FHSAA 2AD9 @ Frostproof 2016

 

Licensed to Elite Timing & Event Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/21/2016 07:47 PM
                      FHSAA 2AD9 Championship - 4/21/2016                      
                              www.elitetiming.net                              
                                 Forstproof HS                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash 2A Varsity
=================================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Walker, Maiah             10 Lake Wales H           12.10      12.71Q  NWI  1 
  2 Thompson, Miracle         12 Hardee HS              13.35      13.17Q  NWI  3 
  3 Williams, Quiahja         12 Lake Placid            12.81      13.19Q  NWI  2 
  4 Dupuiz, Jt                12 Frostproof H           13.24      13.28q  NWI  1 
  5 Ligon, Tashana             9 DeSoto Count           12.97      13.36q  NWI  3 
  6 Richardson, Aleaha         9 DeSoto Count           13.10      13.42q  NWI  3 
  7 Stevenson, Tekaysha       12 McKeel Acade           13.34      13.54q  NWI  2 
  8 Greene, Jayla              6 Frostproof H           13.25      13.72q  NWI  2 
  9 Jenkins, Kaylee            8 McKeel Acade           13.37      13.74   NWI  3 
 10 Jackett, Jessica          10 Lake Wales H           13.17      13.80   NWI  2 
 11 St.Louis, Lousha          11 Hardee HS              14.00      13.95   NWI  1 
 12 Scarvers, Eniyah           9 Lake Wales H           14.12      14.04   NWI  3 
 13 Smith, Taytiana            7 Frostproof H                      14.27   NWI  3 
 14 Delhomme, Annetude        11 Hardee HS              13.84      14.32   NWI  2 
 15 Engle, Ashley              9 Lake Placid            14.22      14.55   NWI  1 
 16 Lama, Arianna              9 McKeel Acade           14.19      14.58   NWI  2 
 17 Montgomery, Precious      12 Lake Placid            14.34      14.81   NWI  3 
 18 Beck, Abbey                9 McKeel Acade           14.64      14.81   NWI  1 
 19 Lorraine, Janine          10 DeSoto Count           14.40      14.83   NWI  2 
 20 McCall, Hayleigh          10 DeSoto Count           14.95      15.31   NWI  1 
 21 holdman, shamari           9 Avon Park HS           15.42      16.12   NWI  1 
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash 2A Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Walker, Maiah             10 Lake Wales H           12.71      12.46   NWI  10   
  2 Thompson, Miracle         12 Hardee HS              13.17      12.98   NWI   8   
  3 Williams, Quiahja         12 Lake Placid            13.19      13.03   NWI   6   
  4 Dupuiz, Jt                12 Frostproof H           13.28      13.15   NWI   5   
  5 Ligon, Tashana             9 DeSoto Count           13.36      13.24   NWI   4   
  6 Richardson, Aleaha         9 DeSoto Count           13.42      13.61   NWI   3   
  7 Stevenson, Tekaysha       12 McKeel Acade           13.54      13.65   NWI   2   
  8 Greene, Jayla              6 Frostproof H           13.72      13.82   NWI   1   
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash 2A Varsity
=================================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Keyshawn           12 DeSoto Count           10.60      11.30Q  NWI  1 
  2 Bell, Bradley             12 Lake Placid            10.88      11.35Q  NWI  3 
  3 Braswell, Montrae         10 Avon Park HS           11.00      11.45Q  NWI  4 
  4 Roserie, Jaden            11 McKeel Acade           11.43      11.56Q  NWI  2 
  5 Satine, Moise             11 Avon Park HS           11.10      11.53q  NWI  3 
  6 Reed, JonSea              10 DeSoto Count           10.80      11.59q  NWI  2 
  7 Majeed, Mustafa           12 Lake Wales H           11.45      11.65q  NWI  1 
  8 Larkin, Corey             12 Frostproof H           11.40      11.65q  NWI  4 
  9 Beales, Christian         11 Lake Wales H           11.61      11.72   NWI  3 
 10 Hudson, Charles           10 Frostproof H           11.61      11.75   NWI  2 
 11 Salaam, Jeremiah          10 Frostproof H           12.08      11.82   NWI  1 
 12 McMahon, Deontae          10 Frostproof H           12.40      11.84   NWI  3 
 13 Abram, Nathan              9 McKeel Acade           11.99      11.98   NWI  3 
 14 Cruz, Tomas               12 DeSoto Count           12.64      12.02   NWI  3 
 15 Hillard, Neimiah           9 DeSoto Count           12.27      12.13   NWI  4 
 16 Jackson, Devin             9 Lake Placid            11.90      12.14   NWI  4 
 17 Metayer, Gloigens         10 Hardee HS              11.86      12.17   NWI  4 
 18 Edwards, Jauvone          10 McKeel Acade           12.56      12.30   NWI  4 
 19 Armstrong, Julian         12 Mulberry HS            12.18      12.40   NWI  4 
 20 DeLoera, Marco            12 Hardee HS              12.70      12.49   NWI  1 
 21 Rivers, Chauncey          12 Hardee HS              12.43      12.68   NWI  2 
 22 Boykin, DeAngelo           9 Tenoroc HS                        12.75   NWI  3 
 23 Lee, Sherry               11 Hardee HS              12.67      12.76   NWI  3 
 24 Roberts, Keith            10 Lake Placid            13.32      13.69   NWI  2 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash 2A Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Smith, Keyshawn           12 DeSoto Count           11.30      11.21   NWI  10   
  2 Bell, Bradley             12 Lake Placid            11.35      11.37   NWI   8   
  3 Satine, Moise             11 Avon Park HS           11.53      11.45   NWI   6   
  4 Braswell, Montrae         10 Avon Park HS           11.45      11.48   NWI   5   
  5 Roserie, Jaden            11 McKeel Acade           11.56      11.52   NWI   4   
  6 Reed, JonSea              10 DeSoto Count           11.59      11.53   NWI   3   
  7 Larkin, Corey             12 Frostproof H           11.65      12.00   NWI   2   
  8 Majeed, Mustafa           12 Lake Wales H           11.65      12.27   NWI   1   
 
Event 4  Boys 200 Meter Dash 2A Adaptive
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Holman, Zach               6 Frostproof H         1:07.34    1:02.16   NWI   5   
 
Event 5  Girls 200 Meter Dash 2A Varsity
=================================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Walker, Maiah             10 Lake Wales H           24.50      25.15Q  NWI  1 
  2 Thompson, Miracle         12 Hardee HS              26.91      26.92Q  NWI  3 
  3 Greene, Jayla              6 Frostproof H           27.34      27.47Q  NWI  2 
  4 Ford, Myah                10 Lake Wales H           27.76      27.44q  NWI  1 
  5 Stevenson, Tekaysha       12 McKeel Acade           27.58      27.60q  NWI  1 
  6 vassel, tajnay             9 Avon Park HS           29.91      28.23q  NWI  3 
  7 Jackett, Jessica          10 Lake Wales H           26.81      28.37q  NWI  3 
  8 Richardson, Aleaha         9 DeSoto Count           27.98      28.38q  NWI  2 
  9 Jenkins, Kaylee            8 McKeel Acade           28.36      28.68   NWI  3 
 10 Sample, Breanna           12 Tenoroc HS             28.20      28.77   NWI  3 
 11 St.Louis, Lousha          11 Hardee HS              28.93      28.90   NWI  1 
 12 Delhomme, Annetude        11 Hardee HS              29.27      29.45   NWI  2 
 13 Hatcher, Tigeona          10 DeSoto Count           30.06      29.66   NWI  3 
 14 Engle, Ashley              9 Lake Placid            29.89      30.21   NWI  3 
 15 Lorraine, Janine          10 DeSoto Count           30.90      30.64   NWI  1 
 16 Lama, Arianna              9 McKeel Acade           29.43      30.64   NWI  2 
 17 McCall, Hayleigh          10 DeSoto Count           31.59      31.54   NWI  2 
 18 McCloud, Daisha            8 McKeel Acade           32.33      32.59   NWI  3 
 19 Gonzalez, Daniela         11 Lake Placid            34.04      35.17   NWI  1 
 20 holdman, shamari           9 Avon Park HS           33.18      35.67   NWI  2 
 
Event 5  Girls 200 Meter Dash 2A Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Walker, Maiah             10 Lake Wales H           25.15      24.89   NWI  10   
  2 Thompson, Miracle         12 Hardee HS              26.92      27.06   NWI   8   
  3 Ford, Myah                10 Lake Wales H           27.44      27.95   NWI   6   
  4 vassel, tajnay             9 Avon Park HS           28.23      28.07   NWI   5   
  5 Jackett, Jessica          10 Lake Wales H           28.37      28.13   NWI   4   
  6 Richardson, Aleaha         9 DeSoto Count           28.38      28.42   NWI   3   
  7 Stevenson, Tekaysha       12 McKeel Acade           27.60      28.43   NWI   2   
  8 Greene, Jayla              6 Frostproof H           27.47      29.13   NWI   1   
 
Event 6  Boys 200 Meter Dash 2A Varsity
=================================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Keyshawn           12 DeSoto Count           22.22      22.97Q  NWI  1 
  2 Grant, Dalvin             12 Lake Wales H           23.67      23.25Q  NWI  2 
  3 Reed, JonSea              10 DeSoto Count           24.43      23.43Q  NWI  4 
  4 Satine, Moise             11 Avon Park HS           23.09      23.63Q  NWI  3 
  5 Snell, Cavaris            11 Hardee HS              23.69      23.36q  NWI  1 
  6 Cooper, Elijah            10 Mulberry HS            23.88      23.45q  NWI  2 
  7 Roserie, Jaden            11 McKeel Acade           22.98      23.60q  NWI  2 
  8 Salaam, Jeremiah          10 Frostproof H           24.05      23.65q  NWI  4 
  9 Beales, Christian         11 Lake Wales H           24.02      23.69   NWI  3 
 10 McMahon, Deontae          10 Frostproof H           24.29      23.84   NWI  1 
 11 Shields, Alex             12 Hardee HS              23.99      24.01   NWI  4 
 12 Lawson, Devonte           12 Tenoroc HS             23.65      24.05   NWI  3 
 13 Abram, Nathan              9 McKeel Acade           23.78      24.21   NWI  1 
 14 Hillard, Neimiah           9 DeSoto Count           24.94      24.31   NWI  2 
 15 Majeed, Mustafa           12 Lake Wales H           23.46      24.82   NWI  4 
 16 Kimbrough, Jaquavious     11 Hardee HS              25.07      24.97   NWI  3 
 17 Jackson, Devin             9 Lake Placid            25.38      25.11   NWI  4 
 18 Armstrong, Julian         12 Mulberry HS            23.27      25.34   NWI  4 
 19 Lee, Sherry               11 Hardee HS              25.60      25.93   NWI  2 
 20 Montina, Nicholas         11 Tenoroc HS             26.56      27.47   NWI  1 
 21 Giacin, Michael           10 Lake Placid            28.88      29.13   NWI  2 
 22 Hawthorne, Samuel         11 Lake Placid            27.13      30.57   NWI  3 
 23 Waldon, Taijour           10 Tenoroc HS             24.24      34.77   NWI  4 
 -- Larkin, Corey             12 Frostproof H           23.90        DNF   NWI  3 
 
Event 6  Boys 200 Meter Dash 2A Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Smith, Keyshawn           12 DeSoto Count           22.97      22.83   NWI  10   
  2 Grant, Dalvin             12 Lake Wales H           23.25      23.16   NWI   8   
  3 Snell, Cavaris            11 Hardee HS              23.36      23.67   NWI   6   
  4 Roserie, Jaden            11 McKeel Acade           23.60      24.01   NWI   5   
  5 Salaam, Jeremiah          10 Frostproof H           23.65      25.05   NWI   4   
  6 Satine, Moise             11 Avon Park HS           23.63      25.99   NWI   3   
  7 Reed, JonSea              10 DeSoto Count           23.43      28.77   NWI   2   
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash 2A Varsity
============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Walker, Maiah             10 Lake Wales H           55.79      57.07Q  1 
  2 Ford, Myah                10 Lake Wales H                    1:01.21Q  3 
  3 Collins, Earlnajah        10 Avon Park HS         1:03.79    1:03.35Q  4 
  4 Medina, Marelyn            9 DeSoto Count                    1:08.11Q  2 
  5 Fullerd, Keyanessaha      12 Avon Park HS         1:03.04    1:01.29q  3 
  6 Richardson, Aleaha         9 DeSoto Count         1:06.98    1:05.23q  3 
  7 Greene, Jayla              6 Frostproof H         1:03.05    1:07.26q  4 
  8 Marchelletta, Hope         9 McKeel Acade         1:08.93    1:08.45q  1 
  9 spry, temiko               9 Avon Park HS         1:09.86    1:11.16   1 
 10 Wesley, Yazasha           10 DeSoto Count         1:12.07    1:12.70   4 
 11 Molina, Veronica          10 Hardee HS            1:17.34    1:15.64   2 
 12 Villa, Ana                10 Hardee HS            1:15.07    1:16.46   1 
 13 Ryan, Grace                8 McKeel Acade         1:14.57    1:16.67   2 
 14 Carbajal, Yolanda         11 Hardee HS            1:22.16    1:20.37   4 
 15 smith, abby               10 Avon Park HS         1:21.33    1:20.99   2 
 16 Sanchez, Selena           11 Lake Placid          1:21.99    1:23.20   4 
 17 Hester, Angela             9 Mulberry HS          1:10.00    1:24.77   3 
 18 Aviles, Sofia             11 Lake Placid          1:35.38    1:33.95   2 
 -- McCloud, Daisha            8 McKeel Acade         1:17.00        DNF   4 
 -- Outing, Aaliyah            8 Frostproof H                        DNF   1 
 -- Gardner, Skyler            9 McKeel Acade         1:13.79        DNF   3 
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash 2A Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Walker, Maiah             10 Lake Wales H           57.07      55.30   10   
  2 Collins, Earlnajah        10 Avon Park HS         1:03.35    1:03.22    8   
  3 Ford, Myah                10 Lake Wales H         1:01.21    1:03.71    6   
  4 Fullerd, Keyanessaha      12 Avon Park HS         1:01.29    1:04.62    5   
  5 Medina, Marelyn            9 DeSoto Count         1:08.11    1:07.40    4   
  6 Richardson, Aleaha         9 DeSoto Count         1:05.23    1:11.65    3   
  7 Greene, Jayla              6 Frostproof H         1:07.26    1:18.93    2   
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash 2A Varsity
============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Waldon, Taijour           10 Tenoroc HS             51.92      52.67Q  1 
  2 Peralta, Jonathan         12 Lake Wales H           52.87      53.40Q  3 
  3 Borders, Eric             12 Lake Wales H           53.63      53.95Q  4 
  4 Grant, Dalvin             12 Lake Wales H           52.76      55.16Q  2 
  5 Garcia, Antonio            9 Frostproof H           55.84      53.85q  1 
  6 Hinojosa, Tomas           11 Hardee HS                         54.15q  1 
  7 Youte, Djes               12 Hardee HS              56.90      54.50q  3 
  8 Cruz, Tomas               12 DeSoto Count           54.83      54.82q  1 
  9 DeLoera, Marco            12 Hardee HS              56.90      55.15   4 
 10 Bunnell, Cole             11 Lake Placid            58.67      57.90   3 
 11 Boykin, Randall           10 Tenoroc HS             58.05      58.39   2 
 12 Psaras, Johnathan         12 Lake Placid            57.28      58.60   4 
 13 Brown, Sidney             11 Frostproof H         1:03.87      59.51   3 
 14 Wilson, Ben               10 McKeel Acade         1:00.79    1:00.61   2 
 15 Greene, Ricardo            9 Frostproof H           57.90    1:01.19   4 
 16 Brady, Caleb              11 McKeel Acade           57.29    1:01.51   3 
 17 Brown, Seth               10 McKeel Acade           59.67    1:01.62   1 
 18 Martin, Joshua            10 Lake Placid            58.88    1:01.69   2 
 19 Oquendo, Elijah            9 Tenoroc HS                      1:06.21   3 
 20 Dykhuizen, Hamilton        9 McKeel Acade         1:03.00    1:12.06   4 
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash 2A Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Borders, Eric             12 Lake Wales H           53.95      52.48   10   
  2 Peralta, Jonathan         12 Lake Wales H           53.40      52.95    8   
  3 Waldon, Taijour           10 Tenoroc HS             52.67      53.59    6   
  4 Hinojosa, Tomas           11 Hardee HS              54.15      53.83    5   
  5 Cruz, Tomas               12 DeSoto Count           54.82      55.04    4   
  6 Garcia, Antonio            9 Frostproof H           53.85      55.74    3   
  7 Youte, Djes               12 Hardee HS              54.50      56.00    2   
 
Event 9  Girls 100 Meter Hurdles 2A Varsity
=================================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Faulk, Antoinette         12 Hardee HS              16.45      16.36Q  NWI  1 
  2 Williams, Raven           12 McKeel Acade           17.16      17.02Q  NWI  2 
  3 Salaam, Atiya             10 Hardee HS              17.23      17.12q  NWI  2 
  4 Kinchen, Allison          12 Lake Placid            18.79      18.56q  NWI  1 
  5 Luther, Shaterrica        11 DeSoto Count           19.40      18.99q  NWI  1 
  6 wright, essence           10 Avon Park HS           19.82      19.41q  NWI  2 
  7 Cordero, Carmen            9 DeSoto Count           20.26      20.28q  NWI  1 
  8 Ambrocio, Arianna          9 Lake Wales H           20.48      20.30q  NWI  2 
  9 Crews, Cierra             11 DeSoto Count           19.90      20.71   NWI  2 
 10 hutchins, tammy           11 Avon Park HS           20.47      20.79   NWI  1 
 11 Smeal, Ashlyn              8 Frostproof H           21.47      20.99   NWI  1 
 12 Salfa, Danielle            9 Lake Wales H           21.20      21.91   NWI  1 
 13 Graham, Brooklyn          11 Hardee HS              21.87      22.55   NWI  2 
 14 Smeal, Allison             8 Frostproof H           22.73      22.82   NWI  2 
 15 Ridley, MaQuela            9 DeSoto Count           25.32      24.46   NWI  1 
 
Event 9  Girls 100 Meter Hurdles 2A Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Faulk, Antoinette         12 Hardee HS              16.36      16.37   NWI  10   
  2 Salaam, Atiya             10 Hardee HS              17.12      16.77   NWI   8   
  3 Williams, Raven           12 McKeel Acade           17.02      17.21   NWI   6   
  4 Kinchen, Allison          12 Lake Placid            18.56      18.43   NWI   5   
  5 wright, essence           10 Avon Park HS           19.41      18.84   NWI   4   
  6 Luther, Shaterrica        11 DeSoto Count           18.99      19.16   NWI   3   
  7 Cordero, Carmen            9 DeSoto Count           20.28      19.98   NWI   2   
  8 Ambrocio, Arianna          9 Lake Wales H           20.30      20.07   NWI   1   
 
Event 10  Boys 110 Meter Hurdles 2A Varsity
=================================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Majeed, Mustafa           12 Lake Wales H           16.12      16.38Q  NWI  1 
  2 Elrod, Semaj              10 DeSoto Count           16.68      17.51Q  NWI  2 
  3 Major, Michael            12 Hardee HS              17.63      17.46q  NWI  1 
  4 Polk, Antonio             10 DeSoto Count           17.21      17.75q  NWI  1 
  5 Perrin, Josh              11 Hardee HS              18.69      18.09q  NWI  2 
  6 Alejo, Miguel             12 DeSoto Count           18.79      18.52q  NWI  2 
  7 Louis, Samuel              9 Hardee HS              20.45      18.70q  NWI  2 
  8 Cuevas, Luis              10 Lake Wales H           20.32      20.15q  NWI  1 
  9 Lay, Keagan               10 McKeel Acade           21.32      23.36   NWI  2 
 10 Hawthorne, Samuel         11 Lake Placid            23.93      25.25   NWI  1 
 
Event 10  Boys 110 Meter Hurdles 2A Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Majeed, Mustafa           12 Lake Wales H           16.38      15.39   NWI  10   
  2 Elrod, Semaj              10 DeSoto Count           17.51      15.86   NWI   8   
  3 Polk, Antonio             10 DeSoto Count           17.75      16.06   NWI   6   
  4 Major, Michael            12 Hardee HS              17.46      16.51   NWI   5   
  5 Perrin, Josh              11 Hardee HS              18.09      17.23   NWI   4   
  6 Louis, Samuel              9 Hardee HS              18.70      18.33   NWI   3   
  7 Alejo, Miguel             12 DeSoto Count           18.52      18.43   NWI   2   
  8 Cuevas, Luis              10 Lake Wales H           20.15      19.64   NWI   1   
 
Event 11  Girls 300 Meter Hurdles 2A Varsity
============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Faulk, Antoinette         12 Hardee HS              49.17      49.55Q  1 
  2 Kinchen, Allison          12 Lake Placid            51.34      50.09Q  3 
  3 Luther, Shaterrica        11 DeSoto Count           53.78      51.98Q  2 
  4 Salaam, Atiya             10 Hardee HS              51.86      50.66q  3 
  5 Polingo, Alexandria       10 Tenoroc HS             50.80      51.82q  1 
  6 wright, essence           10 Avon Park HS           57.51      55.23q  3 
  7 Ambrocio, Arianna          9 Lake Wales H           54.84      55.59q  1 
  8 Salfa, Danielle            9 Lake Wales H           58.01      56.29q  2 
  9 St. Fort, Rachel           9 Hardee HS              56.83      56.56   2 
 10 Williams, Jasniqua        12 Mulberry HS            56.88      56.72   3 
 11 LeBlanc, Kathrryn         11 Lake Placid            55.82      57.68   1 
 12 Cisneros, Mercades        10 Hardee HS            1:01.40    1:00.28   2 
 13 Cordero, Carmen            9 DeSoto Count         1:00.80    1:00.46   1 
 14 Ridley, MaQuela            9 DeSoto Count         1:02.71    1:00.71   3 
 15 Smeal, Ashlyn              8 Frostproof H           58.62    1:01.51   1 
 16 Smeal, Allison             8 Frostproof H         1:01.57    1:01.61   3 
 17 Crews, Cierra             11 DeSoto Count         1:02.94    1:03.77   2 
 
Event 11  Girls 300 Meter Hurdles 2A Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Faulk, Antoinette         12 Hardee HS              49.55      49.10   10   
  2 Kinchen, Allison          12 Lake Placid            50.09      50.68    8   
  3 Salaam, Atiya             10 Hardee HS              50.66      50.73    6   
  4 Luther, Shaterrica        11 DeSoto Count           51.98      51.04    5   
  5 Polingo, Alexandria       10 Tenoroc HS             51.82      51.07    4   
  6 wright, essence           10 Avon Park HS           55.23      55.55    3   
  7 Ambrocio, Arianna          9 Lake Wales H           55.59      57.54    2   
  8 Salfa, Danielle            9 Lake Wales H           56.29      57.61    1   
 
Event 12  Boys 300 Meter Hurdles 2A Varsity
============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Elrod, Semaj              10 DeSoto Count           44.43      44.31Q  1 
  2 Polk, Antonio             10 DeSoto Count           45.05      44.39Q  2 
  3 Perrin, Josh              11 Hardee HS              45.96      44.71q  2 
  4 Alejo, Miguel             12 DeSoto Count           45.06      45.08q  1 
  5 Alleva, Wyland             9 McKeel Acade           44.45      45.78q  2 
  6 Dudgeon, Anthony           9 Lake Wales H           45.92      46.15q  1 
  7 Major, Michael            12 Hardee HS              46.32      48.25q  2 
  8 Louis, Samuel              9 Hardee HS              49.06      49.08q  1 
  9 Lay, Keagan               10 McKeel Acade           52.59      50.97   1 
 10 Cuevas, Luis              10 Lake Wales H           50.15      51.02   1 
 11 Surrency, Nate            10 McKeel Acade           57.34      54.44   2 
 12 Goins, Trace               9 Lake Placid            56.63      54.74   1 
 13 Gloria, Omar              10 Lake Placid          1:04.08    1:03.65   2 
 
Event 12  Boys 300 Meter Hurdles 2A Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Polk, Antonio             10 DeSoto Count           44.39      43.04   10   
  2 Perrin, Josh              11 Hardee HS              44.71      44.43    8   
  3 Elrod, Semaj              10 DeSoto Count           44.31      44.52    6   
  4 Dudgeon, Anthony           9 Lake Wales H           46.15      44.67    5   
  5 Alejo, Miguel             12 DeSoto Count           45.08      45.54    4   
  6 Alleva, Wyland             9 McKeel Acade           45.78      47.04    3   
  7 Louis, Samuel              9 Hardee HS              49.08      47.74    2   
  8 Major, Michael            12 Hardee HS              48.25      48.37    1   
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay 2A Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frostproof HS                                       52.07      51.20   10   
     1) Metheney, Mary 10               2) Dupuiz, Jt 12                  
     3) Greene, Jayla 6                 4) Smith, Taytiana 7              
  2 DeSoto County HS                                    52.72      51.60    8   
     1) Richardson, Aleaha 9            2) Ligon, Tashana 9               
     3) Nicklow, Shakeirra 11           4) Lorraine, Janine 10            
  3 Avon Park HS                                        51.05      52.08    6   
     1) spry, temiko 9                  2) vassel, tajnay 9               
     3) Collins, Earlnajah 10           4) Fullerd, Keyanessaha 12        
  4 Lake Wales HS                                       51.16      52.51    5   
     1) Scarvers, Eniyah 9              2) Ford, Myah 10                  
     3) Jackett, Jessica 10             4) Ambrocio, Arianna 9            
  5 Hardee HS                                           52.50      52.67    4   
     1) Thompson, Miracle 12            2) St.Louis, Lousha 11            
     3) Charles, Jesula 10              4) Delhomme, Annetude 11          
  6 Lake Placid HS                                      54.63      54.13    3   
     1) Kinchen, Allison 12             2) Engle, Ashley 9                
     3) Montgomery, Precious 12         4) Williams, Quiahja 12           
  7 McKeel Academy                                      54.78      56.65    2   
     1) Jenkins, Kaylee 8               2) McCloud, Daisha 8              
     3) Beck, Abbey 9                   4) Lama, Arianna 9                
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay 2A Varsity
============================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 DeSoto County HS                                    45.85      43.62Q  1 
     1) Reed, JonSea 10                 2) Smith, Keyshawn 12             
     3) Cruz, Tomas 12                  4) Blackwood, Caleb 11            
  2 Hardee HS                                           45.10      44.61Q  2 
     1) Snell, Cavaris 11               2) Metayer, Gloigens 10           
     3) Hinojosa, Tomas 11              4) Shields, Alex 12               
  3 Lake Wales HS                                       44.17      43.68q  1 
     1) Dunn, Joshua 12                 2) Grant, Dalvin 12               
     3) Beales, Christian 11            4) Majeed, Mustafa 12             
  4 Avon Park HS                                        45.86      44.47q  1 
     1) Satine, Moise 11                2) Buckner, Warren 11             
     3) Braswell, Montrae 10            4) Beck, James 10                 
  5 Frostproof HS                                                  45.00q  1 
     1) McMath, Abdul 9                 2) Larkin, Corey 12               
     3) Salaam, Jeremiah 10             4) Hudson, Charles 10             
  6 Mulberry HS                                         45.81      45.34q  2 
     1) Devine, Jordan 12               2) Armstrong, Julian 12           
     3) Gibson, John-Kevin 12           4) Cooper, Elijah 10              
  7 McKeel Academy                                      48.37      45.40q  1 
     1) Edwards, Jauvone 10             2) Abram, Nathan 9                
     3) Alleva, Wyland 9                4) Roserie, Jaden 11              
  8 Tenoroc HS                                          46.70      46.68q  2 
     1) Lawson, Devonte 12              2) Waldon, Taijour 10             
     3) Montina, Nicholas 11            4) Martinez, Luis 11              
  9 Lake Placid HS                                      48.02      47.59   2 
     1) Bell, Bradley 12                2) Graham, Malik 12               
     3) Hawthorne, Samuel 11            4) Jackson, Devin 9               
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay 2A Varsity
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 DeSoto County HS                                    43.62      43.71   10   
     1) Reed, JonSea 10                 2) Smith, Keyshawn 12             
     3) Cruz, Tomas 12                  4) Blackwood, Caleb 11            
  2 Lake Wales HS                                       43.68      44.37    8   
     1) Dunn, Joshua 12                 2) Grant, Dalvin 12               
     3) Beales, Christian 11            4) Majeed, Mustafa 12             
  3 Avon Park HS                                        44.47      44.49    6   
     1) Satine, Moise 11                2) Buckner, Warren 11             
     3) Braswell, Montrae 10            4) Beck, James 10                 
  4 Hardee HS                                           44.61      44.50    5   
     1) Snell, Cavaris 11               2) Metayer, Gloigens 10           
     3) Hinojosa, Tomas 11              4) Shields, Alex 12               
  5 Frostproof HS                                       45.00      44.55    4   
     1) McMath, Abdul 9                 2) Larkin, Corey 12               
     3) Salaam, Jeremiah 10             4) Hudson, Charles 10             
  6 Mulberry HS                                         45.34      45.10    3   
     1) Devine, Jordan 12               2) Armstrong, Julian 12           
     3) Gibson, John-Kevin 12           4) Cooper, Elijah 10              
  7 McKeel Academy                                      45.40      46.69    2   
     1) Edwards, Jauvone 10             2) Abram, Nathan 9                
     3) Alleva, Wyland 9                4) Roserie, Jaden 11              
  8 Tenoroc HS                                          46.68      48.28    1   
     1) Lawson, Devonte 12              2) Waldon, Taijour 10             
     3) Montina, Nicholas 11            4) Martinez, Luis 11              
 
Event 15  Girls 4x400 Meter Relay 2A Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DeSoto County HS                                  4:51.20    4:36.09   10   
     1) Wesley, Yazasha 10              2) Crowell, Tylia 10              
     3) Nicklow, Shakeirra 11           4) Medina, Marelyn 9              
  2 Hardee HS                                         4:36.00    4:39.39    8   
     1) Salaam, Atiya 10                2) Resendez, Raquel 10            
     3) Charles, Jesula 10              4) Faulk, Antoinette 12           
  3 Lake Wales HS                                     4:09.50    4:43.00    6   
     1) Ford, Myah 10                   2) Scarvers, Eniyah 9             
     3) Jackett, Jessica 10             4) Ambrocio, Arianna 9            
  4 McKeel Academy                                    4:33.06    4:57.24    5   
     1) Beck, Abbey 9                   2) Ryan, Grace 8                  
     3) Gardner, Skyler 9               4) Marchelletta, Hope 9           
  5 Lake Placid HS                                    5:11.15    4:57.85    4   
     1) Gonzalez, Daniela 11            2) Sanchez, Selena 11             
     3) LeBlanc, Kathrryn 11            4) Cortes, Yadira 12              
  6 Frostproof HS                                     4:39.25    4:59.76    3   
     1) Rybinski, Gabriella 7           2) Brown, Lauren 8                
     3) Outing, Aaliyah 8               4) Smith, Taytiana 7              
 -- Avon Park HS                                      4:41.00        DNF  
     1) spry, temiko 9                  2) vassel, tajnay 9               
     3) Collins, Earlnajah 10           4) Fullerd, Keyanessaha 12        
 
Event 16  Boys 4x400 Meter Relay 2A Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lake Wales HS                                     3:32.31    3:36.20   10   
     1) Borders, Eric 12                2) Grant, Dalvin 12               
     3) Peralta, Jonathan 12            4) Luceny, Jean 10                
  2 Hardee HS                                         3:40.71    3:41.60    8   
     1) Shields, Alex 12                2) DeLoera, Marco 12              
     3) Faulk, Trey 12                  4) Hinojosa, Tomas 11             
  3 Frostproof HS                                     3:41.57    3:45.60    6   
     1) Salaam, Jeremiah 10             2) Garcia, Antonio 9              
     3) Gonzalez, Tyler 11              4) Greene, Ricardo 9              
  4 DeSoto County HS                                  3:46.00    3:47.10    5   
     1) Fudge, Quay 12                  2) Polk, Antonio 10               
     3) Cruz, Tomas 12                  4) Blackwood, Caleb 11            
  5 Mulberry HS                                       3:45.00    3:54.30    4   
  6 Lake Placid HS                                    3:54.16    3:56.20    3   
     1) Graham, Malik 12                2) Psaras, Johnathan 12           
     3) Martin, Joshua 10               4) Bunnell, Cole 11               
  7 McKeel Academy                                    3:54.60    4:02.60    2   
     1) Ryan, Austin 11                 2) Brady, Caleb 11                
     3) Williams, Kendal 11             4) Serrano, Sammy 10              
 
Event 17  Girls 4x800 Meter Relay 2A Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frostproof HS                                    11:09.66   11:10.11   10   
     1) Aguilar, Isabel 9               2) Gomez, Cristal 6               
     3) Rybinski, Gabriella 7           4) Perez, Gisel 7                 
  2 Hardee HS                                        11:53.40   11:26.73    8   
     1) Miramontes, Brenda 12           2) Hernandez, Cynthia 11          
     3) Resendez, Raquel 10             4) Munoz, Maria 12                
  3 McKeel Academy                                   11:07.28   11:40.69    6   
     1) Moerschbacher, Katie 9          2) Rogers, Heather 11             
     3) Marchelletta, Hope 9            4) Gardner, Skyler 9              
  4 Lake Placid HS                                   13:16.14   12:28.57    5   
     1) Gonzalez, Daniela 11            2) Gloria, Maria 11               
     3) Berenson, Emily 9               4) Birchfield, Gloria 10          
  5 Mulberry HS                                      13:56.09   12:42.46    4   
     1) Marrero, Loreine 9              2) Leon, Jasmin 12                
     3) Kelley, Morgan 9                4) Flores, Maria 12               
 
Event 18  Boys 4x800 Meter Relay 2A Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McKeel Academy                                    9:00.62    8:51.87   10   
     1) Ryan, Austin 11                 2) Serrano, Sammy 10              
     3) Gardner, Mathias 11             4) Williams, Kendal 11            
  2 Hardee HS                                         9:15.46    9:02.12    8   
     1) Lopez, Eduardo 12               2) Cintron, David 10              
     3) Chavez, Alexis 12               4) Smith, Austin 10               
  3 Avon Park HS                                      9:42.11    9:12.87    6   
     1) Kiker, Tristan 12               2) Christian, Sean 10             
     3) Grant, Antonio 10               4) Springsteen, Aaron 10          
  4 Lake Placid HS                                    9:49.82    9:13.63    5   
     1) Sigrist, Luke 10                2) Hillier, Dalton 12             
     3) Graham, Malik 12                4) Psaras, Johnathan 12           
  5 Mulberry HS                                       9:59.93    9:52.26    4   
     1) Armstrong, Julian 12            2) Cornett, Mark 10               
     3) Devine, Jordan 12               4) Gibson, John-Kevin 12          
  6 Frostproof HS                                    10:01.10   10:16.53    3   
     1) Chavez, Jorge 7                 2) Gilbreath, Cole 8              
     3) Gilbreath, Nick 8               4) Mejia, Luis 11                 
  7 Lake Wales HS                                               11:15.27    2   
     1) Cortes, Isaias 11               2) Willis, Caleb 10               
     3) Nelson, Scott 10                4) Cuevas, Luis 10                
 
Event 20  Boys 800 Meter Run 2A Adaptive
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holman, Zach               6 Frostproof H         4:28.32    4:18.32    5   
 
Event 21  Girls 800 Meter Run 2A Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gomez, Cristal             6 Frostproof H         2:37.55    2:38.43   10   
  2 Rybinski, Gabriella        7 Frostproof H         2:38.04    2:39.78    8   
  3 Marrero, Loreine           9 Mulberry HS          2:43.35    2:43.42    6   
  4 Aguilar, Isabel            9 Frostproof H         2:41.27    2:47.44    5   
  5 Miramontes, Brenda        12 Hardee HS            2:39.17    2:48.43    4   
  6 Medina, Marelyn            9 DeSoto Count         2:46.55    2:50.49    3   
  7 Resendez, Raquel          10 Hardee HS            2:47.79    2:53.90    2   
  8 Munoz, Maria              12 Hardee HS            2:45.13    2:56.73    1   
  9 Castro, Kaylyn            11 DeSoto Count         3:00.60    3:00.32  
 10 Waller, Jameson            9 Lake Placid          3:04.25    3:10.30  
 11 Henrikson, Ashton         11 McKeel Acade         2:37.21    3:14.03  
 12 Hernandez, Cynthia        11 Hardee HS            3:05.58    3:15.18  
 13 Espino, Irene              9 DeSoto Count         3:09.87    3:15.70  
 14 jackson, camyrn           10 Avon Park HS         4:00.00    3:18.97  
 15 Bustos, Miranda            9 Avon Park HS         3:28.78    3:26.88  
 16 Leon, Jessica             11 Lake Placid          3:42.07    3:44.94  
 17 Walker, Aleah              9 Lake Placid          3:47.94    3:53.72  
 18 Mendoza, Stephanie        10 Lake Wales H         3:37.85    3:53.96  
 
Event 22  Boys 800 Meter Run 2A Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gomez, Antonio            10 Frostproof H         2:01.99    2:01.42   2  10   
  2 Branch, Dylan              9 Avon Park HS         2:08.04    2:05.57   2   8   
  3 Peralta, Jonathan         12 Lake Wales H         2:03.38    2:07.63   2   6   
  4 Ryan, Austin              11 McKeel Acade         2:06.90    2:11.39   2   5   
  5 Williams, Kendal          11 McKeel Acade         2:15.54    2:13.23   2   4   
  6 Gibson, John-Kevin        12 Mulberry HS          2:10.24    2:13.48   2   3   
  7 Smith, Austin             10 Hardee HS            2:13.60    2:13.81   2   2   
  8 Grant, Antonio            10 Avon Park HS         2:21.39    2:15.18   1   1   
  9 Graham, Malik             12 Lake Placid          2:21.10    2:16.12   1 
 10 Serrano, Sammy            10 McKeel Acade         2:13.44    2:18.57   2 
 11 Cintron, David            10 Hardee HS            2:20.77    2:19.73   2 
 12 Waters, Zachary           10 Lake Placid          2:29.49    2:19.98   1 
 13 Cornett, Mark             10 Mulberry HS          2:15.32    2:20.11   2 
 14 Monroy, Brandon            9 Lake Placid          2:29.62    2:21.07   1 
 15 Logue, James              11 McKeel Acade         2:18.84    2:25.44   2 
 16 hutchins, zack            12 Avon Park HS         2:30.00    2:26.17   1 
 17 Chavez, Alexis            12 Hardee HS            2:17.50    2:29.01   2 
 18 Oquendo, Elijah            9 Tenoroc HS           2:38.59    2:30.86   1 
 19 Sigrist, Luke             10 Lake Placid          2:21.00    2:31.88   1 
 20 Paulino, Alex             10 Hardee HS            2:32.00    2:36.00   1 
 21 Chavez, Jorge              7 Frostproof H                    2:45.54   1 
 22 Mejia, Luis               11 Frostproof H                    2:45.70   1 
 23 Nelson, Scott             10 Lake Wales H         2:49.40    2:58.70   1 
 
Event 23  Girls 1600 Meter Run 2A Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gomez, Cristal             6 Frostproof H         5:35.04    5:49.74   10   
  2 Rybinski, Gabriella        7 Frostproof H         5:56.02    6:03.68    8   
  3 Aguilar, Isabel            9 Frostproof H         6:06.00    6:07.15    6   
  4 Miramontes, Brenda        12 Hardee HS            6:22.95    6:11.87    5   
  5 Oldfield, Savanah          9 Avon Park HS         6:20.46    6:21.62    4   
  6 Castro, Kaylyn            11 DeSoto Count         6:27.96    6:24.16    3   
  7 Resendez, Raquel          10 Hardee HS            6:24.90    6:32.62    2   
  8 Waller, Jameson            9 Lake Placid          6:47.00    6:36.44    1   
  9 Shade, Sami               10 McKeel Acade         6:47.72    6:42.89  
 10 Munoz, Maria              12 Hardee HS            6:32.30    7:05.68  
 11 Berenson, Emily            9 Lake Placid          7:05.37    7:06.48  
 12 Henrikson, Ashton         11 McKeel Acade         6:12.53    7:13.09  
 13 Birchfield, Gloria        10 Lake Placid          7:12.80    7:13.28  
 14 Mendez, Giselle           10 Hardee HS            7:10.00    7:23.28  
 15 Kelley, Morgan             9 Mulberry HS          7:16.03    7:36.54  
 16 Leon, Jessica             11 Lake Placid          7:57.65    7:51.95  
 17 Leon, Jasmin              12 Mulberry HS          7:41.61    8:19.24  
 18 Resendez, Vanessa         11 Mulberry HS          8:13.86    8:23.22  
 19 Johnson, Emily             9 Mulberry HS          8:17.22    8:33.27  
 20 Mendoza, Stephanie        10 Lake Wales H         8:25.87    8:47.08  
 
Event 24  Boys 1600 Meter Run 2A Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gomez, Antonio            10 Frostproof H         4:28.62    4:32.87   10   
  2 Branch, Dylan              9 Avon Park HS         4:44.97    4:44.93    8   
  3 Durastanti, Zack           9 Hardee HS            5:20.60    4:57.30    6   
  4 Sigrist, Scott            11 Lake Placid          5:13.87    5:01.12    5   
  5 Lopez, Eduardo            12 Hardee HS            5:09.96    5:10.45    4   
  6 Vazquez, Juan             10 Mulberry HS          5:01.50    5:16.31    3   
  7 Logue, James              11 McKeel Acade         4:57.42    5:18.78    2   
  8 Snyder, Keaton            10 McKeel Acade         5:20.00    5:19.07    1   
  9 Leon, Luis                 9 Lake Placid          5:28.53    5:21.61  
 10 Chavez, Jorge              7 Frostproof H         5:32.72    5:24.85  
 11 Chavez, Alexis            12 Hardee HS            5:23.90    5:34.87  
 12 Dokur, Manuel             10 McKeel Acade         5:06.14    5:41.63  
 13 Gilbreath, Cole            8 Frostproof H                    5:43.52  
 14 Barringer, Shain          10 Mulberry HS          5:43.07    5:49.99  
 15 Paulino, Alex             10 Hardee HS            5:45.83    5:51.04  
 16 Springsteen, Aaron        10 Avon Park HS         5:37.45    5:52.13  
 17 Gardner, Mathias          11 McKeel Acade         5:09.22    5:58.42  
 18 Mejia, Luis               11 Frostproof H                    6:02.26  
 19 Vera, Juan                10 Lake Placid          5:40.00    6:06.73  
 20 Nelson, Scott             10 Lake Wales H         6:22.09    6:21.85  
 21 Willis, Caleb             10 Lake Wales H         6:01.91    6:26.50  
 
Event 25  Girls 3200 Meter Run 2A Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gomez, Cristal             6 Frostproof H                   13:02.30   10   
  2 Shade, Sami               10 McKeel Acade        13:34.16   13:54.80    8   
  3 Aguilar, Isabel            9 Frostproof H        15:01.00   14:06.90    6   
  4 Brown, Lauren              8 Frostproof H        13:44.46   14:23.90    5   
  5 Oldfield, Savanah          9 Avon Park HS        13:39.42   14:30.80    4   
  6 Moerschbacher, Katie       9 McKeel Acade        13:46.01   15:08.40    3   
  7 Ramos, Laura               9 Hardee HS           15:04.57   15:16.30    2   
  8 Berenson, Emily            9 Lake Placid         15:36.00   15:47.30    1   
  9 Smeal, Allison             8 Frostproof H        15:49.38   16:00.20  
 10 Lopez, Leydi              11 Hardee HS           15:11.00   16:05.70  
 11 Galarza, Jaqueline         9 Hardee HS           16:12.02   16:10.40  
 12 Birchfield, Gloria        10 Lake Placid         15:40.09   16:57.40  
 13 Diaz, Rose Mary           12 Lake Placid         18:01.00   17:22.20  
 14 Flores, Maria             12 Mulberry HS         15:00.00   17:37.40  
 -- Rogers, Heather           11 McKeel Acade        14:00.69        DNF  
 
Event 26  Boys 3200 Meter Run 2A Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gomez, Antonio            10 Frostproof H         9:59.00   10:38.95   10   
  2 Branch, Dylan              9 Avon Park HS        10:43.00   11:20.89    8   
  3 Durastanti, Zack           9 Hardee HS           11:26.90   11:30.30    6   
  4 Sigrist, Scott            11 Lake Placid         11:40.84   11:35.05    5   
  5 Vazquez, Juan             10 Mulberry HS         11:38.97   11:39.99    4   
  6 Villalva, Gustavo         11 Hardee HS           11:31.86   11:54.56    3   
  7 Chavez, Jorge              7 Frostproof H        12:14.81   11:55.98    2   
  8 Kiker, Tristan            12 Avon Park HS        11:50.15   11:59.74    1   
  9 Christian, Sean           10 Avon Park HS        12:05.00   12:02.21  
 10 Snyder, Keaton            10 McKeel Acade        10:27.48   12:02.91  
 11 Lopez, Eduardo            12 Hardee HS           11:55.42   12:27.65  
 12 Labbe, Clayton             8 McKeel Acade        11:12.12   12:56.65  
 13 Surrency, Nate            10 McKeel Acade        11:13.95   13:17.57  
 14 Gilbreath, Cole            8 Frostproof H                   13:39.74  
 15 Gilbreath, Nick            8 Frostproof H        13:01.52   13:53.87  
 16 Sigrist, Luke             10 Lake Placid         13:20.00   14:05.04  
 17 Mejias-reinoso, Gino      10 Lake Placid         14:09.05   14:08.97  
 
Event 27  Girls High Jump 2A Varsity
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Faulk, Antoinette         12 Hardee HS            5-02.00    5-00.00      1.52m  10   
  2 Williams, Quiahja         12 Lake Placid          5-02.00    5-00.00      1.52m   8   
  3 Williams, Raven           12 McKeel Acade         5-02.00    5-00.00      1.52m   6   
  4 St. Fort, Rachel           9 Hardee HS            4-10.00    4-06.00      1.37m   5   
  5 Phypers, Phoebe           11 Lake Placid          4-08.00    4-02.00      1.27m   4   
  6 Luther, Shaterrica        11 DeSoto Count         4-06.00    4-02.00      1.27m   3   
  7 Salfa, Danielle            9 Lake Wales H         4-04.00    4-02.00      1.27m   2   
  8 Graham, Brooklyn          11 Hardee HS            4-02.00    4-00.00      1.21m   1   
  9 Gervais, Juliana           9 Lake Placid          3-10.00    4-00.00      1.21m 
 10 Hall, Brianna             10 Lake Placid          3-10.00    3-10.00      1.16m 
 
Event 28  Boys High Jump 2A Varsity
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bell, Bradley             12 Lake Placid          6-06.00    6-02.00      1.87m  10   
  2 Major, Michael            12 Hardee HS            5-10.00    5-10.00      1.77m   8   
  3 Gonzalez, Tyler           11 Frostproof H         5-10.00    5-08.00      1.72m   6   
  4 Fudge, Quay               12 DeSoto Count         5-06.00    5-06.00      1.67m   5   
  5 Salaam, Jeremiah          10 Frostproof H         5-04.00    5-06.00      1.67m   4   
  6 Dudgeon, Anthony           9 Lake Wales H         5-06.00    5-04.00      1.62m   2.50
  6 Borders, Eric             12 Lake Wales H                    5-04.00      1.62m   2.50
  8 Louis, Samuel              9 Hardee HS            5-00.00    5-02.00      1.57m   0.50
  8 Youte, Djes               12 Hardee HS            5-06.00    5-02.00      1.57m   0.50
  9 Jackson, Devin             9 Lake Placid          5-04.00    5-02.00      1.57m 
 11 Snyder, Keaton            10 McKeel Acade         4-10.00    4-10.00      1.47m 
 -- Williams, Kendal          11 McKeel Acade         4-10.00         NH            
 -- Edwards, Jauvone          10 McKeel Acade         4-10.00         NH            
 -- Serrano, Sammy            10 McKeel Acade         4-10.00         NH            
 -- Diefendorf, Conner        10 Lake Placid                          NH            
 -- Greene, Ricardo            9 Frostproof H         5-00.00         NH            
 -- Psaras, Johnathan         12 Lake Placid                          NH            
 
Event 29  Girls Pole Vault 2A Varsity
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 LeBlanc, Kathrryn         11 Lake Placid          9-00.00    8-06.00      2.59m  10   
  2 Cortes, Yadira            12 Lake Placid          9-06.00    8-00.00      2.43m   8   
  3 Smith, Taytiana            7 Frostproof H         8-00.00    8-00.00      2.43m   6   
  4 Brown, Lauren              8 Frostproof H         7-06.00    7-00.00      2.13m   5   
  5 Carbajal, Yolanda         11 Hardee HS            6-00.00    6-00.00      1.82m   3.50
  5 Gonzalez, Elizabeth       10 Frostproof H         6-06.00    6-00.00      1.82m   3.50
  7 Montgomery, Precious      12 Lake Placid          7-00.00    6-00.00      1.82m   2   
  8 Graham, Brooklyn          11 Hardee HS            5-00.00    5-06.00      1.67m   1   
 
Event 30  Boys Pole Vault 2A Varsity
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Alleva, Wyland             9 McKeel Acade        13-00.00   12-00.00      3.65m  10   
  2 Schwarz, Matthew          11 Lake Placid         11-00.00   11-00.00      3.35m   8   
  3 Hillier, Dalton           12 Lake Placid          9-06.00    9-06.00      2.89m   6   
  4 Arthur, Jacob             12 Lake Wales H        11-00.00    9-00.00      2.74m   5   
  5 Bunnell, Cole             11 Lake Placid          8-06.00    9-00.00      2.74m   4   
  6 Adler, Manuel              9 Hardee HS            7-00.00    8-06.00      2.59m   3   
  7 Salazar, Marc             11 Hardee HS            9-06.00    8-06.00      2.59m   2   
  8 Yungbluth, Gabriel        11 Lake Placid          8-06.00    8-00.00      2.43m   1   
  9 Nelson, Scott             10 Lake Wales H         8-00.00    7-06.00      2.28m 
 10 Batman, Joshua             8 McKeel Acade         6-06.00    6-06.00      1.98m 
 -- Fuller, Sam               12 Hardee HS            9-06.00         NH            
 
Event 31  Girls Long Jump 2A Varsity
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Stevenson, Tekaysha       12 McKeel Acade        15-05.00   16-03.25   NWI     4.95m  10   
  2 Williams, Quiahja         12 Lake Placid         16-09.00   16-03.00   NWI     4.95m   8   
  3 Williams, Raven           12 McKeel Acade        16-01.00   15-08.50   NWI     4.78m   6   
  4 Ford, Myah                10 Lake Wales H        15-10.25   15-07.50   NWI     4.76m   5   
  5 Metheney, Mary            10 Frostproof H        16-06.00   15-04.75   NWI     4.69m   4   
  6 Scarvers, Eniyah           9 Lake Wales H                   14-11.50   NWI     4.55m   3   
  7 Outing, Aaliyah            8 Frostproof H        13-09.00   14-07.00   NWI     4.44m   2   
  8 Fullerd, Keyanessaha      12 Avon Park HS        14-06.00   14-06.75   NWI     4.43m   1   
  9 Henrikson, Ashton         11 McKeel Acade        15-05.50   14-01.75   NWI     4.31m 
 10 Nicklow, Shakeirra        11 DeSoto Count        14-06.50   13-09.00   NWI     4.19m 
 11 vassel, tajnay             9 Avon Park HS        14-06.00   13-07.50   NWI     4.15m 
 12 Ligon, Tashana             9 DeSoto Count        14-08.00   13-07.00   NWI     4.14m 
 13 Lama, Arianna              9 McKeel Acade        13-07.00   13-06.00   NWI     4.11m 
 13 Thompson, Miracle         12 Hardee HS           15-11.50   13-06.00   NWI     4.11m 
 15 Delhomme, Annetude        11 Hardee HS           13-11.25   12-10.75   NWI     3.93m 
 16 Salaam, Atiya             10 Hardee HS           13-02.00   12-06.25   NWI     3.81m 
 17 Phypers, Phoebe           11 Lake Placid         13-02.50   12-02.50   NWI     3.72m 
 18 St.Louis, Lousha          11 Hardee HS           13-00.50   11-06.00   NWI     3.50m 
 19 hutchins, tammy           11 Avon Park HS        12-08.00   11-02.00   NWI     3.40m 
 20 Williams, Jasniqua        12 Mulberry HS         12-06.00   10-09.50   NWI     3.28m 
 21 Gervais, Juliana           9 Lake Placid          9-09.00    9-08.50   NWI     2.95m 
 22 Kelley, Morgan             9 Mulberry HS         11-01.00    9-01.00   NWI     2.76m 
 23 Voight, Jena              12 Tenoroc HS          13-06.00    8-02.75   NWI     2.50m 
 -- Smeal, Ashlyn              8 Frostproof H        11-11.00         ND   NWI           
 -- McCall, Hayleigh          10 DeSoto Count        13-02.00       FOUL                 
 
Event 32  Boys Long Jump 2A Varsity
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Snell, Cavaris            11 Hardee HS           19-04.00   19-09.50   NWI     6.03m  10   
  2 Bell, Bradley             12 Lake Placid         20-04.00   19-04.00   NWI     5.89m   8   
  3 Devine, Jordan            12 Mulberry HS         19-06.00   19-03.50   NWI     5.88m   6   
  4 McMahon, Deontae          10 Frostproof H        18-04.50   18-09.75   NWI     5.73m   5   
  5 Satine, Moise             11 Avon Park HS        19-01.50   18-09.50   NWI     5.72m   4   
  6 Borders, Eric             12 Lake Wales H        19-06.50   18-09.00   NWI     5.71m   3   
  7 Rivers, Chauncey          12 Hardee HS           17-01.50   18-08.75   NWI     5.70m   2   
  8 Gaines, Xavier            12 Lake Wales H        20-06.50   18-06.50   NWI     5.65m   1   
  9 Kimbrough, Jaquavious     11 Hardee HS           18-04.75   18-01.75   NWI     5.53m 
 10 Abram, Nathan              9 McKeel Acade        16-10.00   17-02.00   NWI     5.23m 
 11 Beales, Christian         11 Lake Wales H        17-09.00   16-11.75   NWI     5.17m 
 12 Edwards, Jauvone          10 McKeel Acade        17-10.25   16-10.50   NWI     5.14m 
 13 Fudge, Quay               12 DeSoto Count        19-04.00   16-08.50   NWI     5.09m 
 14 Faulk, Dionte             11 Hardee HS           16-11.00   16-07.75   NWI     5.07m 
 15 Martin, Joshua            10 Lake Placid         16-04.00   16-07.00   NWI     5.05m 
 16 Dudgeon, Anthony           9 Lake Wales H        17-02.50   16-06.00   NWI     5.02m 
 17 Brady, Caleb              11 McKeel Acade        13-03.50   16-01.50   NWI     4.91m 
 18 McMath, Abdul              9 Frostproof H                   16-00.00   NWI     4.87m 
 19 Homuth, Zachary           11 Frostproof H        15-04.00   15-01.00   NWI     4.59m 
 20 Dokur, Manuel             10 McKeel Acade        16-05.00   14-08.00   NWI     4.47m 
 21 Greene, Ricardo            9 Frostproof H        15-05.00   14-02.75   NWI     4.33m 
 22 Roca, Dylan               10 Lake Placid         15-03.00   13-11.50   NWI     4.25m 
 23 Dixon, Jerrick            12 Tenoroc HS          17-09.50   13-08.00   NWI     4.16m 
 
Event 33  Girls Triple Jump 2A Varsity
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Ligon, Tashana             9 DeSoto Count        30-06.25   31-00.00   NWI     9.44m  10   
  2 Jenkins, Kaylee            8 McKeel Acade        29-00.00   30-03.50   NWI     9.23m   8   
  3 Outing, Aaliyah            8 Frostproof H        28-09.00   30-02.00   NWI     9.19m   6   
  4 Henrikson, Ashton         11 McKeel Acade        32-03.75   29-07.50   NWI     9.02m   5   
  5 Nicklow, Shakeirra        11 DeSoto Count        27-05.00   29-00.25   NWI     8.84m   4    28-11.25
  6 Stevenson, Tekaysha       12 McKeel Acade        28-07.50   29-00.25   NWI     8.84m   3    28-00.5
  7 Charles, Jesula           10 Hardee HS           27-09.00   28-03.00   NWI     8.61m   2   
  8 St. Fort, Rachel           9 Hardee HS           27-11.00   28-01.00   NWI     8.55m   1   
  9 Smeal, Ashlyn              8 Frostproof H        27-10.00   27-08.75   NWI     8.45m 
 10 Kelley, Morgan             9 Mulberry HS         26-01.50   24-08.25   NWI     7.52m 
 11 Molina, Veronica          10 Hardee HS           25-07.00   23-01.75   NWI     7.05m 
 12 Mendez, Giselle           10 Hardee HS           23-09.00   22-04.25   NWI     6.81m 
 13 Gervais, Juliana           9 Lake Placid         22-10.00   22-00.50   NWI     6.71m 
 14 Sampson, Chakiah          10 Lake Placid         16-05.00   16-08.75   NWI     5.09m 
 
Event 34  Boys Triple Jump 2A Varsity
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Snell, Cavaris            11 Hardee HS           40-06.50   39-01.00   NWI    11.91m  10   
  2 McMahon, Deontae          10 Frostproof H        37-00.00   38-09.00   NWI    11.81m   8   
  3 Gaines, Xavier            12 Lake Wales H        41-01.50   38-08.00   NWI    11.78m   6   
  4 Blackwood, Caleb          11 DeSoto Count        37-09.00   37-11.75   NWI    11.57m   5   
  5 Martin, Joshua            10 Lake Placid         36-03.50   35-08.75   NWI    10.89m   4   
  6 Faulk, Dionte             11 Hardee HS           37-05.00   35-03.75   NWI    10.76m   3   
  7 Brady, Caleb              11 McKeel Acade        33-01.50   35-03.00   NWI    10.74m   2   
  8 Walters, Richard           9 McKeel Acade        31-04.00   34-08.00   NWI    10.56m   1   
  9 Roca, Dylan               10 Lake Placid         31-08.00   29-03.75   NWI     8.93m 
 10 Dykhuizen, Hamilton        9 McKeel Acade        29-03.50   28-10.75   NWI     8.80m 
 11 Roberts, Keith            10 Lake Placid         29-11.00   28-05.00   NWI     8.66m 
 
Event 35  Girls Discus Throw 2A Varsity
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sarasola, Sabrina         11 Lake Placid         85-00.50      85-08     26.11m  10   
  2 hendricks, desirae         9 Avon Park HS        71-04.50      75-09     23.08m   8   
  3 Ford, Desiree             11 Hardee HS              68-06      73-01     22.27m   6   
  4 Lane, Daja                12 Frostproof H           80-01      72-02     21.99m   5   
  5 Harris, Shamya             9 DeSoto Count        61-00.50      70-11     21.61m   4   
  6 Silvan, Graciela          10 Hardee HS              68-11      69-02     21.08m   3   
  7 Phypers, Phoebe           11 Lake Placid         64-10.50      68-05     20.85m   2   
  8 Gonzalez, Marisa          11 Hardee HS              69-08      66-05     20.24m   1   
  9 Furnari, Grace            10 McKeel Acade           64-05      65-08     20.01m 
 10 Ortiz-Ortiz, Julissa      12 Hardee HS              70-05      62-05     19.02m 
 11 Porres, Keren             12 Lake Placid            71-04      61-07     18.77m 
 12 Ramirez, Erika            12 DeSoto Count           62-11      60-08     18.49m 
 12 Gonzalez, Anna Beth        5 Frostproof H        52-03.50      60-08     18.49m 
 14 Espino, Lourdes            9 DeSoto Count           60-00      57-06     17.52m 
 15 Beck, Abbey                9 McKeel Acade        52-06.50      48-09     14.85m 
 16 lee, emily                 9 Avon Park HS           43-00      43-02     13.15m 
 17 Gurrero, Nancy            10 DeSoto Count           38-03      41-07     12.67m 
 
Event 36  Boys Discus Throw 2A Varsity
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 McLean, Isaac             12 Lake Placid           115-00     110-05     33.65m  10   
  2 Billante, Sam             12 Frostproof H          101-03     109-04     33.32m   8   
  3 Shaw, Steven              12 Lake Placid           103-04     105-02     32.05m   6   
  4 Evans, Tyreke             10 DeSoto Count           81-05     100-09     30.70m   5   
  5 Rameriz, Autro            12 DeSoto Count        87-03.50      99-11     30.45m   4   
  6 braswell, dahquan          9 Avon Park HS           95-09      98-02     29.92m   3   
  7 Smith, Michael            12 Frostproof H                      97-06     29.71m   2   
  8 Psaras, Johnathan         12 Lake Placid            97-10      97-04     29.66m   1   
  9 Collinsworth, Hunter      12 Avon Park HS          100-08      92-08     28.24m 
 10 Atchley, Thomas           11 Hardee HS             101-03      91-08     27.94m 
 11 Reyes, Luis               11 Frostproof H           95-07      90-11     27.71m 
 12 Hay, Patrick              12 Mulberry HS            91-09      89-00     27.12m 
 13 Pullum, Aemarcus          10 Mulberry HS            78-05      88-10     27.07m 
 14 Luceny, Jean              10 Lake Wales H        91-02.75      86-06     26.36m 
 15 Arthur, Elijah             9 DeSoto Count           79-07      86-03     26.28m 
 16 Hernandez, Andres         12 Hardee HS              99-04      85-06     26.06m 
 17 Henry, Kazi               11 McKeel Acade        21-09.50      82-03     25.06m 
 18 Barton, Collin            10 Hardee HS              99-10      81-10     24.94m 
 19 Cleto, Santos              9 Hardee HS           78-11.50      79-06     24.23m 
 20 Diefendorf, Conner        10 Lake Placid         79-10.50      76-11     23.44m 
 21 losa, cole                 9 Avon Park HS           91-08      73-08     22.45m 
 22 Hubert, David              9 DeSoto Count           65-00      71-01     21.66m 
 
Event 38  Boys Shot Put 2A Adaptive
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Holman, Zach               6 Frostproof H         9-02.00    9-07.00      2.92m   5   
 
Event 39  Girls Shot Put 2A Varsity
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Graham, Alexis             9 Hardee HS           32-06.50   34-01.00     10.38m  10   
  2 Rodriguez, Breanna        11 Hardee HS           32-05.00   30-10.00      9.39m   8   
  3 Armstrong, Tyra           10 Mulberry HS         30-08.00   30-07.00      9.32m   6   
  4 colon, jeira              12 Avon Park HS        30-00.00   29-09.50      9.08m   5   
  5 griffin, kiara            10 Avon Park HS        30-00.00   29-09.00      9.06m   4   
  6 hendricks, destionna       9 Avon Park HS        23-01.00   26-09.50      8.16m   3   
  7 Harris, Shamya             9 DeSoto Count        25-10.00   25-10.00      7.87m   2   
  8 robinson, keunna          12 Avon Park HS        24-02.50   25-04.00      7.72m   1   
  9 Lane, Daja                12 Frostproof H        26-02.00   24-07.00      7.49m 
 10 Augustus, Brilyance       10 Hardee HS           25-03.00   24-06.50      7.48m 
 11 Canner, Cheyanne           9 Frostproof H        23-02.50   23-08.00      7.21m 
 12 Monroy, Ashley            12 Lake Placid         21-08.00   23-01.00      7.03m 
 13 Sarasola, Sabrina         11 Lake Placid         24-01.00   22-11.00      6.98m 
 14 Espino, Lourdes            9 DeSoto Count        20-11.75   20-04.50      6.21m 
 15 Castillo, Veronica        10 Hardee HS           23-00.00   19-11.00      6.07m 
 16 Gloria, Maria             11 Lake Placid         21-09.00   19-08.00      5.99m 
 16 Gonzalez, Anna Beth        5 Frostproof H        20-02.00   19-08.00      5.99m 
 18 Ramirez, Erika            12 DeSoto Count        16-03.00   19-04.00      5.89m 
 19 Porres, Keren             12 Lake Placid         23-09.00   18-06.50      5.65m 
 20 Gurrero, Nancy            10 DeSoto Count        16-05.00   14-07.50      4.45m 
 
Event 40  Boys Shot Put 2A Varsity
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dunn, Joshua              12 Lake Wales H        50-01.00   46-05.00     14.14m  10   
  2 Smith, Michael            12 Frostproof H        40-06.00   42-09.50     13.04m   8   
  3 Love, Kahari              12 Mulberry HS         38-06.00   40-06.00     12.34m   6   
  4 Shaw, Steven              12 Lake Placid         38-07.00   38-09.50     11.82m   5   
  5 Maloney, Samuel           11 Mulberry HS         38-10.50   38-03.00     11.65m   4   
  6 braswell, dahquan          9 Avon Park HS        38-05.50   37-05.50     11.41m   3   
  7 Diefendorf, Conner        10 Lake Placid         37-09.50   37-03.00     11.35m   2   
  8 Atchley, Thomas           11 Hardee HS           38-08.00   37-02.00     11.32m   1   
  9 Esmie, Lincoln            11 Avon Park HS        36-10.00   36-09.00     11.20m 
 10 Luceny, Jean              10 Lake Wales H        28-00.00   35-11.00     10.94m 
 11 mchayle, mikhail          11 Avon Park HS        35-03.00   35-09.00     10.89m 
 12 Billante, Sam             12 Frostproof H                   34-07.00     10.54m 
 13 Rameriz, Autro            12 DeSoto Count        30-03.00   33-07.50     10.24m 
 14 Arthur, Elijah             9 DeSoto Count        33-00.00   33-03.00     10.13m 
 15 Diaz, Hiener              12 Lake Placid         35-00.00   31-05.50      9.58m 
 16 Garcia, Sam               11 Hardee HS           31-03.00   31-03.50      9.53m 
 17 grahm, jvonne             10 Avon Park HS        32-10.00   31-02.00      9.49m 
 18 Reyes, Luis               11 Frostproof H        32-07.00   30-07.00      9.32m 
 19 Smith, Curtis             12 Mulberry HS         32-00.00   29-11.00      9.11m 
 20 Quijano, Jesus            10 Mulberry HS         32-01.00   29-07.00      9.01m 
 21 Martin, Jonathan          11 Hardee HS           32-04.00   29-04.00      8.94m 
 22 Hernandez, Andres         12 Hardee HS           33-11.00   28-08.50      8.75m 
 23 Evans, Tyreke             10 DeSoto Count        28-09.00   24-11.00      7.59m 
 24 Hubert, David              9 DeSoto Count        24-09.50   23-00.00      7.01m 
 
             Women - 2A Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Hardee HS                  137.50     2) Frostproof HS             131.50
    3) Lake Placid HS              85        4) DeSoto County HS           74   
    5) McKeel Academy              72        6) Lake Wales HS              71   
    7) Avon Park HS                61        8) Mulberry HS                16   
    9) Tenoroc HS                   4                                           
 
              Men - 2A Adaptive - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Frostproof HS               15                                           
 
              Men - 2A Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Hardee HS                  118        2) Lake Wales HS              99   
    2) DeSoto County HS            99        4) Frostproof HS              95   
    5) Lake Placid HS              91        6) Avon Park HS               62   
    7) McKeel Academy              51        8) Mulberry HS                37   
    9) Tenoroc HS                   7                                           

MF-Athletic