Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Toledo, Alexis | JR | Wekiva | 4:40.90 | 4:40.90 Charlie Harris Relays 2019 |
2 | Wattles, Ethan | JR | International Community | 4:41.09 | FHSAA 1A District 9 |
3 | Gillis, Josh | JR | Master's Academy (Oviedo) | 4:41.89 | Charlie Harris Relays 2019 |
4 | Kenoyer, Ty | SR | Lake Highland Prep | 4:48.52 | |
5 | Makkena, Taneesh | Lake Highland Prep | 4:50.00 | ||
6 | Gibson, Grey | SO | Geneva School | 4:54.39 | 4:54.39 Highlander Classic 2019 |
7 | Josephs, Brant | FR | Windermere Prep | 4:55.22 | |
8 | Mckay, Joshua | SO | Geneva School | 4:59.76 | 4:59.76 Boone Invitational 2019 |
9 | Rathbun, Matthew | Lake Highland Prep | 5:00.33 | FHSAA 2A District 8 | |
10 | Scott, Langston | SO | Spruce Creek | 5:03.21 | 5:03.21 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) |
11 | Woodbine, Jonah | JR | Master's Academy (Oviedo) | 5:04.03 | Calvary Christian Invitational 2019 |
12 | Fuentes-Diaz, Fernando | SR | Mount Dora | 5:05.06 | Lake Sumter County Championships |
13 | Castro, Adrian | SR | Sebastian River | 5:05.90 | Satellite High Invitational |
14 | Merly, Zach | SO | Master's Academy (Oviedo) | 5:06.38 | Trinity Prep Invitational 2020 |
15 | Caldwell, Kevante | SR | Atlantic (PO) | 5:07.47 | FHSAA 2A District 6 |
16 | Harris, Justin | SR | First Academy (Orlando) | 5:08.38 | FHSAA 1A District 10 |
17 | Cardwell, Colton | FR | Montverde Academy | 5:09.84 | 5:09.84 Lake Sumter County Championships |
18 | O'Connor, Carlos | FR | Trinity Prep | 5:09.99 | Trinity Prep Invitational 2020 |
19 | Coyle, Cody | JR | Trinity Prep | 5:10.52 | 5:10.52 Boone Invitational 2019 |
20 | Vera , Arnaldo | JR | Haines City | 5:11.83 | Winter Haven Invitational |
21 | Provencher, Noah | JR | Windermere Prep | 5:12.00 | |
22 | Rivera, Dylan | JR | Mount Dora | 5:12.18 | Saints Invitational 2019 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Paul , Jonathan | SR | Haines City | 5:15.00 | |
2 | Mirtyl, Josias | SR | Haines City | 5:15.00 | |
3 | Marsh, Mark | FR | First Academy (Orlando) | 5:15.00 | |
4 | McAdams, Cristian | SR | Sebastian River | 5:16.01 | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
5 | D'Antonio, Steven | SO | Lake Mary | 5:16.03 | 5:16.03 Brian Jaeger Elite Classic 2019 |
6 | Shuffield, Dean | FR | Windermere Prep | 5:20.22 | |
7 | Shaban , Cooper | 8 | Montverde Academy | 5:20.99 | 5:20.99 Brian Jaeger Elite Classic 2019 |
8 | Johnston, Reece | JR | Sebastian River | 5:21.09 | FHSAA 3A District 13 |
9 | Ravede, Asher | SO | Spruce Creek | 5:21.40 | Volusia-Flagler Fr/So Meet |
10 | Shafer, Nick | JR | Geneva School | 5:22.36 | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
11 | Bormet, Jacob | SO | Lake Mary | 5:26.97 | SAC Freshman-Sophomore Championship 2019 |
12 | Russell, Zachery | FR | Atlantic (PO) | 5:29.34 | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
13 | Cobb, Dean | SO | Spruce Creek | 5:40.61 | 2020 Flagler Pinnacle Pre-Season Classic |
14 | McCrady, Matthew | FR | Orangewood Christian | 6:49.83 | Trinity Prep Invitational 2020 |
15 | Chaumley, Connor | SO | Orlando Christian Prep | 7:41.39 | Trinity Prep Invitational 2020 |
16 | Prakash, Aetant | FR | Trinity Prep | NT | |
17 | Barron, Elijah | SR | First Academy (Orlando) | NT | |
18 | Catasus, Adriel | SO | Lake Mary | NT | |
19 | Collington, Keshawn | SO | Wekiva | NT | |
20 | Reed, Ja'Vonte | FR | Atlantic (PO) | NT | |
21 | Ahl, Matthew | SO | Trinity Prep | NT |