Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | RUBAII, Aaron | JR | Osceola (Seminole) | 11:10.53 | East Lake Early Bird Invitational |
2 | PETTY, Donovan | FR | Newsome | 11:23.55 | Newsome Tri Meet 1 |
3 | FLAVIN, Brendan | SO | Port Charlotte | 11:32.59 | Manatee Hurricane Invitational |
4 | MAGLIO, Domenic | SR | Riverview (Sarasota) | 11:45.00 | Larry Richardson Memorial Invitational |
5 | SAMPEY, Ben | JR | Braden River | 11:45.33 | Manatee Hurricanes Invitational |
6 | BACH, Noah | SO | Riverview (Sarasota) | 11:45.40 | Dunbar PreSeason Tiger Classic |
7 | HEDDERMAN, Brennan | Lemon Bay | 11:54.43 | Charlotte Invitational | |
8 | PERRY, Jacob | Lemon Bay | 11:55.43 | Charlotte Invitational | |
9 | SCHWINDLER, Matt | SO | Wharton | 11:57.40 | Wharton High Tri Meet |
10 | MALONI, Matthew | SO | Cardinal Mooney | 12:26.52 | Larry Richardson Memorial Invite |
11 | KIRSCH, Anson | JR | North Port | 12:35.95 | FHSAA 4A District 8 |
12 | MOLINARI, Ethan | JR | Wharton | 12:40.00 | |
13 | DONOVAN, Liam | JR | Cardinal Mooney | NT | |
14 | SELFRIDGE, Conner | FR | Oasis | NT | |
15 | CHUMBLEY, Landon | SO | Port Charlotte | NT | |
16 | DUFFY, Jack | FR | Oasis | NT | |
17 | WON, Alran | JR | Oasis | NT | |
18 | GAFFNEY, Michael | SR | Venice | NT | |
19 | MAZZA, Logan | JR | Booker | NT | |
20 | RUGGLES, James | FR | Lennard | NT | |
21 | CUNARD, Ethan | 8 | Bradenton Christian | NT |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | HAMMILL, Jared | SR | Wharton | 9:41.52 | Wharton Wildcat Invitational |
2 | MARTINEZ, Seth | SR | Lennard | 9:47.72 | Richard Allen Invitational |
3 | BRAUN, Jacob | SO | East Lake | 10:02.68 | Berkeley Track and Field Invitational |
4 | TEIJELO, Alberto | SR | Venice | 10:04.92 | Venice Invitational 2020 |
5 | MARTIN-PADILLA, Ivan | JR | Dunbar | 10:05.00 | ida baker 3k conversion |
6 | BARTOLON, Ogler | SR | Dunbar | 10:05.00 | |
7 | DANDROW, Keegan | JR | Newsome | 10:09.47 | Spoto Quad Meet 4 |
8 | OCAMPO, Daniel | JR | Dunbar | 10:15.00 | ida baker 3k conversion |
9 | LARUE, Wade | JR | Newsome | 10:15.79 | Wharton Wildcat Invitational |
10 | ROPER, Brendan | SO | Riverview (Sarasota) | 10:18.94 | Manatee Hurricanes Invitational |
11 | GUTIERREZ, Jaime | SR | Lakewood Ranch | 10:29.39 | George M. Steinbrenner Invitational 2020 |
12 | MAULT, Chandler | SR | Port Charlotte | 10:29.84 | 6th Annual Jim Smith Invitational |
13 | RATHBURN, Zachary | SR | North Port | 10:33.19 | Venice Invitational 2020 |
14 | HOWARD, Dylan | JR | Braden River | 10:36.91 | Venice Invitational 2020 |
15 | CATLETT, Owen | SR | Lakewood Ranch | 10:52.32 | George M. Steinbrenner Invitational 2020 |
16 | JENSEN, David | JR | Osceola (Seminole) | 10:53.93 | FHSAA 3A District 10 |
17 | HASSLER, Gage | SO | Cardinal Mooney | 10:54.66 | Larry Richardson Memorial Invite |
18 | CRANE, Evan | SO | North Port | 10:55.04 | |
19 | PERRY, Sean | Lemon Bay | 10:57.96 | Charlotte Invitational | |
20 | BROWN, Justin | SO | Braden River | 10:58.38 | Venice Invitational 2020 |
21 | CAPPELLI, Patrick | JR | Osceola (Seminole) | 11:07.68 | East Lake Early Bird Invitational |