Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Johnson, Luther | JR | Wekiva | 15.73m | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
2 | Smith, Tim | SR | Sebastian River | 15.03m | FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 |
3 | Smith, Andrew | SR | Spruce Creek | 14.93m | |
4 | Euson, Rijanaldo | SR | Haines City | 14.78m | |
5 | Hacker, Austin | SR | Lake Mary | 13.64m | FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 |
6 | Crowley, Anthony | SR | Sebastian River | 13.27m | FHSAA 3A District 13 |
7 | Clark, Jacori | SO | Sebastian River | 12.86m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
8 | Menello, Robert | SR | Spruce Creek | 12.79m | FHSAA 4A District 2 |
9 | Williams, Gunter | JR | Wekiva | 12.67m | AHS Preseason Quad Meet |
10 | Downes, Ray | SO | Spruce Creek | 11.80m | Embry-Riddle Spike's Classic (high School) |
11 | Davis, Izzak | SR | Haines City | 11.64m | |
12 | Eaton, Nicholas | SR | Master's Academy (Oviedo) | 11.55m | FHSAA 1A District 9 |
13 | Connor, Chance | JR | Orlando Christian Prep | 11.44m | Carl Friedland Memorial |
14 | Benton, Chris | FR | Haines City | 11.19m | |
15 | Pierre, Nathan | SR | Wekiva | 10.68m | AHS Preseason Quad Meet |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Karapiperis, George | SR | Mount Dora | 10.28m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
2 | Ramsey, Jake | SO | Lake Mary | 10.28m | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
3 | Best, Jonah | SR | Windermere Prep | 10.10m | |
4 | Zavada, Gray | JR | First Academy (Orlando) | 9.98m | Trinity Prep Invitational 2020 |
5 | Edge, Weston | JR | Mount Dora | 9.84m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
6 | Ross, Knykolas | SO | Orlando Christian Prep | 9.71m | Carl Friedland Memorial |
7 | Pan, Peter | JR | Windermere Prep | 9.64m | 9.64m Sanford Seminole Open at the NTC |
8 | Walston, David | SR | Geneva School | 9.64m | Trinity Prep Invitational 2020 |
9 | Wallace, Isaiah | JR | Master's Academy (Oviedo) | 9.62m | Mount Dora Christian Track and Field Meet |
10 | Madai, Kobe | JR | Windermere Prep | 9.40m | |
11 | Cordes, Donovan | SO | Orlando Christian Prep | 9.36m | Trinity Prep Invitational 2020 |
12 | Adelson, Jayden | SO | West Oaks | 9.22m | Tohopekaliga Developmental Meet |
13 | Osborne, Caleb | FR | First Academy (Orlando) | 9.07m | Trinity Prep Invitational 2020 |
14 | Green, Amory | SR | West Oaks | 29' 3" | |
15 | Andreasen, Zachary | JR | Geneva School | 8.90m | FHSAA 1A District 9 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rodriguez, Zhane | JR | Master's Academy (Oviedo) | 8.53m | Mount Dora Christian Track and Field Meet |
2 | Colman, Tyrese | SO | First Academy (Orlando) | 8.33m | Mount Dora Christian Track and Field Meet |
3 | Rubin, Philip | SO | Trinity Prep | 7.99m | Trinity Prep Invitational 2020 |
4 | Weyrauch, Colin | Lake Highland Prep | 7.10m | FHSAA 2A District 8 | |
5 | Lopez, Andrew | FR | Trinity Prep | 6.59m | Trinity Prep Invitational 2020 |
6 | Best, Cole | JR | Trinity Prep | NM | |
7 | Brown, Anthony | SR | Orangewood Christian | NM | |
8 | Nieves, Josiah | JR | Lake Mary | NM | |
9 | Roca, Luke | JR | Lake Highland Prep | NM | |
10 | St. Fleur, Ralph | FR | West Oaks | NM | |
11 | Welch, Herbert | SR | Mount Dora | NM |