Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Young, Trevor | SR | Atlantic (PO) | 6.27m | FHSAA 2A District 6 |
2 | Davis, Nathaniel | SO | Atlantic (PO) | 6.25m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
3 | Vitito, Christopher | SO | Montverde Academy | 6.23m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
4 | Joseph, Simeon | JR | Haines City | 6.19m | |
5 | Nixon, Trent | SR | Haines City | 6.19m | |
6 | Martin, Wade | JR | Windermere Prep | 6.15m | 6.15m Windermere Prep Home Meet #1 |
7 | Davis, Makhi | JR | Wekiva | 6.10m | AHS Preseason Quad Meet |
8 | Jackson, Wayne | SO | Haines City | 6.00m | |
9 | Sliger, Noah | SO | Master's Academy (Oviedo) | 5.84m | Trinity Prep Invitational 2020 |
10 | Rivers, Jaren | SR | Spruce Creek | 5.79m | DeLand Weekday 2-19-2020 |
11 | Butler, John | JR | Sebastian River | 18' 9.50" | Sebastian Open Run |
12 | Evans, Sabian | SO | Spruce Creek | 5.69m | 2020 Flagler Pinnacle Pre-Season Classic |
13 | Garcia, Gilbert Alexis | 8 | Orlando Christian Prep | 5.63m | St. Cloud Mini Meet 3 |
14 | Bush, Zakyle | JR | Wekiva | 5.59m | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
15 | Fadayomi, Benjamin | SO | Sebastian River | 5.59m | 5.59m Cobra Relays |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Senner, Riley | SO | Mount Dora | 5.59m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
2 | Williams, Payton | SR | Mount Dora | 5.57m | |
3 | King Jr., Bobby | SO | Sebastian River | 5.56m | Martin County Freshman / Sophomore |
4 | Taylor, Pervis | JR | Mount Dora | 5.49m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
5 | Heffington, Brody | FR | Spruce Creek | 5.35m | 2020 Flagler Pinnacle Pre-Season Classic |
6 | Tyler, Reynaldo | SR | Lake Highland Prep | 5.33m | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
7 | Johnson , Kyle | FR | Montverde Academy | 5.31m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
8 | Eliscu, Leo | SO | Trinity Prep | 5.29m | Trinity Prep Invitational 2020 |
9 | Pinard, Jevon | JR | Trinity Prep | 5.27m | FHSAA 2A District 8 |
10 | Crespo, Antonio | SR | Trinity Prep | 5.24m | FHSAA 2A District 8 |
11 | White, Cesar | SR | Geneva School | 5.20m | 5.20m Highlander Invitational 2019 |
12 | Seppala, Cole | SO | First Academy (Orlando) | 4.93m | Trinity Prep Invitational 2020 |
13 | Knight, Bradley | FR | Orlando Christian Prep | 4.74m | Trinity Prep Invitational 2020 |
14 | Adams, Daniel | SO | Master's Academy (Oviedo) | 4.62m | Mount Dora Christian Track and Field Meet |
15 | Williams, Hamilton | JR | Windermere Prep | 4.28m | Storm Preview |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Webster, Ethan | FR | Lake Highland Prep | 4.23m | Carl Friedland Memorial |
2 | Rovira , Lucas | FR | Master's Academy (Oviedo) | 3.91m | Mount Dora Christian Track and Field Meet |
3 | Bailey, Chris | SO | Lake Mary | NM | |
4 | Barrett , Nathan | SO | Montverde Academy | NM | |
5 | Castillo, Joel | FR | Orlando Christian Prep | NM | |
6 | Clark, Phillip | SO | First Academy (Orlando) | NM | |
7 | Csobi, Spencer | SO | Atlantic (PO) | NM | |
8 | Fleurestal, Larnell | SR | Lake Mary | NM | |
9 | Irwin, James | FR | Lake Mary | NM | |
10 | Kennedy, Jacari | SO | West Oaks | NM | |
11 | Laurore, Kenny | JR | Wekiva | NM | |
12 | Zhu, Peter | SO | Windermere Prep | NM |