare to Soar         1:21.60    1:18.91   1   5   
  5 Coleman, Andrew              E.O.T.O. Eli                    1:20.95   2   4   
  6 Prince, D'John               Daytona Expr                    1:27.04   2   3   
  7 Lewis, Demarion              Power House          1:17.00    1:27.08   1   2   
  8 Joseph, Jairon               Dare to Soar         1:21.61    1:27.27   1   1   
  9 Allen, Camden                E.O.T.O. Eli         1:20.00    1:29.50   1 
 10 Rivers, Isaiah               Beachside BR         1:20.00    1:30.52   1 
 11 Smith, Peyton                Power House          1:35.00    1:45.00   2 
 12 Henderson, Brian             Florida East         1:18.00    1:46.97   1 
 
Event 53  Girls 400 Meter Dash 10 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 1:06.35  2015        Serenity Braswell, Evolution Speed        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fuller, Layla                Central Flor                    1:11.21   1  10   
  2 Medina, Ceanna               Charger Elit                    1:15.33   2   8   
  3 Wilson, Amaiah               Empire Athle                    1:16.99   1   6   
  4 Nwaogwugwu, Ramiah           Central Flor         1:18.00    1:19.70   1   5   
  5 Bell, Piper                  East Orlando                    1:20.22   1   4   
  6 Edgecombe, Jayla             E.O.T.O. Eli         1:08.00    1:21.09   1   3   
  7 Tucker, Faith                Central Flor                    1:22.02   2   2   
  8 Gaynor, Elizabeth            Central Flor         1:35.00    1:31.60   1   1   
  9 Moore, Tameya                Take Flight                     1:33.78   2 
 10 Ojeda, Gianna                Central Flor                    1:38.14   1 
 11 Magzag, Nola                 Central Flor         1:26.84    1:49.10   1 
 
Event 54  Boys 400 Meter Dash 10 year olds
================================================================================
        Meet: $ 1:04.64  2017        Lawrence Curry, Edurers 4 Christ          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tonge, Akai                  East Orlando         1:10.00    1:11.99   10   
  2 Phinizee, Trevin             Indian River         1:10.00    1:13.21    8   
  3 Hawkins, Axzavious           E.O.T.O. Eli                    1:17.32    6   
  4 Nwaogwugwu, Michael          Central Flor                    1:19.00    5   
  5 Miller, Chance               Central Flor         1:22.00    1:22.57    4   
 
Event 55  Girls 400 Meter Dash 11 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 1:05.92  2011        Kyasia Greendige, M-Town Express          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Allen, Estella               Synergy              1:11.00    1:11.18   1  10   
  2 Jennings-Blanton, Kimora     Charger Elit                    1:14.31   2   8   
  3 Harp, Shavonne               E.O.T.O. Eli         1:04.00    1:14.57   1   6   
  4 Arroyo -dominicci, Gabri     Central Flor                    1:17.11   2   5   
  5 Prince, Tyrence              Daytona Expr         1:25.00    1:23.34   1   4   
  6 Shingles, Jasmin             E.O.T.O. Eli                    1:24.40   1   3   
  7 Willis, Zion                 Florida East                    1:25.61   1   2   
  8 Smith, Chanel                Florida East         1:20.00    1:30.95   1   1   
  9 Williamson, Eriana           Unattached                      2:15.62   2 
 
Event 56  Boys 400 Meter Dash 11 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 1:02.13  2015        Tyrique lewis, Central Florida Gliders    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jones, Cortaryious           Dare to Soar         1:05.32    1:04.61   1  10   
  2 Murray, Lamichael            Power House          1:02.00    1:05.98   1   8   
  3 Carter, Brian                Indian River         1:09.00    1:08.42   1   6   
  4 Kirk, Nathan                 Daytona Expr         1:12.00    1:10.06   1   5   
  5 Washington, Tristen          Central Flor         1:15.19    1:11.63   2   4   
  6 Adams, Jaylen                Charger Elit                    1:12.79   2   3   
  7 Beckles, Elijah              Unattached                      1:13.46   2   2   
  8 Mccarthy, Connor             Central Flor         1:15.00    1:14.49   2   1   
  9 Coleman Jr., Anthony         E.O.T.O. Eli         1:07.00    1:15.49   1 
 10 Greaves, Tavion              Dare to Soar         1:13.43    1:16.94   1 
 11 Hanke, Brandon               Empire Athle         1:12.00    1:18.13   1 
 12 White, Landen                Pure Athleti         1:17.00    1:19.68   2 
 13 Battle, O'Kece               E.O.T.O. Eli           59.00    1:29.67   1 
 14 Harvey, Elijah               Space Coast                     1:29.82   2 
 
Event 57  Girls 400 Meter Dash 12 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 1:02.18  2011        Disia Medley                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Nock, Amirah                 Evolution Sp         1:06.00    1:04.39   1  10   
  2 Hawkins, Shadae              Space Coast          1:05.00    1:06.27   1   8   
  3 Johnson, Ruth                Evolution Sp         1:06.98    1:07.19   1   6   
  4 Crooks-Williams, Aaliyah     Power House          1:06.00    1:08.06   1   5   
  5 Gaines, Sanaii               Florida East         1:03.00    1:08.31   1   4   
  6 Jackson, Kimora              Monstarz             1:12.00    1:09.86   1   3   
  7 Riggins, Kamya               Indian River         1:05.00    1:11.79   1   2   
  8 Williams, Alivia             Empire Athle                    1:12.13   2   1   
  9 Bergstrom, Caroline          Beachside BR         1:12.00    1:12.93   1 
 10 Ives, Nehmiah                Charger Elit                    1:17.53   2 
 11 Burgess, Liana               East Orlando                    1:21.50   2 
 12 Smith, Zariah                E.O.T.O. Eli                    1:22.00   2 
 13 Moore, Tarameka              Take Flight                     1:24.81   2 
 
Event 58  Boys 400 Meter Dash 12 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 56.06  2016        Aviance Williams, Need4Speed                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Edwards, Avian               Power House            59.00    1:01.60   1  10   
  2 Noelien, Demond              Daytona Expr         1:10.00    1:06.08   1   8   
  3 Carter, Michael              Indian River         1:05.00    1:07.05   1   6   
  4 Jones, Braylen               Eastside Xpr         1:10.00    1:07.24   1   5   
  5 Allen, Josiah                Synergy              1:10.00    1:08.45   1   4   
  6 McManus, Carson              Central Flor         1:11.00    1:09.20   2   3   
  7 Thompson, Jalon              Power House          1:00.00    1:09.86   1   2   
  8 Kitko, Ian                   Empire Athle                    1:12.40   2   1   
  9 Edwards, Justin              Dare to Soar         1:08.11    1:14.55   1 
 10 Jenkins III, Nathan          Dare to Soar         1:20.27    1:15.90   2 
 11 Christian, Alexander         Space Coast                     1:18.40   2 
 12 Lyell, Christopher           E.O.T.O. Eli         1:05.00    1:18.88   1 
 13 Barnes, Keelan               Florida East         1:15.00    1:28.20   2 
 -- Yisrael, Emmanuel            Florida East         1:04.00        DNF   1 
 
Event 59  Girls 400 Meter Dash 13 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 58.11  2011        Jnai Taylor, Trailblazers                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hillsman, Cerenidy           Indian River                    1:05.91   2  10   
  2 Beans, Tyja                  Florida East         1:05.00    1:06.28   1   8   
  3 Richardson, SriLanka         Empire Athle         1:06.00    1:06.36   1   6   
  4 Calix, Selena                Riviera Beac                    1:06.64   2   5   
  5 Calderon, Aryana             East Orlando         1:08.00    1:06.76   1   4   
  6 Barrero, Annie               East Orlando         1:08.00    1:08.49   1   3   
  7 Bryant, Samiah               Take Flight          1:09.00    1:10.93   1   2   
  8 Davis, Makala                Dare to Soar         1:14.42    1:15.96   1   1   
  9 Mccarthy, Kayla              Central Flor                    1:16.22   2 
 10 Powell, Sa’Rya             Space Coast                     1:18.62   1 
 11 Miller, Tarhiya              Florida East         1:12.00    1:19.32   1 
 12 Douglas, Julissa             Space Coast                     1:22.30   2 
 13 Coleman, Niya                Charger Elit                    1:22.38   1 
 
Event 60  Boys 400 Meter Dash 13 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 55.33  2011        Dominic Smith, St John's Striders           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brown, Jacory                Riviera Beac                      57.56   2  10   
  2 Edgecombe, Jaden             E.O.T.O. Eli           56.00      59.03   1   8   
  3 Hill, Corey                  Florida East         1:04.00    1:00.70   1   6   
  4 Smith, Jayshawn              E.O.T.O. Eli           58.00    1:01.00   1   5   
  5 Washington, Syhion           Evolution Sp         1:01.46    1:01.22   1   4   
  6 Garcia, Zion                 East Orlando                    1:02.52   2   3   
  7 Carter, Kenneth              Space Coast                     1:03.81   2   2   
  8 Johnson, Corey               Central Flor                    1:09.03   2   1   
  9 Rolle, Alex                  Power House          1:09.00    1:10.22   1 
 10 Carter, Keyon                Space Coast                     1:13.59   1 
 11 Myers Jr., Kevin             Florida East                    1:13.85   1 
 12 Mcgrath, John                Daytona Expr                    1:19.20   1 
 
Event 61  Girls 400 Meter Dash 14 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 58.01  2011        Tierra Robinson, TSL Speedsters             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brown, Sydni                 Evolution Sp         1:02.42    1:01.17   1  10   
  2 Denson, Khianni              Daytona Expr         1:00.00    1:01.26   1   8   
  3 White, Zeria                 Indian River         1:04.00    1:02.84   1   6   
  4 Holadia, Carly               East Orlando         1:02.00    1:03.27   1   5   
  5 Ives, Nyidjah                Charger Elit         1:05.00    1:05.27   1   4   
  6 King, Nischa                 Take Flight          1:07.00    1:05.64   1   3   
  7 LaBord, Morgan               Evolution Sp         1:12.00    1:11.74   1   2   
  8 Klein, Savannah              Pure Athleti                    1:15.76   2   1   
  9 Watson-Bell, Allyson         Take Flight          1:09.00    1:15.83   1 
 10 Francois, Rebecca            Charger Elit                    1:17.66   2 
 11 Simons, Alivia               Take Flight                     1:19.77   2 
 12 Thomas, Sierra               Charger Elit                    1:22.82   2 
 
Event 62  Boys 400 Meter Dash 14 year olds
===================================================================================
        Meet: $ 53.10  2010        Marcus Bullard, DB Supersonics              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Williams, Kevar              Power House            52.52      54.02   1  10   
  2 Bennett, Dinari              Evolution Sp           53.02      54.81   1   8   
  3 Turner, James                East Orlando           57.00      57.25   1   6   
  4 Greaves, DaJon               Dare to Soar           59.02      58.65   1   5   
  5 Levarity, Shalamar           Pure Athleti         1:00.26      59.88   1   4   
  6 Allen, Phineas               Synergy              1:00.00    1:00.37   1   3   
  7 Joseoh, Anthony              Evolution Sp         1:03.32    1:00.48   2   2   
  8 Chery, Chimani               Central Flor         1:02.00    1:04.71   1   1   
  9 Ruth, Lavoris                Florida East         1:04.00    1:06.91   2 
 10 Daversa, Za’vion           Florida East         1:04.00    1:13.76   2 
 
Event 63  Girls 400 Meter Dash 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilder, Auhmya               Monstarz             1:00.00    1:01.59   10   
  2 Gamble, Haylee               Florida East           57.00    1:03.49    8   
  3 Delaine, Samarya             Take Flight                     1:08.58    6   
  4 Jenkins, Aneicia             Dare to Soar         1:10.00    1:10.02    5   
  5 Richards, Ah'Jah             Florida East         1:10.00    1:12.41    4   
  6 Taylor, Jael                 Unattached                      1:17.43    3   
  7 White, Amber                 Pure Athleti         1:25.00    1:21.62    2   
 
Event 64  Boys 400 Meter Dash 15-16 year olds
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McGriff, Jacobe              Empire Athle           58.00      54.90   1  10   
  2 Lewis, Savion                Charger Elit                      54.94   1   8   
  3 Brown, Jamarri               Riviera Beac                      55.06   2   6   
  4 Dukes, Alvin                 Take Flight            56.70      55.36   1   5   
  5 Ford, Tylee                  Power House                       58.22   2   4   
  6 Joseph, Quran                Dare to Soar           57.67      58.23   1   3   
  7 Andrus, Quintavian           Eastside Xpr           57.80      59.58   1   2   
  8 Gaines.Jr, Torrey            Florida East           50.00    1:00.22   1   1   
  9 Parker, Walter               Space Coast                     1:02.65   2 
 10 Johnson, Lagarriet           Florida East         1:06.00    1:19.68   1 
 
Event 65  Girls 400 Meter Dash 17-18 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Siniah              Take Flight                     1:09.51   10   
  2 Thomas, Seleah               Eastside Xpr           59.90    1:10.85    8   
  3 Pittman, Aquarius            Charger Elit                    1:15.57    6   
 
Event 66  Boys 400 Meter Dash 17-18 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Salamo, Roberto              Central Flor           51.00      51.90   10   
  2 Chambliss, Jacoby            Unattached                        52.78    8   
  3 Ford, Besean                 Power House                       53.52    6   
 
Event 69  Girls 80 Meter Hurdles 11 year olds
================================================================================
        Meet: $ 16.14  2015        Nischa King, Take Flight Athletics          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bohanon, Alexandra           St Johns Str                      26.27   10   
 
Event 70  Boys 80 Meter Hurdles 11 year olds
================================================================================
        Meet: $ 14.04  2010        Lorenzo Lingard, Deltona Thunder            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas, Davion               Indian River                      14.22   10   
  2 Reed, Tyon                   Monstarz                          14.60    8   
  3 Carter, Brian                Indian River           14.72      15.91    6   
  4 Trusty, Jayden               Indian River           16.59      16.36    5   
  5 Ward, Parker                 Surf and Tur           16.75      17.15    4   
 
Event 71  Girls 80 Meter Hurdles 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 13.87  2017        Nischa King, Take Flight Athletics          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams-Goins, Jaida        Take Flight                       14.38   10   
  2 Gaines, Sanaii               Florida East           13.90      15.03    8   
  3 Jackson, Kimora              Monstarz               11.00      15.40    6   
 
Event 72  Boys 80 Meter Hurdles 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 13.69  2017        Cedric Johnson, Empire Athletics            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 White, Efren                 Indian River           15.00      14.30   10   
  2 McManus, Carson              Central Flor           15.49      15.50    8   
  3 Yisrael, Emmanuel            Florida East                      15.90    6   
  4 Battle, Messiah              E.O.T.O. Eli                      16.10    5   
  5 Woulard, Justin              Indian River           13.44      16.20    4   
 
Event 75  Girls 100 Meter Hurdles 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 17.34  2016        Jade King, Take Flight Athletics            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 King, Nischa                 Take Flight            15.80      16.18$  10   
 
Event 76  Boys 100 Meter Hurdles 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 15.22  2015        Antonio Thomas, pure Athletics              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holmes, Xavier               Space Coast            17.00      20.29   10   
 
Event 77  Girls 100 Meter Hurdles 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hillery, Keyara              Orlando Jagu           16.48      17.73   10   
  2 Smith, Keara                 Florida East                      33.20    8   
 
Event 81  Girls 200 Meter Hurdles 13 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bryant, Samiah               Take Flight                       32.91   10   
  2 Norwood, Jordan              Empire Athle                      40.77    8   
 
Event 82  Boys 200 Meter Hurdles 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 33.26  2017        Xavier Holmes, Space Coast Striders         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson Jr, Cedric           Empire Athle                      31.33$  10   
 
Event 83  Girls 200 Meter Hurdles 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 31.98  2017        Keyara Hillery, Orlando Jaguars             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 King, Nischa                 Take Flight            28.80      30.60$  10   
  2 Carter, Briana               Indian River           31.00      32.66    8   
 
Event 84  Boys 200 Meter Hurdles 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 30.57  2017        James Evans IV, Phase 1 Track Club          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holmes, Xavier               Space Coast                       30.39$  10   
  2 Chery, Chimani               Central Flor                      33.35    8   
 
Event 90  Boys 800 Meter Run  7-8 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:59.92  2013        Zion Garcia, East orlando                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Woodard III, Terrilous       E.O.T.O. Eli         2:50.00    3:11.70   10   
  2 Wood, Dash                   Florida East         3:10.68    3:13.10    4   
  3 Kinsey, Tamir                Eastside Xpr         3:02.00    3:16.60    6   
  4 Dubreus-Johnson, Ezekiel     Monstarz                        3:20.00    8   
  4 Barton, Liam                 Prodigy Athl                    3:20.00    5   
  6 Minikwu, Mathias             Daytona Expr                    3:46.70    3   
 
Event 91  Girls 800 Meter Run 9 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:57.17  2015        Nikayia Wilder, Wilder                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pressley, Tianna             Unattached                      3:24.91   10   
 
Event 92  Boys 800 Meter Run 9 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:42.39  2014        Lucas Thompson, Pure Athletics            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Prince, D'John               Daytona Expr                    3:22.52   10   
 
Event 93  Girls 800 Meter Run 10 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:43.96  2011        Jatana Folston                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bell, Piper                  East Orlando                    2:57.02   10   
  2 Wilson, Amaiah               Empire Athle                    3:02.66    8   
  3 Medina, Ceanna               Charger Elit                    3:17.17    6   
 
Event 94  Boys 800 Meter Run 10 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:37.71  2011        Aristotle Brookins, Trailblazers          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McKenzie Jr., Vaughn         Dare to Soar         2:52.00    2:51.84   10   
  2 Franklin, Khalon             Charger Elit                    3:23.77    8   
 
Event 95  Girls 800 Meter Run 11 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:41.30  2011        Monyette Montgomery, Trailblazers         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Phinizee, Viviandra          Indian River         2:45.00    2:54.61   10   
  2 Arroyo -dominicci, Gabri     Central Flor                    3:11.63    8   
 
Event 96  Boys 800 Meter Run 11 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:32.70  2015        Tyrique lewis, Central Florida Gliders    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Curry, Lawrence              Power House          2:35.00    2:35.73   10   
  2 Jones, Cortaryious           Dare to Soar         2:40.12    2:40.86    8   
  3 Coleman Jr., Anthony         E.O.T.O. Eli         2:40.00    2:44.61    6   
  4 Rolon, Richard               East Orlando                    2:48.90    5   
  5 Adams, Jaylen                Charger Elit                    3:25.89    4   
 
Event 97  Girls 800 Meter Run 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:31.39  2010        Larcia Solomon, Running Force             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bergstrom, Caroline          Beachside BR         2:54.70    2:50.31   10   
  2 Williams, Alivia             Empire Athle                    2:52.87    8   
  3 King, Madalyn                Central Flor         2:55.00    2:58.10    6   
  4 Klein, Mikayla               Pure Athleti                    3:04.73    5   
  5 Tanksley, Zoe                Indian River                    3:09.06    4   
  6 Burgess, Liana               East Orlando                    3:20.14    3   
  7 Lowe, Mikiyia                Eastside Xpr         2:50.00    3:32.81    2   
  8 Ives, Nehmiah                Charger Elit                    3:35.50    1   
 
Event 98  Boys 800 Meter Run 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:25.78  2016        Tyrique Lewis, Speed Academy              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Woulard, Justin              Indian River         2:45.00    2:41.04   10   
  2 White, Efren                 Indian River         2:45.00    2:41.28    8   
  3 Lyell, Christopher           E.O.T.O. Eli         2:50.00    2:50.39    6   
  4 Kitko, Ian                   Empire Athle                    2:52.34    5   
 
Event 99  Girls 800 Meter Run 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:30.47  2012        Nardira Evans, Speed City Athletics       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Makala                Dare to Soar         2:50.00    3:17.73   10   
 
Event 100  Boys 800 Meter Run 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:14.17  2011        Qaseem Wajd, Trailblazers                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rhoden, Kaden                Empire Athle                    2:25.74   10   
  2 Brown, Jacory                Riviera Beac                    2:31.68    8   
  3 Fulford, Khanyea             Power House          2:20.00    2:31.78    6   
  4 Pierce, Landon               Central Flor                    2:42.31    5   
  5 Russell, Zachery             Daytona Expr         2:42.00    2:48.64    4   
  6 Mcgrath, John                Daytona Expr                    3:12.39    3   
 
Event 101  Girls 800 Meter Run 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:29.72  2013        Niyah Harris, Running For Christ          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holadia, Carly               East Orlando                    2:32.19   10   
  2 Brown, Sydni                 Evolution Sp         2:44.91    2:37.60    8   
  3 White, Karah                 Pure Athleti         2:36.00    2:38.80    6   
  4 Klein, Savannah              Pure Athleti                    3:27.50    5   
 
Event 102  Boys 800 Meter Run 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 2:12.80  2012        Qaseem Wajd                               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lewis, Tyrique               Speed Academ         2:15.76    2:14.78   10   
  2 D'Alessandro, Chase          East Orlando                    2:15.71    8   
  3 Musselwhite, Noah            Central Flor         2:20.07    2:17.31    6   
  4 Williams, Aviance            Power House                     2:20.80    5   
  5 Levarity, Shalamar           Pure Athleti                    2:27.62    4   
  6 Niemann, Quinn               Evolution Sp         2:28.58    2:27.98    3   
  7 Daversa, Za’vion           Florida East         2:30.00    2:56.85    2   
 
Event 103  Girls 800 Meter Run 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilder, Auhmya               Monstarz             2:30.00    2:25.80   10   
  2 White, Amber                 Pure Athleti         3:16.53    3:23.87    8   
 
Event 104  Boys 800 Meter Run 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cooper, John                 Dare to Soar         2:22.79    2:25.55   10   
  2 Andrus, Quintavian           Eastside Xpr         2:00.00    2:41.03    8   
  3 Stark, Jessie                Dare to Soar         2:41.63    2:47.29    6   
 
Event 110  Boys 1500 Meter Run  7-8 year olds
================================================================================
        Meet: $ 5:49.26  2017        Ricco Rohn, Endurers 4 Christ             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kinsey, Tamir                Eastside Xpr         7:00.00    6:11.00   10   
  2 Dubreus-Johnson, Ezekiel     Monstarz                        6:27.00    8   
  3 Scott, Willie Jr             Riviera Beac                    7:13.00    6   
 
Event 115  Girls 1500 Meter Run 11 year olds
================================================================================
        Meet: $ 5:42.12  2011        Kendall Kirkland, Running Force           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arroyo -dominicci, Gabri     Central Flor                    6:23.00   10   
 
Event 117  Girls 1500 Meter Run 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 5:13.17  2010        Larcia Solomon, Running Force             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bergstrom, Caroline          Beachside BR         6:19.47    5:47.00   10   
  2 Klein, Mikayla               Pure Athleti                    5:47.50    8   
  3 Tejada, Maria                Central Flor         5:56.00    5:56.00    6   
  4 King, Madalyn                Central Flor                    6:06.00    5   
  5 Thomaselli, Riley            Empire Athle                    6:08.00    4   
  6 Wilder, Nikayia              Monstarz                        6:54.00    3   
 
Event 118  Boys 1500 Meter Run 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 5:06.02  2014        Lavar Miller, lakes Vikings               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wood, Drayden                Florida East         5:00.00    5:35.00   10   
 
Event 119  Girls 1500 Meter Run 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 5:22.73  2011        Larcia Solomon, Running Force             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mccarthy, Kayla              Central Flor                    5:47.00   10   
  2 Norwood, Jordan              Empire Athle                    6:50.00    8   
 
Event 120  Boys 1500 Meter Run 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 4:43.18  2011        Qaseem Wajd, Trailblazers                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rhoden, Kaden                Empire Athle                    5:04.00   10   
  2 Fulford, Khanyea             Power House          5:25.00    5:12.00    8   
  3 Johnson, Corey               Central Flor                    5:14.00    6   
  4 Pierce, Landon               Central Flor                    5:20.00    5   
  5 Russell, Zachery             Daytona Expr                    5:24.00    4   
  6 Nunez, Tyler                 East Orlando                    5:42.00    3   
 
Event 121  Girls 1500 Meter Run 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 5:28.09  2017        Auhmya Wilder, Wilder                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 White, Karah                 Pure Athleti         5:24.00    5:34.00   10   
 
Event 122  Boys 1500 Meter Run 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 5:02.98  2015        Kyle Skinner, The Elite Runner            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 D'Alessandro, Chase          East Orlando                    4:48.00$  10   
  2 Niemann, Quinn               Evolution Sp         5:15.47    5:04.50    8   
  3 Yates, Miles                 St Johns Str         5:32.00    5:26.00    6   
 
Event 124  Boys 1500 Meter Run 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stark, Jessie                Dare to Soar         5:33.55    5:21.00   10   
 
Event 126  Boys 1500 Meter Run 17-18 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCollum, Alexander          Unattached           5:10.00    4:57.00  
 
Event 144  Boys 3000 Meter Run 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Camacho, Joseph              St Johns Str        10:40.00   10:27.96   10   
 
Event 146  Boys 3000 Meter Run 17-18 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCollum, Alexander          Unattached          11:12.00   10:55.97   10   
 
Event 155  Girls 1500 Meter Race Walk 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 8:00.67  2016        Shaiel Jones, Space Coacst Striders       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tejada, Maria                Central Flor         8:17.00    7:43.60$  10   
  2 Wilder, Nikayia              Monstarz             9:30.00   10:29.40    8   
 
Event 156  Boys 1500 Meter Race Walk 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 9:16.66  2014        Maleke Arrignton, Nexgen                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Washington, Kaivarious       Dare to Soar                   13:49.80   10   
  2 Lundy, Tyron                 Florida East                   16:25.40    8   
 
Event 157  Girls 3000 Meter Race Walk 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 15:11.80  2017        Shaiel Jones, Space Coacst Striders      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coleman, Niya                Charger Elit                   22:08.00   10   
 
Event 158  Boys 3000 Meter Race Walk 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 18:29.10  2017        Giovanni Martinez, Native Runners        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Menefee, Allen               Riviera Beac                   23:24.00   10   
 
Event 160  Boys 3000 Meter Race Walk 14 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ruth, Lavoris                Florida East                   20:43.00   10   
 
Event 165  Girls Long Jump 4 and under
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thompson, Ava                Lion Hearts            1.52m    4-04.00   10   
  2 Jackson, Giana               Space Coast                     3-00.00    8   
 -- Franklin, Kennedy            Charger Elit                       FOUL  
 
Event 166  Boys Long Jump 4 and under
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith III, Alfonza           Charger Elit                    1-07.50   10   
  2 Brown, Zachary               Space Coast                     1-00.00    8   
  3 Vargas, Kenneth              Eastside Xpr                       9.00    6   
 
Event 167  Girls Long Jump 5-6 year olds
================================================================================
        Meet: $  8-02  2013        Khiya Murell, Fl East Coast Supersonic      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weston, Aeriel               Florida East                    6-02.00    9   
  1 Mustapha-Christian, Leil     Charger Elit                   J5-09.00    9   
  2 Coleman, Alina               E.O.T.O. Eli                   J5-04.00    6   
  3 Kid, Damanee                 Space Coast                    J5-00.00    5   
  4 Little, Ivey                 Lion Hearts            1.82m   J4-08.00    4   
      4-08  4-02  4-05           
  5 Molinari, Siloe              Central Flor           1.73m    4-08.00    3   
      3-08  4-08  4-05           
  6 Estime, A'Miyah              Beachside BR           1.24m   J4-04.00    2   
  7 Jasper, Amara                Charger Elit                   J3-06.00    1   
  8 Harris, Temari               Dare to Soar           1.29m   J3-04.00  
  9 Gotcher, Khloe               E.O.T.O. Eli                   J2-06.00  
 
Event 168  Boys Long Jump 5-6 year olds
================================================================================
        Meet: $ 9-07.50  2012        Kedric Wright, Paltka Gliders             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 white, Makai                 Indian River           2.84m    8-06.25   10   
  2 Wood, Daunte                 Florida East           1.70m    6-01.25    8   
  3 Cohen, Noah                  Central Flor           1.85m    6-01.00    6   
  4 Hester, Azariah              Space Coast                     5-08.00    5   
  5 Brown III, Troy              E.O.T.O. Eli                    5-00.00    4   
  6 Langston, Jayden             Eastside Xpr           1.82m    4-09.00    3   
  7 Vickers, Luke                Space Coast                       10.50    2   
 
Event 169  Girls Long Jump  7-8 year olds
================================================================================
        Meet: $ 10-08  2014        Sanaii Gaines, Fl East Coast Supersonic     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cohen, Nadia                 Central Flor           3.35m   11-02.00$  10   
  2 Smith, Alanna                Charger Elit           3.42m   10-02.00    8   
  3 Harris, Kendall              Prodigy Athl                    8-04.00    6   
  4 Jordan, London               Space Coast                     8-03.00    5   
  5 Simon, Natalya               Dare to Soar           2.18m    8-02.00    4   
  6 Brown, NeVaeh                Florida East                    7-09.00    3   
  7 Ojeda, Irianna               Central Flor                    7-01.00    2   
  8 Stanley, A'Nayah             Take Flight                     6-03.00    1   
  9 Jamerson, Assata             Florida East                    5-08.00  
 -- Mitchell, Ivory              Space Coast                        FOUL  
 
Event 170  Boys Long Jump  7-8 year olds
================================================================================
        Meet: $ 12-00  2014        Darion Medley, V12 Athletics                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Haugabook Jr, Leonard        Monstarz               3.65m   11-07.00   10   
  2 Woodard III, Terrilous       E.O.T.O. Eli                   11-06.50    8   
  3 Walker, Marvin               Power House            3.04m   11-01.50    6   
  4 Fluellen, Dabar              Space Coast            3.60m   10-05.00    5   
  5 Hughey, Israel               E.O.T.O. Eli                    9-10.00    4   
  6 Jones, Deion                 Power House            2.94m    9-09.50    3   
  7 Kitko, Callen                Empire Athle                    9-09.00    2   
  8 Manley, Joshua               Empire Athle                    9-04.00    1   
  9 Wood, Dash                   Florida East           2.42m    9-01.00  
 10 Pulley, Michael              Space Coast                     8-09.00  
 11 Allen, Amir                  Power House            3.04m    8-03.00  
 12 Eychner, Mark                St Johns Str           2.74m    8-02.00  
 13 Fordom, Amari                Space Coast                     6-07.00  
 -- Stephens, Ji’aire          Space Coast                        FOUL  
 
Event 171  Girls Long Jump 9 year olds
================================================================================
        Meet: $ 11-10  2017        Diarri Hardison, EOTO Elite                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Yolanda             Space Coast                    11-07.00   10   
  2 Molinari, Teana              Central Flor                    9-08.00    8   
  3 McMillian, Kaliannah         E.O.T.O. Eli           3.65m    9-03.00    6   
  4 Edwards, Kaylee              Space Coast                     8-08.00    5   
  5 Mcclain, Tayler              Riviera Beac                    8-02.00    4   
  6 Williams, Arianna            Riviera Beac                    8-00.00    3   
  7 Winbush, Marlana             Central Flor                    6-08.00    2   
 
Event 172  Boys Long Jump 9 year olds
================================================================================
        Meet: $ 13-10  2010        Deeshari Keith, DB Supersonics              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Francis Jr, Yusef            E.O.T.O. Eli           3.65m   13-05.00   10   
  2 Manley, Adrian               Empire Athle                   13-02.00    8   
  3 Holmes, Shawn                Florida East                   13-00.00    6   
  4 Harris, Branden              Dare to Soar           3.59m   11-09.50    5   
  5 Black, Keion                 Prodigy Athl                   11-07.50    4   
 
Event 173  Girls Long Jump 10 year olds
================================================================================
        Meet: $ 13-08.75  2016        Amira nock, Transformers                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Newton, Jayla                Dare to Soar           4.03m   13-00.00   10   
  2 Fuller, Layla                Central Flor                   10-11.00    8   
  3 Edgecombe, Jayla             E.O.T.O. Eli           3.65m   10-10.00    6   
  4 Troutman, Jer'Mira           Charger Elit                   10-06.00    5   
  5 White, Quintilla             Charger Elit           3.22m   10-04.00    4   
  6 Nwaogwugwu, Ramiah           Central Flor           2.99m    9-10.00    3   
  7 Killings, Zakiyah            Indian River                    9-06.00    2   
  8 Wilson, Amaiah               Empire Athle                    9-03.00    1   
  9 Innis, Rheya                 Charger Elit                    8-10.00  
 10 Tucker, Faith                Central Flor                    8-07.00  
 11 Ojeda, Gianna                Central Flor                    8-06.00  
 12 Bowers, Janiyah              E.O.T.O. Eli                    7-10.00  
 13 Gaynor, Elizabeth            Central Flor                    5-09.00  
 -- Simpson, Saleigh             Power House            3.96m       FOUL  
 
Event 174  Boys Long Jump 10 year olds
================================================================================
        Meet: $ 15-03  2011        Deeshari Keith, DB Supersonics              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Royster, Taylor              Prodigy Athl                   13-07.50   10   
  2 Lauderdale, Braylon          Prodigy Athl                   12-11.00    8   
  3 Phinizee, Trevin             Indian River                   12-07.00    6   
  4 Young, Isaac                 Charger Elit                   12-05.50    5   
  5 Mccluster, Elijah            Prodigy Athl                   12-01.00    4   
  6 Battle, Mi'Keise             Charger Elit                   11-09.50    3   
  7 Harris, Julius               E.O.T.O. Eli                   11-08.25    2   
  8 Franklin, Khalon             Charger Elit                   10-08.00    1   
  9 Arroyo, Tristan              Indian River                   10-07.50  
  9 Miller, Chance               Central Flor                   10-07.50  
 11 Marrero, Hector              Central Flor                   10-06.00  
 12 Nwaogwugwu, Michael          Central Flor                   10-03.00  
 13 Vargas, Raldo                Eastside Xpr           3.65m    9-00.25  
 14 Eychner, William             St Johns Str           2.76m    8-03.50  
 -- Hawkins, Axzavious           E.O.T.O. Eli           3.96m       FOUL  
 
Event 175  Girls Long Jump 11 year olds
================================================================================
        Meet: $ 15-11  2013        Shaniya Benjamin                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 White, Alicyn                Power House            4.87m   14-05.00   10   
  2 Yan, Reniyah                 Florida East                   12-11.00    8   
  3 Shingles, Jasmin             E.O.T.O. Eli                   12-00.00    6   
  4 Willis, Zion                 Florida East                   11-06.00    5   
  5 Smith, Chanel                Florida East                   10-08.00    4   
  6 Henry, Asia                  Charger Elit           3.98m   10-00.00    3   
  7 Myers, Tamar                 Florida East                    9-03.00    2   
 -- Harp, Shavonne               E.O.T.O. Eli                       FOUL  
 
Event 176  Boys Long Jump 11 year olds
================================================================================
        Meet: $ 16-02  2016        Dustin Filmore, Legend Bound                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hester, Clifton              Space Coast                    14-05.00   10   
  2 Battle, O'Kece               E.O.T.O. Eli           4.26m   14-00.00    8   
  3 Washington, Tristen          Central Flor                   13-05.00    6   
  4 McMillian, Jaeden            E.O.T.O. Eli           3.96m   12-08.50    5   
  5 Hanke, Brandon               Empire Athle                   12-06.00    4   
  6 Adams, Jaylen                Charger Elit                   12-05.00    3   
  7 Harris, Keith                Prodigy Athl                   12-04.25    2   
  8 Green, Jabari                Space Coast                    11-05.00    1   
  9 Ward, Parker                 Surf and Tur           4.26m   11-04.00  
  9 Evans, Jarius                Charger Elit                   11-04.00  
 11 Coleman Jr., Anthony         E.O.T.O. Eli                   11-01.50  
 12 Allen, Dashawn               Power House                    11-00.00  
 13 Trusty, Jayden               Indian River                   10-10.00  
 14 Harvey, Elijah               Space Coast                    10-07.50  
 15 Adamah, Dodzi                St Johns Str                    9-06.00  
 
Event 177  Girls Long Jump 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 15-06.25  2016        Nischa King, Take Flight Athletics       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nock, Amirah                 Evolution Sp                   15-04.00   10   
  2 Allen, Sidney                Unattached                     14-11.00    8   
  3 Tanksley, Zoe                Indian River                   12-07.00    6   
  4 Stinson, Davionne            Indian River                   12-04.00    5   
  5 Lowe, Mikiyia                Eastside Xpr           4.26m   12-03.00    4   
  6 Smith, Zariah                E.O.T.O. Eli                   11-00.00    3   
  7 St. Juste, Elyse             Charger Elit                   10-11.00    2   
  8 Ives, Nehmiah                Charger Elit                   10-03.00    1   
  9 Christian, A’niya          Space Coast                     9-06.00  
 -- Williams, Alivia             Empire Athle                       FOUL  
 
Event 178  Boys Long Jump 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 17-01  2012        Kamron Lee, Florida East Coast Super        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rogers, Sidney               St Johns Str                   15-08.00   10   
  2 Jones, Braylen               Eastside Xpr           4.57m   15-06.25    8   
  3 Shine, Ezaiah                Florida East                   15-05.00    6   
  4 Brown, Jaden                 Space Coast            5.08m   15-01.25    5   
  5 McManus, Carson              Central Flor           3.40m   14-03.00    4   
  6 Grier, Marcus                Indian River                   13-10.00    3   
  7 McCants, Marquis             Florida East                   13-09.25    2   
  8 Wood, Drayden                Florida East           3.86m   13-04.50    1   
  9 Battle, Messiah              E.O.T.O. Eli           3.96m   13-04.00  
 10 Barnes, Keelan               Florida East                   13-01.00  
 10 Porter, Julian               St Johns Str                   13-01.00  
 12 Washington, Kaivarious       Dare to Soar           3.60m   11-09.50  
 13 Lyell, Christopher           E.O.T.O. Eli                   11-09.00  
 14 Christian, Alexander         Space Coast                    11-05.25  
 
Event 179  Girls Long Jump 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 16-09  2011        Jnai Taylor, Trailblazers                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Allen, Shamia                Power House            4.80m   15-05.00   10   
  2 Davis, Makala                Dare to Soar           4.57m   14-08.00    8   
  3 Beans, Tyja                  Florida East                   13-05.00    6   
  4 Powell, Sa’Rya             Space Coast                    13-01.00    5   
  5 Jordaan, Lynmarie            Central Flor           3.78m   12-09.00    4   
  6 Jundt, Harlie                Charger Elit           3.60m   10-02.00    3   
 
Event 180  Boys Long Jump 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 17-09.50  2014        Cazaih Holmes, Space Coast Striders      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edgecombe, Jaden             E.O.T.O. Eli           5.00m   17-00.75   10   
  2 Hill, Corey                  Florida East                   16-11.00    8   
  3 Smith, Jayshawn              E.O.T.O. Eli           4.57m   16-07.00    6   
  4 Rolle, Alex                  Power House                    15-07.00    5   
  5 Johnson Jr, Cedric           Empire Athle                   15-06.00    4   
  6 Carter, Kenneth              Space Coast                    14-03.00    3   
  7 Carter, Careal               St Johns Str                   13-10.00    2   
  8 Scinto, Avery                St Johns Str                   13-09.00    1   
  9 Myers Jr., Kevin             Florida East                   13-03.00  
 10 Carter, Keyon                Space Coast                    12-07.00  
 11 Adamah, Tornyeli             St Johns Str                    9-04.00  
 
Event 181  Girls Long Jump 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 16-04  2011        Desirae Mills, M-Town Express               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 King, Nischa                 Take Flight            5.18m   16-06.00$  10   
  2 Walker, Tinaya               Power House            4.26m   15-03.00    8   
  3 Carter, Briana               Indian River                   14-09.00    6   
  4 Ives, Nyidjah                Charger Elit                   14-02.00    5   
  5 Ojeda, Vianney               Central Flor                   14-00.00    4   
  6 Thomas, Sierra               Charger Elit                   12-07.00    3   
  7 Watson-Bell, Allyson         Take Flight                    12-02.00    2   
  8 Francois, Rebecca            Charger Elit                   10-07.00    1   
 -- Holland, Olivia              St Johns Str                       FOUL  
 
Event 182  Boys Long Jump 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 20-02.50  2015        Cazaih Holmes, Space Coast Striders      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Horton, Roderick             Central Flor           5.79m   19-01.25   10   
  2 Holmes, Xavier               Space Coast                    16-00.00    8   
  3 Walker, Jonathan             Beachside BR           4.35m   14-04.00    6   
  4 Daversa, Za’vion           Florida East                   12-08.00    5   
 
Event 183  Girls Long Jump 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gamble, Haylee               Florida East                   15-01.00   10   
  2 Hillery, Keyara              Orlando Jagu           5.03m   14-07.00    8   
  3 Jenkins, Aneicia             Dare to Soar           4.24m   14-00.00    6   
  4 Vigilance, Princess Tamm     Dare to Soar                   13-00.00    5   
  5 Delaine, Samarya             Take Flight                    12-07.00    4   
  6 Richards, Ah'Jah             Florida East                   12-05.00    3   
  7 Smith, Keara                 Florida East                   11-07.00    2   
 
Event 184  Boys Long Jump 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Houston, Jamar               Power House            6.24m   21-03.25   10   
  2 Gaines.Jr, Torrey            Florida East                   19-04.00    8   
  3 Brown, Jamarri               Riviera Beac                   17-07.25    6   
  4 Parker, Walter               Space Coast                    16-11.00    5   
  5 Bailey, Jonathan             Excelerator            5.48m   16-09.50    4   
  6 McGriff, Jacobe              Empire Athle                   16-04.25    3   
  7 Joseph, Quran                Dare to Soar                   16-00.00    2   
  8 Cooper, John                 Dare to Soar           4.90m   12-09.25    1   
 
Event 185  Girls Long Jump 17-18 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas, Seleah               Eastside Xpr           5.18m   15-05.00   10   
  2 Fernandez, Linette           Eastside Xpr           4.41m   14-09.00    8   
  3 King, Jolisa                 Eastside Xpr           4.57m   14-01.00    6   
  4 Pittman, Aquarius            Charger Elit                   10-06.00    5   
 
Event 188  Boys Long Jump 19 and up
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walker, Matt                 Unattached                     15-05.00   10   
 
Event 189  Girls Triple Jump 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 28-02.50  2011        Briana Carter, Indian River Elite        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jordaan, Lynmarie            Central Flor           6.70m   28-02.00   10   
 
Event 191  Girls Triple Jump 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 34-02  2017        Mia Lewis, EOTO Elite                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carter, Briana               Indian River                   30-07.00   10   
 
Event 201  Girls Javelin Throw Turbo Jav  7-8 year olds
================================================================================
        Meet: $ 33-07  2016        Zyneka Dean, St pete Nitro                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Kendall              Prodigy Athl                     14.95m   10   
  2 Mccarthy, Megan              Central Flor                      6.73m    8   
  3 Ojeda, Irianna               Central Flor                      6.05m    6   
  4 Dixon, Markayla              Power House                       4.76m    5   
 -- Jamerson, Assata             Florida East                       FOUL  
 
Event 202  Boys Javelin Throw Turbo Jav  7-8 year olds
================================================================================
        Meet: $ 55-02  2017        Gavin Williams, Florida East Coast          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rhoden, Kason                Empire Athle                     19.39m   10   
  2 Banks, William               Unattached            18.28m     18.09m    8   
  3 Jones, Deion                 Power House                      12.73m    6   
  4 Haugabook Jr, Leonard        Monstarz                         12.39m    5   
  5 Eychner, Mark                St Johns Str                     11.40m    4   
  6 Allen, Amir                  Power House                      10.54m    3   
  7 Wallace, Riley               Riviera Beac                     10.19m    2   
  8 Haynes, Nicholas             Dare to Soar           8.71m     10.12m    1   
  9 Smith Jr., Chad              Florida East                      8.51m  
 10 Rucker, Harry                Florida East                      8.27m  
 11 Yan, Renaldo                 Florida East                      8.16m  
 12 Wallace, Antwain             Riviera Beac                      7.95m  
 -- Newton, Tamari               Dare to Soar          13.41m       FOUL  
 
Event 203  Girls Javelin Throw Turbo Jav 9 year olds
================================================================================
        Meet: $ 46-07  2015        Johnay Shaw                                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Noelien, Sydney              Daytona Expr                      8.78m   10   
 -- Ayanleke, Claire             St Johns Str                       FOUL  
 
Event 204  Boys Javelin Throw Turbo Jav 9 year olds
================================================================================
        Meet: $ 66-09  2016        Brandon Robinson, St Pete Nitro             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Henderson, Brian             Florida East                     22.26m   10   
  2 Billue, Brayden              Riviera Beac                      9.41m    8   
 
Event 205  Girls Javelin Throw Turbo Jav 10 year olds
================================================================================
        Meet: $ 50-06  2016        Johnay Shaw                                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mobley, Ariana               Charger Elit                     12.65m   10   
  2 Hooks, Kalia                 Charger Elit                      9.06m    8   
  3 Ojeda, Gianna                Central Flor                      8.10m    6   
 
Event 206  Boys Javelin Throw Turbo Jav 10 year olds
================================================================================
        Meet: $ 60-03  2015        Sir Julian Canfall, St Pete Nitro           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eychner, William             St Johns Str                     13.14m   10   
  2 Barrineau, Connor            Beachside BR                      9.28m    8   
 -- Franklin, Khalon             Charger Elit                       FOUL  
 
Event 207  Girls Javelin Throw Turbo Jav 11 year olds
================================================================================
        Meet: $ 64-03.75  2017        Sanaii Gaines, Florida East Coast        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lord, Shilah-Rayn            Florida East                     19.00m   10   
  2 Bohanon, Alexandra           St Johns Str          18.09m     18.45m    8   
  3 Myers, Tamar                 Florida East                      8.82m    6   
 
Event 208  Boys Javelin Throw Turbo Jav 11 year olds
================================================================================
        Meet: $ 88-11  2017        Emory Strickland, Wildwood                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ward, Parker                 Surf and Tur          26.49m     22.52m   10   
  2 Brown, brandon               Indian River                     19.12m    8   
  3 Morrison, Jordan             Power House                      19.00m    6   
  4 Vargas, Romeo                Indian River                     15.10m    5   
  5 Adamah, Dodzi                St Johns Str                     13.59m    4   
 
Event 209  Girls Javelin Throw Turbo Jav 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 93-10  2015        Johntavia Shaw                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shaw, Johnnay                Unattached            18.28m     19.65m   10   
  2 Klein, Mikayla               Pure Athleti                     18.02m    8   
  3 Washington, Tyja             Dare to Soar          15.18m     14.12m    6   
  4 Chrisp-George, Kezia         Power House                      12.70m    5   
  5 Innis, Raniyah               Charger Elit                      8.30m    4   
 
Event 210  Boys Javelin Throw Turbo Jav 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 63-08  2016        Tyrann newsome, St pete Nitro               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edwards, Justin              Dare to Soar          37.49m     38.16m   10   
  2 Rivers, Affeon               Indian River                     27.44m    8   
  3 Barnes, Keelan               Florida East                     17.81m    6   
  4 Metz-Wiggins, Zecharia       Dare to Soar          17.65m     16.35m    5   
  5 Lundy, Tyron                 Florida East                      8.05m    4   
 
Event 211  Girls Javelin Throw 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 79-05  2016        Johntavia Shaw                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Norwood, Jordan              Empire Athle                     19.33m   10   
 
Event 212  Boys Javelin Throw 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 70-09  2017        Chance Tressler, Florida East Coast Strid   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Felder, Jarvis               Power House                      17.03m   10   
  2 Adamah, Tornyeli             St Johns Str                      8.63m    8   
 
Event 214  Boys Javelin Throw 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 79-00  2016        Tony Canfall, St Pete Nitro                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bohanon, Nicholas            St Johns Str          34.89m     30.79m   10   
  2 Niemann, Quinn               Evolution Sp                     25.34m    8   
  3 Yates, Miles                 St Johns Str          20.49m     17.79m    6   
 
Event 215  Girls Javelin Throw 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shaw, Johntavia              Unattached            30.48m     27.20m   10   
  2 Richards, Ah'Jah             Florida East                     10.40m    8   
 
Event 216  Boys Javelin Throw 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holland, Mitchell            St Johns Str                     15.85m   10   
 
Event 221  Girls Shot Put 5-6 year olds
================================================================================
        Meet: $ 12-05  2012        Johnnay Shaw                                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Little, Ivey                 Lion Hearts            1.82m      2.00m   10   
 
Event 222  Boys Shot Put 5-6 year olds
================================================================================
        Meet: $ 12-03  2017        Kason Rhoden, Empire Athletics              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vickers, Luke                Space Coast                       1.76m   10   
 -- Hester, Azariah              Space Coast                        FOUL  
 
Event 223  Girls Shot Put  7-8 year olds
================================================================================
        Meet: $ 20-05  2012        Kiana Scott, NSB Pal                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Kendall              Prodigy Athl                      5.75m   10   
  2 Dixon, Markayla              Power House                       3.45m    8   
  3 Battle, Kaylah               Real Deal Ru                      2.75m    6   
 
Event 224  Boys Shot Put  7-8 year olds
================================================================================
        Meet: $ 23-04  2312        Aaron Session, Excelerators                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Banks, William               Unattached             7.01m      7.08m   10   
  2 Newton, Tamari               Dare to Soar           6.01m      6.07m    8   
  3 Johnson, Collin              Daytona Expr                      5.59m    6   
  4 Rucker, Harry                Florida East                      5.54m    5   
  5 Dubreus-Johnson, Ezekiel     Monstarz                          4.18m    4   
  6 Haynes, Nicholas             Dare to Soar           3.91m      3.60m    3   
 
Event 225  Girls Shot Put 9 year olds
================================================================================
        Meet: $ 23-03  2015        Johnay Shaw                                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Noelien, Sydney              Daytona Expr                      5.51m   10   
 
Event 226  Boys Shot Put 9 year olds
================================================================================
        Meet: $ 24-00  2013        Aaron Session, Excelerators                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Henderson, Brian             Florida East                      5.59m   10   
  2 Billue, Brayden              Riviera Beac                      3.39m    8   
 
Event 228  Boys Shot Put 10 year olds
================================================================================
        Meet: $ 29-07.50  2014        Aaron Session, Excelerators              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vargas, Raldo                Eastside Xpr           6.09m      5.11m   10   
  2 Williams, Antwon             Riviera Beac                      4.22m    8   
  3 Barrineau, Connor            Beachside BR                      3.89m    6   
 
Event 229  Girls Shot Put 11 year olds
================================================================================
        Meet: $ 28-06  2014        Johntavia Shaw                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lord, Shilah-Rayn            Florida East                      7.00m   10   
  2 Crumbry, Raina               Riviera Beac                      5.28m    8   
 
Event 230  Boys Shot Put 11 year olds
================================================================================
        Meet: $ 33-02.50  2015        Aaron Session, Excelerators              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, brandon               Indian River                      9.83m   10   
  2 Vargas, Romeo                Indian River                      7.86m    8   
  3 Allen, Dashawn               Power House                       7.04m    6   
  4 Mccarthy, Connor             Central Flor                      5.45m    5   
 
Event 231  Girls Shot Put 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 36-06.50  2015        Johntavia Shaw                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shaw, Johnnay                Unattached             8.53m      8.45m   10   
  2 Wilder, Nikayia              Monstarz               6.40m      8.01m    8   
  3 Washington, Tyja             Dare to Soar           6.93m      6.62m    6   
 
Event 232  Boys Shot Put 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 35-07  2016        Aaron Session, Excelerators                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rivers, Affeon               Indian River           9.75m     10.48m   10   
  2 Allen, Josiah                Synergy                          10.30m    8   
  3 Vickers, Chase               Space Coast                      10.19m    6   
  4 Noelien, Demond              Daytona Expr                      9.07m    5   
  5 Williams, Andre              Riviera Beac                      7.60m    4   
  6 Tressler, Casey              Unattached                        7.13m    3   
  7 Metz-Wiggins, Zecharia       Dare to Soar           7.63m      6.87m    2   
  8 Lundy, Tyron                 Florida East                      5.27m    1   
  9 Potts, Nathan                Daytona Expr                      3.15m  
 
Event 233  Girls Shot Put 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 36-02  2016        Johntavia Shaw                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Simpson, Sarai               Power House                       9.88m   10   
  2 Atkins, Caitlin              Indian River                      7.23m    8   
 
Event 234  Boys Shot Put 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 36-02.50  2014        Shamus Grantz                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Newson, Eshon                Dare to Soar           9.12m      9.86m   10   
  2 Brown, Jacory                Riviera Beac                      8.36m    8   
  3 Felder, Jarvis               Power House                       7.74m    6   
  4 Menefee, Allen               Riviera Beac                      4.74m    5   
 
Event 235  Girls Shot Put 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 41-04.25  2017        Johntavia Shaw                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roberson, Celeste            Charger Elit                      7.58m   10   
  2 Pearce, Buranda              Charger Elit                      7.14m    8   
  3 Davis, Briyana               Dare to Soar           6.29m      6.63m    6   
  4 Anderson, Jessica            Dare to Soar           6.60m      6.61m    5   
 
Event 236  Boys Shot Put 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 41-08  2015        Malik Golden, St Pete Nitro                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tressler, Chance             Unattached            12.80m     12.05m   10   
  2 Gantt, Desiron               Charger Elit                     12.00m    8   
  3 Ruth, Lavoris                Florida East                      9.66m    6   
  4 Walker, Jonathan             Beachside BR           9.38m      8.88m    5   
  5 Daversa, Za’vion           Florida East                      7.67m    4   
 
Event 237  Girls Shot Put 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shaw, Johntavia              Unattached            10.36m      9.90m   10   
  2 Newson, Nikkiera             Dare to Soar           7.53m      7.65m    8   
  3 Watkins, Azaria              Space Coast                       6.96m    6   
  4 Smith, Keara                 Florida East                      5.47m    5   
 
Event 238  Boys Shot Put 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Lagarriet           Florida East                     11.08m   10   
  2 Gaines.Jr, Torrey            Florida East                     10.73m    8   
  3 Waddell, Jacroy              Unattached                        8.03m    6   
  4 Holland, Mitchell            St Johns Str                      7.94m    5   
 
Event 239  Girls Shot Put 17-18 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vickers, Fiana               Space Coast           11.15m      9.90m   10   
  2 Crosby, Haley                Space Coast                       6.37m    8   
 
Event 245  Girls High Jump 10 year olds
================================================================================
        Meet: $  4-00  2016        Jada Wiliams-Goins, Take Flight             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bender, Alexa                Central Flor                      1.07m   10   
     0.92 0.97 1.02 1.07 1.12 
        O    O    O    O  XXX 
 
Event 248  Boys High Jump 11 year olds
================================================================================
        Meet: $  4-06  2013        Malachi Shannon, Florida Flight             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hester, Clifton              Space Coast                       1.37m   10   
     0.92 0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 
        P    P    P    P   XO    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Mccarthy, Connor             Central Flor                      1.12m    8   
     0.92 0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Event 249  Girls High Jump 12 year olds
================================================================================
        Meet: $  4-02  2013        Keniyah Smith, Florida East Coast Super     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Allen, Sidney                Unattached                        1.37m   10   
     0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 
        P    P    P    P    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Gaines, Sanaii               Florida East                      1.32m    8   
     0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 1.32 1.37 
        P    P    O    O    O    O   XO    O  XXX 
  3 Williams-Goins, Jaida        Take Flight                       1.22m    6   
     0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 
        O  XXO    O    O    O   XO  XXX 
  4 Thomaselli, Riley            Empire Athle                      1.17m    5   
     0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 
        P    P    O  XXO  XXO  XXX 
 
Event 250  Boys High Jump 12 year olds
================================================================================
        Meet: $  4-08  2012        Kamron Lee, Florida East Coast Super        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kitko, Ian                   Empire Athle                      1.22m   10   
     1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 
        O    O    O  XXO  XXX 
 
Event 251  Girls High Jump 13 year olds
================================================================================
        Meet: $  4-06  2015        Jade King, Take Flight Athletics            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beans, Tyja                  Florida East                      1.37m   10   
     0.92 0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 
        P    P    O    O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Richardson, SriLanka         Empire Athle                      1.32m    7   
     0.92 0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 1.32 1.37 
        P    P    P    O    O    O  XXO    O   XO  XXX 
  2 Allen, Shamia                Power House                       1.32m    7   
     0.92 0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 1.32 1.37 
        P    P    P    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  4 Simpson, Sarai               Power House                       1.27m    5   
     0.92 0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 1.32 
        P    P    P    O    O    O   XO    O  XXX 
  5 Mccarthy, Kayla              Central Flor                      1.22m    4   
     0.92 0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 
        O    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  6 Jordaan, Lynmarie            Central Flor                      1.17m    3   
     0.92 0.97 1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
 
Event 252  Boys High Jump 13 year olds
================================================================================
        Meet: $  5-02  2010        Nadiri Wideman, M-Town Express              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Russell, Zachery             Daytona Expr                      1.37m   10   
     1.12 1.17 1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 
        P    P    O    O   XO    O  XXX 
  2 Johnson Jr, Cedric           Empire Athle                      1.32m    8   
     1.12 1.17 1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 
        O    O    O    O  XXO  XXX  XXX 
  3 Rhoden, Kaden                Empire Athle                      1.22m    6   
     1.12 1.17 1.22 1.27 
        O   XO    O  XXX 
 
Event 253  Girls High Jump 14 year olds
================================================================================
        Meet: $  4-10  2016        Jade King, Take Flight Athletics            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ojeda, Vianney               Central Flor                      1.27m   10   
     1.12 1.17 1.22 1.27 1.32 
        O    O    O    O  XXX 
 
Event 254  Boys High Jump 14 year olds
================================================================================
        Meet: $  5-08  2016        Malachi Shannon, Florida Flight             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Horton, Roderick             Central Flor           1.80m      1.77m   10   
     1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 
        P    P    P    P    P    P    P    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Holmes, Xavier               Space Coast                       1.32m    8   
     1.27 1.32 1.37 
       XO    O  XXX 
  3 Chery, Chimani               Central Flor                      1.27m    6   
     1.27 1.32 
        O  XXX 
 
Event 255  Girls High Jump 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Keara                 Florida East                      1.17m   10   
     1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 
        O    O    O   XO  XXX 
 
Event 256  Boys High Jump 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gaines.Jr, Torrey            Florida East                      1.77m   10   
     1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 
        P    P    P    P    P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Houston, Jamar               Power House                      J1.77m    8   
     1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 
        P    P    P    O    O  XXO    O    O   XO    O    O  XXX 
  3 Freeman, Marquise            Unattached             1.52m     J1.77m    6   
     1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O   XO  XXO  XXX 
  4 Williams, Jesiah             Space Coast                       1.42m    5   
     1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 
        O    O    O   XO  XXX 
 
Event 270  Boys 4x100 Meter Relay  7-8 year olds
================================================================================
        Meet: $ 1:07.94  2010        Riviera Beach Chargers                    
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Riviera Beach Chargers  'A'                                  1:12.77  
 
Event 273  Girls 4x100 Meter Relay 10 year olds
================================================================================
        Meet: $ 1:00.83  2016        Indian River Elite                        
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Charger Elite  'A'                                           1:02.50   10   
  2 Riviera Beach Chargers  'A'                                  1:11.05    8   
 
Event 277  Girls 4x100 Meter Relay 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 57.95  2013        Running For Christ                          
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Evolution Speed Track Club  'A'                                53.20$  10   
  2 Florida East Coast Supersonics  'A'                          1:02.71    8   
 
Event 305  Girls Discus Throw 11 year olds
================================================================================
        Meet: $ 72-08.25  2014        Johntavia Shaw                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bohanon, Alexandra           St Johns Str          15.32m     15.90m   10   
 
Event 307  Girls Discus Throw 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 84-02  2015        Johntavia Shaw                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shaw, Johnnay                Unattached            18.89m     19.16m   10   
  2 Innis, Raniyah               Charger Elit                     11.91m    8   
 
Event 308  Boys Discus Throw 12 year olds
================================================================================
        Meet: $ 89-06  2013        Rijnaldo Euson, Running 4 Christ            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tressler, Casey              Unattached                       18.15m   10   
  2 Vickers, Chase               Space Coast                      17.86m    8   
  3 Rivers, Affeon               Indian River                     17.29m    6   
  4 Metz-Wiggins, Zecharia       Dare to Soar          18.09m     16.90m    5   
  5 Potts, Nathan                Daytona Expr                      6.87m    4   
 
Event 310  Boys Discus Throw 13 year olds
================================================================================
        Meet: $ 103-02.25  2014        Shamus Grantz                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Newson, Eshon                Dare to Soar          19.76m     21.03m   10   
  2 Felder, Jarvis               Power House                      20.07m    8   
 
Event 311  Girls Discus Throw 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 106-04  2017        Johntavia Shaw                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Briyana               Dare to Soar          13.97m     16.70m   10   
  2 Pearce, Buranda              Charger Elit                     14.90m    8   
  3 Roberson, Celeste            Charger Elit                     14.56m    6   
  4 Anderson, Jessica            Dare to Soar          16.76m     10.55m    5   
 
Event 312  Boys Discus Throw 14 year olds
================================================================================
        Meet: $ 124-08  2014        Myles Schreck                              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Parker, Samuel               Unattached            29.79m     32.01m   10   
  2 Tressler, Chance             Unattached            30.78m     31.92m    8   
  3 Bohanon, Nicholas            St Johns Str          30.83m     29.19m    6   
  4 Gantt, Desiron               Charger Elit                     28.39m    5   
  5 Walker, Jonathan             Beachside BR                     13.82m    4   
 
Event 313  Girls Discus Throw 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shaw, Johntavia              Unattached            37.49m     34.55m   10   
  2 Watkins, Azaria              Space Coast                      19.47m    8   
  3 Newson, Nikkiera             Dare to Soar          16.95m     16.98m    6   
 
Event 314  Boys Discus Throw 15-16 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holland, Mitchell            St Johns Str          20.01m     21.90m   10   
  2 Williams, Jesiah             Space Coast                      18.23m    8   
  3 Waddell, Jacroy              Unattached                       17.37m    6   
 
Event 315  Girls Discus Throw 17-18 year olds
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vickers, Fiana               Space Coast                      29.00m   10   
  2 Crosby, Haley                Space Coast                      15.45m    8   
 
            Women -  7-8 year olds - Team Rankings - 6 Events Scored
===============================================================================
    1) Central Florida Gliders     52        2) Charger Elite              26   
    2) Prodigy Athletics Track Cl  26        4) Space Coast Striders       19   
    4) Florida East Coast Superso  19        6) Real Deal Runners          17   
    7) Power House Athletics Trac  13        8) Dare to Soar TC             9   
    8) Take Flight Athletics        9       10) E.O.T.O. Elite              8   
   11) Pure Athletics Ntc           2                                           
 
             Women - 9 year olds - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) Space Coast Striders        32        2) Monstarz                   30   
    3) Central Florida Gliders     24        4) Daytona Express            20   
    5) Indian River Elite Track C  18        6) E.O.T.O. Elite             16   
    7) Charger Elite               12        8) Take Flight Athletics      10   
    9) Riviera Beach Chargers       8                                           
 
            Women - 10 year olds - Team Rankings - 8 Events Scored
===============================================================================
    1) Charger Elite               66        2) Central Florida Gliders    57   
    3) Dare to Soar TC             26        4) Power House Athletics Tra  20   
    5) Empire Athletics            15        6) East Orlando Track Club    14   
    6) E.O.T.O. Elite              14        8) Riviera Beach Chargers      9   
    9) Indian River Elite Track C   7                                           
 
            Women - 11 year olds - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Florida East Coast Superso  52        2) Power House Athletics Tra  30   
    3) St Johns Striders           28        4) Charger Elite              25   
    5) Central Florida Gliders     23        6) Indian River Elite Track   21   
    7) E.O.T.O. Elite              20        8) Evolution Speed Track Clu  16   
    9) Synergy                     15       10) Riviera Beach Chargers      9   
   11) Daytona Express              4                                           
 
            Women - 12 year olds - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Evolution Speed Track Club  58        2) Monstarz                   32   
    3) Space Coast Striders        28        3) Florida East Coast Supers  28   
    5) Indian River Elite Track C  27        5) Central Florida Gliders    27   
    7) Pure Athletics Ntc          21        8) BEACHSIDE BREAKERS TRACK   20   
    8) Take Flight Athletics       20       10) Empire Athletics           18   
   11) Power House Athletics Trac  17       12) Charger Elite              16   
   13) Dare to Soar TC             12       14) Eastside Xpress Track Clu  11   
   15) E.O.T.O. Elite               3       15) East Orlando Track Club     3   
 
            Women - 13 year olds - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Power House Athletics Trac  52        2) Empire Athletics           50   
    3) Indian River Elite Track C  35        4) Central Florida Gliders    33   
    5) Florida East Coast Superso  32.50     6) Dare to Soar TC            19   
    7) Charger Elite               18        7) Take Flight Athletics      18   
    9) East Orlando Track Club     10       10) Riviera Beach Chargers      9   
   11) Space Coast Striders         6                                           
 
            Women - 14 year olds - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Charger Elite               52        2) Indian River Elite Track   46   
    3) Evolution Speed Track Club  39        4) Take Flight Athletics      35   
    5) Dare to Soar TC             26        6) Pure Athletics Ntc         22   
    6) Power House Athletics Trac  22        8) Daytona Express            19   
    9) East Orlando Track Club     15       10) Central Florida Gliders    14   
   11) St Johns Striders           11                                           
 
          Women - 15-16 year olds - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Florida East Coast Superso  76        2) Dare to Soar TC            58   
    3) Orlando Jaguars             23        4) Take Flight Athletics      20   
    4) Monstarz                    20        6) Space Coast Striders       15   
    7) Indian River Elite Track C  10        7) Pure Athletics Ntc         10   
    9) Power House Athletics Trac   6                                           
 
           Women - 17-18 year olds - Team Rankings - 6 Events Scored
===============================================================================
    1) Eastside Xpress Track Club  73        2) Space Coast Striders       36   
    3) Take Flight Athletics       22        4) Charger Elite              20   
 
            Women - 5-6 year olds - Team Rankings - 5 Events Scored
===============================================================================
    1) Power House Athletics Trac  28        2) Take Flight Athletics      26   
    3) Florida East Coast Superso  20        4) Charger Elite              18   
    5) Lion Hearts Track and Fiel  15        6) E.O.T.O. Elite             13   
    7) Space Coast Striders        10        8) Central Florida Gliders     9   
    9) Riviera Beach Chargers       7       10) BEACHSIDE BREAKERS TRACK    5   
 
             Women - 4 and under - Team Rankings - 2 Events Scored
===============================================================================
    1) Space Coast Striders        18        2) Lion Hearts Track and Fie  16   
    3) Real Deal Runners            8        4) Take Flight Athletics       5   
    5) Charger Elite                4                                           
 
            Men -  7-8 year olds - Team Rankings - 8 Events Scored
===============================================================================
    1) Monstarz                    38        1) Power House Athletics Tra  38   
    3) Riviera Beach Chargers      35        4) E.O.T.O. Elite             32   
    5) Empire Athletics            22        6) Eastside Xpress Track Clu  19   
    6) Take Flight Athletics       19        8) Space Coast Striders       17   
    9) Florida East Coast Superso  16       10) Dare to Soar TC            12   
   11) Prodigy Athletics Track Cl   9       11) Daytona Express             9   
   13) St Johns Striders            4       14) BEACHSIDE BREAKERS TRACK    2   
   15) East Orlando Track Club      1                                           
 
              Men - 9 year olds - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) E.O.T.O. Elite              41        2) Florida East Coast Supers  38   
    3) Empire Athletics            28        4) Riviera Beach Chargers     24   
    5) Real Deal Runners           18        6) Dare to Soar TC            15   
    7) Prodigy Athletics Track Cl  14        8) Daytona Express            13   
    9) Take Flight Athletics        3       10) Power House Athletics Tra   2   
 
              Men - 10 year olds - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) Prodigy Athletics Track Cl  57        2) Riviera Beach Chargers     25   
    3) Charger Elite               21        4) Indian River Elite Track   18   
    5) E.O.T.O. Elite              17        6) Dare to Soar TC            16   
    7) BEACHSIDE BREAKERS TRACK &  14        8) East Orlando Track Club    13   
    9) St Johns Striders           10        9) Eastside Xpress Track Clu  10   
   11) Central Florida Gliders      9                                           
 
             Men - 11 year olds - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Indian River Elite Track C  64        2) Power House Athletics Tra  53   
    3) Central Florida Gliders     28        4) Space Coast Striders       27   
    5) Monstarz                    26        6) Dare to Soar TC            25   
    6) E.O.T.O. Elite              25        8) Surf and Turf Performance  14   
    9) Charger Elite               11       10) St Johns Striders           8   
   10) Daytona Express              8       12) East Orlando Track Club     5   
   13) Empire Athletics             4       14) Prodigy Athletics Track C   2   
 
             Men - 12 year olds - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Indian River Elite Track C  75        2) Florida East Coast Supers  49   
    3) Power House Athletics Trac  40        4) Dare to Soar TC            32   
    5) Space Coast Striders        31        6) St Johns Striders          27   
    7) Daytona Express             21        8) Empire Athletics           16   
    9) Eastside Xpress Track Club  15        9) Central Florida Gliders    15   
   11) Synergy                     12       12) E.O.T.O. Elite             11   
   13) Riviera Beach Chargers       4                                           
 
             Men - 13 year olds - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Empire Athletics            51        2) Power House Athletics Tra  45   
    3) E.O.T.O. Elite              42        4) Riviera Beach Chargers     41   
    5) Florida East Coast Superso  34        6) Dare to Soar TC            33   
    7) Daytona Express             21        8) Central Florida Gliders    17   
    9) Evolution Speed Track Club  16       10) St Johns Striders          15   
   11) Space Coast Striders        14       12) East Orlando Track Club     6   
   13) BEACHSIDE BREAKERS TRACK &   2                                           
 
             Men - 14 year olds - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Evolution Speed Track Club  53        2) Power House Athletics Tra  43   
    3) Central Florida Gliders     41        4) Space Coast Striders       36   
    5) Florida East Coast Superso  29        6) St Johns Striders          28   
    7) East Orlando Track Club     24        8) Speed Academy              20   
    9) BEACHSIDE BREAKERS TRACK &  16       10) Charger Elite              13   
   11) Dare to Soar TC             11       12) Synergy                     9   
   13) Pure Athletics Ntc           8                                           
 
            Men - 15-16 year olds - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Power House Athletics Trac  49        2) Dare to Soar TC            45   
    3) Florida East Coast Superso  37        4) Empire Athletics           36   
    5) St Johns Striders           35        6) Space Coast Striders       21   
    7) Riviera Beach Chargers      18        8) Eastside Xpress Track Clu  10   
    8) Take Flight Athletics       10       10) Charger Elite               8   
   11) Excelerator TC               5                                           
 
            Men - 17-18 year olds - Team Rankings - 4 Events Scored
===============================================================================
    1) Power House Athletics Trac  22        2) Central Florida Gliders    10   
 
             Men - 5-6 year olds - Team Rankings - 5 Events Scored
===============================================================================
    1) Take Flight Athletics       37        2) Indian River Elite Track   30   
    3) Space Coast Striders        21.50     4) Florida East Coast Supers  14   
    5) Speed Academy               11        6) Charger Elite               9   
    7) Central Florida Gliders      7        8) E.O.T.O. Elite              6.50
    9) Eastside Xpress Track Club   3                                           
 
              Men - 4 and under - Team Rankings - 2 Events Scored
===============================================================================
    1) Charger Elite               20        2) Space Coast Striders       16   
    3) Eastside Xpress Track Club   6                                           

MF-Athletic