Seminole Invitational 2014

Video Results Girls Varsity

 

Video Results Boys Varsity

Elite Timing & Event Management - Contractor License        HY-TEK's Meet Manager
                   Seminole HS Cross Country Invite - 9/20/2014                   
                               www.elitetiming.net                                
                                  NTC, Clermont                                   
                               Last Completed Event                               
 
Event 1  Girls 5k Run CC Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Wollrath, Julie           12 Melbourne HS            6:07.4   19:01.20    1   
  2 Johnson, Sinclaire        11 Lake Brantley HS        6:11.2   19:13.20    2   
  3 Jaffer, Fatema            12 Lake Mary HS            6:12.5   19:17.20    3   
  4 McAnally, Audrey           7 Trinity Prep            6:22.6   19:48.70    4   
  5 Aponte, Kelly             11 St. Augustine HS        6:24.0   19:52.80    5   
  6 Schmick, Kaley            12 Cypress Creek HS        6:32.0   20:17.90    6   
  7 Onimus, Emily             11 St. Augustine HS        6:36.5   20:31.80    7   
  8 Rowe, Cadi                 8 Real Life Ch            6:40.7   20:44.90        
  9 St. Lewis, Cheyenne        9 Lake Mary HS            6:49.1   21:11.00    8   
 10 Vergauwen, Jolene         12 Lake Brantley HS        6:49.2   21:11.10    9   
 11 James, Jessica            11 St. Augustine HS        6:49.8   21:13.00   10   
 12 Tucker, Lauren             9 Hagerty HS              7:01.0   21:48.00   11   
 13 Demeter, Nicole           12 Lake Mary HS            7:01.5   21:49.50   12   
 14 Green, Anita              12 East Ridge HS           7:02.5   21:52.60   13   
 15 Arevalo, Yanese           11 New Dimensions HS       7:04.7   21:59.50   14   
 16 Buitrago, Daniela         12 Orange City             7:07.4   22:07.70   15   
 17 Baba, Alexandria          10 Freedom HS (            7:08.6   22:11.40        
 18 Zeller, Kaliya            11 Oviedo HS               7:09.2   22:13.40   16   
 19 Lyons, Maggie              9 Lake Mary HS            7:09.6   22:14.50   17   
 20 Shafer, Mikala             9 Lake Minneola HS        7:10.7   22:18.00   18   
 21 Urzua, Daniela            10 Lake Mary HS            7:11.2   22:19.60   19   
 22 Wildgen, Isabel           11 Oviedo HS               7:12.0   22:21.90   20   
 23 Rodriguez, Alexandra      12 Sanford Seminole HS     7:13.3   22:26.10   21   
 24 Freeman, Johanna          12 Lake Mary HS            7:14.3   22:29.10   22   
 25 Blumenfeld, Sofia          7 Trinity Prep            7:16.9   22:37.20   23   
 26 Chen, Alexa               12 Sanford Seminole HS     7:17.0   22:37.50   24   
 27 Cortes, Maria             12 Timber Creek HS         7:17.4   22:38.70   25   
 28 Peterson, Michaela        10 St. Augustine HS        7:18.4   22:41.90   26   
 29 Klien, Haley              12 Hagerty HS              7:21.9   22:52.70   27   
 30 Arevalo, Yasmine          11 New Dimensions HS       7:22.3   22:54.10   28   
 31 Whiffen, Katie            10 Lake Minneola HS        7:22.7   22:55.30   29   
 32 Walker, Tatyana           11 Timber Creek HS         7:22.8   22:55.70   30   
 33 Morarend, Morgan           9 Hagerty HS              7:27.0   23:08.50   31   
 34 Lykins, Jessica           11 Lake Minneola HS        7:30.8   23:20.40   32   
 35 Stivers, Kelcey           11 Hagerty HS              7:31.3   23:22.00   33   
 36 Siluk, Brynna             11 Lake Brantley HS        7:31.8   23:23.50   34   
 37 Shah, Niyati              10 Oviedo HS               7:32.3   23:25.00   35   
 38 Duarte, Cinthia           12 Cypress Creek HS        7:32.5   23:25.70   36   
 39 Dansereau, Olivia         12 Hagerty HS              7:33.4   23:28.60   37   
 40 Pisello, Sophia            9 Trinity Prep            7:34.5   23:31.80   38   
 41 Wagner, Rylee             12 Orange City             7:34.6   23:32.20   39   
 42 Johnson, Meagan           11 Trinity Prep            7:35.6   23:35.40   40   
 43 Kopack, Sara              10 Lake Brantley HS        7:36.0   23:36.70   41   
 44 Towne, Sarah              10 St. Augustine HS        7:36.1   23:36.90   42   
 45 Lundy, Bella               8 Trinity Prep            7:36.5   23:38.20   43   
 46 Barrett, Madison          10 Hagerty HS              7:38.1   23:43.00   44   
 47 Hepner, Madelyn           12 Timber Creek HS         7:42.5   23:56.80   45   
 48 Hayes, Carol-Estelle      11 St. Augustine HS        7:43.7   24:00.40   46   
 49 Blazek, Kaileah           12 South Lake HS           7:44.1   24:01.90   47   
 50 Vidal, Shai               11 East Ridge HS           7:45.7   24:06.70   48   
 51 Dolle, Lindsey             8 Trinity Prep            7:46.5   24:09.10   49   
 52 Serino, Alexa             12 Hagerty HS              7:46.8   24:10.30   50   
 53 Klaus, Rose               10 St. Augustine HS        7:47.2   24:11.30   51   
 54 Dray, Savannah             7 Real Life Ch            7:48.0   24:13.80        
 55 Relly, Erin               10 Oviedo HS               7:49.6   24:18.80   52   
 56 Johnson, Summer           11 Freedom HS (            7:50.6   24:21.90        
 57 Parpia, Gabriella         12 Sanford Seminole HS     7:50.7   24:22.30   53   
 58 Miller, Patricia          11 Oviedo HS               7:51.0   24:23.10   54   
 59 Thomas, Jasmine           12 Sanford Seminole HS     7:51.3   24:24.20   55   
 60 Smith, Taylor              9 Freedom HS (            7:52.6   24:28.30        
 61 Shroer, Hannah             9 Lake Minneola HS        7:53.5   24:31.00   56   
 62 Maguire, Marina           12 Cypress Creek HS        7:53.5   24:31.10   57   
 63 Buck, Alicia              11 East Ridge HS           7:53.6   24:31.20   58   
 64 Patel, Meera              12 Gaither HS              7:55.3   24:36.70   59   
 65 Darian, Sheyda            11 Lake Brantley HS        7:55.4   24:37.00   60   
 66 Stafstrom, Christina      11 Lake Brantley HS        7:56.0   24:38.60   61   
 67 Klinger, Caroline         12 Lake Brantley HS        7:56.6   24:40.60   62   
 68 Cousar, Nila              10 Lake Brantley HS        7:57.0   24:41.90        
 69 Saulsbury, Regan           7 Mount Dora B            7:57.4   24:43.00   63   
 70 Jaworski, Elsa            12 Trinity Prep            8:00.9   24:53.90   64   
 71 Brown, Becky              12 Orange City             8:02.0   24:57.50   65   
 72 Mccrea, Chassity          12 Orange City             8:02.2   24:57.90   66   
 73 Rogale, Ansley            10 Gaither HS              8:06.3   25:10.60   67   
 74 Stover, Emily             11 Lake Minneola HS        8:07.0   25:12.80   68   
 75 Brickeen, Sarah           12 Oviedo HS               8:07.5   25:14.60   69   
 76 Cooperman, Hannah         11 Trinity Prep            8:08.3   25:16.90        
 77 Hickmon, Makayla          12 Cypress Creek HS        8:08.7   25:18.10   70   
 78 Luna, Brianna             10 Gaither HS              8:08.8   25:18.50   71   
 79 Figueroa, Jaylene         12 Oviedo HS               8:09.0   25:19.10   72   
 80 Rivas, Johanna            11 East Ridge HS           8:09.3   25:20.20   73   
 81 Jordan, Angela             9 Lake Mary HS            8:09.5   25:20.60   74   
 82 Latsa, Audrey             12 Timber Creek HS         8:09.5   25:20.70   75   
 83 Kjosa, Madison            12 Lake Minneola HS        8:10.1   25:22.60   76   
 84 Bartel, Kayla             11 Orange City             8:11.0   25:25.30   77   
 85 helm, camryn               9 Lake Brantley HS        8:12.7   25:30.50        
 86 Militello, Madison        12 Gaither HS              8:13.2   25:32.10   78   
 87 Strealy, Gillian          10 South Lake HS           8:14.1   25:34.90   79   
 88 Palelis, Sarah             9 Orange City             8:15.2   25:38.40   80   
 89 Mathis, Savanna           11 St. Augustine HS        8:15.5   25:39.30        
 90 Frank, Aubrey             12 Sanford Seminole HS     8:15.8   25:40.20   81   
 91 Lanaville, Alexis         12 Timber Creek HS         8:18.7   25:49.30   82   
 92 Allred, Amanda            11 Cypress Creek HS        8:20.9   25:56.20   83   
 93 Jacobs, Olivia            12 Trinity Prep            8:21.2   25:57.10        
 94 Phang, Ashley              9 Timber Creek HS         8:24.2   26:06.50   84   
 95 Thomas, Lauren             9 Orange City             8:26.2   26:12.50   85   
 96 Major, Chennell           10 East Ridge HS           8:27.7   26:17.10   86   
 97 Luna, Jenevie             12 Gaither HS              8:31.6   26:29.30   87   
 98 Perret, Roxane            10 Timber Creek HS         8:32.4   26:31.70   88   
 99 Dalimida, Cassandra        9 Cypress Creek HS        8:32.5   26:32.20   89   
100 Do Carmo, Laiz            10 Gaither HS              8:35.5   26:41.60   90   
101 Burno, Faith               7 Mount Dora B            8:36.8   26:45.60   91   
102 Kuperberg, Taylor         10 Lake Mary Prep          8:37.3   26:47.00   92   
103 Aigbogun, Amina           11 Freedom HS (            8:39.7   26:54.40        
104 Smith, Ruby                9 St. Augustine HS        8:42.0   27:01.60        
105 Bruener, Trinity          11 East Ridge HS           8:44.8   27:10.30   93   
106 Rouse, Monica             11 Poinciana HS            8:47.0   27:17.30   94   
107 Brujan, Mariela            9 Poinciana HS            8:47.1   27:17.60   95   
108 Sanchez, Michelle          9 South Lake HS           8:49.4   27:24.50   96   
109 Schwartz, Katelyn         12 Orange City             8:49.4   27:24.80        
110 Thomas, Jehnae            12 Sanford Seminole HS     8:50.0   27:26.40   97   
111 Sozio, Tiffany            11 Orange City             8:51.9   27:32.50        
112 Bell, Tori                 9 South Lake HS           8:52.4   27:33.90   98   
113 Holbrook, Hannah          11 Lake Minneola HS        8:52.8   27:35.20   99   
114 Stoltztoos, Sierra         9 Gaither HS              8:54.8   27:41.30  100   
115 Chavez-Cruz, Noelia       10 Sanford Seminole HS     8:58.8   27:54.00  101   
116 Koeberl, Annalise          9 Melbourne HS            9:01.3   28:01.60  102   
117 Price, Tamara              9 Cypress Creek HS        9:01.6   28:02.40  103   
118 Carpio, Roxanne           10 Melbourne HS            9:04.4   28:11.20  104   
119 Schmidt, Raya             10 St. Augustine HS        9:09.7   28:27.60        
120 Carrasco, Mikhala         10 Mount Dora B            9:16.1   28:47.70  105   
121 Ross, McKenna              8 Mount Dora B            9:16.5   28:48.70  106   
122 Gaughan, Devin            12 Melbourne HS            9:24.0   29:12.00  107   
123 Erikson, Danielle          8 Lake Mary Prep          9:29.7   29:29.90  108   
124 Erikson, Eva               8 Lake Mary Prep          9:29.8   29:30.20  109   
125 Ross, Kalissya            10 Poinciana HS            9:40.0   30:01.70  110   
126 Wilson, Courtney           8 Mount Dora B            9:48.1   30:26.90  111   
127 Bloss, Brianna            12 Lake Mary Prep          9:52.7   30:41.20  112   
128 Knowlton, Traci           12 Melbourne HS            9:55.6   30:50.40  113   
129 Tabb, Emma                 8 Mount Dora B           10:49.7   33:38.30  114   
130 Morcales, Madelyn         10 Poinciana HS           11:04.7   34:25.00  115   
131 McNamus, Miranda          11 South Lake HS          11:12.1   34:48.10  116   
132 Frey, Dae'lyn             10 Melbourne HS           11:12.3   34:48.60  117   
133 Herrera, Catherine        11 New Dimensions HS      11:27.0   35:34.20  118   
134 Serat, Joanna             11 New Dimensions HS      11:52.9   36:54.80  119   
135 Kuperberg, Samantha        7 Lake Mary Prep         12:03.1   37:26.30  120   
136 Sosa, Angelica            11 New Dimensions HS      12:03.9   37:28.90  121   
137 Saucedo, Taryn             9 New Dimensions HS      12:09.2   37:45.30  122   
138 Troche, Nateeshkka        10 Poinciana HS           12:38.2   39:15.40  123   
139 Pierre-Pierre, Sarah      12 New Dimensions HS      12:38.7   39:17.10  124   
140 Cruz, Angie               11 Poinciana HS           13:01.2   40:27.00  125   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Lake Mary HS                 59    3    8   12   17   19   22   74           
      Total Time:  1:46:51.80                                                     
         Average:    21:22.36                                                     
   2 St. Augustine HS             90    5    7   10   26   42   46   51           
      Total Time:  1:47:56.40                                                     
         Average:    21:35.28                                                     
   3 Hagerty HS                  139   11   27   31   33   37   44   50           
      Total Time:  1:54:39.80                                                     
         Average:    22:55.96                                                     
   4 Lake Brantley HS            146    2    9   34   41   60   61   62           
      Total Time:  1:52:01.50                                                     
         Average:    22:24.30                                                     
   5 Trinity Prep                148    4   23   38   40   43   49   64           
      Total Time:  1:53:11.30                                                     
         Average:    22:38.26                                                     
   6 Oviedo HS                   177   16   20   35   52   54   69   72           
      Total Time:  1:56:42.20                                                     
         Average:    23:20.44                                                     
   7 Lake Minneola HS            203   18   29   32   56   68   76   99           
      Total Time:  1:58:17.50                                                     
         Average:    23:39.50                                                     
   8 Sanford Seminole HS         234   21   24   53   55   81   97  101           
      Total Time:  1:59:30.31                                                     
         Average:    23:54.06                                                     
   9 Cypress Creek HS            252    6   36   57   70   83   89  103           
      Total Time:  1:59:29.00                                                     
         Average:    23:53.80                                                     
  10 Timber Creek HS             257   25   30   45   75   82   84   88           
      Total Time:  2:00:41.20                                                     
         Average:    24:08.24                                                     
  11 Orange City University HS   262   15   39   65   66   77   80   85           
      Total Time:  2:01:00.60                                                     
         Average:    24:12.12                                                     
  12 East Ridge HS               278   13   48   58   73   86   93                
      Total Time:  2:02:07.80                                                     
         Average:    24:25.56                                                     
  13 Gaither HS                  362   59   67   71   78   87   90  100           
      Total Time:  2:07:07.20                                                     
         Average:    25:25.44                                                     
  14 New Dimensions HS           400   14   28  118  119  121  122  124           
      Total Time:  2:34:51.50                                                     
         Average:    30:58.30                                                     
  15 Melbourne HS                427    1  102  104  107  113  117                
      Total Time:  2:15:16.40                                                     
         Average:    27:03.28                                                     
  16 South Lake HS               436   47   79   96   98  116                     
      Total Time:  2:19:23.30                                                     
         Average:    27:52.66                                                     
  17 Mount Dora Bible School     476   63   91  105  106  111  114                
      Total Time:  2:19:31.90                                                     
         Average:    27:54.38                                                     
  18 Poinciana HS                537   94   95  110  115  123  125                
      Total Time:  2:38:17.00                                                     
         Average:    31:39.40                                                     
  19 Lake Mary Prep              541   92  108  109  112  120                     
      Total Time:  2:33:54.60                                                     
         Average:    30:46.92
Elite Timing & Event Management - Contractor License        HY-TEK's Meet Manager
                   Seminole HS Cross Country Invite - 9/20/2014                   
                               www.elitetiming.net                                
                                  NTC, Clermont                                   
                               Last Completed Event                               
 
Event 2  Boys 5k Run CC Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Cook, Chas                11 Trinity Prep            5:13.8   16:14.80    1   
  2 Aponte, Ryan              12 St. Augustine HS        5:18.1   16:28.10    2   
  3 Millson, Jesse            11 Trinity Prep            5:22.0   16:40.20    3   
  4 Mandato, Trent            10 Trinity Prep            5:25.5   16:51.20    4   
  5 Araiza, Rogelio           12 Liberty High School     5:27.7   16:58.00    5   
  6 Aman, William Christian   12 Lake Mary HS            5:28.6   17:00.90    6   
  7 Goldstein, Aaron          11 Trinity Prep            5:30.7   17:07.20    7   
  8 Lyons, John               11 Lake Mary HS            5:32.6   17:13.10    8   
  9 Reesh, Ian                11 Melbourne HS            5:32.6   17:13.30    9   
 10 Roberts, Tyler            12 Melbourne HS            5:36.8   17:26.20   10   
 11 Yarde, Ryan               11 Liberty High School     5:36.9   17:26.60   11   
 12 Cherry, Bo                12 Trinity Prep            5:37.1   17:27.10   12   
 13 Stivers, Andrew           11 Hagerty HS              5:39.2   17:33.80   13   
 14 Anderson, David           12 Oviedo HS               5:40.1   17:36.50   14   
 15 Salas, Patrick            10 Trinity Prep            5:40.5   17:37.70   15   
 16 Figueroa, Joshua           9 Liberty High School     5:41.8   17:41.80   16   
 17 Smith, Tanner             11 Lake Minneola HS        5:42.8   17:44.90   17   
 18 Boyle, Devin               9 Lake Mary HS            5:43.9   17:48.40   18   
 19 Copenhaver, Preston       10 Trinity Prep            5:44.0   17:48.70   19   
 20 Havlicek, Dylan           11 Trinity Prep            5:44.5   17:50.20        
 21 Cabret, Chris             11 Cypress Creek HS        5:44.7   17:50.90   20   
 22 Adams, Tristan            12 Melbourne HS            5:45.1   17:52.10   21   
 23 Corinealdi, Justin        11 Liberty High School     5:47.9   18:00.90   22   
 24 Doyle, Timothy             9 Freedom HS (            5:48.8   18:03.60   23   
 25 McKee, Alex               10 Freedom HS (            5:48.8   18:03.70   24   
 26 Foster, Sheridian         11 Freedom HS (            5:48.9   18:04.00   25   
 27 Field, William            11 Lake Mary HS            5:50.0   18:07.40   26   
 28 Porter, Ethan             10 St. Augustine HS        5:52.4   18:14.80   27   
 29 Roseme, Jason             10 Liberty High School     5:53.3   18:17.40   28   
 30 Trask, Cole               12 Lake Mary HS            5:54.4   18:21.10   29   
 31 Berry, Zane               11 Oviedo HS               5:56.3   18:26.70   30   
 32 Mihm, Mason               11 Oviedo HS               5:57.2   18:29.70   31   
 33 Reck, Briar               12 Melbourne HS            5:58.6   18:34.00   32   
 34 Hernandez, Alejandro      12 Lake Minneola HS        5:59.2   18:36.00   33   
 35 Quintana, Noah             9 Real Life Ch            6:00.8   18:40.90        
 36 Ruiz, Brandon             12 Orange City             6:01.6   18:43.20   34   
 37 Goldberg, Jacob           11 Trinity Prep            6:02.6   18:46.50        
 38 Getty, Caleb              10 Hagerty HS              6:04.5   18:52.40   35   
 39 Reeves, Corey             12 Orange City             6:04.8   18:53.20   36   
 40 Rodriques, Jaylen         10 Lake Brantley HS        6:07.5   19:01.60   37   
 41 Griffin, Sean             11 Lake Mary HS            6:08.0   19:03.30   38   
 42 Metz, Zack                10 Oviedo HS               6:08.1   19:03.40   39   
 43 Lynch, Charles            12 Hagerty HS              6:08.1   19:03.50   40   
 44 Juan-Martinez, Enrique    12 Liberty High School     6:08.2   19:03.70   41   
 45 Lawry, Brandon            12 Melbourne HS            6:08.3   19:04.10   42   
 46 Mejia, David Santi        12 Lake Mary HS            6:08.5   19:04.60   43   
 47 Fernandez, Charles        11 Freedom HS (            6:10.9   19:12.30   44   
 48 Logan, Parker             11 Freedom HS (            6:11.1   19:12.80   45   
 49 Nichols, Seantrell        12 Sanford Seminole HS     6:11.2   19:13.00   46   
 50 Bausch, Justin            12 Cypress Creek HS        6:11.2   19:13.20   47   
 51 Hoepfl, Brian             10 Trinity Prep            6:11.9   19:15.40        
 52 Stadler, Daniel           11 Oviedo HS               6:12.4   19:16.80   48   
 53 Hernandez, Sebastian      12 Timber Creek HS         6:13.5   19:20.20   49   
 54 Parrish, Justin           12 Lake Brantley HS        6:13.7   19:20.80   50   
 55 Luzi, Matthew             11 Poinciana HS            6:14.0   19:21.80   51   
 56 Juste, Jean               11 Cypress Creek HS        6:14.4   19:23.10   52   
 57 Lynch, John               12 Hagerty HS              6:14.6   19:23.80   53   
 58 Casas, Juan               10 Timber Creek HS         6:14.8   19:24.30   54   
 59 Fields, Eithan            10 Oviedo HS               6:15.0   19:24.90   55   
 60 Quiros, Isaac             12 Gaither HS              6:15.0   19:25.10   56   
 61 Kennell, Sean             11 Lake Minneola HS        6:15.9   19:27.60   57   
 62 Kitchens, Payton          12 Hagerty HS              6:16.4   19:29.40   58   
 63 Veatch, Nathan            11 St. Augustine HS        6:16.8   19:30.50   59   
 64 Pena, Jorge De La         12 Cypress Creek HS        6:17.4   19:32.40   60   
 65 Cavares, Jacob            11 South Lake HS           6:18.4   19:35.50   61   
 66 Norfleet, Jonah            9 Timber Creek HS         6:18.5   19:35.90   62   
 67 Rodriguez, Julian         10 Timber Creek HS         6:19.8   19:40.00   63   
 68 Williams, Sean             9 Timber Creek HS         6:19.9   19:40.20   64   
 69 Brown, Parker             10 Lake Brantley HS        6:21.0   19:43.60   65   
 70 Ellis, Luke               11 Sanford Seminole HS     6:21.6   19:45.30   66   
 71 Baio, Nicholas            12 Lake Brantley HS        6:21.8   19:46.10   67   
 72 Long, Ethan               10 Lake Minneola HS        6:22.5   19:48.30   68   
 73 Griffin, Collin            9 St. Augustine HS        6:22.9   19:49.40   69   
 74 Ebert, Nicholas            9 Hagerty HS              6:25.2   19:56.50   70   
 75 Steinke, Chad             10 Lake Brantley HS        6:25.5   19:57.70   71   
 76 Vinciguerra, Anthony      11 Orange City             6:26.1   19:59.30   72   
 77 Shaff, Ikel               12 Lake Minneola HS        6:27.2   20:02.70   73   
 78 Johnson, Brian             9 Lake Brantley HS        6:27.5   20:03.90   74   
 79 Castro, Johannes          11 Sanford Seminole HS     6:28.2   20:06.00   75   
 80 Brockman, Keegan          11 Timber Creek HS         6:28.2   20:06.10   76   
 81 Stagg, Hunter             10 Lake Minneola HS        6:28.5   20:06.90   77   
 82 Tibbetts, Sean            11 Oviedo HS               6:29.0   20:08.50   78   
 83 DeYoung, Ryan             11 East Ridge HS           6:30.2   20:12.10   79   
 84 Medla, Matt               12 Hagerty HS              6:30.3   20:12.50   80   
 85 Kyle, Marc                12 St. Augustine HS        6:31.7   20:16.90   81   
 86 Rey, Michael              11 Gaither HS              6:32.0   20:17.80   82   
 87 Washburn, Shaun           11 Melbourne HS            6:32.1   20:18.00   83   
 88 DeAcutis, Michael         11 St. Augustine HS        6:32.8   20:20.30   84   
 89 Pearson, Nathan           10 St. Augustine HS        6:33.4   20:22.20   85   
 90 Bennett, Alec              9 Lake Minneola HS        6:33.9   20:23.80   86   
 91 Rovnak, Matus             11 New Dimensions HS       6:35.2   20:27.80   87   
 92 Logan, Austin             11 Timber Creek HS         6:36.1   20:30.40   88   
 93 Brown, Jacob              11 Orange City             6:38.7   20:38.50   89   
 94 Deppen, Bo                11 Sanford Seminole HS     6:39.1   20:39.90   90   
 95 Velez, Eddie              10 East Ridge HS           6:39.7   20:41.80   91   
 96 Shinault, Nick            12 Orange City             6:42.1   20:49.00   92   
 97 Parry, Bryce              10 Orange City             6:43.1   20:52.40   93   
 98 Tirado, Javier            11 Poinciana HS            6:46.2   21:01.80   94   
 99 Benefiel, Brady           10 Lake Mary Prep          6:46.2   21:02.00   95   
100 Garcia, Jonathan          11 East Ridge HS           6:47.8   21:07.00   96   
101 Horzen, John              11 Cypress Creek HS        6:48.4   21:08.70   97   
102 Lusk, Keaton              11 St. Augustine HS        6:48.8   21:10.00        
103 Greenawalt, Ethan         10 Lake Brantley HS        6:50.3   21:14.60   98   
104 Gillis, Ryan              10 Orange City             6:52.3   21:20.90   99   
105 Castillo, Piero           12 Cypress Creek HS        6:54.1   21:26.50  100   
106 Lei, Noah                 11 Sanford Seminole HS     6:54.9   21:28.80  101   
107 Cadiente, Doron           12 East Ridge HS           6:55.1   21:29.40  102   
108 Garcia, Jonathan J.        9 New Dimensions HS       6:59.8   21:44.10  103   
109 Deladillo, Andrew         10 Sanford Seminole HS     7:00.1   21:45.20  104   
110 Herrera, David             9 New Dimensions HS       7:02.0   21:51.00  105   
111 Vasquez, John             12 Poinciana HS            7:02.6   21:52.70  106   
112 Biller, Jake              12 Gaither HS              7:03.3   21:54.90  107   
113 Clemente, Justin           9 East Ridge HS           7:08.1   22:09.80  108   
114 Cabret, Carlos             9 Cypress Creek HS        7:09.1   22:13.10  109   
115 Abbate, Christian         10 Mount Dora B            7:09.3   22:13.60  110   
116 Hubert, Jonathon           9 South Lake HS           7:10.5   22:17.30  111   
117 Marrero, Juan             11 New Dimensions HS       7:12.4   22:23.30  112   
118 Braid, Cameron             9 New Dimensions HS       7:13.3   22:26.20  113   
119 Gibson, Nicholas           6 Mount Dora B            7:14.1   22:28.70  114   
120 Cabrera, Leonardo          9 East Ridge HS           7:15.5   22:33.00  115   
121 Preising, Daniel          10 East Ridge HS           7:16.2   22:35.00  116   
122 Moses, Zachary             9 East Ridge HS           7:18.2   22:41.40        
123 Brinegear, Steven         11 East Ridge HS           7:19.7   22:45.90        
124 Graves, Quentin            6 Lake Mary Prep          7:23.2   22:56.70  117   
125 Silva, Christian          12 South Lake HS           7:25.6   23:04.40  118   
126 Krim, Jack                10 Lake Mary Prep          7:26.2   23:06.20  119   
127 Lynn, Nick                 9 South Lake HS           7:35.8   23:35.90  120   
128 Jones, Justin              9 Sanford Seminole HS     7:43.3   23:59.40  121   
129 Donato, Carlos            11 Sanford Seminole HS     7:51.3   24:24.10        
130 Fort Jr., Luis             9 New Dimensions HS       7:53.0   24:29.40  122   
131 Rodriguez, Daniel L       10 New Dimensions HS       7:56.9   24:41.60  123   
132 Wood, Mitch               10 Mount Dora B            7:57.4   24:43.10  124   
133 Bevan, Seely              10 Gaither HS              8:00.7   24:53.20  125   
134 Saucedo, Eric             11 New Dimensions HS       8:06.9   25:12.50        
135 Qureshi, Shahzar          11 New Dimensions HS       8:09.1   25:19.30        
136 Clark, Cameron             9 South Lake HS           8:10.4   25:23.40  126   
137 Maley, Sam                 7 Mount Dora B            8:10.4   25:23.40  127   
138 Limcango, Delfin          11 Gaither HS              8:15.9   25:40.60  128   
139 Johnson, Nolen            10 St. Augustine HS        8:18.4   25:48.30        
140 Cruz, Jeiky               12 Poinciana HS            8:26.6   26:13.70  129   
141 Ramkalawan, Ryan          10 New Dimensions HS       8:30.3   26:25.40        
142 Rivera, Mathew            10 Poinciana HS            8:31.1   26:27.80  130   
143 Maley, Ryan                9 Mount Dora B            8:40.8   26:57.80  131   
144 Gregory, Joseph           11 Poinciana HS            8:42.3   27:02.50  132   
145 Lagrow, Thomas            12 Lake Mary Prep          8:45.3   27:11.90  133   
146 Delgado, Frankie           7 Lake Mary Prep          8:49.2   27:24.10  134   
147 Purvis, Dylan              9 South Lake HS           9:19.3   28:57.40  135   
148 Rodriguez, Riley           9 South Lake HS           9:29.0   29:27.60  136   
149 Lackey, John               9 South Lake HS           9:42.3   30:09.10        
150 Eskandari, Aria           11 Lake Mary Prep          9:45.7   30:19.60  137   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Trinity Prep                 27    1    3    4    7   12   15   19           
      Total Time:  1:24:20.50                                                     
         Average:    16:52.10                                                     
   2 Liberty High School          82    5   11   16   22   28   41                
      Total Time:  1:28:24.70                                                     
         Average:    17:40.94                                                     
   3 Lake Mary HS                 87    6    8   18   26   29   38   43           
      Total Time:  1:28:30.90                                                     
         Average:    17:42.18                                                     
   4 Melbourne HS                114    9   10   21   32   42   83                
      Total Time:  1:30:09.70                                                     
         Average:    18:01.94                                                     
   5 Freedom HS (Orlando)        161   23   24   25   44   45                     
      Total Time:  1:32:36.40                                                     
         Average:    18:31.28                                                     
   6 Oviedo HS                   162   14   30   31   39   48   55   78           
      Total Time:  1:32:53.10                                                     
         Average:    18:34.62                                                     
   7 Hagerty HS                  199   13   35   40   53   58   70   80           
      Total Time:  1:34:22.90                                                     
         Average:    18:52.58                                                     
   8 St. Augustine HS            238    2   27   59   69   81   84   85           
      Total Time:  1:34:19.70                                                     
         Average:    18:51.94                                                     
   9 Lake Minneola HS            248   17   33   57   68   73   77   86           
      Total Time:  1:35:39.50                                                     
         Average:    19:07.90                                                     
  10 Cypress Creek HS            276   20   47   52   60   97  100  109           
      Total Time:  1:37:08.30                                                     
         Average:    19:25.66                                                     
  11 Lake Brantley HS            290   37   50   65   67   71   74   98           
      Total Time:  1:37:49.80                                                     
         Average:    19:33.96                                                     
  12 Timber Creek HS             292   49   54   62   63   64   76   88           
      Total Time:  1:37:40.60                                                     
         Average:    19:32.12                                                     
  13 Orange City University HS   323   34   36   72   89   92   93   99           
      Total Time:  1:39:03.20                                                     
         Average:    19:48.64                                                     
  14 Sanford Seminole HS         378   46   66   75   90  101  104  121           
      Total Time:  1:41:13.00                                                     
         Average:    20:14.60                                                     
  15 East Ridge HS               476   79   91   96  102  108  115  116           
      Total Time:  1:45:40.10                                                     
         Average:    21:08.02                                                     
  16 Gaither HS                  498   56   82  107  125  128                     
      Total Time:  1:52:11.60                                                     
         Average:    22:26.32                                                     
  17 Poinciana HS                510   51   94  106  129  130  132                
      Total Time:  1:54:57.80                                                     
         Average:    22:59.56                                                     
  18 New Dimensions HS           520   87  103  105  112  113  122  123           
      Total Time:  1:48:52.40                                                     
         Average:    21:46.48                                                     
  19 South Lake HS               536   61  111  118  120  126  135  136           
      Total Time:  1:53:56.50                                                     
         Average:    22:47.30                                                     
  20 Lake Mary Prep              598   95  117  119  133  134  137                
      Total Time:  2:01:40.90                                                     
         Average:    24:20.18                                                     
  21 Mount Dora Bible School     606  110  114  124  127  131                     
      Total Time:  2:01:46.60                                                     
         Average:    24:21.32
Elite Timing & Event Management - Contractor License        HY-TEK's Meet Manager
                   Seminole HS Cross Country Invite - 9/20/2014                   
                               www.elitetiming.net                                
                                  NTC, Clermont                                   
                               Last Completed Event                               
 
Event 3  Men 5k Run CC JV
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
1 Souders, Justin           M9 Lake Mary HS            6:09.2   19:06.90    1   
  2 Rodriquez, Andre         M12 Oviedo HS               6:10.8   19:11.90    2   
  3 Turbyfill, Trent          M9 Trinity Prep            6:11.5   19:14.20    3   
  4 Woodruff, Ricky           M9 Trinity Prep            6:21.2   19:44.30    4   
  5 Bravini, Jose            M10 Freedom HS (            6:23.9   19:52.50    5   
  6 Goldsmith, Ethan         M11 Lake Mary HS            6:25.7   19:58.30    6   
  7 Delgado, Kobe            M10 Hagerty HS              6:30.0   20:11.50    7   
  8 Hawkins, Jacob            M9 Lake Brantley HS        6:30.6   20:13.50    8   
  9 Mitchell, Paul            M9 Lake Minneola HS        6:31.9   20:17.30    9   
 10 Ong, Giann               M10 Timber Creek HS         6:33.7   20:22.90   10   
 11 Durr, Richard            M11 Lake Mary HS            6:33.8   20:23.40   11   
 12 Renzi, Justin            M12 Freedom HS (            6:36.7   20:32.50   12   
 13 Kicki, Charles           M10 Oviedo HS               6:37.2   20:33.90   13   
 14 Henry, Jordan            M10 Timber Creek HS         6:37.7   20:35.50   14   
 15 Tanner, Islael           M10 Oviedo HS               6:38.3   20:37.20   15   
 16 Davis, Brandon           M11 Lake Minneola HS        6:38.5   20:38.10   16   
 17 Glinton, Anthony         M10 Lake Minneola HS        6:38.8   20:38.80   17   
 18 Kodzi, Papaa             M11 Oviedo HS               6:40.9   20:45.40   18   
 19 Gordon, Jon              M12 Lake Mary HS            6:41.7   20:48.00   19   
 20 Chatman, Jordan          M11 Timber Creek HS         6:42.5   20:50.30   20   
 21 Gomez, Javier            M11 Cypress Creek HS        6:43.7   20:54.10   21   
 22 Gransee, Kevin            M9 Lake Mary HS            6:44.1   20:55.30   22   
 23 Caceres, Kenny           M11 Freedom HS (            6:44.2   20:55.70   23   
 24 Hidock, Aaron            M10 Lake Minneola HS        6:46.6   21:03.10   24   
 25 Parker, Thomas           M11 Oviedo HS               6:47.4   21:05.50   25   
 26 Recinos Jr., Erik        M10 Lake Brantley HS        6:50.7   21:16.00   26   
 27 Benjelloun, Ishamael     M11 Timber Creek HS         6:51.6   21:18.80   27   
 28 Wapshott, Corbin         M11 Lake Brantley HS        6:51.7   21:19.00   28   
 29 Sabina, Jarrett          M12 Lake Brantley HS        6:51.8   21:19.30   29   
 30 Satterlee, Mark           M9 Lake Brantley HS        6:52.9   21:22.70   30   
 31 Roberts, Thomas          M10 Lake Minneola HS        6:54.1   21:26.30   31   
 32 Cloe, Tristan             M9 Trinity Prep            6:54.6   21:28.10   32   
 33 Smith, Carson            M11 St. Augustine HS        6:56.0   21:32.40   33   
 34 Cruz, Gustavo            M10 Oviedo HS               6:56.1   21:32.60   34   
 35 O'Malley, Garrett         M9 Hagerty HS              6:56.9   21:35.20   35   
 36 Garick, Ryan             M12 Hagerty HS              7:01.7   21:50.00   36   
 37 Monzillo, Logan           M9 Freedom HS (            7:01.9   21:50.70   37   
 38 Khinit, Malak            M11 Timber Creek HS         7:02.1   21:51.20   38   
 39 Kazemba, Kasonga         M11 Timber Creek HS         7:05.4   22:01.60   39   
 40 Reilly, Jacob            M10 Orange City             7:07.8   22:08.90   40   
 41 Fishel, Brady            M12 Lake Mary HS            7:07.8   22:09.10   41   
 42 Hadley, Jared            M10 Oviedo HS               7:07.9   22:09.30   42   
 43 Foote, Alexander         M12 Oviedo HS               7:09.8   22:15.10        
 44 Schelling, Sean          M10 Oviedo HS               7:11.4   22:20.30        
 45 Kobrin, Ethan            M10 Trinity Prep            7:11.7   22:21.00   43   
 46 Castro, Jandrick          M9 Sanford Seminole HS     7:11.9   22:21.70   44   
 47 McGaffney, Alex           M9 St. Augustine HS        7:12.5   22:23.60   45   
 48 Palka, Nick              M10 Lake Minneola HS        7:15.5   22:32.90   46   
 49 Peluso, Joseph            M9 Trinity Prep            7:16.3   22:35.30   47   
 50 Huss, Michael             M9 Lake Mary HS            7:18.1   22:41.00   48   
 51 Ross, Cyris              M11 Freedom HS (            7:18.3   22:41.60   49   
 52 Daugherty, Julian        M12 Timber Creek HS         7:18.7   22:42.70   50   
 53 Hinton, Jason            M11 Cypress Creek HS        7:19.0   22:43.90   51   
 54 Rivera, Abraham          M11 Timber Creek HS         7:23.2   22:56.80        
 55 Dadhania, Dhruv          M10 Lake Mary HS            7:23.9   22:59.10        
 56 Conlon, Logan             M9 St. Augustine HS        7:25.0   23:02.40   52   
 57 Bomm, Sirge              M11 Lake Minneola HS        7:27.9   23:11.40   53   
 58 Duncan, Chris             M9 Lake Mary HS            7:30.9   23:20.90        
 59 Hoag, Luke               M10 Orange City             7:31.8   23:23.40   54   
 60 Demeter, John             M9 Lake Mary HS            7:33.9   23:30.00        
 61 Carnes, Ryan             M11 Orange City             7:35.8   23:35.90   55   
 62 Beattie, Robert          M11 Hagerty HS              7:37.2   23:40.40   56   
 63 Batcheller, Nathan        M9 Lake Brantley HS        7:37.5   23:41.20   57   
 64 Field, Ryan              M12 Lake Mary HS            7:37.9   23:42.40        
 65 Sanchez, Edwin           M12 Cypress Creek HS        7:39.1   23:46.30   58   
 66 Albano, Jonathan         M11 Hagerty HS              7:39.3   23:47.00   59   
 67 Felde, Tyler             M12 Lake Minneola HS        7:40.5   23:50.60        
 68 Lowman, Tyler             M9 Trinity Prep            7:40.8   23:51.60   60   
 69 Wehr, Alex               M10 Trinity Prep            7:42.1   23:55.70   61   
 70 Pace, Clayton             M9 St. Augustine HS        7:44.0   24:01.60   62   
 71 Bodo, Sam                M11 St. Augustine HS        7:44.5   24:03.10   63   
 72 Kautzman, Josh           M12 Oviedo HS               7:44.7   24:03.60        
 73 Branda, Noah              M9 Lake Brantley HS        7:46.6   24:09.50   64   
 74 Pearson, Cody            M11 Sanford Seminole HS     7:47.5   24:12.40   65   
 75 Sheikh, Ramzey           M10 Oviedo HS               7:48.0   24:13.90        
 76 Trefry, Jacob             M9 St. Augustine HS        7:48.6   24:15.70   66   
 77 Ribaudo, Andrew          M11 Orange City             7:55.1   24:36.00   67   
 78 Mack, Cameron            M10 Timber Creek HS         8:00.5   24:52.70        
 79 Huynh, Brian             M11 Timber Creek HS         8:00.5   24:52.80        
 80 Place, Easton             M7 Trinity Prep            8:03.4   25:01.80        
 81 Fuller, Matt             M11 Hagerty HS              8:11.5   25:26.80   68   
 82 Batten, Jacob            M10 Orange City             8:11.7   25:27.60   69   
 83 Lewis, Justin             M9 Lake Minneola HS        8:11.9   25:28.20        
 84 Genovey, Bryce            M9 Sanford Seminole HS     8:12.5   25:30.10   70   
 85 Patel, Kirtan            M10 East Ridge HS           8:12.7   25:30.60        
 86 Delmois, Welby           M11 Freedom HS (            8:12.8   25:30.90   71   
 87 Jauregui, Kelvin         M11 Timber Creek HS         8:12.9   25:31.20        
 88 Trimble, Conlan           M9 St. Augustine HS        8:15.6   25:39.60   72   
 89 Messenger, Harrison       M9 Hagerty HS              8:18.1   25:47.30   73   
 90 Rashy, Michael           M10 Lake Mary HS            8:22.3   26:00.50        
 91 Spivey, Hunter           M10 East Ridge HS           8:23.0   26:02.70        
 92 Rivera, John             M11 Orange City             8:24.2   26:06.50   74   
 93 Coffin, Aaron            M11 Lake Brantley HS        8:24.9   26:08.40        
 94 Allen, Malik             M12 Oviedo HS               8:28.9   26:21.00        
 95 Graham, Sean             M12 Lake Mary HS            8:32.4   26:31.70        
 96 Blunt, Graham Issac       M9 Orange City             8:33.5   26:35.10   75   
 97 Jaramillo, Lucas          M9 Orange City             8:38.6   26:51.10        
 98 Bruton, Joshua            M7 Real Life Ch            8:42.8   27:04.00        
 99 Devito, Samual           M12 Orange City             8:43.2   27:05.50        
100 Newman, Royce             M9 Sanford Seminole HS     8:49.9   27:26.30   76   
101 Gill, Drew                M9 Trinity Prep            8:56.7   27:47.30        
102 Hanson, Brian             M9 St. Augustine HS        8:59.8   27:56.90        
103 Palavino, Kenji          M12 Cypress Creek HS        9:06.8   28:18.80   77   
104 Finkelstein, Joshua       M9 Trinity Prep            9:07.1   28:19.50        
105 Huynh, Andy              M11 Timber Creek HS         9:13.5   28:39.60        
106 Scarberry, Kyle           M7 Mount Dora B            9:16.6   28:49.30   78   
107 Bowden, Bryce             M6 Mount Dora B            9:19.5   28:58.10   79   
108 Desai, Parth             M11 Sanford Seminole HS     9:21.9   29:05.60   80   
109 Rivera, Jorge            M10 Orange City             9:22.4   29:07.10        
110 Whittaker, Michael       M11 St. Augustine HS        9:26.5   29:19.80        
111 Abbate, Dan               M6 Mount Dora B            9:56.0   30:51.60   81   
112 Kessinger, Riley          M6 Mount Dora B            9:56.8   30:54.00   82   
113 Lopez, Ignacio           M12 Cypress Creek HS       10:57.8   34:03.70   83   
114 Brown, Will               M6 Mount Dora B           12:08.1   37:42.10   84   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Results - Men 5000 Run                                                            
   1 Lake Mary HS                 59    1    6   11   19   22   41   48           
      Total Time:  1:41:11.90                                                     
         Average:    20:14.38                                                     
   2 Oviedo HS                    73    2   13   15   18   25   34   42           
      Total Time:  1:42:13.90                                                     
         Average:    20:26.78                                                     
   3 Lake Minneola HS             97    9   16   17   24   31   46   53           
      Total Time:  1:44:03.60                                                     
         Average:    20:48.72                                                     
   4 Timber Creek HS             109   10   14   20   27   38   39   50           
      Total Time:  1:44:58.70                                                     
         Average:    20:59.74                                                     
   5 Lake Brantley HS            121    8   26   28   29   30   57   64           
      Total Time:  1:45:30.50                                                     
         Average:    21:06.10                                                     
   6 Freedom HS (Orlando)        126    5   12   23   37   49   71                
      Total Time:  1:45:53.00                                                     
         Average:    21:10.60                                                     
   7 Trinity Prep                129    3    4   32   43   47   60   61           
      Total Time:  1:45:22.90                                                     
         Average:    21:04.58                                                     
   8 Hagerty HS                  193    7   35   36   56   59   68   73           
      Total Time:  1:51:04.10                                                     
         Average:    22:12.82                                                     
   9 St. Augustine HS            255   33   45   52   62   63   66   72           
      Total Time:  1:55:03.10                                                     
         Average:    23:00.62                                                     
  10 Orange City University HS   285   40   54   55   67   69   74   75           
      Total Time:  1:59:11.80                                                     
         Average:    23:50.36                                                     
  11 Cypress Creek HS            290   21   51   58   77   83                     
      Total Time:  2:09:46.80                                                     
         Average:    25:57.36                                                     
  12 Sanford Seminole HS         335   44   65   70   76   80                     
      Total Time:  2:08:36.10                                                     
         Average:    25:43.22                                                     
  13 Mount Dora Bible School     404   78   79   81   82   84                     
      Total Time:  2:37:15.10                                                     
         Average:    31:27.02
Elite Timing & Event Management - Contractor License       HY-TEK's Meet Manager
                  Seminole HS Cross Country Invite - 9/20/2014                   
                               www.elitetiming.net                               
                                  NTC, Clermont                                  
                              Last Completed Event                               
 
Event 3  Women 5k Run CC JV
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Results - Women 5000 Run                                                         
  1 Munro, Tori              W10 Hagerty HS            23:41.70                  
  2 Ball, Maria               W9 Hagerty HS            24:08.00                  
  3 Salas, Sally             W11 Hagerty HS            24:19.90                  
  4 Simcox, Brianna           W9 Lake Mary HS          24:37.40    1             
  5 Miller, Hannah            W8 Trinity Prep          24:53.50    2             
  6 Moothart, Emma           W12 Oviedo HS             24:54.00    3             
  7 Kodzi, Shaika             W9 Oviedo HS             25:20.40    4             
  8 Tanner, Yolanda          W10 Oviedo HS             25:22.60    5             
  9 Reis, Rachel              W8 Trinity Prep          25:36.90    6             
 10 Stagg, Taylor            W12 Lake Minneola HS      26:10.90    7             
 11 Woods, Brooke            W11 St. Augustine HS      26:16.40                  
 12 Wildgen, Abigail         W10 Oviedo HS             26:33.90    8             
 13 Miliotes, Lanie          W12 Trinity Prep          26:34.10    9             
 14 Wildgen, Grace           W10 Oviedo HS             26:37.20   10             
 15 zerrip, rachel            W9 Lake Brantley HS      26:49.40   11             
 16 White, Elizabeth         W11 Lake Minneola HS      26:50.40   12             
 17 giovati, gabrielle       W10 Lake Brantley HS      26:50.80   13             
 18 Ugan, Cameron             W9 Trinity Prep          26:53.80   14             
 19 Ruiz, Mariah             W10 Orange City           26:55.70   15             
 20 Persaud, Sarah            W8 Trinity Prep          26:58.90   16             
 21 Perez, Reyna             W11 Oviedo HS             26:59.80   17             
 22 Blackford, Leeland       W11 St. Augustine HS      27:00.60                  
 23 Santalla, Mary            W9 Timber Creek HS       27:04.40   18             
 24 Barrett, Brianna         W12 Hagerty HS            27:06.80                  
 25 Cunningham, Madalaine    W11 St. Augustine HS      27:09.70                  
 26 Silba, Makayla           W11 Lake Minneola HS      27:26.90   19             
 27 Rodriguez, Natalia       W12 Cypress Creek HS      27:31.10   20             
 28 Mucciolo, Livia          W11 Oviedo HS             27:43.40   21             
 29 Baio, Jensen             W10 Lake Brantley HS      27:45.70   22             
 30 Rosenberg, Carson         W9 St. Augustine HS      27:55.30                  
 31 Castillo, Natalie        W10 Lake Mary HS          28:08.50   23             
 32 Mellouii, Tasnim         W12 Timber Creek HS       28:12.70   24             
 33 Glomb, Whitney            W9 Orange City           28:18.90   25             
 34 Mora, Sofia              W10 Oviedo HS             28:27.10                  
 35 kinsey, kloe              W9 Lake Brantley HS      28:29.90   26             
 36 Langdale, Amber          W10 Lake Mary HS          28:32.00   27             
 37 Ramirez, Christal        W12 Timber Creek HS       28:33.20   28             
 38 Lozada, Isabella          W9 Oviedo HS             28:43.20                  
 39 Yeneneh, Mekleet         W12 Timber Creek HS       28:59.80   29             
 40 Harper, Abbie            W10 Oviedo HS             29:01.70                  
 41 Lewis, Katherine         W12 Lake Minneola HS      29:03.40   30             
 42 Richards, Megan           W9 Timber Creek HS       29:07.70   31             
 43 Gokey, Mackenzie         W10 Lake Minneola HS      29:14.40   32             
 44 Richter, Alicia          W12 Lake Brantley HS      29:22.20   33             
 45 Martinez, Isabel          W9 Oviedo HS             29:22.90                  
 46 McHugh, Isabelle         W11 Sanford Seminole HS   29:38.30   34             
 47 Sandifer, Hannah         W12 Sanford Seminole HS   29:41.50   35             
 48 Reyes, Alyssa            W12 Sanford Seminole HS   29:50.20   36             
 49 Barber, Delaney           W9 Sanford Seminole HS   29:50.40   37             
 50 Skelton, Alexandria      W12 Orange City           29:53.30   38             
 51 Torres, Alinah           W10 Orange City           29:55.10   39             
 52 Zvarych, Tina            W12 Orange City           29:55.80   40             
 53 Sokoloski, Alyssa        W11 Lake Minneola HS      30:01.60   41             
 54 Freeman, Jordan           W9 Lake Mary HS          30:05.80   42             
 55 Gross, Cara              W11 Timber Creek HS       30:12.80   43             
 56 Horzen, Anna              W9 Cypress Creek HS      30:16.40   44             
 57 Stein, Allie              W9 Trinity Prep          30:19.80   45             
 58 Rivero, Dayessi          W11 Cypress Creek HS      30:44.50   46             
 59 Samaan, Rana              W9 Lake Mary HS          31:14.20   47             
 60 campbell, shelby          W9 Lake Brantley HS      31:47.80   48             
 61 Yesse, Melissa           W10 Orange City           32:14.20   49             
 62 Thomas, Alyssa           W12 Orange City           32:17.70   50             
 63 Barber, Gabriella        W11 Sanford Seminole HS   32:21.20   51             
 64 Crandell, Lacey          W12 Orange City           32:25.70                  
 65 Jordan, Sandra           W12 Lake Mary HS          32:29.10   52             
 66 Seymour, Scarlett        W11 Cypress Creek HS      32:29.20   53             
 67 Behs, Priscilla          W10 Oviedo HS             32:51.30                  
 68 Russ, Breckann           W11 Sanford Seminole HS   33:30.20   54             
 69 Dolby, Alexis             W9 Sanford Seminole HS   33:30.50   55             
 70 Stewart, Rachel          W10 Orange City           33:34.20                  
 71 Walsh, Kira               W9 Orange City           33:34.60                  
 72 Velez, Amaya              W9 Oviedo HS             33:35.10                  
 73 Mendez, Valentina        W12 Timber Creek HS       34:17.30   56             
 74 James, Akira              W9 Orange City           34:45.20                  
 75 Artime, Sara             W11 Orange City           35:11.20                  
 76 Becker, Evelyn            W6 Mount Dora B          35:43.40                  
 77 Bustamante, Valeria      W11 Cypress Creek HS      39:39.00   57             

Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Oviedo HS                    30    3    4    5    8   10   17   21          
                                                   
   2 Trinity Prep                 47    2    6    9   14   16   45               
                                                    
   3 Lake Minneola HS            100    7   12   19   30   32   41               
                                                   
   4 Lake Brantley HS            105   11   13   22   26   33   48               
                                               
   5 Timber Creek HS             130   18   24   28   29   31   43   56          
                                                     
   6 Lake Mary HS                140    1   23   27   42   47   52               
                                                      
   7 Orange City University HS   157   15   25   38   39   40   49   50          
                                                       
   8 Sanford Seminole HS         193   34   35   36   37   51   54   55          
                                                       
   9 Cypress Creek HS            220   20   44   46   53   57                    

MF-Athletic