CYS MS T&F Championship Orlando 2014

Licensed to Elite Timing & Event Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/27/2015 09:22 AM
           CYS Middle School Track & Field Championship - 12/6/2014            
                              www.elitetiming.net                              
                                Bishop Moore HS                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Long Jump 6th Grade
=====================================================================================
Championship: # 13-08.75  2000        Courtney Collins, St. Mary Magdalen      
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Pellegrino, Alexis         6 St. James Ca                   12-00.75   NWI  10   
  2 Hawkins, Camille           5 St. James Ca                   11-10.50   NWI   8   
  3 Rodriguez, Zelimar         6 Good Shepher                  J11-10.50   NWI   6   
  4 O'Grady, Kelly             6 St. Margaret                   11-07.25   NWI   5   
  5 Tomlinson, Taylor          6 St. Mary Mag                   11-05.50   NWI   4   
  6 Maddox, Taylor             6 St. Andrew C                   11-05.25   NWI   3   
  7 Busbee, Kate               6 St. Charles                    11-04.75   NWI   2   
  8 Barrio, Liana              6 Holy Family         10-06.00   11-02.00   NWI   1   
  9 Asquino, Emily             6 Holy Family         11-04.00   11-00.25   NWI 
 10 Viale, Gianna              6 Good Shepher                   10-11.00   NWI 
 11 Malto, Alexa               6 Annunciation                   10-10.25   NWI 
 11 Stempkowski, Colby         6 Annunciation                   10-10.25   NWI 
 13 Abreu, Ortencia            6 Holy Redeeme                   10-02.25   NWI 
 14 Watkins, Riley             6 St. Mary Mag                    9-10.50   NWI 
 14 Adkins, Jessica            6 St. Thomas A                    9-10.50   NWI 
 14 diaz, ana sofia            5 St. John Via                    9-10.50   NWI 
 17 Dear, Nicole               6 St. Margaret                    9-01.00   NWI 
 18 McCloud, Anastasia         5 All Souls Ca                    8-03.25   NWI 
 19 Emanuel, Sophia            5 Holy Redeeme                    8-00.75   NWI 
 20 Sanchez, Maria             6 St. Charles                     7-03.25   NWI 
 21 riney, ally                5 St. John Via                    6-11.75   NWI 
 22 Grey, Landri               5 St. Thomas A                    6-08.75   NWI 
 
Event 2  Boys Long Jump 6th Grade
=====================================================================================
Championship: # 14-08  2007        Mason Plante	, St. James                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Kern, Justin               6 St. Mary Mag                   13-07.00   NWI  10   
  2 Stafstrom, Daniel          6 Annunciation                   13-00.00   NWI   8   
  3 Omalley, Colin             6 Annunciation                   12-03.00   NWI   6   
  4 Meier, Jack Henry          5 St. Margaret                   11-10.00   NWI   5   
  5 Duchesne, Christian        6 St. Andrew C                   11-08.00   NWI   4   
  6 Bradford, Beck             6 St. James Ca                   11-05.00   NWI   3   
  7 Loy, Sean                  6 Holy Family         13-00.00   10-10.50   NWI   2   
  8 Martin, Chris              5 Holy Family         11-09.00   10-09.00   NWI   1   
  9 Stanton, John              5 St. Charles                    10-08.50   NWI 
 10 Dunleavy, Brian            6 St. Margaret                   10-07.50   NWI 
 11 Hanks, Brantley            6 St. Mary Mag                   10-06.50   NWI 
 12 Ruiz, Jeremy               5 Good Shepher        11-05.00   10-05.00   NWI 
 12 Mason, Dalton              5 All Souls Ca                   10-05.00   NWI 
 14 Bedoya, Gabe               5 Good Shepher        11-02.00   10-04.75   NWI 
 15 Sabogal, Alavaro           6 St. James Ca                   10-04.00   NWI 
 16 Gomez, Sergay              7 Holy Redeeme                    9-06.75   NWI 
 17 Craig, Jacob               5 St. Charles                     9-05.50   NWI 
 18 santiago, nicholas         6 St. John Via                    9-03.50   NWI 
 19 Rivera, Omar               5 All Souls Ca                    9-01.50   NWI 
 20 Torres, Andrum             6 St. Thomas A                    8-06.00   NWI 
 21 Wong, Dominic              6 St. Andrew C                    8-04.00   NWI 
 22 Yepes, Sebastian           5 St. John Via                    7-00.00   NWI 
 
Event 3  Girls Long Jump 7th Grade
=====================================================================================
Championship: # 14-07.50  2010        Sammie Saunders, St. Mary Magdalen       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Perez, Laysha              7 St. James Ca                   13-05.00   NWI  10   
  2 Brewer, Lindsey            7 St. Margaret                   12-08.25   NWI   8   
  3 Devaney, Madison           7 St. Mary Mag                   12-03.75   NWI   6   
  4 Jimenez, Alexandra         7 Good Shepher                   12-02.50   NWI   5   
  5 Rollen, Ashley             7 St. Mary Mag                   12-01.50   NWI   4   
  6 Owens, Theresa             7 Good Shepher                   11-08.00   NWI   3   
  7 Stewart, Meagan            7 Annunciation                   11-05.50   NWI   2   
  8 Palomeque, Yaveli          7 St. Thomas A                   11-04.50   NWI   1   
  9 Rleoas, Sidney             7 Annunciation                   11-03.75   NWI 
 10 Dann, Riley                7 St. James Ca                   11-03.50   NWI 
 11 Freeman, Jessie            7 All Souls Ca                   11-02.00   NWI 
 12 Alexander, Riley           7 Holy Family         10-02.00   10-09.00   NWI 
 13 McAuliff, Morgan           7 St. Margaret                   10-08.00   NWI 
 14 Martin, Sarah              7 Holy Family         11-11.00   10-04.25   NWI 
 15 Kunkel, Makayla            7 All Souls Ca                    9-09.50   NWI 
 16 Zamudio, Juliana           7 St. Charles                     9-05.75   NWI 
 17 Aguirre, Camila            5 St. Thomas A                    8-02.75   NWI 
 18 bonet, elena               5 St. John Via                    7-08.25   NWI 
 
Event 4  Boys Long Jump 7th Grade
=====================================================================================
Championship: # 16-07  2006        Jay Wilson, St. James                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Pencak, Maxim              7 Holy Family         13-07.00   14-03.50   NWI  10   
  2 Wakizaka, Ichiro           7 All Souls Ca                   13-05.50   NWI   8   
  3 Martin, Stephen            7 Good Shepher        13-07.00   13-05.00   NWI   6   
  4 Dinga, Brendan             7 Annunciation                   12-09.50   NWI   5   
  5 Toepp, Garrett             6 Annunciation                   12-08.00   NWI   4   
  6 Anderson, Aidan            7 St. James Ca                   12-07.00   NWI   3   
  7 Jones, Osyon               7 St. Andrew C                   12-05.00   NWI   2   
  8 Groom, Tommy               7 St. James Ca                   12-03.50   NWI   1   
  9 DeJesus, Andres            7 Good Shepher        12-05.00   11-11.00   NWI 
 10 Zaporteza, Josh            7 St. Mary Mag                   11-08.50   NWI 
 11 Valente, Dominic           7 All Souls Ca                   11-03.00   NWI 
 12 Contreras, Christian       7 St. Thomas A                   11-00.00   NWI 
 13 Kelleher, Justin           7 Holy Family         11-04.00   10-11.00   NWI 
 14 Gagliardo, Nicholas        7 St. Charles                    10-01.00   NWI 
 15 Bundy, Antonio             7 St. Charles                    10-00.50   NWI 
 16 Rodgers, Jackson           6 St. Margaret                    8-09.00   NWI 
 17 Campbell, Glenroy          7 St. Andrew C                    8-07.50   NWI 
 18 blanca, christian          7 St. John Via                    8-05.00   NWI 
 19 Alexander, Zachary         7 Holy Redeeme                    8-04.50   NWI 
 20 sochar, nicholas           7 St. John Via                    6-09.00   NWI 
 21 Ni, Vincent                5 St. Thomas A                    6-00.00   NWI 
 
Event 5  Girls Long Jump 8th Grade
=====================================================================================
Championship: # 14-08.75  2012        Gerri Job, St. Charles                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Nguyenduc, Natalie         8 Good Shepher                   12-10.50   NWI  10   
  2 Gursky, Reagan             8 St. Margaret                   12-07.00   NWI   8   
  3 Luma, Danielle             8 St. Charles                    12-06.00   NWI   6   
  4 Davis, Lauren              8 Annunciation                   12-05.50   NWI   5   
  5 Staudt, Lauren             8 St. Margaret                   12-04.75   NWI   4   
  6 Walker, Amy                8 St. James Ca                   11-11.00   NWI   3   
  7 West, Alexa                8 Holy Family         10-11.00   11-08.00   NWI   2   
  8 Gregory, Jordyn            8 St. Andrew C                   11-07.25   NWI   1   
  9 Bell, Madison              8 Good Shepher                   11-05.00   NWI 
 10 Hilton, Allison            8 St. Thomas A                   10-06.00   NWI 
 11 Hedrick, Sydney            8 St. Mary Mag                   10-04.25   NWI 
 12 Lieb, Abby                 8 Annunciation                   10-03.75   NWI 
 13 Olsen, Mia                 8 All Souls Ca                    9-10.00   NWI 
 14 Cooper, Delaney            7 St. James Ca                    9-09.00   NWI 
 15 Cesareo, Madison           8 St. Charles                     9-08.25   NWI 
 16 durand, victoria           8 St. John Via                    9-08.00   NWI 
 17 Brown, Haley               8 Holy Family         11-03.00    9-04.25   NWI 
 18 Zak, Anna                  8 St. Thomas A                    9-03.50   NWI 
 19 Metayer, Ghaina            8 St. Andrew C                    8-09.25   NWI 
 20 Le, Tiffany                5 All Souls Ca                    8-05.00   NWI 
 21 Gomez, Kirsten             8 Holy Redeeme                    8-04.25   NWI 
 
Event 6  Boys Long Jump 8th Grade
=====================================================================================
Championship: # 17-09  2007        Vince Giaimo, Annunciation                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Savard, Matthew            8 St. James Ca                   15-11.00   NWI  10   
  2 Cattoor, Hunter            8 Holy Family                    15-05.50   NWI   8   
  3 Sandargas, Rob             8 St. James Ca                   15-04.00   NWI   6   
  4 Mullinax, Clayton          8 St. Charles                    14-06.50   NWI   5   
  5 Priester, Bennett          8 St. Thomas A                   14-03.50   NWI   4   
  6 Kelly, Ryan                8 Annunciation                  J14-03.50   NWI   3   
  7 Patrick, Matthew           8 All Souls Ca                   14-02.00   NWI   2   
  8 Tomey, Patrick             8 Good Shepher        14-09.00   13-08.50   NWI   1   
  9 Moses, Bennett             8 St. Charles                    13-08.00   NWI 
 10 Gardner, Daniel            8 St. Mary Mag                   13-05.50   NWI 
 11 Nanstiel, Ethan            8 Holy Family                    13-04.50   NWI 
 12 Sanchez, Omar              8 St. Thomas A                   13-04.00   NWI 
 13 Pisarik, Cole              8 All Souls Ca                   13-03.00   NWI 
 14 Sweeney, Christian         8 Good Shepher        14-06.00   12-02.00   NWI 
 15 Smith, Nicky               8 St. Mary Mag                   11-11.00   NWI 
 16 Browder, Alex              8 St. Margaret                   11-06.00   NWI 
 17 Duchesne, Brandan          8 St. Andrew C                   11-03.00   NWI 
 18 Ioffferedo, Mark           8 St. Margaret                   11-02.00   NWI 
 19 Williamson, Jack           8 Annunciation                    8-01.50   NWI 
 19 tam, matthew               5 St. John Via                    8-01.50   NWI 
 
Event 7  Girls Shot Put 6th Grade
================================================================================
Championship: # 27-09  2007        Emily Wuenschell, All Souls                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Singhofen, McKenna         6 St. Margaret                   22-06.00   10   
  2 Casillo, Marissa           6 All Souls Ca                   20-09.00    8   
  3 Pastrana, Karina           6 Holy Family         20-02.00  J20-09.00    6   
  4 Jean, Shirlyka             6 St. Andrew C                   20-02.00    5   
  5 Holley, Mary Grace         6 St. Margaret                   19-04.00    4   
  6 Barnard, Brooke            6 All Souls Ca                   18-11.00    3   
  7 Bailey, Meoshe             6 St. Andrew C                  J18-11.00    2   
  8 Migliorato, Olivia         6 St. Mary Mag                   18-03.00    1   
  9 Regan, Marissa             6 Holy Family         14-08.00  J18-03.00  
 10 Melendez, Kamila           6 Good Shepher                   17-08.00  
 11 Stempkowski, Colby         6 Annunciation                   16-11.00  
 12 Tobar, Gabby               6 St. Charles                    16-10.00  
 13 Borrero, Elianna           5 St. Thomas A                   16-07.00  
 14 Arguello, Jessica          6 Holy Redeeme                   16-05.00  
 14 Brasko, Brianna            6 St. Mary Mag                   16-05.00  
 16 Esralona, Karinna          6 Good Shepher                   15-08.00  
 16 Sousa, Macie               6 Good Shepher                   15-08.00  
 18 Williamson, Emma           6 Annunciation                   14-11.00  
 19 Sanchez, Maria             6 St. Charles                    14-09.00  
 20 Anzueto, Kendall           6 St. Thomas A                   14-06.50  
 21 Morrissey, Kaley           5 St. James Ca                   13-01.00  
 22 Cafaro, Gabby              5 St. James Ca                   12-08.00  
 23 riney, ally                5 St. John Via                    9-06.00  
 24 bonet, elena               5 St. John Via                    8-06.00  
 
Event 8  Boys Shot Put 6th Grade
================================================================================
Championship: # 32-00.25  2012        Jarred Bartholomei, Good Shepard         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Joyce, Dawson              5 All Souls Ca                   27-01.00   10   
  2 Lombardi, Earl             6 St. Andrew C                   27-00.00    8   
  3 Vazquez, Justin            6 St. Thomas A                   24-03.00    6   
  4 Muragin, Ryan              5 Good Shepher        22-05.00   23-02.00    5   
  5 Wright, Christian          6 Good Shepher        22-04.00   22-10.00    4   
  6 Periord, Griffin           5 All Souls Ca                   20-09.50    3   
  7 DeGeorge, Michael          6 Holy Family         20-08.00   20-08.00    2   
  8 Lovely, Jack               6 Holy Family         19-09.00   20-06.00    1   
  9 Garcia, Emilo              6 Annunciation                   19-10.00  
 10 Rapprich, David            5 Annunciation                   19-06.50  
 11 Torres, Andrum             6 St. Thomas A                   19-01.00  
 12 Giraldo, Giovanni          6 St. Margaret                   18-00.00  
 13 Anderson, Matthew          6 St. Mary Mag                   17-07.00  
 14 Sharrit, Devin             5 St. Charles                    17-00.00  
 15 McDonald, Will             5 St. James Ca                   16-05.00  
 15 Bruscato, Enzo             6 St. James Ca                   16-05.00  
 17 Biddy, Sean                5 St. Margaret                   15-05.00  
 18 Ruiz, Bryan                6 St. Andrew C                   15-03.50  
 19 Gonzalez, Aiden            5 St. Charles                    14-06.00  
 19 Lumbi, Rito                6 Holy Redeeme                   14-06.00  
 21 weate, dennis              6 St. John Via                   14-04.00  
 22 tam, matthew               5 St. John Via                   11-01.00  
 
Event 9  Girls Shot Put 7th Grade
================================================================================
Championship: # 29-00  2007        Alyson Gill, Holy Family                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilson, Jayde              7 All Souls Ca                   24-03.00   10   
  2 McAuliff, Morgan           7 St. Margaret                   24-00.00    8   
  3 Freeman, Jessie            7 All Souls Ca                   22-07.00    6   
  4 fountain, mikayla          7 St. John Via                  J22-07.00    5   
  5 Hernandez, Luna            7 Holy Redeeme                   22-00.00    4   
  6 Hernandez, Lizette         7 Good Shepher                   21-01.00    3   
  7 Austin, Anaje              7 Good Shepher                   20-10.00    2   
  8 Mendez, Isabella           7 St. James Ca                   20-09.00    1   
  9 Pierre, Stacey             7 St. Andrew C                   18-06.00  
 10 Alexander, Regan           7 Holy Family         19-05.00   17-11.00  
 11 calpey, christina          8 St. John Via                   17-05.00  
 11 Duon, Emily                7 Annunciation                   17-05.00  
 13 Weingarten, Mali           7 St. Margaret                   17-00.00  
 14 Zalewski, Tiffany          5 St. Mary Mag                   16-09.00  
 15 Bansmer, Kate              7 Holy Family         17-01.00   16-05.00  
 16 Cafaro, Gianna             7 St. James Ca                   16-02.00  
 17 Guyse, Isabella            5 St. Mary Mag                   14-11.00  
 18 Fullon, Katelyn            7 Annunciation                   14-07.00  
 19 Torres, Sabrina            5 St. Thomas A                   13-10.00  
 19 Stanton, Regan             7 St. Charles                    13-10.00  
 21 Aguirre, Camila            5 St. Thomas A                   10-09.00  
 
Event 10  Boys Shot Put 7th Grade
================================================================================
Championship: # 35-00.50  2011        Owen Detardo, St. Margaret Mary          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roldan, Ben                7 Good Shepher        31-00.00   31-04.00   10   
  2 Newsome, Cole              7 Holy Family         28-03.00  J31-04.00    8   
  3 Eaton, Nick                7 St. Mary Mag                   29-03.00    6   
  4 Isaac, Francois            7 St. Andrew C                   28-09.00    5   
  5 Gonzalez, Aaron            7 St. Charles                    28-05.00    4   
  6 Bell, Chris                7 Good Shepher        27-04.00  J28-05.00    3   
  7 Valente, Christian         7 All Souls Ca                   28-04.00    2   
  8 Hendrickson, Keyshawn      7 St. Andrew C                   26-01.00    1   
  9 Bahamonde, Manual          7 Holy Family         26-08.00   25-04.00  
 10 Flittner, Nick             7 St. Margaret                   25-01.00  
 11 Watson, Daniel             7 St. Charles                    21-10.00  
 12 Herzog, Jack               7 Annunciation                   21-04.00  
 13 Contreras, Christian       7 St. Thomas A                   21-01.00  
 14 mavrofrides, christos      7 St. John Via                   21-00.00  
 15 Hochfelder, Mathew         7 Annunciation                   20-08.00  
 16 Reyes, Diego               5 All Souls Ca                   18-02.00  
 17 Bush, Jack                 7 St. James Ca                   17-07.00  
 18 Burt, Payton               7 St. James Ca                   17-01.00  
 
Event 11  Girls Shot Put 8th Grade
================================================================================
Championship: # 32-05  2012        Elizabeth Pamphile, St. Andrew              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gregory, Jordyn            8 St. Andrew C                   27-03.00   10   
  2 Davis, Lauren              8 Annunciation                   26-05.00    8   
  3 Millien, Mikaili           8 St. Andrew C                   24-10.00    6   
  4 Kennybrook, Kaitlin        8 St. Mary Mag                  J24-10.00    5   
  5 Phan, Brittney             8 Good Shepher                   24-06.00    4   
  6 Luma, Danielle             8 St. Charles                   J24-06.00    3   
  7 rebera, kennedy            8 St. John Via                   23-11.00    2   
  8 Hernandez, Ariana          8 Good Shepher                   23-05.00    1   
  9 Pittlekow, Jeanette        8 All Souls Ca                   23-01.00  
 10 Farrell, Katie             8 Holy Family         21-08.00   22-07.00  
 11 Edwards, Chloe             8 All Souls Ca                   22-01.00  
 12 Migliorato, Andrea         8 St. Mary Mag                   20-09.00  
 13 Holley, Madison            8 St. Margaret                   20-04.00  
 14 Hilton, Allison            8 St. Thomas A                   20-03.00  
 15 Joel, Chloe                8 St. Thomas A                   20-02.00  
 16 Ingrassia, Hannah          8 Annunciation                   18-09.00  
 17 Frischt, Caroline          8 St. Margaret                   18-06.00  
 18 Hunt, Laila                8 St. James Ca                   18-03.00  
 19 Marzouk, Sarah             8 Holy Family         18-02.00   17-10.00  
 20 Alenius, Samantha          8 St. James Ca                   17-08.00  
 21 O'Grady, Meghan            8 St. Charles                    16-09.00  
 22 Phan, Tao                  8 Holy Redeeme                   16-05.00  
 
Event 12  Boys Shot Put 8th Grade
================================================================================
Championship: # 25-05  2012        Owen Detardo, St. Margaret Mary             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Canfield, Jackson          8 Annunciation                   42-02.50#  10   
  2 Langley, Jake              8 St. Margaret                   37-02.00#   8   
  3 Moses, Bennett             8 St. Charles                    35-05.00#   6   
  4 Florez, Ethan              8 All Souls Ca                   34-11.00#   5   
  5 Maghari, Gabe              8 Good Shepher        32-01.00   32-07.00#   4   
  6 Hernandez, Devin           8 Annunciation                   31-09.00#   3   
  7 Abreu, Emil                8 Holy Family                    31-07.00#   2   
  8 Almanza, Victor            8 St. Charles                    30-07.00#   1   
  9 Higgins, Michael           8 St. James Ca                   30-04.00# 
 10 Guevara, Lorenzo           8 St. Thomas A                   30-03.00# 
 11 String, Eric               7 St. Mary Mag                   30-02.00# 
 12 Berrios, Abriel            8 All Souls Ca                   30-01.00# 
 13 Dougherty, Sean            8 Holy Family                    29-08.00# 
 14 Doten, Reilly              8 St. Margaret                   28-06.00# 
 15 Becerra, Gerardo           8 St. Mary Mag                   25-05.00# 
 16 Arevalo, Kenneth           8 Holy Redeeme                   25-00.00  
 17 Sangiovanni, Christopher   8 St. James Ca                   24-10.00  
 18 Ruiz, Brandan              8 St. Andrew C                   24-03.00  
 19 Irving-Talbert, James      8 St. Andrew C                   23-02.00  
 20 homan, bryce               8 St. John Via                   22-06.50  
 21 DeSantiago, Daniel         8 Good Shepher        21-08.00   21-09.00  
 22 bonham, shane              7 St. John Via                   16-01.00  
 23 Ni, Vincent                5 St. Thomas A                   14-10.00  
 
Event 13  Girls JavelinThrow Vortex 6th Grade
================================================================================
Championship: # 131-07  2013        Brooke Anderson, Annunciation              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Federici, Natalie          6 St. Mary Mag                     140-03#  10   
  2 Singhofen, McKenna         6 St. Margaret                     109-00    8   
  3 Hatton, Rachel             6 Good Shepher                     105-09    6   
  4 Casillo, Marissa           6 All Souls Ca                     101-05    5   
  5 Pastrana, Karina           6 Holy Family            80-08      92-11    4   
  6 Kelly, Natalie             6 St. Mary Mag                      89-08    3   
  7 Arguello, Jessica          6 Holy Redeeme                      87-00    2   
  8 Perez, Aaliyah             6 St. Andrew C                      81-01    1   
  9 Kornegay, Brooke           6 All Souls Ca                      80-10  
 10 Rodriguez, Zelimar         6 Good Shepher                      78-11  
 11 Thompson, Chanel           6 St. Andrew C                      78-04  
 12 Gravitte, Molly            7 Holy Family                       77-07  
 13 Anzueto, Kendall           6 St. Thomas A                      77-02  
 14 Telesz, Emily              6 Annunciation                      74-02  
 15 Gursky, Dolan              6 St. Margaret                      67-10  
 16 Aguirre, Camila            5 St. Thomas A                      66-07  
 17 Busbee, Kate               6 St. Charles                       66-05  
 18 Stempkowski, Colby         6 Annunciation                      65-11  
 19 sankey, jenna              5 St. John Via                      63-05  
 20 Groom, Sophia              5 St. James Ca                      60-01  
 21 Sanchez, Maria             6 St. Charles                       59-08  
 22 Millan, Jhianna            6 Holy Redeeme                      56-10  
 23 drapcho, ally              6 St. John Via                      53-09  
 24 Morrissey, Kaley           5 St. James Ca                      34-02  
 
Event 14  Boys JavelinThrow Vortex 6th Grade
================================================================================
Championship: # 179-01  2008        J.P. Colton, St. Margaret Mary             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Joyce, Dawson              5 All Souls Ca                     161-08   10   
  2 Solby, Reese               6 Annunciation                     149-01    8   
  3 Marin, Cayden              6 Good Shepher          129-00     147-10    6   
  4 Irmscher, Ben              6 Holy Family           143-09     147-05    5   
  5 Bonin, Wes                 6 St. Margaret                     141-00    4   
  6 Periord, Griffin           5 All Souls Ca                     140-05    3   
  7 DiLella, Michael           6 St. Mary Mag                     138-05    2   
  8 Kwaitkowski, Hunter        5 Annunciation                     135-01    1   
  9 Loy, Sean                  6 Holy Family           129-07     129-04  
 10 Wolff, John                6 St. Thomas A                     127-02  
 11 Morrell, Alex              6 St. Mary Mag                     123-05  
 12 Vazquez, Justin            6 St. Thomas A                     122-08  
 13 Suggs, Jake                6 Good Shepher          117-03     117-06  
 14 Fritsch, Christian         6 St. Margaret                     117-01  
 15 Anderson, Jon Jon          5 St. James Ca                     111-00  
 16 Stanton, John              5 St. Charles                      104-02  
 17 Arguello, Octavio          5 Holy Redeeme                      84-05  
 18 Oliver, Rafael             5 St. Charles                       84-01  
 19 dunham, kyle               6 St. John Via                      74-00  
 20 santiago, nicholas         6 St. John Via                      66-07  
 21 Bruscato, Enzo             6 St. James Ca                      65-01  
 22 Lumbi, Rito                6 Holy Redeeme                      62-11  
 23 Ruiz, Bryan                6 St. Andrew C                      61-00  
 
Event 15  Girls JavelinThrow Vortex 7th Grade
================================================================================
Championship: # 161-08  2012        Shannon Crenshaw, St. Charles              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Brooke           7 Annunciation                     142-01   10   
  2 McAuliff, Morgan           7 St. Margaret                     135-05    8   
  3 Freeman, Jessie            7 All Souls Ca                     129-05    6   
  4 Wilson, Jayde              7 All Souls Ca                     123-07    5   
  5 Baumann, Anna              7 Holy Family           111-05     121-11    4   
  6 Martin, Sarah              7 Holy Family            92-02      97-10    3   
  7 Hernandez, Lizette         7 Good Shepher                      96-06    2   
  8 Ellis, Erin                7 St. Margaret                      95-06    1   
  9 Wolpert, Eva               6 St. James Ca                      91-05  
 10 Rleoas, Sidney             7 Annunciation                      87-11  
 11 Stanton, Regan             7 St. Charles                       86-05  
 12 Cooney, Makenna            7 St. Mary Mag                      77-06  
 13 Pierre, Stacey             7 St. Andrew C                      74-05  
 14 Cardines, Ariana           7 Good Shepher                      72-07  
 15 Meda, Thaylene             7 Holy Redeeme                      69-00  
 16 Mendez, Isabella           7 St. James Ca                      67-00  
 17 Khourisader, Miranda       7 St. Mary Mag                      65-09  
 18 Tobar, Gabby               6 St. Charles                       59-08  
 19 calpey, christina          8 St. John Via                      58-10  
 20 fountain, mikayla          7 St. John Via                      56-01  
 21 Otano, Camila              7 St. Thomas A                      52-03  
 22 Borrero, Elianna           5 St. Thomas A                      49-07  
 
Event 16  Boys JavelinThrow Vortex 7th Grade
================================================================================
Championship: # 205-00  2006        Matt Sell, Holy Family                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 O'Kane, Brennan            7 St. James Ca                     159-10   10   
  2 Pencak, Maxim              7 Holy Family           153-00     159-02    8   
  3 Hidalgo, Grant             7 St. James Ca                     156-00    6   
  4 Spinelli, Jace             7 Good Shepher          131-08     151-01    5   
  5 String, Eric               7 St. Mary Mag                     150-07    4   
  6 Martin, Stephen            7 Good Shepher          136-06     149-06    3   
  7 Flittner, Nick             7 St. Margaret                     146-09    2   
  8 Sakulidis, Kristian        7 St. Charles                      146-00    1   
  9 Dinga, Brendan             7 Annunciation                     140-01  
 10 Eaton, Nick                7 St. Mary Mag                     139-00  
 11 Freeman, Jacob             7 St. Andrew C                     124-08  
 12 Newsome, Cole              7 Holy Family           127-00     121-05  
 13 Valente, Christian         7 All Souls Ca                     114-00  
 14 Smith, Gavin               5 Annunciation                     109-08  
 15 Priester, Cameron          7 St. Thomas A                     108-00  
 16 Abreu, Freddy              7 Holy Redeeme                     105-00  
 17 Watson, Daniel             7 St. Charles                      103-02  
 18 Jones, Osyon               7 St. Andrew C                      99-02  
 19 bonham, shane              7 St. John Via                      94-00  
 20 Leeper, Gabe               5 St. Margaret                      91-04  
 21 Mason, Dalton              5 All Souls Ca                      88-07  
 22 Alexander, Zachary         7 Holy Redeeme                      73-11  
 23 clouser, nicky             5 St. John Via                      65-06  
 24 Ni, Vincent                5 St. Thomas A                      49-11  
 
Event 17  Girls JavelinThrow Vortex 8th Grade
================================================================================
Championship: # 171-01  2010        Erin Larsen, St. John Vianney              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 rebera, kennedy            8 St. John Via                     135-11   10   
  2 Anzueto, Kylee             8 St. Thomas A                     131-05    8   
  3 Stallone, Francesca        8 Holy Family           136-03     125-03    6   
  4 Freytes, Marisol           8 Good Shepher                     118-01    5   
  5 Davis, Lauren              8 Annunciation                     117-07    4   
  6 Edwards, Chloe             8 All Souls Ca                     117-01    3   
  7 Pittlekow, Jeanette        8 All Souls Ca                     112-06    2   
  8 Miranda, Beatriz           8 St. Charles                      104-07    1   
  9 Brown, Haley               8 Holy Family           113-06     101-03  
 10 Figler, Shannon            8 St. Margaret                      98-10  
 11 Law, Delaney               8 Annunciation                      95-02  
 12 Holt, Caroline             8 St. Mary Mag                      88-11  
 13 nidamarti, medha           8 St. John Via                      86-02  
 14 Martinez, Katherine        8 Good Shepher                      86-00  
 15 Plante, Tara               7 St. Margaret                      83-07  
 16 Kennybrook, Kaitlin        8 St. Mary Mag                      79-11  
 17 Walker, Amy                8 St. James Ca                      78-04  
 18 Hua, Kaylee                8 St. Charles                       72-08  
 19 Millien, Mikaili           8 St. Andrew C                      72-04  
 20 Pierre, Jesaiah            8 St. Andrew C                      66-11  
 21 Scott, Kayla               8 St. Thomas A                      53-08  
 
Event 18  Boys JavelinThrow Vortex 8th Grade
================================================================================
Championship: # 240-02  2012        Dylan Patten

, Holy Family              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cattoor, Hunter            8 Holy Family           270-08     203-01   10   
  2 McRae, Jack                8 St. Mary Mag                     198-00    8   
  3 Solby, Grant               8 Annunciation                     192-00    6   
  4 Higgins, Michael           8 St. James Ca                     183-03    5   
  5 Canfield, Jackson          8 Annunciation                     176-00    4   
  6 fries, christian           8 St. John Via                     175-01    3   
  7 Berrios, Angel             8 All Souls Ca                     169-00    2   
  8 Langley, Jake              8 St. Margaret                     168-07    1   
  9 Abreu, Emil                8 Holy Family                      168-03  
 10 Hartmann, Jess             8 Good Shepher          157-07     167-01  
 11 Moses, Bennett             8 St. Charles                      161-07  
 12 Reeves, Colin              8 St. James Ca                     161-03  
 13 Priester, Bennett          8 St. Thomas A                     159-03  
 14 Gardner, Daniel            8 St. Mary Mag                     158-09  
 15 Robinson, Gabe             8 Good Shepher          168-02     150-00  
 16 Lerger, Jackson            8 All Souls Ca                     147-04  
 16 Florez, Ethan              8 All Souls Ca                     147-04  
 18 Doten, Reilly              8 St. Margaret                     142-07  
 19 Tapia, Normandi            8 St. Charles                      130-01  
 20 Arevalo, Kenneth           8 Holy Redeeme                     123-02  
 21 Guevara, Lorenzo           8 St. Thomas A                      92-00  
 22 sochar, nicholas           7 St. John Via                      64-05  
 
Event 19  Girls 100 Meter Dash 6th Grade
========================================================================================
Championship: # 13.87  2001        Feliciana Taylor, St. Charles               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Singhofen, McKenna         6 St. Margaret           14.50      14.15   0.6  1  10   
  2 Barnard, Brooke            6 All Souls Ca           14.30      14.75   0.6  1   8   
  3 Tyler, Catherine           6 All Souls Ca           14.19      14.87   0.6  1   6   
  4 Ross, Alexandra            6 Annunciation           14.85      14.96   0.6  1   5   
  5 Abreu, Ortencia            6 Holy Redeeme           14.91      14.97   0.6  1   4   
  6 Robinson, Hanna            6 Good Shepher           15.27      15.07  -0.1  2   3   
  7 Galeano, Daniella          6 St. James Ca           14.96      15.09   0.6  1   2   
  8 Newsom, Nikkiera           6 St. Andrew C           14.50      15.15   0.6  1   1   
  9 Tomlinson, Taylor          6 St. Mary Mag           15.12      15.18  -0.1  2 
 10 lopez, lexie               6 St. John Via           15.10      15.26   0.6  1 
 11 Asquino, Rebekah           6 Holy Family            15.30      15.32  -0.1  2 
 12 Jackson, Kennedy           6 St. Charles            15.41      15.63  -0.1  2 
 13 drapcho, ally              6 St. John Via           15.75      15.70  -0.1  2 
 14 Rodriguez, Zelimar         6 Good Shepher           15.44      15.71  -0.1  2 
 15 Malto, Alexa               6 Annunciation           16.09      15.83  +0.0  3 
 16 Price, Taylor              6 St. Mary Mag           15.85      16.10  +0.0  3 
 17 Barrio, Liana              6 Holy Family            16.10      16.21  +0.0  3 
 18 Rivera, Sara               6 St. James Ca           16.13      16.28  +0.0  3 
 19 Busbee, Kate               6 St. Charles            16.38      16.33  +0.0  3 
 20 Go, Megan                  6 St. Margaret           15.90      16.50  +0.0  3 
 21 Emanuel, Sophia            5 Holy Redeeme                      18.28  +0.0  3 
 22 Martinez, Lillian          6 St. Thomas A           17.34      18.44  +0.0  3 
 
Event 20  Boys 100 Meter Dash 6th Grade
========================================================================================
Championship: # 13.23  2007        Alex Britton, Good Shepard                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Duchesne, Christian        6 St. Andrew C           13.10      13.95  -1.0  1  10   
  2 morrison, marc             6 St. John Via           14.62      14.14  -0.6  2   8   
  3 Crowe, Hunter              6 St. Margaret           14.47      14.23  -1.0  1   6   
  4 Lombardi, Earl             6 St. Andrew C           13.90      14.29  -1.0  1   5   
  5 Solby, Reese               6 Annunciation           14.34      14.36  -1.0  1   4   
  6 Rivera, Julio              6 St. Thomas A           13.97      14.54  -1.0  1   3   
  7 Cannon, Luke               6 St. Mary Mag           14.13      14.67  -1.0  1   2   
  8 Bonin, Wes                 6 St. Margaret           15.10      15.19  -0.6  2   1   
  9 Bui, Dylan                 6 Good Shepher           15.19      15.20  -0.6  2 
 10 Flatch, Daniel             6 St. Mary Mag           14.69      15.23  -0.6  2 
 11 Gorospe, Ethan             6 All Souls Ca           15.20      15.40  -0.6  2 
 12 Sharrit, Devin             5 St. Charles            15.78      15.44   0.4  3 
 13 homan, Kyle                6 St. John Via           15.62      15.52   0.4  3 
 14 Borja, Santiago            5 Good Shepher           15.14      15.64  -0.6  2 
 15 Onyiuke, Alexander         5 Holy Family            16.00      16.17   0.4  3 
 16 Irmscher, Ben              6 Holy Family            15.00      16.18  -0.6  2 
 17 Carbonell, Tristen         5 St. James Ca           15.88      16.47   0.4  3 
 18 Craig, Jacob               5 St. Charles            16.20      16.57   0.4  3 
 19 Wolff, John                6 St. Thomas A           16.47      16.77   0.4  3 
 20 Lumbi, Rito                6 Holy Redeeme           13.97      17.00  -1.0  1 
 21 Frana, Nicholas            6 All Souls Ca           16.80      17.12   0.4  3 
 22 Ruedas, Alex               5 Annunciation           14.78      17.20  -0.6  2 
 23 Arguello, Octavio          5 Holy Redeeme           14.13      17.36  -1.0  1 
 24 Kirshemann, Daniel         6 St. James Ca           15.92      17.79   0.4  3 
 
Event 21  Girls 100 Meter Dash 7th Grade
========================================================================================
Championship: # 12.72  2011        Gerri Job, St. Charles                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 paolicelli, daniella       8 St. John Via           14.10      13.98   0.3  1  10   
  2 Brewer, Lindsey            7 St. Margaret           13.80      14.16   0.3  1   8   
  3 Meda, Thaylene             7 Holy Redeeme           13.72      14.20   0.3  1   6   
  4 Palomeque, Yaveli          7 St. Thomas A           13.81      14.41   0.3  1   5   
  5 Perez, Laysha              7 St. James Ca           14.46      14.42   0.3  1   4   
  6 Foels, Tess                7 Annunciation           14.00      14.47   0.3  1   3   
  7 Rollen, Ashley             7 St. Mary Mag           14.10      14.57   0.3  1   2   
  8 Baumann, Anna              7 Holy Family            15.10      14.61   1.3  2   1   
  9 Jimenez, Alexandra         7 Good Shepher           15.00      14.70   1.3  2 
 10 Leeper, Olivia             7 St. Margaret           14.60      15.06   0.3  1 
 11 Austin, Anaje              7 Good Shepher           15.22      15.44   1.3  2 
 12 moreno, victoria           8 St. John Via           15.32      15.48   1.3  2 
 13 Caban, Erika               7 Holy Redeeme           15.34      15.79   1.3  2 
 14 Lorey, Emma                7 St. Mary Mag           15.75      15.81   1.1  3 
 15 Thompson, Chanel           6 St. Andrew C           15.20      15.90   1.3  2 
 16 Stewart, Meagan            7 Annunciation           15.71      16.02   1.1  3 
 17 Goulet, Lauren             7 Holy Family            16.40      16.34   1.1  3 
 18 Pierre, Stacey             7 St. Andrew C           15.50      16.44   1.3  2 
 19 Wilson, Jayde              7 All Souls Ca           14.62      16.62   1.3  2 
 20 Stanton, Regan             7 St. Charles                       16.83   1.1  3 
 21 Kunkel, Makayla            7 All Souls Ca           16.62      16.90   1.1  3 
 22 Zamudio, Juliana           7 St. Charles                       17.21   1.1  3 
 23 Mendez, Isabella           7 St. James Ca           17.10      17.38   1.1  3 
 24 Anzueto, Kendall           6 St. Thomas A                      21.01   1.1  3 
 
Event 22  Boys 100 Meter Dash 7th Grade
========================================================================================
Championship: # 12.72  2008        Alex Britton, Good Shepard                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Campbell, Glenroy          7 St. Andrew C           13.20      13.31   0.9  1  10   
  2 Lamb, John                 7 St. Thomas A           13.28      13.53   0.9  1   7   
  2 Roldan, Ben                7 Good Shepher           14.28      13.53   1.2  2   7   
  4 Wakizaka, Ichiro           7 All Souls Ca           13.61      13.85   0.9  1   5   
  5 Sakulidis, Kristian        7 St. Charles            14.06      13.90   0.9  1   4   
  6 DeJesus, Andres            7 Good Shepher           14.09      14.02   0.9  1   3   
  7 Alipio, Gerard             7 All Souls Ca           13.72      14.11   0.9  1   2   
  8 Bahamonde, Manual          7 Holy Family            14.20     J14.11   1.2  2   1   
  9 Ross, Zach                 7 Annunciation           14.66      14.33   1.2  2 
 10 Abreu, Freddy              7 Holy Redeeme           13.00      14.46   0.9  1 
 11 Denning, Jack              7 St. Mary Mag           14.67      14.64   1.2  2 
 12 Groom, Tommy               7 St. James Ca                      14.65   0.5  3 
 13 Lee, Thanh                 7 St. Andrew C           13.80      14.68   0.9  1 
 14 Hidalgo, Grant             7 St. James Ca           14.81      14.81   1.2  2 
 15 Gagliardo, Nicholas        7 St. Charles            15.09      14.88   1.2  2 
 16 Quiroz, Alec               7 St. Mary Mag           15.03      14.95   1.2  2 
 17 Dinga, Brendan             7 Annunciation           15.16      15.04   1.2  2 
 18 Hempstead, Aiden           7 St. Margaret                      15.29   0.5  3 
 19 sevilla, sebastian         7 St. John Via           15.41      15.32   0.5  3 
 20 Newsome, Cole              7 Holy Family            15.20      15.45   0.5  3 
 21 bonham, trey               6 St. John Via           15.85      15.94   0.5  3 
 22 Ni, Jason                  7 St. Thomas A           15.27      16.07   0.5  3 
 23 Deer, Jonathan             7 Holy Redeeme           15.44      16.43   0.5  3 
 24 Flittner, Nick             7 St. Margaret                      17.04   0.5  3 
 
Event 23  Girls 100 Meter Dash 8th Grade
========================================================================================
Championship: # 13.02  2002        Kim Tyrlik, St. James                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mathews, Abby              8 Annunciation           13.50      13.78   0.9  1  10   
  2 Auguste, Anique            8 St. Andrew C           13.80      13.81   0.9  1   8   
  3 Gursky, Reagan             8 St. Margaret           14.10      14.24   0.9  1   6   
  4 Metayer, Ghaina            8 St. Andrew C           13.80      14.41   0.9  1   5   
  5 Omalley, Megan             8 Annunciation           14.26      14.43   0.9  1   4   
  6 Kirscht, Nicki             8 St. Margaret           14.50      14.55   0.2  2   3   
  7 Sheaf, Brooke              8 St. Charles            14.47      14.99   0.9  1   2   
  8 heckbert, blaire           8 St. John Via           15.23      15.16   0.2  2   1   
  9 Clem, Isabella             8 St. James Ca           15.59      15.18   0.2  2 
  9 Nguyenduc, Natalie         8 Good Shepher           15.50      15.18   0.2  2 
 11 West, Alexa                8 Holy Family            15.30      15.40   0.2  2 
 12 Mir, Shantel               8 Good Shepher                      15.47   0.9  1 
 13 Migliorato, Andrea         8 St. Mary Mag           14.97      15.60   0.2  2 
 14 Pavlovich, Sierra          8 All Souls Ca           15.72      15.61   0.1  3 
 15 Deer, Emma                 8 Holy Redeeme           14.88      15.62   0.2  2 
 16 Walker, Amy                8 St. James Ca                      15.75   0.2  2 
 17 Phan, Tao                  8 Holy Redeeme                      15.87   0.1  3 
 18 durand, victoria           8 St. John Via           15.78      16.05   0.1  3 
 19 Edwards, Chloe             8 All Souls Ca                      16.09   0.1  3 
 20 Stallone, Francesca        8 Holy Family            15.90      16.27   0.1  3 
 21 Hua, Kaylee                8 St. Charles                       16.35   0.1  3 
 22 Zak, Anna                  8 St. Thomas A           16.40      16.79   0.1  3 
 23 Critchfield, Aleksa        8 St. Thomas A           16.12      17.31   0.1  3 
 
Event 24  Boys 100 Meter Dash 8th Grade
========================================================================================
Championship: # 12.10  1999        Chris Enos, St. Andrews                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Solby, Grant               8 Annunciation           12.47      12.52   0.3  1  10   
  2 Colon, Matthew             8 All Souls Ca           13.28      12.76   0.3  1   8   
  3 Stanfield, Christian       8 Holy Family            13.00      12.94   0.3  1   6   
  4 Mullinax, Clayton          8 St. Charles            13.03      12.98   0.3  1   5   
  5 Kelly, Ryan                8 Annunciation           12.94      13.26   0.3  1   4   
  6 Robinson, Gabe             8 Good Shepher           13.56      13.40   0.3  1   3   
  7 Dougherty, Sean            8 Holy Family            13.20      13.43   0.3  1   2   
  8 Pickering, Nathan          8 St. Margaret           13.60      13.65   0.4  2   1   
  9 Priester, Bennett          8 St. Thomas A           13.43      13.69   0.3  1 
 10 Sandargas, Rob             8 St. James Ca           13.59      13.79   0.4  2 
 11 Almanza, Victor            8 St. Charles            13.94      13.93   0.4  2 
 12 Rodriguez, Xavier          8 Good Shepher           13.96      14.12   0.4  2 
 13 McRae, Jack                8 St. Mary Mag           14.16      14.36   0.4  2 
 14 Piedrahita, Kevin          8 St. Thomas A                      14.74   0.8  3 
 15 Reeves, Colin              8 St. James Ca           14.29      14.82   0.4  2 
 16 Bresnahan, Tim             8 St. Andrew C           14.60      15.11   0.4  2 
 17 Arevalo, Kenneth           8 Holy Redeeme                      15.25   0.8  3 
 18 Froehlich, Alex            8 St. Mary Mag           14.64      15.37   0.4  2 
 19 Bornstein, Mitchell        8 All Souls Ca           15.35      15.92   0.8  3 
 20 silva, lucas               6 St. John Via           15.85      16.03   0.8  3 
 21 sy, liam                   7 St. John Via                      16.58   0.8  3 
 
Event 25  Girls 1600 Meter Run 6th Grade
================================================================================
Championship: # 5:47.77  2006        Chelsea Britt, St. James                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McGratty, Ryland           6 St. Margaret         6:29.00    6:07.68   10   
  2 Piermont, Rachel           6 Good Shepher         6:13.00    6:11.19    8   
  3 Piesko, Lauretta           6 Holy Family          6:34.80    6:21.87    6   
  4 Maddox, Taylor             6 St. Andrew C         6:46.00    6:36.69    5   
  5 Pellegrino, Alexis         6 St. James Ca         7:05.00    6:38.34    4   
  6 Brasko, Brianna            6 St. Mary Mag         6:33.39    6:54.37    3   
  7 Popper, Clara              6 Holy Family          7:16.40    6:57.27    2   
  8 Barnard, Lauren            5 All Souls Ca         6:49.00    6:58.64    1   
  9 Federici, Natalie          6 St. Mary Mag         6:40.47    6:58.65  
 10 Costa, Anna                6 All Souls Ca         6:47.00    7:08.08  
 11 Melendez, Kamila           6 Good Shepher                    7:10.96  
 12 Panchookian, Sallie        6 St. Margaret         7:04.00    7:11.28  
 13 Pounds, Emily              6 Annunciation         7:25.00    7:20.53  
 14 Roche, Colleen             6 St. James Ca         7:16.00    7:30.94  
 15 sankey, jenna              5 St. John Via         7:29.00    7:32.02  
 16 Murphy, Francesca          6 St. Charles                     7:32.89  
 17 Oakes, Chloe               6 Annunciation                    7:43.44  
 18 cooper, hope               6 St. John Via         8:00.00    8:02.70  
 
Event 26  Boys 1600 Meter Run 6th Grade
================================================================================
Championship: # 5:30.87  2012        CJ Goodyear, Holy Family                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lisman, Marcus             6 St. James Ca         5:45.00    5:41.96   10   
  2 Rodgers, Jackson           6 St. Margaret         6:17.00    6:02.67    8   
  3 Flatch, Daniel             6 St. Mary Mag         6:05.67    6:05.82    6   
  4 homan, Kyle                6 St. John Via         6:26.20    6:06.68    5   
  5 Van Buskirk, Dakotah       5 St. Charles          6:47.00    6:23.38    4   
  6 deRozieres, Danny          6 Holy Family          6:35.20    6:28.14    3   
  7 Meyer, Anthony             6 St. Mary Mag         6:18.58    6:30.41    2   
  8 Sabogal, Alavaro           6 St. James Ca         6:22.00    6:34.33    1   
  9 Loy, Sean                  6 Holy Family                     6:36.37  
 10 Sweeney, Nick              5 Good Shepher         6:21.13    6:37.22  
 11 Strange, Max               5 St. Margaret                    6:37.77  
 12 Leon, Gabriel              5 All Souls Ca         6:59.00    6:43.55  
 13 Rivera, Omar               5 All Souls Ca         6:58.00    6:47.73  
 14 Stafstrom, Daniel          6 Annunciation         6:46.00    6:55.22  
 15 Farrell, Brennan           5 Annunciation         7:08.00    6:57.94  
 16 fairey, nicholas           5 St. John Via                    7:07.37  
 17 Restrepo, Pablo            6 Good Shepher         6:36.56    7:10.98  
 18 Llontop, Jeremy            6 St. Thomas A         7:06.00    7:32.21  
 
Event 27  Girls 1600 Meter Run 7th Grade
================================================================================
Championship: # 6:02.52  2002        Vicky Papadopoulos, St. James             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Laurita, Gabby             7 St. Mary Mag         7:01.84    6:43.72   10   
  2 Anderson, Jordan           7 St. James Ca         7:10.00    6:47.81    8   
  3 Golka, Sophie              6 All Souls Ca         6:42.00    6:48.54    6   
  4 Grilli, Sophia             6 St. James Ca         6:51.00    6:54.50    5   
  5 Aguilar, Desiree           7 Good Shepher         6:56.00    6:55.24    4   
  6 Ogier, Abby                7 Annunciation         6:57.00    6:59.46    3   
  7 Bellars, Emma              5 All Souls Ca         6:54.00    7:03.27    2   
  8 Williams, Mia              7 St. Margaret         8:02.00    7:05.78    1   
  9 Alexander, Regan           7 Holy Family          7:02.20    7:07.81  
 10 Alexander, Riley           7 Holy Family          6:56.80    7:10.80  
 11 Freeman, Jessica           7 St. Andrew C         7:35.00    7:19.38  
 12 Owens, Theresa             7 Good Shepher         7:19.00    7:27.58  
 13 Duon, Emily                7 Annunciation         7:02.00    7:28.62  
 14 Stratford, Abby            7 St. Margaret         7:11.00    8:34.23  
 15 riney, ally                5 St. John Via                    8:41.73  
 16 diaz, ana sofia            5 St. John Via         8:11.00    9:17.25  
 
Event 28  Boys 1600 Meter Run 7th Grade
================================================================================
Championship: # 5:16.88  2013        CJ Goodyear, Holy Family                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vollet, Jack               7 St. James Ca         5:54.00    5:57.11   10   
  2 Alexander, Luke            5 St. Mary Mag         6:14.30    6:02.30    8   
  3 Morrissey, Sean            7 St. James Ca         5:59.00    6:05.01    6   
  4 Garcia, Ethan              7 All Souls Ca         6:29.00    6:08.59    5   
  5 Saldarriaga, Luis          7 Good Shepher         6:12.35    6:10.59    4   
  6 Sakata, Aidan              7 Holy Family          6:25.00    6:32.95    3   
  7 Freeman, Jacob             7 St. Andrew C         6:22.00    6:36.37    2   
  8 Deer, Jonathan             7 Holy Redeeme                    6:43.63    1   
  9 Sierra, Nicolas            5 Holy Family          6:44.10    6:47.11  
 10 Tutera, Jake               5 Annunciation                    6:49.97  
 11 Baggio, Michael            7 All Souls Ca         7:08.00    6:53.02  
 12 santiago, nicholas         6 St. John Via         6:40.45    6:55.28  
 13 weate, dennis              6 St. John Via         6:51.00    6:55.91  
 14 Smith, Gavin               5 Annunciation                    7:09.19  
 15 Bundy, Antonio             7 St. Charles          6:59.00    7:21.56  
 16 Cannon, Matthew            7 St. Mary Mag         6:27.55    8:05.27  
 
Event 29  Girls 1600 Meter Run 8th Grade
================================================================================
Championship: # 5:53.02  2002        Catherine Sell, Holy Family               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Grand-Heiden, Camille      8 Holy Family          6:35.90    6:31.93   10   
  2 Huey, Emma                 8 Annunciation         6:37.00    6:36.12    8   
  3 Hardy, Quinn               8 Good Shepher         6:39.00    6:38.44    6   
  4 Uvalle, Julia              8 St. Charles          6:46.00    6:43.39    5   
  5 Tilley, Adeleine           7 St. James Ca         6:53.00    6:45.77    4   
  6 Dublis, Madeleine          8 All Souls Ca         6:54.00    6:53.85    3   
  7 Buck, Hannah               8 Good Shepher         7:00.00    7:06.98    2   
  8 Higgins, Sara              8 St. James Ca         6:59.00    7:18.74    1   
  9 Salas, Lorena              8 Holy Family          7:21.10    7:30.19  
 10 Pisarik, Maggie            6 All Souls Ca         7:34.00    7:36.49  
 11 Khourisader, Angelina      8 St. Mary Mag         7:22.80    7:44.52  
 12 Corless, Layton            6 Annunciation         8:40.00    8:01.91  
 13 Bailes, Jessica            8 St. Mary Mag                    9:55.17  
 
Event 30  Boys 1600 Meter Run 8th Grade
================================================================================
Championship: # 5:10.53  2011        Joshua Jacques, St. Mary Magdalen         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Goodyear, Cj               8 Holy Family          5:14.60    5:05.75#  10   
  2 Metcalf, Luke              8 St. James Ca         5:23.00    5:12.62    8   
  3 Williamson, Jack           8 Annunciation         5:28.00    5:41.17    6   
  4 Sanchez, Omar              8 St. Thomas A         5:50.00    5:48.42    5   
  5 Henke, Alex                8 St. Charles          5:55.00    5:48.92    4   
  6 Ciena, Jan                 8 St. Charles          5:57.00    5:50.00    3   
  7 Pickering, Nathan          8 St. Margaret         6:06.00    6:02.32    2   
  8 Gonzalez, Aaron            7 St. Charles                     6:03.10    1   
  9 Quinain, Justin            8 Good Shepher         6:11.43    6:04.03  
 10 Javier, Theirry            8 St. James Ca                    6:10.06  
 11 Gorospe, Nicholas          8 All Souls Ca         6:12.00    6:10.28  
 12 Costa, James               8 All Souls Ca         6:16.00    6:10.32  
 13 DiLella, Matthew           8 St. Mary Mag         6:10.45    6:14.39  
 14 Gipson, Leo                8 Good Shepher         6:23.15    6:28.15  
 15 Piedrahita, Kevin          8 St. Thomas A                    6:29.56  
 16 Gulde, Luke                8 St. Mary Mag         6:29.37    6:32.20  
 17 Hochfelder, Mathew         7 Annunciation                    7:07.88  
 18 ramon, hugo                5 St. John Via                    7:08.87  
 19 dunham, kyle               6 St. John Via         7:45.48    7:28.54  
 
Event 31  Girls 4x100 Meter Relay 6th Grade
===================================================================================
Championship: # 58.72  2013        St. Margaret Mary                           
                       Boynge, Leeper,  Staudt, Brewer                   
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Margaret Mary Catholic Sch  'A'               1:01.00      59.40   1  20   
     1) McGratty, Ryland 6              2) Go, Megan 6                    
     3) O'Grady, Kelly 6                4) Singhofen, McKenna 6           
  2 All Souls Catholic School  'A'                    1:01.50    1:00.15   1  16   
     1) Costa, Anna 6                   2) Kornegay, Brooke 6             
     3) Barnard, Brooke 6               4) Tyler, Catherine 6             
  3 St. James Cathedral School  'A'                   1:02.60    1:01.08   1  12   
     1) Galeano, Daniella 6             2) Grilli, Sophia 6               
     3) Rivera, Sara 6                  4) Pellegrino, Alexis 6           
  4 Good Shepherd Catholic School  'A'                1:01.70    1:01.61   1  10   
     1) Piermont, Rachel 6              2) Rodriguez, Zelimar 6           
     3) Hatton, Rachel 6                4) Robinson, Hanna 6              
  5 Holy Family Catholic School  'A'                  1:04.80    1:01.76   1   8   
     1) Barrio, Liana 6                 2) Asquino, Emily 6               
     3) Asquino, Rebekah 6              4) Gravitte, Molly 7              
  6 St. John Vianney Catholic Scho  'A'                          1:02.25   2   6   
     1) drapcho, ally 6                 2) lopez, lexie 6                 
     3) sankey, jenna 5                 4) solojov, ana 6                 
  7 Holy Redeemer Catholic School  'A'                           1:02.86   2   4   
     1) Abreu, Ortencia 6               2) Arguello, Jessica 6            
     3) Emanuel, Sophia 5               4) Millan, Jhianna 6              
  8 St. Mary Magdalen Catholic Sch  'A'               1:05.59    1:03.16   2   2   
     1) Price, Taylor 6                 2) Zalewski, Tiffany 5            
     3) Froehlich, Ashley 6             4) Tomlinson, Taylor 6            
  9 St. Andrew Catholic School  'A'                   1:05.00    1:03.40   1 
     1) James, Abigale 5                2) Newsom, Nikkiera 6             
     3) Pierre-Remy, Nheemie 6          4) Resendiz, Jocelyn 6            
 10 Annunciation Catholic Academy  'A'                1:06.00    1:05.22   2 
     1) Larson, Emily 6                 2) Malthrop, Kelly 6              
     3) Malto, Alexa 6                  4) Telesz, Emily 6                
 11 St. Thomas Aquinas Catholic Sc  'A'               1:18.00    1:14.95   2 
     1) Borrero, Elianna 5              2) Grey, Landri 5                 
     3) Torres, Sabrina 5               4) Aguirre, Camila 5              
 
Event 32  Boys 4x100 Meter Relay 6th Grade
===================================================================================
Championship: # 56.09  2003        Good Shepard                                
                       McCrary, Simonetti, Orlando, Perera               
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Margaret Mary Catholic Sch  'A'                          1:00.25   2  20   
     1) Meier, Jack Henry 5             2) Bonin, Wes 6                   
     3) Rodgers, Jackson 6              4) Crowe, Hunter 6                
  2 Good Shepherd Catholic School  'A'                1:01.31    1:01.23   1  16   
     1) Bui, Dylan 6                    2) Bedoya, Gabe 5                 
     3) Borja, Santiago 5               4) Ruiz, Jeremy 5                 
  3 St. Mary Magdalen Catholic Sch  'A'               1:01.87    1:01.58   1  12   
     1) Cannon, Luke 6                  2) Ramirez, Matthew 5             
     3) Alexander, Luke 5               4) Kern, Justin 6                 
  4 St. James Cathedral School  'A'                   1:03.00    1:02.00   1  10   
     1) Bradford, Beck 6                2) Lisman, Marcus 6               
     3) Sabogal, Alavaro 6              4) Anderson, Jon Jon 5            
  5 St. John Vianney Catholic Scho  'A'                          1:02.58   2   8   
     1) homan, Kyle 6                   2) morrison, marc 6               
     3) santiago, nicholas 6            4) silva, lucas 6                 
  6 Annunciation Catholic Academy  'A'                1:04.00    1:02.59   1   6   
     1) Garcia, Emilo 6                 2) Kwaitkowski, Hunter 5          
     3) Ruedas, Alex 5                  4) de la Osa, Michael 6           
  7 Holy Family Catholic School  'A'                  1:05.03    1:02.85   2   4   
     1) Lovely, Jack 6                  2) Onyiuke, Alexander 5           
     3) deRozieres, Danny 6             4) Irmscher, Ben 6                
  8 All Souls Catholic School  'A'                    1:03.00    1:03.79   1   2   
     1) Frana, Nicholas 6               2) Wakizaka, Kenzo 5              
     3) Rivera, Omar 5                  4) Gorospe, Ethan 6               
  9 St. Thomas Aquinas Catholic Sc  'A'               1:08.00    1:06.60   2 
     1) Llontop, Jeremy 6               2) Wyman, T.R. 6                  
     3) Wolff, John 6                   4) Rivera, Julio 6                
 10 St. Charles Borromeo Catholic  'A'                           1:06.73   2 
     1) Craig, Jacob 5                  2) Oliver, Rafael 5               
     3) Stanton, John 5                 4) Sharrit, Devin 5               
 
Event 33  Girls 4x100 Meter Relay 7th Grade
===================================================================================
Championship: # 57.05  2013        Annunciation                                
                       Law, O'Malley, Lieb, Mathews                      
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Margaret Mary Catholic Sch  'A'                 58.90      57.20   1  20   
     1) Leeper, Olivia 7                2) Weingarten, Mali 7             
     3) Staudt, Regan 7                 4) Brewer, Lindsey 7              
  2 Annunciation Catholic Academy  'A'                  58.47      59.15   1  16   
     1) Anderson, Brooke 7              2) Foels, Tess 7                  
     3) Ross, Alexandra 6               4) Stewart, Meagan 7              
  3 Good Shepherd Catholic School  'A'                1:00.60    1:01.96   1  12   
     1) Austin, Anaje 7                 2) Melendez, Kamila 6             
     3) Hernandez, Lizette 7            4) Jimenez, Alexandra 7           
  4 Holy Family Catholic School  'A'                  1:06.60    1:02.30   2  10   
     1) Baumann, Anna 7                 2) Kaley, Felicity 7              
     3) Goulet, Lauren 7                4) Davis, Isabel 7                
  5 Holy Redeemer Catholic School  'A'                           1:03.19   2   8   
     1) Caban, Erika 7                  2) Gomez, Ansley 7                
     3) Silva, Ana 7                    4) Hernandez, Luna 7              
  6 St. Mary Magdalen Catholic Sch  'A'               1:03.47    1:03.32   1   6   
     1) Lorey, Emma 7                   2) Devaney, Madison 7             
     3) Cooney, Makenna 7               4) Rollen, Ashley 7               
  7 St. Andrew Catholic School  'A'                   1:05.00    1:04.71   1   4   
     1) Freeman, Jessica 7              2) Pierre, Stacey 7               
     3) Premilien, Zanisha 7            4) Thompson, Chanel 6             
  8 St. Charles Borromeo Catholic  'A'                1:06.47    1:05.02   1   2   
     1) Busbee, Kate 6                  2) Stanton, Regan 7               
     3) Zamudio, Juliana 7              4) Jackson, Kennedy 6             
  9 St. James Cathedral School  'A'                   1:01.40    1:05.03   1 
     1) Dann, Riley 7                   2) Perez, Laysha 7                
     3) Stephens, Annabelle 6           4) Hawkins, Camille 5             
 10 All Souls Catholic School  'A'                               1:07.64   2 
     1) Gelovich, Kayla 5               2) Kunkel, Makayla 7              
     3) Le, Tiffany 5                   4) Casillo, Marissa 6             
 11 St. John Vianney Catholic Scho  'A'                          1:09.56   2 
     1) calpey, christina 8             2) cooper, hope 6                 
     3) fountain, mikayla 7             4) moreno, victoria 8             
 12 St. Thomas Aquinas Catholic Sc  'A'               1:06.00    1:10.47   1 
     1) Otano, Camila 7                 2) Martinez, Lillian 6            
     3) Adkins, Jessica 6               4) Palomeque, Yaveli 7            
 
Event 34  Boys 4x100 Meter Relay 7th Grade
===================================================================================
Championship: # 53.74  2005        Good Shepard                                
                       McCrary, Spears, Milione, Mulvaney                
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Good Shepherd Catholic School  'A'                  56.87      55.75   1  20   
     1) Viravong, Jeremiah 7            2) DeJesus, Andres 7              
     3) Spinelli, Jace 7                4) Roldan, Ben 7                  
  2 Annunciation Catholic Academy  'A'                  58.62      58.39   1  16   
     1) Dinga, Brendan 7                2) Omalley, Colin 6               
     3) Ross, Zach 7                    4) Solby, Reese 6                 
  3 St. Andrew Catholic School  'A'                   1:00.00      58.62   1  12   
     1) Hendrickson, Keyshawn 7         2) Jones, Osyon 7                 
     3) Lee, Thanh 7                    4) Mezier, Dave 8                 
  4 St. James Cathedral School  'A'                     58.91      59.06   1  10   
     1) Anderson, Aidan 7               2) Groom, Tommy 7                 
     3) Hidalgo, Grant 7                4) Morrissey, Sean 7              
  5 Holy Family Catholic School  'A'                  1:10.30      59.21   1   8   
     1) Bahamonde, Manual 7             2) Newsome, Cole 7                
     3) Pencak, Maxim 7                 4) Aceituno, Carlos 7             
  6 St. Mary Magdalen Catholic Sch  'A'                 59.87      59.72   1   6   
     1) Denning, Jack 7                 2) Dziediz, Mateo 7               
     3) Zaporteza, Josh 7               4) Quiroz, Alec 7                 
  7 St. Charles Borromeo Catholic  'A'                             59.81   2   4   
     1) Gonzalez, Aaron 7               2) Wedekind, Kyle 7               
     3) Perez, Sebastian 7              4) Sakulidis, Kristian 7          
  8 St. John Vianney Catholic Scho  'A'                          1:03.37   2   2   
     1) Yepes, Sebastian 5              2) bonham, trey 6                 
     3) sevilla, sebastian 7            4) sy, liam 7                     
  9 St. Thomas Aquinas Catholic Sc  'A'               1:03.00    1:04.62   1 
     1) Martinez, Salvador 7            2) Ni, Jason 7                    
     3) Vazquez, Justin 6               4) Priester, Cameron 7            
 10 St. Margaret Mary Catholic Sch  'A'                 56.00    1:05.21   1 
     1) Leeper, Gabe 5                  2) Biddy, Sean 5                  
     3) Powell, Will 7                  4) Strange, Max 5                 
 11 All Souls Catholic School  'A'                               1:11.50   2 
     1) Reyes, Diego 5                  2) Baggio, Michael 7              
     3) Valente, Christian 7            4) Valente, Dominic 7             
 
Event 35  Girls 4x100 Meter Relay 8th Grade
===================================================================================
Championship: # 54.35  2002        St. James                                   
                       Lenny, Miller, Boccumini, Tyrlik                  
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Annunciation Catholic Academy  'A'                  59.00      57.45   1  20   
     1) Lieb, Abby 8                    2) Omalley, Megan 8               
     3) Telez, Nicole 8                 4) Mathews, Abby 8                
  2 St. Margaret Mary Catholic Sch  'A'                 58.50      57.57   1  16   
     1) Staudt, Lauren 8                2) Lowry, Katie 8                 
     3) Kirscht, Nicki 8                4) Gursky, Reagan 8               
  3 St. Charles Borromeo Catholic  'A'                  59.09      57.97   1  12   
     1) Sheaf, Brooke 8                 2) O'Grady, Meghan 8              
     3) Uvalle, Julia 8                 4) Luma, Danielle 8               
  4 St. Andrew Catholic School  'A'                   1:01.00      59.93   1  10   
     1) Auguste, Anique 8               2) Gregory, Jordyn 8              
     3) Metayer, Ghaina 8               4) Pierre, Jesaiah 8              
  5 St. Mary Magdalen Catholic Sch  'A'                 58.35    1:00.27   1   8   
     1) McDermott, Kelsey 8             2) Migliorato, Andrea 8           
     3) Joyce, Katie 8                  4) Laurita, Gabby 7               
  6 All Souls Catholic School  'A'                    1:01.20    1:00.46   1   6   
     1) Edwards, Chloe 8                2) Freeman, Jessie 7              
     3) Pavlovich, Sierra 8             4) Pittlekow, Jeanette 8          
  7 St. James Cathedral School  'A'                   1:02.50    1:01.37   1   4   
     1) Alenius, Samantha 8             2) Clem, Isabella 8               
     3) Higgins, Sara 8                 4) Walker, Amy 8                  
  8 Good Shepherd Catholic School  'A'                1:01.40    1:02.13   1   2   
     1) Cisneros, Isabelle 8            2) Nguyenduc, Natalie 8           
     3) Mir, Shantel 8                  4) Hurst, Caitlyn 8               
  9 St. John Vianney Catholic Scho  'A'                          1:02.60   2 
     1) durand, victoria 8              2) heckbert, blaire 8             
     3) moreno, christina 8             4) rebera, kennedy 8              
 10 St. Thomas Aquinas Catholic Sc  'A'               1:04.00    1:03.46   2 
     1) Grace, Maria 8                  2) Critchfield, Aleksa 8          
     3) Joel, Chloe 8                   4) Anzueto, Kylee 8               
 11 Holy Family Catholic School  'A'                  1:03.00    1:03.97   2 
     1) West, Alexa 8                   2) Grand-Heiden, Camille 8        
     3) Stallone, Francesca 8           4) Alexander, Riley 7             
 
Event 36  Boys 4x100 Meter Relay 8th Grade
===================================================================================
Championship: # 50.69  2005        Good Shepard                                
                       Lambert, Orlando, Simonetti, Perera               
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Holy Family Catholic School  'A'                    54.00      51.21   1  20   
     1) Dougherty, Sean 8               2) Goodyear, Cj 8                 
     3) Cattoor, Hunter 8               4) Stanfield, Christian 8         
  2 Annunciation Catholic Academy  'A'                  54.47      52.89   1  16   
     1) Kelly, Ryan 8                   2) Puccio, Brad 8                 
     3) Rosmarin, Andrew 8              4) Solby, Grant 8                 
  3 St. Charles Borromeo Catholic  'A'                  54.62      52.91   1  12   
     1) Cadiz, Luis 8                   2) Moses, Bennett 8               
     3) Almanza, Victor 8               4) Mullinax, Clayton 8            
  4 Good Shepherd Catholic School  'A'                  53.87      53.35   1  10   
     1) Rodriguez, Xavier 8             2) Robinson, Gabe 8               
     3) Tomey, Patrick 8                4) Sweeney, Christian 8           
  5 St. James Cathedral School  'A'                     54.06      53.64   1   8   
     1) Newsome, Grant 8                2) Sandargas, Rob 8               
     3) Savard, Matthew 8               4) Sawyer, Cael 8                 
  6 All Souls Catholic School  'A'                      54.56      54.59   1   6   
     1) Gorospe, Nicholas 8             2) Alipio, Gerard 7               
     3) Pisarik, Cole 8                 4) Colon, Matthew 8               
  7 St. Thomas Aquinas Catholic Sc  'A'                            57.20   2   4   
     1) Borrero, Javier 8               2) Sanchez, Omar 8                
     3) Lamb, John 7                    4) Priester, Bennett 8            
  8 St. Margaret Mary Catholic Sch  'A'                            57.99   2   2   
     1) Doten, Reilly 8                 2) Browder, Alex 8                
     3) Ioffferedo, Mark 8              4) Langley, Jake 8                
  9 St. Mary Magdalen Catholic Sch  'A'                 58.66      58.22   1 
     1) Smith, Nicky 8                  2) McRae, Jack 8                  
     3) Froehlich, Alex 8               4) Gardner, Daniel 8              
 10 St. John Vianney Catholic Scho  'A'                          1:01.74   2 
     1) calpey, zachary 5               2) fries, christian 8             
     3) homan, bryce 8                  4) mavrofrides, christos 7        
 
Event 37  Girls 400 Meter Run 6th Grade
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hatton, Rachel             6 Good Shepher         1:12.70    1:12.59   1  10   
  2 Jackson, Kennedy           6 St. Charles          1:20.00    1:13.44   2   8   
  3 Robinson, Hanna            6 Good Shepher         1:14.60    1:13.58   1   6   
  4 Tyler, Catherine           6 All Souls Ca         1:14.80    1:13.60   1   5   
  5 O'Grady, Kelly             6 St. Margaret         1:14.00    1:14.14   1   4   
  6 Ross, Alexandra            6 Annunciation         1:17.00    1:14.74   1   3   
  7 Wolpert, Eva               6 St. James Ca         1:15.10    1:15.69   1   2   
  8 Asquino, Emily             6 Holy Family          1:17.30    1:16.12   2   1   
  9 Golka, Sophie              6 All Souls Ca         1:15.20    1:17.07   1 
 10 Dear, Nicole               6 St. Margaret         1:16.00    1:19.26   1 
 11 Herrero, Grace             5 St. James Ca         1:21.10    1:19.46   2 
 12 Abreu, Ortencia            6 Holy Redeeme                    1:20.06   3 
 13 Gravitte, Molly            7 Holy Family          1:17.20    1:21.18   2 
 14 Malthrop, Kelly            6 Annunciation         1:22.00    1:23.75   2 
 15 Kelly, Natalie             6 St. Mary Mag         1:22.07    1:23.85   2 
 16 Millan, Jhianna            6 Holy Redeeme                    1:24.89   3 
 17 Watkins, Riley             6 St. Mary Mag         1:22.19    1:25.52   2 
 18 diaz, ana sofia            5 St. John Via         1:28.13    1:28.94   3 
 19 Murphy, Francesca          6 St. Charles          1:27.00    1:29.69   2 
 20 Torres, Sabrina            5 St. Thomas A         1:29.00    1:30.43   3 
 21 Martinez, Lillian          6 St. Thomas A                    1:31.66   3 
 
Event 38  Boys 400 Meter Run 6th Grade
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Omalley, Colin             6 Annunciation         1:08.00    1:09.05   1  10   
  2 Duchesne, Christian        6 St. Andrew C         1:07.00    1:09.92   1   8   
  3 Lombardi, Earl             6 St. Andrew C         1:10.00    1:10.04   1   6   
  4 deRozieres, Danny          6 Holy Family          1:19.40    1:12.41   2   5   
  5 Cannon, Luke               6 St. Mary Mag         1:10.50    1:12.91   1   4   
  6 Crawford, Jason            6 Good Shepher         1:15.15    1:13.72   1   3   
  7 morrison, marc             6 St. John Via                    1:14.11   3   2   
  8 Anderson, Jon Jon          5 St. James Ca         1:19.22    1:15.11   2   1   
  9 Sweeney, Nick              5 Good Shepher         1:17.22    1:17.25   2 
 10 Kern, Justin               6 St. Mary Mag         1:18.78    1:17.32   2 
 11 Fritsch, Christian         6 St. Margaret         1:17.00    1:18.14   1 
 12 Arguello, Octavio          5 Holy Redeeme                    1:18.60   3 
 13 Leeper, Gabe               5 St. Margaret                    1:18.75   3 
 14 Linden, Grant              6 Annunciation         1:22.00    1:18.96   2 
 15 Kopp, Tyler                5 St. James Ca         1:20.60    1:19.77   2 
 16 fairey, nicholas           5 St. John Via                    1:19.98   3 
 17 Van Buskirk, Dakotah       5 St. Charles          1:25.00    1:20.01   3 
 18 Burr, Caden                5 Holy Family          1:23.60    1:23.34   3 
 19 Wyman, T.R.                6 St. Thomas A         1:19.00    1:24.85   2 
 20 Stanton, John              5 St. Charles          1:21.00    1:25.25   2 
 21 Llontop, Jeremy            6 St. Thomas A         1:35.00    1:36.02   3 
 
Event 39  Girls 400 Meter Run 7th Grade
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 paolicelli, daniella       8 St. John Via         1:09.62    1:06.12   1  10   
  2 Brewer, Lindsey            7 St. Margaret         1:08.00    1:07.36   1   8   
  3 Davis, Isabel              7 Holy Family          1:11.40    1:13.78   1   6   
  4 Greer, Mary Margaret       7 St. Margaret         1:13.00    1:13.93   1   5   
  5 Baumann, Anna              7 Holy Family          1:13.00    1:15.21   1   4   
  6 Costa, Anna                6 All Souls Ca         1:16.70    1:17.64   1   3   
  7 Fullon, Katelyn            7 Annunciation         1:24.00    1:19.28   2   2   
  8 Schermerhorn, Isabella     5 Annunciation         1:19.00    1:22.62   1   1   
  9 Owens, Theresa             7 Good Shepher         1:23.60    1:22.94   2 
 10 Thompson, Kelsey           5 St. Mary Mag         1:25.97    1:24.76   2 
 11 Poulin, Beatrice           6 St. James Ca         1:20.00    1:25.65   1 
 12 Stanton, Regan             7 St. Charles          1:27.00    1:26.37   2 
 13 calpey, christina          8 St. John Via         1:26.29    1:26.38   2 
 14 Thompson, Mai-Ly           6 St. James Ca         1:23.00    1:27.54   2 
 15 Roder, Madison             6 All Souls Ca         1:33.00    1:28.63   3 
 16 Premilien, Zanisha         7 St. Andrew C         1:25.00    1:30.23   2 
 17 Cardines, Ariana           7 Good Shepher                    1:33.08   2 
 18 Grey, Landri               5 St. Thomas A                    2:20.58   3 
 
Event 40  Boys 400 Meter Run 7th Grade
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alipio, Gerard             7 All Souls Ca         1:06.00    1:04.20   1  10   
  2 Wakizaka, Ichiro           7 All Souls Ca         1:06.30    1:05.55   1   8   
  3 Spinelli, Jace             7 Good Shepher         1:05.25    1:05.64   1   6   
  4 Hendrickson, Keyshawn      7 St. Andrew C         1:07.00    1:09.53   1   5   
  5 Isaac, Francois            7 St. Andrew C         1:08.00    1:09.81   1   4   
  6 Lamb, John                 7 St. Thomas A         1:11.00    1:10.52   1   3   
  7 Denning, Jack              7 St. Mary Mag         1:13.06    1:11.37   2   2   
  8 Gonzalez, Aaron            7 St. Charles          1:12.00    1:11.60   2   1   
  9 Pencak, Maxim              7 Holy Family          1:11.10    1:11.61   1 
 10 Cannon, Matthew            7 St. Mary Mag         1:10.88    1:12.02   1 
 11 Martin, Stephen            7 Good Shepher         1:13.41    1:13.44   2 
 12 Dann, Braxton              7 St. James Ca         1:14.00    1:13.55   2 
 13 Abreu, Freddy              7 Holy Redeeme                    1:14.55   3 
 14 Priore, Leo                7 Annunciation         1:21.00    1:18.56   2 
 15 Moore, Aj                  7 St. James Ca         1:15.40    1:18.68   2 
 16 Aceituno, Carlos           7 Holy Family          1:21.60    1:20.94   3 
 17 Gagliardo, Nicholas        7 St. Charles                     1:20.97   2 
 18 Flittner, Nick             7 St. Margaret         1:21.00    1:23.80   3 
 19 Martinez, Salvador         7 St. Thomas A         1:20.00    1:24.81   2 
 20 Johary, Cj                 7 Annunciation                    1:32.71   3 
 
Event 41  Girls 400 Meter Run 8th Grade
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Anzueto, Kylee             8 St. Thomas A         1:08.00    1:08.33   1  10   
  2 Omalley, Megan             8 Annunciation         1:10.00    1:09.55   1   8   
  3 Olsen, Mia                 8 All Souls Ca         1:09.80    1:10.88   1   6   
  4 Roder, Taylor              8 All Souls Ca         1:13.10    1:12.11   1   5   
  5 Staudt, Regan              7 St. Margaret         1:14.00    1:12.17   2   4   
  6 Metayer, Ghaina            8 St. Andrew C                    1:13.37   3   3   
  7 Hedrick, Sydney            8 St. Mary Mag         1:13.85    1:13.72   1   2   
  8 heckbert, blaire           8 St. John Via         1:15.90    1:14.17   2   1   
  9 moreno, christina          8 St. John Via                    1:15.18   3 
 10 Leeper, Olivia             7 St. Margaret         1:13.50    1:15.36   1 
 11 Sheaf, Brooke              8 St. Charles          1:16.00    1:15.94   2 
 12 Schendel, Heather          8 Good Shepher         1:15.70    1:17.73   2 
 13 Pilip, Christina           8 Good Shepher         1:19.50    1:18.22   2 
 14 Law, Delaney               8 Annunciation         1:13.00    1:19.02   1 
 15 Joyce, Katie               8 St. Mary Mag         1:16.25    1:20.28   2 
 16 Gonzalez, Victoria         8 St. James Ca         1:20.10    1:21.02   3 
 17 Miranda, Beatriz           8 St. Charles          1:19.00    1:21.57   2 
 18 Alenius, Samantha          8 St. James Ca         1:19.56    1:21.79   2 
 19 Alexander, Riley           7 Holy Family                     1:21.94   1 
 20 Grand-Heiden, Camille      8 Holy Family          1:21.80    1:23.65   3 
 21 Grace, Maria               8 St. Thomas A         1:22.00    1:24.24   3 
 
Event 42  Boys 400 Meter Run 8th Grade
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Abreu, Emil                8 Holy Family          1:02.40    1:01.15   1  10   
  2 Sweeney, Christian         8 Good Shepher         1:05.21    1:02.73   1   8   
  3 Patrick, Matthew           8 All Souls Ca         1:03.10    1:02.82   1   6   
  4 Sawyer, Cael               8 St. James Ca         1:05.10    1:03.49   1   5   
  5 Irmscher, Alex             8 Holy Family          1:06.30    1:03.76   1   4   
  6 Pisarik, Cole              8 All Souls Ca         1:05.40    1:04.55   1   3   
  7 Hartmann, Jess             8 Good Shepher         1:08.62    1:05.58   1   2   
  8 homan, bryce               8 St. John Via         1:14.21    1:06.15   2   1   
  9 Newsome, Grant             8 St. James Ca         1:07.40    1:07.42   1 
 10 Tapia, Normandi            8 St. Charles                     1:09.45   2 
 11 Mezier, Dave               8 St. Andrew C                    1:09.92   3 
 12 Henke, Alex                8 St. Charles          1:27.00    1:10.78   2 
 13 Borrero, Javier            8 St. Thomas A         1:12.00    1:15.64   2 
 14 Larson, Trevor             8 Annunciation         1:11.00    1:15.81   2 
 15 Scherr, Blake              8 St. Mary Mag         1:12.94    1:16.66   2 
 16 Rosmarin, Andrew           8 Annunciation         1:14.00    1:17.49   2 
 17 Doten, Reilly              8 St. Margaret                    1:20.70   3 
 18 Smith, Nicky               8 St. Mary Mag         1:18.84    1:21.38   2 
 19 Ioffferedo, Mark           8 St. Margaret                    1:24.30   3 
 20 clouser, nicky             5 St. John Via                    1:26.74   3 
 
Event 43  Girls 800 Meter Run 6th Grade
================================================================================
Championship: # 2:40.78  2006        Chelsea Britt, St. James                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Piermont, Rachel           6 Good Shepher         2:58.00    2:52.15   10   
  2 McGratty, Ryland           6 St. Margaret         3:02.00    2:53.01    8   
  3 Maddox, Taylor             6 St. Andrew C         3:12.00    2:53.05    6   
  4 Golka, Sophie              6 All Souls Ca         3:29.00    3:01.01    5   
  5 Pellegrino, Alexis         6 St. James Ca         3:12.00    3:01.91    4   
  6 Wolpert, Eva               6 St. James Ca         3:10.00    3:05.76    3   
  7 solojov, ana               6 St. John Via         3:16.00    3:08.21    2   
  8 Popper, Clara              6 Holy Family          3:15.20    3:08.41    1   
  9 Brasko, Brianna            6 St. Mary Mag         3:04.36    3:10.33  
 10 Barnard, Lauren            5 All Souls Ca         3:15.00    3:11.48  
 11 Piesko, Lauretta           6 Holy Family          3:04.00    3:13.33  
 12 Price, Taylor              6 St. Mary Mag         3:09.58    3:14.39  
 13 Panchookian, Sallie        6 St. Margaret         3:08.00    3:18.04  
 14 Pounds, Emily              6 Annunciation         3:22.00    3:20.16  
 15 Telesz, Emily              6 Annunciation         3:30.00    3:23.98  
 16 Hernandez, Victoria        6 Good Shepher         3:26.00    3:28.13  
 17 sankey, jenna              5 St. John Via         3:31.00    3:28.33  
 18 Murphy, Francesca          6 St. Charles          3:28.00    3:30.22  
 
Event 44  Boys 800 Meter Run 6th Grade
================================================================================
Championship: # 2:31.47  2012        CJ Goodyear, Holy Family                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lisman, Marcus             6 St. James Ca         2:42.00    2:35.58   10   
  2 Crowe, Hunter              6 St. Margaret         2:43.00    2:39.07    8   
  3 Flatch, Daniel             6 St. Mary Mag         2:43.77    2:48.76    6   
  4 Crawford, Jason            6 Good Shepher         2:59.63    2:50.17    5   
  5 Meier, Jack Henry          5 St. Margaret                    2:54.49    4   
  6 homan, Kyle                6 St. John Via         2:55.00    2:56.46    3   
  7 Sabogal, Alavaro           6 St. James Ca         2:55.00    2:57.78    2   
  8 Meyer, Anthony             6 St. Mary Mag         3:02.67    3:00.55    1   
  9 Van Buskirk, Dakotah       5 St. Charles          3:07.00    3:01.26  
 10 Stafstrom, Daniel          6 Annunciation         3:04.00    3:05.62  
 11 Sweeney, Nick              5 Good Shepher         3:05.00    3:05.89  
 12 Arguello, Octavio          5 Holy Redeeme         3:21.00    3:06.34  
 13 Mason, Dalton              5 All Souls Ca         3:36.00    3:06.71  
 14 Leon, Gabriel              5 All Souls Ca         3:13.00    3:06.75  
 15 Burr, Caden                5 Holy Family          3:12.70    3:12.40  
 16 Martin, Chris              5 Holy Family          3:26.00    3:13.08  
 17 Ty, Evin                   5 Annunciation         3:10.00    3:15.46  
 18 calpey, zachary            5 St. John Via         3:00.00    3:18.83  
 19 Sharrit, Devin             5 St. Charles          3:18.00    3:21.33  
 20 Wolff, John                6 St. Thomas A                    3:27.89  
 21 Wyman, T.R.                6 St. Thomas A         3:22.00    3:35.46  
 
Event 45  Girls 800 Meter Run 7th Grade
================================================================================
Championship: # 2:42.76  2011        Abigail Colvin, St. Margaret Mary         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Brooke           7 Annunciation         2:52.00    2:51.46   10   
  2 Laurita, Gabby             7 St. Mary Mag         3:07.09    2:52.33    8   
  3 Staudt, Regan              7 St. Margaret         3:08.00    3:03.40    6   
  4 Weingarten, Mali           7 St. Margaret         3:12.00    3:04.44    5   
  5 Anderson, Jordan           7 St. James Ca         3:20.00    3:05.12    4   
  6 Aguilar, Desiree           7 Good Shepher         3:14.00    3:06.46    3   
  7 Grilli, Sophia             6 St. James Ca         3:02.00    3:08.60    2   
  8 Duon, Emily                7 Annunciation         3:09.00    3:08.73    1   
  9 Freeman, Jessica           7 St. Andrew C         3:15.00    3:11.23  
 10 Bellars, Emma              5 All Souls Ca         3:16.00    3:11.77  
 11 Reynolds, Kristen          5 All Souls Ca         3:20.00    3:13.15  
 12 Goulet, Lauren             7 Holy Family          3:12.00    3:14.92  
 13 Devaney, Madison           7 St. Mary Mag         3:21.20    3:18.41  
 14 Viale, Gianna              6 Good Shepher                    3:18.60  
 15 Alexander, Regan           7 Holy Family          3:17.40    3:25.44  
 16 cooper, hope               6 St. John Via         3:41.00    3:43.33  
 
Event 46  Boys 800 Meter Run 7th Grade
================================================================================
Championship: # 2:22.08  2013        CJ Goodyear, Holy Family                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sabogal, Carlos            7 St. James Ca         2:40.00    2:38.77   10   
  2 Vollet, Jack               7 St. James Ca         2:38.00    2:38.80    8   
  3 Saldarriaga, Luis          7 Good Shepher         2:46.56    2:43.67    6   
  4 Ross, Zach                 7 Annunciation         2:51.00    2:43.69    5   
  5 Lee, Thanh                 7 St. Andrew C         2:57.00    2:51.20    4   
  6 deRozieres, Danny          6 Holy Family                     2:54.07    3   
  7 Garcia, Ethan              7 All Souls Ca         3:00.00    2:54.16    2   
  8 Deer, Jonathan             7 Holy Redeeme                    3:03.40    1   
  9 Iredell, Sammie            7 Good Shepher                    3:04.39  
 10 Contreras, Christian       7 St. Thomas A                    3:06.93  
 11 Wedekind, Kyle             7 St. Charles                     3:10.22  
 12 Aceituno, Carlos           7 Holy Family          3:33.00    3:15.62  
 13 Bassous, Philo             5 St. Mary Mag         3:29.63    3:16.76  
 14 sevilla, sebastian         7 St. John Via         3:12.00    3:18.81  
 15 weate, dennis              6 St. John Via         3:13.00    3:19.36  
 16 Freeman, Jacob             7 St. Andrew C         2:49.00    3:23.24  
 17 Baggio, Michael            7 All Souls Ca         3:18.00    3:23.84  
 18 Bundy, Antonio             7 St. Charles          3:25.00    3:29.99  
 19 Cannon, Matthew            7 St. Mary Mag         3:15.24    3:32.96  
 20 Rosmarin, Nathan           6 Annunciation                    3:54.00  
 
Event 47  Girls 800 Meter Run 8th Grade
================================================================================
Championship: # 2:37.69  2013        Cassidy Hamlin, Annunciation              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Olsen, Mia                 8 All Souls Ca         2:52.80    2:51.45   10   
  2 Roder, Taylor              8 All Souls Ca         3:03.20    2:57.44    8   
  3 moreno, christina          8 St. John Via                    3:00.06    6   
  4 Uvalle, Julia              8 St. Charles          2:58.00    3:00.77    5   
  5 Grand-Heiden, Camille      8 Holy Family          2:57.00    3:01.26    4   
  6 Tilley, Adeleine           7 St. James Ca         3:04.00    3:02.16    3   
  7 West, Alexa                8 Holy Family          3:14.00    3:02.79    2   
  8 Hardy, Quinn               8 Good Shepher                    3:02.81    1   
  9 Hedrick, Sydney            8 St. Mary Mag         3:02.56    3:04.31  
 10 Barry, Maddison            8 St. Mary Mag         3:09.40    3:10.02  
 11 Buck, Hannah               8 Good Shepher         3:06.00    3:16.70  
 12 Higgins, Sara              8 St. James Ca         3:08.00    3:18.25  
 13 Huey, Emma                 8 Annunciation         3:01.00    3:18.35  
 14 Fullon, Katelyn            7 Annunciation         3:10.00    3:19.98  
 15 Stratford, Abby            7 St. Margaret         3:22.00    3:20.04  
 16 Brady, Sofia               8 St. Charles          3:37.00    3:36.31  
 17 Ellis, Erin                7 St. Margaret         3:48.00    3:55.07  
 -- Freitas, Valerie           8 St. Andrew C         3:33.00        DNF  
 
Event 48  Boys 800 Meter Run 8th Grade
================================================================================
Championship: # 2:18.41  2007        Charles Collins, St. John Vianney         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Metcalf, Luke              8 St. James Ca         2:25.00    2:16.76#  10   
  2 Goodyear, Cj               8 Holy Family          2:20.00    2:19.98    8   
  3 Irmscher, Alex             8 Holy Family          2:37.00    2:32.45    6   
  4 Williamson, Jack           8 Annunciation         2:32.00    2:33.09    5   
  5 Sanchez, Omar              8 St. Thomas A         2:39.00    2:40.19    4   
  6 Henke, Alex                8 St. Charles          2:49.00    2:42.75    3   
  7 Newsome, Grant             8 St. James Ca                    2:44.80    2   
  8 Costa, James               8 All Souls Ca         2:49.00    2:47.04    1   
  9 DiLella, Matthew           8 St. Mary Mag         2:46.40    2:47.34  
 10 Pickering, Nathan          8 St. Margaret         2:45.00    2:47.54  
 11 Quinain, Justin            8 Good Shepher         2:53.80    2:53.54  
 12 Gulde, Luke                8 St. Mary Mag         2:56.36    2:58.87  
 13 Stugeon, Connor            8 St. Charles          3:05.00    3:00.24  
 14 Larson, Trevor             8 Annunciation         2:52.00    3:02.15  
 15 Gipson, Leo                8 Good Shepher         3:01.00    3:03.09  
 16 Piedrahita, Kevin          8 St. Thomas A                    3:10.61  
 17 silva, lucas               6 St. John Via         3:41.00    3:11.09  
 18 sochar, nicholas           7 St. John Via         3:18.00    3:45.88  
 
Event 49  Girls 200 Meter Dash 6th Grade
========================================================================================
Championship: # 29.93  2013        Daniella Paolicelli, St. John Vianney       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Hawkins, Camille           5 St. James Ca           31.85      31.57  -0.9  1  10   
  2 solojov, ana               6 St. John Via           32.44      31.89  -0.9  1   8   
  3 Asquino, Emily             6 Holy Family            32.60      31.91  -0.9  1   6   
  4 Barnard, Brooke            6 All Souls Ca           31.06      32.05  -0.9  1   5   
  5 Arguello, Jessica          6 Holy Redeeme                      32.16   0.8  3   4   
  6 Tomlinson, Taylor          6 St. Mary Mag           32.53      32.17  -0.9  1   3   
  7 Ross, Alexandra            6 Annunciation           31.28      32.34  -0.9  1   2   
  8 Kornegay, Brooke           6 All Souls Ca           31.25      32.59  -0.9  1   1   
  9 Asquino, Rebekah           6 Holy Family            33.00      32.79  +0.0  2 
 10 O'Grady, Kelly             6 St. Margaret           32.20      32.83  -0.9  1 
 11 Pierre-Remy, Nheemie       6 St. Andrew C           33.40      32.84  +0.0  2 
 12 Jackson, Kennedy           6 St. Charles            32.91      33.03  +0.0  2 
 13 Stephens, Annabelle        6 St. James Ca           32.63      33.21  +0.0  2 
 14 Millan, Jhianna            6 Holy Redeeme                      33.92   0.8  3 
 15 Melendez, Kamila           6 Good Shepher           33.40      33.94  +0.0  2 
 16 Sousa, Macie               6 Good Shepher                      33.98   0.8  3 
 17 Price, Taylor              6 St. Mary Mag           33.50      34.04  +0.0  2 
 18 Malto, Alexa               6 Annunciation           33.66      34.48  +0.0  2 
 19 Go, Megan                  6 St. Margaret           33.90      35.06   0.8  3 
 20 Thompson, Chanel           6 St. Andrew C           35.10      35.11   0.8  3 
 21 Torres, Sabrina            5 St. Thomas A           38.26      38.25   0.8  3 
 22 Adkins, Jessica            6 St. Thomas A           38.28      40.10   0.8  3 
 23 Murphy, Francesca          6 St. Charles            41.42      42.11   0.8  3 
 
Event 50  Boys 200 Meter Dash 6th Grade
========================================================================================
Championship: # 27.02  2007        Alex Britton, Good Shepard                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Duchesne, Christian        6 St. Andrew C           29.80      29.64  -0.5  1  10   
  2 Solby, Reese               6 Annunciation           30.57      29.89  -0.5  1   8   
  3 Lombardi, Earl             6 St. Andrew C           29.00      30.01  -0.5  1   6   
  4 morrison, marc             6 St. John Via           31.09      30.10  -0.5  1   5   
  5 Cannon, Luke               6 St. Mary Mag           30.93      30.80  -0.5  1   4   
  6 Gorospe, Ethan             6 All Souls Ca           33.21      30.81  -0.9  2   3   
  7 Bui, Dylan                 6 Good Shepher           31.00      31.52  -0.5  1   2   
  8 Rivera, Julio              6 St. Thomas A           30.87      31.54  -0.5  1   1   
  9 Ruiz, Jeremy               5 Good Shepher           32.19      31.58  -0.9  2 
 10 Wakizaka, Kenzo            5 All Souls Ca           33.13      31.98  -0.9  2 
 11 Irmscher, Ben              6 Holy Family            33.90      32.09  -0.9  2 
 12 Alexander, Luke            5 St. Mary Mag           33.44      32.30  -0.9  2 
 13 Lumbi, Rito                6 Holy Redeeme                      32.50  -0.5  3 
 14 Meier, Jack Henry          5 St. Margaret           31.75      32.63  -0.5  1 
 15 Fritsch, Christian         6 St. Margaret                      32.80  -0.5  3 
 16 Craig, Jacob               5 St. Charles            33.28      33.76  -0.9  2 
 17 Kopp, Tyler                5 St. James Ca           33.57      34.22  -0.9  2 
 18 Yepes, Sebastian           5 St. John Via           34.46      34.30  -0.5  3 
 19 Sierra, Nicolas            5 Holy Family            32.90      34.40  -0.9  2 
 20 Linden, Grant              6 Annunciation                      34.60  -0.5  3 
 21 Wyman, T.R.                6 St. Thomas A           35.72      35.90  -0.5  3 
 22 Gonzalez, Aiden            5 St. Charles            37.78      37.50  -0.5  3 
 
Event 51  Girls 200 Meter Dash 7th Grade
========================================================================================
Championship: # 25.69  2004        Brooke Page, St. Margaret Mary              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 paolicelli, daniella       8 St. John Via           30.56      27.71  -0.5  1  10   
  2 Meda, Thaylene             7 Holy Redeeme           30.25      28.39  -0.5  1   8   
  3 Foels, Tess                7 Annunciation           29.41      28.41  -0.5  1   6   
  4 Perez, Laysha              7 St. James Ca           30.15      28.73  -0.5  1   5   
  5 Davis, Isabel              7 Holy Family            30.60      28.81  -0.5  1   4   
  6 Dann, Riley                7 St. James Ca           30.53      28.94  -0.5  1   3   
  7 Leeper, Olivia             7 St. Margaret           31.00      29.54  -0.5  1   2   
  8 Wilson, Jayde              7 All Souls Ca           30.87      30.68  -0.5  1   1   
  9 Jimenez, Alexandra         7 Good Shepher           31.03      31.24  -0.4  2 
 10 Palomeque, Yaveli          7 St. Thomas A           31.42      32.10  -0.4  2 
 11 moreno, victoria           8 St. John Via           35.03      32.36  -0.5  3 
 12 Plante, Tara               7 St. Margaret           32.00      32.89  -0.4  2 
 13 Costa, Anna                6 All Souls Ca           33.00      33.51  -0.4  2 
 14 Gomez, Ansley              7 Holy Redeeme                      33.82  -0.5  3 
 15 Rollen, Ashley             7 St. Mary Mag           33.28      34.50  -0.4  2 
 16 Austin, Anaje              7 Good Shepher           32.85      34.51  -0.4  2 
 17 Lorey, Emma                7 St. Mary Mag           32.50      34.72  -0.4  2 
 18 Premilien, Zanisha         7 St. Andrew C           37.00      35.00  -0.5  3 
 19 Malthrop, Kelly            6 Annunciation                      35.52  -0.4  2 
 20 Newsom, Nikkiera           6 St. Andrew C           34.00      36.55  -0.5  3 
 21 Zamudio, Juliana           7 St. Charles            37.41      37.59  -0.5  3 
 
Event 52  Boys 200 Meter Dash 7th Grade
========================================================================================
Championship: # 26.40  2012        Evan Anderson, Good Shepard                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Wakizaka, Ichiro           7 All Souls Ca           28.07      27.16   0.1  1  10   
  2 Roldan, Ben                7 Good Shepher           29.53      27.19   0.1  1   8   
  3 Alipio, Gerard             7 All Souls Ca           28.75      28.29   0.1  1   6   
  4 Bahamonde, Manual          7 Holy Family            29.80      28.98   0.1  1   5   
  5 Viravong, Jeremiah         7 Good Shepher           30.79      29.14   0.5  2   4   
  6 Mezier, Dave               8 St. Andrew C           29.60      29.65   0.1  1   3   
  7 Groom, Tommy               7 St. James Ca           29.60      29.79   0.1  1   2   
  8 Abreu, Freddy              7 Holy Redeeme           28.22      29.88   0.1  1   1   
  9 Hendrickson, Keyshawn      7 St. Andrew C           28.80      30.70   0.1  1 
 10 Zaporteza, Josh            7 St. Mary Mag           30.12      31.20   0.5  2 
 11 Gonzalez, Aaron            7 St. Charles            30.47      31.22   0.5  2 
 12 Dann, Braxton              7 St. James Ca           31.69      31.84   0.5  2 
 13 Ross, Zach                 7 Annunciation           30.38      31.93   0.5  2 
 14 Powell, Will               7 St. Margaret                      31.98  -0.3  3 
 15 Strange, Max               5 St. Margaret                      32.51  -0.3  3 
 16 Gagliardo, Nicholas        7 St. Charles            31.75      32.54   0.5  2 
 17 bonham, trey               6 St. John Via           33.56      32.69  -0.3  3 
 17 Lovely, Jack               6 Holy Family                       32.69   0.5  2 
 19 Ni, Jason                  7 St. Thomas A           33.77      32.77  -0.3  3 
 20 Denning, Jack              7 St. Mary Mag           31.41      33.01   0.5  2 
 21 sy, liam                   7 St. John Via                      34.33  -0.3  3 
 22 Priester, Cameron          7 St. Thomas A           34.72      35.28  -0.3  3 
 23 Alexander, Zachary         7 Holy Redeeme                      37.58  -0.3  3 
 24 de la Osa, Michael         6 Annunciation           33.80      45.22  -0.3  3 
 
Event 53  Girls 200 Meter Dash 8th Grade
========================================================================================
Championship: # 27.63  2002        Kim Tyrlik, St. James                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mathews, Abby              8 Annunciation           29.28      29.31  -0.4  1  10   
  2 Auguste, Anique            8 St. Andrew C           29.80      29.76  -0.4  1   8   
  3 Anzueto, Kylee             8 St. Thomas A           29.09      30.05  -0.4  1   6   
  4 Metayer, Ghaina            8 St. Andrew C           29.20      30.60  -0.4  1   5   
  5 Gursky, Reagan             8 St. Margaret           29.90      30.80  -0.4  1   4   
  6 O'Grady, Meghan            8 St. Charles            31.65      30.84  +0.0  2   3   
  7 Staudt, Lauren             8 St. Margaret           31.30      31.39  -0.4  1   2   
  8 Nguyenduc, Natalie         8 Good Shepher           32.09      32.04  +0.0  2   1   
  9 Walker, Amy                8 St. James Ca           33.18      32.16  +0.0  2 
 10 Joyce, Katie               8 St. Mary Mag           31.65      32.21  +0.0  2 
 10 Deer, Emma                 8 Holy Redeeme                      32.21  -0.6  3 
 12 drapcho, ally              6 St. John Via           33.50      32.73  -0.6  3 
 13 Telez, Nicole              8 Annunciation           32.96      32.82  +0.0  2 
 14 Phan, Tao                  8 Holy Redeeme                      32.91  -0.6  3 
 15 Pavlovich, Sierra          8 All Souls Ca           31.30      32.97  +0.0  2 
 16 Beato, Kacey               8 Good Shepher                      33.63  -0.4  1 
 17 Tyler, Olivia              8 All Souls Ca           33.37      33.78  +0.0  2 
 18 Joel, Chloe                8 St. Thomas A           33.63      34.14  -0.6  3 
 19 Miranda, Beatriz           8 St. Charles            34.03      34.17  -0.6  3 
 20 Stallone, Francesca        8 Holy Family                       34.45  +0.0  2 
 21 Hunt, Laila                8 St. James Ca                      35.83  -0.6  3 
 22 Daurio, Bianca             8 Holy Family            35.00      36.27  -0.6  3 
 
Event 54  Boys 200 Meter Dash 8th Grade
========================================================================================
Championship: # 25.27  2013        Evan Anderson, Good Shepard                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Colon, Matthew             8 All Souls Ca           26.06      26.17   0.2  1  10   
  2 Stanfield, Christian       8 Holy Family            27.20      26.30   0.2  1   8   
  3 Mullinax, Clayton          8 St. Charles            27.16      26.78   0.2  1   6   
  4 Tomey, Patrick             8 Good Shepher           28.34      28.37   0.2  1   5   
  5 Dougherty, Sean            8 Holy Family            27.20      28.48   0.2  1   4   
  6 Savard, Matthew            8 St. James Ca           27.94      28.51   0.2  1   3   
  7 Florez, Ethan              8 All Souls Ca                      29.52  -1.1  3   2   
  8 Baltar, Jackson            8 St. James Ca           30.75      29.58  -0.7  2   1   
  9 Rodriguez, Xavier          8 Good Shepher           28.81      30.07   0.2  1 
 10 Puccio, Brad               8 Annunciation           30.53      30.63  -0.7  2 
 11 Borrero, Javier            8 St. Thomas A           32.22      30.81  -0.7  2 
 12 Piedrahita, Kevin          8 St. Thomas A                      30.84  -1.1  3 
 13 Browder, Alex              8 St. Margaret                      30.94  -1.1  3 
 14 Cadiz, Luis                8 St. Charles            30.31      31.29   0.2  1 
 15 Smith, Nicky               8 St. Mary Mag           31.00      31.73  -0.7  2 
 16 fries, christian           8 St. John Via           32.22      31.87  -0.7  2 
 17 Scherr, Blake              8 St. Mary Mag           31.16      32.49  -0.7  2 
 18 Arevalo, Kenneth           8 Holy Redeeme                      32.79  -1.1  3 
 19 Rosmarin, Andrew           8 Annunciation           30.97      32.82  -0.7  2 
 20 Ioffferedo, Mark           8 St. Margaret                      35.34  -1.1  3 
 21 blanca, christian          7 St. John Via                      42.17  -1.1  3 
 
Event 55  Girls 4x400 Meter Relay 8th Grade
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Annunciation Catholic Academy  'A'                5:03.00    4:52.77   1  20   
     1) Mathews, Abby 8                 2) Foels, Tess 7                  
     3) Omalley, Megan 8                4) Anderson, Brooke 7             
  2 All Souls Catholic School  'A'                    5:01.00    4:57.33   1  16   
     1) Golka, Sophie 6                 2) Tyler, Catherine 6             
     3) Roder, Taylor 8                 4) Olsen, Mia 8                   
  3 St. Margaret Mary Catholic Sch  'A'               4:59.00    4:57.49   1  12   
     1) Staudt, Regan 7                 2) Dear, Nicole 6                 
     3) McGratty, Ryland 6              4) Greer, Mary Margaret 7         
  4 St. John Vianney Catholic Scho  'A'                          4:59.42   2  10   
     1) heckbert, blaire 8              2) moreno, christina 8            
     3) paolicelli, daniella 8          4) solojov, ana 6                 
  5 Good Shepherd Catholic School  'A'                5:23.00    5:04.90   1   8   
     1) Schendel, Heather 8             2) Robinson, Hanna 6              
     3) Hatton, Rachel 6                4) Pilip, Christina 8             
  6 St. Charles Borromeo Catholic  'A'                           5:06.18   2   6   
     1) Sheaf, Brooke 8                 2) O'Grady, Meghan 8              
     3) Uvalle, Julia 8                 4) Luma, Danielle 8               
  7 St. Mary Magdalen Catholic Sch  'A'               5:10.18    5:13.21   1   4   
     1) Joyce, Katie 8                  2) Hedrick, Sydney 8              
     3) Devaney, Madison 7              4) Laurita, Gabby 7               
  8 St. James Cathedral School  'A'                   5:17.00    5:16.51   1   2   
     1) Anderson, Jordan 7              2) Dann, Riley 7                  
     3) Higgins, Sara 8                 4) Tilley, Adeleine 7             
  9 Holy Family Catholic School  'A'                  5:44.00    5:23.55   1 
     1) Popper, Clara 6                 2) Asquino, Rebekah 6             
     3) Gravitte, Molly 7               4) Davis, Isabel 7                
 10 St. Andrew Catholic School  'A'                              5:42.56   2 
     1) Freeman, Jessica 7              2) Maddox, Taylor 6               
     3) Resendiz, Jocelyn 6             4) Roberts, Ashley 6              
 11 Holy Redeemer Catholic School  'A'                           5:48.35   2 
     1) Deer, Emma 8                    2) Gomez, Kirsten 8               
     3) Phan, Tao 8                     4) Hernandez, Luna 7              
 12 St. Thomas Aquinas Catholic Sc  'A'               5:45.00    5:50.07   1 
     1) Grace, Maria 8                  2) Hilton, Allison 8              
     3) Scott, Kayla 8                  4) Zak, Anna 8                    
 
Event 56  Boys 4x400 Meter Relay 8th Grade
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Holy Family Catholic School  'A'                  4:26.00    4:04.76   1  20   
     1) Abreu, Emil 8                   2) Cattoor, Hunter 8              
     3) Stanfield, Christian 8          4) Goodyear, Cj 8                 
  2 St. James Cathedral School  'A'                   4:25.00    4:15.47   1  16   
     1) Metcalf, Luke 8                 2) Newsome, Grant 8               
     3) Sandargas, Rob 8                4) Sawyer, Cael 8                 
  3 Good Shepherd Catholic School  'A'                4:40.25    4:18.09   1  12   
     1) Hartmann, Jess 8                2) Urdaneta, Chris 8              
     3) Tomey, Patrick 8                4) Sweeney, Christian 8           
  4 All Souls Catholic School  'A'                    4:28.00    4:20.27   1  10   
     1) Gorospe, Nicholas 8             2) Colon, Matthew 8               
     3) Pisarik, Cole 8                 4) Patrick, Matthew 8             
  5 St. Margaret Mary Catholic Sch  'A'                          4:32.04   2   8   
     1) Crowe, Hunter 6                 2) Bonin, Wes 6                   
     3) Langley, Jake 8                 4) Pickering, Nathan 8            
  6 Annunciation Catholic Academy  'A'                4:33.00    4:38.06   1   6   
     1) Kelly, Ryan 8                   2) Omalley, Colin 6               
     3) Solby, Grant 8                  4) Williamson, Jack 8             
  7 St. Charles Borromeo Catholic  'A'                           4:44.35   2   4   
     1) Henke, Alex 8                   2) Tapia, Normandi 8              
     3) Stugeon, Connor 8               4) Sakulidis, Kristian 7          
  8 St. John Vianney Catholic Scho  'A'                          4:59.51   2   2   
     1) bonham, trey 6                  2) fries, christian 8             
     3) homan, bryce 8                  4) sy, liam 7                     
  9 St. Mary Magdalen Catholic Sch  'A'               4:53.56    5:04.64   1 
     1) Scherr, Blake 8                 2) DiLella, Matthew 8             
     3) Flatch, Daniel 6                4) Gardner, Daniel 8              
 10 St. Andrew Catholic School  'A'                   5:05.00    5:10.25   1 
     1) Bresnahan, Tim 8                2) Freeman, Jacob 7               
     3) Isaac, Francois 7               4) Lee, Thanh 7                   
 11 St. Thomas Aquinas Catholic Sc  'A'               5:59.00    5:16.59   1 
     1) Wolff, John 6                   2) Sanchez, Omar 8                
     3) Rivera, Julio 6                 4) Borrero, Javier 8              
                      
                       Team Rankings - Through Event 56                        
 
                              Female Team Scores                               
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 St. Margaret Mary Catholic Sch     MMAR            218  
                2 All Souls Catholic School          ALSC            161  
                2 Annunciation Catholic Academy      ANNC            161  
                4 Good Shepherd Catholic School      GSCS            133  
                5 St. James Cathedral School         SJCS            114  
                6 Holy Family Catholic School        HFCS             91  
                7 St. Andrew Catholic School         SACS             83  
                8 St. Mary Magdalen Catholic Sch     MMAG             81  
                8 St. John Vianney Catholic Scho     SJVC             81  
               10 St. Charles Borromeo Catholic      SCBC             55  
               11 Holy Redeemer Catholic School      HRCS             40  
               12 St. Thomas Aquinas Catholic Sc     STAC             30  
 
                               Male Team Scores                                
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Holy Family Catholic School        HFCS            187  
                2 St. James Cathedral School         SJCS            177  
                3 Good Shepherd Catholic School      GSCS            171  
                4 Annunciation Catholic Academy      ANNC            154  
                5 All Souls Catholic School          ALSC            144  
                6 St. Andrew Catholic School         SACS            105  
                7 St. Mary Magdalen Catholic Sch     MMAG             83  
                8 St. Margaret Mary Catholic Sch     MMAR             80  
                9 St. Charles Borromeo Catholic      SCBC             68  
               10 St. John Vianney Catholic Scho     SJVC             39  
               11 St. Thomas Aquinas Catholic Sc     STAC             37  
               12 Holy Redeemer Catholic School      HRCS              3  
 
                             Combined Team Scores                              
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Annunciation Catholic Academy      ANNC            315  
                2 All Souls Catholic School          ALSC            305  
                3 Good Shepherd Catholic School      GSCS            304  
                4 St. Margaret Mary Catholic Sch     MMAR            298  
                5 St. James Cathedral School         SJCS            291  
                6 Holy Family Catholic School        HFCS            278  
                7 St. Andrew Catholic School         SACS            188  
                8 St. Mary Magdalen Catholic Sch     MMAG            164  
                9 St. Charles Borromeo Catholic      SCBC            123  
               10 St. John Vianney Catholic Scho     SJVC            120  
               11 St. Thomas Aquinas Catholic Sc     STAC             67  
               12 Holy Redeemer Catholic School      HRCS             43


			


			

			
			
			

			
			
		

MF-Athletic