Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Hastings, Jaylin | SR | DeLand | 11.53m | 16th Annual - East Coast Classic |
2 | Watson Perez, Irma | JR | Seminole (Sanford) | 10.98m | St. Cloud Invitational 2020 |
3 | Johnson, Zaria | SO | Seminole (Sanford) | 10.51m | Trinity Prep Invitational 2020 |
4 | Simpson, Sarai | FR | Seminole (Sanford) | 9.82m | SAC Freshman-Sophmore 2020 |
5 | Gillard, Delayna | SR | Mainland | 9.73m | 16th Annual - East Coast Classic |
6 | Duhaney, Ariah | JR | Belleview | 9.61m | Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet |
7 | Phillips, Victoria | SR | Lake Weir | 9.61m | Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet |
8 | Enot, Katherine | SR | Hagerty | 9.18m | 9.18m Hagerty Throws Festival |
9 | Green, Annabelle | JR | Seabreeze | 8.83m | FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 |
10 | Killings, Terryonna | FR | Belleview | 8.83m | Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet |
11 | Montique, Christina | JR | Hagerty | 8.80m | 8.80m SAC Freshman-Sophomore Championship 2019 |
12 | Williams, Jacklyn | JR | Mainland | 28' 10" | DeLand/Deltona Meet #2 |
13 | Carioti, Sarah | SR | Spruce Creek | 8.58m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
14 | Bolden, Tania | SO | Mainland | 8.53m | 16th Annual - East Coast Classic |
15 | Walker, Avari | SO | Mainland | 8.48m | FHSAA 3A District 6 |
16 | Perry-Hunley, Kaylei | SO | Belleview | NM | |
17 | Buchalla, Victoria | SR | Belleview | NM |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Justice, Cheyenne | JR | Seabreeze | 8.32m | 16th Annual - East Coast Classic |
2 | Butler, Gabrielle | JR | Spruce Creek | 8.13m | 2020 Flagler Pinnacle Pre-Season Classic |
3 | Richards, Towana | SO | Seabreeze | 26' 6" | DeLand/Deltona Meet #2 |
4 | Williams, Jazmin | SR | Father Lopez | 7.76m | Royal Invitational 2019 |
5 | Wilford, Keemya | JR | Trinity Christian (Deltona) | 7.66m | Mt Dora Christian Invitational |
6 | Williams, Journey | South Lake | 7.56m | Storm Preview | |
7 | Small, Alexis | SR | DeLand | 7.51m | East Coast Classic |
8 | Harvey, Neveah | SR | Father Lopez | 7.48m | Bob Mosher Wildcat Open 2020 |
9 | Moore, Samantha | JR | South Lake | 7.47m | Wildwood Early Bird Time Trials |
10 | Sailor, Tatiyana | SO | Pine Ridge | 7.45m | Deltona Weekday 2-19-20 |
11 | Falvey, Lydia | FR | Lake Brantley | 7.31m | Lake Brantley Developmental Meet #1 2020 |
12 | Hill, Alexys | JR | Warner Christian | 7.23m | |
13 | Reannaker, Issabelle | SR | Trinity Christian (Deltona) | 7.16m | Deltona Weekday 2-26-20 |
14 | Dolan, Brenna | SO | Forest | 7.05m | Oak Hall Invitational |
15 | Green, Alexis | SR | Lake Weir | 7.02m | Lake Weir High School Small Meet |
16 | Meyer, Skylar | JR | New Smyrna Beach | NM |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Weems, Kerissa | JR | Forest | 6.87m | Oak Hall Invitational |
2 | Best, Kenna | JR | Pine Ridge | 6.82m | Deltona Weekday 2-19-20 |
3 | Dillon, Jordyn | SR | University (OC) | 6.76m | DeLand Weekday 2-12-2020 |
4 | Jefferies, Heaven | SO | DeLand | 6.56m | DeLand Weekday 2-19-2020 |
5 | Cox, Abrianna | JR | Lake Brantley | 6.50m | Lake Brantley Developmental Meet %231 2020 |
6 | Crawford, Taniah | SO | Lake Weir | 6.49m | Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet |
7 | Nieto, Brianna | SR | Pine Ridge | 6.43m | Deltona Weekday 2-19-20 |
8 | Bowen, Andreana | SR | Seabreeze | 6.41m | East Coast Classic |
9 | Christopher, lia'monnie | SO | Lake Weir | 6.37m | Lake Weir High School Small Meet |
10 | Taylor, Susan | SR | Spruce Creek | 6.25m | 16th Annual - East Coast Classic |
11 | Zuk, Linda | SO | Father Lopez | 5.97m | Deltona Weekday 2-19-20 |
12 | Stites, Katlin | SR | Trinity Christian (Deltona) | 5.96m | Deltona Weekday 2-26-20 |
13 | Newman, Peyton | SR | Pine Ridge | 5.95m | 5-Star Conference Championship |
14 | Rennaker, Meredyth | SO | University (OC) | 5.90m | DeLand Weekday 2-12-2020 |
15 | Bowman, Kendal | SO | Warner Christian | 5.74m |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Jones, Kayla | FR | South Lake | 5.66m | Wildwood Early Bird Time Trials |
2 | Facey, Zorian | FR | Hagerty | 5.62m | Carl Friedland Memorial |
3 | Grindstaff, Emily | JR | Spruce Creek | 5.47m | Seminole Invitational at the NTC 2020 |
4 | Ballina, Angela | JR | Belleview | 5.28m | 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 |
5 | Yonker, Hallie | SO | Hagerty | 5.06m | SAC Freshman-Sophmore 2020 |
6 | Carter, Ke'narryia | FR | Belleview | 4.83m | Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet |
7 | Zwart, Zoe | SR | Lake Brantley | 4.00m | Lake Brantley Developmental Meet #1 2020 |
8 | Dixon, Marlynna | SO | South Lake | NM | |
9 | Keel, Noami | SO | Warner Christian | NM | |
10 | Myers, Julia | SO | Trinity Christian (Deltona) | NM | |
11 | Pereira, Thalia | SO | Warner Christian | NM | |
12 | Torres, Tanica | SR | Lake Brantley | NM | |
13 | Tyson, Samya | FR | Forest | NM | |
14 | White, Tiera | SR | Father Lopez | NM | |
15 | Wynn, Kaleob | JR | Seminole (Sanford) | NM |